> >Wyniki Wyszukiwania> >

Wyspy Zielonego Przylądka

Atuty oferty

 • 3 wyspy Cabo Verde w tydzień
 • egzotyczna przyroda, kolorowe miasta, cudowne plaże
 • spotkania z tradycyjną kuchnią Wysp Zielonego Przylądka
 • lekcja gotowania

Wyspy Zielonego Przylądka Kod: SIDWYSP

Trasa
4 349PLN
Dorośli: 2 wyżywienie wg programu Nd 04.12 – Nd 11.12 (8 dni)
Itaka

Wyspy Zielonego Przylądka Kod: SIDWYSP Wyspy Zielonego Przylądka

Położenie na mapie Trasa

Calhau • Praia Grande • Baia das Gatas • Monte Verde •  Ribeira Grande • Krater Cova • Figueiral • Ponta do Sol • Fontainhas • Ribeira do Paul • Ribeira das Patas • Ribeira Alto Mira • Ribeira da Cruz • Norte •  Mindelo  • Pedra de Lume • Buracona • Santa Maria
Wspaniała podróż do kraju Cesarii Evory, gdzie słońce świeci 330 dni w roku. Trasa wycieczki prowadzi przez trzy wyspy z grupy Ilhas do Barlavento - Wysp Zawietrznych: Sal, Santo Antão i São Vicente. Każda z nich ma własną osobowość i każda jest warta odkrycia. Za jedną z najpiękniejszych wysp Cabo Verde uważana jest Santo Antão - ojczyzna grogu, lokalnej odmiany rumu. Pustynna w części południowej, na północy zachwyca zielonymi górami dochodzącymi do 1800 metrów. Na São Vicente na pewno zauroczy Mindelo, gdzie urodziła się Cesaria Evora. Miasto zwane Małą Brazylią od hucznie obchodzonego tu karnawału, jest jednym z najładniejszych na Wyspach. Atrakcją jest także wjazd na Monte Verde. Wyspa Sal to z kolei niekończące się plaże, raj dla pasjonatów sportów wodnych i saliny, od których pochodzi jej nazwa. Warto przedłużyć pobyt na Wyspach o wypoczynek w wybranym hotelu z oferty ITAKI.

Opis oferty

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot na wyspę Sal. Transfer do hotelu w okolicy Santa Maria, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przelot na wyspę São Vicente. Przejazd do hotelu w MINDELO, zakwaterowanie w hotelu. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka objazdowa po wyspie São Vicente z przerwą na obiad. Trasa rozpoczyna się w CALHAU, wiosce rybackiej z piękną piaszczystą plażą, skąd w pogodny dzień można dostrzec wyspę Santa Luzia. Pierwszym przystankiem na trasie jest PRAIA GRANDE z pięknymi piaszczystymi plażami. Przejazd do BAIA DAS GATAS, miejscowości znanej z międzynarodowego festiwalu muzyki. Dalej trasa prowadzi na MONTE VERDE – wjazd na najwyższy szczyt wyspy z pięknymi widokami na wyspę Santo Antão. Nocleg.

3. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer do portu, rejs promem na wyspę Santo Antão (1 godz.). Z pokładu można podziwiać piękny widok na wyspę São Vicente. Następnie przejazd do RIBEIRA GRANDE. Prowadząca tam droga wije się wśród gór i urwisk, osiągając niekiedy poziom chmur. Podróż obfituje w piękne widoki, trasa jest jedną z największych atrakcji na wyspie i uważa się ją za jedną z najpiękniejszych dróg świata. Spacer po polach uprawnych znajdujących się we wnętrzu KRATERU COVA. Transfer do Chá do Mato. Spacer po kanionach z widowiskowymi formami skalnymi. Przejazd do FIGUEIRAL, miejscowości leżącej w najszerszym wąwozie na wyspie, otoczonej polami bananów i plantacjami trzciny cukrowej. Przerwa na obiad na farmie. Danie główne to catchupa, narodowa potrawa Cabo Verde na bazie kukurydzy, warzyw i mięsa lub ryby. W przygotowaniu potrawy biorą udział także uczestnicy wyprawy, więc jest to jednocześnie fantastyczna lekcja gotowania. Dalej trasa prowadzi do Chá das Pedras. Całkowity czas przejścia: ok. 2 godz., trasa łatwa. Transfer do PONTA DO SOL najbardziej wysuniętego na północ miejsca archipelagu Wysp Zielonego Przylądka. Zakwaterowanie. Czas wolny. Możliwość zorganizowania kolacji przy muzyce na żywo (za dodatkową opłatą). Powrót do hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer do FONTAINHAS – uroczego miasteczka położonego na stoku góry o tej samej nazwie. Tarasy pól uprawnych na zboczach góry przypominają fontanny spływającej kaskadami wody. Spacer po miasteczku. Przejazd do Vila das Pombas - miejscowości, która wyznacza początek doliny Paul. Spacer po wąwozie RIBEIRA DO PAUL słynącym z uprawy trzciny cukrowej, drzew chlebowych i bananowców oraz produkcji lokalnego alkoholu - grogu. Wizyta w destylarni połączona z degustacją grogu. Transfer do Cabo da Ribeira i spacer doliną rolniczą wśród malowniczych pól uprawnych. Transfer do Chá de João Vaz. Obiad na farmie produkującej ekoprodukty. Degustacja lokalnych produktów z możliwością zakupu. Całkowity czas przejścia: ok. 3 godz., trasa średnio łatwa (możliwość transferu). Po obiedzie przejazd do Porto Novo nową drogą wzdłuż wschodniego wybrzeża. Zakwaterowanie, czas wolny, nocleg.

5. DZIEŃ.
Śniadanie. Czas wolny. Położenie hotelu daje możliwość spacerów pobliską, kamienistą plażą, do dyspozycji gości jest również basen. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka jeepami (lub busami) po zachodniej stronie wyspy, dzikiej i mało znanej. Przejazd do RIBEIRA DAS PATAS z wielkim kraterem wulkanicznym i ciekawymi formami skalnymi o fantazyjnych kształtach i nielicznymi wyspami zieleni. Przejście do RIBEIRA ALTO MIRA - wąwozu i wsi o tej samej nazwie. Obiad na farmie, okazja do poznania codziennego życia wyspy. Przejście do RIBEIRA DA CRUZ i NORTE z niespotykanym księżycowym krajobrazem. Spacer u podnóża góry Tope de Coroa - najwyższego szczytu na wyspie. Całkowity czas przejścia: ok. 1 godz., trasa łatwa. Powrót do hotelu. Nocleg.

6. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Promowanie na wyspę São Vicente do MINDELO. Czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu. Piesze zwiedzanie MINDELO – kosmopolitycznej, dynamicznie rozwijającej się kulturowej stolicy archipelagu Wysp Zielonego Przylądka. Szerokie ulice, brukowane place i piękna architektura kolonialna zachęcają do wędrówki po centrum miasta. Nocleg.

7. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przelot na wyspę Sal. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka po wyspie Sal. Przejazd do PEDRA DE LUME - malowniczych salin - zbiorników, gdzie przez odparowywanie wody morskiej pozyskuje się sól. Przejazd przez Terra Boa, żyzną krainę znaną ze zjawisk fatamorgany. Krótki odpoczynek nad naturalnym, słonym basenem BURACONA, gdzie można zaobserwować zjawisko „magiczne oko” tworzone grą światła i wody. Zakwaterowanie w okolicy Santa Maria. Wyjście na kolację do restauracji serwującej lokalne potrawy. Powrót do hotelu, nocleg

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Czas wolny. Przejazd na lotnisko. Przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt transfer do wybranego hotelu.

17 stycznia – obchody święta miasta w Ribeira Grande 22 stycznia – obchody święta miasta Mindelo

7 noclegów w hotelach/pensjonatach**/***: 2 na wyspie Sal, 3 na wyspie Santo Antão, 2 na wyspie São Vicente; 2-os. pokoje z łazienkami • wyżywienie (serwowane) i degustacje zgodnie z programem • przelot: Warszawa-Sal-Warszawa • transfery, promowanie: São Vicente-Santo Antão-São Vicente • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowa opłata za wizę: 150 PLN. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy (od daty powrotu do Polski).
 2. Obowiązkowa opłata za przeloty wewnętrzne: Sal-São Vicente-Sal: ok. 205 EUR (ceny biletów lotniczych mogą ulec zmianie).
 3. Obowiązkowa opłata klimatyczna: 14 EUR/os.
 4. Bilety wstępu, degustacje i inne: ok. 25 EUR.
 5. Opłaty fakultatywne: wycieczka po wyspie Sal: ok. 50 EUR (wymagane min. 6 osób); kolacja z muzyką na żywo w Ponta do Sol: ok. 20 EUR (wymagane min. 10 osób); wycieczka do Norte: ok. 50 EUR (wymagane min. 6 osób); wycieczka po São Vicente: ok. 50 EUR (wymagane min. 6 osób). 
 6. Podczas objazdu wyspy Santo Antao jeepami bez dachu zaleca się aby zabrać ze sobą bluzę, czapkę lub opaskę na uszy, buty do trekkingu (do kostki) lub obuwie sportowe z twardą podeszwą.
5,0 / 6
92% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Dobre wyżywienie
Informacje o regionie

Wyspy Zielonego Przylądka

Cabo Verde to 10 wysp i 8 wysepek - każda z nich ma własną osobowość i jest warta odkrycia. Santo Antao to ojczyzna grogu, lokalnej odmiany rumu, Sao Vicente ma urokliwą stolicę Mindelo, zwaną „Małą Brazylią” od hucznie obchodzonego tu karnawału, jedną z najładniejszych na Wyspach a wyspa Sal – niekończące się plaże i turkusowe morze.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot na wyspę Sal. Transfer do hotelu w okolicy Santa Maria, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
2. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przelot na wyspę São Vicente. Przejazd do hotelu w MINDELO, zakwaterowanie w hotelu. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka objazdowa po wyspie São Vicente z przerwą na obiad. Trasa rozpoczyna się w CALHAU, wiosce rybackiej z piękną piaszczystą plażą, skąd w pogodny dzień można dostrzec wyspę Santa Luzia. Pierwszym przystankiem na trasie jest PRAIA GRANDE z pięknymi piaszczystymi plażami. Przejazd do BAIA DAS GATAS, miejscowości znanej z międzynarodowego festiwalu muzyki. Dalej trasa prowadzi na MONTE VERDE – wjazd na najwyższy szczyt wyspy z pięknymi widokami na wyspę Santo Antão. Nocleg.
3. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer do portu, rejs promem na wyspę Santo Antão (1 godz.). Z pokładu można podziwiać piękny widok na wyspę São Vicente. Następnie przejazd do RIBEIRA GRANDE. Prowadząca tam droga wije się wśród gór i urwisk, osiągając niekiedy poziom chmur. Podróż obfituje w piękne widoki, trasa jest jedną z największych atrakcji na wyspie i uważa się ją za jedną z najpiękniejszych dróg świata. Spacer po polach uprawnych znajdujących się we wnętrzu KRATERU COVA. Transfer do Chá do Mato. Spacer po kanionach z widowiskowymi formami skalnymi. Przejazd do FIGUEIRAL, miejscowości leżącej w najszerszym wąwozie na wyspie, otoczonej polami bananów i plantacjami trzciny cukrowej. Przerwa na obiad na farmie. Danie główne to catchupa, narodowa potrawa Cabo Verde na bazie kukurydzy, warzyw i mięsa lub ryby. W przygotowaniu potrawy biorą udział także uczestnicy wyprawy, więc jest to jednocześnie fantastyczna lekcja gotowania. Dalej trasa prowadzi do Chá das Pedras. Całkowity czas przejścia: ok. 2 godz., trasa łatwa. Transfer do PONTA DO SOL najbardziej wysuniętego na północ miejsca archipelagu Wysp Zielonego Przylądka. Zakwaterowanie. Czas wolny. Możliwość zorganizowania kolacji przy muzyce na żywo (za dodatkową opłatą). Powrót do hotelu, nocleg.
4. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer do FONTAINHAS – uroczego miasteczka położonego na stoku góry o tej samej nazwie. Tarasy pól uprawnych na zboczach góry przypominają fontanny spływającej kaskadami wody. Spacer po miasteczku. Przejazd do Vila das Pombas - miejscowości, która wyznacza początek doliny Paul. Spacer po wąwozie RIBEIRA DO PAUL słynącym z uprawy trzciny cukrowej, drzew chlebowych i bananowców oraz produkcji lokalnego alkoholu - grogu. Wizyta w destylarni połączona z degustacją grogu. Transfer do Cabo da Ribeira i spacer doliną rolniczą wśród malowniczych pól uprawnych. Transfer do Chá de João Vaz. Obiad na farmie produkującej ekoprodukty. Degustacja lokalnych produktów z możliwością zakupu. Całkowity czas przejścia: ok. 3 godz., trasa średnio łatwa (możliwość transferu). Po obiedzie przejazd do Porto Novo nową drogą wzdłuż wschodniego wybrzeża. Zakwaterowanie, czas wolny, nocleg.
5. DZIEŃ.
Śniadanie. Czas wolny. Położenie hotelu daje możliwość spacerów pobliską, kamienistą plażą, do dyspozycji gości jest również basen. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka jeepami (lub busami) po zachodniej stronie wyspy, dzikiej i mało znanej. Przejazd do RIBEIRA DAS PATAS z wielkim kraterem wulkanicznym i ciekawymi formami skalnymi o fantazyjnych kształtach i nielicznymi wyspami zieleni. Przejście do RIBEIRA ALTO MIRA - wąwozu i wsi o tej samej nazwie. Obiad na farmie, okazja do poznania codziennego życia wyspy. Przejście do RIBEIRA DA CRUZ i NORTE z niespotykanym księżycowym krajobrazem. Spacer u podnóża góry Tope de Coroa - najwyższego szczytu na wyspie. Całkowity czas przejścia: ok. 1 godz., trasa łatwa. Powrót do hotelu. Nocleg.
6. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Promowanie na wyspę São Vicente do MINDELO. Czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu. Piesze zwiedzanie MINDELO – kosmopolitycznej, dynamicznie rozwijającej się kulturowej stolicy archipelagu Wysp Zielonego Przylądka. Szerokie ulice, brukowane place i piękna architektura kolonialna zachęcają do wędrówki po centrum miasta. Nocleg.
7. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przelot na wyspę Sal. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka po wyspie Sal. Przejazd do PEDRA DE LUME - malowniczych salin - zbiorników, gdzie przez odparowywanie wody morskiej pozyskuje się sól. Przejazd przez Terra Boa, żyzną krainę znaną ze zjawisk fatamorgany. Krótki odpoczynek nad naturalnym, słonym basenem BURACONA, gdzie można zaobserwować zjawisko „magiczne oko” tworzone grą światła i wody. Zakwaterowanie w okolicy Santa Maria. Wyjście na kolację do restauracji serwującej lokalne potrawy. Powrót do hotelu, nocleg
8. DZIEŃ.
Śniadanie. Czas wolny. Przejazd na lotnisko. Przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt transfer do wybranego hotelu.

WYDARZENIA: 17 stycznia – obchody święta miasta w Ribeira Grande 22 stycznia – obchody święta miasta Mindelo

ŚWIADCZENIA: 7 noclegów w hotelach/pensjonatach**/***: 2 na wyspie Sal, 3 na wyspie Santo Antão, 2 na wyspie São Vicente; 2-os. pokoje z łazienkami • wyżywienie (serwowane) i degustacje zgodnie z programem • przelot: Warszawa-Sal-Warszawa • transfery, promowanie: São Vicente-Santo Antão-São Vicente • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowa opłata za wizę: 150 PLN. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy (od daty powrotu do Polski).
 2. Obowiązkowa opłata za przeloty wewnętrzne: Sal-São Vicente-Sal: ok. 205 EUR (ceny biletów lotniczych mogą ulec zmianie).
 3. Obowiązkowa opłata klimatyczna: 14 EUR/os.
 4. Bilety wstępu, degustacje i inne: ok. 25 EUR.
 5. Opłaty fakultatywne: wycieczka po wyspie Sal: ok. 50 EUR (wymagane min. 6 osób); kolacja z muzyką na żywo w Ponta do Sol: ok. 20 EUR (wymagane min. 10 osób); wycieczka do Norte: ok. 50 EUR (wymagane min. 6 osób); wycieczka po São Vicente: ok. 50 EUR (wymagane min. 6 osób). 
 6. Podczas objazdu wyspy Santo Antao jeepami bez dachu zaleca się aby zabrać ze sobą bluzę, czapkę lub opaskę na uszy, buty do trekkingu (do kostki) lub obuwie sportowe z twardą podeszwą.
Opinie klientów
5,0 / 6
Ogólna ocena
z 88 opinii
92%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą
92%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają m.in:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Dobre wyżywienie
2 / 6
50+ lat, z partnerem/ką luty 2016
Program wycieczki jest bardzo ciekawy dopiero po uwzględnieniu wycieczek fakultatywnych (i poniesieniu związanych z tym kosztów). Brak informacji o wykorzystaniu czasu dla osób nie (...) rozwiń
Program wycieczki jest bardzo ciekawy dopiero po uwzględnieniu wycieczek fakultatywnych (i poniesieniu związanych z tym kosztów). Brak informacji o wykorzystaniu czasu dla osób nie biorących udziału w trekingu. Harmonogram wycieczki uległ zmianie, o czym nie zostaliśmy wcześniej poinformowani.W dwóch hotelach nie było wody ciepłej, ręczniki jak szmaty (podarte). Brak alternatywy dla ryb w wyżywieniu, nawet przy posiłkach płatnych fakultatywnie.Ciasny samolot - mały odstęp między siedzeniami, plus ciągły catering blokujący możliwość ruchu. Zdezelowane, niskie busiki z małym odstępem między siedzeniami. 3-godzinne opóźnienie w przelocie między wyspami, skracające czas płatnej wycieczki. Wliczając koszt wycieczek fakultatywnych nie była to wycieczka o jakości odpowiadającej cenie.
 • 5
 • 2
 • 1
 • 2
 • 2
 • 2
zwiń
5 / 6
41-50 lat, sam/a luty 2016
Wycieczka bardzo ciekawa, szczególnie w okresie karnawału. Możliwość zobaczenia trzech rożnych wysp republiki Zielonego Przylądka pozwala dostrzec naturalnego piękno tego kraju. Program (...) rozwiń
Wycieczka bardzo ciekawa, szczególnie w okresie karnawału. Możliwość zobaczenia trzech rożnych wysp republiki Zielonego Przylądka pozwala dostrzec naturalnego piękno tego kraju. Program ułożony bardzo dobrze, pilot stara się o zadowolenie uczestników. Było parę niedostatków organizacyjnych, ale w sumie to drobnostka (np. kilku godzinne oczekiwanie na start samolotu pomiędzy wyspami). Hotele blisko morza i centrum wydarzeń.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2016
Nie dla każdego. Dla tych co sa ciekawi świata i nowych miejsc, nawet gdy narażają sie na niewygody. Bo to miejsce bardzo interesujące ale z wielu względów niełatwe i mało turystyczne (a (...) rozwiń
Nie dla każdego. Dla tych co sa ciekawi świata i nowych miejsc, nawet gdy narażają sie na niewygody. Bo to miejsce bardzo interesujące ale z wielu względów niełatwe i mało turystyczne (a ja to lubię!). Zdecydowanie warto, ale nie będzie to spacerek po zastawionej kawiarenkami plaży :-) Polecam wszystkim ciekawskim świata i ludzi.
 • 5
 • 4
 • 5
 • 4
 • 5
 • 3
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2016
Ogólne wrażenie bardzo dobre:) Ale, moje odczucie może być nieco przekłamane ponieważ my, czyli mój mąż i ja uczestniliśmy we wszystkich wycieczkach fakultatywnych to napewno (...) rozwiń
Ogólne wrażenie bardzo dobre:) Ale, moje odczucie może być nieco przekłamane ponieważ my, czyli mój mąż i ja uczestniliśmy we wszystkich wycieczkach fakultatywnych to napewno zmienia odczucia co do programu bo w przypadu takiej opcji jaką wybraliśmy wycieczka była w każdym dniu bardzo atrkcyjna.Naszym zdaniem np. wycieczka fakultaywna po wyspie Sol powinna być w ramowym progamie:) zdaję sobie sprawą że biorą Państwo w tworzeniu programu wiele czynników pod uwagę i napewno jeden dzień odpoczynku w ostatnim dniu tej pięknej wyprawy jest jej dopełnieniem ale wybór czy zostać ostatnigo dnia na plaży czy zobaczyć wyspę? Dla mnie jest bezdyskusujny:)Bo wyspa SOL to: malownicze widoki,saliny,Terra Bora i fatamorgana czy 'magoczne oko' albo przpiękna plaża serferów:) Poczuć wiartr we włosach i piacek pustyi w ząbach jadąc jeepem:) no i uczta nie tylko dla ducha lecz również dla ciała pyszny biały tuńczyk z lampką białego schłodzonego wina w sympatycznej restauracji :) Jak można z tego zrezygnować ?!.Ale po tych wszystkich wrarzeniach napewno dodatkowy jeden, ostatni dzień lenistwa na plaży by się przydał ale nie jako opcja tylko obowiązek:) aby nabrać sił i dystansu do powrotu do rzeczywistości. W naszym przypadku powrót 25.01.2016 TO BYŁ SZOK DLA ORGANIZMU:):):):)! Ale jak to w życiu bywa zadowolić wszystkich jest nemożliwe:) I jeszcze słówko na temat pilota czyli pani Ani, dzięki pani Ani nasza wyprawa była jak rodzinne spotkanie po latach.SUPER!!! Ogólnie było bardzo fajnie:)jeszcze dwa słowa bo pewwnie tego oczekujecie od uczestników na co uczestnicy zwracają uwaę a Panstwu mogło to umknąć 1.szkoda że nie wiedziałam, że w hotelach nie ma wind bo bym się inaczej zorganiaowała z bagażem:( 2. hotele-to zawsze jest na obiazdówkach jeden ze słabszych punktów|( . Udało nam się już być w różnych krajach na wycieczkach obiazdowych z różnymi biurami ale pierwszy raz byliśmy z Itaką:) i myślę że nie ostatni! Zaczynam zbierać w świnkę skarbonkę żebyście nas teraz zabrali na Zanzibar albo Srilankę tak mi się marzy i mam nadzieje że mi się uda bo bardzo lubię podróżować i jak wracam z urlopu to zaraz myślę o następnym wyjeżdzie:)Dziękujemy za miło spędzony czas:) Pozdrawiam Donata z Łodzi
 • 5
 • 3
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5 / 6
31-40 lat, z partnerem/ką styczeń 2016
Bardzo ciekawa wycieczka, zbyt wiele dodatkowo płatnych wycieczek fakultatywnych. rozwiń
Bardzo ciekawa wycieczka, zbyt wiele dodatkowo płatnych wycieczek fakultatywnych.
 • 5
 • 4
 • 4
 • 4
 • 3
 • 4
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2016
Bardzo zadowolona jestem z tej wycieczki takich wrażeń nie doznałam jeszcze do tej pory z żadnej wycieczki a byłam na wielu .Tereny prześliczne polecałabym w 100%.To trzeba zobaczyć ,bo (...) rozwiń
Bardzo zadowolona jestem z tej wycieczki takich wrażeń nie doznałam jeszcze do tej pory z żadnej wycieczki a byłam na wielu .Tereny prześliczne polecałabym w 100%.To trzeba zobaczyć ,bo opowiedzieć się nie da.
 • 6
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką styczeń 2016
wspaniala wycieczka,bardzo ciekawe miejsca do oglądania,super program,w ciaglym ruchu,podroze mini samolotem,ogromnym promem,bus na walizki,bus dla nas zawsze zaczymywal się tam gdzie (...) rozwiń
wspaniala wycieczka,bardzo ciekawe miejsca do oglądania,super program,w ciaglym ruchu,podroze mini samolotem,ogromnym promem,bus na walizki,bus dla nas zawsze zaczymywal się tam gdzie chcieliśmy,swietna pilotka Ania pomocna,zorganizowana,usmiechnieta,z duza wiedza o wzp,jedzenie w hotelach niestety skromne i monotonne brak jakiegokolwiek warzywa,natomiast lunche na wycieczkach znakomite,specjaly wysp,degustacje trunkow,wycieczki fakultatywne polecam bo warto,lagodne trekkingi niewysokimi gorami i dolinami, wśród biednych domostw,przyjaznych kapowerdyjczykow,super widoki,bardzo fajna grupa ludzi z całej polski,zabierajcie ze soba rozne przybory szkolne np olowki kredki długopisy itp. bo przy wizycie w biednej szkole można dzieciakom sprawić troche radości,hotele jak na tamte warunki dobre i wystarczające bo to jest wycieczka objazdowa,prysznic,sen,sniadanie i w droge,goraco,wieje jak to na wyspach,ocean cieply,wszystko było bardzo dobrze zorganizowane i na czas,polecam szczerze
 • 6
 • 4
 • 5
 • 6
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką styczeń 2016
Wspaniałe trasy, doskonale zorganizowane przeloty, prom, minibusik, przewodnicy. Minusem było sporo obowiązkowych kosztów nie umieszczonych w standardowej cenie i średnia jakość hoteli. rozwiń
Wspaniałe trasy, doskonale zorganizowane przeloty, prom, minibusik, przewodnicy. Minusem było sporo obowiązkowych kosztów nie umieszczonych w standardowej cenie i średnia jakość hoteli.
 • 6
 • 3
 • 5
 • 5
 • 5
 • 4
zwiń
5 / 6
41-50 lat, sam/a styczeń 2016
Wycieczka bezstresowa. Bez pospiechu. Tubylcy bardzo przyjazni. Nie narzucaja sie turystom. Wyjatkiem sa handlarze pamiatek z Senegalu. rozwiń
Wycieczka bezstresowa. Bez pospiechu. Tubylcy bardzo przyjazni. Nie narzucaja sie turystom. Wyjatkiem sa handlarze pamiatek z Senegalu.
 • 5
 • 3
 • 5
 • 3
 • 3
 • 5
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką grudzień 2015
Doskonała trasa, perfekcyjnie zorganizowane przeloty, prom autobusik,przewodnicy.O wiele więcej otrzymaliśmy informacji od pilotki p, Ani oraz super sprawa-lunch na św. Vincente przyszykowany i (...) rozwiń
Doskonała trasa, perfekcyjnie zorganizowane przeloty, prom autobusik,przewodnicy.O wiele więcej otrzymaliśmy informacji od pilotki p, Ani oraz super sprawa-lunch na św. Vincente przyszykowany i podany na plaży przez operatora p. Blaise,a. Wszystko razem na pewno ponad standard. Czulismy się jak na wyjeżdzie szytym na miarę. Dzięki.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką grudzień 2015
Wspaniała wycieczka dla osób ceniących miejsca niezwykłe, dziewiczą przyrodę, uroki wędrówek po bezdrożach i życie z dala od europejskiej cywilizacji. Wyspy Zielonego Przylądka nie (...) rozwiń
Wspaniała wycieczka dla osób ceniących miejsca niezwykłe, dziewiczą przyrodę, uroki wędrówek po bezdrożach i życie z dala od europejskiej cywilizacji. Wyspy Zielonego Przylądka nie są aż tak bardzo zielone :-) i ci, którzy nastawiają się na tropikalny raj na ziemi będą pewnie rozczarowani...Sal to rdzawa pustynia otoczona pięknymi, złotymi plażami i błękitnym oceanem. Koniecznie trzeba wyjechać poza Santa Maria(klimatyczne, ale jednak typowo turystyczne miasteczko), przyjrzeć się codziennemu życiu ,,lokalsów'i zobaczyć miejscowe cuda natury(m.in saliny-rewelacja). Lot 20-osobowym turbośmigłowcem na Sao Vicente jest atrakcją samą w sobie, a wyspa, większa od Sal, daje dużo więcej możliwości do aktywnego wypoczynku i zwiedzania. Warto wybrać się na objazd całej wyspy-widoki są wspaniałe, a lokalna kuchnia wyśmienita. Dużą atrakcją dla osób fotografujących są targi rybne i owocowo-warzywne w stolicy wyspy Mindelo, a także samo miasto, które jest melanżem klimatów afrykańskich, europejskich i karaibskich. I wisienka na torcie-Santo Antao - wyspa niezwykłej urody, ogromnych kontrastów krajobrazowych, najbardziej zielona i zalesiona, z czarnymi, wulkanicznymi plażami, dzikimi klifami, tarasowymi uprawami wysoko w górach. Podziwiając miasteczko Fontainhas ma się wrażenie, że jest się w Peru...Podsumowując REWELACJA!!!! A Blaise Menuet-kontrahent Itaki-człowiek orkiestra-tak trzymać! Hotele ok, jedzenie świetne. Wróciłyśmy z mocnym postanowieniem: ,,trzeba koniecznie zobaczyć co jeszcze oferują kolejne wyspy archipelagu!'A przewodniczka p. Ania powinna częściej stosować lokalną zasadę ,,NO STRESS' :-) i byłoby bardzo miło...
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
4 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką grudzień 2015
Dużo obowiązkowych kosztów nie umieszczonych w standardowej cenie, słaba jakość hoteli. W stosunku do innych kierunków dość droga w odniesieniu do atrakcji. rozwiń
Dużo obowiązkowych kosztów nie umieszczonych w standardowej cenie, słaba jakość hoteli. W stosunku do innych kierunków dość droga w odniesieniu do atrakcji.
 • 4
 • 2
 • 4
 • 5
 • 4
 • 3
zwiń
6 / 6
50+ lat, sam/a grudzień 2015
miła atmosfera, wspaniałe okolice rozwiń
miła atmosfera, wspaniałe okolice
 • 5
 • 4
 • 5
 • 4
 • 3
 • 5
zwiń
4 / 6
50+ lat, z partnerem/ką listopad 2015
Fajna propozycja, optowałabym za większa ilością trekingu, mało takich propozycji na rynku. rozwiń
Fajna propozycja, optowałabym za większa ilością trekingu, mało takich propozycji na rynku.
 • 5
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
zwiń
4 / 6
50+ lat, z partnerem/ką listopad 2015
Ciekawa i urozmaicona, choć możnaby więcej dodać do programu zawartego w cenie. Marsz trekingowy powinien znaleźć się w programie fakultatywnym!!, wiele osób z tego nie korzysta. rozwiń
Ciekawa i urozmaicona, choć możnaby więcej dodać do programu zawartego w cenie. Marsz trekingowy powinien znaleźć się w programie fakultatywnym!!, wiele osób z tego nie korzysta.
 • 5
 • 2
 • 3
 • 3
 • 3
 • 4
zwiń
5 / 6
26-30 lat, z partnerem/ką listopad 2015
Wycieczka była bardzo interesująca, opieka przewodnika i pilota raczej profesjonalna (Szczególnie lokalnego przewodnika). Niestety program oparty głównie na wycieczkach (...) rozwiń
Wycieczka była bardzo interesująca, opieka przewodnika i pilota raczej profesjonalna (Szczególnie lokalnego przewodnika). Niestety program oparty głównie na wycieczkach fakultatywnych sprawia, że czuję się nieco oszukana. Trzy ostatnie dni zbudowane tylko w oparciu o wycieczki fakultatywne - mówię stanowcze nie.
 • 4
 • 4
 • 3
 • 5
 • 5
 • 3
zwiń
3 / 6
50+ lat, z partnerem/ką listopad 2015
Trasa ciekawa.Rozszerzyłabym program o pokazanie stolicy wysp. rozwiń
Trasa ciekawa.Rozszerzyłabym program o pokazanie stolicy wysp.
 • 5
 • 4
 • 4
 • 3
 • 3
 • 3
zwiń
2 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką listopad 2015
Wspaniałe miejsce broni wycieczkę przed klapą, ale to nie jest zasługa organizatorów. Jak na Itakę to wstyd. rozwiń
Wspaniałe miejsce broni wycieczkę przed klapą, ale to nie jest zasługa organizatorów. Jak na Itakę to wstyd.
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
 • 4
 • 4
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką listopad 2015
Dobry czas,dobra organizacja,piękna trasa,cudowne widoki rozwiń
Dobry czas,dobra organizacja,piękna trasa,cudowne widoki
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
 • 5
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką listopad 2015
Wycieczka godna polecenia, szczególnie dla osób, które lubią chodzić po górach, bo góry tam są i widoki też. Oczywiście można zawsze dojechać busikiem, (...) rozwiń
Wycieczka godna polecenia, szczególnie dla osób, które lubią chodzić po górach, bo góry tam są i widoki też. Oczywiście można zawsze dojechać busikiem, który podąża gdzieś w pobliżu, ale myślę, że szkoda widoków, są piękne.
 • 6
 • 5
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
zwiń
4 / 6
31-40 lat, z partnerem/ką listopad 2015
Wszystkie wycieczki na objeździe powinny być wliczone od razu w cenę podstawową. Elementy trekkingowe wycieczki lepiej byłoby zorganizować z rana gdy nie jest tak upalnie. Ponadto posiłki na (...) rozwiń
Wszystkie wycieczki na objeździe powinny być wliczone od razu w cenę podstawową. Elementy trekkingowe wycieczki lepiej byłoby zorganizować z rana gdy nie jest tak upalnie. Ponadto posiłki na objeździe powinny być także wliczone w wycieczkę (śniadania i obiadokolacje), za dużo czasu traciliśmy na obiady w ciągu dnia.
 • 4
 • 4
 • 2
 • 5
 • 5
 • 3
zwiń
5 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką listopad 2015
Wycieczka dobrze zorganizowana ukazująca różnorodność wysp Cabo Verde.Niezapomniane wrażenia i przepiękne krajobrazy San Antao.Pensjonaty i hotele o różnym standardzie.Wszystkie (...) rozwiń
Wycieczka dobrze zorganizowana ukazująca różnorodność wysp Cabo Verde.Niezapomniane wrażenia i przepiękne krajobrazy San Antao.Pensjonaty i hotele o różnym standardzie.Wszystkie usytuowane nad brzegiem oceanu.Ciepło ogromne fale i 'kolorowi' ludzie.
 • 5
 • 3
 • 3
 • 4
 • 4
 • 4
zwiń
5 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką listopad 2015
warto jechać rozwiń
warto jechać
 • 4
 • 4
 • 6
 • 6
 • 4
 • 4
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką listopad 2015
Wycieczka bardzo ciekawa ponieważ każda z wysp na których byliśmy jest zupełnie inna. Od pustynnej , z pięknymi plażami Sal po Santo Antao z urokliwymi górami. I to właśnie Santo (...) rozwiń
Wycieczka bardzo ciekawa ponieważ każda z wysp na których byliśmy jest zupełnie inna. Od pustynnej , z pięknymi plażami Sal po Santo Antao z urokliwymi górami. I to właśnie Santo Antao była tą najpiękniejszą wyspą. Zielone góry, głębokie doliny ( jak w Peru) gdzie rośnie niemal wszystko sprawiało wrażenie zupełnie czegoś nierzeczywistego. Wędrówki po Ribeirach, wizyty w tamtejszych chatach, potrawy przygotowane dla nas ... Wspaniałe ryby które były serwowane niemal w każdym posiłku. I...druga strona wyspy, tu można było się poczuć jak na 'małej'Islandii... Do tego kręte, wysokogórskie drogi, świetni kierowcy i widoki,widoki... Oczywiście Sao Vicente i miasto Cesarii Evory, kolorowe domki i wszędzie bardzo przyjaźni ludzie... Szkoda, że wycieczka nie była dłuższa bo zostało jeszcze tyle do zwiedzania i...znowu chciałoby się tam pojechać...
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 5
 • 6
zwiń
6 / 6
31-40 lat, z partnerem/ką marzec 2014
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń

Sprawdź cenę

2
0
 • Dojazd własny
Cena/os.: 4 349pln Razem Szczegóły ceny 8 698 pln
Rezerwuj
 • Promocja ZIMA 16/17 ZIMA 16/17

Infolinia

 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt 8-22 sob-ndz 9-20

Podziel się

Facebook Google+

Dlaczego warto?

 1. Kompletne ceny - nasze ceny nigdy nie zawierają żadnych ukrytych opłat.
 2. Gwarancja ubezpieczeniowa - 193 200 000 PLN
 3. Wygoda — rezerwujesz kiedy chcesz.

Bezpieczeństwo

Dane w procesie rezerwacji chronimy i szyfrujemy certyfikatem

Thawte