>Nasze kierunki>

Zjednoczone Emiraty Arabskie

W skrócie

 • orientalny przepych hoteli i luksusowe centra handlowe
 • szokująca rozmachem i fantazją nowoczesna architektura
 • błękitne morze i pustynny piasek jak czyste złoto
 • słoneczna pogoda przez okrągły rok

Zobacz ofertę

Wycieczki (1) City Break (1)

Dubaj Dubaj Zjednoczone Emiraty Arabskie

3 574PLN
 • 4 noclegi w hotelu**** przy plaży
 • kosmopolityczny Dubaj na wyciągnięcie ręki
 • wyjazd rodzinny
 • Lato 2015

Cuda na piasku Cuda na piasku Zjednoczone Emiraty Arabskie

3 715PLN
 • 7 emiratów
 • na trasie hipernowoczesne miasta i spotkania z tradycją
 • fakultatywny rejs do fiordów Musandam
 • Lato 2015

Szokująca rozmachem i fantazją nowoczesna architektura, bajeczne bogactwo, pustynia z piaskiem jak czyste złoto, błękitne morze oraz mistrzostwo świata w centrach handlowych to właśnie Zjednoczone Emiraty Arabskie. Metropolie Dubaj i Abu Dhabi to ekskluzywne hotele, ciekawe muzea, najwyższy budynek świata a przede wszystkim niezwykłe połączenie nowoczesności z tradycją.

Wizy: od dnia 22 marca 2014 r. obywatele polscy będą otrzymywać wizy wjazdowe na przejściach granicznych bez konieczności uzyskania wcześniejszej promesy. Wymogiem niezbędnym jest posiadanie paszportu ważnego co najmniej 6 miesięcy od daty wjazdu. Zmiana ta nie oznacza zniesienia obowiązku wizowego lecz wprowadzenie ułatwienia polegającego na możliwości uzyskania pieczęci zezwalającej na wjazd do ZEA na przejściu granicznym (nie dotyczy osób legitymujących się paszportami tymczasowymi). Obywatele polscy będą otrzymywać na przejściach granicznych (lotniczych, drogowych i morskich) bezpłatne wizy, w postaci pieczęci w paszporcie, zezwalającej na jednorazowy pobyt w ZEA do 30 dni. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski.

Czas przelotu: Warszawa-Ras al-Khaimah: ok. 6 godz.

Czas lokalny: zimą czas polski plus 3 godz.; latem: czas polski plus 2 godz.

Język: arabski, angielski

Napięcie: 220 V, adapter można wypożyczyć w recepcji lub kupić w sklepie. Należy zwrócić uwagę na wszelkie wskazówki, dotyczące korzystania z sieci w pokojach hotelowych.

Waluta: dirham (AED); 1 USD = 3,67 AED.

Napiwki: nie są wymagane, przyjęte jest ich dawanie ok. 10%.

Depozyt: większość hoteli w Zjednoczonych Emiratach Arabskich pobiera depozyt (zwrotny) od klientów w wysokości 200-500 AED/os./noc w razie korzystania z minibaru i innych płatnych usług. Zazwyczaj kwota ta jest blokowana na karcie kredytowej. Jeśli klienci posłużą się gotówką, w przypadku zwrotu (kiedy nie skorzystają z żadnych płatnych usług) otrzymają pieniądze w lokalnej walucie (dirhamy).

Przepisy celne i zwyczaje: na teren ZEA można wwieźć maksymalnie 2 litry alkoholu. Na zakup alkoholu w wydzielonych punktach należy mieć zezwolenie. Obowiązuje zakaz spożywania alkoholu w miejscach publicznych. Napoje alkoholowe podawane są w hotelach i klubach, poza emiratem Sharjah, gdzie obowiązuje całkowity zakaz sprzedaży i spożywania alkoholu. Nie jest przyjęte robienie zdjęć kobietom arabskim.

Ceny w hotelu i restauracjach: obiad – od ok. 30 AED, piwo – od ok. 7 AED, kawa po turecku – od ok. 6 AED, woda – od ok. 2 AED. Przy zakwaterowaniu wymagany jest depozyt w wysokości ok. 100-300 USD/os. lub karta kredytowa, na której blokowana jest kwota w wysokości wymaganego depozytu.

Wycieczki lokalne: organizowane są przez lokalne agencje turystyczne na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość nieorganizowania wycieczki z powodu zbyt małej liczby chętnych.

Tabela temperatur

MIESIĄCIIIIIIIVVVIVIIVIIIIXXXIXII
DZIEŃ 24 24 28 29 34 37 39 39 36 28 26 25