>Wczasy>Wyniki Wyszukiwania>Chorwacja>

Hotel Marco Polo

Hotel Marco Polo Kod: DBVMAPO

PLN

Hotel Marco Polo Kod: DBVMAPO Chorwacja

Nazwany imieniem słynnego podróżnika, który ponoć urodził się w mieście Korčula, oferuje słoneczne wakacje w „małym Dubrowniku”, ze wszystkimi atrakcjami tego pięknego dalmatyńskiego miasteczka dostępnymi tylko krótkim spacerem. Do dyspozycji Gości jest ładny basen, skąd roztacza się fantastyczny widok na małą zatokę i mury Starego Miasta. Sympatyczna atmosfera, zadbane pokoje i dogodne położenie sprawiają, że hotel jest chętnie odwiedzany przez turystów zakochanych w dalmatyńskich wyspach.

Atuty oferty

 • blisko centrum Korčuli
 • ładny basen z widokiem na zatokę
 • sympatyczna atmosfera
4,3 / 6
75% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Położenie hotelu
 • Obsługę hotelową
 • Dobre wyżywienie
4,3 / 6
75% klientów wystawiło opinię
dobrą lub bardzo dobrą
Nazwany imieniem słynnego podróżnika, który ponoć urodził się w mieście Korčula, oferuje słoneczne wakacje w „małym Dubrowniku”, ze wszystkimi atrakcjami tego pięknego dalmatyńskiego miasteczka dostępnymi tylko krótkim spacerem. Do dyspozycji Gości jest ładny basen, skąd roztacza się fantastyczny widok na małą zatokę i mury Starego Miasta. Sympatyczna atmosfera, zadbane pokoje i dogodne położenie sprawiają, że hotel jest chętnie odwiedzany przez turystów zakochanych w dalmatyńskich wyspach.

na wyspie Korčula, ok. 400 m od centrum miejscowości KORČULA z barami, restauracjami i sklepami, na lekkim wzniesieniu; ok. 138 km od portu lotniczego w Dubrowniku w linii prostej, transfer autokarem do miejscowości Orebić na płw. Pelješac i przeprawa promem do miasta Korčula (ok. 20 min), przejazd autokarem do hotelu.

publiczna, wydzielony odcinek dla Gości hotelu, kamienisto-betonowa, zejście do morza schodkami z platformy, zalecane obuwie ochronne, ok. 200 m od hotelu, parasole i leżaki płatne (ok. 3 EUR/dzień).

czterogwiazdkowy, zadbany, odnowiony w 2007 r., 94 pokoje, 1 budynek, 2 piętra, hol, całodobowa recepcja, restauracja główna - dania w formie bufetu, obsługa kelnerska, kuchnia międzynarodowa, dostępne foteliki dla dzieci (ograniczona ilość), restauracja à la carte - kuchnia dalmatyńska; bar w lobby, kawiarenka, salonik telewizyjny, sklep z pamiątkami; sala konferencyjna dla 100 osób, taras z widokiem na basen; za opłatą: internet bezprzewodowy w recepcji (ok. 10 EUR/ godz.), punkt internetowy (ok. 10 EUR/godz.), całodobowy room-service, pralnia; niepolecany osobom z ograniczeniami ruchowymi; akceptowane karty kredytowe: Visa, MasterCard, American Express.

standardowy: 2-os. (możliwość 1 dostawki), ok. 14 m², zadbany, klimatyzowany (połowa czerwca-połowa września), łazienka (wanna lub prysznic, wc; suszarka), telewizja satelitarna, telefon, sejf, minibar (płatny wg konsumpcji); bezpłatne łóżeczko dla dziecka do 2 lat na zamówienie przed przyjazdem; balkon francuski; widok na morze na zamówienie i za dopłatą.

basen, słodka woda (czynny: czerwiec-wrzesień), ok. 60 m², gł. do 1,5 m, brodzik dla dzieci, ok. 25 m², gł. do 0,5 m, przy basenie bezpłatne leżaki; kryty basen (otwarty okazjonalnie - klucz w recepcji), słodka woda, ok. 50 m², gł. do 1,5 m, brodzik dla dzieci, gł. do 0,5 m; za opłatą: siłownia.

00385/20726336, www.korcula-hotels.com

Chorwacja

Chorwacka linia brzegowa ma długość blisko 6 tysięcy kilometrów, z czego ponad 4 tysiące przypadają na 1185 wysp i wysepek. Ciepły, śródziemnomorski klimat, piękne widoki i wszechobecna radość życia sprawiły, iż jest to miejsce niezwykle lubiane przez turystów. Adriatyk to wspaniałe miejsce na podwodne wyprawy. Na nurków czeka tu wspaniały podwodny świat, pełen fauny i flory, jaskiń oraz wraków statków. Odpowiednie wiatry i duża ilość słońca sprzyjają miłośnikom żeglarstwa. Latem pływają tu tysiące jachtów. Chorwacja to mieszkanka kultur: zachodnioeuropejskiej, słowiańskiej oraz śródziemnomorskiej, co ma odzwierciedlenie w architekturze, kuchni i obyczajach.

Aktualna pogoda – Chorwacja

Źródło: Meteogroup Logo
Wczoraj
11°C 16°C
Wiatr:
19 km/h
Wschód: 07:12
Zachód: 16:15
Ciśnienie: 1 012,9 hPa
Opady: 1,9 mm
Dziś
9°C 15°C
Wiatr:
11 km/h
Wschód: 07:12
Zachód: 16:15
Ciśnienie: 1 018,5 hPa
Opady: 0,0 mm
Jutro
6°C 17°C
Wiatr:
6 km/h
Wschód: 07:13
Zachód: 16:16
Ciśnienie: 1 022,9 hPa
Opady: 0,0 mm
Pojutrze
8°C 17°C
Wiatr:
7 km/h
Wschód: 07:13
Zachód: 16:16
Ciśnienie: 1 021,4 hPa
Opady: 0,0 mm
21.12.2014
8°C 16°C
Wiatr:
15 km/h
Wschód: 07:14
Zachód: 16:17
Ciśnienie: 1 020,5 hPa
Opady: 0,1 mm
22.12.2014
8°C 14°C
Wiatr:
13 km/h
Wschód: 07:14
Zachód: 16:17
Ciśnienie: 1 029,8 hPa
Opady: 0,0 mm
23.12.2014
6°C 15°C
Wiatr:
7 km/h
Wschód: 07:15
Zachód: 16:18
Ciśnienie: 1 025,9 hPa
Opady: 0,0 mm
Więcej szczegółów pogody

POŁOŻENIE: na wyspie Korčula, ok. 400 m od centrum miejscowości KORČULA z barami, restauracjami i sklepami, na lekkim wzniesieniu; ok. 138 km od portu lotniczego w Dubrowniku w linii prostej, transfer autokarem do miejscowości Orebić na płw. Pelješac i przeprawa promem do miasta Korčula (ok. 20 min), przejazd autokarem do hotelu.

PLAŻA: publiczna, wydzielony odcinek dla Gości hotelu, kamienisto-betonowa, zejście do morza schodkami z platformy, zalecane obuwie ochronne, ok. 200 m od hotelu, parasole i leżaki płatne (ok. 3 EUR/dzień).

HOTEL: czterogwiazdkowy, zadbany, odnowiony w 2007 r., 94 pokoje, 1 budynek, 2 piętra, hol, całodobowa recepcja, restauracja główna - dania w formie bufetu, obsługa kelnerska, kuchnia międzynarodowa, dostępne foteliki dla dzieci (ograniczona ilość), restauracja à la carte - kuchnia dalmatyńska; bar w lobby, kawiarenka, salonik telewizyjny, sklep z pamiątkami; sala konferencyjna dla 100 osób, taras z widokiem na basen; za opłatą: internet bezprzewodowy w recepcji (ok. 10 EUR/ godz.), punkt internetowy (ok. 10 EUR/godz.), całodobowy room-service, pralnia; niepolecany osobom z ograniczeniami ruchowymi; akceptowane karty kredytowe: Visa, MasterCard, American Express.

POKÓJ: standardowy: 2-os. (możliwość 1 dostawki), ok. 14 m², zadbany, klimatyzowany (połowa czerwca-połowa września), łazienka (wanna lub prysznic, wc; suszarka), telewizja satelitarna, telefon, sejf, minibar (płatny wg konsumpcji); bezpłatne łóżeczko dla dziecka do 2 lat na zamówienie przed przyjazdem; balkon francuski; widok na morze na zamówienie i za dopłatą.

SPORT I ROZRYWKA: basen, słodka woda (czynny: czerwiec-wrzesień), ok. 60 m², gł. do 1,5 m, brodzik dla dzieci, ok. 25 m², gł. do 0,5 m, przy basenie bezpłatne leżaki; kryty basen (otwarty okazjonalnie - klucz w recepcji), słodka woda, ok. 50 m², gł. do 1,5 m, brodzik dla dzieci, gł. do 0,5 m; za opłatą: siłownia.

KONTAKT: 00385/20726336, www.korcula-hotels.com

 

Podane w ofercie godziny serwowania posiłków oraz funkcjonowanie poszczególnych elementów infrastruktury hotelowej mogą ulegać nieznacznym zmianom ze względu na sezonowość, warunki pogodowe, prośby Gości lub siły wyższe, na które hotelarz nie będzie miał wpływu.

 

Informacje praktyczne

Pilot: turyści objęci są opieką polskiego rezydenta, do zadań którego należy pomoc przy przylocie, wylocie, podczas pobytu oraz przyjmowanie zapisów na wycieczki lokalne.

Wizy: nie są wymagane; paszport musi być ważny przez minimum 3 miesiące. Obywatele polscy mogą przekroczyć granicę z Chorwacją, posługując się dowodem osobistym.

Czas przelotu: Warszawa – Dubrownik – ok. 2 godz. 15 min; Warszawa – Split – ok. 2 godz. 15 min.

Czas lokalny: czas polski.

Język: chorwacki; można porozumieć się także po angielsku i niemiecku.

Napięcie: 220 V.

Waluta: kuna (HRK), 1 HRK = 100 lip, 1 EUR = ok. 7,2 HRK.

Ceny w hotelu i restauracji: obiad – od 12 EUR, napój bezalkoholowy – ok. 2 EUR, piwo – ok. 2 EUR, wino – ok. 4 EUR/0,25 l.

Komunikacja: taksówka – ok. 8-15 EUR/ok. 5 km, lokalny autobus – ok. 3-5 EUR. Jeżeli podróżujemy wyłącznie po Chorwacji, zielona karta (wymagana w Czarnogórze i pobliskich krajach bałkańskich) w momencie wypożyczenia samochodu nie jest wymagana.

Plaże: publiczne, wstęp bezpłatny; serwis plażowy (2 leżaki + parasol – nie na wszystkich plażach taki sam serwis) – do ok. 15 EUR/dzień; popularne jest kupowanie parasoli przeciwsłonecznych (ok. 5-10 EUR); zalecane obuwie do wody.

Chorwacja w Internecie: www.cro.pl

Obowiązkowa opłata klimatyczna: płatna przy zakwaterowaniu: ok. 1-2 EUR/os./dzień, dzieci do lat 6 – zniżka ok. 50%.

Wycieczki lokalne: organizowane są przez lokalne agencje turystyczne na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość niezorganizowania wycieczki z powodu zbyt małej liczby chętnych.

Opis regionu

Najpiękniejszym dalmackim miastem jest Dubrownik. Otoczone murem kamienne Stare Miasto pełne jest zachwycających zabytków. W Dubrowniku na każdym kroku jest coś, co warto zobaczyć: pałac Rektorów, pałac Spoza, najstarsza apteka w Europie, gotycki klasztor franciszkanów, gotycki klasztor dominikanów, renesansowy kościół św. Zbawiciela, barokowy kościół św. Błażeja, katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Kolumna Rolanda, baszty i bastiony. Warto spojrzeć na to wyjątkowe miasto z punktu widokowego – najwyższej średniowiecznej baszty Minčeta.

Korčula – jedna z największych wysp Dalmacji urzeka zielenią, pełno tu migdałowców, sosen, dębów, pinii, cyprysów i gajów oliwnych. W tym otoczeniu wzniesiono miasto o tej samej nazwie. Miejscowość Korčula to przede wszystkim piękne, wąskie, przechodzące w schody uliczki i urocze kamienice. To tu urodził się słynny podróżnik i wenecki kupiec Marco Polo. Najważniejszym zabytkiem Korčuli jest katedra św. Marka z białą dzwonnicą i skarbcem.  W miasteczku jest mnóstwo tawern i restauracji, gdzie można skosztować świeżych owoców morza. Vela Luka, miasteczko znane jest przede wszystkim z rybołówstwa i błotnych kąpieli zdrowotnych wykorzystywanych w leczeniu chorób reumatycznych. Lumbarda to niewielkie miasteczko na wschodnim przylądku wyspy Korčula. Ze względu na krystalicznie czyste morze i piaszczyste plaże Lumbarda cieszy się popularnością wśród wielbicieli relaksu w promieniach słońca. Osoby lubiące aktywny wypoczynek mogą spróbować tu windsurfingu i nart wodnych. Chorwacja to mieszkanka kultur: zachodnioeuropejskiej, słowiańskiej oraz śródziemnomorskiej. Ma to swoje odbicie również w kuchni. Na chorwackie menu mieli wpływ Grecy i Rzymianie, a później Francuzi i Włosi. Typowa chorwacka zupa to wieprzowy rosół z domowym makaronem. Typowe potrawy mięsne to: meso sa zara (wieprzowina z grilla), mijesano meso (mięso z warzywami), raznjici (szaszłyki) oraz pljeskavica (kotlet mielony z mięsa wołowo-wieprzowego). W nadmorskich restauracjach warto spróbować brodet (mieszanki morskich ryb w sosie słodko-kwaśnym), hobotnica ispod peke (ośmiorniczek z pieca) oraz skampi (raków). Obowiązkowym elementem każdego posiłku jest wino.

Dalmacja Środkowa i Północna - to jedne z najpiękniejszych i najbardziej rozwiniętych turystycznie części chorwackiego wybrzeża, ze znakomitą bazą hotelową. Słońce, zabytki z listy UNESCO, parki narodowe i malownicze wyspy, sprawiają, że od lat cieszy się niezmienną popularnością wśród turystów. Setki restauracji, barów, kluby i dyskoteki, infrastruktura sportowa – pozwalają w pełni cieszyć się wakacjami. Split, drugie pod względem liczby ludności miasto chorwackie, położone nad rozległą zatoką, między wzgórzem z twierdzą Gripe i górzystym cyplem Marjan, szczyci się bogatą historią. Turyści z całego świata przyjeżdżają podziwiać wpisane na listę UNESCO pozostałości pałacu cesarza Dioklecjana, które wtopiły się w zabudowę miasta. Odbywa się tu wiele imprez kulturalnych, szczególnie w sezonie letnim, a interesujące zabytki i wiecznie zielona śródziemnomorska roślinność z palmami i agawami oraz łagodny klimat sprawiają, że chce się tu zostać na dłużej. Niedaleko od Splitu leży Trogir, cudne średniowieczne miasteczko, wpisane na listę UNESCO. Można tu pospacerować wąskimi uliczkami Starego Miasta i odwiedzić katedrę św. Wawrzyńca, budowaną przez cztery wieki. Dalej na północ znajduje się Sibenik, którego początki sięgają XI w., z przepiękną renesansową katedrą św. Jakuba, wpisaną na listę UNESCO, malowniczo położony u ujścia rzeki Krka. Warto odwiedzić niedaleki Park Narodowy Krka z wspaniałymi wodospadami. Niedaleko od Sibenik leży znany ośrodek turystyczny Vodice z charakterystycznymi dla Dalmacji plażami: żwirowymi i betonowymi. Są tu także: port turystyczny, skąd można wybrać się na wycieczkę do Parku Narodowego Kornati, centra nurkowe i znakomite restauracje. Jedną z najbardziej popularnych miejscowości wypoczynkowych Dalmacji jest tętniące życiem miasteczko Biograd, położone naprzeciw wyspy Paszman, z piękną żwirową plażą Drazica. Kilka kilometrów na północ, nad Kanałem Paszmańskim leży spokojne miasteczko Sveti Filip i Jakov, idealne miejsce na rodzinne wczasy, z ładnymi plażami w zatoczkach i kryształowo czystym morzem.

 

Zdjęcia regionu

Zobacz wszystkie

Atrakcje w regionie

DUBROWNIK

Otoczone murem kamienne Stare Miasto pełne jest zachwycających zabytków. W Dubrowniku na każdym kroku jest coś, co warto zobaczyć: pałac Rektorów, pałac Spoza, najstarsza apteka w Europie, gotycki klasztor franciszkanów, gotycki klasztor dominikanów, renesansowy kościół św. Zbawiciela, barokowy kościół św. Błażeja, katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Kolumna Rolanda, baszty i bastiony. Warto spojrzeć na to wyjątkowe miasto z punktu widokowego – najwyższej średniowiecznej baszty Minčeta.

KORCULA

Jedna z największych wysp Dalmacji urzeka zielenią, pełno tu migdałowców, sosen, dębów, pinii, cyprysów i gajów oliwnych. W tym otoczeniu wzniesiono miasto o tej samej nazwie. Miejscowość Korčula to przede wszystkim piękne, wąskie, przechodzące w schody uliczki i urocze kamienice. To tu urodził się słynny podróżnik i wenecki kupiec Marco Polo. Najważniejszym zabytkiem Korčuli jest katedra św. Marka z białą dzwonnicą i skarbcem. Warto zobaczyć jednak także pałace patrycjuszy Arneri i Gabrieli, kaplicę Matki Boskiej Ploczanskiej, i kościół św. Michała. W miasteczku jest mnóstwo tawern i restauracji, gdzie można skosztować świeżych owoców morza.

VELA LUKA

To miejscowość znana  przede wszystkim z rybołówstwa i błotnych kąpieli zdrowotnych wykorzystywanych w leczeniu chorób reumatycznych.

LUMBARDA

Niewielka miejscowość na wschodnim przylądku wyspy Korčula. Ze względu na krystalicznie czyste morze i piaszczyste plaże Lumbarda cieszy się popularnością wśród wielbicieli relaksu w promieniach słońca. Osoby lubiące aktywny wypoczynek mogą spróbować tu windsurfingu i nart wodnych.

PÓŁWYSEP PELJESAC

Znany z żeglarskiej tradycji półwysep Pelješac to piękne plaże, granie, zatoki i fiordy. Położone tu malownicze miasto Orebić jest idealnym miejscem dla fanów wypoczynku na łonie przyrody oraz rodzin z dziećmi. Adriatyk to wspaniałe miejsce na podwodne wyprawy. Na nurków czeka tu wspaniały podwodny świat, pełen wspaniałej fauny i flory, jaskiń oraz wraków statków. Odpowiednie wiatry i duża ilość słońca sprzyjają miłośnikom żeglarstwa. Latem pływają tu tysiące jachtów.

PARK NARODOWY JEZIORA PLITWICKIE

Niezwykle malowniczy i urokliwy Park Narodowy w Chorwacji, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Położony w głębokiej dolinie, wśród wysokich skał. To kompleks 16 jezior, potoków i źródeł tworzących kaskady i wodospady. Turyści spacerują pomiędzy nimi drewnianymi mostkami, które unoszą się tuż nad wodą. Ta wyprawa gwarantuje niezapomniane widoki!

Ogólna ocena:
4,3 / 6
12 opinii
75% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Położenie hotelu
 • Obsługę hotelową
 • Dobre wyżywienie
brak opisu
Hotel Marco Polo jest ok jak na warunki w Chorwacji,mial klimatyzacje co w innych hotelach jest zadkoscia.Bardzo drogie napoje alkocholwe jak i nie alkocholwe.Jak dla mnie to tylko trzy gwiazdki.Pozatym wyspa Korczula ok.
Warunki w hotelu generalnie dobre, ale nie całkowicie pokrywają się z ofertą. Zadowolenie dopiero po dopłacie w hotelu i zamianie pokoju.
Czuliśmy się dopieszczani.
Hotel zlokalizowany w dość ruchliwym miejscu i to jest mankament. Oczywiście dostęp do plaży był bardzo ograniczony, właściwie plaży w tym hotelu nie ma, a korzystanie z plaży hotelu Liburna raczej niemożliwe. Korzystaliśmy z basenu, na szczęście miasto Korcula jest urokliwe, dużo do zwiedzenia więc o key! Chyba, że komuś zależy na \'wyjątkowej\' opaleniźnie!)
brak opisu
brak opisu
Hotel Marco Polo zdecydowanie nie zasługuje na cztery gwiazdki. Posiłki przez cały tydzień praktycznie te same, z niewielkimi innowacjami. Obsługa niezbyt miła i sympatyczna, zwłaszcza starsi kelnerzy w hotelowej restauracji oraz starsze recepcjonistki. Wokół hotelu brak np. ładnie zagospodarowanego i urządzonego ogrodu, basen niewielki, plaża betonowa. Zalety - jest czysto, ręczniki codziennie wymieniane. Ceny wygórowane, zwłaszcza za alkohole podawane do kolacji.
Pokoje nie sprzątane, kurz wszędzie nie odkurzane,brak żeli i szamponów do kąpieli. Sprzątanie polegało na codziennej wymianie ręczników, przetarcie lustra i szyby nad wanną.
brak opisu
Ogólnie hotel dobry, korzystnie położony, wyżywienie urozmaicone i smaczne. Pokój - z widokiem na drzewo i wysypisko śmieci sąsiedniej posesji. Łazienka wręcz mikroskopijna, gdzie drzwi otwierały się o kąt 40 stopni i uderzały o umywalkę (osoba tęga miałaby problemy z wejściem).Oczekiwaliśmy czegoś lepszego, zwłaszcza przy rezerwacji hotelu na początku roku.
Hotel malowniczo polożony, obsługa miła,przyjazna. problemem jest pozyskanie prowiantu na wycieczki indywidulnie planowane, a uniemożlwiające powrót w porach ich wydawania przez restaurację. Uwaga dotycząca wycieczek dodatkowych - niefotunne [połąćzenie wycieczki do miejsca pielgrzymowania oraz arcyciekawego Mostaru- kosZtem tego drugiego miejsca!mało czasu !)

Dubrovnik Tour – przejazd do panoramicznego punktu ze wspaniałym widokiem na miasto Lokrum oraz wyspę Elafiti. Zwiedzanie Dubrownika: Stare Miasto wpisane na Listę UNESCO, spacer po Stradun – eleganckiej głównej ulicy z fontanną Onofrio, klasztor franciszkanów, katedra, kolumna Orlando, kościół St. Blaise. Wycieczka całodzienna. Cena – dla hoteli z Korčuli i płw. Pelješac: ok. 55 EUR, dla pozostałych hoteli: ok. 30 EUR (zawiera transfery, przewodnika i bilety wstępu do Pałacu Rektorów i klasztoru Dominikanów).

Korčula – wycieczka do średniowiecznego miasta położonego na wyspie o tej samej nazwie, otoczonego murami i wieżami. Znajdują się tu przepiękne gotyckie i renesansowe budowle: pałac, kościół, katedra św. Marka. Rodzinny dom Marco Polo został przekształcony w muzeum i jest otwarty dla zwiedzających. Zwiedzanie, czas wolny. Kąpiel na jednej z pięknych plaż. Wycieczka całodzienna. Cena – dla hoteli z Korčuli i płw. Pelješac: ok. 30 EUR, dla pozostałych hoteli: ok. 55 EUR (zawiera przejazd, licencjonowanego przewodnika w języku polskim, bilety wstępu do domu Marca Polo).

Park Narodowy Mljet – rejs statkiem na Mljet, jedną z najpiękniejszych wysp na wybrzeżu adriatyckim. Jej zachodnią część uznano w 1960 r. za park narodowy. Obejmuje on teren wokół dwóch jezior ze słoną wodą – Wielkiego i Małego. Główną atrakcją parku jest położona w samym sercu Wielkiego Jeziora wysepka św. Marii. W XII w. wybudowano tu klasztor opactwa benedyktynów. Wycieczka do parku obejmuje również rejs statkiem na wyspę św. Marii i zwiedzanie klasztoru. Wycieczka całodzienna. Cena – dla hoteli z Korčuli i płw. Pelješac: ok. 45 EUR, dla pozostałych hoteli: ok. 65 EUR (zawiera przejazd, licencjonowanego przewodnika w języku polskim, bilet wstępu do parku narodowego).

Kotor & Durović Cave – przejazd do Kotoru. Zwiedzanie starego miasta, romańskiej katedry św. Tripuna, otoczonej murami, i twierdzy wpisanej na Listę UNESCO. W drodze powrotnej zwiedzanie długiej na 199 m jaskini ze stalaktytami i stalagmitami. Na koniec degustacja wina z regionu Konavale. Wycieczka półdniowa. Cena – dla hoteli z Korčuli i płw. Pelješac: ok. 63 EUR, dla pozostałych hoteli: ok. 40 EUR (zawiera transfery, przewodnika, bilet wstępu do jaskini i degustację).

Mostar/Medjugorje – Traces of Orient – droga prowadzi wzdłuż dalmatyńskiego „muru chińskiego” w Ston do magistrali adriatyckiej i delty Neretwy. Przejazd do Mostaru, jednego z handlowych ośrodków dawnego cesarstwa otomańskiego. Znajdują się tu słynny turecki Stary Most odbudowany w 2006 r., część dawnego bazaru tureckiego, meczet i typowy dom turecki. Następnie przejazd do miejsca objawień Matki Boskiej. We wsi Bijakovići, według świadectwa sześciu młodych parafian od 24 czerwca 1981 roku ukazuje się Matka Boska. Od tego czasu codziennie do Medjugorje przybywają tysiące pielgrzymów ze wszystkich stron świata; krótki spacer na Górę Objawień. Wycieczka całodzienna. Cena dla hoteli z Korčuli i płw. Pelješac: ok. 63 EUR, dla pozostałych hoteli: ok. 66 EUR (zawiera przejazd, licencjonowanego przewodnika w języku polskim, bilety wstępu do tureckiego domu i meczetu); wymagany paszport.

Montenegro Tour – zwiedzanie starego miasta Kotor i romańskiej katedry św. Tripuna. Następnie przejazd wzdłuż stromych zboczy z przepięknym widokiem na zatokę Kotor do Cetinje. Po drodze krótki postój w wiosce Njegusi. Wizyta w muzeum w Cetinje, niegdyś siedzibie władców Czarnogóry. Powrót na wybrzeże i przejazd do Budvy. Czas wolny. Powrót do Dubrownika promem wzdłuż zatoki. Wycieczka całodzienna. Cena dla hoteli z Korčuli i płw. Pelješac: ok. 50 EUR, dla pozostałych hoteli: ok. 47 EUR (zawiera transfery i przewodnika); wymagany paszport.

Z rejonu Dalmacji Środkowej i Północnej:

TROGIR I SPLIT – wyjazd do dwóch najsłynniejszych miast środkowej Dalmacji. W Trogirze spacer po Starym Mieście – wpisanym na listę UNECO, m.in. Brama Lądowa, katedra św. Wawrzyńca, Pałac Stafileo. W Splicie – drugim pod względem liczby ludności mieście Chorwacji – m.in. wpisany na listę UNESCO pałac cesarza Dioklecjana i jego mauzoleum, gotycki kościół św. Franciszka. Wycieczka całodzienna. Cena – ok. 30-40 EUR (zawiera opłaty za transfery, przewodnika).

MOSTAR I MEDJUGORIE – całodzienna wycieczka do najciekawszych atrakcji Bośni i Hercegowiny. W Mostarze – nieformalnej stolicy kraju – będzie okazja do podziwiania zabytkowej zabudowy Starego Miasta, a przede wszystkim jego wizytówki – kamiennego mostu z połowy XVI w. Druga część wyjazdu poświęcona jest zwiedzaniu najbardziej znanego w regionie miejsca pielgrzymek religijnych. To właśnie w Medjugorie odbyło się ostatnie zanotowane objawienie Matki Boskiej – do dziś nie zostało potwierdzone ani odrzucone przez Kościół. Cena – ok. 70-80 EUR ((zawiera opłaty za transfery, przewodnika i obiad).

DUBROVNIK TOUR – całodzienna wycieczka do Perły Adriatyku i wizytówki Chorwacji. W programie zwiedzanie Starego Miasta wpisanego na listę UNESCO (w tym m.in. klasztor Franciszkanów, katedra, kolumna Rolanda, kościół św. Błażeja). Cena – ok. 80 EUR (zawiera opłaty za transfery, przewodnika i obiad).

PARK NARODWY RZEKI KRKA – półdniowa wycieczka do najpiękniejszej rzeki krasowej w Chorwacji. Spływająca z gór bezpośrednio do Adriatyku w okolicach Sibenik tworzy niepowtarzalne, dzikie krajobrazy przyrody, które trzeba zobaczyć. Cena – ok. 50-60 EUR (zawiera opłaty za transfery, przewodnika).

JEZIORA PLITWICKIE – całodzienna wycieczka do jednego z najsłynniejszych parków narodowych Chorwacji. W programie podziwianie niesamowitej flory i fauny, a przede wszystkim krajobrazu, jaki tworzy 16 jezior krasowych z krystalicznie czystą wodą, połączonych ze sobą szeregiem wodospadów. Cena – ok. 70-80 EUR (zawiera opłaty za transfery, przewodnika).

WYSPA HVAR – zwiedzanie wyspy i urokliwego miasteczka o tej samej nazwie (znajduje się tam m.in. jeden z najstarszych teatrów miejskich w Europie i mury pochodzące z pierwszych wieków średniowiecza). Rejs w okolice Wysp Paklińskich – archipelagu 16 małych wysepek o niezwykłych kształtach. wycieczka całodzienna. Cena – ok. 60-70 EUR (zawiera opłaty za transfery, przewodnika i obiad).

 

Wycieczki lokalne organizowane są przez lokalne agencje turystyczne na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość niezorganizowania wycieczki z powodu zbyt małej liczby chętnych.

Infolinia

 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt 8-22 sob-ndz 9-20

Podziel się

Facebook Google+

Dlaczego warto?

 1. Kompletne ceny - nasze ceny nigdy nie zawierają żadnych ukrytych opłat.
 2. Posiadamy najwyższą gwarancję ubezpieczeniową na rynku.
 3. Wygoda — rezerwujesz kiedy chcesz.

Bezpieczeństwo

Dane w procesie rezerwacji chronimy i szyfrujemy certyfikatem

Thawte