>Wczasy>Wyniki Wyszukiwania>Turcja>Cesme>

Hotel Babaylon

Hotel Babaylon Kod: ADBBABA

1 859PLN
Dorośli: 2 all inclusive Wt 26.05 – Wt 02.06 (8 dni)

Hotel Babaylon Kod: ADBBABA Turcja \ Cesme

Położony przy piaszczystej plaży w pobliżu miejscowości Çiftlikköy, której centrum znane jest z doskonałych restauracji serwujących owoce morza, zaś pobliska plaża uznawana jest za najlepszą po Alacati pod względem możliwości uprawiania windsurfingu i kitesurfingu. Cała okolica słynie z naturalnych piaszczystych plaż, które mają łagodne zejścia do wody, przez co idealnie nadają się dla rodzin z dziećmi. Dzięki lokalizacji na niewielkim wzniesieniu roztacza się z niego przepiękny widok na morze oraz na grecką wyspę Chios. Wszystkie pokoje mają widok na morze!

Atuty oferty

 • rodzinne wakacje
 • przy plaży wyróżnionej Błękitną Flagą
 • widok na morze
 • sporty wodne
4,9 / 6
97% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Dobre wyżywienie
 • Położenie hotelu
 • Obsługę hotelową
4,9 / 6
97% klientów wystawiło opinię
dobrą lub bardzo dobrą
Położony przy piaszczystej plaży w pobliżu miejscowości Çiftlikköy, której centrum znane jest z doskonałych restauracji serwujących owoce morza, zaś pobliska plaża uznawana jest za najlepszą po Alacati pod względem możliwości uprawiania windsurfingu i kitesurfingu. Cała okolica słynie z naturalnych piaszczystych plaż, które mają łagodne zejścia do wody, przez co idealnie nadają się dla rodzin z dziećmi. Dzięki lokalizacji na niewielkim wzniesieniu roztacza się z niego przepiękny widok na morze oraz na grecką wyspę Chios. Wszystkie pokoje mają widok na morze!

ok. 7 km od centrum CESME, w pobliżu miejscowości Çiftlikköy; ok. 90 km od portu lotniczego w Izmirze; przystanek lokalnych minibusów naprzeciwko hotelu – kurs do centrum Cesme co ok. 15 min.

prywatna, piaszczysta, w urokliwej zatoce, łagodne zejście do morza, wyróżniona certyfikatem Błękitna Flaga, bezpośrednio przy hotelu, zejście schodami, bezpłatne parasole, leżaki, materace i ręczniki.

czterogwiazdkowy, kameralny, zbudowany w 1995 r., odnowiony w 2013 r., 1 budynek, 120 pokoi, 3 piętra, 2 windy, całodobowa recepcja, restauracja główna – dania w formie bufetu, kuchnia międzynarodowa, dostępne foteliki dla dzieci, dania wegetariańskie, bar w lobby, bar przy basenie, snack-bar; kantor, minimarket, bezpłatny internet bezprzewodowy w lobby; za opłatą: kawiarenka internetowa, room-ser­vice, opiekunka do dziecka, pralnia, wypożyczalnia samochodów; akceptowane karty kredytowe: Visa, MasterCard.

standardowy: 2-os. (możliwość 1 dostawki), ok. 24 m², wygodnie urządzony, indywidualnie sterowana klimatyzacja, łazienka (wanna lub prysznic, wc; suszarka), telewizja satelitarna, telefon, sejf, minibar (płatny); bezpłatne łóżeczko dla dziecka do 2 lat; balkon (krzesełka); wszystkie pokoje z widokiem na morze.

basen, prostokątny kształt, słodka woda, ok. 330 m², gł. 1,5-2,5 m, brodzik dla dzieci, słodka woda, ok. 26 m², gł. do 0,7 m; kort tenisowy, tenis stołowy, piłkarzyki, pokój gier; animacje w ciągu dnia; za opłatą: oświetlenie kortu i wypożyczalnia sprzętu, bilard, sauna, masaże; sporty wodne na plaży; poza hotelem windsurfing i kitesurfing.

śniadanie (7.00-10.00), obiad (12.30-14.00), kolacja (19.30-21.30) w formie bufetu w restauracji głównej; przekąski w ciągu dnia (13.00-16.00); kawa, herbata i ciastko (17.30-18.00); nocna zupa w restauracji głównej (23.30-24.00); nielimitowana ilość lokalnych napojów chłodzących oraz lokalnych napojów alkoholowych w wyznaczonym barze (10.00-23.00); wymagane noszenie opasek all inclusive.

brodzik, animacje, foteliki w restauracji, opiekunka, łóżeczko dla niemowlęcia
bezpłatny internet bezprzewodowy w lobby, kawiarenka internetowa

0090/2327221485, www.babaylon.com.tr

Turcja — Cesme

Cesme to dla Turków elitarne miejsce, gdzie wakacje spędza śmietanka towarzyska z Izmiru i Istambułu, gwiazdy kina, sportu czy polityki. W żadnym innym miejscu nie spotyka się tak wytwornych lokali, wspaniałych restauracji, dyskotek na plażach, a wąskie uliczki zatłoczone są topowymi modelami samochodów, takimi jak Ferrari, Lamborghini czy Porsche.

Aktualna pogoda – Cesme

Źródło: Meteogroup Logo
Maj
0°C 25°C
Czerwiec
-2°C 28°C
Lipiec
4°C 34°C

POŁOŻENIE: ok. 7 km od centrum CESME, w pobliżu miejscowości Çiftlikköy; ok. 90 km od portu lotniczego w Izmirze; przystanek lokalnych minibusów naprzeciwko hotelu – kurs do centrum Cesme co ok. 15 min.

PLAŻA: prywatna, piaszczysta, w urokliwej zatoce, łagodne zejście do morza, wyróżniona certyfikatem Błękitna Flaga, bezpośrednio przy hotelu, zejście schodami, bezpłatne parasole, leżaki, materace i ręczniki.

HOTEL: czterogwiazdkowy, kameralny, zbudowany w 1995 r., odnowiony w 2013 r., 1 budynek, 120 pokoi, 3 piętra, 2 windy, całodobowa recepcja, restauracja główna – dania w formie bufetu, kuchnia międzynarodowa, dostępne foteliki dla dzieci, dania wegetariańskie, bar w lobby, bar przy basenie, snack-bar; kantor, minimarket, bezpłatny internet bezprzewodowy w lobby; za opłatą: kawiarenka internetowa, room-ser­vice, opiekunka do dziecka, pralnia, wypożyczalnia samochodów; akceptowane karty kredytowe: Visa, MasterCard.

POKÓJ:standardowy: 2-os. (możliwość 1 dostawki), ok. 24 m², wygodnie urządzony, indywidualnie sterowana klimatyzacja, łazienka (wanna lub prysznic, wc; suszarka), telewizja satelitarna, telefon, sejf, minibar (płatny); bezpłatne łóżeczko dla dziecka do 2 lat; balkon (krzesełka); wszystkie pokoje z widokiem na morze.

SPORT I ROZRYWKA: basen, prostokątny kształt, słodka woda, ok. 330 m², gł. 1,5-2,5 m, brodzik dla dzieci, słodka woda, ok. 26 m², gł. do 0,7 m; kort tenisowy, tenis stołowy, piłkarzyki, pokój gier; animacje w ciągu dnia; za opłatą: oświetlenie kortu i wypożyczalnia sprzętu, bilard, sauna, masaże; sporty wodne na plaży; poza hotelem windsurfing i kitesurfing.

ALL INCLUSIVE: śniadanie (7.00-10.00), obiad (12.30-14.00), kolacja (19.30-21.30) w formie bufetu w restauracji głównej; przekąski w ciągu dnia (13.00-16.00); kawa, herbata i ciastko (17.30-18.00); nocna zupa w restauracji głównej (23.30-24.00); nielimitowana ilość lokalnych napojów chłodzących oraz lokalnych napojów alkoholowych w wyznaczonym barze (10.00-23.00); wymagane noszenie opasek all inclusive.

DLA DZIECIbrodzik, animacje, foteliki w restauracji, opiekunka, łóżeczko dla niemowlęcia

INTERNETbezpłatny internet bezprzewodowy w lobby, kawiarenka internetowa

KONTAKT: 0090/2327221485, www.babaylon.com.tr

 

Podane w ofercie godziny serwowania posiłków oraz funkcjonowanie poszczególnych elementów infrastruktury hotelowej mogą ulegać nieznacznym zmianom ze względu na sezonowość, warunki pogodowe, prośby Gości lub siły wyższe, na które hotelarz nie będzie miał wpływu.

 

Informacje praktyczne

Pilot: turyści objęci są opieką polskiego rezydenta, do którego zadań należy pomoc przy przylocie, wylocie, podczas pobytu oraz przyjmowanie zapisów na wycieczki lokalne.

Wizy: są wymagane; turystyczna ważna jest 90 dni przez okres 180 dni (wiza uprawnia do wielokrotnego przekraczania granicy); aby uzyskać wizę, paszport musi spełniać następujące wymogi:
- ważność przy wjeździe: 60 dni od daty wygaśnięcia wizy
- min. jedna wolna strona

Wizę w celach turystycznych należy uzyskać za pośrednictwem systemu E-visa (https://www.evisa.gov.tr/en/; koszt: 20 USD/os.). Możliwe jest również wykupienie wizy po przyjeździe do Turcji w punktach sprzedaży na przejściach granicznych (koszt odpowiednio: 30 USD/25 EUR/20 GBP/os., płatne gotówką). Zaleca się zakup wiz w systemie elektronicznym. Przy przekroczeniu granicy tureckiej osoba wjeżdżająca może zostać poproszona o przedłożenie ważnego ubezpieczenia medycznego (dla Klientów B.P. Itaka jest nim dokument podróży, który zawiera nr certyfikatu ubezpieczeniowego) bądź dowodu posiadania środków utrzymania.
Posiadacze paszportów tymczasowych nie mogą nabyć wizy w systemie E-visa ani na granicy.

Czas lokalny: czas polski plus 1 godz.

Język: turecki; można także poro­zumiewać się po angielsku, coraz częściej po polsku.

Waluta: 1 lira turecka; 1 EUR = 2,4 liry.

Napiwki: obowiązuje zasada, że każdy daje tyle, na ile go stać. Zarobki w Turcji są niskie i napiwki są często dużą pomocą finansową. Przyjęte jest dawanie napiwków kierowcom na wycieczkach lokalnych i kelnerom – ok. 5-10%.

Czas przelotu: Polska–Izmir – ok. 2 godz. 30 min.

Transfer: przejazd lotnisko–hotel – ok. 1,5 godz. Z Izmiru do Cesme prowadzi autostrada, więc przejazd jest szybki mimo odległości ok. 90 km.

Komunikacja: wszystkie miejscowości są doskonale skomunikowane z centrum Kusadasi. Dolmusze, czyli lokalne minibusy, kursują do północy. Później można poruszać się taksówkami. Taksówka w godzinach nocnych to ok. 1 EUR/km. Cenę za kurs należy ustalić przed jego rozpoczęciem.

All Inclusive: w Turcji zwyczajowo oferta all inclusive obejmuje tylko posiłki i lokalne napoje w ograniczonych godzinach, zwykle od 10.00 do 23.00. Wszelkie dodatkowe usługi, jak sport, sejf, masaż, sauna, a nawet minibar, są dodatkowo płatne. Warto wiedzieć, że oprócz napojów importowanych soki ze świeżo wyciskanych owoców oraz kawa po turecku są również dodatkowo płatne.

Wycieczki lokalne: orgaznizowane są przez lokalne agencje turystyczne na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość niezorganizowania wycieczki z powodu zbyt małej liczby chętnych.


Zawsze aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie www.msz.gov.pl > informacje konsularne > ostrzeżenia dla podróżujących: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia/

Opis regionu

Cesme leży w odległości 80 km na zachód od Izmiru. Wyjątkową atmosferę miasta tworzą dobrze zachowane osmańskie domy, łaźnie tureckie, restauracje na nadmorskiej promenadzie, gdzie można skosztować świeżo złowionych ryb i owoców morza. Cesme jest znane z błękitnego morza, złotych plaż, a także termalnych spa. Nazwa miasta oznacza w tłumaczeniu źródło lub fontannę. Od dawna znany jest korzystny wpływ wód termalnych na różnego rodzaju schorzenia: termalne kąpiele pomagają się zrelaksować, źródlanej wody można się napić z wielu ulicznych ujęć.
Atrakcyjna lokalizacja i sprzyjające wiatry uczyniły z Cesme popularne miejsce wypadów dla osób pragnących wypocząć na cudownych piaszczystych plażach, jak również dla wszystkich amatorów sportów wodnych. Plaże otaczające miasto to raj dla windsurferów i wielbicieli innych wodnych szaleństw. Dzięki wiejącym na półwyspie wiatrom, które przyjemnie chłodzą powietrze, i stosunkowo niskiej wilgotności powietrza również wypoczynek na plaży jest tu wyjątkowo przyjemny.
Warto wybrać się na rejs po okolicznych wysepkach i zatoczkach. Ulubionym celem wszystkich odwiedzających i główną atrakcją jest górzysta grecka wyspa Chios, która leży zaledwie 10 km w linii prostej od Cesme. W porcie uwagę zwraca dobrze zachowany fort genueński z XIII w., gdzie obecnie mieści się muzeum. Miasto było scenerią wielu mitologicznych wydarzeń, na każdym kroku czuje się ducha przeszłości, a ruiny starożytnych miast zafascynują pasjonatów kultury antycznej.

Zdjęcia regionu

Zobacz wszystkie

Atrakcje w regionie

IZMIR

Kiedyś ważny port Smyrna, dziś nowoczesne miasto tętniące życiem przez całą dobę. Główne atrakcje miasta to np. Wieża Zegarowa z 1901 r. – symbol miasta i najbardziej rozpoznawalna budowla, rynek z czasów antycznych, muzeum archeologiczne i etnograficzne.

SARDES

Starożytne miasto, kiedyś stolica królestwa Lidii. Miejsca, które zachowały się do dzisiaj i które warto zobaczyć to przede wszystkim ruiny świątyni Artemidy, resztki gimnazjonu, który w czasach rzymskich był centrum kultury i rozrywki, ruiny synagogi.

ALACATI

Miejscowość znana windsurferom z przyjaznych wiatrów i plaży, która słynie z idealnych warunków do wind i kitesurfingu, są tam również organizowane mistrzostwa w windsurfingu.

PERGAMON

Niegdyś stolica potężnego państwa Attalidów, centrum kulturalne i naukowe. Dziś zobaczyć tu można kompleks archeologiczny: ruiny biblioteki, teatru, Świątyni Trajana i Dionizosa, ołtarza Zeusa, Asklepiejon oraz Czerwoną Bazylikę. Na całym świecie znany z rozpowszechnienia pergaminu, który zastąpił papirus i przyczynił się do rozwoju piśmiennictwa.

EFEZ

Jedno z najważniejszych i najlepiej zachowanych miast starożytnych w rejonie Morza Śródziemnego. W Apokalipsie miasto zostało wymienione jako jeden z Siedmiu Kościołów Apokalipsy. Warto zwiedzić tutaj pozostałości miasta: świątynię Hadriana, bibliotekę Celsusa, łaźnię i teatr. Koniecznie trzeba odwiedzić kaplicę wybudowaną na fundamentach domu, gdzie według legendy ostatnie dni swojego życia spędziła Matka Boska.

Ogólna ocena:
4,9 / 6
133 opinie
97% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Dobre wyżywienie
 • Położenie hotelu
 • Obsługę hotelową
brak opisu
hotel ładnie położony, choć daleko do najbliższego sklepu, plaża bardzo mała , wąska i ciasna jak na tak duży hotel, obsługa miła
Hotel jest tak usytuowany, że z obu stron jest widok na morze. Pokoje z numerami parzystymi mają widok na sąsiadujący obok hotel Familia, czasem słychać wieczorne koncerty, ale nie było to uciążliwe. W pokojach największym mankamentem są łazienki. Dostaliśmy pokój z wanna z zasłonką, prysznic to mała słuchawka wystająca ze ściany. Wszystko raczej dosyć stare, ale czyste. Wymieniana nawet była zasłona prysznicowa podczas sprzątania. Ręczniki i pościel wymieniane co 2 dni. W lodówce nie było wody, która miała być na powitanie. Pokój - wykładzina miejscami nieznacznie poszarpana. Okna balkonowe pomazane (ale okna w każdy miejscu w hotelu tak wyglądały). Obsługa to absolutnie największy plus. Uprzejma, dyskretna, szybko pracująca, przemiłą, uśmiechnięta, chętna do pomocy i nie wyciągająca ręki po napiwki. Znajomość angielskiego słaba, ale udało nam się porozumieć. W restauracji w momencie kiedy był natłok gości, kelnerzy kierowali ruchem, szukali stolików, szybko zmieniali nakrycia. Jedzenie tureckie, duża ilość, chociaż w porównaniu z naszymi wakacjami z ubiegłego roku w innym tureckim hotelu trochę mało różnorodne. Śniadania dosyć monotonne, zawsze jajka na miękko, a twardo, jajecznica, wędliny tureckie, sery i owoce, codziennie to samo. Na obiad dwa rodzaje mięs do wyboru, warzywa grilowane, sałatki. Dodatkowo w snack barze przy plaży fast food - pizza, makarony, hamburgery, frytki. Na kolacje zawsze był największy wybór 3-4 mięsa + dodatki. W hotelu nie dzieje się nic, nie ma animacji, wieczorem w barze przy plaży puszczana jest muzyka. Drinki bezpłatne do 23. Wokół hotelu nie ma żadnych sklepów, ani atrakcji. 2 km od hotelu jest mała wioska, w której są restauracje z owocami morza. Do tej miejscowości prowadzi deptak wzdłuż morza. Byliśmy we wrześniu więc było bardzo wietrznie, ale ciepło. Wiatr powodował, ze temperatury były znośne. Ilość leżaków wystarczająca. Z plaży widok na grecką wyspę Chios. Internet - zasięg w lobby hotelu, w barze przy basenie i w barze przy plaży - należy poprosić o kod dostępu w recepcji. Ręczniki plażowe darmowe - pobiera się je w recepcji bez limitów, oddaje wieczorem obsłudze.
brak opisu
brak opisu
Hotel kameralny ale osobiście tego właśnie oczekiwaliśmy.Jedzenie bardzo dobre.Owoce,ryby,mięsa,różne rodzaje oliwek,sałatek etc..Pyszne ciasta. Śniadania mogły wydawać się monotonne. Łazienka mała i brak w niej wentylacji. Obsługa praktycznie nie mówi w języku angielskim(oprócz młodego pana na recepcji) ale jest szansa na porozumienie. Dostaliśmy pojedyncze łóżka i po 3 dniach codziennego proszenia w recepcji o zmianę pokoju po takiej możliwości,gdzie zaproponowano mniejszy,ciemniejszy pokój bez balkonu po prostu daliśmy sobie spokój. Ogólnie -warto!
Rewelacyjne wakacje, udany odpoczynek, nic tylko polecić !!! Bardzo dobre wyżywienie, duży wybór (aż za duży), obsługa hotelowa bardzo miła (problem:nikła znajomość języka angielskiego czy też niemieckiego), plaża blisko, leżaków dużo, animacji brak (duży plus). Temperatura również we wrześniu bardzo wysoka (rzędu 32-36 stopni).
Hotel położony w bardzo malowniczym i spokojnym miejscu. Szczególnie polecam dla ludzi pragnących wypocząć z dala od zgiełku miasta i dyskotek. W pierwszych dniach nie było żadnych animacji - co dla nas byłoby największym plusem, jednakże w następnych dniach pojawiły się i trwały do późnych godzin nocnych - ok. 1:00. Jednakże ten minus jest całkowicie rekompensowany przez położenie hotelu - dosłownie - na brzegu morza, bardzo smaczne i zróżnicowane wyżywienie - mnóstwo doskonałych tureckich słodyczy, prywatna, w większej części piaszczysta plaża - oddalona od hotelu o - 20-30 m z bardzo czystą wodą w zacienionej zatoczce. Pokoje ładne i przestronne - jak na standard hoteli w Turcji, jedyne zastrzeżenia dotyczyły standardu łazienki - co prawda nie jest to 'późny Gierek', ale odbiega od aktualnego polskiego standardu 3 gwiazdek. Obsługo bardzo uczynna, wymiana pokoju była wręcz natychmiastowa, a ogólnie nie narzucała się gościom. Razem z żoną uznaliśmy ten wybór za bardzo udany i myślę, ze w przyszłym roku będziemy spędzać nasze wakacje w tym samym miejscu. Na miejscu nie korzystaliśmy z opieki rezydenta - jak zwykle (byliśmy już trzeci raz w Turcji).
Hotel nie jest nowy, ale czysty i zadbany. Położenie bajeczne - widok z okien na morze i piękną plażę. Na terenie hotelu liczna bujna roślinność. Hotel jest przeznaczony dla ludzi, którzy naprawde chcą odpocząc w spokoju - żadnych animacji ani innych głośnych rozrywek (nie mogliśmy zrozumieć, co robili tam Polacy, którzy usilnie próbowali znaleźć miejsce: 'zeby się zabawić, rozerwać i wyszaleć' - totalna pomyłka adresu).Goście to głównie Turcy. Ogromna ilość pysznego i bardzo różnorodnego jedzenia. All Inclusiv ma bardzo bogatą ofertę - niczego nigdy nie brakuje. Wspaniły chilloutowy bar z widokiem na morze. Bezpłatne leżaki i ręczniki zarówno na basenie i na tarasach plażowych. Obsługa w większości słabo mówi po angielsku, ale jest bardzo otwarta i pomocna. Basen duży i czysty. Hotel do prawdziwego odpoczynku.
Hotel jest mały, kameralny, otoczony zielenią, bezpośrednio przy plaży- ogólnie rzecz biorąc bardzo przyjemny. Pokój jak dla 3 osób za mały, ale czysty, meble w dobrym stanie, Niestety łazienka do remontu. My mieliśmy wannę z prysznicem, ale słyszeliśmy, że różnie to w pokojach bywa. Wyżywienie na jak największy plus. Dużo sałatek, warzyw, owoców (świeże figi, arbuzy, melony, truskawki, jabłka, nektarynki, morele, owoce suszone). Na obiad i kolację zazwyczaj 3 rodzaje mięs, ryba. Niestety, sporo osób miało 'rewolucje żołądkowe'. W snack barze przy plaży są fast food'y (pizza, hot dogi, hamburgery, itd.). Napije w All. Obsługa- bardzo miła i pomocna, nie jest nastawiona na napiwki. Pracownicy baru i stołówki bardzo się starają, zawsze czyste stoliczki, sztućce, gdy się coś wyleje, natychmiastowo jest sprzątnięte. Niestety, obsługa (z kilkoma wyjątkami) nie mówi po angielsku (my lepiej dogadywaliśmy się z nimi po polsku). Animacje- największy minus hotelu!! Jako młodzi ludzie, chcieliśmy pobawić się podczas wakacji, niestety hotel, a przede wszystkim jego goście nie są do tego przystosowani. Animatorzy w dzień chowają się i śpią po kątach (przez 15 dni raz było wodne polo, a tak to nic). Wieczorem mini disco (codziennie to samo, dzieci nie chciały brać w nim udziału) próby karaoke, quizy, potem puszczana muzyka, ale tureckie towarzystwo nie jest chętne do zabawy. Położenie: hotel koło małego miasteczka, do którego jest 10 minut drogi na piechotę- w nim głównie restauracje. Okolica hotelu jest cicha, spokojna. Do Cesme co 15 min jeżdżą dolmusze spod samego hotelu (3.5 lira w jedną stronę za osobę). Morze przy hotelu. Plaża prywatna, piaszczysta, piękna. Dłuuugie wejście do morza to radość nie tylko dla dzieci, ale zarówno dla dorosłych. Trochę wietrzna, więc są fale. Glony- codziennie wyławiane przez pana za to odpowiedzialnego. Leżaki i parasole- bezpłatne, ale trzeba je zajmować około 10 rano. Ogólnie jesteśmy zadowoleni, na 15 dni trochę przy długo. Pani rezydentka bardzo kompetentna i konkretna.
Wakacje fajne, ale myślę, że tydzień to maksimum. Jedzenie dobre, niestety nie ominęła nas klątwa sułtana.. Okolica przyjemna, cicha i spokojna, animacje SOFT czyli ich nie było. Może świetne, czyste, troche glonów,ale wszystko zależało od wiatru. Z okien hotelu widok na grecką wyspę Chios oszałamiający. POLECAM wycieczke na Chios z Itaką.
W hotelu bylismy juz drugi raz i drugi raz spedzilismy super urlop.Odpowiada nam ustronne polozenie hotelu i brak animacji.Tutaj wreszcie mozna odpoczac!Wyzywienie rewelecyjne!Jedyny minus to lazienki-do remontu.Polecamy wycieczke z przewodnikiem na Chios.
ładne położenie i otoczenie, kiepska klimatyzacja
brak opisu
Obsługa hotelowa, z których większość do ludzie młodzi, pomocna i przyjaźnie nastawiona niezależnie od narodowości gości hotelu. Hotel jest tak położony, że z okien pokojów jest widok na morze, linię brzegową i grecką wyspę Chios. Infrastruktura hotelowa (baseny, zieleń, plac zabaw, toalety, plaża, restauracja) dobrze utrzymana. Ręczniki plażowe dostępne w odpowiedniej ilości na recepcji. Liczba leżaków przy basenie i na plaży wystarczająca. Otoczenie hotelu bezpieczne, zagrożenie kradzieżą praktycznie zerowe. Pokoje czyste i schludne, sprzątane są codziennie wraz z wymianą pościeli i ręczników. Łazienka w bardzo przyzwoitym stanie. W razie problemów 'technicznych' (dodatkowe łóżko, problemy z klimatyzacją) obsługa sprawnie zareagowała. Wyżywienie uwzględnia lokalne preferencje (większość gości hotelu to Turcy) a więc nie dla miłośników schabowego i wędlin. Miłośnicy kuchni śródziemnomorskiej mogą być zadowoleni (warzywa, marynaty, owoce, ryby, kebab, lokalne słodkości) W sierpniu zdarzają się dni z nieco silniejszym wiatrem, co daje trochę ulgi od wysokich temperatur i ogranicza nieco możliwość korzystania z plaży przez wyższe fale. Wrzucenie pieniążka do tzw. tip boxa zawsze mile widziane.
brak opisu
brak opisu
Hotel położony w ładnej okolicy, plusy: piaszczysta plaża i duży basen, miła, uczynna obsługa.
hotel ok
Hotel kameralny, położony w spokojnym miejscu z dala od zgiełku miasta, dla osób szukających spokoju i ciszy.Plaża przepiękna, w zatoczce, płyciutko, bezpiecznie dla dzieci, woda krystalicznie czysta, chyba że wiatr przywieje trawę morską, która jest dość szybko uprzątana. Z każdego pokoju widok na morze. Ze względu na wiejący wiatr nie odczuwa się upału, wieczorem przyjemnie chłodno, nie włączaliśmy klimatyzacji na noc, wystarczył otwarty balkon, dzięki temu usypiały i budziły nas morskie fale delikatnie rozbijające się o brzeg. Ładny, dobrze utrzymany ogród, wszędzie czyściutko. Brak animacji, dla nas dodatkowy plus.
brak opisu
brak opisu
Minusem hotelu był dosyć słaby standard pokoju na pewno nie były to katalogowe 24 m2,chcieliśmy z żoną pokój z podwójnym łóżkiem dostaliśmy pokój z dwoma łóżkami początkowo na jedną noc a jak się później okazało możliwość zmiany była jedynie dzień przed wyjazdem więc stwierdziliśmy że nie ma sensu,łazienka-zapchany odpływ wanny-problem zgłoszony pani rezydent aczkolwiek nierozwiązany, prysznic-słuchawka wbudowana w ścianę,obsługa sprzątająca na plus- codziennie czyste ręczniki, mydełka,szampon i żel pod prysznic,ręczniki ułożone na łóżkach w kształt wachlarzy,serc,rewelacyjna obsługa na basenie,na plaży,w restauracji i barach,słaby poziom języka angielskiego na recepcji, w dniu wyjazdu musieliśmy się upomnieć o lunch boxy
Jesteśmy b. zadowoleni! W okolicach hotelu nie było żadnych dostępnych atrakcji typu skutery wodne, banany, parasidling, animacje, co dla nas było zaletą, a nie wadą. Szukaliśmy cichego, spokojnego, kameralnego miejsca. Hotel kameralny, zadbany, czysty. Jedyne zastrzeżenia mamy do awaryjnej klimatyzacji ( pomimo zgłaszania w recepcji i usiłowania naprawienia, urządzenie nie działało przez 3 oststnie dni, a dodatkowo wydzielało wodę, która uciążliwie kapała na wykładzinę). Hotel Babaylon poleciły nam panie z Itaki, oddział Chorzów, ul. Wolności. Bardzo dziękujemy.
Hotel na końcu świata... fajny dla osób które chcą uciec od zgiełku, w okolicy nie ma prawnie nic.. najbliższe miasteczko 15 min jazdy dolmuszem. Nikt w hotelu nie mów po angielsku. Hotel nastawiony na osoby Tureckiego pochodzenia które mieszkają w Europie. Brak animacji, atrakcji dla osób które nie są pochodzenia Tureckiego. Internet często nie działa - podobno problemy mają tylko Polacy.. (???)

Istambuł (2 dni) – 1.Dzień: wczesny wyjazd, śniadanie po drodze, przyjazd do Istambułu, obiad, zwiedzanie pałacu Topkapi oraz Wielkiego Bazaru, rejs po cieśninie Bosfor. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. 2.Dzień: po śniadaniu zwiedzanie świątyni Hagia Sophia, Błękitnego Meczetu oraz hipodromu, obiad, kolacja w drodze powrotnej do Cesme. Cena – ok. 270 EUR.

Pergamon – przejazd do kompleksu archeologicznego starożytnego Pergamonu, który był wielkim centrum kulturalnym i stolicą imperium. Zwiedzanie Akropolu: ruiny biblioteki, teatru, świątyni Trajana i Dionizosa, ołtarza Zeusa. Zwiedzanie Asklepionu, starożytnego centrum medycznego oraz Czerwonej Bazyliki. Cena – ok. 80 EUR.

Efez – najlepiej zachowane starożytne miasto w Turcji, było ważnym ośrodkiem religijnym, handlowym i społecznym antycznego świata. Zwiedzanie imponujących pozostałości miasta, m.in. świątyni Hadriana, świątyni Domicjana, biblioteki Celsusa, łaźni i teatru. Wizyta w kaplicy wybudowanej na fundamentach domu, gdzie według legendy ostatnie dni spędziła Matka Boska. Cena – ok. 70 EUR.

Izmir City Tour – wizyta w trzecim co do wielkości mieście Turcji. Zwiedzanie: pozostałości po starożytnej agorze, muzeum Atatürka, starożytna Smyrna i twierdza. Następnie w programie: wizyta na historycznym bazarze w dzielnicy Konak, gdzie znajduje się 2 tys. sklepów, i wolny czas na zakupy, rejs łodzią do Karşiyaki. Cena – ok. 80 EUR.

Pamukkale – wycieczka, która łączy elementy historii z podziwianiem natury. Spacer wśród unikalnych na skalę światową śnieżnobiałych tarasów zwanych bawełnianą twierdzą. Dobroczynne działanie wody wypływającej z tamtejszych źródeł było znane już w czasach rzymskich. Zwiedzanie starożytnego Hierapolis z ruinami świątyni Apolla, nimfeum, teatru i nekropolii. Cena – ok. 70 EUR.

Błękitny rejs – rejs po najpiękniejszych zatokach Morza Egejskiego, czas na relaks, kąpiele morskie i opalanie. Cena – ok 35 EUR (zawiera obiad na statku, napoje dodatkowo płatne).

Cesme City & Erythrai – zwiedzanie uroczej wioski Erythrai, gdzie ze wzgórza, na którym znajduje się antyczny teatr, rozpościera się wspaniały widok na Cesme i okoliczne wyspy. Przejazd do Alacati, możliwość zwiedzania meczetu, zobaczenia wiatraka, przejazd do Cesme, zwiedzanie fortu, karawanseraju i promenady, kąpiel w basenach termalnych w miejscowości Sifne. Cena – ok. 50 EUR.

Chios – wizyta na uroczej greckiej wyspie na Morzu Egejskim, położonej tylko ok. 10 km od wybrzeży Turcji. Czas na indywidualne zwiedzanie. Cena – ok. 45 EUR (zawiera transfer do portu, bilet na przeprawę promową i transfer powrotny).

Kusadasi – Panorama City Tour – trudno oprzeć się pokusie przywiezienia sobie i znajomym lokalnych wyrobów i pamiątek, które kojarzą się z Turcją: oryginalnych wyrobów złotniczych, ceramiki, wyrobów ze skóry, a także takich drobiazgów, jak kosmetyki na bazie oliwek, herbata i kawa turecka, lokum czy baklawa. Najlepsze zakupy umożliwi wycieczka do Kusadasi, pełnego sklepów i butików. Po zakupach przejazd do Selçuku i zwiedzanie antycznej świątyni Artemidy, należącej do siedmiu cudów starożytnego świata. Cena – ok. 35 EUR.

 

Wycieczki lokalne organizowane są przez lokalne agencje turystyczne na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość niezorganizowania wycieczki z powodu zbyt małej liczby chętnych.

Sprawdź cenę

 • Dojazd własny
Cena/os.: 1 859pln Razem Szczegóły ceny 3 718 pln
Rezerwuj
 • 50% dla dziecka

Infolinia

 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt 8-22 sob-ndz 9-20

Podziel się

Facebook Google+

Dlaczego warto?

 1. Kompletne ceny - nasze ceny nigdy nie zawierają żadnych ukrytych opłat.
 2. Gwarancja ubezpieczeniowa - 183 000 000 PLN
 3. Wygoda — rezerwujesz kiedy chcesz.

Bezpieczeństwo

Dane w procesie rezerwacji chronimy i szyfrujemy certyfikatem

Thawte