phone mobile heart logo Flag of Belarus airplane
> >Wyniki Wyszukiwania> >

Ekwador i Galapagos

Atuty oferty

Ekwador i Galapagos Kod: UIOEKWA

PLN
Itaka

Ekwador i Galapagos Kod: UIOEKWA Ekwador

QUITO - OTAVALO - LAGUNA CUICOCHA - PARK NARODOWY COTOPAXI - BAÑOS - RIOBAMBA - EL NARIZ DEL DIABLO - INGAPIRCA - CUENCA - PARK NARODOWY EL CAJAS - GUAYAQUIL - ISABELA - SIERRA NEGRA - SANTA CRUZ - SEYMOUR
Wspaniałe 2 tygodnie, odkrywanie dzień po dniu nowych cudów natury, pełna egzotyka i atmosfera fantastycznej przygody. W programie wszystko, co kojarzy się z Ameryką Południową: potęga natury, ślady tajemniczych kultur i piękne kolonialne miasta. Bo Ekwador - najmniejsze państwo andyjskie - to Ameryka Południowa w pigułce! Głównym punktem programu jest kilkudniowy pobyt na słynnym żółwim archipelagu Galapagos, podczas którego zaplanowano nie tylko podglądanie fascynujących zwierząt, lecz także chwile relaksu na wspaniałych plażach. Na trasie 2 przeloty wewnętrzne, przeprawy łodziami i podróż pociągiem jedną z najbardziej malowniczych tras na świecie.

Opis oferty

1. DZIEŃ
Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Ekwadoru. Przylot do Quito. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

2. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie jednego z najpiękniejszych miast Ameryki Południowej - QUITO, stolicy Ekwadoru, najmniejszego państwa andyjskiego, położonej u stóp wulkanu Pichincha (4879 m n.p.m.), na wysokości 2700-2850 m n.p.m. Panoramiczne zwiedzanie nowej części miasta: droga konkwistadorów, pomnik Francisco de Orellany, Kongres z fasadą, którą zdobią sceny z historii Ekwadoru, Uniwersytet Katolicki i politechnika, parki El Ejido i Alameda. Przejazd na wzgórze Panecillo, skąd rozciąga się wspaniały widok na miasto. Zwiedzanie wpisanego na Listę UNESCO Starego Miasta z kolonialną zabudową: plac Niepodległości - serce miasta, Pałac Legislacyjny, Pałac Prezydencki, Pałac Arcybiskupi, XVI-wieczna katedra metropolitarna, renesansowy kościół i klasztor San Francisco z XVI w., barokowy kościół La Compañía de Jesús z początku XVII w., uważany za najpiękniejszy w całej Ameryce Łacińskiej i nazywany Kaplicą Sykstyńską Quito. Przejazd do La Mitad del Mundo, Pomnika Równika położonego na 0° szerokości geograficznej, zwieńczonego olbrzymią kulą z brązu. Stań na dwóch półkulach w jednej chwili! Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ
Śniadanie. Wycieczka do indiańskiego miasteczka OTAVALO z największym i najsłynniejszym w całej Ameryce Południowej targiem wyrobów ludowych, mieniącym się kolorami. Przejazd do LAGUNY CUICOCHA w kraterze wygasłego wulkanu Cotacachi (4939 m n.p.m) na terenie Ekologicznego Rezerwatu Cotacachi-Cayapas. Przejazd do południowej części "Alei Wulkanów". Przejazd do Lasso. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ
Śniadanie. Wizyta w PARKU NARODOWYM COTOPAXI, leżącym u podnóża jednego z najwyższych aktywnych wulkanów na świecie, Cotopaxi (5897 m n.p.m.). Przy dobrej widoczności jego ośnieżony stożek widać z północnych dzielnic Quito oddalonych o 50 km. Okazja do obserwacji tzw. laharów - popiołów wypływających z wulkanów - i flory typowej dla strefy paramo. Przejazd wyschniętym dnem jeziora, przejście do schroniska José Rivas na 4800 m n.p.m. na zboczu lodowca, wycieczka wokół jeziora Limpiopungo (3800 m n.p.m.), obserwacja endemicznych gatunków ptaków i dzikich koni. Przejazd do niewielkiej miejscowości BAÑOS słynącej z sanktuarium Matki Boskiej i gorących źródeł, położonej na zboczu dzikiego wulkanu Tungurahua (5023 m n.p.m), nazywanym przez miejscowych Czarnym Olbrzymem. Spacer z Baños do Puyo kanionem rzeki Pastaza otoczonym lasem deszczowym i wodospadami: Manto de la Novia, Machay, Pailón del Diablo - jednym z największych wodospadów w Ekwadorze (ok. 80 m wysokości). Przejazd do Chimborazo. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

5. DZIEŃ
Śniadanie. Podróż koleją (ok. 5 godz.) z RIOBAMBA przez Cajabamba, Laguna de Colta i wioskę Guamote do malowniczego miasteczka Alausí, dawnego kurortu. Stąd rozpoczyna się najbardziej widowiskowa i jedna z najpiękniejszych na świecie linii kolejowych EL NARIZ DEL DIABLO (Diabli Nos), największa atrakcja ekwadorskich kolei, gwarantująca niezapomniane przeżycia i malownicze krajobrazy andyjskich wąwozów, stromych zboczy gór oraz typowych indiańskich osad. Powrót do Alausí. Przejazd do ruin największego miasta Inków w Ekwadorze, INGAPIRCA, zbudowanego ze względów strategicznych na szczycie Cañari w XV w., którego nazwa oznacza "kamienny mur Inków". Miasto było centrum administracyjnym, miało duże znaczenie religijne i było twierdzą na Szlaku Inków z Quito do Cuzco. Zwiedzanie: fortyfikacje, dziedzińce, tarasy, Świątynia Boga Słońca. Przejazd do Cuenca. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie CUENCA, trzeciego co do wielkości i uważanego za najpiękniejsze miasto Ekwadoru, wpisanego na Listę UNESCO. Położone na brzegu rzeki Tomebamba zachwyca kolonialną architekturą, brukowanymi uliczkami, ukwieconymi placami i niezwykłą atmosferą. Zwiedzanie: główny plac - Parque Abdón Calderón ze Starą i Nową Katedrą oraz inkaskie ruiny Todos Santos sąsiadujące z pozostałościami hiszpańskiego młyna. Wizyta w jednej z najsłynniejszych fabryk kapeluszy panama wytwarzanych z włókien palmowych. Przejazd na północ Drogą Panamerykańską, doliną Gualaceo z uprawami brzoskwiń, moreli, jabłek, guawy, do położonej w wyższych partiach wioski Chordeleg słynnej z rękodzieła: kapelusze panama, kosze, ceramika, kolorowe hafty i efektowna biżuteria. Powrót do hotelu, nocleg.

7. DZIEŃ
Śniadanie. Wycieczka do PARKU NARODOWEGO EL CAJAS, położonego na wysokości 3500-4200 m n.p.m. u podnóży górskich urwisk. Obszar parku to w większości paramo - stepowy płaskowyż porośnięty wysokimi wrzosowiskami andyjskimi, z ponad 200 jeziorami i lagunami polodowcowymi, połączonymi małymi rzekami i strumieniami. Dwie rzeki przepływające przez Cuenca - Tomebamba i Yanuncay - mają źródło w El Cajas. Przejazd do GUAYAQUIL, największego miasta Ekwadoru i głównego portu morskiego. Wizyta w parku Seminario - zabytkowym ogrodzie botanicznym, gdzie po trawnikach biegają legwany, a w stawach pływają żółwie. Spacer bulwarem nadbrzeżnym Malecon 2000, z przepięknym widokiem na rzekę Guayas, aż do malowniczej dzielnicy cyganerii, Las Peñas z XIX-wieczną drewnianą architekturą. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

8. DZIEŃ
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot na wyspę Baltra na Galapagos. Archipelag leżący 960 km od zachodnich wybrzeży Ekwadoru rozsławił Karol Darwin, który odwiedził wyspy na początku lat 30. XIX w. To unikatowe na skalę światową miejsce, jeden z najważniejszych parków narodowych na świecie, żywe laboratorium, które jest domem dla wielu gatunków fauny i flory niewystępujących nigdzie indziej. Do najsłynniejszych należą: żółwie słoniowe, legwany morskie, głuptaki, a 76 z 89 gatunków ptaków to gatunki endemiczne. Wyspy Galapagos powstałe w wyniku erupcji wulkanicznych, a także otaczający je pas Oceanu Spokojnego, są w 97% ściśle chronione i objęte patronatem UNESCO. Przeprawa promowa na drugą co do wielkości wyspę archipelagu, Santa Cruz (986 km²). Przejazd do miejscowości Puerto Ayora. Obiad w lokalnej restauracji i przepłynięcie na największą wyspę archipelagu, ISABELA, nazwaną tak na cześć hiszpańskiej królowej, która sponsorowała wyprawy Krzysztofa Kolumba. Zakwaterowanie w hotelu w Puerto Villamil. Czas wolny - wypoczynek na jednych z najpiękniejszych plażach archipelagu: Concha i Perla. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

9. DZIEŃ
Wczesne śniadanie. Całodniowa wycieczka do wulkanu SIERRA NEGRA z drugim co do wielkości kraterem na świecie. Postój w dwóch punktach widokowych: La Bacanilla i Volcano Chico, skąd roztacza się spektakularny krajobraz księżycowy. Obiad w typowej hacjendzie, okazja do spróbowania lokalnych przysmaków. Przepłynięcie na Tintoreras - grupkę małych wysepek w pobliżu Puerto Villamil, gdzie można podziwiać lwy morskie, pingwiny i różne gatunki ryb, w tym rekiny. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

10. DZIEŃ
Wczesne śniadanie. Przepłynięcie na wyspę SANTA CRUZ. Wizyta w Zatoce Żółwi, z jedną z najpiękniejszych plaż archipelagu, gdzie można obserwować m.in. legwany morskie, pelikany, lwy morskie. Charakterystyczne dla krajobrazu wyspy są gigantyczne opuncje. Czas wolny - kąpiel w oceanie. Obiad. Wizyta w stacji badawczej im. Karola Darwina, gdzie można się zapoznać z metodą hodowli żółwi galapagos i obserwacja kilku pokoleń żółwi, z których najsłynniejszy jest Samotny George - jedyny przedstawiciel swojego gatunku ocalały na wyspie Pinta. Zakwaterowanie w hotelu w Punta Ayora, kolacja, nocleg.

11. DZIEŃ
Śniadanie. Przepłynięcie na wyspę SEYMOUR. Spacer po wyspie, którą zamieszkują kolonie morskich ptaków składających tu jaja. Najsłynniejsze to głuptaki niebieskonogie i wspaniałe fregaty. Obiad. Czas wolny - wypoczynek na plaży Bachas. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

12. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko na wyspie Baltra. Przelot do Quito. Zakwaterowanie w hotelu w Quito. Czas wolny. Nocleg.

13. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

14. DZIEŃ
Przylot do Polski.

12 noclegów w hotelach***: 8 na trasie objazdu, 4 na wyspach Galapagos; 2-os. pokoje z łazienkami; wyżywienie: 12 śniadań, 4 obiady, 4 kolacje; przelot: Warszawa - Quito - Warszawa; przeloty wewnętrzne: Guayaquil - Galapagos, Galapagos - Quito; przejazd klimatyzowanym autokarem lub mini-busem (zależnie od liczby uczestników) i łodziami; opieka pilota; przewodnik lokalny; ubezpieczenie KL i NW

Informacje o regionie

Ekwador

Ameryka Południowa w pigułce to cuda natury i atmosfera fantastycznej przygody. Najmniejsze państwo andyjskie, nazywane „rajem na ziemi” czaruje potęgą natury, śladami tajemniczych kultur i urokiem kolonialnych miast. Quito, przepiękna stolica Ekwadoru, położona u stóp wulkanu Pichincha ze Starym Miastem, wpisanym na Listę UNESCO, zachwyca swoją tajemniczością, a La Mitad del Mundo, Pomnik Równika sprawia, że każdy może stanąć na dwóch półkulach jednocześnie. Prawdziwą gratką dla podróżników jest niezmiennie nienaruszony cud natury – słynny, żółwi archipelag Galapagos, jeden z najważniejszych parków narodowych świata.

PLAN WYCIECZKI1. DZIEŃ
Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Ekwadoru. Przylot do Quito. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie jednego z najpiękniejszych miast Ameryki Południowej - QUITO, stolicy Ekwadoru, najmniejszego państwa andyjskiego, położonej u stóp wulkanu Pichincha (4879 m n.p.m.), na wysokości 2700-2850 m n.p.m. Panoramiczne zwiedzanie nowej części miasta: droga konkwistadorów, pomnik Francisco de Orellany, Kongres z fasadą, którą zdobią sceny z historii Ekwadoru, Uniwersytet Katolicki i politechnika, parki El Ejido i Alameda. Przejazd na wzgórze Panecillo, skąd rozciąga się wspaniały widok na miasto. Zwiedzanie wpisanego na Listę UNESCO Starego Miasta z kolonialną zabudową: plac Niepodległości - serce miasta, Pałac Legislacyjny, Pałac Prezydencki, Pałac Arcybiskupi, XVI-wieczna katedra metropolitarna, renesansowy kościół i klasztor San Francisco z XVI w., barokowy kościół La Compañía de Jesús z początku XVII w., uważany za najpiękniejszy w całej Ameryce Łacińskiej i nazywany Kaplicą Sykstyńską Quito. Przejazd do La Mitad del Mundo, Pomnika Równika położonego na 0° szerokości geograficznej, zwieńczonego olbrzymią kulą z brązu. Stań na dwóch półkulach w jednej chwili! Powrót do hotelu, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie. Wycieczka do indiańskiego miasteczka OTAVALO z największym i najsłynniejszym w całej Ameryce Południowej targiem wyrobów ludowych, mieniącym się kolorami. Przejazd do LAGUNY CUICOCHA w kraterze wygasłego wulkanu Cotacachi (4939 m n.p.m) na terenie Ekologicznego Rezerwatu Cotacachi-Cayapas. Przejazd do południowej części "Alei Wulkanów". Przejazd do Lasso. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie. Wizyta w PARKU NARODOWYM COTOPAXI, leżącym u podnóża jednego z najwyższych aktywnych wulkanów na świecie, Cotopaxi (5897 m n.p.m.). Przy dobrej widoczności jego ośnieżony stożek widać z północnych dzielnic Quito oddalonych o 50 km. Okazja do obserwacji tzw. laharów - popiołów wypływających z wulkanów - i flory typowej dla strefy paramo. Przejazd wyschniętym dnem jeziora, przejście do schroniska José Rivas na 4800 m n.p.m. na zboczu lodowca, wycieczka wokół jeziora Limpiopungo (3800 m n.p.m.), obserwacja endemicznych gatunków ptaków i dzikich koni. Przejazd do niewielkiej miejscowości BAÑOS słynącej z sanktuarium Matki Boskiej i gorących źródeł, położonej na zboczu dzikiego wulkanu Tungurahua (5023 m n.p.m), nazywanym przez miejscowych Czarnym Olbrzymem. Spacer z Baños do Puyo kanionem rzeki Pastaza otoczonym lasem deszczowym i wodospadami: Manto de la Novia, Machay, Pailón del Diablo - jednym z największych wodospadów w Ekwadorze (ok. 80 m wysokości). Przejazd do Chimborazo. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
5. DZIEŃ
Śniadanie. Podróż koleją (ok. 5 godz.) z RIOBAMBA przez Cajabamba, Laguna de Colta i wioskę Guamote do malowniczego miasteczka Alausí, dawnego kurortu. Stąd rozpoczyna się najbardziej widowiskowa i jedna z najpiękniejszych na świecie linii kolejowych EL NARIZ DEL DIABLO (Diabli Nos), największa atrakcja ekwadorskich kolei, gwarantująca niezapomniane przeżycia i malownicze krajobrazy andyjskich wąwozów, stromych zboczy gór oraz typowych indiańskich osad. Powrót do Alausí. Przejazd do ruin największego miasta Inków w Ekwadorze, INGAPIRCA, zbudowanego ze względów strategicznych na szczycie Cañari w XV w., którego nazwa oznacza "kamienny mur Inków". Miasto było centrum administracyjnym, miało duże znaczenie religijne i było twierdzą na Szlaku Inków z Quito do Cuzco. Zwiedzanie: fortyfikacje, dziedzińce, tarasy, Świątynia Boga Słońca. Przejazd do Cuenca. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
6. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie CUENCA, trzeciego co do wielkości i uważanego za najpiękniejsze miasto Ekwadoru, wpisanego na Listę UNESCO. Położone na brzegu rzeki Tomebamba zachwyca kolonialną architekturą, brukowanymi uliczkami, ukwieconymi placami i niezwykłą atmosferą. Zwiedzanie: główny plac - Parque Abdón Calderón ze Starą i Nową Katedrą oraz inkaskie ruiny Todos Santos sąsiadujące z pozostałościami hiszpańskiego młyna. Wizyta w jednej z najsłynniejszych fabryk kapeluszy panama wytwarzanych z włókien palmowych. Przejazd na północ Drogą Panamerykańską, doliną Gualaceo z uprawami brzoskwiń, moreli, jabłek, guawy, do położonej w wyższych partiach wioski Chordeleg słynnej z rękodzieła: kapelusze panama, kosze, ceramika, kolorowe hafty i efektowna biżuteria. Powrót do hotelu, nocleg.
7. DZIEŃ
Śniadanie. Wycieczka do PARKU NARODOWEGO EL CAJAS, położonego na wysokości 3500-4200 m n.p.m. u podnóży górskich urwisk. Obszar parku to w większości paramo - stepowy płaskowyż porośnięty wysokimi wrzosowiskami andyjskimi, z ponad 200 jeziorami i lagunami polodowcowymi, połączonymi małymi rzekami i strumieniami. Dwie rzeki przepływające przez Cuenca - Tomebamba i Yanuncay - mają źródło w El Cajas. Przejazd do GUAYAQUIL, największego miasta Ekwadoru i głównego portu morskiego. Wizyta w parku Seminario - zabytkowym ogrodzie botanicznym, gdzie po trawnikach biegają legwany, a w stawach pływają żółwie. Spacer bulwarem nadbrzeżnym Malecon 2000, z przepięknym widokiem na rzekę Guayas, aż do malowniczej dzielnicy cyganerii, Las Peñas z XIX-wieczną drewnianą architekturą. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
8. DZIEŃ
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot na wyspę Baltra na Galapagos. Archipelag leżący 960 km od zachodnich wybrzeży Ekwadoru rozsławił Karol Darwin, który odwiedził wyspy na początku lat 30. XIX w. To unikatowe na skalę światową miejsce, jeden z najważniejszych parków narodowych na świecie, żywe laboratorium, które jest domem dla wielu gatunków fauny i flory niewystępujących nigdzie indziej. Do najsłynniejszych należą: żółwie słoniowe, legwany morskie, głuptaki, a 76 z 89 gatunków ptaków to gatunki endemiczne. Wyspy Galapagos powstałe w wyniku erupcji wulkanicznych, a także otaczający je pas Oceanu Spokojnego, są w 97% ściśle chronione i objęte patronatem UNESCO. Przeprawa promowa na drugą co do wielkości wyspę archipelagu, Santa Cruz (986 km²). Przejazd do miejscowości Puerto Ayora. Obiad w lokalnej restauracji i przepłynięcie na największą wyspę archipelagu, ISABELA, nazwaną tak na cześć hiszpańskiej królowej, która sponsorowała wyprawy Krzysztofa Kolumba. Zakwaterowanie w hotelu w Puerto Villamil. Czas wolny - wypoczynek na jednych z najpiękniejszych plażach archipelagu: Concha i Perla. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
9. DZIEŃ
Wczesne śniadanie. Całodniowa wycieczka do wulkanu SIERRA NEGRA z drugim co do wielkości kraterem na świecie. Postój w dwóch punktach widokowych: La Bacanilla i Volcano Chico, skąd roztacza się spektakularny krajobraz księżycowy. Obiad w typowej hacjendzie, okazja do spróbowania lokalnych przysmaków. Przepłynięcie na Tintoreras - grupkę małych wysepek w pobliżu Puerto Villamil, gdzie można podziwiać lwy morskie, pingwiny i różne gatunki ryb, w tym rekiny. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
10. DZIEŃ
Wczesne śniadanie. Przepłynięcie na wyspę SANTA CRUZ. Wizyta w Zatoce Żółwi, z jedną z najpiękniejszych plaż archipelagu, gdzie można obserwować m.in. legwany morskie, pelikany, lwy morskie. Charakterystyczne dla krajobrazu wyspy są gigantyczne opuncje. Czas wolny - kąpiel w oceanie. Obiad. Wizyta w stacji badawczej im. Karola Darwina, gdzie można się zapoznać z metodą hodowli żółwi galapagos i obserwacja kilku pokoleń żółwi, z których najsłynniejszy jest Samotny George - jedyny przedstawiciel swojego gatunku ocalały na wyspie Pinta. Zakwaterowanie w hotelu w Punta Ayora, kolacja, nocleg.
11. DZIEŃ
Śniadanie. Przepłynięcie na wyspę SEYMOUR. Spacer po wyspie, którą zamieszkują kolonie morskich ptaków składających tu jaja. Najsłynniejsze to głuptaki niebieskonogie i wspaniałe fregaty. Obiad. Czas wolny - wypoczynek na plaży Bachas. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
12. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko na wyspie Baltra. Przelot do Quito. Zakwaterowanie w hotelu w Quito. Czas wolny. Nocleg.
13. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.
14. DZIEŃ
Przylot do Polski.

ŚWIADCZENIA: 12 noclegów w hotelach***: 8 na trasie objazdu, 4 na wyspach Galapagos; 2-os. pokoje z łazienkami; wyżywienie: 12 śniadań, 4 obiady, 4 kolacje; przelot: Warszawa - Quito - Warszawa; przeloty wewnętrzne: Guayaquil - Galapagos, Galapagos - Quito; przejazd klimatyzowanym autokarem lub mini-busem (zależnie od liczby uczestników) i łodziami; opieka pilota; przewodnik lokalny; ubezpieczenie KL i NW

 

 

Bilety wstępu: ok. 50 USD, napiwki: ok. 3 USD/dzień; opłata klimatyczna w Parku Narodowym Archipelagu Galapagos: ok. 100 USD, taksy lokalne ok. 15 USD.

Aktualnie brak ofert

Zobacz inne:

Infolinia

  • callcenter.tel_pl
  • 801 066 777
  • 77 4476 777
  • Infolinie dostępne: pn-pt 8-22 sob-ndz 9-20

Podziel się

Facebook Google+

Dlaczego warto?

  1. Kompletne ceny - nasze ceny nigdy nie zawierają żadnych ukrytych opłat.
  2. Gwarancja ubezpieczeniowa - 200 000 000 PLN
  3. Wygoda — rezerwujesz kiedy chcesz.

Bezpieczeństwo

Dane w procesie rezerwacji chronimy i szyfrujemy certyfikatem

Thawte

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter