>Wycieczki>Wyniki Wyszukiwania>Maroko>

Rabat na Berbera

Rabat na Berbera Kod: AGARABA

Trasa
1 799PLN
Dorośli: 2 wyżywienie wg programu Pt 06.03 – Pt 13.03 (8 dni)

Rabat na Berbera Kod: AGARABA Maroko

Trasa

Marrakesz • Casablanca • Rabat • Meknes • Moulay Idriss • Volubilis • Fez • Beni Mellal • Wodospad Uzud • Marrakesz • Essaouira • Agadir
Fantastyczne spotkanie z bogatym dziedzictwem kulturowym Maroka, wizyty w najsłynniejszych miastach Maghrebu, dawnych stolicach Kraju Zachodzącego Słońca. W programie Marrakesz, który jak magnes przyciąga turystów pragnących poczuć prawdziwą atmosferę egzotycznej metropolii. Majestatyczne pejzaże gór Atlas, śmieszne kozy na drzewach arganowych i tajemnicze kazby doskonale nadają się do uwiecznienia na zdjęciach. Wspaniała orientalna architektura, zapachy przypraw, tęczowe kolory tkanin działają na wyobraźnię i kuszą, aby przedłużyć marokańskie wakacje o wypoczynek na plaży w wybranym hotelu z bogatej oferty ITAKI. Trasa w Maroku: ok. 1420 km.

Atuty oferty

 • najsłynniejsze miasta Maghrebu
 • majestatyczne góry Atlas
 • tajemnicze kazby
5,3 / 6
97% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Standard autokaru
 • Komfort podróży
5,3 / 6
97% klientów wystawiło opinię
dobrą lub bardzo dobrą
Marrakesz • Casablanca • Rabat • Meknes • Moulay Idriss • Volubilis • Fez • Beni Mellal • Wodospad Uzud • Marrakesz • Essaouira • Agadir
Fantastyczne spotkanie z bogatym dziedzictwem kulturowym Maroka, wizyty w najsłynniejszych miastach Maghrebu, dawnych stolicach Kraju Zachodzącego Słońca. W programie Marrakesz, który jak magnes przyciąga turystów pragnących poczuć prawdziwą atmosferę egzotycznej metropolii. Majestatyczne pejzaże gór Atlas, śmieszne kozy na drzewach arganowych i tajemnicze kazby doskonale nadają się do uwiecznienia na zdjęciach. Wspaniała orientalna architektura, zapachy przypraw, tęczowe kolory tkanin działają na wyobraźnię i kuszą, aby przedłużyć marokańskie wakacje o wypoczynek na plaży w wybranym hotelu z bogatej oferty ITAKI. Trasa w Maroku: ok. 1420 km.

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przylot do Agadiru. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

2. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd przez majestatyczne góry Atlas do Marrakeszu, zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie MARRAKESZU, dawnej stolicy imperialnej Maroka, określanej mianem Perły Południa, o zabudowie w kolorze ochry i z imponującymi murami miejskimi z XII w. W programie: XIX-wieczny pałac El-Bahia, najładniejsza rezydencja na terenie miasta; ogród Majorelle z domem słynnego projektanta mody Yves’a Saint-Laurenta i tropikalną atmosferą bugenwilli, bambusów i hibiskusów oraz niezliczoną liczbą kaktusów; XII-wieczny meczet Al-Kutubijja (z zewnątrz) – jeden z największych meczetów zachodniego islamu, najwyższy obiekt na marrakeskiej medynie, duma miasta i najważniejszy punkt orientacyjny; Grobowce Saadytów – kompleks bogato zdobionych mauzoleów z XVI w. Obiad. Spacer po medynie wpisanej na listę UNESCO i Dżamaa Al-Fna – placu Cudów. Jest to największy plac na marrakeskiej medynie i jednocześnie największa atrakcja turystyczna miasta. Można tu spotkać zaklinaczy węży, akrobatów, żonglerów, berberyjskich legendziarzy i sprzedawców szczęścia. Plac budzi się wieczorem, pełen egzotycznych dźwięków, rytmów i zapachów. Kolacja z pokazem folklorystycznym w typowej marokańskiej restauracji. Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd do CASABLANKI – największego miasta Maroka i jednej z czterech największych metropolii afrykańskich, gospodarczej stolicy kraju. Zwiedzanie: plac Mohammeda V – administracyjne centrum miasta z architekturą neomauretańską i art déco; spacer nabrzeżem atlantyckim, w dalszej części zwiedzanie Meczetu Hassana II. Meczet jest najnowocześniejszą świątynią muzułmańską w Afryce Północnej i trzecią co do wielkości po meczecie w Mekce i Medynie budowlą sakralną, stanowiącą symbol i znak rozpoznawczy miasta. Imponujący ogromem i przepychem, ma najwyższy na świecie, bogato zdobiony minaret o wysokości 200 m. Przejazd do Anfy – dzielnicy rezydencji pełnej luksusowych budowli i bujnych ogrodów. Obiad w Casablance. Przejazd do RABATU, administracyjnej stolicy Maroka. Spacer po mieście: imponujący pałac królewski z okazałą bramą Bab ar-Rouah, 44-metrowa wieża Hassana – symbol marokańskiej stolicy, jedyna pozostałość po nigdy niedokończonym meczecie Hassana z XII w., wizyta w zbudowanym w tradycyjnym marokańskim stylu mauzoleum Mohammeda V, które mieści grób władcy i jego synów w tym Hassana II, poprzedniego króla Maroka, i wreszcie malownicza Kazba Udaja z monumentalną bramą i Ogrodami Andaluzyjskimi. Przejazd do hotelu w Rabacie, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd do MEKNES – królewskiego miasta wpisanego na listę UNESCO, słynącego z majestatycznych bram i murów obronnych, zwanego Wersalem Maroka. Spacer obok monumentalnej Bab al-Mansour – jednej z najbardziej okazałych bram miejskich w Maroku, przejście w okolice starych murów fortyfikacyjnych. Zwiedzanie mauzoleum Moulaya Ismaila – jednego z najokrutniejszych sułtanów. Obiad. Przejazd obok świętego miasta MOULAY IDRISS, malowniczo położonego na szczycie wzgórza. Przejazd do VOLUBILIS. Krótkie zwiedzanie ruin starożytnego miasta z kompleksem najważniejszych rzymskich wykopalisk Maroka figurujących na liście UNESCO. Przejazd do hotelu w Fezie, kolacja i nocleg.

5. DZIEŃ.
Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie FEZU, najstarszego i najbardziej dostojnego miasta sułtańskiego, stolicy religijnej, kulturalnej i intelektualnej Maroka, miasta tysiąca meczetów. Spacer po Fez El-Bali – labiryncie 9 tys. krętych uliczek, najlepiej zachowanej medyny świata arabskiego objętej patronatem UNESCO: meczet i uniwersytet Al-Karawijjin z IX w. (z zewnątrz) – najstarszy w świecie zachodniego islamu, najpiękniej ozdobiony, mogący pomieścić nawet 20 tys. wiernych; Garbarnie Chouwara najczęściej fotografowane miejsce w Fezie, zachwycające bogactwem kolorów; medresa Al-Attarin (zwiedzanie) – perła architektury mauretańskiej. Dalej trasa prowadzi w okolice placu En-Nejjarine, jednego z najprzyjemniejszych miejsc w Fezie, z fontanną En-Nejjarine z połowy XIX w. Obiad. Spacer po otoczonym okazałymi murami miejskimi Fez el-Jedid z Dar al-Makhzen – pałacem królewskim z okazałą bramą misternie zdobioną bogatą ornamentyką i kaligrafią. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ.
Śniadanie. Wyjazd do BENI MELLAL, małego miasta położonego na skraju lasów oliwnych. Przejazd przez berberyjskie wioski słynne z wyrobów rzemieślniczych w kierunku Marrakeszu. Po drodze można podziwiać wspaniałe krajobrazy Atlasu Średniego. Opcjonalnie (za dodatkową opłatą na miejscu, wycieczka odbywa się przy udziale wszystkich uczestników): przejazd nad WODOSPAD UZUD, który jest jednym z najbardziej urokliwych miejsc w Maroku. Woda spada z ceglastoczerwonych skał o wysokości 110 m z licznymi kaskadami. Obiad. Przejazd do hotelu w Marrakeszu, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd do ESSAOUIRY, warownego portowego miasta założonego przez Portugalczyków w połowie XV w. Spacer po spokojnej medynie objętej patronatem UNESCO, pełnej wąskich, krętych uliczek z uroczymi bielonymi domami, licznymi sklepikami z wyrobami z drewna tui, z których słynie miasto. Najpopularniejszym i najbardziej fotogenicznym obiektem przyciągającym rzesze turystów są masywne fortyfikacje miejskie wzdłuż wybrzeża Oceanu Atlantyckiego, skąd rozciąga się wspaniały iście filmowy widok („Królestwo Niebieskie”, „Gra o Tron”) na Wyspy Purpurowe. Obiad. Przejazd do AGADIRU – najważniejszego kurortu wypoczynkowego w Maroku. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd na lotnisko w Agadirze i przelot do Polski.

7 noclegów w hotelach***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie (bufet lub serwowane): 7 śniadań, 6 obiadów, 7 kolacji, w tym jedna w marokańskiej restauracji • przelot • przejazd komfortowym, klimatyzowanym autokarem lub busem (w zależności od liczby osób) • opieka pilota • audioguide • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 50 EUR, napiwki: ok. 4 EUR/dzień.
 2. Opłaty fakultatywne: wycieczka nad wodospad Uzud: ok. 18 EUR (wymagany udział wszystkich uczestników).
 3. Meczet Hassana II jest zamknięty dla zwiedzających podczas świąt muzułmańskich.

Maroko

Tajemnicze królestwo, nazywane Krajem Zachodzącego Słońca od lat przyciąga jak magnes turystów z całego świata. Intryguje mieszanką kultur, orientalną architekturą, majestatycznymi krajobrazami i tajemniczymi kazbami. W proponowanych programach same perły Maroka.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przylot do Agadiru. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
2. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd przez majestatyczne góry Atlas do Marrakeszu, zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie MARRAKESZU, dawnej stolicy imperialnej Maroka, określanej mianem Perły Południa, o zabudowie w kolorze ochry i z imponującymi murami miejskimi z XII w. W programie: XIX-wieczny pałac El-Bahia, najładniejsza rezydencja na terenie miasta; ogród Majorelle z domem słynnego projektanta mody Yves’a Saint-Laurenta i tropikalną atmosferą bugenwilli, bambusów i hibiskusów oraz niezliczoną liczbą kaktusów; XII-wieczny meczet Al-Kutubijja (z zewnątrz) – jeden z największych meczetów zachodniego islamu, najwyższy obiekt na marrakeskiej medynie, duma miasta i najważniejszy punkt orientacyjny; Grobowce Saadytów – kompleks bogato zdobionych mauzoleów z XVI w. Obiad. Spacer po medynie wpisanej na listę UNESCO i Dżamaa Al-Fna – placu Cudów. Jest to największy plac na marrakeskiej medynie i jednocześnie największa atrakcja turystyczna miasta. Można tu spotkać zaklinaczy węży, akrobatów, żonglerów, berberyjskich legendziarzy i sprzedawców szczęścia. Plac budzi się wieczorem, pełen egzotycznych dźwięków, rytmów i zapachów. Kolacja z pokazem folklorystycznym w typowej marokańskiej restauracji. Powrót do hotelu, nocleg.
3. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd do CASABLANKI – największego miasta Maroka i jednej z czterech największych metropolii afrykańskich, gospodarczej stolicy kraju. Zwiedzanie: plac Mohammeda V – administracyjne centrum miasta z architekturą neomauretańską i art déco; spacer nabrzeżem atlantyckim, w dalszej części zwiedzanie Meczetu Hassana II. Meczet jest najnowocześniejszą świątynią muzułmańską w Afryce Północnej i trzecią co do wielkości po meczecie w Mekce i Medynie budowlą sakralną, stanowiącą symbol i znak rozpoznawczy miasta. Imponujący ogromem i przepychem, ma najwyższy na świecie, bogato zdobiony minaret o wysokości 200 m. Przejazd do Anfy – dzielnicy rezydencji pełnej luksusowych budowli i bujnych ogrodów. Obiad w Casablance. Przejazd do RABATU, administracyjnej stolicy Maroka. Spacer po mieście: imponujący pałac królewski z okazałą bramą Bab ar-Rouah, 44-metrowa wieża Hassana – symbol marokańskiej stolicy, jedyna pozostałość po nigdy niedokończonym meczecie Hassana z XII w., wizyta w zbudowanym w tradycyjnym marokańskim stylu mauzoleum Mohammeda V, które mieści grób władcy i jego synów w tym Hassana II, poprzedniego króla Maroka, i wreszcie malownicza Kazba Udaja z monumentalną bramą i Ogrodami Andaluzyjskimi. Przejazd do hotelu w Rabacie, kolacja, nocleg.
4. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd do MEKNES – królewskiego miasta wpisanego na listę UNESCO, słynącego z majestatycznych bram i murów obronnych, zwanego Wersalem Maroka. Spacer obok monumentalnej Bab al-Mansour – jednej z najbardziej okazałych bram miejskich w Maroku, przejście w okolice starych murów fortyfikacyjnych. Zwiedzanie mauzoleum Moulaya Ismaila – jednego z najokrutniejszych sułtanów. Obiad. Przejazd obok świętego miasta MOULAY IDRISS, malowniczo położonego na szczycie wzgórza. Przejazd do VOLUBILIS. Krótkie zwiedzanie ruin starożytnego miasta z kompleksem najważniejszych rzymskich wykopalisk Maroka figurujących na liście UNESCO. Przejazd do hotelu w Fezie, kolacja i nocleg.
5. DZIEŃ.
Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie FEZU, najstarszego i najbardziej dostojnego miasta sułtańskiego, stolicy religijnej, kulturalnej i intelektualnej Maroka, miasta tysiąca meczetów. Spacer po Fez El-Bali – labiryncie 9 tys. krętych uliczek, najlepiej zachowanej medyny świata arabskiego objętej patronatem UNESCO: meczet i uniwersytet Al-Karawijjin z IX w. (z zewnątrz) – najstarszy w świecie zachodniego islamu, najpiękniej ozdobiony, mogący pomieścić nawet 20 tys. wiernych; Garbarnie Chouwara najczęściej fotografowane miejsce w Fezie, zachwycające bogactwem kolorów; medresa Al-Attarin (zwiedzanie) – perła architektury mauretańskiej. Dalej trasa prowadzi w okolice placu En-Nejjarine, jednego z najprzyjemniejszych miejsc w Fezie, z fontanną En-Nejjarine z połowy XIX w. Obiad. Spacer po otoczonym okazałymi murami miejskimi Fez el-Jedid z Dar al-Makhzen – pałacem królewskim z okazałą bramą misternie zdobioną bogatą ornamentyką i kaligrafią. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
6. DZIEŃ.
Śniadanie. Wyjazd do BENI MELLAL, małego miasta położonego na skraju lasów oliwnych. Przejazd przez berberyjskie wioski słynne z wyrobów rzemieślniczych w kierunku Marrakeszu. Po drodze można podziwiać wspaniałe krajobrazy Atlasu Średniego. Opcjonalnie (za dodatkową opłatą na miejscu, wycieczka odbywa się przy udziale wszystkich uczestników): przejazd nad WODOSPAD UZUD, który jest jednym z najbardziej urokliwych miejsc w Maroku. Woda spada z ceglastoczerwonych skał o wysokości 110 m z licznymi kaskadami. Obiad. Przejazd do hotelu w Marrakeszu, kolacja, nocleg.
7. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd do ESSAOUIRY, warownego portowego miasta założonego przez Portugalczyków w połowie XV w. Spacer po spokojnej medynie objętej patronatem UNESCO, pełnej wąskich, krętych uliczek z uroczymi bielonymi domami, licznymi sklepikami z wyrobami z drewna tui, z których słynie miasto. Najpopularniejszym i najbardziej fotogenicznym obiektem przyciągającym rzesze turystów są masywne fortyfikacje miejskie wzdłuż wybrzeża Oceanu Atlantyckiego, skąd rozciąga się wspaniały iście filmowy widok („Królestwo Niebieskie”, „Gra o Tron”) na Wyspy Purpurowe. Obiad. Przejazd do AGADIRU – najważniejszego kurortu wypoczynkowego w Maroku. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
8. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd na lotnisko w Agadirze i przelot do Polski.

ŚWIADCZENIA: 7 noclegów w hotelach***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie (bufet lub serwowane): 7 śniadań, 6 obiadów, 7 kolacji, w tym jedna w marokańskiej restauracji • przelot • przejazd komfortowym, klimatyzowanym autokarem lub busem (w zależności od liczby osób) • opieka pilota • audioguide • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 50 EUR, napiwki: ok. 4 EUR/dzień.
 2. Opłaty fakultatywne: wycieczka nad wodospad Uzud: ok. 18 EUR (wymagany udział wszystkich uczestników).
 3. Meczet Hassana II jest zamknięty dla zwiedzających podczas świąt muzułmańskich.

Opis regionu

Tajemnicze królestwo, nazywane Krajem Zachodzącego Słońca od lat przyciąga jak magnes turystów z całego świata. Intryguje mieszanką kultur, orientalną architekturą, majestatycznymi krajobrazami i tajemniczymi kazbami. W proponowanych programach same perły Maroka: najsłynniejsze miasta Maghrebu, Rabat z wyraźnymi wpływami francuskimi, przepiękny Meknes, kosmopolityczna Casablanca, magiczny Marrakesz z tonącym w kolorach i zapachach placem Dżamaa Al Fna i wiele więcej.

Zdjęcia regionu

Zobacz wszystkie
Ogólna ocena:
5,3 / 6
530 opinii
97% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Standard autokaru
 • Komfort podróży
Hotele były lepsze i gorsze ale ten w Rabacie bije wszystkie na głowę. Nie czułam się tam bezpiecznie, było brudno, śmierdząco i niesmacznie . Były miejsca takie jak bazar w Marrakeszu które za pierwszym razem budziły przerażenie a za drugim zyskały na ciekawym klimacie. Restauracja w Fezie robi wrażenie a hotel w Agadirze Anzin Tower jest miejscem przyjaznym obcokrajowcom. Odwiedzane miejsca były interesujące i miały swój klimat, swoją historię. Pan Marcin jest kontaktowym, sympatycznym i dużo wiedzącym człowiekiem. Dzięki jego opowieściom, przykładom, materiałom multimedialnym świat muzułmański jawi się już mniej egzotycznie.
brak opisu
wycieczka pokazująca cały urok Maroka i jego mieszkańców.Przepiękne pejzaże, cała gama kolorów , zapachów i smaków .
zbyt szybkie tempo zwiedzania. W czasie przejść przez wąskie uliczki grupa musi pilnować przewodnika i pilota - nie ma czasu na dokładniejsze obejrzenie czy nawet postój.
Program urozmaicony i atrakcyjny, organizacja bez zarzutu.
Ciekawa, atrakcyjna, pouczająca. Zapierające dech w piersiach widoki, oryginalne smaki i zapachy, mili i życzliwi ludzie, tak zapamiętamy Maroko.
W stosunkowo krótkim czasie w sposób aktywny można nieźle poznać północną cześć Maroka (historie, przyrodę, ludzi i ich życie codzienne).
Wycieczka interesująca, dobrze zorganizowana,dość komfortowa dla uczestników: transport bagażu do/od drzwi pokoju, dobre hotele, wygodny i zawsze porządnie wysprzątany autokar, pilotka (p.Grażyna) opowiadająca o kraju nie tylko wiedzę przewodnikową ale też ciekawostki i własne obserwacje.
Casablanka za mało czasu.Szkoda że w programie nie ma Cafe Rik. Za szybkie przejście po uliczkach Mediny. Dużym minusem są serwowane posiłki. Proszę wziąć pod uwagę osoby na diecie (na przykład nie spożywające smażonych potraw, wegetarian itp.)
Wycieczka perfekcyjnie zorganizowana i wzorowo zrealizowana. Kilka punktów wykraczało poza program. W ciągu 8 dni (wliczając dni przylotu i wylotu) można było dowiedzieć się bardzo wiele na temat kraju i jego mieszkańców bez przeciążenia i przemęczenia.
Wycieczka bardzo interesująca . Program zrealizowany w 100% i tak ułożony , że można poznać praktycznie całą północną część Maroka. Naszą pilotką była P. Grażyna .Jej wiedzę na temat kraju oraz sprawność organizacji każdego dnia imprezy oceniam na 6 . Może najbardziej nużący był dzień szósty z powodu długiego przejazdu z Fezu do Marrakeszu, ale widoki rekompensowały w dużej mierze zmęczenie . Hotele dobre lub bardzo dobre .Jeśli chodzi o wyżywienie- za największy mankament uważam długi czas oczekiwania na posiłki w niektórych restauracjach. Miedzy sałatką warzywną a daniem głównym był taki odstęp ....że można było ponownie zgłodnieć. Reszta OK
Bardzo ciekawa wyprawa w nieznane.
Program wycieczki jest tak skonstruowany, aby w przewidzianym czasie zwiedzić, jak najwięcej i aby równocześnie nie było to bardzo męczące. Standard hoteli często przewyższał ten wskazany przez biuro podróży. W trakcie wycieczki przewidziane były trzy posiłki dziennie, co jest dużym walorem tego typu imprezy, gdyż nie ma potrzeby dodatkowe żywienia się - a, i posiłki były smaczne oraz często serwowane w oryginalnych, ciekawych lokalach. Autokar, którym się poruszaliśmy był nowy i bardzo wygodny. Moja ogólna ocena wycieczki jest bardzo wysoka i uważam, iż relacja ceny do świadczonych przez Itakę usług jest korzystna dla nas - Państwa klientów.
Wycieczka bardzo udana , pozwala poznać najważniejsze miejsca Maroka .Hotele dobre ,wyżywienie na każde podniebienie . Pilotka, Pani Grażyna ,osoba kompetentna, z dużym zasobem wiedzy o kulturze i zwyczajach Maroka.Polecam .
Wycieczka fantastyczna, warta polecenia.
Bardzo fajna
Wycieczka bardzo ciekawa spełniająca moje oczekiwania oraz bardzo dobrze zorganizowana. Program ciekawy i wbrew pozorom wcale nie dało się odczuć zmęczenia. Pani Grażyna pilotka grupy- 'super babka' z ogromną wiedzą potrafiąca ciekawie opowiadać. Jedzenie smaczne i różnorodne. Mały minus za wodospady, bo albo wszyscy albo nikt, a przecież miało być dla chętnych. Chętnie tam wrócę ale tym razem na południe Maroka, oczywiście z ITAKĄ.
Wycieczka bardzo interesująca, organizacja bez zarzutu, pomocnik kierowcy faktycznie był bardzo pomocny w kwestii bagażów, pilnowania ich zapakowania, smaczne lunche na trasie w dobrych i ciekawych miejscach. Hotele w większości dobre i bardzo dobre. Tylko hotel w Rabacie miał słaby standard (niedziałająca klimatyzacja, zimno w pokoju, śniadanie bardzo mało uzrozmaicone, głównie 'na słodko'). Wyżywienie ogólnie dobre, czasem trochę brakowało i obsługa nie spieszyła się z uzupełnieniem (np. hotel Ryad Magador w Marrakeszu podczas pobytu w pierwszą stronę). Jeśli chodzi o rezydentkę to była na lotnisku przy przylocie, ale nie było podczas odlotu (jeśli nie ma potrzeby aby była podzas odlotu to proszę o zignorowanie tego zapisu).
Przepiękne miejsca w tak krótkim czasie. Coś niesamowitego. Maroko zachwyca pod każdym względem czy to kulturowym czy mentalnym. Wąskie uliczki, ciepły klimat, słońce i masa różnych kolorów przenoszą nas do zupełnie innego świata. Świetny program pozwalający na poznanie z bliska najpiękniejszych miast Maroka.
brak opisu
bardzo ciekawa, różnorodna trasa, wspaniała pilotka
Wycieczka godna polecenia, szczególnie dla osób, które jadą do Maroka po raz pierwszy. Organizacyjnie bez żadnych zastrzezeń, b. duza zasługa przewodniczki p. Bozeny.
Wycieczka byla bardzo dobrze zorganizowana. Jej program obejmowal wszystkie ciekawe miasta w Maroku i dzieki temu mozna bylo poczuc klimat tego kraju, poznac jego historie, kulture- w takim stopniu, w jakim to jest mozliwe w ciagu 8 dni:) Przejazdy, mimo ze bylo ich sporo, mijaly szybko, bo w ich czasie pilotka opowiadala rozne ciekawostki zwiazane z Marokiem. Fakty historyczne i dane statystyczne 'przemycala' w ciekawych historiach i dzieki temu latwiej mozna je bylo zapamietac. Hotele mialy dobry standard, jedzenie bylo pyszne, a towarzysze podrozy mili i usmiechnieci:)
Wyjazd doskonale zorganizowany, wszystko dopięte na ostatni guzik. Intensywność zwiedzania w sam raz ,wycieczka nie jest męcząca,doskonale rozlożona w czasie.Fantastyczna pilotka p.Bożena.Dzięki niej wiele dowiedzieliśmy się o historii,kulturze i zwyczajach marokańczyków. W czasie przejazdów umilała nam czas opowieściami ,filmami i muzyką. Świetny pomysł z systemem słuchawkowym bezprzewodowym. Zwiedzając ,cały czas mieliśmy możliwość słuchania przewodniczki. Hotele o różnym standarcie, ale czyste. Cenię to ,że były 3 posiłki .Lunche zazwyczaj w marokańskich knajpach-doskonała okazja poznania poznania ich kuchni. Wspaniałe widoki, różnorodna kultura, mili otwarci ludzie , cudowne kolory, zapachy, smaki ,które zostaną na długo w pamięci. Polecam w 100 %.
Ogólnie wycieczka ciekawa, dobrze zorganizowana, nie nazbyt męcząca a można wiele zobaczyć. Ale myślę że warto rozważyć kilka poprawek. Przydałoby się może trochę rozbudować program (może wizyta w miejscowym muzeum, albo dodanie nieco elementów nowoczesnego Maroka - np. siedziba parlamentu, czy sądu). Jednego wieczoru byliśmy w hotelu już o 17.00, aż szkoda żeby tyle czasu zostało niezagospodarowane. Co do programu, warto byłoby też może podawać więcej faktów lub miejscowych anegdot podczas zwiedzania.

Sprawdź cenę

 • Dojazd własny
Cena/os.: 1 799pln Razem Szczegóły ceny 3 598 pln
Rezerwuj
 • Last minute

Infolinia

 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt 8-22 sob-ndz 9-20

Podziel się

Facebook Google+

Dlaczego warto?

 1. Kompletne ceny - nasze ceny nigdy nie zawierają żadnych ukrytych opłat.
 2. Gwarancja ubezpieczeniowa - 183 000 000 PLN
 3. Wygoda — rezerwujesz kiedy chcesz.

Bezpieczeństwo

Dane w procesie rezerwacji chronimy i szyfrujemy certyfikatem

Thawte