>Wczasy>Wyniki Wyszukiwania>Włochy>Kalabria>

Hotel Valtur Simeri Village (ex. Barcelo)

Hotel Valtur Simeri Village (ex. Barcelo) Kod: SUFSIME

2 599PLN
Dorośli: 2 all inclusive soft Nd 14.06 – Pn 22.06 (8 dni)

Hotel Valtur Simeri Village (ex. Barcelo) Kod: SUFSIME Włochy \ Kalabria

Wspaniała propozycja na słoneczne wakacje w Kalabrii! Hotel o formule „wioski turystycznej” leży we wspaniałym ogrodzie-parku o powierzchni ok. 120000 m² z palmami, kwiatami i trawnikami, który dochodzi aż do prywatnej plaży. Na wielbicieli aktywnego wypoczynku czeka bogate zaplecze rekreacyjno-sportowe i świetne animacje dla całej rodziny.

Atuty oferty

 • przyjazny dla rodzin z dziećmi
 • przy piaszczystej plaży
 • minikluby dla dzieci
 • bogate zaplecze sportowo-rekreacyjne
4,9 / 6
92% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Dobre wyżywienie
 • Standard pokoi
 • Obsługę hotelową
4,9 / 6
92% klientów wystawiło opinię
dobrą lub bardzo dobrą
Wspaniała propozycja na słoneczne wakacje w Kalabrii! Hotel o formule „wioski turystycznej” leży we wspaniałym ogrodzie-parku o powierzchni ok. 120000 m² z palmami, kwiatami i trawnikami, który dochodzi aż do prywatnej plaży. Na wielbicieli aktywnego wypoczynku czeka bogate zaplecze rekreacyjno-sportowe i świetne animacje dla całej rodziny.

na wschodnim wybrzeżu Kalabrii, nad Morzem Jońskim, ok. 3,5 km od miasteczka SIMERI, ok. 16 km od CATANZARO; ok. 40 km od portu lotniczego w Lamezii.

hotelowa, piaszczysta, długa, szeroka, łagodne zejście do morza, bezpośrednio przy hotelu, ok. 250 m od budynków hotelowych (zależnie od miejsca zakwaterowania), parasole płatne (ok. 10 EUR/komplet), leżaki i materace, ręczniki za kaucją; bar all inclusive.

czterogwiazdkowy, stylowy i nowoczesny, zbudowany w latach 90., część hotelowa odnowiona w 2013 r., łącznie 400 pokoi, apartamentów i bungalowów, w kilkunastu budynkach na dużym terenie; na terenie hotelu kursuje kolejka na kółkach (o częstotliwości decyduje hotel), 1 piętro, przestronne, eleganckie lobby, całodobowa recepcja, restauracje: główna L’Ulivo w budynku głównym z tarasem i Costa di Simeri – dania w formie bufetu, obsługa kelnerska, kuchnia międzynarodowa, okazjonalnie wieczory tematyczne, dostępne foteliki i menu dla dzieci, dania wegetariańskie; bar w lobby, bar przy basenie, bar przy plaży, biberoneria – pomieszczenie dla matek z małymi dziećmi; wypożyczalnia wózków (ograniczona ilość), butiki, mały bazar; sala konferencyjna, taras z widokiem na basen i morze, duży ogród, za opłatą: internet bezprzewodowy w pobliżu recepcji (ok. 10 EUR/godz.), room-service, fotograf, lekarz na wezwanie, opiekunka do dziecka (na zamówienie przed przyjazdem), pralnia; akceptowane karty kredytowe: Visa, MasterCard, American Express, Diners Club.

standardowy superior: 2-os. (możliwość 1 dostawki), ok. 20 m², całkowicie odnowiony, nowoczesny, ładnie urządzony w stylu śródziemnomorskim, klimatyzowany (połowa czerwca – połowa września), łazienka (wanna lub prysznic, wc; suszarka), telewizja satelitarna, telefon, sejf, minibar (płatny); bezpłatne łóżeczko dla dziecka do 2 lat na zamówienie przed przyjazdem; taras (stolik i krzesełka); rodzinny: 2-os. (możliwość 1 lub 2 dostawek), ok. 25-30 m², 1 duży pokój w apartamentach lub bungalowach; oba rodzaje wyposażone jak pokój standardowy; pokój rodzinny na zamówienie, za dopłatą.

2 baseny, słodka woda, łącznie ok. 500 m², gł. do 1,5 m, wydzielona część dla dzieci, ok. 50 m² i ok. 80 m², gł. ok. 0,5 m; przy basenach bezpłatne parasole i leżaki, ręczniki za kaucją; 9 kortów tenisowych z wypożyczalnią sprzętu (oświetlenie płatne), 2 boiska do minipiłki nożnej, siatkówka, siatkówka plażowa, bule, petanka; pokój i plac zabaw dla dzieci, minikluby dla dzieci (3-16 lat), amfiteatr, dyskoteka, animacje dla dorosłych i dla dzieci; za opłatą: centrum wellness; sporty wodne na plaży: zajęcia sportowe oraz animacje dostępne sezonowo (połowa czerwca – połowa września).

śniadanie (8.00-9.30), obiad (13.00-15.30), kolacja (19.30-22.00) w formie bufetu w restauracji głównej; do obiadu i kolacji: limitowane wino, woda, soki.

wydzielona część basenu, pokój i plac zabaw, minikluby, animacje, foteliki i menu w restauracji
internet bezprzewodowy w pobliżu recepcji

Włochy — Kalabria

Nazywana „terra da scoprire” – czyli krainą do odkrycia, z roku na rok przyciąga coraz więcej turystów z całego świata. Tutaj, na czubku włoskiego buta, kuszą piękne i różnorodne plaże, błękitne morze i pikantne przysmaki regionalnej kuchni. Niebotyczne góry i rajskie zatoki, tajemnicze groty i majestatyczne pozostałości greckich miast – tyle jeszcze pozostało do odkrycia.

Aktualna pogoda – Kalabria

Źródło: Meteogroup Logo
Kwiecień
0°C 23°C
Maj
-2°C 27°C
Czerwiec
4°C 30°C

POŁOŻENIE: na wschodnim wybrzeżu Kalabrii, nad Morzem Jońskim, ok. 3,5 km od miasteczka SIMERI, ok. 16 km od CATANZARO; ok. 40 km od portu lotniczego w Lamezii.

PLAŻA: hotelowa, piaszczysta, długa, szeroka, łagodne zejście do morza, bezpośrednio przy hotelu, ok. 250 m od budynków hotelowych (zależnie od miejsca zakwaterowania), parasole płatne (ok. 10 EUR/komplet), leżaki i materace, ręczniki za kaucją; bar all inclusive.

HOTEL: czterogwiazdkowy, stylowy i nowoczesny, zbudowany w latach 90., część hotelowa odnowiona w 2013 r., łącznie 400 pokoi, apartamentów i bungalowów, w kilkunastu budynkach na dużym terenie; na terenie hotelu kursuje kolejka na kółkach (o częstotliwości decyduje hotel), 1 piętro, przestronne, eleganckie lobby, całodobowa recepcja, restauracje: główna L’Ulivo w budynku głównym z tarasem i Costa di Simeri – dania w formie bufetu, obsługa kelnerska, kuchnia międzynarodowa, okazjonalnie wieczory tematyczne, dostępne foteliki i menu dla dzieci, dania wegetariańskie; bar w lobby, bar przy basenie, bar przy plaży, biberoneria – pomieszczenie dla matek z małymi dziećmi; wypożyczalnia wózków (ograniczona ilość), butiki, mały bazar; sala konferencyjna, taras z widokiem na basen i morze, duży ogród, za opłatą: internet bezprzewodowy w pobliżu recepcji (ok. 10 EUR/godz.), room-service, fotograf, lekarz na wezwanie, opiekunka do dziecka (na zamówienie przed przyjazdem), pralnia; akceptowane karty kredytowe: Visa, MasterCard, American Express, Diners Club.

POKÓJ:standardowy superior: 2-os. (możliwość 1 dostawki), ok. 20 m², całkowicie odnowiony, nowoczesny, ładnie urządzony w stylu śródziemnomorskim, klimatyzowany (połowa czerwca – połowa września), łazienka (wanna lub prysznic, wc; suszarka), telewizja satelitarna, telefon, sejf, minibar (płatny); bezpłatne łóżeczko dla dziecka do 2 lat na zamówienie przed przyjazdem; taras (stolik i krzesełka); rodzinny: 2-os. (możliwość 1 lub 2 dostawek), ok. 25-30 m², 1 duży pokój w apartamentach lub bungalowach; oba rodzaje wyposażone jak pokój standardowy; pokój rodzinny na zamówienie, za dopłatą.

SPORT I ROZRYWKA: 2 baseny, słodka woda, łącznie ok. 500 m², gł. do 1,5 m, wydzielona część dla dzieci, ok. 50 m² i ok. 80 m², gł. ok. 0,5 m; przy basenach bezpłatne parasole i leżaki, ręczniki za kaucją; 9 kortów tenisowych z wypożyczalnią sprzętu (oświetlenie płatne), 2 boiska do minipiłki nożnej, siatkówka, siatkówka plażowa, bule, petanka; pokój i plac zabaw dla dzieci, minikluby dla dzieci (3-16 lat), amfiteatr, dyskoteka, animacje dla dorosłych i dla dzieci; za opłatą: centrum wellness; sporty wodne na plaży: zajęcia sportowe oraz animacje dostępne sezonowo (połowa czerwca – połowa września).

SOFT ALL INCLUSIVE: śniadanie (8.00-9.30), obiad (13.00-15.30), kolacja (19.30-22.00) w formie bufetu w restauracji głównej; do obiadu i kolacji: limitowane wino, woda, soki.

DLA DZIECIwydzielona część basenu, pokój i plac zabaw, minikluby, animacje, foteliki i menu w restauracji

INTERNETinternet bezprzewodowy w pobliżu recepcji

KONTAKT: ,

 

Podane w ofercie godziny serwowania posiłków oraz funkcjonowanie poszczególnych elementów infrastruktury hotelowej mogą ulegać nieznacznym zmianom ze względu na sezonowość, warunki pogodowe, prośby Gości lub siły wyższe, na które hotelarz nie będzie miał wpływu.

 

Informacje praktyczne

Pilot: turyści objęci są opieką polskiego rezydenta, do którego zadań należy pomoc przy przylocie, wylocie, podczas pobytu oraz przyjmowanie zapisów na wycieczki lokalne.

Czas przelotu: Polska – Lamezia – ok. 2 godz.

Czas lokalny: czas polski.

Język: włoski.

Waluta: euro (EUR).

Napięcie: 220 V (w większości hoteli niezbędny adapter – dostępny w recepcji lub sklepach).

Ceny w hotelu i restauracji: obiad – od 20-22 EUR, wino – od 12 EUR, woda mineralna – od 1,5 EUR, piwo – od 4 EUR, pizza – 7-15 EUR.

Wynajem samochodów: od ok. 70 EUR/dzień. Sjesta: tradycja południowych Włoch, przeważnie w godz. 13.00-17.00; w tym czasie zamykane są sklepy, banki, restauracje, jest także ograniczony dostęp do urządzeń rekreacyjnych w hotelach (np. baseny).

Plaże: hotele z naszej oferty dysponują plażami prywatnymi lub wydzielonymi częściami na plażach publicznych. Większość hoteli oferuje bezpłatny serwis plażowy (1 parasol i 2 leżaki na pokój lub apartament, lub do wyczerpania miejsc – zależnie od hotelu).

Taksa klimatyczna: obowiązkowa opłata płatna przy zakwaterowaniu: dorośli: ok. 2-3 EUR/dzień; dzieci do 12 lat: ok. 1-2 EUR/dzień.

Wycieczki lokalne: organizowane są przez lokalne agencje turystyczne na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość niezorganizowania wycieczki z powodu zbyt małej liczby chętnych.


Zawsze aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie www.msz.gov.pl > informacje konsularne > ostrzeżenia dla podróżujących: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia/

Opis regionu

Nazywana „terra da scoprire” – czyli krainą do odkrycia, z roku na rok przyciąga coraz więcej turystów z całego świata. Tutaj, na czubku włoskiego buta, kuszą piękne i różnorodne plaże, błękitne morze i pikantne przysmaki regionalnej kuchni. Niebotyczne góry i rajskie zatoki, tajemnicze groty i majestatyczne pozostałości greckich miast – tyle jeszcze pozostało do odkrycia.

Kalabria leży między dwoma Morzami: Tyrreńskim i Jońskim. Turystyka ma dłuższe tradycje na wybrzeżu tyrreńskkim. To właśnie tutaj linia brzegowa jest najbardziej urozmaicona, są miejsca, gdzie góry spotykają się z morzem tworząc zatoczki z maleńkimi, dzikimi plażami. Można tu spotkać plaże z białym piaskiem i egzotyczną roślinnością i poczuć się jak na Karaibach! Królową zachodniego wybrzeża Kalabrii jest Tropea – najmodniejszy kurort i najpiękniejsze miasto w Kalabrii, fascynujące śródziemnomorską architekturą i niesamowicie malowniczym położeniem. Z górnej części miasta dojrzeć można Wyspy Liparyjskie a wiele zabytków świadczy o bogatej historii. Jest tu mnóstwo świetnych restauracji i barów. Wybrzeże wschodnie, nad Morzem Jońskim, jest natomiast bardziej płaskie, mniej zurbanizowane, a woda w morzu jest bardzo czysta. Właśnie dzięki ukształtowaniu terenu powstało tu dużo nowoczesnych hoteli, często zajmujących rozległy teren i leżących bezpośrednio nad morzem. Plaże nad Morzem Jońskim są na ogół długie, piaszczyste z odcinkami żwirowymi i kamienistymi. Miejscowości leżą kilka kilometrów od wybrzeża, gdzie położone są ich nadmorskie dzielnice, np.: Catanzaro Lido, Simeri Marina czy Sibari Marina. Warto odwiedzić wykopaliska w Sibari, starożytnego miasta słynącego z bogactwa i dobrobytu. To właśnie stąd pochodzi określenie „sybaryta. Warto wybrać się także do Capo Colonna, najdalej na wschód wysunięte miejsce Kalabrii ze słynną, samotną kolumną, do La Castella z pięknie położonym zamkiem Aragońskim, czy do Catanzaro – stolicy Kalabrii. Catanzaro zwane jest miastem dwóch mórz lub trzech V. Położone nad Morzem Jońskim leży tylko ok. 35 km od Morza Tyrreńskiego.

Zdjęcia regionu

Zobacz wszystkie

Atrakcje w regionie

TROPEA

Najpiękniejsze i najmodniejsze miasto w Kalabrii, uważane za perłę Morza Śródziemnego, malowniczo położone na nadmorskim klifie, zachwycające śródziemnomorską architekturą. Warto zwiedzić tutaj urokliwe centrum, gdzie najważniejsze zabytki to normańska katedra i kościół Santa Maria dell’Isola Tropea. Jest tu także mnóstwo dobrych restauracji i barów. Z górnej części miasta rozciąga się wspaniały widok na Wyspy Liparyjskie. U stóp nadmorskiegp klifu rozciąga się wspaniała piaszczysta plaża.

PIZZO

Miasteczko z urokliwą starówką, położone nad Morzem Tyrreńskim. Najbardziej znany zabytek to zamek z XV wieku, gdzie był więziony i rozstrzelany francuski generał Joachim Murat. Niedaleko od starego miasta znajduje się ciekawy kościół Piedigrotta, zbudowany na skale, ozdobiony wieloma rzeźbami. Lokalnym wyrobem, z kórego słynie miasteczko jest „tartufo di Pizzo” – pyszne czekoladowe lody.

REGGIO DI CALABRIA

Miasto leżące nad Cieśniną Mesyńską, którego początki datują się na rok 720 p.n.e. Warto odwiedzić tutaj Muzeum Narodowe z najcenniejszą pamiątką po pierwszych osadnikach,  jaką są Wojownicy z Brązu (Bronzi di Riace) - dwa greckie posągi sprzed ok. 2500 lat, przypisywane Fidiaszowi. W mieście znajduje się kilkanaście niewielkich kościołów, ruiny Zamku Aragońskiego z XV wieku i nadmorska promenada, z której roztacza się wspaniały widok na wybrzeże Sycylii i Etnę. Ponoć można tu zaobserwować tajemnicze zjawisko fatamorgany. Okolice Reggio słyną z upraw bergamoty, gorzkiej pomarańczy stosowanej między innymi do aromaryzowania herbaty „earl grey”

DIAMANTE

Malownicze miasteczko, położone na małym cyplu, znana miejscowość wypoczynkowa z ładnymi plażami. Od lat ’80 ubiegłego wieku słynie także jako „citta di murales”. Na bielonych ścianach domków znajduje się ponad 150 bajecznie kolorowych murari – malowideł, którymi autorami są malarze z całego świata. Inicjatorem całego przedsięwzięcia był mediolański artysta – Nani Razzetti. W Diamante od 1992, corocznie na początku września, odbywa się Festiwal Peperoncino, poświęcony pikantnej papryczce, jednemu z kulinarnych symboli Kalabrii.

SCYLLA

Miasteczko położne nad Cieśniną Mesyńską, niedaleko Reggio Di Kalabria. To ponoć właśnie tutaj mityczna Scylla, piękna dziewczyna zamieniona przez Kirke w przerażającego potwora morskiego, opisanego także przez Homera w Odysei, siała postrach postrach wśród żeglarzy. Dzisiaj największą atrakcją miasteczka jest ładna plaża i zamek Ruffo, położony na cyplu, z którego roztacza się wspaniały widok na Cieśninę Mesyńską.

WYKOPALISKA W SIBARI

Pozostałości starożytnego miasta słynącego z bogactwa i dobrobytu. To właśnie stąd pochodzi określenie „sybaryta”. Sybaris leży na Wybrzeżu Jońskim, dzisiaj jest to mała miejscowość, natomiast w starożytności było to prawdopodobnie jedno z największych miast ówczesnego świata, liczące ok. 100.000 mieszkańców. Sybaris od dawna stanowi zagadkę dla archeologów Po wieloletnich pracach wykopaliskowych, które trwają do dzisiaj odnaleziono ruiny domów, łaźni, zarys głównej ulicy – decumanus, fragmenty kolumn. Dla zwiedzających dostępna jest wyznaczona część terenu wykopalisk, który zajmuje ok. 1000 hektarów, z czego do dzisiaj przebadano zaledwie ok. 10 hektarów.

GERACE

Jedna z najładniejszych miejscowości Kalabrii,  malowniczo położona nad Morzem Jońskim,  na urwisku, zwane świętym miastem z uwagi na dużą ilość kościołów. Znajdują się tu ruiny średniowiecznych murów obronnych i normańskiego zamku. Najważniejszą budowlą Gerace  jest XI-wieczna katedra, której kolumny pochodzą ponoć z Locri. Inne ciekawe kościoły to Santa Maria del Mastro, San Giovanello czy kościół św. Franciszka z Asyżu.

LOCRI

Miasteczko nad Morzem Jońskim, które było potęgą w okresie hellenistycznym. Znajdują się tutaj dobrze zachowane pozostałości starożytnych murów, ruiny greckich świątyń i teatru.

CAPO COLONNA

Najdalej na wschód wysunięte miejsca Kalabrii,  przylądek ze słynną samotną kolumną - pozostałością  po starożytnej świątyni Hera Lacinia. Kiedyś przylądek nazywał się Capo Lacinio, następnie Capo Colonne – od wielu kolumn, które pozostały po światyni. Kiedy zostały one użyte do wzniesienia innych i została tylko jedna, nazwę zmieniono na Capo Colonna. 

Ogólna ocena:
4,9 / 6
12 opinii
92% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Dobre wyżywienie
 • Standard pokoi
 • Obsługę hotelową
Hotel położony w ładnym otoczeniu nad morzem, ale daleko od jakiegokolwiek miasteczka, a dojazd do najbliższego Catanzaro busem (odpłatnie) nie zawsze możliwy, ponieważ musiały być co najmniej cztery osoby. Wyżywienie urozmaicone i smaczne, a także w dowolnej ilości. Miła obsługa kelnerska. Mankamentem były bardzo głośne animacje i dyskoteki, trwające niekiedy do 1 godziny w nocy. Mały wybór wycieczek fakultatywnych.
Hotel ładny, choć poziom porządku w pokojach niezadowalający, położenie hotelu beznadziejne. Animacje tylko w języku włoskim i wyłącznie dla dzieci. Obsługa miła. Jedzenie przepyszne. Nie poleciłabym tego hotelu młodym parom, singlom oraz ludziom którzy cenią sobie spokój. Miejsce nudne, oprócz hotelu w miejscowości nie ma nic więcej. W hotelu było bardzo dużo włoskich rodzin z dziećmi co powodowało wieczny gwar i hałas.
Bardzo słabe położenie hotelu i bardzo mało atrakcji i możliwości spędzenia czasu
Hotel bardzo ładny, jedzenie smaczne i różnorodne, jednak położenie bardzo kiepskie, to samo dotyczy atrakcji w hotelu, brak atrakcji i nieciekawe baseny.
położony na uboczu, świetna kuchnia, liczne korty tenisowe
Bardzo dobry hotel dla osób szukających odpoczynku w ciszy, w ogrodzie, przy plaży, bez natarczywej animacji. Woda w morzu czysta, dobre warunki do pływania. Dla osób wierzących możliwość uczestniczenia we Mszy Świętej w niedzielę w pobliskim kościele. Jedzenie super, codziennie owoce morza, wołowina (steki), duży wybór ryb i sałatek warzywnych.
brak opisu
Wycieczka objazdowa - bardzo kiepskie jedzenie i hotele śniadań praktycznie nie było (1 plaster sera i 1 plaster wędliny + suchy chleb) Tragedia. Odwołana wycieczka na Wyspy Liparyjskie - obowiązkowy punkt programu. Z powody braku przewożnika ( w weekendy nie kursują statki) potwierdzona informacja w lokalnych biurach organizujących te wycieczki. Jedyny pozytyw objazdówki to widok Antycznego Rzymu i Coloseum i rewelacyjny rezydent Pan Piotr Hotel na wypoczynku Bacello simeri Hotel fantastyczny wspaniałe jedzenie, obsługa miła jednak nie mówiąca po angielsku tylko po włosku wspaniałe animacje - też po włosku jednak do kabaretów i występów w teatrze nie potrzebny język włoski. Totalny brak obsługi Rezydenta 1 Spotkanie zapoznawcze w 3 dniu pobytu w hotelu pozostałe spotkania odwołane brak informacji o wylocie i zmianach godzin zero zainteresowania gośćmi
Hotel czysty,zadbany ale w fatalnym miejscu.Obsługa miła ale rozumieją tylko w języku włoskim.Pokoje sprzątane,ale ciągle trzeba zmagać się z zapychającym się odpływem pod prysznicem gdzie woda podchodziła do korytarza. Basen totalna paranoja nieczynny od 13 do 19!!!! plaża dodatkowo płatna 25 E/pokój. Awarie prądu oraz alarmu który włanczał się w środku nocy.
jeden z najlepszych hoteli w jakim byłam, nowoczesny wystrój pokoju, bardzo dobre jedzenie, kameralna atmosfera
Bardzo miła obsługa, przyjazna atmosfera. Piękny teren wokół hotelu, pozwalający na spacery i trochę bardziej aktywny wypoczynek. Dobre, zróżnicowane jedzenie, brak uciążliwych kolejek do bufetu. Turyści, to głównie Włosi, więc, jak kto lubi. Dzięki temu animacje też są tylko w języku włoskim, ale z Włochami da się dogadać. Generalnie idealne miejsce na tygodniowy wypoczynek, bo okolica poza hotelem jest nieciekawa i odrzucająca. Minusem był brak wycieczek z Itaki ze względu na małe zainteresowanie. Polecamy organizowanie wycieczek busem a nie koniecznie dużym autokarem, wtedy się uda zebrać mniejszą grupę.
Hotel położony w ogrodzie, pokoje odnowione, zadbane, codziennie sprzątane, codziennie wymieniane ręczniki. Minusem były kontakty na wąską wtyczkę. Plusem była lodówka w pokoju i darmowy sejf, brakowało w TV polskich kanałów. Restauracja na dworze, zadaszona, przestronna, obsługa kelnerska sprawna. Jedzenie: częściowo powtarzające się: np. jajka sadzone, na twardo, na miękko, tosty, kiełbaski, pizza, owoce, makarony, ryby, mięsa. Z tymże makarony, ryby i mięsa były różne. Ponadto jedzenie w miarę urozmaicone i dużo do wyboru. Do wyboru ciasta. Podczas jednej kolacji były regionalne specjały do degustacji (ser, kiełbasa). Podczas lunchu i kolacji dostępne lody. Bar przy basenie: automaty z kawami, wodą gorącą (możliwość zrobienia herbaty), czekoladą, gorącym mlekiem oraz z zimnymi napojami. Barmani - trudności w porozumiewaniu w języku angielskim. Podawali napoje alkoholowe i bezalkoholowe. Minus, że bazowali tylko na napojach z automatu (nie były markowe). Bar przy plaży analogicznie jak przy basenie, dodatkowo w porze po śniadaniu prawie do kolacji dostępne przekąski i lody - do wyczerpania. Animacje prowadzono, ale jedynie w języku włoskim - trudności w porozumiewaniu w języku angielskim. Plaża żwirkowo - piaszczysta, ok. 5 minut od zabudowań hotelowych. Minusem był brak darmowych leżaków i parasoli na plaży (dodatkowa opłata 35 euro za tydzień/pokój). Dostępność roweru wodnego i kajaków. Na terenie hotelowym była dostępność do boisk: tenisa ziemnego, piłki nożnej, koszykówki. Dostępny był również basen (leżaki i parasole dookoła) oraz basenik dla dzieci, a także plac zabaw dla dzieci z dmuchanymi zjeżdżalniami. Minusem był fakt, że za wymianę ręcznika basenowego na czysty trzeba było zapłacić 3 euro. Minusem było położenie, na uboczu - daleko od sklepów, restauracji, wypożyczalni samochodów. Generalnie obsługa miła. Plusem było przedłużenie możliwości wykwaterowania do godziny 12.00 (normalnie o 10.00 i blokowane są drzwi do pokoju).

Informacje o dostępności i cenach wycieczek lokalnych z poszczególnych hoteli u rezydenta.

Tropea i Pizzo – przejazd do Tropei, uważanej za perłę Morza Śródziemnego. Miasteczko jest pięknie położone na nadmorskim klifie, warto zwiedzić urokliwe centrum, najważniejsze zabytki to normańska katedra i kościół St. Maria dell’Isola. Dalej droga wiedzie do Pizzo z zamkiem, gdzie był więziony i rozstrzelany francuski generał Murat. Niedaleko od starego miasta znajduje się ciekawy kościół Piedigrotta, zbudowany na skale. Zauroczyć można się również bajkowymi klifami Capo Vaticano. Wycieczka całodzienna. Cena – ok. 46-62 EUR.

Neapol – zwiedzanie stolicy Południa – Neapolu, zamieszkałego i umiłowanego przez Juliusza Słowackiego i Henryka Sienkiewicza. Spacer po monumentalnym centrum miasta: Piazza del Plebiscito, Palazzo Reale, Teatro San Carlo, Galleria Umberto I. Czas na zakupy w historycznym centrum Neapolu i degustację słynnego likieru Limoncello produkowanego tylko na południu Włoch. Przejazd autokarem wzdłuż wybrzeża oraz wjazd na punkty widokowe, skąd roztacza się panorama na Zatokę Neapolitańską i Pola Flegrejskie. Wycieczka całodzienna. Cena – ok. 90 EUR.

Pompeje i Wezuwiusz – zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem terenu wykopalisk antycznego miasta, zasypanego popiołem wulkanicznym w 79 r. Pompeje były bogatym portem i metropolią, przez które przechodziła ogromna ilość towarów zasilających potrzeby stolicy. Do dzisiaj zachowały się ulice, domy, łaźnie, jadłodajnie i domy publiczne. Wjazd na Wezuwiusz, który pięknie dominuje nad Zatoką Neapolitańską i jest najbardziej znanym wulkanem w kontynentalnej części Europy. Możliwość przejścia w okolice krateru. Wycieczka całodzienna. Cena – ok. 82 EUR.

Wyspy Liparyjskie – zaokrętowanie na statek turystyczny w Vibo Valentia. Trasa rejsu wiedzie od Liparii, stolicy archipelagu, przez Vulcano, wyspę leżącą najbliżej Sycylii. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych wizyta na Stromboli – wyspie z aktywnym wulkanem. Wycieczka całodzienna. Cena – ok. 66 EUR.

Reggio DI Calabria i ScIlla – przejazd do Reggio Calabria, zwiedzanie Museo Nazionale, które mieści słynne Bronzi di Riace: dwa posągi z brązu, przypisywane Fidiaszowi. Spacer nadmorską promenadą, skąd rozciąga się widok na wybrzeże Sycylii i Etnę. Ponoć można tu zaobserwować tajemnicze zjawisko fatamorgany. Przejazd do Scilla, starożytnej Scylli, mitycznego miejsca znanego z „Odysei”, pięknie położonego nad morzem. Następnie wjazd na górę Monte San Elia – „balkon cieśniny Mesyńskiej”. Przy dobrej pogodzie widać stąd Etnę, Stromboli i góry Aspromonte. Wycieczka całodzienna. Cena – ok. 50 EUR.

Taormina i Mesyna – przejazd na Sycylię do Taorminy, starożytnego Taurominum. Miasto leży na wzniesieniu, ze wspaniałym widokiem na morze, dominuje nad nim majestatyczna Etna. W czasie wolnym możliwość zobaczenia słynnego grecko-rzymskiego teatru, Villa Comunale – ogrodów publicznych z wieloma odmianami kwiatów i krzewów, corso Umberto. Przejazd do Mesyny, nazywanej „Bramą Sycylii”. Najważniejsze zabytki miasta to kościół San Francesco, fontanna Neptuna, ratusz, kościół Annunziata dei Catalani i Piazza Duomo. Wycieczka całodzienna. Cena – ok. 65 EUR.

Locri – przejazd do Locri nad Morzem Jońskim, które było potęgą w okresie hellenistycznym. Zwiedzanie strefy archeologicznej. Dalej trasa wiedzie do Gerace, zwanego „świętym miastem” z uwagi na dużą liczbę kościołów. Spacer po średniowiecznych uliczkach, zwiedzanie normańskiej katedry, bizantyjskiego kościoła San Giovanello. Przejazd do miasteczka Mammola, które leży wśród zielonych wzgórz parku Aspromonte. Jest to ulubione weekendowe miejsce Kalabryjczyków, znane z pysznych serów i słodyczy. Wycieczka całodzienna. Cena – ok. 50 EUR.

 

Wycieczki lokalne organizowane są przez lokalne agencje turystyczne na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość niezorganizowania wycieczki z powodu zbyt małej liczby chętnych.

Sprawdź cenę

 • Dojazd własny
Cena/os.: 2 599pln Razem Szczegóły ceny 5 198 pln
Rezerwuj

Infolinia

 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt 8-22 sob-ndz 9-20

Podziel się

Facebook Google+

Dlaczego warto?

 1. Kompletne ceny - nasze ceny nigdy nie zawierają żadnych ukrytych opłat.
 2. Gwarancja ubezpieczeniowa - 183 000 000 PLN
 3. Wygoda — rezerwujesz kiedy chcesz.

Bezpieczeństwo

Dane w procesie rezerwacji chronimy i szyfrujemy certyfikatem

Thawte