>Wycieczki>Wyniki Wyszukiwania>Grecja>

Nieodkryty Peloponez

Nieodkryty Peloponez Kod: GPAPELO

Trasa
PLN

Nieodkryty Peloponez Kod: GPAPELO Grecja

Trasa

Koroni • Methoni • Pylos • Olimpia • Wąwoz Vouraikos • Ateny- Mykeny • Epidauros • Nafplion • Kanał Koryncki • Mistra • Monemvassiia • Jaskiniach Dirou • Gerolimenas • Przylądek Tenaro • Vathii
Trasa przepiękna widokowo, a na dodatek o olbrzymich walorach poznawczych. W znakomicie zaplanowanym programie codziennie przeplatają się miejsca związane z historią Grecji z miejscami znanymi ze starożytnych mitów. Wszechobecni greccy bogowie na czele z Zeusem, postacie z eposów Homera opowiadają swoje dzieje zaklęte w marmurowych świątyniach. Na trasie tej wspaniałej podróży w czasie są Ateny, gdzie czekają zawsze piękne kariatydy, bliźniacze weneckie twierdze Koroni i Methoni oraz najważniejsze zabytki Peloponezu: bizantyjskie klasztory w Mistrze, starożytna Olimpia, skała Monemvassii i historyczna kraina Argolida. Warto przedłużyć greckie wakacje o tydzień wypoczynku w jednym z hoteli z oferty ITAKI na Peloponezie. Trasa w Grecji: ok. 970 km.

Atuty oferty

 • cuda natury: wąwozy, urwiska, jaskinie
 • największe skarby Peloponezu
 • wycieczka fakultatywna do Monemvassii
Ta oferta nie została jeszcze oceniona.
Koroni • Methoni • Pylos • Olimpia • Wąwoz Vouraikos • Ateny- Mykeny • Epidauros • Nafplion • Kanał Koryncki • Mistra • Monemvassiia • Jaskiniach Dirou • Gerolimenas • Przylądek Tenaro • Vathii
Trasa przepiękna widokowo, a na dodatek o olbrzymich walorach poznawczych. W znakomicie zaplanowanym programie codziennie przeplatają się miejsca związane z historią Grecji z miejscami znanymi ze starożytnych mitów. Wszechobecni greccy bogowie na czele z Zeusem, postacie z eposów Homera opowiadają swoje dzieje zaklęte w marmurowych świątyniach. Na trasie tej wspaniałej podróży w czasie są Ateny, gdzie czekają zawsze piękne kariatydy, bliźniacze weneckie twierdze Koroni i Methoni oraz najważniejsze zabytki Peloponezu: bizantyjskie klasztory w Mistrze, starożytna Olimpia, skała Monemvassii i historyczna kraina Argolida. Warto przedłużyć greckie wakacje o tydzień wypoczynku w jednym z hoteli z oferty ITAKI na Peloponezie. Trasa w Grecji: ok. 970 km.

1. DZIEŃ
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Kalamaty. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

2. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do KORONI, malowniczej miejscowości położonej na ufortyfikowanym urwisku, skąd rozciągają się niezapomniane widoki na Zatokę Meseńską. Spacer po Cytadeli, której większą część zajmuje żeński klasztor Timiou Prodromou. Przejazd do METHONI. Zwiedzanie imponującej weneckiej twierdzy odgrodzonej od lądu ogromną fosą. Twierdza stanowiła dawniej przystanek dla pielgrzymów w drodze do Ziemi Świętej.  Przejazd do PYLOS nad malowniczą Zatoką Navarino. Po drodze zwiedzanie ruin pałacu Nestora, jednego z najlepiej zachowanych mykeńskich pałaców królewskich. Pałac został opisany przez Homera w "Odysei". Zwiedzanie Nowego Zamku zbudowanego przez Turków w XVI w. z murami obronnymi o długości 1,5 km. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

3. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do OLIMPII - najważniejszego ośrodka kultu Zeusa i miejsca narodzin idei igrzysk olimpijskich. To tutaj, co 4 lata odbywały się najbardziej prestiżowe igrzyska w całej Helladzie, pierwsze z nich udokumentowano w 776 r. p.n.e. Zwiedzanie: Gimnazjon, Palestra (szkoła zapaśnicza), Nimfejon, stadion o długości 192 metrów, Świątynia Hery, Świątynia Zeusa - najwspanialsza budowla Olimpii, w której wnętrzu stał olbrzymich rozmiarów, uznawany za jeden z siedmiu cudów świata, zdobiony złotem i kością słoniową posąg Zeusa dzieła Fidiasza, który również miał tu pracownię. W programie także zwiedzanie niewielkiego muzeum z cennymi eksponatami z wykopalisk na terenie Świętego Gaju. Bogactwo i unikatowość zabytków sprawiła, że stanowisko archeologiczne w Olimpii znajduje się pod patronatem UNESCO. Przejazd do jednej z najstarszych winnic - Achaia Clauss, zwiedzanie i degustacja kilku gatunków win, z których najsłynniejsze to Mavrodafni. Przejazd do wioski Kalawrita. Przejazd kolejką wąskotorową malowniczym WĄWOZEM VOURAIKOS z licznymi tunelami i mostami. Na trasie czekają niepowtarzalne i niezapomniane widoki: kontrastujące z soczystą zielenią surowe zbocza gór i mistyczne klasztory na zboczach wąwozu. Późnym wieczorem przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg.

4. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie ATEN, klasycznego greckiego miasta nieprzerwanie zamieszkiwanego od 7 tys. lat: majestatyczny Akropol - symbol miasta wpisany na Listę UNESCO, z Partenonem o doskonałych proporcjach i Erechtejonem podtrzymywanym przez zawsze piękne kariatydy; wspaniałe skarby starożytności w Muzeum Akropolu. Objazd centralnej części miasta: m.in. Łuk Hadriana wzniesiony przez cesarza jako punkt graniczny między Atenami greckimi i rzymskimi, świątynia Zeusa Olimpijskiego, Stadion Panatenajski - miejsce pierwszych nowożytnych igrzysk olimpijskich w 1896 r., parlament - dawny pałac królewski z Grobem Nieznanego Żołnierza, Akademia Ateńska. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) kolacja z pokazem folklorystycznym w pełnej życia dzielnicy Place, malowniczo położonej u stóp Akropolu. Powrót do hotelu, nocleg.

5. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie. Wycieczka do wschodniej części Peloponezu - Argolidy. Postój nad KANAŁEM KORYNCKIM, 6- kilometrowym przesmykiem oddanym do użytku w 1893 r., łączącym Morze Jońskie z Egejskim, malowniczo oddzielającym Peloponez od Półwyspu Bałkańskiego. Wizyta w starożytnych MYKENACH - "mieście obfitującym w złoto", skąd pochodził przywódca Greków w wojnie trojańskiej - Agamemnon. Mykeny rozsławił w XIX wieku Heinrich Schliemann, który odkrył grobowce pełne złotych skarbów, m.in. Maskę Agamemnona. W programie zwiedzanie imponującej starożytnej cytadeli mykeńskiej z Lwią Bramą, kompleksem pałacowym i Skarbcem Atrydów. Przejazd do EPIDAUROS, gdzie znajduje się ogromne sanktuarium ku czci boga medycyny Asklepiosa z największym z zachowanych do dzisiejszych czasów teatrem z IV w. p.n.e. o niebywałej akustyce oraz antycznym stadionem i fragmentem świętej drogi prowadzącej do portu. Spacer po malowniczym, romantycznym weneckim miasteczku NAFPLION - byłej stolicy Grecji z początku XIX wieku, dziś pełnym życia kurortem popularnym wśród Ateńczyków. Nad miastem góruje kompleks twierdz, skąd podziwiać można panoramę Argolidy. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg.

6. DZIEŃ
Wczesne śniadanie. Wykwaterowanie .Wycieczka na spalony słońcem Półwysep Mani z tajemniczymi, dzikimi wzgórzami, malowniczymi zatoczkami i surowymi pastwiskami. Pierwszym punktem na trasie jest ufortyfikowane XII - wieczne miasto MISTRA ukryte wśród gajów oliwnych na zboczach gór Tajget, z kompleksem klasztorów bizantyjskich wpisanych na listę UNESCO. Podjazd do górnej bramy wejściowej i zwiedzanie: Kościół Agia Sofia, Pałac Despotów, Agios Nikolaos i wreszcie katedra Mitropolis. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) Wycieczka do MONEMVASSII nazywanej "greckim Gibraltarem". Ta ogromna skała wyrastająca na 300 m z Morza Egejskiego połączona jest z lądem wąską groblą, która dała temu miejscu nazwę "moni emvasis", co oznacza "jedyne wejście". Średniowieczną twierdzę na skale otaczają potężne weneckie fortyfikacje. Spacer labiryntem wąskich uliczek Dolnego Miasta do XIII-wiecznej katedry Chrystusa Pojmanego, największej w średniowieczu świątyni południowej Grecji. W Górnym Mieście, położonym na szczycie skały, zachował się tylko XIII-wieczny kościół św. Zofii, jedyna budowla widoczna od strony lądu. Z wierzchołka skały rozciąga się magiczna panorama wybrzeża Peloponezu. Powrót do hotelu. Nocleg.

7. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na Półwysep Mani. Wizyta w JASKINIACH DIROU, jednych z najbardziej imponujących na świecie. Trasa zwiedzania podzielona jest na dwa etapy: część pokonuje się łodzią, część pieszo. Krystalicznie czysta woda i doskonałe oświetlenie pozwalają podziwiać mieniące się kolorami korytarze i sale pełne stalaktytów i stalagmitów o przeróżnych kształtach. Czas wolny w malowniczym GEROLIMENAS, maleńkim portowym miasteczku, gdzie skosztować można specjałów greckiej kuchni. Z nabrzeżnych restauracji roztacza się przepiękny widok na wysoki klif i bajeczną zatoczkę. Krystaliczna woda, historyczna kamienna zabudowa i sielski klimat to główne atuty Gerolimenas. Przejazd na PRZYLĄDEK TENARO, najdalej na południe wysunięty punkt Grecji kontynentalnej i całego Półwyspu Bałkańskiego. Spacer w okolice samotnej latarni morskiej i miejsca, które uznawane jest za wejście do mitycznego Hadesu, z ruinami wyroczni Posejdona. W drodze powrotnej przystanek na punkcie widokowym w VATHII, skąd podziwiać można tajemniczy krajobraz tradycyjnych wież mieszkalnych będących wizytówką Półwyspu Mani. Późnym wieczorem przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg.

8. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Polski.

7 noclegów w hotelach**/*** na trasie wycieczki • 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań • przelot • przejazd komfortowym, klimatyzowanym autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

  1. Bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 100 EUR.
  2. Opłaty fakultatywne: wycieczka do Monemvassii: ok. 20 EUR; kolacja z pokazem folklorystycznych tańców w Atenach: ok. 35 EUR; wymagane min. 20 osób.
  3. Dopłata do obiadokolacji/os.: 490 PLN.

Grecja

Nazywana przez starożytnych Helladą, jest krainą pełną niezwykłych krajobrazów oraz śladów minionych epok. Zarówno kontynentalna, jak i wyspiarska Grecja zapewnia turystom mnóstwo atrakcji. A w naszych programach wycieczek i rejsów znajdują się najważniejsze symbole Grecji: najsłynniejsze miejsca Aten, mistyczny zespół klasztorów Meteora zawieszony na skałach, starożytne skarby Peloponezu i wiele innych, równie fascynujących miejsc.

PLAN WYCIECZKI1. DZIEŃ
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Kalamaty. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do KORONI, malowniczej miejscowości położonej na ufortyfikowanym urwisku, skąd rozciągają się niezapomniane widoki na Zatokę Meseńską. Spacer po Cytadeli, której większą część zajmuje żeński klasztor Timiou Prodromou. Przejazd do METHONI. Zwiedzanie imponującej weneckiej twierdzy odgrodzonej od lądu ogromną fosą. Twierdza stanowiła dawniej przystanek dla pielgrzymów w drodze do Ziemi Świętej.  Przejazd do PYLOS nad malowniczą Zatoką Navarino. Po drodze zwiedzanie ruin pałacu Nestora, jednego z najlepiej zachowanych mykeńskich pałaców królewskich. Pałac został opisany przez Homera w "Odysei". Zwiedzanie Nowego Zamku zbudowanego przez Turków w XVI w. z murami obronnymi o długości 1,5 km. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do OLIMPII - najważniejszego ośrodka kultu Zeusa i miejsca narodzin idei igrzysk olimpijskich. To tutaj, co 4 lata odbywały się najbardziej prestiżowe igrzyska w całej Helladzie, pierwsze z nich udokumentowano w 776 r. p.n.e. Zwiedzanie: Gimnazjon, Palestra (szkoła zapaśnicza), Nimfejon, stadion o długości 192 metrów, Świątynia Hery, Świątynia Zeusa - najwspanialsza budowla Olimpii, w której wnętrzu stał olbrzymich rozmiarów, uznawany za jeden z siedmiu cudów świata, zdobiony złotem i kością słoniową posąg Zeusa dzieła Fidiasza, który również miał tu pracownię. W programie także zwiedzanie niewielkiego muzeum z cennymi eksponatami z wykopalisk na terenie Świętego Gaju. Bogactwo i unikatowość zabytków sprawiła, że stanowisko archeologiczne w Olimpii znajduje się pod patronatem UNESCO. Przejazd do jednej z najstarszych winnic - Achaia Clauss, zwiedzanie i degustacja kilku gatunków win, z których najsłynniejsze to Mavrodafni. Przejazd do wioski Kalawrita. Przejazd kolejką wąskotorową malowniczym WĄWOZEM VOURAIKOS z licznymi tunelami i mostami. Na trasie czekają niepowtarzalne i niezapomniane widoki: kontrastujące z soczystą zielenią surowe zbocza gór i mistyczne klasztory na zboczach wąwozu. Późnym wieczorem przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie ATEN, klasycznego greckiego miasta nieprzerwanie zamieszkiwanego od 7 tys. lat: majestatyczny Akropol - symbol miasta wpisany na Listę UNESCO, z Partenonem o doskonałych proporcjach i Erechtejonem podtrzymywanym przez zawsze piękne kariatydy; wspaniałe skarby starożytności w Muzeum Akropolu. Objazd centralnej części miasta: m.in. Łuk Hadriana wzniesiony przez cesarza jako punkt graniczny między Atenami greckimi i rzymskimi, świątynia Zeusa Olimpijskiego, Stadion Panatenajski - miejsce pierwszych nowożytnych igrzysk olimpijskich w 1896 r., parlament - dawny pałac królewski z Grobem Nieznanego Żołnierza, Akademia Ateńska. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) kolacja z pokazem folklorystycznym w pełnej życia dzielnicy Place, malowniczo położonej u stóp Akropolu. Powrót do hotelu, nocleg.
5. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie. Wycieczka do wschodniej części Peloponezu - Argolidy. Postój nad KANAŁEM KORYNCKIM, 6- kilometrowym przesmykiem oddanym do użytku w 1893 r., łączącym Morze Jońskie z Egejskim, malowniczo oddzielającym Peloponez od Półwyspu Bałkańskiego. Wizyta w starożytnych MYKENACH - "mieście obfitującym w złoto", skąd pochodził przywódca Greków w wojnie trojańskiej - Agamemnon. Mykeny rozsławił w XIX wieku Heinrich Schliemann, który odkrył grobowce pełne złotych skarbów, m.in. Maskę Agamemnona. W programie zwiedzanie imponującej starożytnej cytadeli mykeńskiej z Lwią Bramą, kompleksem pałacowym i Skarbcem Atrydów. Przejazd do EPIDAUROS, gdzie znajduje się ogromne sanktuarium ku czci boga medycyny Asklepiosa z największym z zachowanych do dzisiejszych czasów teatrem z IV w. p.n.e. o niebywałej akustyce oraz antycznym stadionem i fragmentem świętej drogi prowadzącej do portu. Spacer po malowniczym, romantycznym weneckim miasteczku NAFPLION - byłej stolicy Grecji z początku XIX wieku, dziś pełnym życia kurortem popularnym wśród Ateńczyków. Nad miastem góruje kompleks twierdz, skąd podziwiać można panoramę Argolidy. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg.
6. DZIEŃ
Wczesne śniadanie. Wykwaterowanie .Wycieczka na spalony słońcem Półwysep Mani z tajemniczymi, dzikimi wzgórzami, malowniczymi zatoczkami i surowymi pastwiskami. Pierwszym punktem na trasie jest ufortyfikowane XII - wieczne miasto MISTRA ukryte wśród gajów oliwnych na zboczach gór Tajget, z kompleksem klasztorów bizantyjskich wpisanych na listę UNESCO. Podjazd do górnej bramy wejściowej i zwiedzanie: Kościół Agia Sofia, Pałac Despotów, Agios Nikolaos i wreszcie katedra Mitropolis. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) Wycieczka do MONEMVASSII nazywanej "greckim Gibraltarem". Ta ogromna skała wyrastająca na 300 m z Morza Egejskiego połączona jest z lądem wąską groblą, która dała temu miejscu nazwę "moni emvasis", co oznacza "jedyne wejście". Średniowieczną twierdzę na skale otaczają potężne weneckie fortyfikacje. Spacer labiryntem wąskich uliczek Dolnego Miasta do XIII-wiecznej katedry Chrystusa Pojmanego, największej w średniowieczu świątyni południowej Grecji. W Górnym Mieście, położonym na szczycie skały, zachował się tylko XIII-wieczny kościół św. Zofii, jedyna budowla widoczna od strony lądu. Z wierzchołka skały rozciąga się magiczna panorama wybrzeża Peloponezu. Powrót do hotelu. Nocleg.
7. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na Półwysep Mani. Wizyta w JASKINIACH DIROU, jednych z najbardziej imponujących na świecie. Trasa zwiedzania podzielona jest na dwa etapy: część pokonuje się łodzią, część pieszo. Krystalicznie czysta woda i doskonałe oświetlenie pozwalają podziwiać mieniące się kolorami korytarze i sale pełne stalaktytów i stalagmitów o przeróżnych kształtach. Czas wolny w malowniczym GEROLIMENAS, maleńkim portowym miasteczku, gdzie skosztować można specjałów greckiej kuchni. Z nabrzeżnych restauracji roztacza się przepiękny widok na wysoki klif i bajeczną zatoczkę. Krystaliczna woda, historyczna kamienna zabudowa i sielski klimat to główne atuty Gerolimenas. Przejazd na PRZYLĄDEK TENARO, najdalej na południe wysunięty punkt Grecji kontynentalnej i całego Półwyspu Bałkańskiego. Spacer w okolice samotnej latarni morskiej i miejsca, które uznawane jest za wejście do mitycznego Hadesu, z ruinami wyroczni Posejdona. W drodze powrotnej przystanek na punkcie widokowym w VATHII, skąd podziwiać można tajemniczy krajobraz tradycyjnych wież mieszkalnych będących wizytówką Półwyspu Mani. Późnym wieczorem przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg.
8. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Polski.

ŚWIADCZENIA:7 noclegów w hotelach**/*** na trasie wycieczki • 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań • przelot • przejazd komfortowym, klimatyzowanym autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
  1. Bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 100 EUR.
  2. Opłaty fakultatywne: wycieczka do Monemvassii: ok. 20 EUR; kolacja z pokazem folklorystycznych tańców w Atenach: ok. 35 EUR; wymagane min. 20 osób.
  3. Dopłata do obiadokolacji/os.: 490 PLN.

Zdjęcia regionu

Zobacz wszystkie

Infolinia

 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt 8-22 sob-ndz 9-20

Podziel się

Facebook Google+

Dlaczego warto?

 1. Kompletne ceny - nasze ceny nigdy nie zawierają żadnych ukrytych opłat.
 2. Posiadamy najwyższą gwarancję ubezpieczeniową na rynku.
 3. Wygoda — rezerwujesz kiedy chcesz.

Bezpieczeństwo

Dane w procesie rezerwacji chronimy i szyfrujemy certyfikatem

Thawte