>Tours>Search Results>Wenezuela>

Miss Latina

Miss Latina Code: PMVMISS

Route
PLN

Miss Latina Code: PMVMISS Wenezuela

Route

MARGARITA-PÓŁWYSEP ARAYA-PÓŁWYSEP PARIA-CARIPE-DELTA ORINOKO-PARK NARODOWY CANAIMA
Intensywny, pełen niezapomnianych wrażeń tydzień w Wenezueli. Na trasie cuda natury i karaibskie plaże. Znakomita propozycja wycieczek fakultatywnych: od wizyty na plantacji kakao z degustacją czekolady, przez wyprawę do dziewiczej Delty Orinoko, zamieszkałej przez Indian Warao, do fantastycznej wycieczki samolotowej do Parku Narodowego Canaima z przelotem nad słynnym wodospadem Angel Falls. Przewidziano także czas na wypoczynek na Margaricie, słonecznej wyspie nazywanej Hawajami Wenezueli. Piaszczyste plaże i wspaniałe warunki do uprawiania sportów wodnych ściągają tu miliony turystów z całego świata. Warto więc przedłużyć wenezuelskie wakacje o tydzień w wybranym hotelu z oferty ITAKI

Offer advantages

 • cuda natury i karaibskie plaże
 • wyprawa do dziewiczej delty Orinoko
 • czas na wypoczynek na Margaricie
5,0 / 6
86% rated good or very good

Klienci doceniają:

 • Komfort podróży
 • Value for money
 • Standard autokaru
5,0 / 6
86% rated good or very good
MARGARITA-PÓŁWYSEP ARAYA-PÓŁWYSEP PARIA-CARIPE-DELTA ORINOKO-PARK NARODOWY CANAIMA
Intensywny, pełen niezapomnianych wrażeń tydzień w Wenezueli. Na trasie cuda natury i karaibskie plaże. Znakomita propozycja wycieczek fakultatywnych: od wizyty na plantacji kakao z degustacją czekolady, przez wyprawę do dziewiczej Delty Orinoko, zamieszkałej przez Indian Warao, do fantastycznej wycieczki samolotowej do Parku Narodowego Canaima z przelotem nad słynnym wodospadem Angel Falls. Przewidziano także czas na wypoczynek na Margaricie, słonecznej wyspie nazywanej Hawajami Wenezueli. Piaszczyste plaże i wspaniałe warunki do uprawiania sportów wodnych ściągają tu miliony turystów z całego świata. Warto więc przedłużyć wenezuelskie wakacje o tydzień w wybranym hotelu z oferty ITAKI

1. DZIEŃ
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot na wyspę Margaritę. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

Śniadanie. Przeprawa łodzią z Porlamar do Chacopata na PÓŁWYSEP ARAYA. Trasa wiedzie przez pustynne krajobrazy do portowego miasteczka Carupano a następnie przez PÓŁWYSEP PARIA, gdzie kontrastują ze sobą nieskazitelnie czyste, piaszczyste plaże, bujna zieleń tropikalnych lasów. Przejazd na południe półwyspu do Hacienda Agua Sana, kąpiel w wodach termalnych. Obiad. Wizyta na plantacji kakao i w Muzeum Kakao. Poznanie historii uprawy i tworzenia różnych typów jednego z najlepszych smakołyków świata. Degustacja czekolady i możliwość zakupów lokalnych specjałów. Przejazd w okolice Rio Caribe. Zakwaterowanie w lodży. Kolacja i nocleg.

Śniadanie. Przejazd do regionu CARIPE, nazywanego Ogrodem Wschodu, znanego z licznych plantacji owoców i kawy. Wizyta w PARKU NARODOWYM GUACHARO, gdzie znajduje się jaskinia pełna stalaktytów i stalagmitów, będąca siedliskiem ptaków guacharo, zwanych tłuszczakami Humboldta, a także wodospad Paila. Przejazd do LLANOS, rejonu słynącego z hodowli bydła, a także wenezuelskich kowboi. Zakwaterowanie na ranczo San Andres. Kolacja i nocleg.

Śniadanie. Czas wolny na ranczo lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) przejażdżka konno po rozległych terenach Llanos. Przejazd w kierunku DELTY ORINOKO. Przepłynięcie łodzią kanałem rzeki Orinoko, jednej z najsłynniejszych rzek świata, której dorzecze pokrywa 70% Wenezueli. Delta Orinoko fascynuje pięknem dzikiej przyrody, dziewiczymi, bujnymi lasami i różnorodnością gatunków zwierząt. Zakwaterowanie w kampie. Obiad. Wyprawa do dżungli, a nastepnie połów piranii. Kolacja, nocleg.

Śniadanie. Spotkanie z Indianami Warao żyjącymi w palafitos i zajmującymi się rybołówstwem i łowiectwem. Możliwość zakupu oryginalnego rękodzieła. Przejazd do Puerto Ordaz. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka do miejsca, gdzie spotykają się dwie rzeki: Orinoko i Caroni, a także do PARKU LLOVIZNA i CACHAMAY. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

Śniadanie. Przejazd do Puerto La Cruz. Obiad. Przeprawa łodzią na Margaritę. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przelot z Puerto Ordaz do PARKU NARODOWEGO CANAIMA zajmującego znaczną część krainy La Gran Sabana. Ogromne przestrzenie sawanny i dżungli poprzecinane są niezliczonymi rzekami, które napędzają imponujące wodospady Guariche. Spektakularne widoki na wilgotny las równikowy i urzekającą panoramę gór Tepuy. Tamtejsze równiny zamieszkują plemiona Indian Pemon żyjących z rybołówstwa, myślistwa i rzemiosła. Przepłynięcie indiańską łodzią po lagunie do wodospadu Hacha lub Sapo. Przelot nad Salto Angel – najwyższym wodospadem świata z najdłuższym swobodnym spadkiem wody: 807 m. Obiad. Przelot na Margaritę, zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

Śniadanie. Czas wolny – wypoczynek na plaży. Możliwość korzystania z wycieczek fakultatywnych (za dodatkową opłatą na miejscu). Kolacja, nocleg.

Śniadanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

Przylot do Polski.

7 noclegów w hotelach*** i kampach: 3 na Margaricie, 1 na Półwyspie Paria, 1 na Llanos, 1 w delcie Orinoko, 1 w Puerto Ordaz; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 3 obiady, 7 kolacji, 7.-8. dzień: all inclusive • przelot • transfery klimatyzowanym busem lub autokarem (zależnie od liczby osób) • przeprawa łodzią z Margarity na Półwysep Araya i przeprawa promowa z Puerto La Cruz na Margaritę • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, taksy lokalne: ok. 70 USD, napiwki: ok. 3 USD/dzień.
 2. Opłaty fakultatywne: Spotkanie Orinoko/Coroni: ok. 70 USD, Park Narodowy Canaima: ok. 370 USD (plus taksy lotniskowe: 45 USD), przejażdżka konno na ranczo San Andres: 20 USD; wymagane min. 10 osób.
 3. Zniżka za 1. dziecko do 18 lat: 200 PLN.
 4. Dopłata do pokoju 1-os.: 690 PLN.
 5. Należy zabrać ze sobą: sportowe obuwie, sandały trekkingowe, kalosze, płaszcz przeciwdeszczowy, nakrycie głowy, krem z wysokim filtrem UV, środki przeciw komarom (zawierające substancje DEET), ręcznik. W przypadku przedłużenia objazdu o część pobytową na Margaricie bagaż powinien być spakowany w dwie małe walizki (na objazd i pobyt).

Wenezuela

Pełna egzotyka, fascynujące spotkanie z potęgą przyrody i odmienną kulturą. Kraj jak magnes przyciąga turystów majestatycznymi pasmami górskimi, bajkowymi plażami oblewanymi turkusowymi wodami oceanu, idealnymi dla wielbicieli sportów wodnych, wodospadami i dziewiczymi puszczami.

PLAN WYCIECZKI1. DZIEŃ
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot na wyspę Margaritę. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

2. DZIEŃ Śniadanie. Przeprawa łodzią z Porlamar do Chacopata na PÓŁWYSEP ARAYA. Trasa wiedzie przez pustynne krajobrazy do portowego miasteczka Carupano a następnie przez PÓŁWYSEP PARIA, gdzie kontrastują ze sobą nieskazitelnie czyste, piaszczyste plaże, bujna zieleń tropikalnych lasów. Przejazd na południe półwyspu do Hacienda Agua Sana, kąpiel w wodach termalnych. Obiad. Wizyta na plantacji kakao i w Muzeum Kakao. Poznanie historii uprawy i tworzenia różnych typów jednego z najlepszych smakołyków świata. Degustacja czekolady i możliwość zakupów lokalnych specjałów. Przejazd w okolice Rio Caribe. Zakwaterowanie w lodży. Kolacja i nocleg.

3. DZIEŃ Śniadanie. Przejazd do regionu CARIPE, nazywanego Ogrodem Wschodu, znanego z licznych plantacji owoców i kawy. Wizyta w PARKU NARODOWYM GUACHARO, gdzie znajduje się jaskinia pełna stalaktytów i stalagmitów, będąca siedliskiem ptaków guacharo, zwanych tłuszczakami Humboldta, a także wodospad Paila. Przejazd do LLANOS, rejonu słynącego z hodowli bydła, a także wenezuelskich kowboi. Zakwaterowanie na ranczo San Andres. Kolacja i nocleg.

4. DZIEŃ Śniadanie. Czas wolny na ranczo lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) przejażdżka konno po rozległych terenach Llanos. Przejazd w kierunku DELTY ORINOKO. Przepłynięcie łodzią kanałem rzeki Orinoko, jednej z najsłynniejszych rzek świata, której dorzecze pokrywa 70% Wenezueli. Delta Orinoko fascynuje pięknem dzikiej przyrody, dziewiczymi, bujnymi lasami i różnorodnością gatunków zwierząt. Zakwaterowanie w kampie. Obiad. Wyprawa do dżungli, a nastepnie połów piranii. Kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ Śniadanie. Spotkanie z Indianami Warao żyjącymi w palafitos i zajmującymi się rybołówstwem i łowiectwem. Możliwość zakupu oryginalnego rękodzieła. Przejazd do Puerto Ordaz. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka do miejsca, gdzie spotykają się dwie rzeki: Orinoko i Caroni, a także do PARKU LLOVIZNA i CACHAMAY. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ Śniadanie. Przejazd do Puerto La Cruz. Obiad. Przeprawa łodzią na Margaritę. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przelot z Puerto Ordaz do PARKU NARODOWEGO CANAIMA zajmującego znaczną część krainy La Gran Sabana. Ogromne przestrzenie sawanny i dżungli poprzecinane są niezliczonymi rzekami, które napędzają imponujące wodospady Guariche. Spektakularne widoki na wilgotny las równikowy i urzekającą panoramę gór Tepuy. Tamtejsze równiny zamieszkują plemiona Indian Pemon żyjących z rybołówstwa, myślistwa i rzemiosła. Przepłynięcie indiańską łodzią po lagunie do wodospadu Hacha lub Sapo. Przelot nad Salto Angel – najwyższym wodospadem świata z najdłuższym swobodnym spadkiem wody: 807 m. Obiad. Przelot na Margaritę, zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ Śniadanie. Czas wolny – wypoczynek na plaży. Możliwość korzystania z wycieczek fakultatywnych (za dodatkową opłatą na miejscu). Kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ Śniadanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

9. DZIEŃ Przylot do Polski.

ŚWIADCZENIA: 7 noclegów w hotelach*** i kampach: 3 na Margaricie, 1 na Półwyspie Paria, 1 na Llanos, 1 w delcie Orinoko, 1 w Puerto Ordaz; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 3 obiady, 7 kolacji, 7.-8. dzień: all inclusive • przelot • transfery klimatyzowanym busem lub autokarem (zależnie od liczby osób) • przeprawa łodzią z Margarity na Półwysep Araya i przeprawa promowa z Puerto La Cruz na Margaritę • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, taksy lokalne: ok. 70 USD, napiwki: ok. 3 USD/dzień.
 2. Opłaty fakultatywne: Spotkanie Orinoko/Coroni: ok. 70 USD, Park Narodowy Canaima: ok. 370 USD (plus taksy lotniskowe: 45 USD), przejażdżka konno na ranczo San Andres: 20 USD; wymagane min. 10 osób.
 3. Zniżka za 1. dziecko do 18 lat: 200 PLN.
 4. Dopłata do pokoju 1-os.: 690 PLN.
 5. Należy zabrać ze sobą: sportowe obuwie, sandały trekkingowe, kalosze, płaszcz przeciwdeszczowy, nakrycie głowy, krem z wysokim filtrem UV, środki przeciw komarom (zawierające substancje DEET), ręcznik. W przypadku przedłużenia objazdu o część pobytową na Margaricie bagaż powinien być spakowany w dwie małe walizki (na objazd i pobyt).

Practical information

Pilot: turyści objęci są opieka rezydenta, do którego zadań należy pomoc podczas pobytu oraz przyjmowanie zapisów na wycieczki lokalne. Pilot jest również obecny podczas wycieczek.

Wizy: obywatele polscy nie muszą posiadać wizy, aby przebywać na terenie Wenezueli. Otrzymują na granicy tzw. kartę turystyczną. Dotyczy to osób udających się do tego kraju w celach turystycznych. Wymagany okres ważności paszportu przy wjeździe wynosi 6 miesięcy.

Czas przelotu: Polska – Margarita – ok. 12 godz. (międzylądowanie techniczne na Azorach).

Przepisy celne: nie różnią się zasadniczo od przepisów innych krajów. Na lotnisku obowiązuje kontrola sanitarna – nie można wwozić żywności. Nie ma ograniczeń we wwozie pieniędzy. Zadeklarowane przy wjeździe kwoty pieniężne można wywieźć. Nie istnieje możliwość zwrotu podatku VAT.

Czas lokalny: czas polski minus 5,5 godz.

Język urzędowy: hiszpański, można się porozumieć w języku angielskim.

Stolica: Caracas.

Waluta: bolivar (VEB). 1 VEB = 100 centimos; 1 USD = ok. 4,62 VEB. Najpopularniejszą zagraniczną walutą w Wenezueli są dolary amerykańskie (USD). Odnotowuje się wiele przypadków problemów z bankomatami, które zatrzymują karty lub nie wydają pieniędzy obciążając konto niedokonaną transakcją. Dlatego zaleca się dużą ostrożność w korzystaniu z nich (prowizja może wynieść w niektórych przypadkach 30%).

Gotówkę najlepiej wypłacać kartami Visa lub MasterCard.

Napięcie: 110 V (60 Hz); należy zabrać ze sobą adapter.

Klimat: wyspa Margarita leży w strefie klimatu równikowego: ciepłego i tropikalnego z minimalnymi wahaniami temperatur przez cały rok. Średnia temperatura wynosi ok. 29°C. Nocą temperatura spada o kilka stopni (3 do 5°C). Opady deszczu występują najczęściej na przełomie sierpnia i września. Sezon turystyczny trwa tu przez cały rok.

Zdrowie: przy wjeździe do Wenezueli nie są wymagane żadne obowiązkowe szczepienia. Zalecane jest szczepienie przeciw zapaleniu wątroby typu A. Na niżej położonych terenach występują chmary owadów, dlatego należy zaopatrzyć się w środki owadobójcze. Nie wolno pić nieprzegotowanej wody ani spożywać nie umytych warzyw i owoców. Częste są przypadki poparzeń skóry spowodowane nadmiernym przebywaniem na słońcu, oraz zaburzenia w funkcjonowaniu układu krążenia wywołane dużą wilgotnością powietrza i wysoką temperaturą oraz raptownymi skokami ciśnienia.

Plaże: piaszczyste, z jasnym piaskiem, turkusowe morze, publiczne; nie wszędzie jest serwis plażowy.

Wypożyczalnie samochodów: nie jest wymagane międzynarodowe prawo jazdy, istnieje obowiązek posiadania aktualnego badania lekarskiego dopuszczającego do prowadzenia pojazdów. Badanie takie można wykonać na miejscu (koszt około 15 USD).

Wycieczki lokalne: organizowane są przez lokalne agencje turystyczne na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość niezorganizowania wycieczki z powodu zbyt małej liczby chętnych.

Wycieczki objazdowe: należy zabrać:
- paszport, dokumenty i pieniądze (dolary amerykańskie)
- ładowarki do aparatów, kamer, telefonów i adapter do prądu (wtyczki amerykańskie)
- leki (brane regularnie), leki na chorobę lokomocyjną/morską, kosmetyki (w tym kremy z wysokim filtrem i krem po opalaniu), środki higieniczne
- środki przeciw komarom z substancją DEET i po ukąszeniu
- obuwie: sandały trekkingowe (dobrze trzymające nogę) lub obuwie pełne sportowe (adidasy lub buty trekkingowe), kalosze, klapki pod prysznic
- kurtka lub płaszcz/peleryna przeciwdeszczowa, nakrycie głowy (czapka z daszkiem lub kapelusz), okulary słoneczne, strój kąpielowy, ręcznik
- mała latarka
- wodoodporny pokrowiec na aparat fotograficzny
- moskitiera na kapelusz (przydatna w trakcie przeprawy przez dżunglę)
- mała torba podróżna lub mały plecak na nocleg w kampie w Delcie Orinoko

Na część objazdową polecamy odzież z bawełny lub materiałów szybkoschnących/trekkingowych.
Przykładowa lista ubrań na część objazdową:
- bielizna i skarpetki (min. 1 para skarpetek -  na wycieczkę do Parku Narodowego Canaima) x dni objazdu
- koszulki lub T-shirty x dni objazdu
- koszula z długim rękawem (1-2)
- bluza
- długie spodnie i spodnie z odpinanymi nogawkami lub dodatkowo krótkie spodnie

W dniu wyjazdu na część objazdową, część bagażu przeznaczona na część pobytową pozostaje na Margaricie. Na część objazdową sugerujemy bagaż o wadze ok. 10-12 kg na osobę.

W celu informacji o profilaktyce przeciwmalarycznej zalecamy kontakt z lekarzem medycyny podróży lub chorób zakaźnych.


Zawsze aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie www.msz.gov.pl > informacje konsularne > ostrzeżenia dla podróżujących: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia/

Region description

Pełna egzotyka, fascynujące spotkanie z potęgą przyrody i odmienną kulturą. Kraj jak magnes przyciąga turystów majestatycznymi pasmami górskimi, bajkowymi plażami oblewanymi turkusowymi wodami oceanu, idealnymi dla wielbicieli sportów wodnych, wodospadami i dziewiczymi puszczami. W jej skład wchodzą wyspy, z których najpopularniejszą i największą jest Margarita, skąpana w słońcu, karaibska wyspa, nazywana Hawajami Wenezueli.

Region photos

View all
Overall Rating:
5,0 / 6
7 reviews
86% rated good or very good

Appreciated by our clients:

 • Komfort podróży
 • Value for money
 • Standard autokaru
Na przyszłośc proponuję zdecydowanie: rezygnację z kąpieli termalnych w pierwszym dniu więcej aktywności w dzikim terenie - nocleg w Canaimie lub w delcie Orinoko. Pani Magda jest dobrą i dzielną pilotką, dobrze radzi sobie z wenezuelskimi przeciwnościami. Widać, że lubi to co robi, potrafi przekazać wiele informacji o Wenezueli, ma inicjatywę. Można jej zaufać.
Nagannie oceniam prace i postawę rezydentów. Spotkanie zorganizowali za późno. Nie było mozliwości skorzystania z wycieczek fakultatywnych po wyspie, bo nie było informacji od rezydentow. wycieczki zorganizowaliśmy sami -przez lokalne biuro. Rezydetka wyjatkowo niesympatyczna. Transfer z hotelu na lotnisko za szybko- 6 godz. przed odlotem samolotu!
Bardzo dobra praca przewodnika lokalnego Alehandro mówiacego w języku polskim. Niektóre hotele bardzo ciekawe np. na rancho i Rio Caribe. Szkoda, ze spędza sie w nich tak mało czasu. Jaskinia Guacharo w poniedziałki nieczynna, więc nie moża jej zwiedzić.Lot odbywał sie w bardzo miłej atmosferze.
Super wyjazd. Piloci fantastyczni.
no description
no description
no description

Currently unavailable

Call Center

 • +48 77 4476707
 • mon-fri 8-16

Share

Facebook Google+

Why with us?

 1. Complete price — our prices never contain any hidden fees
 2. Online booking 24/7

Security

Data in the booking process, protect and encrypt by certificate

Thawte