>Wczasy>Wyniki Wyszukiwania>Turcja>Side>

Hotel Side West Resort

Hotel Side West Resort Kod: AYTWEST

1 759PLN
Dorośli: 2 A Sob 03.05 – Sob 10.05 (8 dni)

Hotel Side West Resort Kod: AYTWEST Turcja \ Side

Typowo wakacyjny kompleks z dużym basenem i tarasem słonecznym cieszy się dobrymi opiniami klientów. Bardzo zadbany i kameralny, oferuje słoneczne wakacje w swobodnej atmosferze. Wygodne pokoje są funkcjonalnie urządzone, wyposażone we wszystkie wygody. Hotel posiada wydzielony odcinek na plaży, gdzie do dyspozycji Gości są bezpłatne parasole i leżaki oraz bar z przekąskami i napojami objętymi all inclusive. Do plaży można dojechać kilka razy dziennie bezpłatnym busem.

Atuty oferty

 • szeroka piaszczysta plaża
 • bar na plaży z napojami i przekąskami
 • zadbane i ładnie urządzone pokoje
4,8
87% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Dobre wyżywienie
 • Plażę w okolicy
 • Obsługę hotelową
4,8
87% klientów wystawiło opinię
dobrą lub bardzo dobrą
Typowo wakacyjny kompleks z dużym basenem i tarasem słonecznym cieszy się dobrymi opiniami klientów. Bardzo zadbany i kameralny, oferuje słoneczne wakacje w swobodnej atmosferze. Wygodne pokoje są funkcjonalnie urządzone, wyposażone we wszystkie wygody. Hotel posiada wydzielony odcinek na plaży, gdzie do dyspozycji Gości są bezpłatne parasole i leżaki oraz bar z przekąskami i napojami objętymi all inclusive. Do plaży można dojechać kilka razy dziennie bezpłatnym busem.

w Colakli, ok. 10 km od centrum SIDE ze sklepami i barami, ok. 15 km od Manavgat; ok. 65 km od portu lotniczego w Antalyi; przystanek autobusowy ok. 500 m od hotelu (Side/Manavgat).

publiczna – wydzielona część dla Gości hotelu, piaszczysta, łagodne zejście do morza, ok. 400 m od hotelu, bezpłatny bus hotelowy kilka razy dziennie, bezpłatne parasole, leżaki i materace, ręczniki płatne (ok. 1 EUR); na plaży bar objęty formułą all inclusive: przekąski i napoje bezalkoholowe.

pięciogwiazdkowy, zbudowany w 2007 r., 203 pokoje, 4 budynki, 3-4 piętra, 3 windy, lobby, całodobowa recepcja, restauracja – dania w formie bufetu, kuchnia międzynarodowa, dostępne foteliki dla dzieci; 4 bary, w tym przy basenie i na plaży, minimarket; centrum konferencyjne dla 250 osób, bezpłatny internet bezprzewodowy w lobby; za opłatą: fotograf; akceptowane karty kredytowe: Visa, MasterCard.

standardowy: 2-os. (możliwość 1 dostawki), ok. 25 m², klimatyzowany, łazienka (wanna lub prysznic, wc; suszarka), telewizja satelitarna, telefon, minibar (woda na powitanie), sejf (płatny: ok. 2 EUR/dzień); bezpłatne łóżeczko dla dziecka do 2 lat na zamówienie przed przyjazdem; balkon (stolik i krzesełka).

basen, nieregularny kształt, słodka woda, ok. 870 m², gł. 1,4 m, basen z 2 zjeżdżalniami, brodzik dla dzieci, słodka woda, gł. 0,4 m, przy basenach bezpłatne parasole, leżaki i materace, ręczniki płatne (ok. 1 EUR); kryty basen, słodka woda; tenis stołowy, fitness, aerobik, rzutki, siatkówka plażowa; plac zabaw dla dzieci, miniklub (4-12 lat), dyskoteka, animacje dla dorosłych i dzieci: zabawy, gry, wieczorne przedstawienia, łaźnia turecka; za opłatą: masaże; oferta zewnętrzna: sporty wodne na plaży.

śniadanie (7.00-­­9.30), późne śniadanie (9.30-10.00), obiad (12.30-14.00), kolacja (19.00-21.00) w formie bufetu w restauracji; podwieczorek (16.00-17.00) w barze przy basenie; przekąski (11.00-16.00) w barze na plaży; nocna zupa (23.30-24.00); lokalne napoje bezalkoholowe oraz lokalne napoje alkoholowe w wyznaczonym barze (10.00-24.00); wymagane noszenie opasek all inclusive.

0090/2427638989, www.sidewestresort.com

Turcja — Side

Jedna z najbardziej popularnych miejscowości wypoczynkowych na Riwierze Tureckiej kusi swoim urokiem od lat. Nieduże miasteczko (18 tys. mieszkańców) położone jest tuż nad brzegiem Morza Śródziemnego. Posiada przebogatą historię sięgającą kilkuset lat przed naszą erą.

Aktualna pogoda – Side

Źródło: Meteogroup Logo
Kwiecień
0°C 20°C
Maj
-2°C 25°C
Czerwiec
4°C 28°C

POŁOŻENIE: w Colakli, ok. 10 km od centrum SIDE ze sklepami i barami, ok. 15 km od Manavgat; ok. 65 km od portu lotniczego w Antalyi; przystanek autobusowy ok. 500 m od hotelu (Side/Manavgat).

PLAŻA: publiczna – wydzielona część dla Gości hotelu, piaszczysta, łagodne zejście do morza, ok. 400 m od hotelu, bezpłatny bus hotelowy kilka razy dziennie, bezpłatne parasole, leżaki i materace, ręczniki płatne (ok. 1 EUR); na plaży bar objęty formułą all inclusive: przekąski i napoje bezalkoholowe.

HOTEL: pięciogwiazdkowy, zbudowany w 2007 r., 203 pokoje, 4 budynki, 3-4 piętra, 3 windy, lobby, całodobowa recepcja, restauracja – dania w formie bufetu, kuchnia międzynarodowa, dostępne foteliki dla dzieci; 4 bary, w tym przy basenie i na plaży, minimarket; centrum konferencyjne dla 250 osób, bezpłatny internet bezprzewodowy w lobby; za opłatą: fotograf; akceptowane karty kredytowe: Visa, MasterCard.

POKÓJ:standardowy: 2-os. (możliwość 1 dostawki), ok. 25 m², klimatyzowany, łazienka (wanna lub prysznic, wc; suszarka), telewizja satelitarna, telefon, minibar (woda na powitanie), sejf (płatny: ok. 2 EUR/dzień); bezpłatne łóżeczko dla dziecka do 2 lat na zamówienie przed przyjazdem; balkon (stolik i krzesełka).

SPORT I ROZRYWKA: basen, nieregularny kształt, słodka woda, ok. 870 m², gł. 1,4 m, basen z 2 zjeżdżalniami, brodzik dla dzieci, słodka woda, gł. 0,4 m, przy basenach bezpłatne parasole, leżaki i materace, ręczniki płatne (ok. 1 EUR); kryty basen, słodka woda; tenis stołowy, fitness, aerobik, rzutki, siatkówka plażowa; plac zabaw dla dzieci, miniklub (4-12 lat), dyskoteka, animacje dla dorosłych i dzieci: zabawy, gry, wieczorne przedstawienia, łaźnia turecka; za opłatą: masaże; oferta zewnętrzna: sporty wodne na plaży.

ALL INCLUSIVE: śniadanie (7.00-­­9.30), późne śniadanie (9.30-10.00), obiad (12.30-14.00), kolacja (19.00-21.00) w formie bufetu w restauracji; podwieczorek (16.00-17.00) w barze przy basenie; przekąski (11.00-16.00) w barze na plaży; nocna zupa (23.30-24.00); lokalne napoje bezalkoholowe oraz lokalne napoje alkoholowe w wyznaczonym barze (10.00-24.00); wymagane noszenie opasek all inclusive.

KONTAKT: 0090/2427638989, www.sidewestresort.com

 

Podane w ofercie godziny serwowania posiłków oraz funkcjonowanie poszczególnych elementów infrastruktury hotelowej mogą ulegać nieznacznym zmianom ze względu na sezonowość, warunki pogodowe, prośby Gości lub siły wyższe, na które hotelarz nie będzie miał wpływu.

 

Informacje praktyczne

Pilot: turyści objęci są opieką polskiego rezydenta, do którego zadań należy pomoc przy przylocie, wylocie, podczas pobytu oraz przyjmowanie zapisów na wycieczki lokalne.

Wizy: są wymagane; turystyczna ważna jest 90 dni przez okres 180 dni (wiza uprawnia do wielokrotnego przekroczenia granicy):

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Republiki Tureckiej wprowadziło na sezon turystyczny 2014 tzw. „okres przejściowy”, dzięki czemu możliwe będzie uzyskanie wizy na dotychczasowych warunkach np. na lotnisku w Turcji po przylocie. Opłata za wizę wyrabianą na lotnisku w Turcji będzie wynosiła odpowiednio 30  USD  / 25  EUR  / 20  GBP  od osoby.  

Od 10.04.2014 będzie także można skorzystać z elektronicznego systemu ubiegania się o wizę do Turcji. Wizę w celach turystycznych będzie można uzyskać za pośrednictwem systemu E-visa (https://www.evisa.gov.tr/en/)  bądź  w placówkach dyplomatycznych Republiki Turcji. Szczegóły dostępne są pod poniższym adresem: http://ankara.msz.gov.pl/pl/sprawy_konsularne/poradnik_dla_turysty/wizy_do_turcji/.

Czas lokalny: czas polski plus 1 godz.

Język: turecki; można także poro­zumiewać się po angielsku, coraz częściej po polsku.

Waluta: 1 lira turecka; 1 EUR = 2,4 liry.

Napiwki: obowiązuje zasada, że każdy daje tyle, na ile go stać. Zarobki w Turcji są niskie i napiwki są często dużą pomocą finansową. Przyjęte jest dawanie napiwków kierowcom na wycieczkach lokalnych i kelnerom – ok. 5-10%.

Czas przelotu: Polska – Antalya – ok. 3 godz.

Ceny: SIDE: piwo – ok. 1,5 EUR, lunch – ok. 8 EUR; ALANYA: piwo – ok. 2 EUR (w dyskotekach w porcie ok. 4 EUR), lunch – ok. 10 EUR; KEMER: piwo – ok. 2 EUR, lunch – ok. 10 EUR.

Klimatyzacja: uruchamiana jest tylko w miesiącach najcieplejszych, czyli od czerwca do września. Często działa kilkanaście godzin na dobę, gdyż zakłada się, że Goście większą część dnia spędzają poza hotelem. W niektórych hotelach klimatyzacja jest sterowana indywidualnie, czyli może działać 24 godz. na dobę.

All Inclusive: w Turcji zwyczajowo obejmuje tylko posiłki i lokalne napoje w ograniczonych godzinach, zwykle od 10.00 do 23.00. Wszelkie dodatkowe świadczenia, typu sporty, sejf, masaż, sauna, a nawet minibar, są dodatkowo płatne. Oprócz napojów importowanych dodatkowo płatne są także soki ze świeżo wyciskanych owoców i kawa po turecku. All inclusive nie dotyczy plaży, chyba że w opisie hotelu wskazano inaczej.

Komunikacja: działa bardzo sprawnie i jest niedroga; nawet z hoteli odległych od centrum miasta z łatwością można dojechać dolmuszem, czyli lokalnym minibusem. Cena za przejazd to ok. 1 EUR za 15 km. Taksówki wyposażone są w liczniki. Ceny są wszędzie takie same, przejazd 1 km kosztuje ok. 1 EUR.

Plaże: generalnie wstęp jest bezpłatny, płaci się za wypożyczenie leżaka i parasola, wysokość opłaty zależy od plaży; najdroższa jest plaża Kleopatry (ok. 5 EUR); plaża wschodnia w Alanyi i w Side jest tańsza (ok. 3 EUR).

Co warto wiedzieć: w Turcji przestrzegana jest zasada, że nie można wnosić do pokoi jakichkolwiek napoi czy owoców kupionych poza hotelem; w tropikalnym klimacie żywność psuje się dość szybko, przez co mogą pojawić się insekty.

Wycieczki lokalne: organizowane są przez lokalne agencje turystyczne na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość niezorganizowania wycieczki z powodu zbyt małej liczby chętnych.

Opis regionu

Starożytne Side to przede wszystkim imponujące bogactwo pochodzące z piractwa oraz handlu niewolnikami, którego dowodami są wspaniałe budowle. Ich pozostałości możemy podziwiać do dnia dzisiejszego. Znajduje się tutaj jeden z największych w Anatolii teatrów na 15 tys. widzów, olbrzymia agora z niezliczonymi kolumnami, nieduże, lecz zasobne w arcydzieła muzeum starożytności, zbudowane na miejscu rzymskich łaźni, bizantyjska bazylika. Niewątpliwie największą atrakcją miasta jest świątynia Ateny i Apollina z II w. n.e., położona tuż nad brzegiem morza, która jest miejscem szczególnie magicznym po zmroku. Side to kameralne miejsce, gdzie można odkryć ulubioną kawiarenkę, ulubioną tawernę, spacerować po krętych, wąskich uliczkach, a wieczorem pójść na dyskotekę i bawić się do białego rana. Oprócz tego oczywiście piękna, szeroka, piaszczysta plaża i świetne hotele, gdzie przy basenach można godzinami zażywać kąpieli słonecznych, sącząc przepyszne drinki i delektując się brakiem pośpiechu i ucieczką od codzienności.

Zdjęcia regionu

Zobacz wszystkie
Ogólna ocena:
4,8
30 opinii
87% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Dobre wyżywienie
 • Plażę w okolicy
 • Obsługę hotelową
Hotel nastawiony jest przede wszystkim na Niemców, co powoduje, że warto znać choćby podstawy niemieckiego aby móc się jako-tako dogadać, niemniej personel bardzo przyjazny i pomocny, nie dostrzegałem żadnej różnicy w traktowaniu Polaków i Niemców (wbrew niektórym opiniom). Hotel czysty, zadbany - podczas pobytu spotkała nas miła niespodzianka, dostaliśmy od obsługi kosz owoców i gatunkowe wino, wprost do pokoju (prawdopodobnie efekt zostawiania codziennie jednego dolara pani sprzątającej lub kilku napiwków obsłudze restauracji - oni naprawdę wiedzą, kto docenia ich pracę). Jedzenie dobre, chociaż schabowego nie dostaniecie - wiadomo, kraj gdzie świnia jest zwierzęciem nieczystym. Nastawcie się na dużo sałatek i co najmniej dwa rodzaje mięsa w sosie, makaron, ziemniaki, frytki, ryż oraz jedno-dwa grillowane mięsa na kolacje. Co jakiś czas podają ryby. Z alkoholi w ramach all inclusive polecam w miarę dobre wino, świetne piwo i gin z tonikiem, wódka smakuje jak wódka, tylko whisky nigdy koło whisky nie stała. Hotel mógłby być większy, bo czasem trzeba było chwilę postać w poszukiwaniu miejsca w restauracji. Drobne problemy z czystością zastawy w barze przy plaży. Powinni zwiększyć tam nadzór. Toalety hotelowe raczej czyste, choć im później tym większy bród. Nastawcie się na to, że w hotelu i wszędzie dookoła przyjmują płatności i wyrażają ceny w Euro (np. koktajl z alkoholi importowanych 4-5 euro, woda mineralna mała 50centów, piwo poza hotelem 3-5 euro, kebab na mieście 3-4 euro).
niezbyt dokładnie sprzątane pokoje
minus-animacje,poza tym same plusy.
brak opisu
1.Zakwaterowano nas w zatęchłym prawie piwnicznym pokoju z grzybem na ścianach i wchodzącymi do pokoju w nocy kotami. Po interwencji Rezydent obiecał nam natychmiastową zmianę pokoju. Zajęło to dwa dni. Przeniesono nas na pociechę do pokoju ładnego, ale wychodzącego na głośną ulicę i miejsce nocnych animacji (techno w najgorszym stylu do późnych godzin nocnych). Przy zakupie wycieczki, w związku że jechało z nami roczne dziecko, prosiliśmy o cichy pokój i zapewniono nas, że nie będzie z tym problemu. 2. 10 dni z Itaką polega na tym, że przyjeżdża się do hotelu o godzinie 22 dnia pierwszego a opuszcza hotel o 1 w nocy dnia ostatniego. O konieczność wyjazdu o 1 w nocy poinformowano nas na dzień przed. Przy zakupie wycieczki termin wylotu ustalony był na rano a nie na środek nocy. Kolejne podziękowania dla BP Itaka za możliwosć tułania się z małym dzieckiem po autokarach i lotniskach przez pół nocy. 3. Basen lub jedzenie hotelu ***** side west = bakteria coli u dziecka i nie dająca się wyleczyć od tygodnia biegunka. Hotel ten jest polecany przez BP Itaka dla rodzin z małymi dziećmi. 4. 95% gości to Niemcy. Obsługa rozmawia praktycznie tylko po niemiecku. Animacje (swoją droga żenująco marny poziom) po niemiecku. Wyjątkowo niemiła i nieuczynna recepcja. Obsługa kelnerska i housekeeping na dobrym poziomie. 5. Wyżywienie nie do przejedzenia. Jednakże raczej raj dla wegetarian. Kto liczy na lokalne mięsa i owoce morza będzie zawiedzony. Ryba z grila co dwa dni. Dwa razy w ciągu 10 dni kolacja na wypasie. Masa lokalnych przesłodzonych deserów. 6. Plaża - największe roczarowanie wyjazdu. Piasek brudno szary, więcej kiepów niż muszelek. Woda czysta jednak z uwagi na specyficzny piasek zamulona do tego stopnia , że wchodząć po kostki nie widać palców u stóp.Wysokie fale uniemożliwiają kąpiel małym dzieciom. Dziękujey Itako - więcej z wami nie latamy!
Z cala pewnoscia ktos, kto liczy na standard 5-cio gwiazdkowy, bedzie bardzo mocno rozczarowany. Polozenie hotelu, realnie ponad 1km do plazy aczkolwiek udogodnieniem jest stosunkowo czesto kursujacy bus (hotel-plaza) Na plazy dla ResortWest sa wydzielone lezaki (zazwyczaj wystarczajaca ilosc) Pokoje w hotelu nie maja nic wspolnego z deklarowanym standardem. Klaustrofobiczne pomieszczenia (pokoje na podaszach) mialo byc 25m2 - jednak z pewnoscia bylo znacznie mniej. Klimatyzacja wprawdzie dzialala, unoszac zapach plesni ... na dodatek jej fatalna lokalizacja uniemozliwiala ustawienie strumienia w taki sposob by mie wialo po glowie lezac/spiac na lozko (nie dalo sie schowac przed nadmuchem bo pokoj tak maly ze klima calym nadmuchem obejmuje przestrzen :-) Ubikacja w ktorej znajdowala sie rowniez kabina prysznicowa, rozlatujaca sie i zagrzybiala - (calosc wielkosci latryny z lat 40) Przez cale 14 dni Nikt z obslugi nie sprzatal pokoju O_o Na otarcie lez, Reczniki stosunkowo czesto wymieniane i zmiana poscieli. Paradokslanie - przed zameldowaniem sie w pokoju- wreczylem recepcjoniscie Zielony banknot - aby dal fajniejszy pokoj - Jak sie okazalo w Praktyce, dostalem co powyzej. Gdy po ogledzinach pokoju, zwrocilem uwage aby zmienil na cos lepszego - z oburzeniem stwierdzil ze to sa najlepsze pokoje ... - co pozostawie bez komentarza - laczac sie w bolu i wzgyzocie z ludzmi kotrzy otrzymali te nie najlepsze... Wyzywienie stanowilo mieso,mieso i jeszcze raz mieso - ciagle jedno i to samo, monotonia - raz na czas byly pewne przeblyski talentu kucharza kiedy to podawano, smaczniejsze i bardziej urozmaicone dania. Milym aspektem jest sobotnie powitanie nowoprzyjezdnych gosci, wtedy kolacja stoi na najwyzszym poziomie zarowno pod wzgledem ilosci jak i doboru posilkow. (jednak to tylko raz w tyg) Owoce serwowane przez 14 dniwoy pobyt ograniczaja sie do Sliwki,arbuza,brzoskwini i odswietnie melona ... Kto zas Lubi slodkosci i desery z cala pewnoscia nie bedzie rozczarowany, duzo rozmaitych smakolykow :-) Drinki w usludze all - ograniczaja sie do 2-3 gatunkow - kto wiec lubi drinkowac nie poszaleje ... chyba ? ze zaplaci sobie za EXTRA drinki dostepne w karcie Mila rzecza jest Bar Hotelowy przy plazy (blisko zlokalizowany) w ktorym mozna zjesc normalnie obiad w wyznaczonych godzinach. Obsluga hotelowa calkiem mila, i chetna do pracy, aczkolwiek zdarzaly sie wyjatki gdzie POLAK byl tzw klientem drugiej kategori. Wszak tubylcy nastawieni wylacznie na niemieckich turystow, dlatego tez w innym jezyku ciezko sie dogadac Rezydentka ktora byla na zastepstwie na pierwszym spotkaniu, dawala do zrozumienia jakby musiala przebywac za kare w Side West, albo miala ciezkie dni, dlatego po 5 min podziekowalem za spotkanie bo niezadowolonych rodakow mam na codzien na ulicy ;-) Z perspektywy czasu Wakacje uwazam jednak za bardzo udane, jedynie pozostal pewien niesmak zwiazany z tym, ze jesli hotel legitymuje sie 5 gwiazdkami to standardy powinny byc nieco wyzsze. Szczegolnie ze przed wybraniem wakacji - sugerowalem sie (wtedy jeszcze) bardzo wysoka ocena w/w hotelu.
dla nie wymagających
Hotel bardzo fajny. Jedzenie zwlaszcza śniadania moglyby byc bardziej urozmaicone.
Kompleks ładny, ale zasługuje nie więcej niż na 4 gwiazdki. Monotonne jedzenie (tylko 2 rodzaje mięsa w trakcie lunchu i kolacji), kiepski podwieczorek - jeśli nie było się punktualnie o 16.00 to o 16.15 nie było czym się poczęstować. 500m od hotelu jest meczet - 5 razy dziennie słychać głośne nawoływanie do modlitwy, szczególnie uciążliwe rano o godz. 5.00, o czym nie wspomina się w ofercie biura. Zjeżdżalnie hotelowe dla małych dzieci, dorośli zbytnio nie poszaleją. Bar na plaży położony jest 200m od plaży, co jest uciążliwe zarówno przy korzystaniu z bufetu jak i toalet, szczególnie z małym dzieckiem. Picie serwowane jest w szkle - na miejscu, albo w miniaturowych jednorazowych kubeczkach plastikowych o pojemności nie większej niż 150ml. Trzeba zaopatrzyć się we własne większe kubeczki. Mimo wszystko mało owoców, zwłaszcza w barze na plaży. Brak lodów. Internet w lobby praktycznie nie działa - bardzo słabe łącze, a korzystających wielu. Hotel jest czysty, w restauracji często zmieniane obrusy, nie brakuje sztućców, talerzy i szklanek. Pyszne, pieczone na miejscu chlebki tureckie. Przy basenie dużo miejsca, nie trzeba bić się o leżaki. W hotelu sklepiki dobrze zaopatrzone z niewygórowanymi cenami.
brak opisu
Zastanawiam się od czego zacząć... Napewno nie tak wyobrażaliśmy sobie 5 gwiazdek i wczasy za tą cenę... Dostaliśmy pokój dla inwalidów, łazienka bez prysznica i wanny z dziurą w płytkach gdzie spływała woda. Po kąpieli cała łazienka była w wodzie, nie raz było blisko wywrócenia się. Po 3 dniach \\\\\\\\\\\\\\\\'walki\\\\\\\\\\\\\\\\' z obsługą udało nam się dostać lepszy pokój ( w którym początkowo nie było prądu ). Obsługa po angielsku mówi bardzo kiepsko, za to nie niemiecku super. Jeśli ktoś nie zna tego języka to ma duży problem, tak jak my. Hotel nastawiony na klienta z Niemiec, Polak jest tam dyskryminowany przez obsługę, ma się wrażenie, że jak się ich o coś zapyta lub poprosi to między sobą komentują i wyzywają nas w swoim języku. Animacje DRAMAT. Podczas pobytu tam skorzystaliśmy tylko raz. Wszystko jest po niemiecku, rozrywki dla Niemców jak np. zgadywanie piosenek. Podczas dnia praktycznie wogóle ich nie widać. Ograniczają się tylko do pojawiania się na piłkę wodną, rzutki i parę razy coś pogadają przez mikrofon...oczywiście po niemiecku. Więc można powiedzieć, że animacji tam nie ma. Plaża byłaby ok gdyby nie to, że była syfiasta. Wszędzie było pełno kiepów plażowiczów z Niemiec, widać nie była ona czyszczona. Zapomniałbym wspomnieć o jedzeniu, które było strasznie monotonne, i czasami nie było z czego złożyć jakiś posiłek. Poza tym jak zobaczyłem grillowane skrzydełka z kurczaka, które były niedokładnie obskubane i kucharz serwował je z piórami to podziękowałem za jakiegokolwiek kurczaka w tym hotelu. Podobnych \\\\\\\\\\\\\\\\'atrakcji\\\\\\\\\\\\\\\\' mieliśmy sporo. Generalnie jesteśmy bardzo zawiedzeni, miał ten hotel mieć 5* a według nas ( a już w paru byliśmy ) ma max 3,5*. Do oceny bierzemy całokształt, pokój, poziom obsługi i traktowanie, jedzenie, plażę, animacje. Miały to być nasze super wakacje, ponieważ cały rok nie mieliśmy czasu na nic, wzięliśmy na nie specjalnie kredyt i okazało się, że nic co było obiecane się nie zgadzało. Przejechaliśmy się na firmie ITAKA, liczyliśmy, że nie wysyła swoich klientów w takie buble.
Hotel poniżej standardu 5*. Nastawiony na turystów z Niemiec. Znikoma znajomość języka angielskiego przez obsługę hotelu. Czułam się jak gość... co najmniej drugiej kategorii. Nasz pokój był znacznie mniejszy niż w opisie biura, na pewno nie miał 25 m chyba że doliczyć łazienkę. W szafie nie było miejsca żeby schować walizki, nie wspomnę o wypakowaniu z nich ubrań. Sprzątany codziennie - ręczniki owszem wymieniane, natomiast na szafce nocnej gruba warstwa kurzu. Jedzenie bardzo smaczne, urozmaicone. Animacje? = Brak animacji. A tak.. wieczorem po kolacji Pan Animator zabrał dzieciaki i podśpiewując niemiecką piosenkę przeszedł się dookoła basenu,Koniec. Plaża brudna, zaniedbana, mnóstwo petów, plastikowych kubków itd Beach-boy miał czas... (ale to świadczy również o osobach, które przebywały na plaży) Woda ciepła, czyta. Blisko do baru - spokojnie można było cały dzień przebywać na plaży bez konieczności powrotu do hotelu na posiłek. Chociaż dolmusz kursował pomiędzy hotelami a plażą, spacerkiem również było przyjemnie. Niedaleko były bazary, na których można było zrobić zakupy. Cena za wakacje stanowczo za wysoka! Dzień wylotu chyba okazał się najtragiczniejszy. Mieliśmy nocny lot - do godziny 12 w południe musieliśmy opuścić pokoje, oczywiście zachowaliśmy opaski, walizki na recepcji. Jak najbardziej można było korzystać z opcji all inclusive. Dopłata do ręcznika hotelowego 50 centów, gdyby ktoś chciał np skorzystać z prysznica, to \'w podziemiach\' hotelu w łaźni.W toalecie obok restauracji śmierdziało. Upokarzające było przepakowywanie walizek wieczorem na recepcji, Kiedy goście hotelowi po prostu nam się przyglądali. Nie polecam.
Hotel zdecydowanie mniejszy i mniej komfortowy niż wynikało z opisu i zdjęć w ofercie Itaki. Największy mankament - hotel posiada pokoje zróżnicowane pod względem standardu (głównie wielkość). W ofercie Itaki (a co za tym idzie w zawartej przez nas umowie z Itaką) figurowały jedynie pokoje 25 m2. My otrzymaliśmy pokój 12 m2 na poddaszu ze skosami. Można było odnieść wrażenie, że jest to pokój jedno-osobowy.
Hotel przyjemny, dobrze zorganizowany, czysty, obsługa nastawiona przede wszystkim na język niemiecki. Jedynym minusem były spore kolejki po jedzenie w porach posiłków.
brak opisu
brak opisu
Zdecydowanie polecam ten hotel osobom niemiecko jezycznym, niestety po angielsku sie tam nie dogadamy. Po polsku znają kilka podstawowych zwrotów i po rosyjsku. Turystów z Niemiec jest ok 80%więc nie ma sie co dziwić że wszyscy z obslugi przeszli na j. niemiecki. Czytałam opinie i myślałam że nie może tak byc, że ktoś przesadza ale na miejscu okazała sie to 100-procentowa prawda. Reszta bez zarzutów.
brak opisu
brak opisu
Hotel bardzo zadbany, czysty, obsluga bardzo mila, kompetentna, pomocna. Pokoj ladnie i funkcjonalnie urzadzony, klimatyzacja bez zarzutu. Wyzywienie urozmaicone, swieze, bardzo smaczne. Basen czysty i zadbany. Obsluga na basenie i w barach bardzo sympatyczna. Wifi dostepne w lobby. Polaczenie busiakami z plaza jest super pomyslem, panowie kierowcy bardzo mili, nie robiacy problemow np z bagazami.
Hotel na pewno nie zasługuje na lokalne 5*, ale można ze spokojem uznać że ma solidne 4*. Można go polecić przede wszystkim osobom z przynajmniej komunikatywną znajomością języka niemieckiego. Większośc gości to właśnie Niemcy i stąd wszelkie rozmowy: z kelenrami, recepcją a także animacje odbywają się przede wszystkim w tym języku. Angielski jest zdecydowanie na 2. miejscu i raczej można nim załatwić prostsze sprawy. Również \\'zwyczaje\\' hotelowe pochodzą od gości z Niemiec np. popołudniowe ciasto, rezerwowanie leżaków ręcznikami czy nawet lepszych stolików w restauracji poprzez rozłożenie serwetki. Animacje są prowadzone przez skromny ale sympatyczny zespół z panem \\'Opa-ipa- ajajajaj\\' na czele (kto wybierze ten hotel będzie wiedział o co chodzi już pierwzego dnia pobytu:). Do niezłej piaszczystej plaży jest ok 500m do wyboru transport busem (darmowy co kilkanaście minut) lub pieszo - restauracja przy plaży mogła by być nieco bliżej leżaków. Basen całkiem dobry z dosyć duża ilością leżaków. Kolejnym plusem jest obsługa - sprawna, miła i co najwazniejsze nie wymuszająca napiwków. Jedzenie średno zróżnicowane ale dosyć duży wybór i dobre. Co dziennie na kolację 2 rodzaje mięs przygotowywanych na grillach na zewnątrz; bardzo dobre ciasta, z napojów oryginalne napoje coca-coli, soki niestety z proszków. Wybór alkoholi lokalnych niezbyt duży ale podstawowe są. Minusem jest usytuowanie większości pokoi - tylko kilka ma widok na basen, większość mało ciekawe. W okolicy 3 bazarki: w górę od hotelu (słaby) w dół od hotelu na lewo (słaby); w dół od hotelu na prawo w Evrenseki (bardzo dobry i ciągnący się przez kilka km tylko trzeba trochę przejść). Itaka ma all-incl. ale dużo drożej (nawet w \\'promocji\\').
Hotel bardzo przyjemny, obsługa naprawde sie starała.Duży basen, mniejszy dla najmłodszych i zjeżdzalnia. Dużo leżaków, wszyscy mieli swoje ręczniki, jedzenie różnorodne, duży wybór, czysto i przyjemnie.
Hotel ok. Pokoje 2- os. duże z dodatkową rozkładaną sofą. Klima sprawna. , duże balkony.Do dyspozycji fajna siłownia. Wyzywienie nie do przejedzenia. Plaza w odl. 400m z fajnym dojsciem lub dojazdem hotelowym busikiem, który kursuje b. czesto. Animacje dla Niemców
brak opisu
Czysty ,zadbany Wzięli pod uwagę że jesteśmy z malym dzieckiem i dostaliśmy pokój po drugiej cichej stronie (duży plus) Pokoje były codziennie sprzatane a rzeczniki wymieniane Jedzenie dobre i urozmaicone Wystarczająca liczba lezakow przy basenie i na plaży Niestety animacje tylko po niemiecku także z obsługa ciężko bylo sie dogadać po angielsku ( jedyny minus)

Alanya Boat Tour i jaskinia Dim – kilkugodzinny rejs jachtem wzdłuż wybrzeża Alanyi. Wspaniały relaks, kąpiele morskie i słoneczne. Wyjazd na slynne wzgórze Kale, skąd rozpościera się przepiękny widok na całą Alanye, wyjazd w góry do jednej z napiękniejszych jaskiń w okolicach Alanyi – jaskini DIM. Cena – ok. 45 EUR (zawiera lunch z napojami) – wyjazdy z Alanyi, Side.

Antalya City i delfinarium – wyjazd do największego miasta Riwiery Tureckiej, zakupy w sklepach z odzieżą skórzaną i biżuterią. Pokaz sztuczek delfinów w delfinarium. Czas wolny w centrum miasta, gdzie na uwagę zasługuje piękny port z czasów rzymskich. Cena – ok. 35 EUR (zawiera lunch; napoje dodatkowo płatne) – wyjazdy z Alanyi, Side, Belek i Kemer.

Antyczne Side i rejs po rzece Manavgat – rejs po rzece Manavgat, jednej z największych rzek regionu Antalya, z możliwością kąpieli w morzu. Czas wolny w Side – spacer po antycznym centrum miasta, gdzie na uwagę zasługują pozostałości świątyni Ateny i Apollina. Zakupy w sklepach z odzieżą skórzaną i biżuterią. Cena – ok. 45 EUR (zawiera lunch; napoje dodatkowo płatne) – wyjazdy z Alanyi, Side, Belek, Antalyi.

Kapadocja (2 dni) – czarodziejska kraina w samym centrum Turcji. Cud natury, powulkaniczne i księżycowe krajobrazy. W programie m.in. wizyta w Konyi, gdzie znajduje się mauzoleum Mevlany, zwiedzanie podziemnego miasta, wizyta w słynnych kościołach kapadockich, nieziemskie krajobrazy. Cena – ok. 129 EUR z Alanyi, Side, Belek, Antalyi; ok. 139 EUR z Kemer (zawiera dwa posiłki dziennie, przejazd klimatyzowanym autokarem, opiekę pilota i przewodnika, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, nocleg w centrum Kapadocji) – wyjazdy z Alanyi, Side, Belek, Antalyi, Kemer.

Pamukkale – wycieczka do jednego z najwspanialszych cudów natury. W programie spacer po słynnych wapiennych tarasach, zwiedzanie starożytnego miasta Hierapolis. Wycieczka całodzienna. Cena – ok. 65 EUR (zawiera przejazd klimatyzowanym autokarem, opiekę pilota i przewodnika, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów) – wyjazdy z Alanyi, Side, Belek, Antalyi, Kemer.

Jeep safari – całodzienna wycieczka dla osób poszukujących mocnych wrażeń. Jeep safari w majestatycznych górach Taurus, jest okazją do zobaczenia prawdziwego oblicza Turcji. Przejazd przez typowe tureckie wioski, gdzie życie płynie tak samo od setek lat, jest niewątpliwie atrakcją dla każdego. Cena – ok. 45 EUR (zawiera lunch) – wyjazdy z Alanyi, Side, Belek, Kemer.

Rafting – ekscytująca przygoda, spływ pontonami po rwącej górskiej rzece pod opieką wykwalifikowanej ekipy. Wycieczka całodzienna. Cena – ok. 40 EUR (zawiera lunch, napoje dodatkowo płatne) – wyjazdy ze wszystkich regionów.

Turecka noc – kolacja z pokazami tańców folklorystycznych pochodzących z różnych części Turcji oraz oczywiście taniec brzucha. Dużo niespodzianek, zabawa gwarantowana! Cena – ok. 45 EUR z Side i Alanyi – wyjazdy z Alanyi i Side.

Hammam – wizyta w tureckiej łaźni wraz z masażem zawartym w cenie. Cena – ok. 35 EUR – wyjazdy z Alanyi, Side, Antalyi, Kemer, Belek.

Perge – Aspendos–Kursunlu – wycieczka do jednego z najlepiej zachowanych miast starożytnych w okolicach Antalyi, w którym nauczał św. Paweł. Następnie wizyta w najlepiej zachowanym teatrze rzymskim w Azji Mniejszej – Aspendos, w którym do dzisiaj odbywają się koncerty. Podziwianie wodospadów Kursunlu. Wycieczka całodzienna. Cena – ok. 55 EUR (zawiera przejazd klimatyzowanym autokarem, opiekę pilota i przewodnika, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, lunch, napoje dodatkowo płatne). Wyjazdy z Alanyi, Side, Belek, Antalyi.

Demre – Myra–Kekova – wycieczka do św. Mikołaja. W programie zwiedzanie kościoła św. Mikołaja w Demre, następnie przepiękne, unikalne grobowce skalne w Myra oraz niezapomniany rejs po zatoce Kekova. Wycieczka tylko z regionu Kemer. Wycieczka całodzienna. Cena – ok. 55 EUR (zawiera przejazd klimatyzowanym autokarem, opiekę pilota i przewodnika, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, lunch, napoje dodatkowo płatne).

Kemer Yacht – kilkugodzinny, niezapomniany rejs po zatokach w okolicach Kemer. Wspaniały relaks, kąpiele morskie i słoneczne. Wycieczka całodniowa. Cena – ok. 45 EUR (zawiera lunch z napojami) – tylko z Kemer.

Delfinarium – wyjazd na pokaz sztuczek delfinów do delfinarium. Cena – ok. 35 EUR. Wyjazdy z Alanyi, Side, Belek, Antalyi, Kemeru.

Aquapark – szaleństwo wodne w aquaparku. Cena - ok. 45 EUR. Wyjazdy z Alanyi, Side, Belek, Antalyi, Kemer.

 

Wycieczki lokalne organizowane są przez lokalne agencje turystyczne na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość niezorganizowania wycieczki z powodu zbyt małej liczby chętnych.

Sprawdź cenę

Cena/os.: 1 759pln Razem Szczegóły ceny 3 518 pln
 • Last minute
Rezerwuj

Infolinia

 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt 8-22 sob-ndz 9-20

Podziel się

Facebook Google+

Dlaczego warto?

 1. Kompletne ceny - nasze ceny nigdy nie zawierają żadnych ukrytych opłat.
 2. Gwarancja ubezpieczeniowa - 144 000 000 PLN
 3. Wygoda — rezerwujesz kiedy chcesz.

Bezpieczeństwo

Dane w procesie rezerwacji chronimy i szyfrujemy certyfikatem

Thawte