>Wycieczki>Wyniki Wyszukiwania>Maroko>

Rabat na Berbera

Rabat na Berbera Kod: AGARABA

Trasa
1 899PLN
Dorośli: 2 wyżywienie wg programu Pt 02.01 – Pt 09.01 (8 dni)

Rabat na Berbera Kod: AGARABA Maroko

Trasa

Marrakesz • Casablanca • Rabat • Meknes • Moulay Idriss • Volubilis • Fez • Beni Mellal • Wodospad Uzud • Marrakesz • Essaouira • Agadir
Fantastyczne spotkanie z bogatym dziedzictwem kulturowym Maroka, wizyty w najsłynniejszych miastach Maghrebu, dawnych stolicach Kraju Zachodzącego Słońca. W programie Marrakesz, który jak magnes przyciąga turystów pragnących poczuć prawdziwą atmosferę egzotycznej metropolii. Majestatyczne pejzaże gór Atlas, śmieszne kozy na drzewach arganowych i tajemnicze kazby doskonale nadają się do uwiecznienia na zdjęciach. Wspaniała orientalna architektura, zapachy przypraw, tęczowe kolory tkanin działają na wyobraźnię i kuszą, aby przedłużyć marokańskie wakacje o wypoczynek na plaży w wybranym hotelu z bogatej oferty ITAKI. Trasa w Maroku: ok. 1420 km.

Atuty oferty

 • najsłynniejsze miasta Maghrebu
 • majestatyczne góry Atlas
 • tajemnicze kazby
5,3 / 6
97% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Standard autokaru
 • Komfort podróży
5,3 / 6
97% klientów wystawiło opinię
dobrą lub bardzo dobrą
Marrakesz • Casablanca • Rabat • Meknes • Moulay Idriss • Volubilis • Fez • Beni Mellal • Wodospad Uzud • Marrakesz • Essaouira • Agadir
Fantastyczne spotkanie z bogatym dziedzictwem kulturowym Maroka, wizyty w najsłynniejszych miastach Maghrebu, dawnych stolicach Kraju Zachodzącego Słońca. W programie Marrakesz, który jak magnes przyciąga turystów pragnących poczuć prawdziwą atmosferę egzotycznej metropolii. Majestatyczne pejzaże gór Atlas, śmieszne kozy na drzewach arganowych i tajemnicze kazby doskonale nadają się do uwiecznienia na zdjęciach. Wspaniała orientalna architektura, zapachy przypraw, tęczowe kolory tkanin działają na wyobraźnię i kuszą, aby przedłużyć marokańskie wakacje o wypoczynek na plaży w wybranym hotelu z bogatej oferty ITAKI. Trasa w Maroku: ok. 1420 km.

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przylot do Agadiru. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

2. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd przez majestatyczne góry Atlas do Marrakeszu, zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie MARRAKESZU, dawnej stolicy imperialnej Maroka, określanej mianem Perły Południa, o zabudowie w kolorze ochry i z imponującymi murami miejskimi z XII w. W programie: XIX-wieczny pałac El-Bahia, najładniejsza rezydencja na terenie miasta; ogród Majorelle z domem słynnego projektanta mody Yves’a Saint-Laurenta i tropikalną atmosferą bugenwilli, bambusów i hibiskusów oraz niezliczoną liczbą kaktusów; XII-wieczny meczet Al-Kutubijja (z zewnątrz) – jeden z największych meczetów zachodniego islamu, najwyższy obiekt na marrakeskiej medynie, duma miasta i najważniejszy punkt orientacyjny; Grobowce Saadytów – kompleks bogato zdobionych mauzoleów z XVI w. Obiad. Spacer po medynie wpisanej na listę UNESCO i Dżamaa Al-Fna – placu Cudów. Jest to największy plac na marrakeskiej medynie i jednocześnie największa atrakcja turystyczna miasta. Można tu spotkać zaklinaczy węży, akrobatów, żonglerów, berberyjskich legendziarzy i sprzedawców szczęścia. Plac budzi się wieczorem, pełen egzotycznych dźwięków, rytmów i zapachów. Kolacja z pokazem folklorystycznym w typowej marokańskiej restauracji. Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd do CASABLANKI – największego miasta Maroka i jednej z czterech największych metropolii afrykańskich, gospodarczej stolicy kraju. Zwiedzanie: plac Mohammeda V – administracyjne centrum miasta z architekturą neomauretańską i art déco; spacer nabrzeżem atlantyckim, w dalszej części zwiedzanie Meczetu Hassana II. Meczet jest najnowocześniejszą świątynią muzułmańską w Afryce Północnej i trzecią co do wielkości po meczecie w Mekce i Medynie budowlą sakralną, stanowiącą symbol i znak rozpoznawczy miasta. Imponujący ogromem i przepychem, ma najwyższy na świecie, bogato zdobiony minaret o wysokości 200 m. Przejazd do Anfy – dzielnicy rezydencji pełnej luksusowych budowli i bujnych ogrodów. Obiad w Casablance. Przejazd do RABATU, administracyjnej stolicy Maroka. Spacer po mieście: imponujący pałac królewski z okazałą bramą Bab ar-Rouah, 44-metrowa wieża Hassana – symbol marokańskiej stolicy, jedyna pozostałość po nigdy niedokończonym meczecie Hassana z XII w., wizyta w zbudowanym w tradycyjnym marokańskim stylu mauzoleum Mohammeda V, które mieści grób władcy i jego synów w tym Hassana II, poprzedniego króla Maroka, i wreszcie malownicza Kazba Udaja z monumentalną bramą i Ogrodami Andaluzyjskimi. Przejazd do hotelu w Rabacie, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd do MEKNES – królewskiego miasta wpisanego na listę UNESCO, słynącego z majestatycznych bram i murów obronnych, zwanego Wersalem Maroka. Spacer obok monumentalnej Bab al-Mansour – jednej z najbardziej okazałych bram miejskich w Maroku, przejście w okolice starych murów fortyfikacyjnych. Zwiedzanie mauzoleum Moulaya Ismaila – jednego z najokrutniejszych sułtanów. Obiad. Przejazd obok świętego miasta MOULAY IDRISS, malowniczo położonego na szczycie wzgórza. Przejazd do VOLUBILIS. Krótkie zwiedzanie ruin starożytnego miasta z kompleksem najważniejszych rzymskich wykopalisk Maroka figurujących na liście UNESCO. Przejazd do hotelu w Fezie, kolacja i nocleg.

5. DZIEŃ.
Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie FEZU, najstarszego i najbardziej dostojnego miasta sułtańskiego, stolicy religijnej, kulturalnej i intelektualnej Maroka, miasta tysiąca meczetów. Spacer po Fez El-Bali – labiryncie 9 tys. krętych uliczek, najlepiej zachowanej medyny świata arabskiego objętej patronatem UNESCO: meczet i uniwersytet Al-Karawijjin z IX w. (z zewnątrz) – najstarszy w świecie zachodniego islamu, najpiękniej ozdobiony, mogący pomieścić nawet 20 tys. wiernych; Garbarnie Chouwara najczęściej fotografowane miejsce w Fezie, zachwycające bogactwem kolorów; medresa Al-Attarin (zwiedzanie) – perła architektury mauretańskiej. Dalej trasa prowadzi w okolice placu En-Nejjarine, jednego z najprzyjemniejszych miejsc w Fezie, z fontanną En-Nejjarine z połowy XIX w. Obiad. Spacer po otoczonym okazałymi murami miejskimi Fez el-Jedid z Dar al-Makhzen – pałacem królewskim z okazałą bramą misternie zdobioną bogatą ornamentyką i kaligrafią. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ.
Śniadanie. Wyjazd do BENI MELLAL, małego miasta położonego na skraju lasów oliwnych. Przejazd przez berberyjskie wioski słynne z wyrobów rzemieślniczych w kierunku Marrakeszu. Po drodze można podziwiać wspaniałe krajobrazy Atlasu Średniego. Opcjonalnie (za dodatkową opłatą na miejscu, wycieczka odbywa się przy udziale wszystkich uczestników): przejazd nad WODOSPAD UZUD, który jest jednym z najbardziej urokliwych miejsc w Maroku. Woda spada z ceglastoczerwonych skał o wysokości 110 m z licznymi kaskadami. Obiad. Przejazd do hotelu w Marrakeszu, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd do ESSAOUIRY, warownego portowego miasta założonego przez Portugalczyków w połowie XV w. Spacer po spokojnej medynie objętej patronatem UNESCO, pełnej wąskich, krętych uliczek z uroczymi bielonymi domami, licznymi sklepikami z wyrobami z drewna tui, z których słynie miasto. Najpopularniejszym i najbardziej fotogenicznym obiektem przyciągającym rzesze turystów są masywne fortyfikacje miejskie wzdłuż wybrzeża Oceanu Atlantyckiego, skąd rozciąga się wspaniały iście filmowy widok („Królestwo Niebieskie”, „Gra o Tron”) na Wyspy Purpurowe. Obiad. Przejazd do AGADIRU – najważniejszego kurortu wypoczynkowego w Maroku. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd na lotnisko w Agadirze i przelot do Polski.

7 noclegów w hotelach***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie (bufet lub serwowane): 7 śniadań, 6 obiadów, 7 kolacji, w tym jedna w marokańskiej restauracji • przelot • przejazd komfortowym, klimatyzowanym autokarem lub busem (w zależności od liczby osób) • opieka pilota • audioguide • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 50 EUR, napiwki: ok. 4 EUR/dzień.
 2. Opłaty fakultatywne: wycieczka nad wodospad Uzud: ok. 18 EUR (wymagany udział wszystkich uczestników).
 3. Meczet Hassana II jest zamknięty dla zwiedzających podczas świąt muzułmańskich.

Maroko

Tajemnicze królestwo, nazywane Krajem Zachodzącego Słońca od lat przyciąga jak magnes turystów z całego świata. Intryguje mieszanką kultur, orientalną architekturą, majestatycznymi krajobrazami i tajemniczymi kazbami. W proponowanych programach same perły Maroka: najsłynniejsze miasta Maghrebu, Rabat z wyraźnymi wpływami francuskimi, przepiękny Meknes, kosmopolityczna Casablanca, magiczny Marrakesz z tonącym w kolorach i zapachach placem Dżamaa Al Fna i wiele więcej.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przylot do Agadiru. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
2. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd przez majestatyczne góry Atlas do Marrakeszu, zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie MARRAKESZU, dawnej stolicy imperialnej Maroka, określanej mianem Perły Południa, o zabudowie w kolorze ochry i z imponującymi murami miejskimi z XII w. W programie: XIX-wieczny pałac El-Bahia, najładniejsza rezydencja na terenie miasta; ogród Majorelle z domem słynnego projektanta mody Yves’a Saint-Laurenta i tropikalną atmosferą bugenwilli, bambusów i hibiskusów oraz niezliczoną liczbą kaktusów; XII-wieczny meczet Al-Kutubijja (z zewnątrz) – jeden z największych meczetów zachodniego islamu, najwyższy obiekt na marrakeskiej medynie, duma miasta i najważniejszy punkt orientacyjny; Grobowce Saadytów – kompleks bogato zdobionych mauzoleów z XVI w. Obiad. Spacer po medynie wpisanej na listę UNESCO i Dżamaa Al-Fna – placu Cudów. Jest to największy plac na marrakeskiej medynie i jednocześnie największa atrakcja turystyczna miasta. Można tu spotkać zaklinaczy węży, akrobatów, żonglerów, berberyjskich legendziarzy i sprzedawców szczęścia. Plac budzi się wieczorem, pełen egzotycznych dźwięków, rytmów i zapachów. Kolacja z pokazem folklorystycznym w typowej marokańskiej restauracji. Powrót do hotelu, nocleg.
3. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd do CASABLANKI – największego miasta Maroka i jednej z czterech największych metropolii afrykańskich, gospodarczej stolicy kraju. Zwiedzanie: plac Mohammeda V – administracyjne centrum miasta z architekturą neomauretańską i art déco; spacer nabrzeżem atlantyckim, w dalszej części zwiedzanie Meczetu Hassana II. Meczet jest najnowocześniejszą świątynią muzułmańską w Afryce Północnej i trzecią co do wielkości po meczecie w Mekce i Medynie budowlą sakralną, stanowiącą symbol i znak rozpoznawczy miasta. Imponujący ogromem i przepychem, ma najwyższy na świecie, bogato zdobiony minaret o wysokości 200 m. Przejazd do Anfy – dzielnicy rezydencji pełnej luksusowych budowli i bujnych ogrodów. Obiad w Casablance. Przejazd do RABATU, administracyjnej stolicy Maroka. Spacer po mieście: imponujący pałac królewski z okazałą bramą Bab ar-Rouah, 44-metrowa wieża Hassana – symbol marokańskiej stolicy, jedyna pozostałość po nigdy niedokończonym meczecie Hassana z XII w., wizyta w zbudowanym w tradycyjnym marokańskim stylu mauzoleum Mohammeda V, które mieści grób władcy i jego synów w tym Hassana II, poprzedniego króla Maroka, i wreszcie malownicza Kazba Udaja z monumentalną bramą i Ogrodami Andaluzyjskimi. Przejazd do hotelu w Rabacie, kolacja, nocleg.
4. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd do MEKNES – królewskiego miasta wpisanego na listę UNESCO, słynącego z majestatycznych bram i murów obronnych, zwanego Wersalem Maroka. Spacer obok monumentalnej Bab al-Mansour – jednej z najbardziej okazałych bram miejskich w Maroku, przejście w okolice starych murów fortyfikacyjnych. Zwiedzanie mauzoleum Moulaya Ismaila – jednego z najokrutniejszych sułtanów. Obiad. Przejazd obok świętego miasta MOULAY IDRISS, malowniczo położonego na szczycie wzgórza. Przejazd do VOLUBILIS. Krótkie zwiedzanie ruin starożytnego miasta z kompleksem najważniejszych rzymskich wykopalisk Maroka figurujących na liście UNESCO. Przejazd do hotelu w Fezie, kolacja i nocleg.
5. DZIEŃ.
Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie FEZU, najstarszego i najbardziej dostojnego miasta sułtańskiego, stolicy religijnej, kulturalnej i intelektualnej Maroka, miasta tysiąca meczetów. Spacer po Fez El-Bali – labiryncie 9 tys. krętych uliczek, najlepiej zachowanej medyny świata arabskiego objętej patronatem UNESCO: meczet i uniwersytet Al-Karawijjin z IX w. (z zewnątrz) – najstarszy w świecie zachodniego islamu, najpiękniej ozdobiony, mogący pomieścić nawet 20 tys. wiernych; Garbarnie Chouwara najczęściej fotografowane miejsce w Fezie, zachwycające bogactwem kolorów; medresa Al-Attarin (zwiedzanie) – perła architektury mauretańskiej. Dalej trasa prowadzi w okolice placu En-Nejjarine, jednego z najprzyjemniejszych miejsc w Fezie, z fontanną En-Nejjarine z połowy XIX w. Obiad. Spacer po otoczonym okazałymi murami miejskimi Fez el-Jedid z Dar al-Makhzen – pałacem królewskim z okazałą bramą misternie zdobioną bogatą ornamentyką i kaligrafią. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
6. DZIEŃ.
Śniadanie. Wyjazd do BENI MELLAL, małego miasta położonego na skraju lasów oliwnych. Przejazd przez berberyjskie wioski słynne z wyrobów rzemieślniczych w kierunku Marrakeszu. Po drodze można podziwiać wspaniałe krajobrazy Atlasu Średniego. Opcjonalnie (za dodatkową opłatą na miejscu, wycieczka odbywa się przy udziale wszystkich uczestników): przejazd nad WODOSPAD UZUD, który jest jednym z najbardziej urokliwych miejsc w Maroku. Woda spada z ceglastoczerwonych skał o wysokości 110 m z licznymi kaskadami. Obiad. Przejazd do hotelu w Marrakeszu, kolacja, nocleg.
7. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd do ESSAOUIRY, warownego portowego miasta założonego przez Portugalczyków w połowie XV w. Spacer po spokojnej medynie objętej patronatem UNESCO, pełnej wąskich, krętych uliczek z uroczymi bielonymi domami, licznymi sklepikami z wyrobami z drewna tui, z których słynie miasto. Najpopularniejszym i najbardziej fotogenicznym obiektem przyciągającym rzesze turystów są masywne fortyfikacje miejskie wzdłuż wybrzeża Oceanu Atlantyckiego, skąd rozciąga się wspaniały iście filmowy widok („Królestwo Niebieskie”, „Gra o Tron”) na Wyspy Purpurowe. Obiad. Przejazd do AGADIRU – najważniejszego kurortu wypoczynkowego w Maroku. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
8. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd na lotnisko w Agadirze i przelot do Polski.

ŚWIADCZENIA: 7 noclegów w hotelach***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie (bufet lub serwowane): 7 śniadań, 6 obiadów, 7 kolacji, w tym jedna w marokańskiej restauracji • przelot • przejazd komfortowym, klimatyzowanym autokarem lub busem (w zależności od liczby osób) • opieka pilota • audioguide • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 50 EUR, napiwki: ok. 4 EUR/dzień.
 2. Opłaty fakultatywne: wycieczka nad wodospad Uzud: ok. 18 EUR (wymagany udział wszystkich uczestników).
 3. Meczet Hassana II jest zamknięty dla zwiedzających podczas świąt muzułmańskich.

Opis regionu

Tajemnicze królestwo, nazywane Krajem Zachodzącego Słońca od lat przyciąga jak magnes turystów z całego świata. Intryguje mieszanką kultur, orientalną architekturą, majestatycznymi krajobrazami i tajemniczymi kazbami. W proponowanych programach same perły Maroka: najsłynniejsze miasta Maghrebu, Rabat z wyraźnymi wpływami francuskimi, przepiękny Meknes, kosmopolityczna Casablanca, magiczny Marrakesz z tonącym w kolorach i zapachach placem Dżamaa Al Fna i wiele więcej.

Zdjęcia regionu

Zobacz wszystkie
Ogólna ocena:
5,3 / 6
480 opinii
97% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Standard autokaru
 • Komfort podróży
Wycieczka bardzo ciekawa, pozwalająca poznać kulturę i historię Maroka. Dużym plusem są lancze w marokańskich restauracjach, podczas których serwowane były potrawy kuchni regionalnej. Standardem powinna być również woda do posiłków. Kolejnym dobrym pomysłem jest system nagłaśniający (z którym zetknęliśmy się już na objeździe Sycylii) szczególnie przydatny w ciasnych uliczkach medyny w Fezie. Powinien on funkcjonować na wszystkich wycieczkach objazdowych Itaki. Ogólnie wyjazd bardzo udany. Uwagi można mieć do standardu oraz wyżywienia w hotelu w Rabacie (bardzo oszczędnego w porównaniu z pozostałymi hotelami) część pokoi o dobrym standardzie część słabych , choć plusem było jego położenie koło medyny i możliwość wyjścia do niej wieczorem. Również warto by było, by po informacjach dotyczących historii i życia w Maroku udzielanych przez pilota (podkreślam, że kompetentną panią Magdę) gdy w autokarze panuje cisza, pomyśleć o puszczaniu muzyki marokańskiej, która na pewno podkreśliła by i pozwoliła wczuć się w nastrój i klimat zwiedzanych miejsc.
Impreza dobrze zaplanowana i sprawnie zrealizowana.Jednak zbyt wiele w progamie bylo bram i Medin.Moznaby dolaczyc wejscie do muzeum historii lub archeologii lub kultury kraju.Dobrze aby biuor lub pilot podal na miejscu informacje jak zostaja wykprzystane lokalnie wplacone pieniadze na zwiedzanie.np poprzez podanie uczestnikom cen wejsc lub chocby ustne rozliczenie sie z placonej kwoty w euro na wejscia.Oglnie jestesmy bardzo zadowoloni z wycieczki.Pozdrawienia dla ITAKA.
Bardzo fajna wycieczka polecę ją znajomym.
Wycieczka spełniła moje oczekiwania. Bardzo cenię to, że były 3 posiłki. Zaoszczędziliśmy przez to bardzo dużo czasu, jedzenie było smaczne i różnorodne, typowe dla tego kraju. Przy okazji grupa miała świetną okazję do integracji. Wielkie słowa uznania dla Pani Grażyny,pilotki naszej grupy. Właśnie dzięki Niej tak dużo dowiedzieliśmy się o życiu, zwyczajach i historii Maroka. Hotele przewyższały poziom standardu na wycieczkach objazdowych. No, za wyjątkiem tego w Rabacie, który lata świetności ma już za sobą. Ogólnie, super i napewno jeszcze nie raz skorzystam z usług Itaki.
Wszystkim niezdecydowanym co do kierunku Maroko bardzo polecamy wycieczkę 'Rabat na Berbera'. Super wycieczka !! Bardzo dobra organizacja biura Itaka. Jesteśmy bardzo mile zaskoczeni co do hoteli i posiłków w trakcie wyjazdu. Hotele bardzo dobre, a posiłki pyszne. Podstawą dobrego wyjazdu jest oczywiście przewodnik. Dlatego pragniemy tu serdecznie podziękować Pani Grażynie za wspaniały wyjazd. Pani Grażyna to świetna, wspaniała, profesjonalna i doświadczona przewodniczka z ogromną wiedzą o Maroku. Wycieczka pełna samych pozytywnych wrażeń, malowniczych krajobrazów, sympatycznych ludzi, pysznej kuchni i ... wspaniałych opowieści Pani Grażyny. Zobaczyliśmy kawałek pięknego świata ... a przyszłym roku kolejny etap marokańskiej przygody ... to 'Wielkie Południe'. Serdeczne pozdrowienia przesyłamy dla ... Aishy Kadishy i mówimy do zobaczenia w przyszłym roku :)))
Poza hotelem w Rabacie wszystko niemal idealne
Cudowne uroki Maroka, zaprezentowane w ekspresowym tempie. Symaptyczni ludzie, fantastyczne barwy i unoszące się aromatyczne zapachy pozostaną na długo w mojej pamięci. Wiem, że jeszcze tam wrócę razem z ITAKĄ :)
Wycieczka godna polecenia,program zgodny z opisem,listopadowa pogoda idealna na takie podróże.Znakomita organizacja, pełen profesjonalizm przewodnika -dzięki opowieściom pani Grażyny przejazdy nie dłużyły się.Polecamy,polecamy!
Wycieczka sympatyczna, dobrze zorganizowana, ciekawa.
Rabat na Berbera: Świetna przewodniczka - pani Grażyna, umili każdą przedłużającą się godzinę w autokarze. Duża wiedza i znakomita umiejętność przekazania jej w ciekawej formie. To nie suche czytanie z przewodnika, a wielka opowieść o przyrodzie i społeczeństwie marokańskim, bez uprzedzeń. Hotele na trasie bardzo nierówne, część wybitnych, część mocno takich sobie. To samo dotyczy posiłków - bywa różnie, ale widać dbałość o pokazanie tradycyjnej kuchni marokańskiej. Chociaż program jest bardzo bogaty, wycieczka nie męczy. Wspaniała organizacja, nie trzeba się o nic martwić. Polecamy! Pani Grażyna skutecznie zachęciła nas do skorzystania również z oferty wycieczki na południe Maroka.
Wycieczka godna polecenia.
Wycieczka bardzo ciekawa, bogaty program. Przewodnik znający kulturę i historię kraju.
Ogólnie wycieczka OK poza niedopuszczalną sytuacją, gdy wyciaczka nazywana w katalogu fakultatywną mogła się nieodbyc tylko dlatego, że dwie osoby się na nią niezgadzały, W takim przypadku podczas całego dnia nie byłoby ŻADNEGO programu tylko jazda autokarem. To jakaś paranoja, z którą spotkałam się po raz pierwszy.
Wycieczka bardzo udana ! Świetny stosunek ceny do naszych oczekiwań ! Przewodnik - Pani Grażyna - posiada bardzo bogatą wiedzę o kraju i jego mieszkańcach. Hotele czyste i zadbane, wyżywienie OK. Z chęcią wrócilibyśmy do Maroka żeby poznać WIELKIE POŁUDNIE :)
Program wycieczki ciekawy. Minusem jest zwiedzanie Fezu. Dosłownie biegliśmy przez Fez tylko po to by być o 16 w hotelu. Przeszliśmy biegiem głownie przez targ. Pani Pilotka denerwowała się, że wycieczka idąca przez nami idzie za wolno /oni zwiedzali normalnie/. Fajnie byłoby przejść uliczkami Fezu-chociaż godzinkę dłużej- by poznać to miasto.
Ogólnie opinia pozytywna , jednak kilka mankamentów , które obniżają ocenę np np ułożenie programu ,organizacja transportu ,wyżywienie , pilot ( chociaż z dużą wiedzą ) z dystansem do uczestników , poziom /miejsce hoteli
Wycieczka piękna,dobrze dograna,program wypełnionyNiesamowite było to iż w Itace po raz pierwszy spotkaliśmy się z możliwością słuchania przewodnika za pomocą sprzętu bezprzewodowego.Jest to bardzo przydatne i wskazane w czasie wycieczek objazdowych, w zatłoczonych uliczkach miast ,wewnątrz pomieszczeń muzealnych można słyszeć każde słowo przewodnika i nie ma potrzeby stać przy nim w bezpośredniej bliskości a nawet w obecności innych wycieczek.To jest strzał w dziesiątkę.Super!!!!!!, Idealne rozwiązanie i ogromna pomoc . Krzysztof
Rabat na Berbera Trasa dobrze ułożona. Mogłoby się wydawać, że wycieczka jest uciążliwa ale tak nie jest! Bardzo duża zasługa pilota-przewodnika Pana Marcina Ambroziak, gdyż przejazd, zwiedzanie i przerwy(czas wolny) bardzo dobrze wyliczone(grupę oceniłem na 45+, gdyż było nawet kilka osób 65+), a program swobodnie zrealizowany i wszyscy zachwyceni ! Pan przewodnik super przybliżył nam historię i terażniejszość Maroka, wszystko powtarzając i pokazując filmy oraz muzykę(np.przejazdy) i wiążąc wszystkie fakty od początków aż po dziś Maroka. Przybliżył nam również i samych Marokańczyków oraz ich mentalność i przy takim podawaniu wiedzy o tym kraju nie sposób nie zapamiętać wszystkich miejsc z trasy, a co dopiero oglądając zrobione zdjęcia!(z każdego miejsca coś charakterystycznego). Grupa (pełen autokar) zdyscyplinowana co również wpłynęło na realizację programu i przyczyniło się do zadowolenia z tej imprezy(nie zapominając o słonecznej pogodzie). Wykorzystano elektroniczny system oprowadzania grup ,pilot-przewodnik mówi do mikrofonu, a turysta słyszy w słuchawce). Przy dużych grupach wszyscy słyszą a i trudno oddalić się od grupy(zgubić) bo gdy traci się głos przewodnika to zaraz każdy szuka chociażby kogoś z grupy. Bardzo duży plus! Wybrane hotele na trasie 3*i 4*,najgorszy w Rabacie 4*, pozostałe do zaakceptowania na „objazdówce” nawet i więcej- w Marakeszu i Fezie. Śniadania pod Polaków ,a obiady i obiado-kolacje częściowo z kuchni marokańskiej (3-rzy posiłki na trasie w cenie). Transport autokarem z klimatyzacją i kierowca nie oszczędzał na pracy klimatyzacji, a gdy było chłodniej (Góry Atlas ) to załączał ogrzewanie- wszystko wg. życzeń grupy. Bardzo życzliwy kierowca i dobry fachowiec, jak również jego pomocnik dbający o czystość w autokarze i nasze bagaże! Obaj Marokańczycy. Cały wyjazd należy zaliczyć do udanych co opisaliśmy wyżej. Uważamy że trzeba zobaczyć i mieć własne zdanie na ten kraj ,ludzi ,historię i współczesność! Po 'objazdówce' korzystaliśmy z wypoczynku w hotelu RIU Palace Tikida w Agadirze w wersji All. Polecamy hotel !
Zobaczyłem to co chciałem zobaczyć i jeszcze więcej.
Udana, dobrze prowadzona, świetny pilot-przewodnik ( duża wiedza tematu)
Program wycieczki świetnie ułożony. W ciągu 6 dni można zobaczyć najpiękniejsze miejsca w Maroku. Autokar nowy i bardzo wygodny, zapewnia pełny komfort podróży. Pilotka p. Grażyna opowiada ciekawe zwyczaje i historie dzięki czemu podroż szybko mija. Śniadania w formie bufetu, lunch i kolacje serwowane (składają się z przystawki, dania głównego i deseru), więc na głód nie można narzekać. Hotele: pokoje czyste, w łazienkach mydełka i szampony, w niektórych suszarka do włosów, jedzenie dobre. W niektórych hotelach możliwość skorzystania z basenu. Wycieczka bardzo fajnie zorganizowana. Na trasie częste postoje na toaletę oraz na zdjęcie. Możliwość zrobienia zdjęcia kozom siedzącym na drzewie, Krótka chwila na przejażdżkę na wielbłądach i wiele innych atrakcji. Wybierając się na wycieczkę fakultatywną nad wodospad koniecznie trzeba zabrać coś słodkiego dla małp. Będą brały słodycze z ręki. Jest czas na zdjęcia, zwiedzanie oraz na zakupy. Pomimo wczesnych zbiórek wycieczka nie jest męcząca, autokar jest wygodny dzięki czemu można zregenerować siły. Obsługa w hotelach bardzo miła i pomocna. Kierowca autokaru również. P. Grażyna bardzo pomocna, w razie jakiś problemów zawsze chętnie pomoże. Pogoda fantastyczna. Szczerze polecam tą wycieczkę pod każdym względem!!!
Przerosła moje oczekiwania, tylko za mało czasu w Casablanca, a z uwagi na Święto Ofiarowania Fez i Uzud były wyludnione i pozamykane
Wycieczka bardzo fajna polecam szczegolnie z pania Grazyna klimat wycieczki i opowieci pani piolotki jakie słyszelismy byly ciekawe i nie zapomniane az milo bylo sluchac, mamy maly nie dosyt (tzn pozytywnie) i chcemy jeszcze raz pojechac zwiedzic teraz czesc Poludniowa. I TAKA super byla nasza wycycieczka :)
Maroko zachwyca, zadziwia i urzeka. Po tej wycieczce mam ochotę wrócić tam na pobyt. Trasa wycieczki dobrze zaplanowana, miasta i krajobrazy bajeczne. Bardzo dobrym pomysłem są lunche w czasie zwiedzania. Pozwala to odetchnąć i cieszyć się następnym etapem trasy. Hotele różne. czasem pałac, czasem pensjonat. Nie rozumiem narzekania niektórych. To jest objazd, nie pobyt. Turysta chce się wyspać, zjeść i w trasę :). Polecam ten wyjazd z czystym sumieniem, szczególnie niezdecydowanym.
ogolnie niezla, poza dlugimi przejazdami

Sprawdź cenę

 • Dojazd własny
Cena/os.: 1 899pln Razem Szczegóły ceny 3 798 pln
 • Last minute
Rezerwuj

Infolinia

 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt 8-22 sob-ndz 9-20

Podziel się

Facebook Google+

Dlaczego warto?

 1. Kompletne ceny - nasze ceny nigdy nie zawierają żadnych ukrytych opłat.
 2. Posiadamy najwyższą gwarancję ubezpieczeniową na rynku.
 3. Wygoda — rezerwujesz kiedy chcesz.

Bezpieczeństwo

Dane w procesie rezerwacji chronimy i szyfrujemy certyfikatem

Thawte