>Wycieczki>Wyniki Wyszukiwania>Włochy>

Wyjazd na Beatyfikację Jana Pawła II

Wyjazd na Beatyfikację Jana Pawła II Kod: XITBEA6

PLN

Wyjazd na Beatyfikację Jana Pawła II Kod: XITBEA6 Włochy

WATYKAN - RZYM - PADWA
Wyjazd na długo oczekiwaną uroczystość ku czci wielkiego Polaka. Poza udziałem w uroczystościach w programie wszystkie najważniejsze i najbardziej znane miejsca Wiecznego Miasta. W drodze powrotnej zwiedzanie Padwy – miasta nierozłącznie związanego z kultem św. Antoniego.

WATYKAN - RZYM - PADWA
Wyjazd na długo oczekiwaną uroczystość ku czci wielkiego Polaka. Poza udziałem w uroczystościach w programie wszystkie najważniejsze i najbardziej znane miejsca Wiecznego Miasta. W drodze powrotnej zwiedzanie Padwy – miasta nierozłącznie związanego z kultem św. Antoniego.

1. DZIEŃ 28.04
Zbiórka uczestników. Wyjazd do Włoch.

Przyjazd do Rzymu w godzinach popołudniowych. Przejazd metrem do WATYKANU. Spacer na plac św. Piotra, wizyta w bazylice i miejscu spoczynku Jana Pawła II (uzależniona od dostępności obiektu dla zwiedzających). Czas wolny. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

Śniadanie. Przejazd do RZYMU. Spacer obok Koloseum, Forum Romanum, Kapitolu, przez Plac Wenecki, Piazza Navona, Plac Hiszpański aż do Fontanny di Trevi. Wejście do Panteonu - wspaniale zachowanej antycznej budowli, świątyni wszystkich bogów. Czas wolny. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Wczesne śniadanie (lub suchy prowiant). Przejazd do Rzymu, udział w uroczystościach beatyfikacji Jana Pawła II, według programu ustalonego przez Stolicę Apostolską. Powrót do hotelu, nocleg.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PADWY - słynnego miasta uniwersyteckiego, gdzie tworzył Dante Alighieri, nauczał Galileusz, studiowali Kopernik i Kochanowski. Miasto związane jest z życiem i działalnością św. Antoniego. Wizyta w Bazylice św. Antoniego z grobem i relikwiami świętego. Spacer po historycznym centrum i Piazza delle Erbe. Czas wolny. Wyjazd do Polski.

Przyjazd do Polski.

3 noclegi w hotelu klasy turystycznej w okolicy Rzymu; 2-os.pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami - wyżywienie (serwowane): 3 śniadania, 2 obiadokolacje - przejazd autokarem - opieka pilota  - ubezpieczenie KL i NW

1. Przejazdy po Rzymie środkami komunikacji miejskiej.

Włochy

Już od wieków wspaniała architektura, tradycja, malownicze krajobrazy, piaszczyste plaże, a także znakomita kuchnia, przyciągają turystów na półwysep Apeniński. Tutaj sięgająca kilku tysięcy lat historia przeplata się ze światem mody, sportu oraz nadmorskich kurortów. Sympatię krajowi zjednują też jego otwarci oraz gościnni mieszkańcy.

PLAN WYCIECZKI1. DZIEŃ 28.04
Zbiórka uczestników. Wyjazd do Włoch.

2. DZIEŃ 29.04 Przyjazd do Rzymu w godzinach popołudniowych. Przejazd metrem do WATYKANU. Spacer na plac św. Piotra, wizyta w bazylice i miejscu spoczynku Jana Pawła II (uzależniona od dostępności obiektu dla zwiedzających). Czas wolny. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ 30.04 Śniadanie. Przejazd do RZYMU. Spacer obok Koloseum, Forum Romanum, Kapitolu, przez Plac Wenecki, Piazza Navona, Plac Hiszpański aż do Fontanny di Trevi. Wejście do Panteonu - wspaniale zachowanej antycznej budowli, świątyni wszystkich bogów. Czas wolny. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ 01.05 Wczesne śniadanie (lub suchy prowiant). Przejazd do Rzymu, udział w uroczystościach beatyfikacji Jana Pawła II, według programu ustalonego przez Stolicę Apostolską. Powrót do hotelu, nocleg.

5. DZIEŃ 02.05 Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PADWY - słynnego miasta uniwersyteckiego, gdzie tworzył Dante Alighieri, nauczał Galileusz, studiowali Kopernik i Kochanowski. Miasto związane jest z życiem i działalnością św. Antoniego. Wizyta w Bazylice św. Antoniego z grobem i relikwiami świętego. Spacer po historycznym centrum i Piazza delle Erbe. Czas wolny. Wyjazd do Polski.

6. DZIEŃ 03.05 Przyjazd do Polski.

ŚWIADCZENIA: 3 noclegi w hotelu klasy turystycznej w okolicy Rzymu; 2-os.pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami - wyżywienie (serwowane): 3 śniadania, 2 obiadokolacje - przejazd autokarem - opieka pilota  - ubezpieczenie KL i NW

Bilety wstępu, lokalni przewodnicy: ok. 40 EUR,bilety komunikacji miejskiej: ok. 15 EUR.

UWAGI: 1. Przejazdy po Rzymie środkami komunikacji miejskiej.

Opis regionu

Słoneczna Italia ciągnąca się wzdłuż Półwyspu Apenińskim jest kolebką europejskiej cywilizacji i jednym z najchętniej odwiedzanych krajów na świecie. Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu, zachwyca elegancją i wspaniałymi muzeami Florencja, uwodzi urodą romantyczna Wenecja. Kto poznał najsłynniejsze miejsca Italii, najczęściej wraca tu, aby obejrzeć także te mniej znane, ale oczarowujące kameralnością i atmosferą minionych czasów. Od lat turyści chętnie odwiedzają Toskanię, krainę o niepowtarzalnym nastroju, wyjątkowo malowniczych krajobrazach i opiewanym przez artystów specyficznym świetle, które dodatkowo podkreśla piękno pejzażu. Polakom podoba się także na południu Włoch. Pełne temperamentu, pogodne Sorrento, góry schodzące do morza, cytrynowe gaje i romantyczne widoki na wyspę Capri to symbole Kampanii. Po drugiej stronie włoskiego buta leży przepiękna Puglia z półwyspem Gargano i bajkowymi domkami trulli. Wracając na północ, nad Adriatykiem poznać można zupełnie inną twarz Italii – Rimini i okoliczne miejscowości tworzą Riwierę Adriatycka, zwaną największą plażą Europy. Rimini jest znane z intensywnego nocnego życia, najlepszych we Włoszech dyskotek, wspaniałej szerokiej piaszczystej plaży i znakomitych parków rozrywki dla całej rodziny.

Zdjęcia regionu

Zobacz wszystkie

Infolinia

  • 801 066 777
  • 77 4476 777
  • Infolinie dostępne: pn-pt 8-22 sob-ndz 9-20

Podziel się

Facebook Google+

Dlaczego warto?

  1. Kompletne ceny - nasze ceny nigdy nie zawierają żadnych ukrytych opłat.
  2. Gwarancja ubezpieczeniowa - 183 000 000 PLN
  3. Wygoda — rezerwujesz kiedy chcesz.

Bezpieczeństwo

Dane w procesie rezerwacji chronimy i szyfrujemy certyfikatem

Thawte