>Wycieczki>Wyniki Wyszukiwania>Maroko>

Rabat na Berbera

Rabat na Berbera Kod: AGARABA

Trasa
1 759PLN
Dorośli: 2 wyżywienie wg programu Pt 30.01 – Pt 06.02 (8 dni)

Rabat na Berbera Kod: AGARABA Maroko

Trasa

Marrakesz • Casablanca • Rabat • Meknes • Moulay Idriss • Volubilis • Fez • Beni Mellal • Wodospad Uzud • Marrakesz • Essaouira • Agadir
Fantastyczne spotkanie z bogatym dziedzictwem kulturowym Maroka, wizyty w najsłynniejszych miastach Maghrebu, dawnych stolicach Kraju Zachodzącego Słońca. W programie Marrakesz, który jak magnes przyciąga turystów pragnących poczuć prawdziwą atmosferę egzotycznej metropolii. Majestatyczne pejzaże gór Atlas, śmieszne kozy na drzewach arganowych i tajemnicze kazby doskonale nadają się do uwiecznienia na zdjęciach. Wspaniała orientalna architektura, zapachy przypraw, tęczowe kolory tkanin działają na wyobraźnię i kuszą, aby przedłużyć marokańskie wakacje o wypoczynek na plaży w wybranym hotelu z bogatej oferty ITAKI. Trasa w Maroku: ok. 1420 km.

Atuty oferty

 • najsłynniejsze miasta Maghrebu
 • majestatyczne góry Atlas
 • tajemnicze kazby
5,3 / 6
97% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Standard autokaru
 • Komfort podróży
5,3 / 6
97% klientów wystawiło opinię
dobrą lub bardzo dobrą
Marrakesz • Casablanca • Rabat • Meknes • Moulay Idriss • Volubilis • Fez • Beni Mellal • Wodospad Uzud • Marrakesz • Essaouira • Agadir
Fantastyczne spotkanie z bogatym dziedzictwem kulturowym Maroka, wizyty w najsłynniejszych miastach Maghrebu, dawnych stolicach Kraju Zachodzącego Słońca. W programie Marrakesz, który jak magnes przyciąga turystów pragnących poczuć prawdziwą atmosferę egzotycznej metropolii. Majestatyczne pejzaże gór Atlas, śmieszne kozy na drzewach arganowych i tajemnicze kazby doskonale nadają się do uwiecznienia na zdjęciach. Wspaniała orientalna architektura, zapachy przypraw, tęczowe kolory tkanin działają na wyobraźnię i kuszą, aby przedłużyć marokańskie wakacje o wypoczynek na plaży w wybranym hotelu z bogatej oferty ITAKI. Trasa w Maroku: ok. 1420 km.

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przylot do Agadiru. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

2. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd przez majestatyczne góry Atlas do Marrakeszu, zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie MARRAKESZU, dawnej stolicy imperialnej Maroka, określanej mianem Perły Południa, o zabudowie w kolorze ochry i z imponującymi murami miejskimi z XII w. W programie: XIX-wieczny pałac El-Bahia, najładniejsza rezydencja na terenie miasta; ogród Majorelle z domem słynnego projektanta mody Yves’a Saint-Laurenta i tropikalną atmosferą bugenwilli, bambusów i hibiskusów oraz niezliczoną liczbą kaktusów; XII-wieczny meczet Al-Kutubijja (z zewnątrz) – jeden z największych meczetów zachodniego islamu, najwyższy obiekt na marrakeskiej medynie, duma miasta i najważniejszy punkt orientacyjny; Grobowce Saadytów – kompleks bogato zdobionych mauzoleów z XVI w. Obiad. Spacer po medynie wpisanej na listę UNESCO i Dżamaa Al-Fna – placu Cudów. Jest to największy plac na marrakeskiej medynie i jednocześnie największa atrakcja turystyczna miasta. Można tu spotkać zaklinaczy węży, akrobatów, żonglerów, berberyjskich legendziarzy i sprzedawców szczęścia. Plac budzi się wieczorem, pełen egzotycznych dźwięków, rytmów i zapachów. Kolacja z pokazem folklorystycznym w typowej marokańskiej restauracji. Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd do CASABLANKI – największego miasta Maroka i jednej z czterech największych metropolii afrykańskich, gospodarczej stolicy kraju. Zwiedzanie: plac Mohammeda V – administracyjne centrum miasta z architekturą neomauretańską i art déco; spacer nabrzeżem atlantyckim, w dalszej części zwiedzanie Meczetu Hassana II. Meczet jest najnowocześniejszą świątynią muzułmańską w Afryce Północnej i trzecią co do wielkości po meczecie w Mekce i Medynie budowlą sakralną, stanowiącą symbol i znak rozpoznawczy miasta. Imponujący ogromem i przepychem, ma najwyższy na świecie, bogato zdobiony minaret o wysokości 200 m. Przejazd do Anfy – dzielnicy rezydencji pełnej luksusowych budowli i bujnych ogrodów. Obiad w Casablance. Przejazd do RABATU, administracyjnej stolicy Maroka. Spacer po mieście: imponujący pałac królewski z okazałą bramą Bab ar-Rouah, 44-metrowa wieża Hassana – symbol marokańskiej stolicy, jedyna pozostałość po nigdy niedokończonym meczecie Hassana z XII w., wizyta w zbudowanym w tradycyjnym marokańskim stylu mauzoleum Mohammeda V, które mieści grób władcy i jego synów w tym Hassana II, poprzedniego króla Maroka, i wreszcie malownicza Kazba Udaja z monumentalną bramą i Ogrodami Andaluzyjskimi. Przejazd do hotelu w Rabacie, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd do MEKNES – królewskiego miasta wpisanego na listę UNESCO, słynącego z majestatycznych bram i murów obronnych, zwanego Wersalem Maroka. Spacer obok monumentalnej Bab al-Mansour – jednej z najbardziej okazałych bram miejskich w Maroku, przejście w okolice starych murów fortyfikacyjnych. Zwiedzanie mauzoleum Moulaya Ismaila – jednego z najokrutniejszych sułtanów. Obiad. Przejazd obok świętego miasta MOULAY IDRISS, malowniczo położonego na szczycie wzgórza. Przejazd do VOLUBILIS. Krótkie zwiedzanie ruin starożytnego miasta z kompleksem najważniejszych rzymskich wykopalisk Maroka figurujących na liście UNESCO. Przejazd do hotelu w Fezie, kolacja i nocleg.

5. DZIEŃ.
Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie FEZU, najstarszego i najbardziej dostojnego miasta sułtańskiego, stolicy religijnej, kulturalnej i intelektualnej Maroka, miasta tysiąca meczetów. Spacer po Fez El-Bali – labiryncie 9 tys. krętych uliczek, najlepiej zachowanej medyny świata arabskiego objętej patronatem UNESCO: meczet i uniwersytet Al-Karawijjin z IX w. (z zewnątrz) – najstarszy w świecie zachodniego islamu, najpiękniej ozdobiony, mogący pomieścić nawet 20 tys. wiernych; Garbarnie Chouwara najczęściej fotografowane miejsce w Fezie, zachwycające bogactwem kolorów; medresa Al-Attarin (zwiedzanie) – perła architektury mauretańskiej. Dalej trasa prowadzi w okolice placu En-Nejjarine, jednego z najprzyjemniejszych miejsc w Fezie, z fontanną En-Nejjarine z połowy XIX w. Obiad. Spacer po otoczonym okazałymi murami miejskimi Fez el-Jedid z Dar al-Makhzen – pałacem królewskim z okazałą bramą misternie zdobioną bogatą ornamentyką i kaligrafią. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ.
Śniadanie. Wyjazd do BENI MELLAL, małego miasta położonego na skraju lasów oliwnych. Przejazd przez berberyjskie wioski słynne z wyrobów rzemieślniczych w kierunku Marrakeszu. Po drodze można podziwiać wspaniałe krajobrazy Atlasu Średniego. Opcjonalnie (za dodatkową opłatą na miejscu, wycieczka odbywa się przy udziale wszystkich uczestników): przejazd nad WODOSPAD UZUD, który jest jednym z najbardziej urokliwych miejsc w Maroku. Woda spada z ceglastoczerwonych skał o wysokości 110 m z licznymi kaskadami. Obiad. Przejazd do hotelu w Marrakeszu, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd do ESSAOUIRY, warownego portowego miasta założonego przez Portugalczyków w połowie XV w. Spacer po spokojnej medynie objętej patronatem UNESCO, pełnej wąskich, krętych uliczek z uroczymi bielonymi domami, licznymi sklepikami z wyrobami z drewna tui, z których słynie miasto. Najpopularniejszym i najbardziej fotogenicznym obiektem przyciągającym rzesze turystów są masywne fortyfikacje miejskie wzdłuż wybrzeża Oceanu Atlantyckiego, skąd rozciąga się wspaniały iście filmowy widok („Królestwo Niebieskie”, „Gra o Tron”) na Wyspy Purpurowe. Obiad. Przejazd do AGADIRU – najważniejszego kurortu wypoczynkowego w Maroku. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd na lotnisko w Agadirze i przelot do Polski.

7 noclegów w hotelach***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie (bufet lub serwowane): 7 śniadań, 6 obiadów, 7 kolacji, w tym jedna w marokańskiej restauracji • przelot • przejazd komfortowym, klimatyzowanym autokarem lub busem (w zależności od liczby osób) • opieka pilota • audioguide • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 50 EUR, napiwki: ok. 4 EUR/dzień.
 2. Opłaty fakultatywne: wycieczka nad wodospad Uzud: ok. 18 EUR (wymagany udział wszystkich uczestników).
 3. Meczet Hassana II jest zamknięty dla zwiedzających podczas świąt muzułmańskich.

Maroko

Tajemnicze królestwo, nazywane Krajem Zachodzącego Słońca od lat przyciąga jak magnes turystów z całego świata. Intryguje mieszanką kultur, orientalną architekturą, majestatycznymi krajobrazami i tajemniczymi kazbami. W proponowanych programach same perły Maroka: najsłynniejsze miasta Maghrebu, Rabat z wyraźnymi wpływami francuskimi, przepiękny Meknes, kosmopolityczna Casablanca, magiczny Marrakesz z tonącym w kolorach i zapachach placem Dżamaa Al Fna i wiele więcej.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przylot do Agadiru. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
2. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd przez majestatyczne góry Atlas do Marrakeszu, zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie MARRAKESZU, dawnej stolicy imperialnej Maroka, określanej mianem Perły Południa, o zabudowie w kolorze ochry i z imponującymi murami miejskimi z XII w. W programie: XIX-wieczny pałac El-Bahia, najładniejsza rezydencja na terenie miasta; ogród Majorelle z domem słynnego projektanta mody Yves’a Saint-Laurenta i tropikalną atmosferą bugenwilli, bambusów i hibiskusów oraz niezliczoną liczbą kaktusów; XII-wieczny meczet Al-Kutubijja (z zewnątrz) – jeden z największych meczetów zachodniego islamu, najwyższy obiekt na marrakeskiej medynie, duma miasta i najważniejszy punkt orientacyjny; Grobowce Saadytów – kompleks bogato zdobionych mauzoleów z XVI w. Obiad. Spacer po medynie wpisanej na listę UNESCO i Dżamaa Al-Fna – placu Cudów. Jest to największy plac na marrakeskiej medynie i jednocześnie największa atrakcja turystyczna miasta. Można tu spotkać zaklinaczy węży, akrobatów, żonglerów, berberyjskich legendziarzy i sprzedawców szczęścia. Plac budzi się wieczorem, pełen egzotycznych dźwięków, rytmów i zapachów. Kolacja z pokazem folklorystycznym w typowej marokańskiej restauracji. Powrót do hotelu, nocleg.
3. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd do CASABLANKI – największego miasta Maroka i jednej z czterech największych metropolii afrykańskich, gospodarczej stolicy kraju. Zwiedzanie: plac Mohammeda V – administracyjne centrum miasta z architekturą neomauretańską i art déco; spacer nabrzeżem atlantyckim, w dalszej części zwiedzanie Meczetu Hassana II. Meczet jest najnowocześniejszą świątynią muzułmańską w Afryce Północnej i trzecią co do wielkości po meczecie w Mekce i Medynie budowlą sakralną, stanowiącą symbol i znak rozpoznawczy miasta. Imponujący ogromem i przepychem, ma najwyższy na świecie, bogato zdobiony minaret o wysokości 200 m. Przejazd do Anfy – dzielnicy rezydencji pełnej luksusowych budowli i bujnych ogrodów. Obiad w Casablance. Przejazd do RABATU, administracyjnej stolicy Maroka. Spacer po mieście: imponujący pałac królewski z okazałą bramą Bab ar-Rouah, 44-metrowa wieża Hassana – symbol marokańskiej stolicy, jedyna pozostałość po nigdy niedokończonym meczecie Hassana z XII w., wizyta w zbudowanym w tradycyjnym marokańskim stylu mauzoleum Mohammeda V, które mieści grób władcy i jego synów w tym Hassana II, poprzedniego króla Maroka, i wreszcie malownicza Kazba Udaja z monumentalną bramą i Ogrodami Andaluzyjskimi. Przejazd do hotelu w Rabacie, kolacja, nocleg.
4. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd do MEKNES – królewskiego miasta wpisanego na listę UNESCO, słynącego z majestatycznych bram i murów obronnych, zwanego Wersalem Maroka. Spacer obok monumentalnej Bab al-Mansour – jednej z najbardziej okazałych bram miejskich w Maroku, przejście w okolice starych murów fortyfikacyjnych. Zwiedzanie mauzoleum Moulaya Ismaila – jednego z najokrutniejszych sułtanów. Obiad. Przejazd obok świętego miasta MOULAY IDRISS, malowniczo położonego na szczycie wzgórza. Przejazd do VOLUBILIS. Krótkie zwiedzanie ruin starożytnego miasta z kompleksem najważniejszych rzymskich wykopalisk Maroka figurujących na liście UNESCO. Przejazd do hotelu w Fezie, kolacja i nocleg.
5. DZIEŃ.
Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie FEZU, najstarszego i najbardziej dostojnego miasta sułtańskiego, stolicy religijnej, kulturalnej i intelektualnej Maroka, miasta tysiąca meczetów. Spacer po Fez El-Bali – labiryncie 9 tys. krętych uliczek, najlepiej zachowanej medyny świata arabskiego objętej patronatem UNESCO: meczet i uniwersytet Al-Karawijjin z IX w. (z zewnątrz) – najstarszy w świecie zachodniego islamu, najpiękniej ozdobiony, mogący pomieścić nawet 20 tys. wiernych; Garbarnie Chouwara najczęściej fotografowane miejsce w Fezie, zachwycające bogactwem kolorów; medresa Al-Attarin (zwiedzanie) – perła architektury mauretańskiej. Dalej trasa prowadzi w okolice placu En-Nejjarine, jednego z najprzyjemniejszych miejsc w Fezie, z fontanną En-Nejjarine z połowy XIX w. Obiad. Spacer po otoczonym okazałymi murami miejskimi Fez el-Jedid z Dar al-Makhzen – pałacem królewskim z okazałą bramą misternie zdobioną bogatą ornamentyką i kaligrafią. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
6. DZIEŃ.
Śniadanie. Wyjazd do BENI MELLAL, małego miasta położonego na skraju lasów oliwnych. Przejazd przez berberyjskie wioski słynne z wyrobów rzemieślniczych w kierunku Marrakeszu. Po drodze można podziwiać wspaniałe krajobrazy Atlasu Średniego. Opcjonalnie (za dodatkową opłatą na miejscu, wycieczka odbywa się przy udziale wszystkich uczestników): przejazd nad WODOSPAD UZUD, który jest jednym z najbardziej urokliwych miejsc w Maroku. Woda spada z ceglastoczerwonych skał o wysokości 110 m z licznymi kaskadami. Obiad. Przejazd do hotelu w Marrakeszu, kolacja, nocleg.
7. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd do ESSAOUIRY, warownego portowego miasta założonego przez Portugalczyków w połowie XV w. Spacer po spokojnej medynie objętej patronatem UNESCO, pełnej wąskich, krętych uliczek z uroczymi bielonymi domami, licznymi sklepikami z wyrobami z drewna tui, z których słynie miasto. Najpopularniejszym i najbardziej fotogenicznym obiektem przyciągającym rzesze turystów są masywne fortyfikacje miejskie wzdłuż wybrzeża Oceanu Atlantyckiego, skąd rozciąga się wspaniały iście filmowy widok („Królestwo Niebieskie”, „Gra o Tron”) na Wyspy Purpurowe. Obiad. Przejazd do AGADIRU – najważniejszego kurortu wypoczynkowego w Maroku. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
8. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd na lotnisko w Agadirze i przelot do Polski.

ŚWIADCZENIA: 7 noclegów w hotelach***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie (bufet lub serwowane): 7 śniadań, 6 obiadów, 7 kolacji, w tym jedna w marokańskiej restauracji • przelot • przejazd komfortowym, klimatyzowanym autokarem lub busem (w zależności od liczby osób) • opieka pilota • audioguide • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 50 EUR, napiwki: ok. 4 EUR/dzień.
 2. Opłaty fakultatywne: wycieczka nad wodospad Uzud: ok. 18 EUR (wymagany udział wszystkich uczestników).
 3. Meczet Hassana II jest zamknięty dla zwiedzających podczas świąt muzułmańskich.

Opis regionu

Tajemnicze królestwo, nazywane Krajem Zachodzącego Słońca od lat przyciąga jak magnes turystów z całego świata. Intryguje mieszanką kultur, orientalną architekturą, majestatycznymi krajobrazami i tajemniczymi kazbami. W proponowanych programach same perły Maroka: najsłynniejsze miasta Maghrebu, Rabat z wyraźnymi wpływami francuskimi, przepiękny Meknes, kosmopolityczna Casablanca, magiczny Marrakesz z tonącym w kolorach i zapachach placem Dżamaa Al Fna i wiele więcej.

Zdjęcia regionu

Zobacz wszystkie
Ogólna ocena:
5,3 / 6
504 opinie
97% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Standard autokaru
 • Komfort podróży
Wycieczka bardzo udana , pozwala poznać najważniejsze miejsca Maroka .Hotele dobre ,wyżywienie na każde podniebienie . Pilotka, Pani Grażyna ,osoba kompetentna, z dużym zasobem wiedzy o kulturze i zwyczajach Maroka.Polecam .
Wycieczka bardzo ciekawa spełniająca moje oczekiwania oraz bardzo dobrze zorganizowana. Program ciekawy i wbrew pozorom wcale nie dało się odczuć zmęczenia. Pani Grażyna pilotka grupy- 'super babka' z ogromną wiedzą potrafiąca ciekawie opowiadać. Jedzenie smaczne i różnorodne. Mały minus za wodospady, bo albo wszyscy albo nikt, a przecież miało być dla chętnych. Chętnie tam wrócę ale tym razem na południe Maroka, oczywiście z ITAKĄ.
Wycieczka bardzo interesująca, organizacja bez zarzutu, pomocnik kierowcy faktycznie był bardzo pomocny w kwestii bagażów, pilnowania ich zapakowania, smaczne lunche na trasie w dobrych i ciekawych miejscach. Hotele w większości dobre i bardzo dobre. Tylko hotel w Rabacie miał słaby standard (niedziałająca klimatyzacja, zimno w pokoju, śniadanie bardzo mało uzrozmaicone, głównie 'na słodko'). Wyżywienie ogólnie dobre, czasem trochę brakowało i obsługa nie spieszyła się z uzupełnieniem (np. hotel Ryad Magador w Marrakeszu podczas pobytu w pierwszą stronę). Jeśli chodzi o rezydentkę to była na lotnisku przy przylocie, ale nie było podczas odlotu (jeśli nie ma potrzeby aby była podzas odlotu to proszę o zignorowanie tego zapisu).
Przepiękne miejsca w tak krótkim czasie. Coś niesamowitego. Maroko zachwyca pod każdym względem czy to kulturowym czy mentalnym. Wąskie uliczki, ciepły klimat, słońce i masa różnych kolorów przenoszą nas do zupełnie innego świata. Świetny program pozwalający na poznanie z bliska najpiękniejszych miast Maroka.
brak opisu
bardzo ciekawa, różnorodna trasa, wspaniała pilotka
Wycieczka godna polecenia, szczególnie dla osób, które jadą do Maroka po raz pierwszy. Organizacyjnie bez żadnych zastrzezeń, b. duza zasługa przewodniczki p. Bozeny.
Wycieczka byla bardzo dobrze zorganizowana. Jej program obejmowal wszystkie ciekawe miasta w Maroku i dzieki temu mozna bylo poczuc klimat tego kraju, poznac jego historie, kulture- w takim stopniu, w jakim to jest mozliwe w ciagu 8 dni:) Przejazdy, mimo ze bylo ich sporo, mijaly szybko, bo w ich czasie pilotka opowiadala rozne ciekawostki zwiazane z Marokiem. Fakty historyczne i dane statystyczne 'przemycala' w ciekawych historiach i dzieki temu latwiej mozna je bylo zapamietac. Hotele mialy dobry standard, jedzenie bylo pyszne, a towarzysze podrozy mili i usmiechnieci:)
Wyjazd doskonale zorganizowany, wszystko dopięte na ostatni guzik. Intensywność zwiedzania w sam raz ,wycieczka nie jest męcząca,doskonale rozlożona w czasie.Fantastyczna pilotka p.Bożena.Dzięki niej wiele dowiedzieliśmy się o historii,kulturze i zwyczajach marokańczyków. W czasie przejazdów umilała nam czas opowieściami ,filmami i muzyką. Świetny pomysł z systemem słuchawkowym bezprzewodowym. Zwiedzając ,cały czas mieliśmy możliwość słuchania przewodniczki. Hotele o różnym standarcie, ale czyste. Cenię to ,że były 3 posiłki .Lunche zazwyczaj w marokańskich knajpach-doskonała okazja poznania poznania ich kuchni. Wspaniałe widoki, różnorodna kultura, mili otwarci ludzie , cudowne kolory, zapachy, smaki ,które zostaną na długo w pamięci. Polecam w 100 %.
Ogólnie wycieczka ciekawa, dobrze zorganizowana, nie nazbyt męcząca a można wiele zobaczyć. Ale myślę że warto rozważyć kilka poprawek. Przydałoby się może trochę rozbudować program (może wizyta w miejscowym muzeum, albo dodanie nieco elementów nowoczesnego Maroka - np. siedziba parlamentu, czy sądu). Jednego wieczoru byliśmy w hotelu już o 17.00, aż szkoda żeby tyle czasu zostało niezagospodarowane. Co do programu, warto byłoby też może podawać więcej faktów lub miejscowych anegdot podczas zwiedzania.
Zgodna z ofertą, solidnie przygotowana i zrealizowana. Na szczególne docenienie zasłużyła pilotka pani Bożena, bardzo profesjonalna od względem merytorycznym i organizacyjnym, wszystkiego dopatrzyła i zadbała o grupę jak i o każdego z wycieczkowiczów.
ciekawy program, udany wyjazd - duza zasluga pilota, dobra organizacja
Wspaniała wycieczka, zwłaszcza, gdy pilotem jest Pani Bożena. Organizacja doskonała. Przewodniczka wyprzedzała wszystkie pytania podróżujących. Bardzo dobre jedzenie oraz hotele godne ceny, jedynym minusem jest brak klimatyzacji ( ogrzewania) lub niesprawna klimatyzacja, co w zimie powoduje choroby u uczestników wycieczki.
Wycieczka fantastyczna!:) Za sprawą programu, ale przede wszystkim rewelacyjnej pilotki - p. Bożeny:) Organizacyjnie i merytorycznie świetnie przygotowana kobietka:) Dzięki niej poznaliśmy ten jakże barwny kraj, ludzi, ich kulturę, obyczaje i wierzenia:) Wypad godny polecenia)
Wycieczka bardzo dobrze zorganizowana. Duża zasługa w tym p. Bożeny -przewodniczki - wszystko było na czas, program zrealizowany w 100%.
Świetny program, doskonały pilot,
Wycieczka bardzo ciekawa, pozwalająca poznać kulturę i historię Maroka. Dużym plusem są lancze w marokańskich restauracjach, podczas których serwowane były potrawy kuchni regionalnej. Standardem powinna być również woda do posiłków. Kolejnym dobrym pomysłem jest system nagłaśniający (z którym zetknęliśmy się już na objeździe Sycylii) szczególnie przydatny w ciasnych uliczkach medyny w Fezie. Powinien on funkcjonować na wszystkich wycieczkach objazdowych Itaki. Ogólnie wyjazd bardzo udany. Uwagi można mieć do standardu oraz wyżywienia w hotelu w Rabacie (bardzo oszczędnego w porównaniu z pozostałymi hotelami) część pokoi o dobrym standardzie część słabych , choć plusem było jego położenie koło medyny i możliwość wyjścia do niej wieczorem. Również warto by było, by po informacjach dotyczących historii i życia w Maroku udzielanych przez pilota (podkreślam, że kompetentną panią Magdę) gdy w autokarze panuje cisza, pomyśleć o puszczaniu muzyki marokańskiej, która na pewno podkreśliła by i pozwoliła wczuć się w nastrój i klimat zwiedzanych miejsc.
Impreza dobrze zaplanowana i sprawnie zrealizowana.Jednak zbyt wiele w progamie bylo bram i Medin.Moznaby dolaczyc wejscie do muzeum historii lub archeologii lub kultury kraju.Dobrze aby biuor lub pilot podal na miejscu informacje jak zostaja wykprzystane lokalnie wplacone pieniadze na zwiedzanie.np poprzez podanie uczestnikom cen wejsc lub chocby ustne rozliczenie sie z placonej kwoty w euro na wejscia.Oglnie jestesmy bardzo zadowoloni z wycieczki.Pozdrawienia dla ITAKA.
Bardzo fajna wycieczka polecę ją znajomym.
Największe wrażenie zrobiła na mnie farbiarnia skór w Fezie - jeśli ktoś chce zobaczyć jak wygląda piekło na ziemi to zapraszam właśnie tutaj. Ciekawa również była medyna El-Bali wpisana na listę UNESCO- nie chciałabym się tam zgubić. Essaouira - to bardzo klimatyczne miasteczko, w którym z przyjemnością zostałabym na tygodniowy pobyt - ciche, spokojne, romantyczne i tuż przy oceanie. Kuchnia marokańska troszkę mnie rozaczarowała - spodziewałam się, że dania będą pełne przypraw, które oglądamy na targach. Marokoańczycy są świetnymi ludźmi - szczęście wypisane jest nawet na twarzy biedaka - nie przejmują się drobnostkami tak jak my, a wszystkie nieszczęścia tłumaczą sobie wolą boską 'Widać z tego Allah tak chciał'. Reasumując: Gorąco polecam tą wycieczkę! Program bardzo ciekawy, duże tempo zwiedzania, ale UWAGA - pobódki są między 5 a 7 rano, więc na pewno nie jest to wycieczka dla tych, którzy lubią sobie pospać :) :) :) Przewodniczka posiada olbrzymią wiedzę o Maroku, jest bardzo oczytana i ciekawie opowiada.
Wycieczka spełniła moje oczekiwania. Bardzo cenię to, że były 3 posiłki. Zaoszczędziliśmy przez to bardzo dużo czasu, jedzenie było smaczne i różnorodne, typowe dla tego kraju. Przy okazji grupa miała świetną okazję do integracji. Wielkie słowa uznania dla Pani Grażyny,pilotki naszej grupy. Właśnie dzięki Niej tak dużo dowiedzieliśmy się o życiu, zwyczajach i historii Maroka. Hotele przewyższały poziom standardu na wycieczkach objazdowych. No, za wyjątkiem tego w Rabacie, który lata świetności ma już za sobą. Ogólnie, super i napewno jeszcze nie raz skorzystam z usług Itaki.
Wszystkim niezdecydowanym co do kierunku Maroko bardzo polecamy wycieczkę 'Rabat na Berbera'. Super wycieczka !! Bardzo dobra organizacja biura Itaka. Jesteśmy bardzo mile zaskoczeni co do hoteli i posiłków w trakcie wyjazdu. Hotele bardzo dobre, a posiłki pyszne. Podstawą dobrego wyjazdu jest oczywiście przewodnik. Dlatego pragniemy tu serdecznie podziękować Pani Grażynie za wspaniały wyjazd. Pani Grażyna to świetna, wspaniała, profesjonalna i doświadczona przewodniczka z ogromną wiedzą o Maroku. Wycieczka pełna samych pozytywnych wrażeń, malowniczych krajobrazów, sympatycznych ludzi, pysznej kuchni i ... wspaniałych opowieści Pani Grażyny. Zobaczyliśmy kawałek pięknego świata ... a przyszłym roku kolejny etap marokańskiej przygody ... to 'Wielkie Południe'. Serdeczne pozdrowienia przesyłamy dla ... Aishy Kadishy i mówimy do zobaczenia w przyszłym roku :)))
Poza hotelem w Rabacie wszystko niemal idealne
Cudowne uroki Maroka, zaprezentowane w ekspresowym tempie. Symaptyczni ludzie, fantastyczne barwy i unoszące się aromatyczne zapachy pozostaną na długo w mojej pamięci. Wiem, że jeszcze tam wrócę razem z ITAKĄ :)
Wycieczka godna polecenia,program zgodny z opisem,listopadowa pogoda idealna na takie podróże.Znakomita organizacja, pełen profesjonalizm przewodnika -dzięki opowieściom pani Grażyny przejazdy nie dłużyły się.Polecamy,polecamy!

Sprawdź cenę

 • Dojazd własny
Cena/os.: 1 759pln Razem Szczegóły ceny 3 518 pln
 • Last minute
Zarezerwuj telefonicznie 801 066 777

Infolinia

 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt 8-22 sob-ndz 9-20

Podziel się

Facebook Google+

Dlaczego warto?

 1. Kompletne ceny - nasze ceny nigdy nie zawierają żadnych ukrytych opłat.
 2. Gwarancja ubezpieczeniowa - 183 000 000 PLN
 3. Wygoda — rezerwujesz kiedy chcesz.

Bezpieczeństwo

Dane w procesie rezerwacji chronimy i szyfrujemy certyfikatem

Thawte