>Wczasy>Wyniki Wyszukiwania>Grecja>Kreta>

Hotel Selena

Hotel Selena Kod: HERSELE

PLN

Hotel Selena Kod: HERSELE Grecja \ Kreta

Zbudowany w typowo greckim stylu, otoczony ogrodem, jest oazą idealną na wypoczynek w kameralnej atmosferze. Położony na klifie, blisko urokliwej Eloundy, jest świetną bazą wypadową do zwiedzania wschodniego wybrzeża wyspy. Tutaj można poczuć klimat prawdziwej Krety, o który dba również hotelowa obsługa. Z tarasu zachwycające widoki na przepiękną zatokę Mirabello i legendarną wyspę Spinalongę.

Atuty oferty

 • przepiękne widoki
 • świetna lokalizacja do zwiedzania wschodniego wybrzeża
 • miła obsługa
4,8 / 6
90% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Położenie hotelu
 • Obsługę hotelową
 • Korzystny stosunek jakości do ceny
4,8 / 6
90% klientów wystawiło opinię
dobrą lub bardzo dobrą
Zbudowany w typowo greckim stylu, otoczony ogrodem, jest oazą idealną na wypoczynek w kameralnej atmosferze. Położony na klifie, blisko urokliwej Eloundy, jest świetną bazą wypadową do zwiedzania wschodniego wybrzeża wyspy. Tutaj można poczuć klimat prawdziwej Krety, o który dba również hotelowa obsługa. Z tarasu zachwycające widoki na przepiękną zatokę Mirabello i legendarną wyspę Spinalongę.

na klifie, ok. 1,5 km od centrum ELOUNDY ze sklepami, barami i restauracjami; ok. 10 km od Agios Nikolaos, ok. 70 km od portu lotniczego w Heraklionie; przystanek autobusowy ok. 50 m od hotelu.

publiczna, żwirkowo-kamienista, wąska, łagodne zejście do morza, kamienie przy wejściu, 50 m od hotelu, przejście przez ulicę, parasole i leżaki płatne (ok. 10 EUR/komplet: 2 leżaki, parasol i ręcznik ok. 4 EUR/dzień).

trzygwiazdkowy, zadbany, zbudowany w 1981 r., częściowo odnowiony w 2012 r., 72 pokoje, 9 budynków, 1 piętro, przestronny i elegancki hol, recepcja, restauracja Thalatta - dania w formie bufetu, dostępne dania wegetariańskie; Dakos bar przy basenie, kącik telewizyjny, bezpłatny internet bezprzewodowy; za opłatą: sejf w recepcji (ok. 3 EUR/dzień); występują różnice poziomów; akceptowane zwierzęta domowe do 5 kg; akceptowane karty kredytowe: Visa, MasterCard, American Express.

standardowy: 2-os. (możliwość 1 dostawki), ok. 16 m², skromny i zadbany, indywidualnie sterowana klimatyzacja, łazienka (wanna lub prysznic, wc; suszarka), internet bezprzewodowy, telewizor, telefon, lodówka, sejf (za opłatą: ok. 3 EUR/dzień); bezpłatne łóżeczko dla dziecka do 2 lat na zamówienie przed przyjazdem; balkon lub taras (stolik i krzesełka).

2 baseny: kwadratowy kształt, słodka woda, ok. 130 m², gł. 1-1,4 m, okrągły kształt, słodka woda, ok. 36 m², brodzik dla dzieci, słodka woda, ok. 6 m², gł. 0,4 m, przy basenach bezpłatne parasole i leżaki, ręczniki płatne (ok. 4 EUR/dzień); za opłatą: kort tenisowy z wypożyczalnią sprzętu (ok. 10 EUR/40 min).

śniadanie (8.00--10.30), obiad (13.00-15.00), kolacja (20.00-22.00) w formie bufetu w restauracji Thalatta; przekąski w barze (16.00-17.00); napoje bezalkoholowe i lokalne napoje alkoholowe (11.00-22.00).

0030/2841041525, www.selenahotel.gr

Grecja — Kreta

Megalonissos, czyli Wielka Wyspa – tak Grecy nazywają Kretę, największą spośród tysięcy wysp greckich i piątą co do wielkości w basenie Morza Śródziemnego. Nazywają ją największą nie tylko w dosłownym znaczeniu. Pięknem Krety zachwycał się najsłynniejszy poeta grecki – Homer.

Aktualna pogoda – Kreta

Źródło: Meteogroup Logo
Kwiecień
0°C 20°C
Maj
-2°C 23°C
Czerwiec
4°C 27°C

POŁOŻENIE: na klifie, ok. 1,5 km od centrum ELOUNDY ze sklepami, barami i restauracjami; ok. 10 km od Agios Nikolaos, ok. 70 km od portu lotniczego w Heraklionie; przystanek autobusowy ok. 50 m od hotelu.

PLAŻA: publiczna, żwirkowo-kamienista, wąska, łagodne zejście do morza, kamienie przy wejściu, 50 m od hotelu, przejście przez ulicę, parasole i leżaki płatne (ok. 10 EUR/komplet: 2 leżaki, parasol i ręcznik ok. 4 EUR/dzień).

HOTEL: trzygwiazdkowy, zadbany, zbudowany w 1981 r., częściowo odnowiony w 2012 r., 72 pokoje, 9 budynków, 1 piętro, przestronny i elegancki hol, recepcja, restauracja Thalatta - dania w formie bufetu, dostępne dania wegetariańskie; Dakos bar przy basenie, kącik telewizyjny, bezpłatny internet bezprzewodowy; za opłatą: sejf w recepcji (ok. 3 EUR/dzień); występują różnice poziomów; akceptowane zwierzęta domowe do 5 kg; akceptowane karty kredytowe: Visa, MasterCard, American Express.

POKÓJ:standardowy: 2-os. (możliwość 1 dostawki), ok. 16 m², skromny i zadbany, indywidualnie sterowana klimatyzacja, łazienka (wanna lub prysznic, wc; suszarka), internet bezprzewodowy, telewizor, telefon, lodówka, sejf (za opłatą: ok. 3 EUR/dzień); bezpłatne łóżeczko dla dziecka do 2 lat na zamówienie przed przyjazdem; balkon lub taras (stolik i krzesełka).

SPORT I ROZRYWKA: 2 baseny: kwadratowy kształt, słodka woda, ok. 130 m², gł. 1-1,4 m, okrągły kształt, słodka woda, ok. 36 m², brodzik dla dzieci, słodka woda, ok. 6 m², gł. 0,4 m, przy basenach bezpłatne parasole i leżaki, ręczniki płatne (ok. 4 EUR/dzień); za opłatą: kort tenisowy z wypożyczalnią sprzętu (ok. 10 EUR/40 min).

ALL INCLUSIVE: śniadanie (8.00--10.30), obiad (13.00-15.00), kolacja (20.00-22.00) w formie bufetu w restauracji Thalatta; przekąski w barze (16.00-17.00); napoje bezalkoholowe i lokalne napoje alkoholowe (11.00-22.00).

KONTAKT: 0030/2841041525, www.selenahotel.gr

 

Podane w ofercie godziny serwowania posiłków oraz funkcjonowanie poszczególnych elementów infrastruktury hotelowej mogą ulegać nieznacznym zmianom ze względu na sezonowość, warunki pogodowe, prośby Gości lub siły wyższe, na które hotelarz nie będzie miał wpływu.

 

Informacje praktyczne

Pilot: turyści objęci są opieką polskiego rezydenta, do zadań którego należy pomoc przy przylocie, wylocie i podczas pobytu oraz przyjmowanie zapisów na wycieczki lokalne.

Czas przelotu (Kreta Wschodnia): Polska-Heraklion – ok. 2,5-3 godz.

Czas przelotu (Kreta Zachodnia): Polska­-Chania – ok. 2,5-3 godz.

Czas lokalny: czas polski plus 1 godz. Powierzchnia: 8300 km². Ludność: 550 tys.

Język: grecki, można się także porozumieć w języku angielskim lub niemieckim. Stolica: Heraklion.

Napięcie: 220 V.

Ceny w hotelach i tawernach: sałatka grecka – od 4 EUR, spaghetti – od 5 EUR, mussaka, pizza – od 6 EUR, danie mięsne z dodatkami – od 6 EUR, owoce morza – od 8 EUR, piwo – od 2 EUR, lampka wina – od 1,5 EUR, butelka wina – od 5 EUR, napoje chłodzące – od 1,5 EUR, kawa i herbata – od 2 EUR. Ceny w sklepach: woda mineralna 0,5 l – od 1 EUR, chleb – od 1-1,5 EUR, piwo – od 1 EUR, wino – od 5 EUR, ser feta – od 2,5 EUR.

Wynajem samochodów: od ok. 40 EUR/dzień; wypożyczalnie co prawda honorują polskie prawo jazdy, zaleca się jednak posiadanie międzynarodowego; ze względu na kłopoty z ubezpieczeniem polecamy korzystanie z usług renomowanych wypożyczalni.

Plaże: wstęp bezpłatny, wypożyczenie 2 leżaków i parasola – ok. 8 EUR/dzień.

Komunikacja: jest bardzo dobrze rozwinięta, do każdej miejscowości na Krecie docierają autobusy linii KTEL, cena biletu od 2 EUR. Cena taksówki ok. 3 EUR/1 km.

Wycieczki lokalne: organizowane są przez lokalne agencje turystyczne na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość niezorganizowania wycieczki z powodu zbyt małej liczby chętnych.

Opis regionu

Megalonissos, czyli Wielka Wyspa – tak Grecy nazywają Kretę, największą spośród tysięcy wysp greckich i piątą co do wielkości w basenie Morza Śródziemnego. Nazywają ją największą nie tylko w dosłownym znaczeniu. Pięknem Krety zachwycał się najsłynniejszy poeta grecki – Homer.

 

KRETA WSCHODNIA

Heraklion – stolica Krety to miejsce, dokąd przyjeżdżają turyści z całego świata, aby spędzić niezapomniane wakacje na pięknych plażach wyspy, w pełnych życia kurortach lub urokliwych zakątkach. W okolicy Heraklionu znajdują się ruiny słynnego pałacu Knossos uważanego za mityczny labirynt. Najdalej wysuniętym na południe miastem Europy jest Ierapetra, położona nad ciepłym Morzem Libijskim, tylko 300 km od Afryki. Starówka Ieraperty zachowała autentyczny klimat, są tu malownicze zaułki, zachowała się także zabudowa turecka i meczet. W mieście Ierapetra są trzy plaże. To własnie na jednej z nich Athony Quinn w kultowym filmie „Grek Zorba” zatańczył słynne syrtaki. Nad przepiękną zatoką Mirabello położona jest miejscowość wypoczynkowa – Agios Nikolaos. W jej centrum jest port, malownicze jezioro Voulismeni, przy którym znajdują się tawerny, kawiarenki i restauracje. Najpopularniejszą miejscowością turystyczną na wyspie jest Hersonissos. W centrum znaleść można mnóstwo sklepów, tawern i restauracji, a także centra sportowe oferujące różne aktywności. Plaże są przeważnie piaszczyste i piaszczysto-żwirkowe. Wiele z nich usytuowanych jest w zatoczkach. Pomiędzy dwoma tętniącymi życiem kurortami – Malią (ok. 3 km) i Hersonissos (ok. 5 km) leży Stalida z centrum z nadmorską promenadą. Oferuje całe mnóstwo sklepów, barów, tawern i kafejek, a także kilka dyskotek. Długa, piaszczysta plaża stwarza świetne warunki do relaksu, dla aktywnych dostępny jest bogaty wybór sportów wodnych.

 

KRETA ZACHODNIA

Największym i najważniejszym miastem tej części wyspy jest Chania, położona nad Zatoką Chanijską, w miejscu starożytnej Kydonii, której ślady można odnaleźć w mieście do dziś.

Przez wielu Chania uważana jest za najpiękniejsze miasto na Krecie – jej zróżnicowana architektura przypomina o weneckiej i tureckiej okupacji, dziesiątki małych uliczek i zakamarków w obrębie starego miasta skłaniają do nieustannych spacerów, a otwarte do późna bary, kafejki i tawerny zapraszają do przekroczenia ich gościnnych progów. Na turystów, którzy zdecydują się wypocząć w rejonie Chanii, czekają przede wszystkim fantastyczne krajobrazy, które rekompensują brak znaczących zabytków; plaże w Falasarnie, na Gramvousie i Elafonisi należą do najpiękniejszych na Krecie, niezapomnianych wrażeń dostarczy przejście przez wąwóz Samaria – najdłuższy wąwóz w Europie, położony w górach Lefka Ori. Ok. 16 km na zachód od Chanii i ok. 5 km od Platanias leży Maleme – spokojna miejscowość turystyczna (regularne połączenie autobusowe). Znajduje się tutaj centrum ze sklepami, barami i tawernami oraz dyskoteka. Plaże są tu znacznie mniej zatłoczone niż w bardziej obleganych przez turystów miejscowościach, większość jest żwirkowo-kamienista. Jednymi z najbardziej tętniących życiem miejscowości turystycznych na zachodnim wybrzeżu są Platanias i Agia Marina, z bardzo szeroką ofertą sportów wodnych na plażach i szkołami nurkowania. Plaże głównie piaszczyste. Niewielkim i cichym miasteczkiem jest natomiast Kolymbari, o tradycyjnym kreteńskim charakterze. Ma małe centrum ze sklepami, kafejkami i tawernami oraz port rybacki. Słynie przede wszystkim z doskonałych restauracji serwujących m.in. wyśmienite ryby i owoce morza. W miasteczku warto zwiedzić wybudowany niemal 400 lat temu klasztor Gonias. Plaże kamieniste i piaszczysto-kamieniste. Regularne połączenia do Platanias, Agia Marina i Chanii. Kissamos (Kastelli) to pełna uroku miejscowość, otoczona pięknymi krajobrazami. Miasto ma ok. 3000 mieszkańców i jest stolicą regionu o tej samej nazwie. Znane jest z produkcji wina i oliwy. Mimo dynamicznego rozwoju Kissamos zachowuje swój pierwotny charakter i można tu poczuć prawdziwie kreteńską atmosferę; w sezonie działają 2 dyskoteki. Łatwo stąd dotrzeć do Chanii, korzystając z lokalnych połączeń, a niewielki port zapewnia regularne połączenia z wieloma wyspami i lądem greckim. Trzecim co do wielkości, niezwykle urokliwym miastem Krety jest Rethymno. Słynie przede wszystkim z portu, nad którym góruje wzniesiona przez Wenecjan twierdza Fortezza z wybudowanym przez Turków na szczycie meczetem sułtana Ibrahima, która wspaniale wpisuje się w panoramę starego miasta. Do niedawna rzadko odwiedzana przez turystów miejscowość Plakias, teraz szybko się rozwija dzięki pięknym plażom i interesującej okolicy. Plakias jeszcze pół wieku temu było małą rybacką osadą, obecnie to kameralne turystyczne miasteczko z tawernami i sklepikami, oddalone ok. 35 km od Rethymno. Niewielka zatoka Damnoni skierowana na południe zapewnia wiele słonecznych dni, a okoliczne wzgórza ze szlakami turystycznymi zachęcają do spacerów. W bliskim sąsiedztwie Plakias, po wschodniej stronie zatoki, jest kilka pięknych piaszczystych plaż, najbliższa to Paligremnos, następna zaś to najbardziej znana – Damnoni. W okolicy można też znaleźć kilka małych odludnych plaż, idealnych na pełen relaks w spokojnym otoczeniu: m.in. niewielka Ammoudi, Schinaria, a na zachód od Plakias: Gavdolimano i najpiękniejsza, z aksamitnym piaskiem i krystaliczną wodą – Souda.

Zdjęcia regionu

Zobacz wszystkie

Atrakcje w regionie

CHANIA

Dawna stolica Krety, liczące sobie ok. 60 tys. mieszkańców, drugie, co do wielkości miasto na wyspie. Przez wielu uważane za najładniejsze, głównie ze względu na swoją starówkę. W architekturze Chanii do dziś można zauważyć wpływy weneckie i tureckie. Port wybudowany przez Wenecjan jest dziś miejscem towarzyskich spotkań, mnóstwo tawern i kawiarenek współistnieje tu w przyjacielskiej atmosferze. Godnymi zobaczenia są dzielnice Evreiki i Topanas, gdzie wzdłuż ulic podziwiać można dawne wille i pałace weneckie; a także dzielnica Kastelli, której stanowiska archeologiczne potwierdzają, iż w miejscu, gdzie dziś znajduje się Chania istniało minojskie miasto Kydonia. Warto również złożyć wizytę w Agorze, dużej hali targowej, wybudowanej na wzór targu w Marsylii, gdzie znaleźć można wszystkie typowe produkty Krety poczynając od pamiątek, a na serach, miodach i ziołach kończąc.

RETHYMNON

To urocze miasto portowe, którego starówka nosi wyraźnie ślady wpływów weneckich i tureckich. Górujący nad miastem turecki minaret imponuje nawet bez muezzina nawołującego do modlitwy, zaś wspaniałą panoramę miasta i błękitny bezkres Morza Egejskiego podziwiać można z terenu wznoszącej się na wzgórzu XVI-wiecznej Fortecy weneckiej otoczonej liczącymi sobie 1,5 km długości murami obronnymi. Liczne kawiarnie na świeżym powietrzu, restauracje, sklepy z pamiątkami i stoiska z gazetami okalają długi bulwar ciągnący się wzdłuż piaszczystej plaży. Tutaj odbywa się wieczorny rytuał, tzw. „volta”, podczas którego mieszkańcy spotykają się i plotkują popijając kawę lub raki.

AKROTIRI

Półwysep ponad zatoką Souda. Wartą polecenia jest wyprawa do grobu Venizelosa, skąd rozpościera się przepiękny widok na położoną poniżej Chanię, do klasztorów Agia Triada i Moni Gouvernetou oraz do niewielkiej wioski Stavros, która swoją sławę zawdzięcza temu, że to właśnie w niej kręcone były niektóre sceny do filmu „Grek Zorba”.

ARKADIA (MONASTYR)

Leżący w odległości ok. 23 km na płd.-wschód od Rethymnonu klasztor będący symbolem walk o wolność Krety. Ten przepięknie położony i współcześnie odbudowany monastyr, 8 listopada 1866 roku podczas trwającej wówczas wojny wyzwoleńczej spod okupacji tureckiej, wysadzony został przez jego obrońców w powietrze. Spośród 1000 Kreteńczyków i 15 000 oblegających klasztor Turków wybuch przeżyło tylko 114 osób. Klasztor od tamtych czasów jest symbolem wolności, zaś dzień 8 listopada jest w Rethymnonie traktowany, jako święto narodowe.

CHORA SFAKION

Miejscowość na południowym brzegu Krety, stolica krainy Sfakiotów, miejsce waśni i vendetty. Mieszkańcy wioski uważani są za wyjątkowo dumnych i zaciętych, żadna zniewaga ze strony obcych pozostanie niepomszczona. Jeden z nielicznych terenów na Krecie, który nigdy tak naprawdę nie poddał się Turkom. Przyroda jest tu wspaniała, krajobraz surowy i trudno dostępny, lecz można też znaleźć małe zatoczki, gdzie plażuje się samemu.

JEZIORO KOURNAS

Położone około 45 km na wschód od Chanii, niedaleko zatoki Georgioupoli jest jedynym naturalnym słodkowodnym jeziorem na Krecie, Otoczone górami stanowi naturalne środowisko słodkowodnych żółwi oraz licznych gatunków ptaków wodnych. Oprócz spaceru wzdłuż jego brzegów, istnieje też możliwość wypożyczenia rowerów wodnych i kajaków. Nad brzegiem jeziora znaleźć można również wiele przyjemnych tawern.

PREVELI (MONASTYR)

Jak wszystkie kreteńskie klasztory odegrał ważna rolę w czasie licznych powstań tureckich w XVIII i XIX w., stając się także w czasie II wojny światowej centrum ruchu oporu przeciwko okupacji niemieckiej. Położony na południowym wybrzeżu jest jednym z najważniejszych klasztorów Krety Środkowej. Wartym uwagi jest ikonostas klasztoru oraz złoty krzyż z drzazgą krzyża Chrystusa, któremu przypisuje się moc uzdrawiania.
W pobliżu klasztoru znajduje się naturalny las palmowy i wspaniała, ale trudno dostępna plaża, na której można się kąpać zarówno w słodkiej, jak i słonej wodzie.

HERSONISSOS

Hersonissos jest zdecydowanie najbardziej rozrywkowym miastem na Krecie. Położone jest około 25 km od stolicy wyspy, Heraklionu, a 35 od romantycznego miasta Agios Nicolaos. Jest także najbardziej znaną miejscowością tzw. Riwiery Kreteńskiej, w której skład wchodzą również: Malia i Stalida, oczywiście idealną bazą wypadową do zwiedzania Krety wschodniej. Miasto każdego roku przyciąga setki turystów spragnionych głośnej muzyki, imprez do białego rana , a także miłośników zakupów oraz wyśmienitej kuchni. To wszystko za sprawą imponującej ilości klubów, barów, tawern, usytuowanych przy długiej nadmorskiej promenadzie. Główna ulica Hersonissos ciągnie się przez 2 km i tam właśnie można znaleźć apteki, bankomaty i sklepy z pamiątkami. Przy równoległej do niej promenadzie znajdują się plaże piaszczysto-żwirkowe. Miasteczko Hersonissos oferuje nie tylko przyjemny odpoczynek, ale przede wszystkim jest to miejsce tętniące życiem, pełne muzyki, tańca i atmosfery, do której wielu co roku powraca.

STALIDA

Jest to popularna miejscowość, położona pomiędzy dwoma tętniącymi życiem kurortami – Malią (ok. 3 km) i Hersonissos (ok. 5 km). Od stolicy Krety, Heraklionu, dzieli ją 30 km. To tutaj można znaleźć jedne z najpiękniejszych i największych plaż piaszczystych, ciągnących się wzdłuż gwarnej promenady, zachęcającej do długich spacerów. W centrum miasteczka pełno jest również sklepów z pamiątkami, wyrobami z ceramiki. Przy głównej ulicy znajdują się również bankomaty i apteki. Jest to także miejsce, gdzie można zjeść regionalne greckie dania i poczuć klimat lokalnego biesiadowania. Dla osób szukających aktywnego wypoczynku, Stalida oferuje bogaty wybór sportów wodnych.

MILATOS

Znajduje się kilka kilometrów na wschód od miasteczek Sissi i Malia, ok. 30 km na zachód od Agios Nikolaos i 45 km na wschód od Heraklionu. Jest to typowo rybacka miejscowość z małym portem i dużą ilością tawern rybnych. Wiele domów zostało odnowionych, zachowując przy tym tradycyjny styl wiejskiej greckiej wioski, a piękne plaże i rozległe gaje oliwne dodają uroku i tak już wyjątkowemu miejscu. Dodatkową atrakcją dla odwiedzających są jaskinie, w których podczas najazdów wojsk tureckich w XIX w. ukrywali mieszkańcy okolicznych wiosek. W największej jaskini znajduje się mały kościółek oraz mauzoleum. Milatos to także idealne miejsce dla osób, ceniących sobie spokojny wypoczynek.

BALI

To urocza wioska usytuowana na wzgórzu, otoczonym pięknymi zatokami, w miejscu starożytnego portu Astali. Położona jest mniej więcej po środku portu Astali. Położona jest mniej więcej po środku północnego wybrzeża Krety, wzdłuż którego przebiega droga narodowa, łącząca największe miasta wyspy, od Chanii po Agios Nicolaos. Jest tym samym doskonałą bazą wypadową. Bali położona jest także w odległości 45 km od stolicy Krety, Heraklionu, oraz około 30 km od przepięknego miasta Rethymnon. Nazwa „Bali” pochodzi z jezyka tureckiego i oznacza „miód”, z wyrobu, którego miejscowość ta słynnie. Sam fakt takiego zapożyczenia jest dowodem na to, że i Bali nie udało się w swej historii uniknąć tureckiej okupacji. W przeszłości senna, rybacka wioska, a dziś malownicze miasteczko, w którym znajdziemy nie tylko cudowne plaże i zapierające dech widoki. To także przytulne uliczki, wyśmienite tawerny i kafejki, oraz historyczne pamiątki, takie jak klasztor Jana Chrzciciela, wybudowany w 1635 roku, czy też dekoracyjna fontanna, pochodząca z roku 1791. W Bali znajduje się również mały kościółek, w którym odbywają się nabożeństwa i uroczystości religijne, oraz zabytkowy cmentarz. Charakteru tej wyjątkowej miejscowości dodaje również port, do którego często zaglądają turyści chcący odkrywać podwodne piękno zatoki, czy też marzący o rejsie wzdłuż dzikiego wybrzeża i dotarciu do innych portów wyspy, w tym Rethymnonu i oczywiście wytrawni smakosze, bowiem portowe tawerny są zawsze pełne zadowolonych z morskiego menu klientów. Niedaleko portu znajdują się sklepy z pamiątkami, bankomat oraz apteka i małe centrum medyczne.

Ogólna ocena:
4,8 / 6
105 opinii
90% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Położenie hotelu
 • Obsługę hotelową
 • Korzystny stosunek jakości do ceny
Beznadziejna obsługa, odnosiło się wrażenie, że goście przeszkadzają w pracy, personel znudzony, cienia uśmiechu, nie wspomnę już o kompletnym braku zainteresowania gośćmi. Pusto, smutno, brak jakichkolwiek atrakcji, choćby greckiej muzyki przy basenie, czy posiłkach.Jedzenie byle jakie(katering), ciągle to samo, o owocach, poza arbuzem i melonem, można bylo sobie jedynie pomarzyć, tak samo o zielonej herbacie, czy cytrynie. Ręczniki wymieniono nam dwa razy na tydzień, pościel również.Papier toaletowy trzeba było wrzucać do kosza, a niestety nie opróżniano koszy systematycznie, co nie było, delikatnie mówiąc miłe...
Hotel mały skromny ale przytulny (ikea;)) jeśli ktoś nie lubi \'wypasionych\' molochów w stylu egipskim to polecam, pokoje skromne (zwłaszcza bungalow) łazienki średnio jeśli chodzi o jakość ale 3 w standardzie jest słuszna- stosunek jakości do ceny jak najbardziej prawidłowy na spokojny urlop można polecić!
Hotel Selena w Eolundzie(Kreta-na wschod od Heraklionu- 1,5 drogi autokarem od lotniska)jest najlepiej polozonym hotelem moim zdaniem ze wszystkich podczas naszego turnusu. Malownicza okolica w gorami za plecami hotelu i morzem z okien pokoju, piekna roslinnosc. Z hotelu widac malownicza wyspe Spinalonge w poblizu portowe miasteczka Elounda i Plaka. Doskonale miejsce zeby poczuc klimat prawdziwej Grecji, malownicze okolice, bajkowe, mozna tez wybrac sie na wycieczki pobliskie gory i zwiedzic tradycyjne greckie wioski. W Eloundzie odkrylem trattorie w doskonalym jedzeniem i bardzo niskich cenach posilkow: salatka grecka 4,5 euro, porcja kalamarow 6 euro, porcja smazonych rycebk z frytkami 7 euro ). Polozenia hotelu zapewnia mozliwosc spacerow po okolicy do portu, w gory na pobliska wyspe ( ze portu stateczek - 10 euro ). Pokoj skromny ale czesci wspolne hotelu jak recepcja, pokoj dzienny z telewizja ( polskie kanaly ) i wygodnymi sofami, restauracja i bar przyjemne i komfortowe. Dwa baseny, plaza w odleglosci 25 metrow od recepcji po drugiej stronie ulicy. Silownia mala i niewielka sauna (podczas pobytu w pazdzierniku - wylaczona). Bardzo dobre jedzenie, duzy wybor, sniadania, obiady, podwieczorki i kolacje w opcji \'all inclusive\'. Duza rozmaitosc posilkow: miesa, ryby, wieczorem tez zupy, dobre ciasta i owoce. Obsluga bardz mila i zyczliwa. Na recepcji Pani Krystyna, siostra wlasciciela, Polska od 26 mieszkajaca w Atenach w sezonie pracujaca w hotelu. Ja bylem 7 dni w okresie od 2 do 9 pazdziernika i pomimo3 dni niepogody jestem zachwycony. Jedyny minus ale dotyczny tylko organizacji loty i zameldowania w hotelu to luka czasowa w ktora wpadli wszyscy podrozni Italil. Przy wylocie nocnym z Polski ( Katowice ) i dojezdzie do hotelu o godzinie 8 rano dostalumy pokoj dopiero o godzinie 14tej. Czyli po meczacej podrozy i przyjezdzie do hotelu, zostawilsmy bagaze na silowni i mielismy czas wolny bez mozliwosciu wejscia do pokojow do godziny 14. W dniu przyjazdy dostalismy obiad i kolacje bez sniadania. Organizator powinien to zmienic.
Jedynym poważniejszym wydarzeniem po przyjeździe była konieczność oczekiwania na rozpoczęcie doby hotelowej. Po nocnej podróży i przyjeździe do hotelu wcześnie rano zostaliśmy poinformowani o braku możliwości natychmiastowego udania się do pokoju czy nawet zjedzenia śniadania (biorąc pod uwagę, że w dniu wyjazdu również nie mogliśmy spożyć śniadania, gdyż wyjazd był wcześnie rano, a za śniadanie zapłaciliśmy, mogło być ono przeniesione na dzień przyjazdu - wtedy wszystko by się zrekopmensowało)
Hotel świetny, adekwatny do opisu i ceny. Wybudowany w typowo greckim stylu, położony w spokojnym miejscu i malowniczej scenerii. Trochę mała łazienka i prysznic z zasłoną zamiast kabiny, ale generalnie nie było to wielkim problemem. Dużo zieleni, kwiatów na terenie hotelu i bardzo czysto. Przepiękne widoki.
brak opisu
brak opisu
Hotel ładnie położony na wzniesieniu lecz dojazd z lotniska okropny około 1,5h(hotel ostatni na trasie podrodze odstawianie innych gości do hoteli) jazdy autokarem, obsługa miła,młoda jadnak mało elokwentna a w połączeniu z brakiem organizacji to nie polecam. Nawiązując do oferty All inclusiv to bardzo uboga(słowa znajomego\'czułem sie jak darmozjad\' Leżaki na \'plaży\'(bo jak można nazwać Żwir o szerokości 2m \'Plażą\')płatne 8euro za dzień za osobe ale dla gości z opaska tylko 7,50 euro(Myślałem że to żart Pani Krystyny na początek ale to nie był dowcip)dalej krotko pisząc NIE POLECAM ofert z dopiskiem bar z darmowymi lokalnymi alkoholami, bzdura, ściema i za każdym razem podchodząc do \'BAR-u\' nie lada przeszkoda 2 piętro, brak obsługi(oczekiwanie lub szukanie kogoś kto jest za to odpowiedzialny)w połączeniu z plastikowym kubeczkiem to poprostu BOMBOWY pomysł na zaoszczedzenie na GOŚCIACH all inclusiv, którzy powinni mieć jakieś ulgi. Świetny pomysł z kolorowymi drinkami za 2euro, mogę smiało napisać ze prawie każdy jest taki sam Sok pomarańczowy,czerwony barwnik alkohol ale ponoć za kazdym razem inny to czyni te drinki innymi od siebie(przepraszam mojito było inne napewno). Nie pisząc już o tym że jeśli temperatura w nocy jest około 10 stopni to można dołożyć jakieś okrycie na noc bo prześcieradło nie wystarczy. Przedstawiona oferta zawierała informacje o siłowni(taką siłownie mam w piwnicy naprawde :D)SIŁOWNI-brak. Tenis niespodzianka darmowy nie jak w ofercie 10euro za 40minut(dodatkowo możliwość grania połamanymi rakietami i popekanymi piłkami-bezcenna). Pokoje jak na klase3* odpowiednie, co do łazienki to faktycznie mała ale odnowiona?(Jeżeli pomalowanie kafelek białą emulsją to odnowa to powodzenia w odbudowaniu Grecji po \'kryzysie\'), Słuchawka od prysznicu-MEGA wiecej wody leciało z weża niż z owej słuchaweczki. Pokoj sprzątany codziennie to plus szkoda ze tak długo(i żeby nikt nie był zdziwiony że papier toaletowy wyrzucamy do kubełka nie do muszli, Kochani Grecy mają wąskie rury i można je zapchać, według hotelowej recepcji to goście zostaną obciążeni kosztem \'naprawy\').Jedzenie super szoda ze codziennie makaron, a jak nie został zjedzony to można podać go dzień pożniej jako sałatke, super że wszystkie dania były zimne lub odgrzewane, fajne - all inclusiv. Ale dla amatorów Ciszy i spokoju oferta warta polecenia choć nie przeze mnie.
Hotel średni, choć w przyjemnym miejscu, poza miastami. Widoki piekne. Niestety atmosferę psuje nieustanny smród kanalizacji. Plaża bardzo mała z płatnymi leżakami i umiarkowanym hałasem + \'zapachem\' samochodów. Gdyby nie to, byłoby super. Łazienka w bardzo kiepskim stanie, ale to chyba standard w Grecji. Na plus liczy się bardzo szybka reakcja na zgłoszona usterkę. Pokoje sprzątane niezbyt dokładnie, lecz codziennie. Wyżywienie średnie, da się coś wybrać, lecz monotonne, mały wybór i jakość wielu potraw słaba. Catering, jedzenie nie przygotowywane w hotelu, lecz przywożone już przestygnięte.
Hotel czysty i zadbany. Polecam dla osób bez dzieci (brak jakichkolwiek udogodnień typu plac zabaw, sala zabaw). Hotel nie powinien reklamować się jako hotel przy plaży - skrawek ziemi przy morzu (leżaki droższe, niż na plaży publicznej położonej 2,3 km od hotelu). Jedzenie smaczne, (choć zawsze zimnie)- to samo menu serwowane było przez 7 dni (ani razu nie podano fety!). Polecam dla osób lubiących spacery. Nie polecam dla osób ceniących sobie komfort i wymagających.
Hotel z greckim klimatem ,piękne widoki ,spokojna okolica. Właściciele hotelu jak i obsługa bez zarzutu.
brak opisu
Hotel krásný, hezké prostředí klidné úžasné pro rodinnou dovolenou, pokoj nemáme co vytknout, strava vyborná saláty velký výběr každy den něco jiného, obsluha na velmi špatné urovni co se týka allinclusive jak jsme přišli do baru neustálé byl prázdný a pokažde jsme museli někoho hledat aby nam někdo něco nalil i obyčejnou vodu. Vodu jsme si museli koupit, protože jak jsme někoho našli a šel nam nalit tvářili se jako by jsme tam byli na obtíž. Obsluha pomalá neusměvavá pořád zamračení talíře neodnašeli museli jsme si stul uklidit sami. Animace žádne, ale nám vubec nechyběly. Položení hotelu úúžasné místo. Pláž malinká ale utulná. Cena přijatelná.
brak opisu
Położenie hotelu naprawdę w pięknym miejscu, czuć było klimat Grecki. All inclusive okrojony, jedzenie powtarzające się, brak piwa(!?) jedynie za opłatą. Wcześniejsze śniadania to jakiś żart - płatki, zimne mleko i babka. Odstęp pomiędzy obiadem a kolacją to prawie 7 godz! Czasami jak zostanie babka to jest podana o 16. Koszmar
Hotel niedaleko malowniczej miejscowości Elunda, położony na wzgórzu. Obsługa Hotelu bardzo życzliwa, uśmiechnięta, a przed posiłkami gości Hotelu wita sam Szef. Pokoje nieduże, z łazienką (zbyt mały brodzik-prysznic) - bardzo zadbane, sprzątane codziennie - ręczniki wymieniane regularnie. Plaża po drugiej stronie ulicy, żwirkowa, bardzo czysta, leżaki do wypożyczenia za opłatą. Morze bardzo ciepłe, lazurowe, dno kamieniste.
Po długiej podróży (transfer z lotniska trwał dwie godziny byliśmy w hotelu po 22) roześmialiśmy się bowiem znaleźliśmy się w krypcie- małej, ciasnej krypcie. Rano było trochę lepiej, okazało się, że mamy chociaż ładny widok jak otworzymy okiennice i wyjdziemy na taras to widzimy morze. Prysznic z kotarą, niezbyt dobrze wyglądający, plus taki, że codziennie był room service. W pokoju były mrówki. Nie było płaczących dzieci czyli cicho i spokojnie- prawie po sezonie. Obsługa hotelu w połowie polsko języczna, bardzo miła. Można było pożyczyć książkę i po wylegiwać się na leżaku. Jedzenie niestety nie zachwycało, śniadania monotonne, obiady z bliżej nieokreślonego mięsa oraz ryb z czego ryby były niezłe. Dodatki cały czas takie same: pomidory, kapusta , cebula, papryka i sałata... Obsługa chyba była już zmęczona sezonem choć się starała. Plaża malutka, kamienista(bez butów do pływania nie dało się wejść do wody), leżaki płatne. Największą zaletą były widoki- naprawdę piękne i bliskość dwóch małych miejscowości Eloundy gdzie była masa kafejek i sklepów z pamiątkami i Plaki z genialnymi rybami i owocami morza. Jeśli ktoś wybiera się na wakacje aby aktywnie spędzić czas powinien zastanowić się nad wyborem innego miejsca.
Urlop jak najbardziej udany. Wspaniałe widoki, w hotelu pracują bardzo uprzejmi ludzie, jedzenie bardzo dobre! Polecam z całego serca Hotel Selena !!
Hotel dla poszukujących spokoju, z dala od zgiełku pobliskiego kurortu Eloundy. Widok na zatokę i wyspę przepiękny. Brak animacji dla mnie był zaletą. Posiłki smaczne i urozmaicone. Pokoje skromne, o różnym standardzie, więc nie wszyscy mogą byc zadowoleni z położenia i wyposażenia swojego apartamentu. Plaża żwirowa, wąska, tuż przy drodze, ale i blisko hotelu. Niestety płatne leżaki, a do wody bez obuwia trudno wejśc. Ogólnie jakośc usługi hotelowej w miarę adekwatna do ceny.
brak opisu
Cudowna obsługa, fantastyczni ludzie, znakomite jedzenie chociaż może zabrakło fety i tzatziki. Polecam hotel dla osób lubiących cisze spokojny wypoczynek. Przepiękne widoki.
Byliśmy w Selenie we wrześniu , Hotel spełniał nasze oczekiwania przede wszystkim przemili właściciele jak również obsługa których serdecznie pozdrawiamy .
brak opisu
Hotel ładny, kameralny.Cicho i spokojnie. Obsługa dobra. Jedzenie cateringowe, więc średniej klasy. Zimna woda w basenie.
Przeuroczy hotel, którego plusem jest przemiła obsługa, spokojna okolica i romantyczne widoki.

KRETA WSCHODNIA

region Heraklion

Knossos i Heraklion – zwiedzanie najważniejszych pozostałości po Krecie Minojskiej: ruin pałacu w Knossos, który prawdopodobnie był mitycznym labiryntem. Po zwiedzaniu pałacu przejazd do Heraklionu – stolicy wyspy, czas wolny na spacer i zakupy lub fakultatywnie: zwiedzanie muzeum archeologicznego. Z powodu remontu muzeum część ekspozycji czasowo nie jest udostępniona zwiedzającym. Powrót do hoteli w godzinach popołudniowych. Cena – ok. 45 EUR (nie obejmuje biletu wstępu do Knossos: ok. 6 EUR).

Spinalonga i Agios Nikolaos – krajobrazy Krety Wschodniej, która słynie z niezwykłych widoków na przepiękną zatokę Mirabello, zatopionego starożytnego portu Olous i miasta Aghios Nikolaos. Rejs na wysepkę Spinalonga, zwiedzanie imponującej twierdzy wzniesionej przez Bizantyjczyków. Po zwiedzaniu statek cumuje w spokojnej zatoczce przy małej, dzikiej plaży. Czas na kąpiel i lunch, który przygotowuje załoga statku: mięso z grilla i sałatka grecka. Po powrocie na ląd zapraszamy na spacer po uroczym i romantycznym Agios Nikolaos. Wycieczka całodzienna, powrót do hoteli przed kolacją. Cena – ok. 55 EUR (nieobejmuje biletu wstępu na fortecę na Spinalondze: ok. 2 EUR).

Santorini – wyspa z greckiej baśni – wycieczka statkiem na jedną z najpiękniejszych wysp greckich.  Wcześnie rano wypłynięcie z Heraklionu w stronę Archipelagu Cyklad i kilkugodzinny rejs do portu Athinios na Santorini. Przejazd do Oia, miasteczka artystów uważanego za najpiękniejsze na wyspie. Czas wolny. Przejazd do obecnej stolicy wyspy – Thiry. Wspólny spacer i czas wolny na zakupy. Wycieczka całodzienna, powrót na Kretę w godzinach wieczornych. Cena – ok. 150 EUR (zawiera transfer do i z portu, rejs oraz wycieczkę po wyspie).

Wieczór kreteński – niezwykłe spotkanie z folklorem wyspy w tawernie w malowniczej górskiej wiosce Kato Karouzano. Podczas występów zespołu tanecznego kolacja w formie bufetu i lokalne wino bez ograniczeń. Cena – ok. 45 EUR.

Złote plaże i laguny Krety – Gramvousa i Balos – trasa wyprawy biegnie wzdłuż północnego wybrzeża, do portu Kissamos, skąd rozpoczyna się rejs po bajecznej zatoce. Gramvousa jest niezamieszkała, z nienaruszoną przyrodą i stanowi naturalny rezerwat dla wielu gatunków ptaków. Obok rozciąga się zatoka Balos, zachwycająca błękitem wody i złocistym piaskiem. Tutaj czeka prawdziwy relaks, kąpiel oraz obiad przygotowany przez załogę statku. Czas wolny, rejs powrotny do Kissamos i transfer do hoteli. Wycieczka całodzienna, powrót wieczorem. Cena – ok. 65 EUR (zawiera przejazd autokarem, rejs, posiłek na statku; zalecane wygodne obuwie).

Wąwóz Samaria – wyprawa przez najdłuższy wąwóz w Europie – ok. 18 km, w Parku Narodowym w Górach Białych (Lefka Ori). Wyjazd wcześnie rano w kierunku płaskowyżu Omfalos na wysokość ok. 1100 metrów. Zejście do wąwozu. Pokonanie Ksiloskala – kamiennych stopni wykutych w zboczu porośniętym cyprysami. Przejście ok. 4 km – po drodze pierwszy z kilku kościółków w wąwozie – Agios Nikolaos. Po wyjściu z wąwozu trasa prowadzi przez opuszczoną, starą wioskę Agia Roumeli do nowej Agia Roumeli. Rejs statkiem do Chora Sfakion, transfer do hoteli autobusem. Wycieczka całodzienna. Cena – ok. 50 EUR (nieobejmuje biletu wstępu do wąwozu: ok. 6 EUR, biletu na prom z Agia Roumeli do Chora Sfakion: ok. 7,5 EUR).

Park wodny – wizyta w miasteczku wodnym to doskonały relaks dla całej rodziny. Cena – ok. 35 EUR.

Kreta nieznana – Grota Zeusa, Płaskowyż Lasithi, oraz podwodny świat Cretaquarium – spotkanie z prawdziwą Kretą zaczyna się w górach Dikti, na rzadko odwiedzanym przez turystów Płaskowyżu Lashiti. W trakcie wycieczki istnieje możliwość zwiedzenia jaskini Psychro – miejsca mitycznych narodzin Zeusa. Wizyta w Eco Parku to okazja, by sprawdzić jak tworzy się tradycyjne greckie kilimy i hafty. W programie przewidziano wizytę w największym akwarium Krety – Cretaquarium. Zalecane wygodne, sportowe obuwie. Powrót do hotelu przed kolacją. Cena – ok. 40 EUR (nie obejmuje biletu wstępu do groty: ok. 4 EUR, ani biletu wstępu do akwarium: ok. 8 EUR).

region Ierapetra

Złota Wyspa Chrissi – wycieczka morska do najdalej na południu położonego zakątka Europy. Wypłynięcie z portu w Ierapetra przez Morze Libijskie na Złotą Wyspę Chrissi. Dziewicza Chrissi przypomina karaibską wyspę Robinsona. Na wyspie przewidziano ok. 5 godzin na kąpiele i wypoczynek na lagunie. Wycieczka całodzienna, powrót do hoteli przed kolacją. Cena – ok. 45 EUR.

Palmowa plaża Vai – Sitia – Klasztor Moni Toplou – wycieczka na wschód Krety. Przejazd na wschodni brzeg wyspy trasą z pięknymi widokami do rajskiej plaży Vai, nazywanej przez miejscowych „Bounty Beach”. W drodze powrotnej postój przy klasztorze Moni Toplou, następnie spacer po malowniczym miasteczku Sitia. Wycieczka całodzienna, powrót do hoteli przed kolacją. Cena – ok. 40 EUR.

Spinalonga i Aghios Nikolaos, Santorini, Knossos i Heraklion – opisy jak przy regionie Heraklion.

 

KRETA ZACHODNIA

Knossos i Heraklion - wizyta w labiryncie - zwiedzanie najważniejszych pozostałości po Krecie Minojskiej: ruin pałacu w Knossos, który prawdopodobnie był mitycznym labiryntem. Po zwiedzaniu pałacu przejazd do Heraklionu – stolicy wyspy, czas wolny na spacer i zakupy lub fakultatywnie: zwiedzanie muzeum archeologicznego. Z powodu remontu muzeum część ekspozycji czasowo nie jest udostępniona zwiedzającym. Powrót do hoteli w godzinach popołudniowych. Cena – ok. 54 EUR (nie obejmuje biletu wstępu do Knossos: ok. 6 EUR i Cretaquarium: ok. 6 EUR).

Rethymno i okolice – wycieczka do części centralno-zachodniej Krety. Pod tą niepozorną nazwą kryją się perełki środkowej Krety. Na początku wycieczki jedyne słodkowodne jezioro wyspy – Kournas. Dalej trasa prowadzi szlakiem kreteńskich wiosek Argiroupoli i Margarites, gdzie wyrabiana jest słynna kreteńska ceramika. Zwiedzanie klasztoru Arkadia oraz perełki zabudowy weneckiej – miasta Rethymno. Cena – ok. 34 EUR.

Wąwóz Samaria – wyprawa przez najdłuższy wąwóz w Europie – ok. 18 km, w Parku Narodowym w Górach Białych (Lefka Ori). Wyjazd wcześnie rano w kierunku płaskowyżu Omfalos na wysokość ok. 1100 metrów. Zejście do wąwozu. Pokonanie Ksiloskala – kamiennych stopni wykutych w zboczu porośniętym cyprysami. Przejście ok. 4 km – po drodze pierwszy z kilku kościółków w wąwozie – Agios Nikolaos. Po wyjściu z wąwozu trasa prowadzi przez opuszczoną, starą wioskę Agia Roumeli do nowej Agia Roumeli. Rejs statkiem do Chora Sfakion, transfer do hoteli autobusem. Wycieczka całodzienna. Cena – ok. 38 EUR (nie obejmuje biletu wstępu do wąwozu: ok. 6 EUR, biletu na prom: ok. 9 EUR).

Elafonisi – ta maleńka wysepka leżąca w głębi zatoki o tej samej nazwie uchodzi za jedną z najpiękniejszych na Krecie. Oddzielona od lądu bardzo płytkim morzem. Można na nią dotrzeć, idąc po piaszczystym dnie. Kierując się na południe szlakiem kreteńskich wiosek Enneachoria, zobaczymy ukrytą w grocie znanej od czasów neolitu kapliczkę Agia Sofia, a także występujące tam stalaktyty i stalagmity. Niezapomnianych wrażeń dostarczy z pewnością wizyta w kamiennym klasztorze Matki Boskiej od Złotych Stopni (Moni Chryssoskalitissa), wzniesionym na stromym, skalistym cyplu. Cena – ok. 38 EUR.

Gramvousa – wyprawa w jedno z najbardziej zdumiewających miejsc na Krecie, która mogłaby nazywać się „Z wizytą w raju”… Trasa wycieczki biegnie wzdłuż północnego wybrzeża, do portu Kissamos (Kastelli), skąd rozpoczyna się rejs po bajecznej zatoce. Po godzinnym rejsie przybycie na Imeri Gramvousa. Ta niezamieszkana wysepka, z nienaruszoną przyrodą jest naturalnym rezerwatem dla wielu gatunków ptaków. Kąpiel w zatoce i zwiedzanie ruin położonej na 137-metrowym wzgórzu fortecy weneckiej z XVI w., skąd roztaczają się cudne widoki na zatokę Balos. Zaledwie 15 minut rejsu statkiem dzieli wyspę od malowniczej laguny Balos, gdzie na turystów czeka krystalicznie czysta woda, złocisty piasek i wspaniały relaks. Cena – ok. 55 EUR.

Bogactwa Krety – w programie przejazd malowniczą trasą do miejscowości Mesavia i przejście ok. 4,5-kilometrowym wąwozem położonym u podnóża Lefka Ori (Gór Białych). Krótki odpoczynek w uroczej wiosce Deliana. W drodze powrotnej przewidziany postój w wiosce Bouves – słynącej z najstarszych drzew oliwnych na wyspie. Możliwość odwiedzenia lokalnego muzeum poświęconego uprawie oliwek. Cena – ok. 28 EUR.

Souda Cruise – rejs pirackim statkiem Czarna Perła po zatoce Souda. Kąpiel i nurkowanie w krystalicznie czystych wodach zatoki. Na jednej z urokliwych plaż półwyspu Akrotiri okazja do plażowania i skosztowania owoców morza w lokalnych tawernach. Animacje dla dzieci podczas rejsu. Cena – ok. 48 EUR.

Santorini - wyspa z greckiej baśni – wcześnie rano wypłynięcie z Rethymno w stronę archipelagu Cyklad i kilkugodzinny rejs do portu Athinios na Santorini. Cena- ok. 160 EUR.

 

Wycieczki lokalne organizowane są przez lokalne agencje turystyczne na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość niezorganizowania wycieczki z powodu zbyt małej liczby chętnych.

Aktualnie brak ofert

Zobacz inne:

Infolinia

 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt 8-22 sob-ndz 9-20

Podziel się

Facebook Google+

Dlaczego warto?

 1. Kompletne ceny - nasze ceny nigdy nie zawierają żadnych ukrytych opłat.
 2. Gwarancja ubezpieczeniowa - 183 000 000 PLN
 3. Wygoda — rezerwujesz kiedy chcesz.

Bezpieczeństwo

Dane w procesie rezerwacji chronimy i szyfrujemy certyfikatem

Thawte