phone mobile heart logo Flag of Belarus airplane
> >Wyniki Wyszukiwania> >

W rytmie flamenco

Atuty oferty

 • Granada – perła Andaluzji
 • zabytki architektury mauretańskiej
 • malownicze górskie krajobrazy i tętniące życiem południe
 • jedna z najlepiej ocenianych wycieczek
 • degustacja oliwy i szynki jamón ibérico
 • przedłuż wakacje na Costa del Sol

W rytmie flamenco Kod: AGPANDA

Trasa
3 598PLN
Dorośli: 2 2 posiłki Pn 13.03 – Pn 27.03 (15 dni)
Itaka

W rytmie flamenco Kod: AGPANDA Hiszpania

Położenie na mapie Trasa

Malaga • Mijas • Ronda • Gibraltar • Kadyks • Sewilla • Kordoba • Granada • Lanjarón • Nerja

W Andaluzji można odnaleźć wszystko to, co kojarzy się z Hiszpanią: flamenco, kastaniety, corridę, białe wioski, piaszczyste plaże i oczywiście hiszpańskie słońce. Każdy zakątek regionu pamięta czasy Wielkiego Kalifatu Zachodniego, dlatego nie brakuje tu zabytków o arabskim charakterze, ale i tych należących do kultury klasycznej Hiszpanii. Proponujemy podróż po najciekawszych miejscach regionu: na trasie słynne zabytki Maurów w Kordobie, Sewilli i Granadzie, pięknie położona Ronda, zabytki z listy UNESCO i małe urokliwe miasteczka. W programie fakultatywnym pokaz flamenco, rejs po rzece Gwadalkiwir i objazd Gibraltaru. Po intensywnym zwiedzaniu proponujemy wypoczynek w hotelu wybranym z bogatej oferty ITAKI. Trasa w Hiszpanii: ok. 1400 km.

Opis oferty

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Malagi. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do MALAGI, jednego z najstarszych miast portowych w basenie Morza Śródziemnego. Spacer eleganckimi uliczkami pełnymi tradycyjnych barów tapas i kawiarni do XVI-wiecznej katedry, do domu narodzin Pabla Picassa oraz olbrzymiej arabskiej fortecy Alcazaba, siedziby mauretańskich władców z IX w. Przejazd do MIJAS, malowniczego miasteczka typu pueblo blanco, zwanego klejnotem Costa del Sol. Mijas pełne jest urokliwych zakątków, a rolę taksówek odgrywają tu osiołki. Po południu przejazd do położonej wśród dziewiczych wzgórz RONDY, jednego z najstarszych miasteczek Hiszpanii. Zwiedzanie Plaza de Toros, jednej z najstarszych aren corridy. Spacer po mauretańskiej starówce: widowiskowy XVIII-wieczny Nowy Most, z którego rozpościera się imponujący widok na 130-metrową przepaść wąwozu Tag, w którym przepływa rzeka Guadalevín, Plaza Duquesa de Parcent – najbardziej malowniczy plac miasta z ratuszem, Casa de San Juan Bosco,XIV­­-­wieczny pałac Mondragón, znany także jako pałac markiza Villasierra. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do GIBRALTARU, enklawy brytyjskiej na Półwyspie Iberyjskim, półwyspu o długości zaledwie 6 km. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd do punktu widokowego Punta de Europa, skąd rozciąga się wspaniały widok na Cieśninę Gibraltarską i góry Atlas na kontynencie afrykańskim oraz gdzie znajduje się pomnik upamiętniający tragiczną śmierć generała Władysława Sikorskiego, przejazd przez rezerwat przyrody z 600 gatunkami flory do Groty św. Michała, wjazd na Skałę Gibraltarską, gdzie można zobaczyć małpki bezogonowe, które według legendy są gwarancją angielskiego panowania nad skałą. Czas wolny na zakupy (na Gibraltarze obowiązuje strefa wolnocłowa). Przejazd do KADYKSU, niemal ze wszystkich stron otoczonego wodami zatoki, uchodzącego za najstarsze miasto w tej części Europy (ponad 3 tys. lat). Spacer po mieście: stary port, piękna promenada Alameda Apodoca z nabrzeżnymi fortyfikacjami i Parque Genovés, Plaza de España, kościół Nuestra Señora del Carmen, starówka pełna wąskich uliczek. Przejazd przez obrzeża Jerez de la Frontera. Miasto jest stolicą sherry, hiszpańskiej brandy i tańczących koni. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Całodzienne zwiedzanie stolicy Andaluzji – SEWILLI, miasta Carmen, Don Juana i Figara. Sewilla, największe miasto hiszpańskiego południa, to jedno z najpiękniejszych miast Hiszpanii, którego zabytkowy zespół jest wpisany na listę UNESCO. Panoramiczny objazd miasta. Postój przy Placu Hiszpańskim – kompleksie pałacowo-ogrodowym z ceramicznymi dekoracjami, będącym wizytówką miasta. Spacer starą żydowską dzielnicą Santa Cruz, pełną malowniczych zaułków. Zwiedzanie XV-wiecznego Domu Piłata, będącego przykładem pałacu andaluzyjskiego; bazylika Macarena, gdzie znajduje się figura Madonny płaczącej diamentami. Zwiedzanie wzniesionej na miejscu dawnego meczetu XV-wiecznej katedry Najświętszej Marii Panny – największego i jednego z najwspanialszych gotyckich kościołów na świecie, w którym znajduje się m.in. kaplica z grobowcem Krzysztofa Kolumba. Wejście na wieżę Giralda, pozostałość po zabudowaniach meczetu, skąd rozpościera się zachwycająca panorama miasta. Wizyta w Alkazarze, dawnym pałacu królewskim, który jest doskonałym przykładem architektury w stylu mudéjar z pięknymi ogrodami, bogato zdobionymi salami i oryginalnymi ornamentami. Czas wolny w ogrodach. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs statkiem po rzece Gwadalkiwir. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do KORDOBY. Po drodze wizyta w Muzeum Kultury Oliwy. Poznanie sposobu upraw drzewek oliwnych, a także tłoczenia i produkcji oliwy z oliwek (degustacja oliwy). Wizyta w Kordobie, której zabytkowy zespół został wpisany na listę UNESCO. Zwiedzanie: budowany od VIII w. Wielki Meczet – największy na Półwyspie Iberyjskim, w czasach kalifatu największe centrum duchowe, dziś zachwycający architekturą i połączeniem z chrześcijańską katedrą. Spacer po starówce, wąskich uliczkach żydowskiej dzielnicy Juderia z jedną z trzech zachowanych w Hiszpanii synagog z XIV w., pomnik Majmonidesa, Kwiatowa Uliczka. Następnie zwiedzanie Alcazar de los Reyes Cristianos – letniej rezydencji rodziny królewskiej, wzniesionej nad rzeką Gwadalkiwir, z przepięknym rzymskim mostem Puente Romano. Przejazd w okolice Granady, zakwaterowanie w hotelu, kolacja. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): udział w wieczorze tańca flamenco. Powrót do hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ.
Śniadanie. Zwiedzanie GRANADY, perły Andaluzji, położonej u podnóża pasma Sierra Nevada, miasta znanego jako ostatni bastion Maurów. Zwiedzanie ogromnego, romantycznego zespołu pałacowo-ogrodowego Alhambry, jednego z najwspanialszych zabytków Hiszpanii, pomnika architektury arabskiej w Europie Zachodniej, przywodzącego na myśl baśnie tysiąca i jednej nocy. Spacer po ogrodach Generalife i zabudowaniach Alhambry – galeriach pałacowych i słynnych dziedzińcach. Spacer po Albaicín, najstarszej dzielnicy miasta i największej mauretańskiej dzielnicy Hiszpanii, pełnej wąskich uliczek, które zachowały orientalny charakter. Czas wolny w punkcie widokowym, skąd rozpościera się malownicza panorama warownej Alhambry. Zwiedzanie renesansowej katedry Santa María de la Encarnación i przylegającej do niej Capilla Real – późnogotyckiej kaplicy grobowej Królów Katolickich. Alhambra, ogrody Generalife oraz dzielnica Albaicín zostały wpisane na listę UNESCO. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd malowniczą trasą przez pasmo górskie Sierra Nevada. Na trasie wycieczki m.in. LANJARÓN, malownicze uzdrowisko z ruinami zamku, słynące z wód mineralnych. Wizyta w regionie, gdzie dojrzewa najlepsza regionalna szynka – jamón ibérico – i degustacja specjalności regionu. Przejazd do NERJI – jednej z piękniej położonych miejscowości wybrzeża Andaluzji. Podziwianie widoków z otoczonego palmami punktu widokowego Balkon Europy, zawieszonego na cyplu nad Morzem Śródziemnym. Przejazd do pobliskich Cueva de Nerja, zespołu jaskiń ze wspaniałymi stalaktytami, stalagmitami i malowidłami naskalnymi. Przejazd do hotelu na wybrzeżu, zakwaterowanie. W miarę możliwości – czas wolny na wypoczynek na plaży. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Transfer na lotnisko i wylot do Polski.

7 noclegów w hotelach***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań (kontynentalne) i 7 kolacji (bufet lub serwowane) zgodnie z programem • przelot • przejazd komfortowym autokarem lub minibusem (zależnie od liczby osób) • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowa dopłata do usługi Rozkład Premium (dot. wybranych rozkładów lotów)/os.: 49 PLN.
 2. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, degustacje w 5. i 7. dniu: ok. 140 EUR.
 3. Opłaty fakultatywne: wieczór flamenco: ok. 45 EUR, wymagane min. 15 osób; objazd Gibraltaru: ok. 38 EUR; rejs statkiem po rzece Gwadalkiwir: ok. 20 EUR, wymagane min. 15 osób.
5,3 / 6
98% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Standard autokaru
 • Komfort podróży
Informacje o regionie

Hiszpania

Zielone wzgórza, smaczna kuchnia i bogata historia. Fenomen popularnej Hiszpanii, to nie tylko flamenco, kastaniety czy paella, to także słoneczna, pełna zabytków Andaluzja, miasto Gaudiego, Picassa i Miro – Barcelona i Madryt ze słynnym na całym świecie muzeum Prado. Zobacz to wszystko razem z nami!

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Malagi. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
2. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do MALAGI, jednego z najstarszych miast portowych w basenie Morza Śródziemnego. Spacer eleganckimi uliczkami pełnymi tradycyjnych barów tapas i kawiarni do XVI-wiecznej katedry, do domu narodzin Pabla Picassa oraz olbrzymiej arabskiej fortecy Alcazaba, siedziby mauretańskich władców z IX w. Przejazd do MIJAS, malowniczego miasteczka typu pueblo blanco, zwanego klejnotem Costa del Sol. Mijas pełne jest urokliwych zakątków, a rolę taksówek odgrywają tu osiołki. Po południu przejazd do położonej wśród dziewiczych wzgórz RONDY, jednego z najstarszych miasteczek Hiszpanii. Zwiedzanie Plaza de Toros, jednej z najstarszych aren corridy. Spacer po mauretańskiej starówce: widowiskowy XVIII-wieczny Nowy Most, z którego rozpościera się imponujący widok na 130-metrową przepaść wąwozu Tag, w którym przepływa rzeka Guadalevín, Plaza Duquesa de Parcent – najbardziej malowniczy plac miasta z ratuszem, Casa de San Juan Bosco,XIV­­-­wieczny pałac Mondragón, znany także jako pałac markiza Villasierra. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
3. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do GIBRALTARU, enklawy brytyjskiej na Półwyspie Iberyjskim, półwyspu o długości zaledwie 6 km. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd do punktu widokowego Punta de Europa, skąd rozciąga się wspaniały widok na Cieśninę Gibraltarską i góry Atlas na kontynencie afrykańskim oraz gdzie znajduje się pomnik upamiętniający tragiczną śmierć generała Władysława Sikorskiego, przejazd przez rezerwat przyrody z 600 gatunkami flory do Groty św. Michała, wjazd na Skałę Gibraltarską, gdzie można zobaczyć małpki bezogonowe, które według legendy są gwarancją angielskiego panowania nad skałą. Czas wolny na zakupy (na Gibraltarze obowiązuje strefa wolnocłowa). Przejazd do KADYKSU, niemal ze wszystkich stron otoczonego wodami zatoki, uchodzącego za najstarsze miasto w tej części Europy (ponad 3 tys. lat). Spacer po mieście: stary port, piękna promenada Alameda Apodoca z nabrzeżnymi fortyfikacjami i Parque Genovés, Plaza de España, kościół Nuestra Señora del Carmen, starówka pełna wąskich uliczek. Przejazd przez obrzeża Jerez de la Frontera. Miasto jest stolicą sherry, hiszpańskiej brandy i tańczących koni. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
4. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Całodzienne zwiedzanie stolicy Andaluzji – SEWILLI, miasta Carmen, Don Juana i Figara. Sewilla, największe miasto hiszpańskiego południa, to jedno z najpiękniejszych miast Hiszpanii, którego zabytkowy zespół jest wpisany na listę UNESCO. Panoramiczny objazd miasta. Postój przy Placu Hiszpańskim – kompleksie pałacowo-ogrodowym z ceramicznymi dekoracjami, będącym wizytówką miasta. Spacer starą żydowską dzielnicą Santa Cruz, pełną malowniczych zaułków. Zwiedzanie XV-wiecznego Domu Piłata, będącego przykładem pałacu andaluzyjskiego; bazylika Macarena, gdzie znajduje się figura Madonny płaczącej diamentami. Zwiedzanie wzniesionej na miejscu dawnego meczetu XV-wiecznej katedry Najświętszej Marii Panny – największego i jednego z najwspanialszych gotyckich kościołów na świecie, w którym znajduje się m.in. kaplica z grobowcem Krzysztofa Kolumba. Wejście na wieżę Giralda, pozostałość po zabudowaniach meczetu, skąd rozpościera się zachwycająca panorama miasta. Wizyta w Alkazarze, dawnym pałacu królewskim, który jest doskonałym przykładem architektury w stylu mudéjar z pięknymi ogrodami, bogato zdobionymi salami i oryginalnymi ornamentami. Czas wolny w ogrodach. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs statkiem po rzece Gwadalkiwir. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
5. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do KORDOBY. Po drodze wizyta w Muzeum Kultury Oliwy. Poznanie sposobu upraw drzewek oliwnych, a także tłoczenia i produkcji oliwy z oliwek (degustacja oliwy). Wizyta w Kordobie, której zabytkowy zespół został wpisany na listę UNESCO. Zwiedzanie: budowany od VIII w. Wielki Meczet – największy na Półwyspie Iberyjskim, w czasach kalifatu największe centrum duchowe, dziś zachwycający architekturą i połączeniem z chrześcijańską katedrą. Spacer po starówce, wąskich uliczkach żydowskiej dzielnicy Juderia z jedną z trzech zachowanych w Hiszpanii synagog z XIV w., pomnik Majmonidesa, Kwiatowa Uliczka. Następnie zwiedzanie Alcazar de los Reyes Cristianos – letniej rezydencji rodziny królewskiej, wzniesionej nad rzeką Gwadalkiwir, z przepięknym rzymskim mostem Puente Romano. Przejazd w okolice Granady, zakwaterowanie w hotelu, kolacja. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): udział w wieczorze tańca flamenco. Powrót do hotelu, nocleg.
6. DZIEŃ.
Śniadanie. Zwiedzanie GRANADY, perły Andaluzji, położonej u podnóża pasma Sierra Nevada, miasta znanego jako ostatni bastion Maurów. Zwiedzanie ogromnego, romantycznego zespołu pałacowo-ogrodowego Alhambry, jednego z najwspanialszych zabytków Hiszpanii, pomnika architektury arabskiej w Europie Zachodniej, przywodzącego na myśl baśnie tysiąca i jednej nocy. Spacer po ogrodach Generalife i zabudowaniach Alhambry – galeriach pałacowych i słynnych dziedzińcach. Spacer po Albaicín, najstarszej dzielnicy miasta i największej mauretańskiej dzielnicy Hiszpanii, pełnej wąskich uliczek, które zachowały orientalny charakter. Czas wolny w punkcie widokowym, skąd rozpościera się malownicza panorama warownej Alhambry. Zwiedzanie renesansowej katedry Santa María de la Encarnación i przylegającej do niej Capilla Real – późnogotyckiej kaplicy grobowej Królów Katolickich. Alhambra, ogrody Generalife oraz dzielnica Albaicín zostały wpisane na listę UNESCO. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
7. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd malowniczą trasą przez pasmo górskie Sierra Nevada. Na trasie wycieczki m.in. LANJARÓN, malownicze uzdrowisko z ruinami zamku, słynące z wód mineralnych. Wizyta w regionie, gdzie dojrzewa najlepsza regionalna szynka – jamón ibérico – i degustacja specjalności regionu. Przejazd do NERJI – jednej z piękniej położonych miejscowości wybrzeża Andaluzji. Podziwianie widoków z otoczonego palmami punktu widokowego Balkon Europy, zawieszonego na cyplu nad Morzem Śródziemnym. Przejazd do pobliskich Cueva de Nerja, zespołu jaskiń ze wspaniałymi stalaktytami, stalagmitami i malowidłami naskalnymi. Przejazd do hotelu na wybrzeżu, zakwaterowanie. W miarę możliwości – czas wolny na wypoczynek na plaży. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
8. DZIEŃ.
Śniadanie. Transfer na lotnisko i wylot do Polski.

ŚWIADCZENIA: 7 noclegów w hotelach***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań (kontynentalne) i 7 kolacji (bufet lub serwowane) zgodnie z programem • przelot • przejazd komfortowym autokarem lub minibusem (zależnie od liczby osób) • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowa dopłata do usługi Rozkład Premium (dot. wybranych rozkładów lotów)/os.: 49 PLN.
 2. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, degustacje w 5. i 7. dniu: ok. 140 EUR.
 3. Opłaty fakultatywne: wieczór flamenco: ok. 45 EUR, wymagane min. 15 osób; objazd Gibraltaru: ok. 38 EUR; rejs statkiem po rzece Gwadalkiwir: ok. 20 EUR, wymagane min. 15 osób.
Opis hotelu

Hotel Balmoral Hiszpania \ Costa del Sol

POŁOŻENIE: ok. 1 km od centrum nadmorskiej miejscowości BENALMADENA, sklepy i restauracje ok. 50 m od hotelu, ok. 900 m od portu Puerto Marina, ok. 3 km od centrum Torremolinos, ok. 2,5 km od parku rozrywki Tivoli; ok. 8 km od portu lotniczego w Maladze; przystanek autobusowy ok. 50 m od hotelu (Torremolinos, Malaga, Fuengirola, Marbella, Estepona, Gibraltar – ok. 1,2-15 EUR).

PLAŻA: Benalmadena, publiczna, piaszczysta, ciemny piasek, łagodne zejście do morza, ok. 50 m od hotelu, przejście przez ulicę i nadmorską promenadę, parasole i leżaki płatne (ok. 14 EUR/komplet).

HOTEL: dwugwiazdkowy, zadbany, zbudowany w 1970 r., 210 pokoi, 1 budynek, 7 pięter, 3 windy, przestronne lobby, całodobowa recepcja; restauracja – dania w formie bufetu, kuchnia śródziemnomorska i kontynentalna, dostępne foteliki i menu dla dzieci, 2 bary, w tym 1 przy basenie; taras z widokiem na ogród i basen, ogród, bezpłatny internet bezprzewodowy przy recepcji i barze; za opłatą: parking, wypożyczalnia samochodów; akceptowane karty kredytowe: Visa, MasterCard, American Express, Diners Club.

POKÓJ:standardowy: 2-os. (możliwość 1 dostawki), ok. 18 m², zadbany, centralna klimatyzacja z możliwością indywidualnej regulacji, łazienka (wanna lub prysznic, wc), telewizja satelitarna, telefon, sejf (płatny: ok. 2 EUR/dzień, depozyt ok. 20 EUR); bezpłatne łóżeczko dla dziecka do 2 lat; balkon (stolik i krzesełka); widok na morze za dopłatą.

SPORT I ROZRYWKA: basen, nieregularny kształt, słodka woda, ok. 250 m², gł. 2,2 m, brodzik dla dzieci, słodka woda, ok. 30 m², gł. 0,4 m, przy basenach bezpłatne parasole i leżaki; animacje dla dorosłych i dzieci, muzyka na żywo; za opłatą: rzutki, tenis stołowy.

SOFT ALL INCLUSIVE (za dopłatą): śniadanie (7.30­-10.30), obiad (12.45­-15.15), kolacja (19.30­-22.00) w formie bufetu; limitowane: napoje bezalkoholowe, woda i wino do posiłków.

KONTAKT: 0034/952443640, www.medplaya.com

GRATIS:
 • Wi-Fi

 

Podane w ofercie godziny serwowania posiłków oraz funkcjonowanie poszczególnych elementów infrastruktury hotelowej mogą ulegać nieznacznym zmianom ze względu na sezonowość, warunki pogodowe, prośby Gości lub siły wyższe, na które hotelarz nie będzie miał wpływu.

 

Położenie na mapie
Opinie klientów
5,3 / 6
Ogólna ocena
z 862 opinie
98%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą
98%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają m.in:

 • Program wycieczki/trasę
 • Standard autokaru
 • Komfort podróży
5 / 6
50+ lat, sam/a luty 2017
Bardzo dobrze zorganizowana z ciekawym programem zwiedzania. Dziękuję świetnie prowadzącej grupę pani pilot Wioletcie. rozwiń
Bardzo dobrze zorganizowana z ciekawym programem zwiedzania. Dziękuję świetnie prowadzącej grupę pani pilot Wioletcie.
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką luty 2017
Wycieczkę uważamy za bardzo udaną. Jeśli zwiedzać Andaluzję, to tylko w miesiącach zimowych - pogoda jest przyjemna i nie ma tłumów w zwiedzanych obiektach, więc zamiast uważać na innych (...) rozwiń
Wycieczkę uważamy za bardzo udaną. Jeśli zwiedzać Andaluzję, to tylko w miesiącach zimowych - pogoda jest przyjemna i nie ma tłumów w zwiedzanych obiektach, więc zamiast uważać na innych można podziwiać przepiękne miejsca. Program wycieczki bogaty, mieliśmy okazję poznać historię, ale i współczesne życie mieszkańców Andaluzji. Na szczególną pochwałę zasługuje Pani Wioletta - znakomita pilotka, przewodniczka o olbrzymiej i wszechstronnej wiedzy, pełna entuzjazmu i co ważne, spokoju. Pani Wioletta to osoba z pasją. Przy okazji świetny organizator. Kolejne punkty programu odbywały się dokładnie tak, jak Pani Wioletta zaplanowała. Podobało nam się, że zamiast niedostępnego zwiedzania tłoczni oliwy pojechaliśmy do urokliwych Ubedy i Baezy. Przejazdy i samo zwiedzanie nie było męczące, podróż autokarem była wygodna, znalazł się czas na zwiedzanie z całą grupą, jak i w czasie wolnym - samodzielnie. Może czasem inaczej powinny wyglądać proporcje tego wolnego czasu (np. szkoda, że nie mieliśmy chwili czasu w ogrodach Alkazar w Sewilli), ale to pewnie już indywidualna preferencja. Sama Fuengirola, z której zaczyna się i na której kończy wycieczka jest atrakcyjną miejscowością turystyczną z piękną nadmorską promenadą i plażą. Podobnie jak inni klienci potwierdzę, że niektóre hotele miały raczej standard turystyczny i nie należy spodziewać się wygód, a jedzenie w nich było skromne. Z drugiej strony przy takim rodzaju wycieczki wraca się do hotelu w zasadzie tylko na noc. Drobne niedogodności i tak szybko się zapomina, a wrażenia pozostają niezapomniane! To moja kolejna wyprawa z tym biurem. Polecam wycieczkę z ITAKĄ po Andaluzji, bo naprawdę warto!
 • 6
 • 3
 • 3
 • 6
 • 6
 • 5
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2017
Udana. W porządku. rozwiń
Udana. W porządku.
 • 6
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
 • 4
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2017
wspaniała wycieczka, intensywna, czas wykorzystany do maksimum, Andaluzja ze wspaniałymi zabytkami zrobiła na mnie duże wrażenie. Wspaniała pilotka Pani Wioletta, to dzięki niej wszystko (...) rozwiń
wspaniała wycieczka, intensywna, czas wykorzystany do maksimum, Andaluzja ze wspaniałymi zabytkami zrobiła na mnie duże wrażenie. Wspaniała pilotka Pani Wioletta, to dzięki niej wszystko odbywało się sprawnie, bardzo dużo zwiedziliśmy, zadbała też o miłą atmosferę. Mogło być cieplej. Wszystkim polecam tę wycieczkę. Bardzo dużo chodzenia, przejazdy krótkie.
 • 6
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2017
Wycieczka bardzo ciekawa, dobrze zorganizowana, interesujące miejsca, zachwycająca roślinność (styczeń)- pomarańcze, cytryny, kwitnące aloesy, cyklameny, latany itp. Pani przewodnik doskonale (...) rozwiń
Wycieczka bardzo ciekawa, dobrze zorganizowana, interesujące miejsca, zachwycająca roślinność (styczeń)- pomarańcze, cytryny, kwitnące aloesy, cyklameny, latany itp. Pani przewodnik doskonale przygotowana i zorganizowana, o Hiszpanii wie chyba prawie wszystko. Jestem zachwycona Andaluzją.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 5
 • 5
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2017
Wycieczka po Andaluzji była bardzo ciekawa i jesteśmy zadowoleni. Program wycieczki był bardzo bogaty i w pełni został zrealizowany. Na uwagę zasługuje bardzo dobra organizacja wycieczki i (...) rozwiń
Wycieczka po Andaluzji była bardzo ciekawa i jesteśmy zadowoleni. Program wycieczki był bardzo bogaty i w pełni został zrealizowany. Na uwagę zasługuje bardzo dobra organizacja wycieczki i bardzo dobra opieka pilota i przewodnika Pani Wioletty. Mimo, że wycieczka była objazdowa nie czuło się zmęczenia. Zaletą było również to, że grupa uczestników wycieczki liczyła 24 osoby i była zdyscyplinowana. Polecam wyjazd w miesiącu styczniu kiedy jest mało turystów i temperatury powietrza w Hiszpanii sprzyjają zwiedzaniu.
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5 / 6
26-30 lat, sam/a styczeń 2017
Program wycieczki dopracowany w najmniejszym szczególe, przewodniczka - p. Wioletta - fantastyczna osoba o NIESAMOWITEJ wiedzy, opowiada wyczerpująco i bardzo ciekawie (z głowy, nie czyta (...) rozwiń
Program wycieczki dopracowany w najmniejszym szczególe, przewodniczka - p. Wioletta - fantastyczna osoba o NIESAMOWITEJ wiedzy, opowiada wyczerpująco i bardzo ciekawie (z głowy, nie czyta notatek!), nie straszne jej żadne dodatkowe pytania od grupy, ponadto zawsze służy pomocą, byliśmy na bieżąco informowani o czasie przejazdów, znaliśmy bardzo dokładnie rozkład dnia (powtarzany w dniu poprzedzającym, rankiem przy wyjeździe z hoteli i jeszcze podczas przejazdów w ciągu dnia). Każdy dzień skrupulatnie zaplanowany, nie ma czasu na nudę, w ciągu dnia mieliśmy również zorganizowany czas wolny dla siebie na lunch, zakupy czy spacer. Wyjazd z hotelu rano, w okolicach godziny 8:15, powrót na obiadokolację, standardowo ok 19:30-20:00, także dobrze być przygotowanym i mieć m.in. wygodne buty - troszkę trzeba pochodzić żeby zrealizować program. Posiłki - w hotelu w pierwszym i w trzech ostatnich dniach - różnorodne i smaczne, natomiast w pozostałych hotelach mniejszy wybór, ale nikt nie chodził głodny, nawet wegetarianie znaleźli coś dla siebie. Hotele schludne, czyste, standardowe 3* (były też 4*, troszkę starsze) nic więcej nie potrzeba przy takim trybie wycieczki, przecież wracaliśmy do nich tylko na noc, a po intensywnym zwiedzaniu szybko zasypialiśmy i dodatkowe udogodnienia w postaci np. basenu nie były nikomu potrzebne :) szczerze polecam wycieczkę (a wyjeżdżam często i jestem osobą podróżniczo obytą), naprawdę warto, BRAWO ITAKA!
 • 6
 • 5
 • 4
 • 6
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
31-40 lat, z partnerem/ką styczeń 2017
Wycieczka interesująca ze względu na miejsca i masę ciekawych informacji od pilotki. Można poznać historię regionu, ciekawostki związane z wieloma miejscami. Jest intensywnie, nie można się (...) rozwiń
Wycieczka interesująca ze względu na miejsca i masę ciekawych informacji od pilotki. Można poznać historię regionu, ciekawostki związane z wieloma miejscami. Jest intensywnie, nie można się nudzić. Jednak jedzenie pozostawia wiele do życzenia.
 • 6
 • 4
 • 3
 • 6
 • 6
 • 5
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2017
Wyjazd dobrze zaplanowany i przeprowadzony, w dużej mierze to zasługa pilotki P. Wioletty, która wykazała się ogromną wiedzą, kompetencją i życzliwością. Cieszy nas również fakt, (...) rozwiń
Wyjazd dobrze zaplanowany i przeprowadzony, w dużej mierze to zasługa pilotki P. Wioletty, która wykazała się ogromną wiedzą, kompetencją i życzliwością. Cieszy nas również fakt, że z powodu niemożności zwiedzenia tłoczni oliwy zwiedziliśmy dwa urokliwe miasteczka: Ubedę i Baeze. Zastrzeżenia natomiast budzi wyżywienie w hotelu koło Kadyksu - kolacja - niewielkie porcje - w dodatku ryba panga importowana z Chin oraz śniadanie - bułeczka i dwa plasterki sera - to wymaga zmiany.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką styczeń 2017
Bardzo ciekawy program w całości zrealizowany. Dzięki dobrej organizacji trasy możliwość poznania Andaluzji: kulturowo, kulinarnie, społecznie. Dużo zwiedzanych obiektów z arcyciekawym (...) rozwiń
Bardzo ciekawy program w całości zrealizowany. Dzięki dobrej organizacji trasy możliwość poznania Andaluzji: kulturowo, kulinarnie, społecznie. Dużo zwiedzanych obiektów z arcyciekawym komentarzem pani pilot wycieczki. Świetna
 • 6
 • 5
 • 4
 • 5
 • 4
 • 5
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2017
b. zadowolony rozwiń
b. zadowolony
 • 6
 • 5
 • 3
 • 6
 • 5
 • 6
zwiń
5 / 6
41-50 lat, ze znajomymi styczeń 2017
Generalnie jestem zadowolony.Miałbym zastrzeżenia co do wyżywienia w niektórych hotelach. Dobra organizacja wyjazdu,hotele w porządku,poza wyżywieniem w kilku.Na szczególną (...) rozwiń
Generalnie jestem zadowolony.Miałbym zastrzeżenia co do wyżywienia w niektórych hotelach. Dobra organizacja wyjazdu,hotele w porządku,poza wyżywieniem w kilku.Na szczególną pochwałę zasługuje pilot-Pani Wioleta.
 • 5
 • 4
 • 3
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2017
wycieczka udana, trasa dobrze dobrana a poszczególne jej odcinki niezbyt męczące, hotele klasy turystycznej ale wygodne - proponuję zainteresować się oferowanym wyżywieniem w hotelu (...) rozwiń
wycieczka udana, trasa dobrze dobrana a poszczególne jej odcinki niezbyt męczące, hotele klasy turystycznej ale wygodne - proponuję zainteresować się oferowanym wyżywieniem w hotelu 'Montera Plaza' gdyż nie trzymało poziomu wycieczki. wycieczka godna polecenia, trasa dobrze dobrana i zachęca do lepszego poznania tego pięknego regionu
 • 6
 • 4
 • 4
 • 5
 • 4
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, sam/a styczeń 2017
Progrm wycieczki zostł brzo obrze ułożony, co powouje, że atrakcyjność owiedzanych obiektów wzrasta w kolejnych dniach. W trakcie objazdów poznać można największe atrakcje (...) rozwiń
Progrm wycieczki zostł brzo obrze ułożony, co powouje, że atrakcyjność owiedzanych obiektów wzrasta w kolejnych dniach. W trakcie objazdów poznać można największe atrakcje Andaluzji, dowiedzieć wielu interesujących faktów, dotyczączych również samej Andluzji i Hiszpanii oraz Hiszpanów, a nie wyłącznie odwiedzanych atrkcji. Program zwiedzania został tak ułożony, że w każej z odwiedzanych miejscowości i atrakcji był czas przeznaczony na indywidualne zapoznawanie się z atrakcjami czy na podpatrywanie codziennego życia mieszkańców Andaluzji, czy też na odpoczynek przy kawie czy kieliszku wina. Oczywiście trudno w przecigu tych kilku dni zobczyć wszystkie atrakcje Adaluzji, ale po tej wycieczce można powiedzieć, że to co najważniejsze w tej części Hiszpanii, to można było zobczyć, podziwiać i mieć choć trochę pojęcie o specyfice tej części His\panii. Poznliśmy nie tylko największe atrakcje turystyczne, ale również trochę spuścizny kulturowej (wieczór flamenco, który pozostwił niezatarte wrażenia) jak również spuścizny kulinarnej (zwiedznie muzeum oliwy i jej degustacja oraz deugustacja tradycyjnych wędlin i wina). Zwiedzanie jaskin pozwoliło poznać również przeszłłość geologiczną tego regionu. Wycieczka zdecydowanie godna polecenia wszystkim dla których odpoczynek to zwiedzanie i poznawanie inych krajów i kultur. Być może najważniejszym atutem wycieczki była Pani Magda, pilot naszej wycieczki. Osoba o bardzo dużej wiedzy, dzieląca się tą wiedzą w brardzo interesujcy sposób. A co chyba najważniejsze - jest to osoba o bardzo dużej emptii, bardzo życzliwa i (co bardzo ważne) osoba uśmiechnięta. Ocena pracy pilota to 10 a nie jedynie 6 :-)
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
 • 5
zwiń
5 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką styczeń 2017
Andaluzja w styczniu to był strzał w przysłowiową dziesiątkę. Poranki były chłodne, a po południu temperatura dochodziła do + 20 stopni, niebo cały czas niebieskie - idealny czas na zwiedzanie (...) rozwiń
Andaluzja w styczniu to był strzał w przysłowiową dziesiątkę. Poranki były chłodne, a po południu temperatura dochodziła do + 20 stopni, niebo cały czas niebieskie - idealny czas na zwiedzanie miast. Należy dodać, że w tym okresie w Polsce temperatura spadła nawet do - 37 stopni. Dodatkowym plusem było to, że grupa składała się z 15 osób i przez cały okres wycieczki nikt się nie spóźnił. Mimo awarii autokaru i np. blokady centrum Sewilli ze względu na orszak Trzech Króli nie mieliśmy przestojów ponieważ nasza pilotka Pani Magda bardzo szybko w sposób błyskotliwy rozwiązywała problemy, Jej wiedza na temat zwiedzanych miejsc była nieprzeciętna. Zwiedziłem w swoim życiu kilka miejsc i muszę przyznać, że jak na wycieczkę objazdową hotele były wysokiej klasy. Autobusy chociaż trzy, to podobnej, dobrej klasy, a poza tym, gdyby się chciało, to każdy mógł mieć do dyspozycji dwa miejsca. Teraz musiałbym opisać po kolei każde miasto i miasteczko, jaskinię... Wiadomości ogólne można przeczytać w programie wycieczki, natomiast tak naprawdę, żeby mieć wyobrażenie o każdym miejscu trzeba je samemu zobaczyć. Ze swojej strony mogę tylko napisać, że warto. Jeżeli ktoś był w Królewskich Miastach Maroka, to wie, że są piękne i niezwykłe, jednak Andaluzja wywarła na mnie jeszcze większe wrażenie, pewnie duży wpływ na to ma zderzenie się w tym miejscu trzech religijnych kultur, które przez wieki przewijały się przez ten rejon i pozostawiły po sobie wspaniałe zabytki architektury i rękodzieła. Nie można pominąć też pięknej przyrody (wszechobecnych drzewek uginających się od pomarańczy, fikusów, akacji, drzew smoczych, oliwnych, pięknych kwiatów...) Tej zimy przez 8 dni było mi zielono. Pozdrawiam wszystkich i w tym 2017 roku, życzę udanego wypoczynku, oczywiści z ITAKĄ.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2017
Wycieczka bardzo atrakcyjna i ciekawie poprowadzona. Umożliwiła poznanie Andaluzji zarówno pod względem geograficznym, historycznym, kulturowym jak również przyrodniczym. Nie była (...) rozwiń
Wycieczka bardzo atrakcyjna i ciekawie poprowadzona. Umożliwiła poznanie Andaluzji zarówno pod względem geograficznym, historycznym, kulturowym jak również przyrodniczym. Nie była męcząca, krótkie przejazdy, dużo czasu na zwiedzanie. Zimowy okres sprzyja zwiedzaniu: mała liczba turystów i sprzyjające temperatury. Wycieczka bardzo udana, spełniła nasze oczekiwania. Dobrym rozwiązaniem jest spędzanie pierwszego i przedostatniego dnia w hotelu blisko promenady i plaży. Umożliwia to doskonałe wykorzystanie czasu wolnego. Bardzo dobra praca pilota (pani Magda) i kierowcy.
 • 6
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
26-30 lat, z partnerem/ką styczeń 2017
Jeśli chodzi o przewodnika to polecam, standard niektórych hoteli które miały 3 gwiazdki zasługiwały na co najwyżej na 1 Jedzenie w hotelu w którym był wydzielony posiłek (...) rozwiń
Jeśli chodzi o przewodnika to polecam, standard niektórych hoteli które miały 3 gwiazdki zasługiwały na co najwyżej na 1 Jedzenie w hotelu w którym był wydzielony posiłek było skromne.
 • 6
 • 2
 • 1
 • 6
 • 6
 • 2
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką grudzień 2016
Powinna być obowiązkowa dla każdego: kultura , historia, zabytki, krajobrazy. Szeroka wiedza pilota wycieczki, entuzjazm, dobra organizacja. rozwiń
Powinna być obowiązkowa dla każdego: kultura , historia, zabytki, krajobrazy. Szeroka wiedza pilota wycieczki, entuzjazm, dobra organizacja.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką grudzień 2016
Miejsca i tempo zwiedzania odwiedzanych obiektów super. Polecam. rozwiń
Miejsca i tempo zwiedzania odwiedzanych obiektów super. Polecam.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 4
 • 3
 • 5
zwiń
6 / 6
31-40 lat, z partnerem/ką grudzień 2016
Program wycieczki jest bardzo ciekawy, natomiast skoro nazwa imprezy to SLADAMI FLAMENCO to powinna sie znalec tam opcja wizyty w Algeciras gdzie urodzil sie i zostal pochowany Paco de Lucia. (...) rozwiń
Program wycieczki jest bardzo ciekawy, natomiast skoro nazwa imprezy to SLADAMI FLAMENCO to powinna sie znalec tam opcja wizyty w Algeciras gdzie urodzil sie i zostal pochowany Paco de Lucia. Nocowalismy w Los Barrios, ktore lezy zaraz pod miastm Algeciras.
 • 6
 • 3
 • 2
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką grudzień 2016
bardzo dobry przewodnik pani Magda. Dobrze zorganizowana wycieczka ,swietna praca pilota.Mozna by zmienic niektore hotele oraz wyzywienie. rozwiń
bardzo dobry przewodnik pani Magda. Dobrze zorganizowana wycieczka ,swietna praca pilota.Mozna by zmienic niektore hotele oraz wyzywienie.
 • 5
 • 3
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
41-50 lat, sam/a grudzień 2016
SUPER rozwiń
SUPER
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
 • 5
zwiń
6 / 6
26-30 lat, z partnerem/ką grudzień 2016
Ogólnie wycieczka godna polecenia!. Pani Magda przewodniczka- SUPER! Mega wiedza, dużo ciekawostek. Hotele ok. Jedzenie trochę słabe. rozwiń
Ogólnie wycieczka godna polecenia!. Pani Magda przewodniczka- SUPER! Mega wiedza, dużo ciekawostek. Hotele ok. Jedzenie trochę słabe.
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką grudzień 2016
Rezydentka pani Magda osoba miła , opowiadała bardzo wyczerpujące wiadomości o całej Andaluzji. Dobrze zorganizowany plan zwiedzania. Jedyne co mogę zarzucić to za tą kwotę powinny być hotele (...) rozwiń
Rezydentka pani Magda osoba miła , opowiadała bardzo wyczerpujące wiadomości o całej Andaluzji. Dobrze zorganizowany plan zwiedzania. Jedyne co mogę zarzucić to za tą kwotę powinny być hotele cztero- gwiazdkowe lub niższa cena. Posiłki w hotelach były skromne bez większego wyboru.
 • 6
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
 • 3
zwiń
5 / 6
41-50 lat, z rodziną grudzień 2016
Wycieczka udana, w dużej mierze dzięki doskonałej pracy pilotki p. Magdy ( świetna organizacja, przygotowanie merytoryczne i sposób przekazywania informacji). Zastrzeżenia dotyczą hoteli, (...) rozwiń
Wycieczka udana, w dużej mierze dzięki doskonałej pracy pilotki p. Magdy ( świetna organizacja, przygotowanie merytoryczne i sposób przekazywania informacji). Zastrzeżenia dotyczą hoteli, zwłaszcza hotelu pod Sewillą jedzenie w nim było wyjątkowo nieapetyczne, talerze i sztućce niedomyte, woda wprawdzie w cenie, ale niesmaczna z kranu.
 • 5
 • 3
 • 3
 • 5
 • 5
 • 3
zwiń

Sprawdź cenę

WYCIECZKA
 • Dojazd własny
Cena/os.:
4 088 Pln -11%
3 598pln Razem Szczegóły ceny 7 196 pln
 • Promocja Last minute Last minute

Infolinia

 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt 8-22 sob-ndz 9-20

Podziel się

Facebook Google+

Dlaczego warto?

 1. Kompletne ceny - nasze ceny nigdy nie zawierają żadnych ukrytych opłat.
 2. Gwarancja ubezpieczeniowa - 200 000 000 PLN
 3. Wygoda — rezerwujesz kiedy chcesz.

Bezpieczeństwo

Dane w procesie rezerwacji chronimy i szyfrujemy certyfikatem

Thawte

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter