phone mobile heart logo Flag of Belarus airplane
> >Wyniki Wyszukiwania> >

W rytmie flamenco

Atuty oferty

 • Granada – perła Andaluzji
 • zabytki architektury mauretańskiej
 • malownicze górskie krajobrazy i tętniące życiem południe
 • jedna z najlepiej ocenianych wycieczek
 • degustacja oliwy i szynki jamón ibérico
 • przedłuż wakacje na Costa del Sol

W rytmie flamenco Kod: AGPANDA

Trasa
3 838PLN
Dorośli: 2 2 posiłki Pn 06.02 – Pn 20.02 (15 dni)
Itaka

W rytmie flamenco Kod: AGPANDA Hiszpania

Położenie na mapie Trasa

Malaga • Mijas • Ronda • Gibraltar • Kadyks • Sewilla • Kordoba • Granada • Lanjarón • Nerja

W Andaluzji można odnaleźć wszystko to, co kojarzy się z Hiszpanią: flamenco, kastaniety, corridę, białe wioski, piaszczyste plaże i oczywiście hiszpańskie słońce. Każdy zakątek regionu pamięta czasy Wielkiego Kalifatu Zachodniego, dlatego nie brakuje tu zabytków o arabskim charakterze, ale i tych należących do kultury klasycznej Hiszpanii. Proponujemy podróż po najciekawszych miejscach regionu: na trasie słynne zabytki Maurów w Kordobie, Sewilli i Granadzie, pięknie położona Ronda, zabytki z listy UNESCO i małe urokliwe miasteczka. W programie fakultatywnym pokaz flamenco, rejs po rzece Gwadalkiwir i objazd Gibraltaru. Po intensywnym zwiedzaniu proponujemy wypoczynek w hotelu wybranym z bogatej oferty ITAKI. Trasa w Hiszpanii: ok. 1400 km.

Opis oferty

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Malagi. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do MALAGI, jednego z najstarszych miast portowych w basenie Morza Śródziemnego. Spacer eleganckimi uliczkami pełnymi tradycyjnych barów tapas i kawiarni do XVI-wiecznej katedry, do domu narodzin Pabla Picassa oraz olbrzymiej arabskiej fortecy Alcazaba, siedziby mauretańskich władców z IX w. Przejazd do MIJAS, malowniczego miasteczka typu pueblo blanco, zwanego klejnotem Costa del Sol. Mijas pełne jest urokliwych zakątków, a rolę taksówek odgrywają tu osiołki. Po południu przejazd do położonej wśród dziewiczych wzgórz RONDY, jednego z najstarszych miasteczek Hiszpanii. Zwiedzanie Plaza de Toros, jednej z najstarszych aren corridy. Spacer po mauretańskiej starówce: widowiskowy XVIII-wieczny Nowy Most, z którego rozpościera się imponujący widok na 130-metrową przepaść wąwozu Tag, w którym przepływa rzeka Guadalevín, Plaza Duquesa de Parcent – najbardziej malowniczy plac miasta z ratuszem, Casa de San Juan Bosco,XIV­­-­wieczny pałac Mondragón, znany także jako pałac markiza Villasierra. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do GIBRALTARU, enklawy brytyjskiej na Półwyspie Iberyjskim, półwyspu o długości zaledwie 6 km. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd do punktu widokowego Punta de Europa, skąd rozciąga się wspaniały widok na Cieśninę Gibraltarską i góry Atlas na kontynencie afrykańskim oraz gdzie znajduje się pomnik upamiętniający tragiczną śmierć generała Władysława Sikorskiego, przejazd przez rezerwat przyrody z 600 gatunkami flory do Groty św. Michała, wjazd na Skałę Gibraltarską, gdzie można zobaczyć małpki bezogonowe, które według legendy są gwarancją angielskiego panowania nad skałą. Czas wolny na zakupy (na Gibraltarze obowiązuje strefa wolnocłowa). Przejazd do KADYKSU, niemal ze wszystkich stron otoczonego wodami zatoki, uchodzącego za najstarsze miasto w tej części Europy (ponad 3 tys. lat). Spacer po mieście: stary port, piękna promenada Alameda Apodoca z nabrzeżnymi fortyfikacjami i Parque Genovés, Plaza de España, kościół Nuestra Señora del Carmen, starówka pełna wąskich uliczek. Przejazd przez obrzeża Jerez de la Frontera. Miasto jest stolicą sherry, hiszpańskiej brandy i tańczących koni. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Całodzienne zwiedzanie stolicy Andaluzji – SEWILLI, miasta Carmen, Don Juana i Figara. Sewilla, największe miasto hiszpańskiego południa, to jedno z najpiękniejszych miast Hiszpanii, którego zabytkowy zespół jest wpisany na listę UNESCO. Panoramiczny objazd miasta. Postój przy Placu Hiszpańskim – kompleksie pałacowo-ogrodowym z ceramicznymi dekoracjami, będącym wizytówką miasta. Spacer starą żydowską dzielnicą Santa Cruz, pełną malowniczych zaułków. Zwiedzanie XV-wiecznego Domu Piłata, będącego przykładem pałacu andaluzyjskiego; bazylika Macarena, gdzie znajduje się figura Madonny płaczącej diamentami. Zwiedzanie wzniesionej na miejscu dawnego meczetu XV-wiecznej katedry Najświętszej Marii Panny – największego i jednego z najwspanialszych gotyckich kościołów na świecie, w którym znajduje się m.in. kaplica z grobowcem Krzysztofa Kolumba. Wejście na wieżę Giralda, pozostałość po zabudowaniach meczetu, skąd rozpościera się zachwycająca panorama miasta. Wizyta w Alkazarze, dawnym pałacu królewskim, który jest doskonałym przykładem architektury w stylu mudéjar z pięknymi ogrodami, bogato zdobionymi salami i oryginalnymi ornamentami. Czas wolny w ogrodach. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs statkiem po rzece Gwadalkiwir. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do KORDOBY. Po drodze wizyta w Muzeum Kultury Oliwy. Poznanie sposobu upraw drzewek oliwnych, a także tłoczenia i produkcji oliwy z oliwek (degustacja oliwy). Wizyta w Kordobie, której zabytkowy zespół został wpisany na listę UNESCO. Zwiedzanie: budowany od VIII w. Wielki Meczet – największy na Półwyspie Iberyjskim, w czasach kalifatu największe centrum duchowe, dziś zachwycający architekturą i połączeniem z chrześcijańską katedrą. Spacer po starówce, wąskich uliczkach żydowskiej dzielnicy Juderia z jedną z trzech zachowanych w Hiszpanii synagog z XIV w., pomnik Majmonidesa, Kwiatowa Uliczka. Następnie zwiedzanie Alcazar de los Reyes Cristianos – letniej rezydencji rodziny królewskiej, wzniesionej nad rzeką Gwadalkiwir, z przepięknym rzymskim mostem Puente Romano. Przejazd w okolice Granady, zakwaterowanie w hotelu, kolacja. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): udział w wieczorze tańca flamenco. Powrót do hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ.
Śniadanie. Zwiedzanie GRANADY, perły Andaluzji, położonej u podnóża pasma Sierra Nevada, miasta znanego jako ostatni bastion Maurów. Zwiedzanie ogromnego, romantycznego zespołu pałacowo-ogrodowego Alhambry, jednego z najwspanialszych zabytków Hiszpanii, pomnika architektury arabskiej w Europie Zachodniej, przywodzącego na myśl baśnie tysiąca i jednej nocy. Spacer po ogrodach Generalife i zabudowaniach Alhambry – galeriach pałacowych i słynnych dziedzińcach. Spacer po Albaicín, najstarszej dzielnicy miasta i największej mauretańskiej dzielnicy Hiszpanii, pełnej wąskich uliczek, które zachowały orientalny charakter. Czas wolny w punkcie widokowym, skąd rozpościera się malownicza panorama warownej Alhambry. Zwiedzanie renesansowej katedry Santa María de la Encarnación i przylegającej do niej Capilla Real – późnogotyckiej kaplicy grobowej Królów Katolickich. Alhambra, ogrody Generalife oraz dzielnica Albaicín zostały wpisane na listę UNESCO. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd malowniczą trasą przez pasmo górskie Sierra Nevada. Na trasie wycieczki m.in. LANJARÓN, malownicze uzdrowisko z ruinami zamku, słynące z wód mineralnych. Wizyta w regionie, gdzie dojrzewa najlepsza regionalna szynka – jamón ibérico – i degustacja specjalności regionu. Przejazd do NERJI – jednej z piękniej położonych miejscowości wybrzeża Andaluzji. Podziwianie widoków z otoczonego palmami punktu widokowego Balkon Europy, zawieszonego na cyplu nad Morzem Śródziemnym. Przejazd do pobliskich Cueva de Nerja, zespołu jaskiń ze wspaniałymi stalaktytami, stalagmitami i malowidłami naskalnymi. Przejazd do hotelu na wybrzeżu, zakwaterowanie. W miarę możliwości – czas wolny na wypoczynek na plaży. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Transfer na lotnisko i wylot do Polski.

7 noclegów w hotelach***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań (kontynentalne) i 7 kolacji (bufet lub serwowane) zgodnie z programem • przelot • przejazd komfortowym autokarem lub minibusem (zależnie od liczby osób) • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowa dopłata do usługi Rozkład Premium (dot. wybranych rozkładów lotów)/os.: 49 PLN.
 2. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, degustacje w 5. i 7. dniu: ok. 140 EUR.
 3. Opłaty fakultatywne: wieczór flamenco: ok. 45 EUR, wymagane min. 15 osób; objazd Gibraltaru: ok. 38 EUR; rejs statkiem po rzece Gwadalkiwir: ok. 20 EUR, wymagane min. 15 osób.
5,3 / 6
98% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Standard autokaru
 • Komfort podróży
Informacje o regionie

Hiszpania

Zielone wzgórza, smaczna kuchnia i bogata historia. Fenomen popularnej Hiszpanii, to nie tylko flamenco, kastaniety czy paella, to także słoneczna, pełna zabytków Andaluzja, miasto Gaudiego, Picassa i Miro – Barcelona i Madryt ze słynnym na całym świecie muzeum Prado. Zobacz to wszystko razem z nami!

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Malagi. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
2. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do MALAGI, jednego z najstarszych miast portowych w basenie Morza Śródziemnego. Spacer eleganckimi uliczkami pełnymi tradycyjnych barów tapas i kawiarni do XVI-wiecznej katedry, do domu narodzin Pabla Picassa oraz olbrzymiej arabskiej fortecy Alcazaba, siedziby mauretańskich władców z IX w. Przejazd do MIJAS, malowniczego miasteczka typu pueblo blanco, zwanego klejnotem Costa del Sol. Mijas pełne jest urokliwych zakątków, a rolę taksówek odgrywają tu osiołki. Po południu przejazd do położonej wśród dziewiczych wzgórz RONDY, jednego z najstarszych miasteczek Hiszpanii. Zwiedzanie Plaza de Toros, jednej z najstarszych aren corridy. Spacer po mauretańskiej starówce: widowiskowy XVIII-wieczny Nowy Most, z którego rozpościera się imponujący widok na 130-metrową przepaść wąwozu Tag, w którym przepływa rzeka Guadalevín, Plaza Duquesa de Parcent – najbardziej malowniczy plac miasta z ratuszem, Casa de San Juan Bosco,XIV­­-­wieczny pałac Mondragón, znany także jako pałac markiza Villasierra. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
3. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do GIBRALTARU, enklawy brytyjskiej na Półwyspie Iberyjskim, półwyspu o długości zaledwie 6 km. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd do punktu widokowego Punta de Europa, skąd rozciąga się wspaniały widok na Cieśninę Gibraltarską i góry Atlas na kontynencie afrykańskim oraz gdzie znajduje się pomnik upamiętniający tragiczną śmierć generała Władysława Sikorskiego, przejazd przez rezerwat przyrody z 600 gatunkami flory do Groty św. Michała, wjazd na Skałę Gibraltarską, gdzie można zobaczyć małpki bezogonowe, które według legendy są gwarancją angielskiego panowania nad skałą. Czas wolny na zakupy (na Gibraltarze obowiązuje strefa wolnocłowa). Przejazd do KADYKSU, niemal ze wszystkich stron otoczonego wodami zatoki, uchodzącego za najstarsze miasto w tej części Europy (ponad 3 tys. lat). Spacer po mieście: stary port, piękna promenada Alameda Apodoca z nabrzeżnymi fortyfikacjami i Parque Genovés, Plaza de España, kościół Nuestra Señora del Carmen, starówka pełna wąskich uliczek. Przejazd przez obrzeża Jerez de la Frontera. Miasto jest stolicą sherry, hiszpańskiej brandy i tańczących koni. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
4. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Całodzienne zwiedzanie stolicy Andaluzji – SEWILLI, miasta Carmen, Don Juana i Figara. Sewilla, największe miasto hiszpańskiego południa, to jedno z najpiękniejszych miast Hiszpanii, którego zabytkowy zespół jest wpisany na listę UNESCO. Panoramiczny objazd miasta. Postój przy Placu Hiszpańskim – kompleksie pałacowo-ogrodowym z ceramicznymi dekoracjami, będącym wizytówką miasta. Spacer starą żydowską dzielnicą Santa Cruz, pełną malowniczych zaułków. Zwiedzanie XV-wiecznego Domu Piłata, będącego przykładem pałacu andaluzyjskiego; bazylika Macarena, gdzie znajduje się figura Madonny płaczącej diamentami. Zwiedzanie wzniesionej na miejscu dawnego meczetu XV-wiecznej katedry Najświętszej Marii Panny – największego i jednego z najwspanialszych gotyckich kościołów na świecie, w którym znajduje się m.in. kaplica z grobowcem Krzysztofa Kolumba. Wejście na wieżę Giralda, pozostałość po zabudowaniach meczetu, skąd rozpościera się zachwycająca panorama miasta. Wizyta w Alkazarze, dawnym pałacu królewskim, który jest doskonałym przykładem architektury w stylu mudéjar z pięknymi ogrodami, bogato zdobionymi salami i oryginalnymi ornamentami. Czas wolny w ogrodach. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs statkiem po rzece Gwadalkiwir. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
5. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do KORDOBY. Po drodze wizyta w Muzeum Kultury Oliwy. Poznanie sposobu upraw drzewek oliwnych, a także tłoczenia i produkcji oliwy z oliwek (degustacja oliwy). Wizyta w Kordobie, której zabytkowy zespół został wpisany na listę UNESCO. Zwiedzanie: budowany od VIII w. Wielki Meczet – największy na Półwyspie Iberyjskim, w czasach kalifatu największe centrum duchowe, dziś zachwycający architekturą i połączeniem z chrześcijańską katedrą. Spacer po starówce, wąskich uliczkach żydowskiej dzielnicy Juderia z jedną z trzech zachowanych w Hiszpanii synagog z XIV w., pomnik Majmonidesa, Kwiatowa Uliczka. Następnie zwiedzanie Alcazar de los Reyes Cristianos – letniej rezydencji rodziny królewskiej, wzniesionej nad rzeką Gwadalkiwir, z przepięknym rzymskim mostem Puente Romano. Przejazd w okolice Granady, zakwaterowanie w hotelu, kolacja. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): udział w wieczorze tańca flamenco. Powrót do hotelu, nocleg.
6. DZIEŃ.
Śniadanie. Zwiedzanie GRANADY, perły Andaluzji, położonej u podnóża pasma Sierra Nevada, miasta znanego jako ostatni bastion Maurów. Zwiedzanie ogromnego, romantycznego zespołu pałacowo-ogrodowego Alhambry, jednego z najwspanialszych zabytków Hiszpanii, pomnika architektury arabskiej w Europie Zachodniej, przywodzącego na myśl baśnie tysiąca i jednej nocy. Spacer po ogrodach Generalife i zabudowaniach Alhambry – galeriach pałacowych i słynnych dziedzińcach. Spacer po Albaicín, najstarszej dzielnicy miasta i największej mauretańskiej dzielnicy Hiszpanii, pełnej wąskich uliczek, które zachowały orientalny charakter. Czas wolny w punkcie widokowym, skąd rozpościera się malownicza panorama warownej Alhambry. Zwiedzanie renesansowej katedry Santa María de la Encarnación i przylegającej do niej Capilla Real – późnogotyckiej kaplicy grobowej Królów Katolickich. Alhambra, ogrody Generalife oraz dzielnica Albaicín zostały wpisane na listę UNESCO. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
7. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd malowniczą trasą przez pasmo górskie Sierra Nevada. Na trasie wycieczki m.in. LANJARÓN, malownicze uzdrowisko z ruinami zamku, słynące z wód mineralnych. Wizyta w regionie, gdzie dojrzewa najlepsza regionalna szynka – jamón ibérico – i degustacja specjalności regionu. Przejazd do NERJI – jednej z piękniej położonych miejscowości wybrzeża Andaluzji. Podziwianie widoków z otoczonego palmami punktu widokowego Balkon Europy, zawieszonego na cyplu nad Morzem Śródziemnym. Przejazd do pobliskich Cueva de Nerja, zespołu jaskiń ze wspaniałymi stalaktytami, stalagmitami i malowidłami naskalnymi. Przejazd do hotelu na wybrzeżu, zakwaterowanie. W miarę możliwości – czas wolny na wypoczynek na plaży. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
8. DZIEŃ.
Śniadanie. Transfer na lotnisko i wylot do Polski.

ŚWIADCZENIA: 7 noclegów w hotelach***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań (kontynentalne) i 7 kolacji (bufet lub serwowane) zgodnie z programem • przelot • przejazd komfortowym autokarem lub minibusem (zależnie od liczby osób) • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowa dopłata do usługi Rozkład Premium (dot. wybranych rozkładów lotów)/os.: 49 PLN.
 2. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, degustacje w 5. i 7. dniu: ok. 140 EUR.
 3. Opłaty fakultatywne: wieczór flamenco: ok. 45 EUR, wymagane min. 15 osób; objazd Gibraltaru: ok. 38 EUR; rejs statkiem po rzece Gwadalkiwir: ok. 20 EUR, wymagane min. 15 osób.
Opis hotelu

Hotel Myramar Hiszpania \ Costa del Sol

POŁOŻENIE: ok. 1 km od centrum turystycznej miejscowości FUENGIROLA, w pobliżu średniowiecznej fortecy Maurów Sohail, ok. 50 m od nowoczesnego centrum handlowego Parque Miramar z butikami, sklepami, kawiarniami, restauracjami i salami kinowymi; ok. 25 km od portu lotniczego w Maladze; przystanek autobusowy przy hotelu (ok. 1 EUR/centrum).

PLAŻA: Playa del Castillo, publiczna, długa, piaszczysta, łagodne zejście do morza, wyróżniona certyfikatem Błękitna Flaga, ok. 800 m od hotelu, leżaki i parasole płatne (ok. 14 EUR/komplet).

HOTEL: trzygwiazdkowy superior, elegancki i wygodny, zbudowany w 2002 r., odnowiony w 2011 r., 229 pokoi, 3 budynki, 5-6 pięter, 6 wind, przestronne lobby, całodobowa recepcja, restauracja główna Colonial, restauracja Olea (otwarta sezonowo); w restauracjach dostępne foteliki i menu dla dzieci, dania wegetariańskie, aquabar przy basenie (czynny w sezonie letnim), pub Old Castle (otwarty sezonowo); biblioteka; sala konferencyjna dla 80 osób, przestronny taras słoneczny, bezpłatny internet bezprzewodowy w lobby; za opłatą: punkt internetowy (ok. 1 EUR/10 min), sejf w recepcji (ok. 3 EUR/dzień), pralnia; akceptowane karty kredytowe: Visa, MasterCard.

APARTAMENT:standardowy: dla maks. 4 osób, ok. 40 m², przestronny i nowoczesny, zadbany, indywidualnie sterowana klimatyzacja, łazienka (wanna, prysznic, wc; suszarka), sypialnia i salon (oddzielone drzwiami) z wyposażonym aneksem kuchennym (w salonie dwie pojedyncze sofy), telewizja satelitarna, polski program, telefon, lodówka, sejf (płatny: 3 EUR/dzień); bezpłatne łóżeczko dla dziecka do 2 lat; balkon lub taras (stolik i krzesełka).

SPORT I ROZRYWKA: basen główny, słodka woda, ok. 700 m², gł. 0,2-1,4 m, basen dla dzieci, ok. 140 m², przy basenach bezpłatne parasole i leżaki, kryty basen, słodka woda, ok. 85 m², gł. 1,6 m, podgrzewany, siłownia (płatna); plac i pokój zabaw dla dzieci, miniklub (4-14 lat), animacje dla dorosłych i dzieci; za opłatą: 8 kortów do paddle’a (ok. 10 EUR/godz.) z oświetleniem (ok. 4 EUR/godz.) i wypożyczalnią sprzętu (ok. 2 EUR/rakieta), minigolf (ok. 3 EUR/godz., kaucja 10 EUR), tenis stołowy (ok. 5 EUR/godz., kaucja 5 EUR), bilard (ok. 2 EUR/gra); centrum spa: jacuzzi (ok. 5 EUR), sauna (ok. 5 EUR), masaże relaksujące.

KONTAKT: 0034/952588768, www.myramarhoteles.com

GRATIS:
 • Wi-Fi

 

Podane w ofercie godziny serwowania posiłków oraz funkcjonowanie poszczególnych elementów infrastruktury hotelowej mogą ulegać nieznacznym zmianom ze względu na sezonowość, warunki pogodowe, prośby Gości lub siły wyższe, na które hotelarz nie będzie miał wpływu.

 

Położenie na mapie
Opinie klientów
5,3 / 6
Ogólna ocena
z 848 opinii
98%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą
98%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają m.in:

 • Program wycieczki/trasę
 • Standard autokaru
 • Komfort podróży
6 / 6
50+ lat, sam/a styczeń 2017
Progrm wycieczki zostł brzo obrze ułożony, co powouje, że atrakcyjność owiedzanych obiektów wzrasta w kolejnych dniach. W trakcie objazdów poznać można największe atrakcje (...) rozwiń
Progrm wycieczki zostł brzo obrze ułożony, co powouje, że atrakcyjność owiedzanych obiektów wzrasta w kolejnych dniach. W trakcie objazdów poznać można największe atrakcje Andaluzji, dowiedzieć wielu interesujących faktów, dotyczączych również samej Andluzji i Hiszpanii oraz Hiszpanów, a nie wyłącznie odwiedzanych atrkcji. Program zwiedzania został tak ułożony, że w każej z odwiedzanych miejscowości i atrakcji był czas przeznaczony na indywidualne zapoznawanie się z atrakcjami czy na podpatrywanie codziennego życia mieszkańców Andaluzji, czy też na odpoczynek przy kawie czy kieliszku wina. Oczywiście trudno w przecigu tych kilku dni zobczyć wszystkie atrakcje Adaluzji, ale po tej wycieczce można powiedzieć, że to co najważniejsze w tej części Hiszpanii, to można było zobczyć, podziwiać i mieć choć trochę pojęcie o specyfice tej części His\panii. Poznliśmy nie tylko największe atrakcje turystyczne, ale również trochę spuścizny kulturowej (wieczór flamenco, który pozostwił niezatarte wrażenia) jak również spuścizny kulinarnej (zwiedznie muzeum oliwy i jej degustacja oraz deugustacja tradycyjnych wędlin i wina). Zwiedzanie jaskin pozwoliło poznać również przeszłłość geologiczną tego regionu. Wycieczka zdecydowanie godna polecenia wszystkim dla których odpoczynek to zwiedzanie i poznawanie inych krajów i kultur. Być może najważniejszym atutem wycieczki była Pani Magda, pilot naszej wycieczki. Osoba o bardzo dużej wiedzy, dzieląca się tą wiedzą w brardzo interesujcy sposób. A co chyba najważniejsze - jest to osoba o bardzo dużej emptii, bardzo życzliwa i (co bardzo ważne) osoba uśmiechnięta. Ocena pracy pilota to 10 a nie jedynie 6 :-)
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
 • 5
zwiń
5 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką styczeń 2017
Andaluzja w styczniu to był strzał w przysłowiową dziesiątkę. Poranki były chłodne, a po południu temperatura dochodziła do + 20 stopni, niebo cały czas niebieskie - idealny czas na zwiedzanie (...) rozwiń
Andaluzja w styczniu to był strzał w przysłowiową dziesiątkę. Poranki były chłodne, a po południu temperatura dochodziła do + 20 stopni, niebo cały czas niebieskie - idealny czas na zwiedzanie miast. Należy dodać, że w tym okresie w Polsce temperatura spadła nawet do - 37 stopni. Dodatkowym plusem było to, że grupa składała się z 15 osób i przez cały okres wycieczki nikt się nie spóźnił. Mimo awarii autokaru i np. blokady centrum Sewilli ze względu na orszak Trzech Króli nie mieliśmy przestojów ponieważ nasza pilotka Pani Magda bardzo szybko w sposób błyskotliwy rozwiązywała problemy, Jej wiedza na temat zwiedzanych miejsc była nieprzeciętna. Zwiedziłem w swoim życiu kilka miejsc i muszę przyznać, że jak na wycieczkę objazdową hotele były wysokiej klasy. Autobusy chociaż trzy, to podobnej, dobrej klasy, a poza tym, gdyby się chciało, to każdy mógł mieć do dyspozycji dwa miejsca. Teraz musiałbym opisać po kolei każde miasto i miasteczko, jaskinię... Wiadomości ogólne można przeczytać w programie wycieczki, natomiast tak naprawdę, żeby mieć wyobrażenie o każdym miejscu trzeba je samemu zobaczyć. Ze swojej strony mogę tylko napisać, że warto. Jeżeli ktoś był w Królewskich Miastach Maroka, to wie, że są piękne i niezwykłe, jednak Andaluzja wywarła na mnie jeszcze większe wrażenie, pewnie duży wpływ na to ma zderzenie się w tym miejscu trzech religijnych kultur, które przez wieki przewijały się przez ten rejon i pozostawiły po sobie wspaniałe zabytki architektury i rękodzieła. Nie można pominąć też pięknej przyrody (wszechobecnych drzewek uginających się od pomarańczy, fikusów, akacji, drzew smoczych, oliwnych, pięknych kwiatów...) Tej zimy przez 8 dni było mi zielono. Pozdrawiam wszystkich i w tym 2017 roku, życzę udanego wypoczynku, oczywiści z ITAKĄ.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2017
Wycieczka bardzo atrakcyjna i ciekawie poprowadzona. Umożliwiła poznanie Andaluzji zarówno pod względem geograficznym, historycznym, kulturowym jak również przyrodniczym. Nie była (...) rozwiń
Wycieczka bardzo atrakcyjna i ciekawie poprowadzona. Umożliwiła poznanie Andaluzji zarówno pod względem geograficznym, historycznym, kulturowym jak również przyrodniczym. Nie była męcząca, krótkie przejazdy, dużo czasu na zwiedzanie. Zimowy okres sprzyja zwiedzaniu: mała liczba turystów i sprzyjające temperatury. Wycieczka bardzo udana, spełniła nasze oczekiwania. Dobrym rozwiązaniem jest spędzanie pierwszego i przedostatniego dnia w hotelu blisko promenady i plaży. Umożliwia to doskonałe wykorzystanie czasu wolnego. Bardzo dobra praca pilota (pani Magda) i kierowcy.
 • 6
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
26-30 lat, z partnerem/ką styczeń 2017
Jeśli chodzi o przewodnika to polecam, standard niektórych hoteli które miały 3 gwiazdki zasługiwały na co najwyżej na 1 Jedzenie w hotelu w którym był wydzielony posiłek (...) rozwiń
Jeśli chodzi o przewodnika to polecam, standard niektórych hoteli które miały 3 gwiazdki zasługiwały na co najwyżej na 1 Jedzenie w hotelu w którym był wydzielony posiłek było skromne.
 • 6
 • 2
 • 1
 • 6
 • 6
 • 2
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką grudzień 2016
Powinna być obowiązkowa dla każdego: kultura , historia, zabytki, krajobrazy. Szeroka wiedza pilota wycieczki, entuzjazm, dobra organizacja. rozwiń
Powinna być obowiązkowa dla każdego: kultura , historia, zabytki, krajobrazy. Szeroka wiedza pilota wycieczki, entuzjazm, dobra organizacja.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką grudzień 2016
Miejsca i tempo zwiedzania odwiedzanych obiektów super. Polecam. rozwiń
Miejsca i tempo zwiedzania odwiedzanych obiektów super. Polecam.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 4
 • 3
 • 5
zwiń
6 / 6
31-40 lat, z partnerem/ką grudzień 2016
Program wycieczki jest bardzo ciekawy, natomiast skoro nazwa imprezy to SLADAMI FLAMENCO to powinna sie znalec tam opcja wizyty w Algeciras gdzie urodzil sie i zostal pochowany Paco de Lucia. (...) rozwiń
Program wycieczki jest bardzo ciekawy, natomiast skoro nazwa imprezy to SLADAMI FLAMENCO to powinna sie znalec tam opcja wizyty w Algeciras gdzie urodzil sie i zostal pochowany Paco de Lucia. Nocowalismy w Los Barrios, ktore lezy zaraz pod miastm Algeciras.
 • 6
 • 3
 • 2
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką grudzień 2016
bardzo dobry przewodnik pani Magda. Dobrze zorganizowana wycieczka ,swietna praca pilota.Mozna by zmienic niektore hotele oraz wyzywienie. rozwiń
bardzo dobry przewodnik pani Magda. Dobrze zorganizowana wycieczka ,swietna praca pilota.Mozna by zmienic niektore hotele oraz wyzywienie.
 • 5
 • 3
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
41-50 lat, sam/a grudzień 2016
SUPER rozwiń
SUPER
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
 • 5
zwiń
6 / 6
26-30 lat, z partnerem/ką grudzień 2016
Ogólnie wycieczka godna polecenia!. Pani Magda przewodniczka- SUPER! Mega wiedza, dużo ciekawostek. Hotele ok. Jedzenie trochę słabe. rozwiń
Ogólnie wycieczka godna polecenia!. Pani Magda przewodniczka- SUPER! Mega wiedza, dużo ciekawostek. Hotele ok. Jedzenie trochę słabe.
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką grudzień 2016
Rezydentka pani Magda osoba miła , opowiadała bardzo wyczerpujące wiadomości o całej Andaluzji. Dobrze zorganizowany plan zwiedzania. Jedyne co mogę zarzucić to za tą kwotę powinny być hotele (...) rozwiń
Rezydentka pani Magda osoba miła , opowiadała bardzo wyczerpujące wiadomości o całej Andaluzji. Dobrze zorganizowany plan zwiedzania. Jedyne co mogę zarzucić to za tą kwotę powinny być hotele cztero- gwiazdkowe lub niższa cena. Posiłki w hotelach były skromne bez większego wyboru.
 • 6
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
 • 3
zwiń
5 / 6
41-50 lat, z rodziną grudzień 2016
Wycieczka udana, w dużej mierze dzięki doskonałej pracy pilotki p. Magdy ( świetna organizacja, przygotowanie merytoryczne i sposób przekazywania informacji). Zastrzeżenia dotyczą hoteli, (...) rozwiń
Wycieczka udana, w dużej mierze dzięki doskonałej pracy pilotki p. Magdy ( świetna organizacja, przygotowanie merytoryczne i sposób przekazywania informacji). Zastrzeżenia dotyczą hoteli, zwłaszcza hotelu pod Sewillą jedzenie w nim było wyjątkowo nieapetyczne, talerze i sztućce niedomyte, woda wprawdzie w cenie, ale niesmaczna z kranu.
 • 5
 • 3
 • 3
 • 5
 • 5
 • 3
zwiń
6 / 6
50+ lat, sam/a listopad 2016
Wspaniała wycieczka _dużo pięknych miejsc, zapierająca dech w piersiach architektura, krajobrazy, roślinność -wspaniale pokazane przez b.kompetentna, przemiła panią przewodniczke -brawo ITAKA! rozwiń
Wspaniała wycieczka _dużo pięknych miejsc, zapierająca dech w piersiach architektura, krajobrazy, roślinność -wspaniale pokazane przez b.kompetentna, przemiła panią przewodniczke -brawo ITAKA!
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką listopad 2016
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką listopad 2016
Program, realizacja programu i opieka przewodniczki Magdy na najwyższym poziomie. W Fuengiroli w pierwszym hotelu po nocnym przyjeździe na szczęście zakwaterowano nas nie czekając na rozpoczęcie (...) rozwiń
Program, realizacja programu i opieka przewodniczki Magdy na najwyższym poziomie. W Fuengiroli w pierwszym hotelu po nocnym przyjeździe na szczęście zakwaterowano nas nie czekając na rozpoczęcie doby hotelowej. Dodatkowy zysk - cały dzień na zwiedzanie, szkoda, że Zamek jest zamknięty w poniedziałki, ale wynagrodziły to nam delfiny oglądane ze specjalnego punktu widokowego (trafiłyśmy tam przypadkowo, szkoda, że nie pojawiła się żadna informacja na ten temat). Hotele i wyżywienie o jakości zmiennej, śniadanie 'kontynentalne' porażka, brakowało nawet herbaty. Brak WC w autokarze pilotka musiała kompensować wysyłaniem wycieczki do toalet, gdy tylko była taka możliwość. Śniadanie o trzeciej w nocy w dniu wyjazdu było poniżej standardu hotelu. Pokaz Flamenco w dość ciasnym miejscu. Pomimo wymienionych drobnych niedogodności wycieczka spełniła moje oczekiwania z nawiązką w postaci Super Pilota, Super Pogody, Super Uśmiechniętej Lokalnej Atmosfery.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 5
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką listopad 2016
wszystko jest OK poza wieczorem flamenco. Tutaj cena do jakości jest strasznie zawyżona, ten wieczór nie spełnił moich oczekiwań. Widoki przepiękne , Wielki Meczet powala na kolana rozwiń
wszystko jest OK poza wieczorem flamenco. Tutaj cena do jakości jest strasznie zawyżona, ten wieczór nie spełnił moich oczekiwań. Widoki przepiękne , Wielki Meczet powala na kolana
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 5
 • 4
zwiń
4 / 6
50+ lat, z partnerem/ką listopad 2016
Dyskwalifikująca jakiekolwiek poczucie komfortu liczebność grupy - 47 osób. To po prostu jest nieprofesjonalne. Pilot jest zmuszany do ekwilibrystyki aby uzyskać dla tak licznej grupy (...) rozwiń
Dyskwalifikująca jakiekolwiek poczucie komfortu liczebność grupy - 47 osób. To po prostu jest nieprofesjonalne. Pilot jest zmuszany do ekwilibrystyki aby uzyskać dla tak licznej grupy możliwość wejścia o tej samej godzinie do konkretnego obiektu. Jakieś konieczne podziały na podgrupy przy zwiedzaniu Alhambry. Ponadto wydłużany jest czas na toalety, meldowania w hotelach, rozdawania i oddawania odbiorników Tour Guide, degustacje, etc. Brak systemu Tour Guide na całej wycieczce - przy blisko pięćdziesięciu osobach nie ma możliwości aby każdy stał choćby w pobliżu pilota nie włażąc innym na plecy. Przy takich okazjach uciekała mi pewnie z połowa podawanych informacji. Pierwszy nocleg - w Torreblanca, Monarque Fuengirola Parc 4*. Bufet świetny. Po wylocie o godzinie pierwszej w nocy i pojawieniu się w hotelu o siódmej rano pokoje zostały nam udostępnione natychmiast. Byłam w szoku :) Stacja kolejowa 200 m od hotelu. Ponieważ w perspektywie był cały dzień wolny, to pojechaliśmy pociągiem do Malagi i zwiedziliśmy kilka punktów na własną rękę: Muzeum Wina, Muzeum Picassa, Alkazabę i Gibralfaro. Drugi nocleg w Los Barrios. Sam hotel Montera Plazza 4* świetny, niestety posiłki serwowane. Śniadanie to naprawdę był plasterek wędliny, plasterek sera i bułeczka. Przy działającym w sali obok normalnym bufecie śniadaniowym czułam się trochę... dziwnie. Trzeci i czwarty nocleg, w pobliżu Sewilli. Torre de Las Guzmanes 3*, skromny hotel, skromny bufet ale naprawdę wystarczający! Jaszczurka 'ścienna' w pokoju po przywitaniu się nie zawracała nam więcej głowy. Jedyny hotel bez suszarki. Piaty i szósty nocleg w BS Principe Felipe 3* na przedmieściach Granady. Typowa sieciówka jak Ibis czy Holliday Inn. Jedyny hotel bez basenu. Bufet dobry. Siódme pół noclegu w Las Palmeras 4* w Fuengirola, bufet dobry, jedyny hotel z płatnym wifi, jakieś tysiąc pokoi, no ale i tak poszło się 'na miasto', a wróciło tylko po to, żeby się spakować, o 3:00 zejść na śniadanie (!) i o 3:30 wyjechać na lotnisko. Każdy z hoteli miał jakiś drobny mankament, ale w sumie pomijalny. Oprócz ostatniego hotelu w pozostałych czterech było bezpłatne wifi to w pokojach. Pogoda nie sprzyjała kąpielom w basenach na zewnątrz, rano i wieczorem było poniżej 10 stopni. Podmiejska lokalizacji hoteli nie przeszkadzała - ciemno i zimno nie zachęcały do wieczornych wypadów na własną rękę. Latem pewnie odczułabym to jako większy minus. Autokar czysty, sprawny, niewygodny dla osób o wzroście powyżej przeciętnego. Jednorazowe przejazdy na szczęście niezbyt długie, max 2 godziny. Kierowca świetny. Pilot, pan Marcin - wyjątkowe połączenie dużej kultury osobistej, uprzejmej stanowczości, wiedzy i cierpliwości dla turystów. Hipnotyzer - dbały o to aby zaprezentować nam Andaluzję z każdej strony, potrafił namówić wszystkich na wyjazd do renesansowej Baezy za dodatkową opłatą 5€. Ekwilibrystyk logistyczny przy wejściu do jaskini w Nerja (i pewnie przy parunastu innych okazjach, z których nie zdawałam sobie sprawy). Nie wiem jak to robił, ale ani razu 'nie zgubił' nikogo, co przy 47 osobach jest niezłym osiągnięciem. Licznik miał chyba w oczach, bo głośne liczenie od 1 do 47 zaobserwowałam tylko raz |) Dobre Tour Guide w Sewilli i Kordobie, bardzo złe w Alhambrze - trzaski i zaniki. Zwiedzanych miejsc opisywać nie będę, uważam że 'bronią się same'. Jak dla mnie wszędzie było warto zajrzeć. Dotyczy to również wycieczek opcjonalnych i degustacji. Największe rozczarowanie - Granada. Alhambra poza dyskusją, ale poza nią samo miasto jest tak 'uturystycznione' że wszelki urok zanika. Być może kwestia krótkiego czasu i przebytej trasy.
 • 6
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
 • 6
zwiń
6 / 6
31-40 lat, z partnerem/ką listopad 2016
Wyjazd godny polecenia i w takim terminie. Ciepło, ale nie za gorąco. Dobrze dobrana trasa zwiedzania. Miejsca piękne z typowym urokiem Andaluzji.Chce się przyjechać jeszcze raz. Jesień to (...) rozwiń
Wyjazd godny polecenia i w takim terminie. Ciepło, ale nie za gorąco. Dobrze dobrana trasa zwiedzania. Miejsca piękne z typowym urokiem Andaluzji.Chce się przyjechać jeszcze raz. Jesień to idealna pora na zwiedzanie pięknej Andaluzji. Jestem pod wrażeniem organizacji wycieczki. Pan Marcin (pilot) jest dobrze zorganizowany i posiada dużą wiedzę, (jakby każdy pilot miał takie cechy to byłoby wspaniale:-) Cena wyjazdu sensowna i warta otrzymanych wrażeń. Lot czarterem i wszystko zgodne z opisem na stronie www. Planujemy już kolejny wyjazd z ITAKĄ.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką listopad 2016
brak jednego dnia wypoczynku rozwiń
brak jednego dnia wypoczynku
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
31-40 lat, sam/a listopad 2016
Program ciekawy i niezbyt intensywny, dodatkowo wizyta w miasteczku Baeza. Jedynie ostatni dzień z wizytą w Nerja i degustacją wina i wędlin w Lanjaron trochę mniej interesujący. Podziękowania (...) rozwiń
Program ciekawy i niezbyt intensywny, dodatkowo wizyta w miasteczku Baeza. Jedynie ostatni dzień z wizytą w Nerja i degustacją wina i wędlin w Lanjaron trochę mniej interesujący. Podziękowania dla pana pilota Marcina, który zapewnił doskonałą organizację, potrafił w ciekawy sposób przekazać wiedzę o zwiedzanych miejscach i umilał swoją narracją przejazdy autokarem. Minusy to słabe jedzenie w hotelu pod Sewillą oraz zbyt mało czasu na zwiedzanie Alhambry i problemy z systemem tour guide w tymże miejscu - często odbiorniki traciły zasięg.
 • 5
 • 3
 • 3
 • 6
 • 5
 • 5
zwiń
5 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką listopad 2016
Wycieczka godna polecenia , pogram powinien być delikatnie zmodyfikowany - kosztem pobytu w małych miejscowościach typu mijas , gibraltar, wiecej czasu należy zostawić na 'perły' Sewillia , (...) rozwiń
Wycieczka godna polecenia , pogram powinien być delikatnie zmodyfikowany - kosztem pobytu w małych miejscowościach typu mijas , gibraltar, wiecej czasu należy zostawić na 'perły' Sewillia , Grenada, ( po dwa dni pobytu) . Ceny wycieczek fakultatywnych są za wysokie a same imprezy mało atrakcyje. Wyżywienie w hotelach w środkowej części Andaluzji zostawia wiele do życzenia. Do programu koniecznie należy włączyć wizytę w miasteczku Bease ( nie jestem pewny pisowni). Znakomita praca przewodnika pana Marcina - duża wiedza , ciekawy sposób jej przekazania .
 • 5
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką listopad 2016
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką listopad 2016
Mijając po drodze do dużych, małe miejscowości można je było zawrzeć w planie wycieczki i je odwiedzić, jak np. Jerez, Baeza, Arcos, Anteqera i inne oddające klimat Andaluzji. rozwiń
Mijając po drodze do dużych, małe miejscowości można je było zawrzeć w planie wycieczki i je odwiedzić, jak np. Jerez, Baeza, Arcos, Anteqera i inne oddające klimat Andaluzji.
 • 4
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5 / 6
26-30 lat, z partnerem/ką listopad 2016
Idealna pora na Andaluzję - październik/listopad. Idealny przewodnik - pan Marcin. Naprawdę, nie wyobrażam sobie lepszego. Autokar i señor Santos jako kierowca - idealni. Samolot - bardzo (...) rozwiń
Idealna pora na Andaluzję - październik/listopad. Idealny przewodnik - pan Marcin. Naprawdę, nie wyobrażam sobie lepszego. Autokar i señor Santos jako kierowca - idealni. Samolot - bardzo dobry. Jedyne, co było słabe, to wyżywienie - albo niech będzie drożej i lepiej, albo same śniadania. Zwłaszcza w 'hotelu' Torre de los Guzmanes - tragedia. Wypadałoby dodać świeże owoce i lokalne szynki, ser owczy, zamiast konserwy i sera topionego. Pierwszy posiłek powinien być po przylocie, skoro jest nad ranem, a ostatni wieczorem, nie o 3:00, bo odlot o 5:00... W brzydkim hotelu (jak z PRL) w Funegiroli płatne Wi-Fi - to mają być 4 gwiazdki? Degustacja lokalnych produktów i wina - świetny pomysł, ale nie godzinę po śniadaniu! Opisałem dokładniej wady, bo reszta jest po prostu bez zarzutu.
 • 6
 • 5
 • 2
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5 / 6
20-25 lat, z partnerem/ką listopad 2016
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń

Sprawdź cenę

WYCIECZKA
 • Dojazd własny
Cena/os.:
4 288 Pln -12%
3 838pln Razem Szczegóły ceny pln
 • Promocja Last minute Last minute

Infolinia

 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt 8-22 sob-ndz 9-20

Podziel się

Facebook Google+

Dlaczego warto?

 1. Kompletne ceny - nasze ceny nigdy nie zawierają żadnych ukrytych opłat.
 2. Gwarancja ubezpieczeniowa - 200 000 000 PLN
 3. Wygoda — rezerwujesz kiedy chcesz.

Bezpieczeństwo

Dane w procesie rezerwacji chronimy i szyfrujemy certyfikatem

Thawte

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter