>Wczasy>Wyniki Wyszukiwania>Włochy>Kalabria>

Hotel Borgo di Fiuzzi

Hotel Borgo di Fiuzzi Kod: SUFBORF

2 838PLN
Dorośli: 2 all inclusive Nd 14.06 – Pn 22.06 (8 dni)

Hotel Borgo di Fiuzzi Kod: SUFBORF Włochy \ Kalabria

Elegancki i nowoczesny, pięknie położony między wzgórzami i morzem, naprzeciw małej wysepki Dino, oferuje wspaniały relaks w pięknym zakątku Kalabrii. Znakomity wybór na aktywny rodzinny wypoczynek. Hotel jest ładnie zaaranżowany, łączy nowoczesność z tradycyjnym stylem śródziemnomorskim. Kolejnym mocnym punktem hotelu jest plaża, długa i szeroka, z widokiem na wysepkę Dino, słynącą z jaskiń.

Atuty oferty

 • dla rodzin
 • liczne zajęcia sportowe
 • bezpośrednio przy plaży
 • widok na wyspę Dino
 • gustowne pokoje
4,7 / 6
90% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Standard pokoi
 • Położenie hotelu
 • Plażę w okolicy
4,7 / 6
90% klientów wystawiło opinię
dobrą lub bardzo dobrą
Elegancki i nowoczesny, pięknie położony między wzgórzami i morzem, naprzeciw małej wysepki Dino, oferuje wspaniały relaks w pięknym zakątku Kalabrii. Znakomity wybór na aktywny rodzinny wypoczynek. Hotel jest ładnie zaaranżowany, łączy nowoczesność z tradycyjnym stylem śródziemnomorskim. Kolejnym mocnym punktem hotelu jest plaża, długa i szeroka, z widokiem na wysepkę Dino, słynącą z jaskiń.

na zachodnim wybrzeżu Kalabrii, nad Morzem Tyrreńskim, ok. 3 km od miasteczka PRAIA A MARE z kilkoma barami, restauracjami i sklepami, ok. 12,5 km od większej miejscowości SCALEA z klubami, restauracjami, barami i sklepami; ok. 136 km od portu lotniczego w Lamezii; słyszalny ruch kolejowy.

publiczna, wydzielony odcinek dla Gości hotelu, długa i szeroka, żwirowo-kamienista, zalecane obuwie ochronne, przy hotelu (ok. 20-100 m, zależnie od zakwaterowania), przejście przez uliczkę, bezpłatne parasole i leżaki (ograniczona ilość i tylko w wyznaczonej części plaży).

czterogwiazdkowy, stylowy, oddany w czerwcu 2011 r., 345 pokoi, kilka budynków połączonych ścieżkami, do 3 pięter, winda w każdym budynku, przestronne lobby, całodobowa recepcja; restauracja główna L’Isola – w budynku głównym, z zadaszonym tarasem, dania w formie bufetu, obsługa kelnerska, kuchnia włoska i międzynarodowa, L’Isola che non c’è – część dla dzieci 4-12 i 12-18 lat z menu i opieką; bary: Stella Maris – w budynku głównym, z zadaszonym tarasem, Barracuda przy basenie, butik, mały bazar; centrum konferencyjno-bankietowe dla 400 osób, taras z widokiem na basen i morze, parking, bezpłatny internet bezprzewodowy w lobby (ograniczony zasięg); za opłatą: punkt internetowy (ok. 10 EUR/godz.), room-service, opiekunka do dziecka (na zamówienie przed przyjazdem); udogodnienia dla niepełnosprawnych (podjazdy, pokoje); akceptowane karty kredytowe: Visa, MasterCard, American Express, Diners Club.

standardowy-classic: 2-os. (możliwość 1 dostawki), ok. 25 m², ładnie umeblowany i zadbany, indywidualnie sterowana klimatyzacja, łazienka (prysznic, wc; suszarka), telewizja satelitarna, telefon, sejf, minibar (płatny); łóżeczko dla dziecka do 2 lat (płatne: ok. 10 EUR/dzień) na zamówienie przed przyjazdem; balkon (stolik i krzesełka), widok na góry, ulicę; pokój z widokiem na morze na zamówienie i za dopłatą; rodzinny: 2-os. (możliwość 1 lub 2 dostawek), ok. 30 m², wyposażenie jak w pokoju standardowym; pokoje rodzinne na zamówienie, za dopłatą.

basen, słodka woda (wymagany czepek), ok. 300 m², gł. do 1,5 m, wydzielony brodzik dla dzieci, gł. ok. 0,5 m; przy basenie bezpłatne parasole i leżaki (ograniczona ilość), ręczniki plażowe (płatne: ok. 20 EUR/pobyt); kort tenisowy (oświetlenie płatne), tenis stołowy, małe boisko wielofunkcyjne, siatkówka plażowa, piłkarzyki, zajęcia fitness, joga, stepper, taniec latino, salsa; plac zabaw dla dzieci, Planet Kids: miniklub (dla dzieci 4-8 i 8-12 lat), amfiteatr, animacje dla dorosłych i dzieci (połowa czerwca-połowa września), okazjonalnie dyskoteka i muzyka na żywo (lipiec-sierpień); za opłatą: bilard, kanoe, nauka pływania dla dzieci; centrum wellness (otwarte w czasie wyznaczonym przez hotel, tylko dla dorosłych): kryty basen, słodka woda, ok. 100 m², gł. do 1,4 m, sauna, łaźnia turecka, masaże, aromaterapia, thalassoterapia, masaże na twarz i ciało, pakiety wellness; oferta zewnętrzna: rafting, paralotniarstwo.

śniadanie (7.00-10.00), obiad (13.30-14.30), kolacja (19.00-22.00) w formie bufetu w restauracji głównej; wybrane przekąski w wyznaczonym barze (10.00-11.00, 16.00-18.00); woda, piwo, wino, napoje bezalkoholowe do obiadu i kolacji; w barze Barracuda (10.00-23.00) woda, limitowane soki, piwo, wino, 1 wysokoprocentowy lokalny napój alkoholowy; wymagane noszenie opasek all inclusive.

plac zabaw, Planet Kids miniklub, animacje, nauka pływania, foteliki i menu w restauracji
bezpłatny internet bezprzewodowy w lobby, punkt internetowy

0039/0985776596, www.borgodifiuzzi.it

Włochy — Kalabria

Nazywana „terra da scoprire” – czyli krainą do odkrycia, z roku na rok przyciąga coraz więcej turystów z całego świata. Tutaj, na czubku włoskiego buta, kuszą piękne i różnorodne plaże, błękitne morze i pikantne przysmaki regionalnej kuchni. Niebotyczne góry i rajskie zatoki, tajemnicze groty i majestatyczne pozostałości greckich miast – tyle jeszcze pozostało do odkrycia.

Aktualna pogoda – Kalabria

Źródło: Meteogroup Logo
Kwiecień
0°C 23°C
Maj
-2°C 27°C
Czerwiec
4°C 30°C

POŁOŻENIE: na zachodnim wybrzeżu Kalabrii, nad Morzem Tyrreńskim, ok. 3 km od miasteczka PRAIA A MARE z kilkoma barami, restauracjami i sklepami, ok. 12,5 km od większej miejscowości SCALEA z klubami, restauracjami, barami i sklepami; ok. 136 km od portu lotniczego w Lamezii; słyszalny ruch kolejowy.

PLAŻA: publiczna, wydzielony odcinek dla Gości hotelu, długa i szeroka, żwirowo-kamienista, zalecane obuwie ochronne, przy hotelu (ok. 20-100 m, zależnie od zakwaterowania), przejście przez uliczkę, bezpłatne parasole i leżaki (ograniczona ilość i tylko w wyznaczonej części plaży).

HOTEL: czterogwiazdkowy, stylowy, oddany w czerwcu 2011 r., 345 pokoi, kilka budynków połączonych ścieżkami, do 3 pięter, winda w każdym budynku, przestronne lobby, całodobowa recepcja; restauracja główna L’Isola – w budynku głównym, z zadaszonym tarasem, dania w formie bufetu, obsługa kelnerska, kuchnia włoska i międzynarodowa, L’Isola che non c’è – część dla dzieci 4-12 i 12-18 lat z menu i opieką; bary: Stella Maris – w budynku głównym, z zadaszonym tarasem, Barracuda przy basenie, butik, mały bazar; centrum konferencyjno-bankietowe dla 400 osób, taras z widokiem na basen i morze, parking, bezpłatny internet bezprzewodowy w lobby (ograniczony zasięg); za opłatą: punkt internetowy (ok. 10 EUR/godz.), room-service, opiekunka do dziecka (na zamówienie przed przyjazdem); udogodnienia dla niepełnosprawnych (podjazdy, pokoje); akceptowane karty kredytowe: Visa, MasterCard, American Express, Diners Club.

POKÓJ:standardowy-classic: 2-os. (możliwość 1 dostawki), ok. 25 m², ładnie umeblowany i zadbany, indywidualnie sterowana klimatyzacja, łazienka (prysznic, wc; suszarka), telewizja satelitarna, telefon, sejf, minibar (płatny); łóżeczko dla dziecka do 2 lat (płatne: ok. 10 EUR/dzień) na zamówienie przed przyjazdem; balkon (stolik i krzesełka), widok na góry, ulicę; pokój z widokiem na morze na zamówienie i za dopłatą; rodzinny: 2-os. (możliwość 1 lub 2 dostawek), ok. 30 m², wyposażenie jak w pokoju standardowym; pokoje rodzinne na zamówienie, za dopłatą.

SPORT I ROZRYWKA: basen, słodka woda (wymagany czepek), ok. 300 m², gł. do 1,5 m, wydzielony brodzik dla dzieci, gł. ok. 0,5 m; przy basenie bezpłatne parasole i leżaki (ograniczona ilość), ręczniki plażowe (płatne: ok. 20 EUR/pobyt); kort tenisowy (oświetlenie płatne), tenis stołowy, małe boisko wielofunkcyjne, siatkówka plażowa, piłkarzyki, zajęcia fitness, joga, stepper, taniec latino, salsa; plac zabaw dla dzieci, Planet Kids: miniklub (dla dzieci 4-8 i 8-12 lat), amfiteatr, animacje dla dorosłych i dzieci (połowa czerwca-połowa września), okazjonalnie dyskoteka i muzyka na żywo (lipiec-sierpień); za opłatą: bilard, kanoe, nauka pływania dla dzieci; centrum wellness (otwarte w czasie wyznaczonym przez hotel, tylko dla dorosłych): kryty basen, słodka woda, ok. 100 m², gł. do 1,4 m, sauna, łaźnia turecka, masaże, aromaterapia, thalassoterapia, masaże na twarz i ciało, pakiety wellness; oferta zewnętrzna: rafting, paralotniarstwo.

ALL INCLUSIVE: śniadanie (7.00-10.00), obiad (13.30-14.30), kolacja (19.00-22.00) w formie bufetu w restauracji głównej; wybrane przekąski w wyznaczonym barze (10.00-11.00, 16.00-18.00); woda, piwo, wino, napoje bezalkoholowe do obiadu i kolacji; w barze Barracuda (10.00-23.00) woda, limitowane soki, piwo, wino, 1 wysokoprocentowy lokalny napój alkoholowy; wymagane noszenie opasek all inclusive.

DLA DZIECIplac zabaw, Planet Kids miniklub, animacje, nauka pływania, foteliki i menu w restauracji

INTERNETbezpłatny internet bezprzewodowy w lobby, punkt internetowy

KONTAKT: 0039/0985776596, www.borgodifiuzzi.it

 

Podane w ofercie godziny serwowania posiłków oraz funkcjonowanie poszczególnych elementów infrastruktury hotelowej mogą ulegać nieznacznym zmianom ze względu na sezonowość, warunki pogodowe, prośby Gości lub siły wyższe, na które hotelarz nie będzie miał wpływu.

 

Informacje praktyczne

Pilot: turyści objęci są opieką polskiego rezydenta, do którego zadań należy pomoc przy przylocie, wylocie, podczas pobytu oraz przyjmowanie zapisów na wycieczki lokalne.

Czas przelotu: Polska – Lamezia – ok. 2 godz.

Czas lokalny: czas polski.

Język: włoski.

Waluta: euro (EUR).

Napięcie: 220 V (w większości hoteli niezbędny adapter – dostępny w recepcji lub sklepach).

Ceny w hotelu i restauracji: obiad – od 20-22 EUR, wino – od 12 EUR, woda mineralna – od 1,5 EUR, piwo – od 4 EUR, pizza – 7-15 EUR.

Wynajem samochodów: od ok. 70 EUR/dzień. Sjesta: tradycja południowych Włoch, przeważnie w godz. 13.00-17.00; w tym czasie zamykane są sklepy, banki, restauracje, jest także ograniczony dostęp do urządzeń rekreacyjnych w hotelach (np. baseny).

Plaże: hotele z naszej oferty dysponują plażami prywatnymi lub wydzielonymi częściami na plażach publicznych. Większość hoteli oferuje bezpłatny serwis plażowy (1 parasol i 2 leżaki na pokój lub apartament, lub do wyczerpania miejsc – zależnie od hotelu).

Taksa klimatyczna: obowiązkowa opłata płatna przy zakwaterowaniu: dorośli: ok. 2-3 EUR/dzień; dzieci do 12 lat: ok. 1-2 EUR/dzień.

Wycieczki lokalne: organizowane są przez lokalne agencje turystyczne na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość niezorganizowania wycieczki z powodu zbyt małej liczby chętnych.


Zawsze aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie www.msz.gov.pl > informacje konsularne > ostrzeżenia dla podróżujących: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia/

Opis regionu

Nazywana „terra da scoprire” – czyli krainą do odkrycia, z roku na rok przyciąga coraz więcej turystów z całego świata. Tutaj, na czubku włoskiego buta, kuszą piękne i różnorodne plaże, błękitne morze i pikantne przysmaki regionalnej kuchni. Niebotyczne góry i rajskie zatoki, tajemnicze groty i majestatyczne pozostałości greckich miast – tyle jeszcze pozostało do odkrycia.

Kalabria leży między dwoma Morzami: Tyrreńskim i Jońskim. Turystyka ma dłuższe tradycje na wybrzeżu tyrreńskkim. To właśnie tutaj linia brzegowa jest najbardziej urozmaicona, są miejsca, gdzie góry spotykają się z morzem tworząc zatoczki z maleńkimi, dzikimi plażami. Można tu spotkać plaże z białym piaskiem i egzotyczną roślinnością i poczuć się jak na Karaibach! Królową zachodniego wybrzeża Kalabrii jest Tropea – najmodniejszy kurort i najpiękniejsze miasto w Kalabrii, fascynujące śródziemnomorską architekturą i niesamowicie malowniczym położeniem. Z górnej części miasta dojrzeć można Wyspy Liparyjskie a wiele zabytków świadczy o bogatej historii. Jest tu mnóstwo świetnych restauracji i barów. Wybrzeże wschodnie, nad Morzem Jońskim, jest natomiast bardziej płaskie, mniej zurbanizowane, a woda w morzu jest bardzo czysta. Właśnie dzięki ukształtowaniu terenu powstało tu dużo nowoczesnych hoteli, często zajmujących rozległy teren i leżących bezpośrednio nad morzem. Plaże nad Morzem Jońskim są na ogół długie, piaszczyste z odcinkami żwirowymi i kamienistymi. Miejscowości leżą kilka kilometrów od wybrzeża, gdzie położone są ich nadmorskie dzielnice, np.: Catanzaro Lido, Simeri Marina czy Sibari Marina. Warto odwiedzić wykopaliska w Sibari, starożytnego miasta słynącego z bogactwa i dobrobytu. To właśnie stąd pochodzi określenie „sybaryta. Warto wybrać się także do Capo Colonna, najdalej na wschód wysunięte miejsce Kalabrii ze słynną, samotną kolumną, do La Castella z pięknie położonym zamkiem Aragońskim, czy do Catanzaro – stolicy Kalabrii. Catanzaro zwane jest miastem dwóch mórz lub trzech V. Położone nad Morzem Jońskim leży tylko ok. 35 km od Morza Tyrreńskiego.

Zdjęcia regionu

Zobacz wszystkie

Atrakcje w regionie

TROPEA

Najpiękniejsze i najmodniejsze miasto w Kalabrii, uważane za perłę Morza Śródziemnego, malowniczo położone na nadmorskim klifie, zachwycające śródziemnomorską architekturą. Warto zwiedzić tutaj urokliwe centrum, gdzie najważniejsze zabytki to normańska katedra i kościół Santa Maria dell’Isola Tropea. Jest tu także mnóstwo dobrych restauracji i barów. Z górnej części miasta rozciąga się wspaniały widok na Wyspy Liparyjskie. U stóp nadmorskiegp klifu rozciąga się wspaniała piaszczysta plaża.

PIZZO

Miasteczko z urokliwą starówką, położone nad Morzem Tyrreńskim. Najbardziej znany zabytek to zamek z XV wieku, gdzie był więziony i rozstrzelany francuski generał Joachim Murat. Niedaleko od starego miasta znajduje się ciekawy kościół Piedigrotta, zbudowany na skale, ozdobiony wieloma rzeźbami. Lokalnym wyrobem, z kórego słynie miasteczko jest „tartufo di Pizzo” – pyszne czekoladowe lody.

REGGIO DI CALABRIA

Miasto leżące nad Cieśniną Mesyńską, którego początki datują się na rok 720 p.n.e. Warto odwiedzić tutaj Muzeum Narodowe z najcenniejszą pamiątką po pierwszych osadnikach,  jaką są Wojownicy z Brązu (Bronzi di Riace) - dwa greckie posągi sprzed ok. 2500 lat, przypisywane Fidiaszowi. W mieście znajduje się kilkanaście niewielkich kościołów, ruiny Zamku Aragońskiego z XV wieku i nadmorska promenada, z której roztacza się wspaniały widok na wybrzeże Sycylii i Etnę. Ponoć można tu zaobserwować tajemnicze zjawisko fatamorgany. Okolice Reggio słyną z upraw bergamoty, gorzkiej pomarańczy stosowanej między innymi do aromaryzowania herbaty „earl grey”

DIAMANTE

Malownicze miasteczko, położone na małym cyplu, znana miejscowość wypoczynkowa z ładnymi plażami. Od lat ’80 ubiegłego wieku słynie także jako „citta di murales”. Na bielonych ścianach domków znajduje się ponad 150 bajecznie kolorowych murari – malowideł, którymi autorami są malarze z całego świata. Inicjatorem całego przedsięwzięcia był mediolański artysta – Nani Razzetti. W Diamante od 1992, corocznie na początku września, odbywa się Festiwal Peperoncino, poświęcony pikantnej papryczce, jednemu z kulinarnych symboli Kalabrii.

SCYLLA

Miasteczko położne nad Cieśniną Mesyńską, niedaleko Reggio Di Kalabria. To ponoć właśnie tutaj mityczna Scylla, piękna dziewczyna zamieniona przez Kirke w przerażającego potwora morskiego, opisanego także przez Homera w Odysei, siała postrach postrach wśród żeglarzy. Dzisiaj największą atrakcją miasteczka jest ładna plaża i zamek Ruffo, położony na cyplu, z którego roztacza się wspaniały widok na Cieśninę Mesyńską.

WYKOPALISKA W SIBARI

Pozostałości starożytnego miasta słynącego z bogactwa i dobrobytu. To właśnie stąd pochodzi określenie „sybaryta”. Sybaris leży na Wybrzeżu Jońskim, dzisiaj jest to mała miejscowość, natomiast w starożytności było to prawdopodobnie jedno z największych miast ówczesnego świata, liczące ok. 100.000 mieszkańców. Sybaris od dawna stanowi zagadkę dla archeologów Po wieloletnich pracach wykopaliskowych, które trwają do dzisiaj odnaleziono ruiny domów, łaźni, zarys głównej ulicy – decumanus, fragmenty kolumn. Dla zwiedzających dostępna jest wyznaczona część terenu wykopalisk, który zajmuje ok. 1000 hektarów, z czego do dzisiaj przebadano zaledwie ok. 10 hektarów.

GERACE

Jedna z najładniejszych miejscowości Kalabrii,  malowniczo położona nad Morzem Jońskim,  na urwisku, zwane świętym miastem z uwagi na dużą ilość kościołów. Znajdują się tu ruiny średniowiecznych murów obronnych i normańskiego zamku. Najważniejszą budowlą Gerace  jest XI-wieczna katedra, której kolumny pochodzą ponoć z Locri. Inne ciekawe kościoły to Santa Maria del Mastro, San Giovanello czy kościół św. Franciszka z Asyżu.

LOCRI

Miasteczko nad Morzem Jońskim, które było potęgą w okresie hellenistycznym. Znajdują się tutaj dobrze zachowane pozostałości starożytnych murów, ruiny greckich świątyń i teatru.

CAPO COLONNA

Najdalej na wschód wysunięte miejsca Kalabrii,  przylądek ze słynną samotną kolumną - pozostałością  po starożytnej świątyni Hera Lacinia. Kiedyś przylądek nazywał się Capo Lacinio, następnie Capo Colonne – od wielu kolumn, które pozostały po światyni. Kiedy zostały one użyte do wzniesienia innych i została tylko jedna, nazwę zmieniono na Capo Colonna. 

Ogólna ocena:
4,7 / 6
50 opinii
90% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Standard pokoi
 • Położenie hotelu
 • Plażę w okolicy
Jedzenie - duży wybór jedzenia od makaronów, przez pyszne ryby a kończąc na wspaniałym tiramisu (no i codziennie słodkie arbuzy i melony). Jedzenia jest mnóstwo i jest pyszne. Śniadania głównie na słodko, obiady i kolacje to orgia pyszności wszelkiego rodzaju. Wino i inne napoje bez ograniczeń. - Hotel - nowy, warunki 4*,może odrobię naciągane, ale mi niczego nie brakowało. Miejsce nastawione głównie na rodziny z dziećmi i pary. Pokoje nowe, wszystko wyremontowane, łazienka lux, ładny ogródek z basenem, normalni ludzie nie mają do czego się przyczepić. Jedynym minusem jest pokój przy torach kolejowych (być może my taki tylko dostaliśmy), więc spać trzeba przy zamkniętym balkonie (na otwarty jest i tak za duszno, poza tym w pokoju hotelowym nie będziecie pewnie spędzać za wiele czasu). W hotelowym amfiteatrze są koncerty, występy, karaoke itd, ale z uwagi na barierę językową oferta raczej dla Włochów (chociaż muszę przyznać że ludzie bawili się tak fajnie że miło było popatrzeć). Do tego organizowane są wieczorki taneczne, więc można poszaleć. Poza tym bar z alkoholami w cenie plus drink bar na plaży. - Plaża - Plaże są niestety żwirkowo-kamieniste, więc bez dobrego obuwia plażowo kąpielowego stopy będą trochę bolec. Leżaki do dyspozycji gości, do tego drink bar na plaży w cenie. Poza standardowym plażowaniem polecam wypożyczenie rowerka wodnego i wycieczkę na wyspę Dino, znajdującą się o rzut kamieniem od hotelu. (Można tam pokąpać się z rybami, poskakać ze skałek itd.). Poza tym rezydentka będzie proponowała wycieczkę statkiem dookoła wyspy i po wybrzeżu. Koszt niewielki i w sumie warto się skusić. Szczególnie dla jednej, fajnej miejscówki w którą zabierze kapitan. - Okolica - hotel znajduje się na obrzeżu miasteczka Praia a Mare. Mieścina nieduża, ładna ale bez przesady. Na piechotę do centrum z hotelu to jakieś 30 minut spacerem. Można tez wypożyczyć rowery dostępne w hotelu, wtedy w mieście będziecie w 10 minut. My skorzystaliśmy z rowerów żeby zaliczyć mały rekonesans po okolicy i pozjeżdżać sobie po górskich serpentynach. Poza tym rowerem można przejechać się na inne plaże. - Zwiedzanie - My prócz rzeczonej wycieczki statkiem zwiedzaliśmy okolicę na własną rękę. Wycieczki w Itace mocno zawyżone Neapol z Itaką - 90 EUR, bilet pociągiem w tą i z powrotem relacji Praia a Mare - Neapol 20 EUR. Przy stacji kolejowej jest też lokalne biuro podróży (ceny mniejsze vs. Itaka) * Punkty obowiązkowe to wiadomo - Neapol. My pojechaliśmy z samego rana i wróciliśmy późnym wieczorem. Miasto - dżungla. Naprawdę robi wrażenie. No i najlepsza tam pizzaaaa!! * Poza Neapolem - Wezuwiusz + Pompeje - tutaj warto rozważyć opcje wycieczki bo na własną rękę trochę ciężej się dostać. * Poza tym - pobliskie mieściny takie jak Maratea (bardzo ładne miasteczko z główną atrakcją w postaci ogromnego posągu Chrystusa na pobliskiej górce. Jak macie jakąś pokutę do odprawienia to polecam kilkunasto kilometrową wspinaczkę górskim szlakiem w 40 stopniowym upale - czysta rozkosz. Jeżeli nie, to można tam chyba jakoś dojechać. Wiem że na bank można stamtąd zjechać wprost do hotelu. * Diamanti - kolejne małe miasteczko w pobliżu z (podobno) ładnymi muralami. My już nie zdążyliśmy tam dotrzeć. - Zycie Nocne - w sezonie tuż obok hotelu otwarty jest beach bar - super muzyka, można potańczyć do białego rana. Poza tym w centrum (30min spacerkiem) toczy się całe życie (tawerny, knajpy,lokale - jednym słowem włoskie życie :) ) Dla uprawiających sport, tak jak my: od hotelu do końca miejscowości wzdłuż morza rozciąga się piękna promenado długości 5km - polecamy spacery!!
Hotel o dobrym standardzie, pokoje sprzątane codziennie, blisko plaży, niestety blisko linii kolejowej, której odgłosy pociągów przeszkadzają w nocy. Uroku okolicy dodaje wyspa Dino, do której można dopłynąć kajakiem, rowerem wodnym lub wynajętą łodzią.
Hotel bez rewelacji. Popielniczki porozstawiane wszędzie, palenie dozwolone nawet wśród dzieci na animacjach. Obsługa basenu maniakalnie przestrzegająca posiadania czepków wśród korzystających z basenu, szkoda, że nikt nie podchodził z takim poświęceniem do nakryć głowy pracowników kuchni... Jedzenie monotonne i nastawione jedynie na Włochów. Obsługa starała się być miła, ale właściwie nie porozumiewała się w żadnym innym języku niż włoski. Przylecieliśmy z dzieckiem rano i do kolacji nie mieliśmy nic do jedzenia. Szkoda, że Itaka nie poinformowała nas o tym, że będziemy od 5 rano do 19.30 bez możliwości zorganizowania posiłku (kanapki zabrane z domu nie wystarczyły na cały dzień). Autokar przywożący nas z lotniska rozwoził jeszcze ludzi do dwóch innych hoteli po drodze. Pani Rezydentka wysiadła w pierwszym hotelu i dalej radź sobie sam. Teren wokół hotelu zadbany, leżaków zawsze było wystarczająco dużo. Basen duży i czysty. Kilka km od hotelu ładne miasteczko, do którego można dojść bulwarem i zjeść pyszne lody oraz zrobić zakupy. Plaża składa się z samych kamieni i nie pomagały nawet buty ochronne, korzystaliśmy z basenu.
Pięknie położony, przy samej plaży. Świetna kuchnia, ale jeśli ktoś nie lubi owoców morza, lub ma dietę bezglutenową, to się nie pożywi. Za płotem hotelu jest dość ruchliwa linia kolejowa, ale jeśli ma się zamknięty balkon, bardzo nie przeszkadza. Bardziej hotelowy amfiteatr, więc z dwojga złego lepiej mieć pokój na tory. Plaża: bezpłatne leżaki, porządne i wygodne, bardzo czyste morze, blisko atrakcyjna wyspa Dino, można popłynąć rowerem/kajakiem/statkiem. Miasteczko Praia a Mare oddalone o 2 km, w zasięgu spaceru, przyjemne, typowe wakacyjne, 1000 lodziarni i pizzerii. Niedaleko jest także możliwość przejażdżki konnej. Pobliski aquapark - omijać. Hotel przeznaczony jest zdecydowanie dla rodzin z dziećmi, jeśli ktoś nie lubi dzieci lub jest uczulony, niech unika. Piękny był widok barmanów w barze przy basenie - jeden robi dziecinne drinki z mleka, drugi miesza mleko w proszku w butelkach dla niemowląt, a pani barmanka wyparza smoczki pod parą z ekspresu. Mają nawet dwie dostawki dla dzieci w formie piętrowego łóżka. Bezproblemowe wynajęcie rowerów, są nawet z fotelikami dla dzieci. Centrum spa/siłownia drogie i słabe, mało kto korzystał. Na basen trzeba koniecznie mieć czepek. Spora odległość i długi transfer z lotniska. Polska rezydentka udzieliła podczas transferu kilku informacji, z czego wszystkie okazały się niezgodne z rzeczywistością. Pokój był, ostatniego dnia przed wylotem już po wymeldowaniu dostaliśmy lunch. Proszę nie straszyć :)
Mój wybór padł właśnie na ten hotel, który pojawił się w ofercie katalogowej niniejszej firmy i był on dobrze oceniany przez innych wczasowiczów w Internecie. Hotel położony z dala od wielkich miast co podkreślało jego atuty, by rozkoszować się szumem fal i życiem małego miasteczka położonego nieopodal. Idealne miejsce dla zagonionych, zestresowanych ludzi , którzy zapomnieli jak wygląda otaczająca nas przyroda. Hotel elegancki, pokoje bardzo ładnie urządzone, sprzątane codziennie, czyste z klimatyzacją oraz tarasem z suszarką, stolikiem i krzesłami. Z recepcją można było się dogadać po angielsku bez problemów, bardzo mili i sympatyczni ludzie.
Hotel oceniam bardzo pozytywnie, smaczne jedzenie, plaża z wolnymi leżakami, pokój czyty, ładnie urządzony. Jedyne co można uznać za minus to fakt, iż niewielu z Personelu hotelu komunikowało się w innym języku niż włoski, hotel+atmosfera bardzo na plus.
brak opisu
Bardzo ok.
Hotel ogromny, bardzo ładnie urządzony, przestronny. Pokoje sprzątane są codziennie. Z pracownikami recepcji można wszystko załatwić i porozumieć się bez problemu po angielsku. Jedzenie pyszne, aczkolwiek pod koniec wyjazdu staje się monotonne. Mnóstwo ryb, owoców morza, genialne desery, świeże owoce i tak mogę wymieniać w nieskończoność;) Ogromnym plusem jest możliwość spożywania posiłków na świeżym powietrzu - mają świetny taras. Na terenie hotelu znajduje się ogromny teren zieleni z pięknymi kwiatami, drzewkami oliwnymi. Duży basen z czystą wodą. Codziennie wieczorami odbywają się animacje w amfiteatrze (niestety po włosku), natomiast główną rozrywkę stanowi Włoch, który śpiewa na żywo cudowne włoskie utwory i wtedy zaczyna się nocne życie. Do morza idzie się ok. 30 sekund, woda jest przepięknie lazurowa, widok niesamowity.
brak opisu
Hotel bardzo ładny godny polecenia dla rodzin z małymi dziećmi
Hotel ładny, zadbany, pokoje sprzątane codziennie, zadbany teren wokół hotelu.
Hotel położony na uboczu miejscowości Praia a Mare Do miasta jest ok 2 km do przejścia Jednakże w najbliższej okolicy nie ma ciekawych miejsc (pieszo / rowerem) Sama miejscowość jest nijaka i bez charakteru Do Neapolu lub Matery jest ponad 200 KM Obiekt jest ładnie położony blisko morza (plaża kamienista ) Praktycznie wychodzi sie na plaze prosto z hotelu Należy zwrócić uwagę na to zeby nie dostać pokoju od strony drogi i torów kolejowych ......(patrz na google street view) Najlepiej prosic o pokój z innej strony Meldunek w recepcji nastręcza problemów - j angielski jest obcy i dziala to wszystko na lekkim spowolnieniu - taki drobny mankament Obsluga jest poprawna a wyżywienie jest akceptowalne ale monotonne (uwaga na sniadania we włoskim stylu tj ciasta ciasteczka i wafelki......taki folklor) Uwaga na transfer trwajacy ponad 3,5 H
Infrastruktura hotelowa bez zastrzeżeń. Pokoje czyste, bez śladów zużycia, lecz wyposażone skromnie (brak stolika, krzeseł, szafki nocnej, wieszaków). Dla fanów wieczornego drinka na balkonie/tarasie przy pokoju - nic z tego: okresowo niezbyt przyjemne zapachy i w standardzie niezbyt atrakcyjnie położone pokoje dla gości Itaki. Jedzenie smaczne, ale na sali panuje straszny harmider, trzeba prosić obsługę o przygotowanie stolika. Po angielsku trudno się porozumieć nawet w recepcji, wszelkie tzw. animacje wyłącznie w języku włoskim. Krótko: wifi - nie działa; problem z wypożyczeniem ręcznika plażowego; plaża zgodnie z opisem
Brak nawet podstawowej znajomości języka angielskiego przez obsługę hotelową dyskredytuje hotel jako miejsce wakacji dla gości nie mówiących w języku włoskim. W związku z powyższym animatorzy zupełnie nie zajmowali się nie-Włochami. Jedzenie monotonne. Opieka Pani rezydent polegała na braku zainteresowania gośćmi hotelowymi. Poza atutami niezależnymi od Itaki (słońce i doskonała pogoda) destynacja zdecydowanie nie warta polecenia.
Hotel bardzo dobry - nowoczesny i funkcjonalny! Szkoda, że obsługa preferuje grupy włoskie - część stolikòw na stołòwce w ciągłej rezerwacji dla 'wybranych' i śniadania typowo włoskie monotonne. Poziom okolicznych atrakcji niski - miasteczko 3 km, brak w okolicy wypożyczalni samochodów i skuterów, taxi nie widać. Kompleks nastawiony na rodziny z młodszymi dziećmi.
hotel nowy, przestronny, obsługa i wyzywienie bez zastrzezen, duzy plus za muzyke na zywo
+ Dobre jedzenie + Położenie przy przepięknej wyspie Dino, którą można opłynąć i zwiedzić jaskinie wynajętym rowerkiem wodnym + Nowocześnie urządzone pokoje + Cicha klimatyzacja + Czystość na wysokim poziomie - Recepcja i obsługa bardzo słabo lub w ogóle nie mówi po angielsku - kamienista plaża
Udany wypoczynek, choć w drugiej połowie września część atrakcji dla gości zamknięta i niedostępna. Dużym minusem jest lokalizacja obiektu i brak rozrywek wokół hotelu.
HOTEL MIAŁ 3 I 1/2 GWIAZDKI , CHOĆ SYMPATYCZNY,POKOJE OFEROWANE Z WIDOKIEM NA PARKING I W TUŻ PRZY PRZEJEZDZAJĄCYCH POCIĄGACH, HOTEL PRAWIE PUSTY WIĘC JAKI PROBLEM DAĆ INNE
Hotele, w kotrych bylismy zakwaterowani podczas pobytu urlopowego to naprawde zadbane,eleganckie obiekty. Urozmaicone dania pozwalaja odczuc smak regionalnych 'przysmakow'.
brak opisu
Hotel w porządku. Pokój był od strony linii kolejowej.
brak opisu
brak opisu

Informacje o dostępności i cenach wycieczek lokalnych z poszczególnych hoteli u rezydenta.

Tropea i Pizzo – przejazd do Tropei, uważanej za perłę Morza Śródziemnego. Miasteczko jest pięknie położone na nadmorskim klifie, warto zwiedzić urokliwe centrum, najważniejsze zabytki to normańska katedra i kościół St. Maria dell’Isola. Dalej droga wiedzie do Pizzo z zamkiem, gdzie był więziony i rozstrzelany francuski generał Murat. Niedaleko od starego miasta znajduje się ciekawy kościół Piedigrotta, zbudowany na skale. Zauroczyć można się również bajkowymi klifami Capo Vaticano. Wycieczka całodzienna. Cena – ok. 46-62 EUR.

Neapol – zwiedzanie stolicy Południa – Neapolu, zamieszkałego i umiłowanego przez Juliusza Słowackiego i Henryka Sienkiewicza. Spacer po monumentalnym centrum miasta: Piazza del Plebiscito, Palazzo Reale, Teatro San Carlo, Galleria Umberto I. Czas na zakupy w historycznym centrum Neapolu i degustację słynnego likieru Limoncello produkowanego tylko na południu Włoch. Przejazd autokarem wzdłuż wybrzeża oraz wjazd na punkty widokowe, skąd roztacza się panorama na Zatokę Neapolitańską i Pola Flegrejskie. Wycieczka całodzienna. Cena – ok. 90 EUR.

Pompeje i Wezuwiusz – zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem terenu wykopalisk antycznego miasta, zasypanego popiołem wulkanicznym w 79 r. Pompeje były bogatym portem i metropolią, przez które przechodziła ogromna ilość towarów zasilających potrzeby stolicy. Do dzisiaj zachowały się ulice, domy, łaźnie, jadłodajnie i domy publiczne. Wjazd na Wezuwiusz, który pięknie dominuje nad Zatoką Neapolitańską i jest najbardziej znanym wulkanem w kontynentalnej części Europy. Możliwość przejścia w okolice krateru. Wycieczka całodzienna. Cena – ok. 82 EUR.

Wyspy Liparyjskie – zaokrętowanie na statek turystyczny w Vibo Valentia. Trasa rejsu wiedzie od Liparii, stolicy archipelagu, przez Vulcano, wyspę leżącą najbliżej Sycylii. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych wizyta na Stromboli – wyspie z aktywnym wulkanem. Wycieczka całodzienna. Cena – ok. 66 EUR.

Reggio DI Calabria i ScIlla – przejazd do Reggio Calabria, zwiedzanie Museo Nazionale, które mieści słynne Bronzi di Riace: dwa posągi z brązu, przypisywane Fidiaszowi. Spacer nadmorską promenadą, skąd rozciąga się widok na wybrzeże Sycylii i Etnę. Ponoć można tu zaobserwować tajemnicze zjawisko fatamorgany. Przejazd do Scilla, starożytnej Scylli, mitycznego miejsca znanego z „Odysei”, pięknie położonego nad morzem. Następnie wjazd na górę Monte San Elia – „balkon cieśniny Mesyńskiej”. Przy dobrej pogodzie widać stąd Etnę, Stromboli i góry Aspromonte. Wycieczka całodzienna. Cena – ok. 50 EUR.

Taormina i Mesyna – przejazd na Sycylię do Taorminy, starożytnego Taurominum. Miasto leży na wzniesieniu, ze wspaniałym widokiem na morze, dominuje nad nim majestatyczna Etna. W czasie wolnym możliwość zobaczenia słynnego grecko-rzymskiego teatru, Villa Comunale – ogrodów publicznych z wieloma odmianami kwiatów i krzewów, corso Umberto. Przejazd do Mesyny, nazywanej „Bramą Sycylii”. Najważniejsze zabytki miasta to kościół San Francesco, fontanna Neptuna, ratusz, kościół Annunziata dei Catalani i Piazza Duomo. Wycieczka całodzienna. Cena – ok. 65 EUR.

Locri – przejazd do Locri nad Morzem Jońskim, które było potęgą w okresie hellenistycznym. Zwiedzanie strefy archeologicznej. Dalej trasa wiedzie do Gerace, zwanego „świętym miastem” z uwagi na dużą liczbę kościołów. Spacer po średniowiecznych uliczkach, zwiedzanie normańskiej katedry, bizantyjskiego kościoła San Giovanello. Przejazd do miasteczka Mammola, które leży wśród zielonych wzgórz parku Aspromonte. Jest to ulubione weekendowe miejsce Kalabryjczyków, znane z pysznych serów i słodyczy. Wycieczka całodzienna. Cena – ok. 50 EUR.

 

Wycieczki lokalne organizowane są przez lokalne agencje turystyczne na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość niezorganizowania wycieczki z powodu zbyt małej liczby chętnych.

Sprawdź cenę

 • Dojazd własny
Cena/os.: 2 838pln Razem Szczegóły ceny 5 676 pln
Rezerwuj
 • Lato 2015

Infolinia

 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt 8-22 sob-ndz 9-20

Podziel się

Facebook Google+

Dlaczego warto?

 1. Kompletne ceny - nasze ceny nigdy nie zawierają żadnych ukrytych opłat.
 2. Gwarancja ubezpieczeniowa - 183 000 000 PLN
 3. Wygoda — rezerwujesz kiedy chcesz.

Bezpieczeństwo

Dane w procesie rezerwacji chronimy i szyfrujemy certyfikatem

Thawte