>Wczasy>Wyniki Wyszukiwania>Turcja>Side>

Hotel Side West Resort

Hotel Side West Resort Kod: AYTWEST

PLN

Hotel Side West Resort Kod: AYTWEST Turcja \ Side

Typowo wakacyjny kompleks z dużym basenem i tarasem słonecznym cieszy się dobrymi opiniami klientów. Bardzo zadbany i kameralny, oferuje słoneczne wakacje w swobodnej atmosferze. Wygodne pokoje są funkcjonalnie urządzone, wyposażone we wszystkie wygody. Hotel posiada wydzielony odcinek na plaży, gdzie do dyspozycji Gości są bezpłatne parasole i leżaki oraz bar z przekąskami i napojami objętymi all inclusive. Do plaży można dojechać kilka razy dziennie bezpłatnym busem.

Atuty oferty

 • szeroka piaszczysta plaża
 • bar na plaży z napojami i przekąskami
 • zadbane i ładnie urządzone pokoje
5,0 / 6
95% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Dobre wyżywienie
 • Plażę w okolicy
 • Standard pokoi
5,0 / 6
95% klientów wystawiło opinię
dobrą lub bardzo dobrą
Typowo wakacyjny kompleks z dużym basenem i tarasem słonecznym cieszy się dobrymi opiniami klientów. Bardzo zadbany i kameralny, oferuje słoneczne wakacje w swobodnej atmosferze. Wygodne pokoje są funkcjonalnie urządzone, wyposażone we wszystkie wygody. Hotel posiada wydzielony odcinek na plaży, gdzie do dyspozycji Gości są bezpłatne parasole i leżaki oraz bar z przekąskami i napojami objętymi all inclusive. Do plaży można dojechać kilka razy dziennie bezpłatnym busem.

w Colakli, ok. 10 km od centrum SIDE ze sklepami i barami, ok. 15 km od Manavgat; ok. 65 km od portu lotniczego w Antalyi; przystanek autobusowy ok. 500 m od hotelu (Side/Manavgat).

publiczna – wydzielona część dla Gości hotelu, piaszczysta, łagodne zejście do morza, ok. 400 m od hotelu, bezpłatny bus hotelowy kilka razy dziennie, bezpłatne parasole, leżaki i materace, ręczniki płatne (ok. 1 EUR); na plaży bar objęty formułą all inclusive: przekąski i napoje bezalkoholowe.

pięciogwiazdkowy, zbudowany w 2007 r., 203 pokoje, 4 budynki, 3-4 piętra, 3 windy, lobby, całodobowa recepcja, restauracja – dania w formie bufetu, kuchnia międzynarodowa, dostępne foteliki dla dzieci; 4 bary, w tym przy basenie i na plaży, minimarket; centrum konferencyjne dla 250 osób, bezpłatny internet bezprzewodowy w lobby; za opłatą: fotograf; akceptowane karty kredytowe: Visa, MasterCard.

standardowy: 2-os. (możliwość 1 dostawki), ok. 25 m², klimatyzowany, łazienka (wanna lub prysznic, wc; suszarka), telewizja satelitarna, telefon, minibar (woda na powitanie), sejf (płatny: ok. 2 EUR/dzień); bezpłatne łóżeczko dla dziecka do 2 lat na zamówienie przed przyjazdem; balkon (stolik i krzesełka).

basen, nieregularny kształt, słodka woda, ok. 870 m², gł. 1,4 m, basen z 2 zjeżdżalniami, brodzik dla dzieci, słodka woda, gł. 0,4 m, przy basenach bezpłatne parasole, leżaki i materace, ręczniki płatne (ok. 1 EUR); kryty basen, słodka woda; tenis stołowy, fitness, aerobik, rzutki, siatkówka plażowa; plac zabaw dla dzieci, miniklub (4-12 lat), dyskoteka, animacje dla dorosłych i dzieci: zabawy, gry, wieczorne przedstawienia, łaźnia turecka; za opłatą: masaże; oferta zewnętrzna: sporty wodne na plaży.

śniadanie (7.00-­­9.30), późne śniadanie (9.30-10.00), obiad (12.30-14.00), kolacja (19.00-21.00) w formie bufetu w restauracji; podwieczorek (16.00-17.00) w barze przy basenie; przekąski (11.00-16.00) w barze na plaży; nocna zupa (23.30-24.00); lokalne napoje bezalkoholowe oraz lokalne napoje alkoholowe w wyznaczonym barze (10.00-24.00); wymagane noszenie opasek all inclusive.

brodzik, plac zabaw, miniklub, animacje, foteliki w restauracji, łóżeczko dla niemowlęcia
bezpłatny internet bezprzewodowy w lobby

0090/2427638989, www.sidewestresort.com

Turcja — Side

Jedna z najbardziej popularnych miejscowości wypoczynkowych na Riwierze Tureckiej kusi swoim urokiem od lat. Nieduże miasteczko (18 tys. mieszkańców) położone jest tuż nad brzegiem Morza Śródziemnego. Posiada przebogatą historię sięgającą kilkuset lat przed naszą erą.

Aktualna pogoda – Side

Źródło: Meteogroup Logo
Kwiecień
0°C 20°C
Maj
-2°C 25°C
Czerwiec
4°C 28°C

POŁOŻENIE: w Colakli, ok. 10 km od centrum SIDE ze sklepami i barami, ok. 15 km od Manavgat; ok. 65 km od portu lotniczego w Antalyi; przystanek autobusowy ok. 500 m od hotelu (Side/Manavgat).

PLAŻA: publiczna – wydzielona część dla Gości hotelu, piaszczysta, łagodne zejście do morza, ok. 400 m od hotelu, bezpłatny bus hotelowy kilka razy dziennie, bezpłatne parasole, leżaki i materace, ręczniki płatne (ok. 1 EUR); na plaży bar objęty formułą all inclusive: przekąski i napoje bezalkoholowe.

HOTEL: pięciogwiazdkowy, zbudowany w 2007 r., 203 pokoje, 4 budynki, 3-4 piętra, 3 windy, lobby, całodobowa recepcja, restauracja – dania w formie bufetu, kuchnia międzynarodowa, dostępne foteliki dla dzieci; 4 bary, w tym przy basenie i na plaży, minimarket; centrum konferencyjne dla 250 osób, bezpłatny internet bezprzewodowy w lobby; za opłatą: fotograf; akceptowane karty kredytowe: Visa, MasterCard.

POKÓJ:standardowy: 2-os. (możliwość 1 dostawki), ok. 25 m², klimatyzowany, łazienka (wanna lub prysznic, wc; suszarka), telewizja satelitarna, telefon, minibar (woda na powitanie), sejf (płatny: ok. 2 EUR/dzień); bezpłatne łóżeczko dla dziecka do 2 lat na zamówienie przed przyjazdem; balkon (stolik i krzesełka).

SPORT I ROZRYWKA: basen, nieregularny kształt, słodka woda, ok. 870 m², gł. 1,4 m, basen z 2 zjeżdżalniami, brodzik dla dzieci, słodka woda, gł. 0,4 m, przy basenach bezpłatne parasole, leżaki i materace, ręczniki płatne (ok. 1 EUR); kryty basen, słodka woda; tenis stołowy, fitness, aerobik, rzutki, siatkówka plażowa; plac zabaw dla dzieci, miniklub (4-12 lat), dyskoteka, animacje dla dorosłych i dzieci: zabawy, gry, wieczorne przedstawienia, łaźnia turecka; za opłatą: masaże; oferta zewnętrzna: sporty wodne na plaży.

ALL INCLUSIVE: śniadanie (7.00-­­9.30), późne śniadanie (9.30-10.00), obiad (12.30-14.00), kolacja (19.00-21.00) w formie bufetu w restauracji; podwieczorek (16.00-17.00) w barze przy basenie; przekąski (11.00-16.00) w barze na plaży; nocna zupa (23.30-24.00); lokalne napoje bezalkoholowe oraz lokalne napoje alkoholowe w wyznaczonym barze (10.00-24.00); wymagane noszenie opasek all inclusive.

DLA DZIECIbrodzik, plac zabaw, miniklub, animacje, foteliki w restauracji, łóżeczko dla niemowlęcia

INTERNETbezpłatny internet bezprzewodowy w lobby

KONTAKT: 0090/2427638989, www.sidewestresort.com

 

Podane w ofercie godziny serwowania posiłków oraz funkcjonowanie poszczególnych elementów infrastruktury hotelowej mogą ulegać nieznacznym zmianom ze względu na sezonowość, warunki pogodowe, prośby Gości lub siły wyższe, na które hotelarz nie będzie miał wpływu.

 

Informacje praktyczne

Pilot: turyści objęci są opieką polskiego rezydenta, do którego zadań należy pomoc przy przylocie, wylocie, podczas pobytu oraz przyjmowanie zapisów na wycieczki lokalne.

Wizy: są wymagane; turystyczna ważna jest 90 dni przez okres 180 dni (wiza uprawnia do wielokrotnego przekraczania granicy); aby uzyskać wizę, paszport musi spełniać następujące wymogi:
- ważność przy wjeździe: 60 dni od daty wygaśnięcia wizy
- min. jedna wolna strona

Wizę w celach turystycznych należy uzyskać za pośrednictwem systemu E-visa (https://www.evisa.gov.tr/en/; koszt: 20 USD/os.). Możliwe jest również wykupienie wizy po przyjeździe do Turcji w punktach sprzedaży na przejściach granicznych (koszt odpowiednio: 30 USD/25 EUR/20 GBP/os., płatne gotówką). Zaleca się zakup wiz w systemie elektronicznym. Przy przekroczeniu granicy tureckiej osoba wjeżdżająca może zostać poproszona o przedłożenie ważnego ubezpieczenia medycznego (dla Klientów B.P. Itaka jest nim dokument podróży, który zawiera nr certyfikatu ubezpieczeniowego) bądź dowodu posiadania środków utrzymania.
Posiadacze paszportów tymczasowych nie mogą nabyć wizy w systemie E-visa ani na granicy.

Czas lokalny: czas polski plus 1 godz.

Język: turecki; można także poro­zumiewać się po angielsku, coraz częściej po polsku.

Waluta: 1 lira turecka; 1 EUR = 2,4 liry.

Napiwki: obowiązuje zasada, że każdy daje tyle, na ile go stać. Zarobki w Turcji są niskie i napiwki są często dużą pomocą finansową. Przyjęte jest dawanie napiwków kierowcom na wycieczkach lokalnych i kelnerom – ok. 5-10%.

Czas przelotu: Polska – Antalya – ok. 3 godz.

Ceny: SIDE: piwo – ok. 1,5 EUR, lunch – ok. 8 EUR; ALANYA: piwo – ok. 2 EUR (w dyskotekach w porcie ok. 4 EUR), lunch – ok. 10 EUR; KEMER: piwo – ok. 2 EUR, lunch – ok. 10 EUR.

Klimatyzacja: uruchamiana jest tylko w miesiącach najcieplejszych, czyli od czerwca do września. Często działa kilkanaście godzin na dobę, gdyż zakłada się, że Goście większą część dnia spędzają poza hotelem. W niektórych hotelach klimatyzacja jest sterowana indywidualnie, czyli może działać 24 godz. na dobę.

All Inclusive: w Turcji zwyczajowo obejmuje tylko posiłki i lokalne napoje w ograniczonych godzinach, zwykle od 10.00 do 23.00. Wszelkie dodatkowe świadczenia, typu sporty, sejf, masaż, sauna, a nawet minibar, są dodatkowo płatne. Oprócz napojów importowanych dodatkowo płatne są także soki ze świeżo wyciskanych owoców i kawa po turecku. All inclusive nie dotyczy plaży, chyba że w opisie hotelu wskazano inaczej.

Komunikacja: działa bardzo sprawnie i jest niedroga; nawet z hoteli odległych od centrum miasta z łatwością można dojechać dolmuszem, czyli lokalnym minibusem. Cena za przejazd to ok. 1 EUR za 15 km. Taksówki wyposażone są w liczniki. Ceny są wszędzie takie same, przejazd 1 km kosztuje ok. 1 EUR.

Plaże: generalnie wstęp jest bezpłatny, płaci się za wypożyczenie leżaka i parasola, wysokość opłaty zależy od plaży; najdroższa jest plaża Kleopatry (ok. 5 EUR); plaża wschodnia w Alanyi i w Side jest tańsza (ok. 3 EUR).

Co warto wiedzieć: w Turcji przestrzegana jest zasada, że nie można wnosić do pokoi jakichkolwiek napoi czy owoców kupionych poza hotelem; w tropikalnym klimacie żywność psuje się dość szybko, przez co mogą pojawić się insekty.

Wycieczki lokalne: organizowane są przez lokalne agencje turystyczne na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość niezorganizowania wycieczki z powodu zbyt małej liczby chętnych.


Zawsze aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie www.msz.gov.pl > informacje konsularne > ostrzeżenia dla podróżujących: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia/

Opis regionu

Starożytne Side to przede wszystkim imponujące bogactwo pochodzące z piractwa oraz handlu niewolnikami, którego dowodami są wspaniałe budowle. Ich pozostałości możemy podziwiać do dnia dzisiejszego. Znajduje się tutaj jeden z największych w Anatolii teatrów na 15 tys. widzów, olbrzymia agora z niezliczonymi kolumnami, nieduże, lecz zasobne w arcydzieła muzeum starożytności, zbudowane na miejscu rzymskich łaźni, bizantyjska bazylika. Niewątpliwie największą atrakcją miasta jest świątynia Ateny i Apollina z II w. n.e., położona tuż nad brzegiem morza, która jest miejscem szczególnie magicznym po zmroku. Side to kameralne miejsce, gdzie można odkryć ulubioną kawiarenkę, ulubioną tawernę, spacerować po krętych, wąskich uliczkach, a wieczorem pójść na dyskotekę i bawić się do białego rana. Oprócz tego oczywiście piękna, szeroka, piaszczysta plaża i świetne hotele, gdzie przy basenach można godzinami zażywać kąpieli słonecznych, sącząc przepyszne drinki i delektując się brakiem pośpiechu i ucieczką od codzienności.

Zdjęcia regionu

Zobacz wszystkie
Ogólna ocena:
5,0 / 6
95 opinii
95% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Dobre wyżywienie
 • Plażę w okolicy
 • Standard pokoi
Hotel niedawno odnowiono, co podnosi jego atrakcyjność. Pokoje są dosyć przestronne, wyposażone w klimatyzację i tv- codziennie sprzątane i wymieniane są ręczniki. Obsługa hotelowa jest niezwykle miła i uprzejma (zwłaszcza obsługa restauracji) Drobną niedogodnością była bariera językowa w kontaktach z obsługą recepcji - recepcjoniści posługują się prawie wyłącznie językiem niemieckim. Poza tym całość wypoczynku w hotelu oceniam bardzo wysoko.
Hotel czysty zadbany,obsługa bardzo uczynna i uśmiechnięta,codzienne sprzątanie pokoju oraz wymiana pościeli i ręczników.Hotel oddalony od plaży nie sprawiał żadnych problemów ze względu na bardzo częste kursowanie busu Wzdłuż morz biegnie promenada gdzie można spacerowac oraz uprawiac jogging. .Plaża bardzo ładna duża piaszczysta z łagodnym wejściem do wody leżaków wystarczająca ilośc o każdej porze dnia.Obsługa baru przy plaży bardzo sympatyczna,drinki serwowane bardzo dobre mogą zadowolic każdego.Lancz można zjeśc w barze przy plaży gdyż nie odbiegał od serwowanego w restauracji hotelowej.Ten hotel polecam każdemu,nawet bardzo wymagającemu.Nasz pobyt w Turcji był piątym pobytem i byliśmy bardzo zadowoleni.
Ładny hotel nowy w dobrym miejscu polecany dla rodzin z dziećmi cisza i spokoj
Hotel polozony w spokojnej okolicy, kameralny bez przepychu w wystroju ale zadbany, wszedzie czysto. Pokoj mielismy na poddaszu:-) ,czysty,codziennie sprzatany,reczniki wymieniane codziennie,posciel raz w tygodniu.Widac bylo,ze jest odnowiony,sprzety nie zniszczone ,ladna lazienka z kabina . Posilki urozmaicone,kazdy znalazl cos dla siebie. Smaczne,estetycznie podane,duzo warzyw i owocow no i ciasta:-) .Plaza ok.500m od hotelu,busik hotelowy co 15 min.ale po posilku spacer byl wskazany.Plaza szaroka ,piaszczysta,lagodne zejscie do morza,idealne dla dzieci. Lezakow starczylo dla wszystkich. W barze przy plazy mozna bylo zjesc obiad, od 10 byly tez serwowane napoje ,takze alkoholowe i przekaski. Jeden sredniej wielkosci basen przy hotelu z barem czynnnym do 24.Obsluga mila,usmiechnieta nie chetna do pomocy. W poblizu hotelu dosyc duzy bazar,ceny przystepne,oczywiscie po dlugim targowaniu sie:-) . Niedaleko przystanek dolmuszy,ktorymi mozna dojechac do Side,Mangavat. Jestesmy zadowoleni z pobytu w tym hotelu. Transfer z i na lotnisko sprawny bez uwag. Bylismy na wycieczkach z lokalnego biura podrozy poniewaz sa zdecydowanie tansze. Fajne wakacje,Turcja jest piekna:-) .
Wakacje życia !!! Spedziłam w tym hotelu 2 tygodnie i najchętniej nie wyjezdzałabym z tamtad nigdy.... Ludzie przemili, animatorzy wspaniali, zabawni i bardzo komunikatywni. W hotelu rozmawiają zarówno po angielski jak i po niemiecku, ja nie miałam problemu , aby się porozumiewać. Również zapytają się Ciebie po polsku jak się masz co jest miłe :-) Jedzenie przepyszne i niestety nie da się tego przejść bo jest mnostwo jedzenia, ciast i wszystkiego. Wszystko bardzo smaczne i urozmaicone. Pokoje czyste, sprzątane codziennie. Do plaży ok 400 m co nie przeszkadza w ogole!! Dowozi busik co 5-8 minut, ja chodziłam na piechote po obiedzie , bo warto się pzejsc kiedy na stołach tyle pysznosci :) Pojade tam za rok, na pewno, POLECAM
Hotel przepiękny. Bardzo miła obsługa zarówno w recepcji jak i w całym hotelu. Pokoje bardzo ładne, czyste, codziennie sprzątane, zmieniane ręczniki, obsługa dba o każdy szczegół :) Jedzenie w restauracji jest przepyszne zarówno śniadania, obiady jak i kolacje są urozmaicone. Raz w tygodniu organizowana jest wystawna kolacja. Kelnerzy są bardzo mili donoszą do stolików napoje i alkohole. Alkohole nie są rozrabiane z wodą, bar serwuje bardzo dobre piwo i turecki przysmak wódkę anyżową - raki. Bardzo dobre są też drinki i whisky. W hotelu są również ciekawe animacje, ogólnie animatorzy dbają o to by klienci będący na terenie basenu nie nudzili się. Organizują różne zabawy np. strzelanie z wiatrówki, granie w siatkówkę, lotki itp. Hotel zasługuje na najwyższą notę !
Z hotelu jestem bardzo zadowolony, nawet przerósł lekko moje oczekiwania. Jedynym mankamentem jest okolica mało atrakcji, głównie stragany.
KOniecznie wprowadzilbym zmiany bedac menadzerem Hotelu Side West Resort Zakaz palenia tytoniu podczas spozywania posilkow - Niemcy pala nagminnie w czasie posilkow bez poszanowania niepalacych dLACZEGO ZAJMUJA NA POWIETRZU CALA PRZESTRZEN A POZOSTALI SKAZANI NA SPOZYWANIE WWEWNATRZ POMISZCZEN -MOZE WYDZIELIC DLA NICH OSOBNE STOLIKI nA PLAZY BARDZO DUZO PETOW -BRUDNO . ZARZADZILBYM CISZE NOCNA 22-600 WKONCU PRZYJECHALEM WYPOCZAC A NIE WYSLUCHOWAC O 3 RANO GLOSNYCH BRYDZOWYCH ROZMOW W NIEMIECKIM JEZYKU
Bardzo dobrze
Hotel na poziomie, obsługa w większości dobra, wyżywienie na wysokim poziomie.
Przepiękny, czysty hotel położony bardzo blisko uroczej, szerokiej plaży. Pokoje czyste i komfortowe. Ładne balkony. jedyny minus to brak w pokoju czajnika.
Piękny, czysty, nie za duży hotel położony ok 10 minut spacerem od piaszczystej plaży. Rewelacyjna obsługa, smaczna kuchnia, raz w tygodniu wieczór turecki ( w całym tym dniu było dużo atrakcji przy basenie). Pokoje różne (z balkonem lub bez) bardzo czyste, sprzatane raz dziennie, pościel i ręczniki wymieniane codziennie. Obsługa hotelowa bardziej posługiwała się jez. niemieckim.
brak opisu
Hotel piękny, zadbany, czysto - brak zastrzeżeń. Godny polecenia znajomym.
Hotel oblegany przez Niemców, co uważam za plus, gdyż jest to raczej wymagająca grupa wczasowiczów, zatem z warunków panujących w hotelu będziecie na pewno zadowoleni. Obsługa, animatorzy głównie posługują się językiem niemieckim, ale po angielsku też można się z nimi porozumieć. Hotel zadbany, pokoje wygodne, czyste, nie za duże, z balkonem. Obsługa hotelowa bardzo miła, pomocna. Animatorzy hotelowi zachęcają do gier zespołowych i przy basenie, i na plaży. Organizują też w niektóre wieczory pokazy, konkursy, skecze. Zabrakło niestety wieczoru tureckiego :-( Bus hotelowy dowozi wczasowiczów na plażę - co 15 minut, jednak do plaży wcale nie jest daleko i spokojnie można sobie zrobić 7-minutowy spacerek :-) Minusem jest położenie hotelu - atrakcje w okolicy to wyłącznie plaża i niewielki bazar z pamiątkami. Wzdłuż plaży jest deptak, po którym można spacerować, jednak nie dzieje się tam nic, gdyż w okolicy znajdują się wyłącznie enklawy hotelowe. Do Side jest dość daleko, trzeba dojechać dolmuszem. Plaża szeroka, piaszczysta (piasek ciemniejszy niż w Polsce, ale też przyjemny). Leżaki wygodne, bardzo dużo, spokojnie wystarczy miejsca dla wszystkich. Minusem są niemieccy wczasowicze, którzy uwielbiają palić papierosy - nie ma miejsca, gdzie co jakiś czas nie docierałby do nas papierosowy dym, a niedopałków na plaży jest zatrzęsienie. Co do wyżywienia, to jest ono nie do przejedzenia, zróżnicowane. Dużym plusem jest bar przy plaży, gdzie również serwowany jest obiad i przekąski. WiFi dostępne jest w hotelowym lobby, jednak jest oblegane i często są problemy z połączeniem.
Hotel ok
Hotel bardzo ładny , czyst, zadbany. Stołówka klimatyzowana, czysta, jedzenie bardzo dobre i nigdy niczego nie brakowało. Na szczególną uwagę zasługuje Pani Kasia - rezydentka, która załatwiła sprawę sprawnie, szybko i pozytywnie (chodziło o przeniesienie 5 osobowej rodziny do innego hotelu), Baseny zadbane, obsługa hotelu ok.
Hotel sam w sobie jest ładny, tylko położony jest na odludziu. Powierzchnia terenu na której znajduje się jest zbyt mała. Pokoje są naprawdę ładne i zadbane, jedzenie niestety monotonne. Czystość w restauracji w skali od 1 do 10 oceniam na 4+. Brudne obrusy, sztućce. W barach kelnerzy myją kubeczki jednorazowego użytku pod bieżącą wodą, tak samo jest ze szklankami plastikowymi z których pije się drinki, piwo, soki, wodę... przy basenie. Animatorzy są naprawdę w porządku muszą dawać z siebie wszystko, ponieważ nie ma co robić w tym hotelu. W hotelu jest przewaga niemieckich gości, obsługa głównie mówi w języku niemieckim... Na wakacjach byłam z mężem i dzieckiem. Jeżeli chodzi o rezydentkę to ma wszystko w nosie. Itaka tak nas załatwiła,że po przyjeździe do hotelu okazało się, że nie ma dla nas miejsca i musimy na trzy dni pojechać do innej miejscowi do innego hotelu. Nie można liczyć na pomoc ze strony rezydentki.
Wszystko wspaniale, z wyjątkiem momentu zakwaterowania w hotelu, w momencie przyjazdu nie było pokoi dla całej grupy, zostaliśmy odesłani do innego hotelu a po awanturze i kilkugodzinnym oczekiwaniu, pokoje się znalazły, obsługa nie zna angielskiego i bardzo trudno się było porozumieć z recepcjonistą. Rezydentka nie odbierała telefonu i zostawiła kilkunastoosobowa grupę samą z tym problemem w środku nocy, po kilku godzinach podróży. Okropny zgrzyt na wstępie, natomiast później hotel i obsługa bez zastrzeżeń.
Na miejscu hotel oznaczony jest na 5*, niestety są to zdecydowanie słabe 4*. Obsługa mówi wyłacznie po niemiecku, niech nikt nie myśli że będzie w stanie porozumieć się po angielsku czy rosyjsku. Hotel składa się z trzech budynków. Pokoje małe, ale ustawne, w pokoju tv plazmowy (trzy polskie kanały), mała lodóweczka strasznie brudna, podwójne łózko, szafa, sejf, balkon z plastikowymi krzesełkami i stolikiem, łazienka z wanną, szuszarka do włosów. Klimatyzacja w pokoju sterowana indywidualnie. Pokój sprzątany codziennie, ręczniki i pościel wymienianie co 2 dni. Pani sprzatające nie dokłada papieru toaletowego i mydła, więc po to muslismy sami udawać się do jej kantorka, mimo że codziennie zostawialiśmy jej napiwki. Windy bardzo wolne, nie klimatyzowane, również nie było klimatyzacji na korytarzach i w holu głównym. Na parterze znajduje się bar z napojami i alkoholem (w opcji all inclusive za darmo dostępne: wino, piwo, wódka, gin, whisky) i pysznymi ciastami (o wiele lepsze niż te na stołówce). Minusem jest brak swieżych soków. W zasadzie dostępne są tylko przesłodzone napoje, których nie byliśmy w stanie pić. Napoje i alkohole serwowane z zasady w plastikowych kubkach, jeśli chce się wypić w szkle to trzeba to od razu powiedzieć. W stołówce nie wiadomo dlaczego wyłaczają czasami klimatyzację. Można też zjeśc na dworze pod zadaszeniem. Jedzenie smaczne, jednak trochę monotonne, mały wybór owoców i warzyw. Warto przyjśc pół godziny po otwarciu stołówki, wtedy nie ma już kolejek. Wystrój stołówki nie zachwyca, wymaga ona odświeżenia. Kelnerzy obsługują głownie turystów niemieckich, przynoszą im napoje, polacy są gdzieś na samym końcu. Nakrycia stołów żadko zmieniane, sami też musiliśmy kompletować sobie sztućce. W każdy wieczór oprócz niedzieli były animacje, ale na bardzo niskim poziomie. Są też animacje dla dzieci (zawsze takie same). Wszystko po niemiecku. Plac zabaw strasznie zniszczony, moje dziecko nie chciało z niego korzystać. Nie ma też wioski smerfów, która jest na zdjęciach Itaki. Basen ładny ale skromny, jest brodzik dla dzieci i dwie zjeżdzalnie. Dużo leżaków i parasoli, które trzeba jednak rano 'rezerwować'. Minusem są odpłatne ręczniki przy basenie. Przy basenie jest bar z napojami i alkoholem. Plaża ok 700 m od hotelu, ale jest busik który co chwilę dowozi do plaży. Na plaży dużo leżaków. Jest też bar (ok 100 m od plaży), gdzie można dostac napoje i alkohole, przekąski oraz obiad. Plaża piaszczysta, morze cieplutkie. W okolicy samego hotelu nie ma nic ciekawego do zobaczenia. Jest bazar, na którym można kupić świetne podróbki znanych marek. Około 1 km jest meczet, z którego o godz. 5 rano przez głośniki odprawiane są modlitwy. Generalnie hotel zasługuje na 4*. Jeśli ktoś liczy na luksusy to niestety nie w Side West Resort. Hotel nie spełnił naszych oczekiwań. My kolejnym razem stawiamy na hotel z większą ilością atrakcji, lepszymi basenami i osługą angielskojęzyczną.
Hotel na końcu miejscowości, nie ma gdzie wyjść poza jego obręb. Pokój 10 m z klimatyzacją wiejącą na łóżko. Absolutnie to nie jest 5 gwiazdek. Nie mogę pominąć faktu, że /według rezydentki- to wina hotelu/ pierwsze 2 noce spędzone w innym hotelu o niższej kategorii.
Hotel Side West , polecam ze względu na DOBRY STANDARD I CZYSTOŚĆ , osobiście nie przeszkadzała nam odległość od plaży (ok 700 m ) ,krótki spacer, z reszta co 10 min kursują hotelowe busy na plaże. ogromny minus hotelu to utrudniona komunikacja z obsługa no chyba że ktoś zna jez. niemiecki bo odnieśliśmy wrażenie że jest to język obowiązujący w Turcji !? Świetni animatorzy :)
Hotel ładnie usytuowany, czysty, baseny zadbane i przyjazne małym dzieciom, obsługa pomocna i bardzo miła. Hotel jednak powinien mieć 4 gwiazdki.
Hotel bardzo przyjemny , kameralny w spokojnej okolicy zadbany w środku i na zewnątrz , pokoik bardzo malutki ale człowiek tylko tam śpi wiec nie ma problemu, jedyny minus hotelu o którym nikt nie pisze to ze bardzo dużo gości pierwszy dzień spędza w innym hotelu taka taktyka hotelu , nie tylko Polacy ale i Niemcy nie ma reguły. rozmawialiśmy z wieloma osobami które takie samo mieli przywitanie pocieszeniem jest to że w hotelu gdzie spędziliśmy 1 noc były bardzo dobre warunki no ale jest duże zdenerwowanie i utrudnienie przez te przenosiny człowiek traci jeden dzień pobytu. A co się tyczy dojazdu na plaże to bus jeździ dosłownie co kilka minut zero problemu i dużym plusem jest mnóstwo bazarow gdzie kupić można chyba wszystkie repliki ubrań torebek i RTV rożnej jakości trzeba wszystko oglądać i oczywiście się targować
Za dużo niemców, obsługa nie mówi po angielsku nawet w podstawowym stopniu co jest szokiem, jedzenie takie sobie.

Alanya Boat Tour i jaskinia Dim – kilkugodzinny rejs jachtem wzdłuż wybrzeża Alanyi. Wspaniały relaks, kąpiele morskie i słoneczne. Wyjazd na slynne wzgórze Kale, skąd rozpościera się przepiękny widok na całą Alanye, wyjazd w góry do jednej z napiękniejszych jaskiń w okolicach Alanyi – jaskini DIM. Cena – ok. 45 EUR (zawiera lunch z napojami) – wyjazdy z Alanyi, Side.

Antalya City i delfinarium – wyjazd do największego miasta Riwiery Tureckiej, zakupy w sklepach z odzieżą skórzaną i biżuterią. Pokaz sztuczek delfinów w delfinarium. Czas wolny w centrum miasta, gdzie na uwagę zasługuje piękny port z czasów rzymskich. Cena – ok. 35 EUR (zawiera lunch; napoje dodatkowo płatne) – wyjazdy z Alanyi, Side, Belek i Kemer.

Antyczne Side i rejs po rzece Manavgat – rejs po rzece Manavgat, jednej z największych rzek regionu Antalya, z możliwością kąpieli w morzu. Czas wolny w Side – spacer po antycznym centrum miasta, gdzie na uwagę zasługują pozostałości świątyni Ateny i Apollina. Zakupy w sklepach z odzieżą skórzaną i biżuterią. Cena – ok. 45 EUR (zawiera lunch; napoje dodatkowo płatne) – wyjazdy z Alanyi, Side, Belek, Antalyi.

Kapadocja (2 dni) – czarodziejska kraina w samym centrum Turcji. Cud natury, powulkaniczne i księżycowe krajobrazy. W programie m.in. wizyta w Konyi, gdzie znajduje się mauzoleum Mevlany, zwiedzanie podziemnego miasta, wizyta w słynnych kościołach kapadockich, nieziemskie krajobrazy. Cena – ok. 129 EUR z Alanyi, Side, Belek, Antalyi; ok. 139 EUR z Kemer (zawiera dwa posiłki dziennie, przejazd klimatyzowanym autokarem, opiekę pilota i przewodnika, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, nocleg w centrum Kapadocji) – wyjazdy z Alanyi, Side, Belek, Antalyi, Kemer.

Pamukkale – wycieczka do jednego z najwspanialszych cudów natury. W programie spacer po słynnych wapiennych tarasach, zwiedzanie starożytnego miasta Hierapolis. Wycieczka całodzienna. Cena – ok. 65 EUR (zawiera przejazd klimatyzowanym autokarem, opiekę pilota i przewodnika, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów) – wyjazdy z Alanyi, Side, Belek, Antalyi, Kemer.

Jeep safari – całodzienna wycieczka dla osób poszukujących mocnych wrażeń. Jeep safari w majestatycznych górach Taurus, jest okazją do zobaczenia prawdziwego oblicza Turcji. Przejazd przez typowe tureckie wioski, gdzie życie płynie tak samo od setek lat, jest niewątpliwie atrakcją dla każdego. Cena – ok. 45 EUR (zawiera lunch) – wyjazdy z Alanyi, Side, Belek, Kemer.

Rafting – ekscytująca przygoda, spływ pontonami po rwącej górskiej rzece pod opieką wykwalifikowanej ekipy. Wycieczka całodzienna. Cena – ok. 40 EUR (zawiera lunch, napoje dodatkowo płatne) – wyjazdy ze wszystkich regionów.

Turecka noc – kolacja z pokazami tańców folklorystycznych pochodzących z różnych części Turcji oraz oczywiście taniec brzucha. Dużo niespodzianek, zabawa gwarantowana! Cena – ok. 45 EUR z Side i Alanyi – wyjazdy z Alanyi i Side.

Hammam – wizyta w tureckiej łaźni wraz z masażem zawartym w cenie. Cena – ok. 35 EUR – wyjazdy z Alanyi, Side, Antalyi, Kemer, Belek.

Perge – Aspendos–Kursunlu – wycieczka do jednego z najlepiej zachowanych miast starożytnych w okolicach Antalyi, w którym nauczał św. Paweł. Następnie wizyta w najlepiej zachowanym teatrze rzymskim w Azji Mniejszej – Aspendos, w którym do dzisiaj odbywają się koncerty. Podziwianie wodospadów Kursunlu. Wycieczka całodzienna. Cena – ok. 55 EUR (zawiera przejazd klimatyzowanym autokarem, opiekę pilota i przewodnika, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, lunch, napoje dodatkowo płatne). Wyjazdy z Alanyi, Side, Belek, Antalyi.

Demre – Myra–Kekova – wycieczka do św. Mikołaja. W programie zwiedzanie kościoła św. Mikołaja w Demre, następnie przepiękne, unikalne grobowce skalne w Myra oraz niezapomniany rejs po zatoce Kekova. Wycieczka tylko z regionu Kemer. Wycieczka całodzienna. Cena – ok. 55 EUR (zawiera przejazd klimatyzowanym autokarem, opiekę pilota i przewodnika, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, lunch, napoje dodatkowo płatne).

Kemer Yacht – kilkugodzinny, niezapomniany rejs po zatokach w okolicach Kemer. Wspaniały relaks, kąpiele morskie i słoneczne. Wycieczka całodniowa. Cena – ok. 45 EUR (zawiera lunch z napojami) – tylko z Kemer.

Delfinarium – wyjazd na pokaz sztuczek delfinów do delfinarium. Cena – ok. 35 EUR. Wyjazdy z Alanyi, Side, Belek, Antalyi, Kemeru.

Aquapark – szaleństwo wodne w aquaparku. Cena - ok. 45 EUR. Wyjazdy z Alanyi, Side, Belek, Antalyi, Kemer.

 

Wycieczki lokalne organizowane są przez lokalne agencje turystyczne na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość niezorganizowania wycieczki z powodu zbyt małej liczby chętnych.

Infolinia

 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt 8-22 sob-ndz 9-20

Podziel się

Facebook Google+

Dlaczego warto?

 1. Kompletne ceny - nasze ceny nigdy nie zawierają żadnych ukrytych opłat.
 2. Gwarancja ubezpieczeniowa - 183 000 000 PLN
 3. Wygoda — rezerwujesz kiedy chcesz.

Bezpieczeństwo

Dane w procesie rezerwacji chronimy i szyfrujemy certyfikatem

Thawte