phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
DestinationsAlta Valtellina - Bormio

Wakacje Alta Valtellina - Bormio

In brief

  • doskonałe warunki narciarskie
  • nowoczesne wyciągi
  • trasy zjazdowe o różnym stopniu trudności
  • mnóstwo atrakcji aprѐs ski

See offer

Znany i ceniony region narciarski z fantastycznymi ośrodkami sportów zimowych. Doskonałe warunki narciarskie, nowoczesne wyciągi, malownicze widoki i mnóstwo atrakcji aprѐs ski. Wspaniałe miejsce na zimowy wypoczynek!

ALTA VALTELLINA – BORMIO
Znany i ceniony region narciarski z fantastycznymi ośrodkami sportów zimowych. Doskonałe warunki narciarskie, nowoczesne wyciągi, malownicze widoki i mnóstwo atrakcji aprѐs ski. Wspaniałe miejsce na zimowy wypoczynek!

REGION W PIGUŁCE
Region narciarski Alta Valtellina tworzy kilka ośrodków malowniczo położonych na alpejskich stokach – są to m.in.: Bormio, Livigno, Santa Caterina i Aprica. Alta Valtellina słynie ze świetnych warunków narciarskich i doskonałej bazy noclegowej. Na miłośników białego szaleństwa czeka ok. 450 km wspaniale przygotowanych tras zjazdowych o różnym stopniu trudności, obsługiwanych przez 115 nowoczesnych wyciągów. Mnóstwo atrakcji poza stokiem i bogata oferta aprѐs ski pozwolą w pełni cieszyć się zimowym urlopem!

BORMIO
Ośrodek narciarski położony na wysokości 1225 m n.p.m., w pobliżu granicy Włoch z Austrią i Szwajcarią, szczyci się znakomitymi warunkami narciarskimi, co potwierdziły dwukrotnie zorganizowane tu Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Alpejskim. Co więcej, na najsłynniejszej trasie „Stelvio” corocznie odbywają się zawody Pucharu Świata w Narciarstwie Alpejskim. Tereny wokół Bormio są idealne do uprawiania narciarstwa biegowego, są tu także trasy odpowiednie dla dzieci i początkujących narciarzy. Atrakcją kurortu są kompleksy termalne.

NA STOKU
Nowoczesne wyciągi i dobrze skomunikowane tereny narciarskie to atuty Bormio. Jest tu 18 tras o łącznej długości ok. 50 km, w tym 7 tras łatwych, 10 średnich, 1 trudna. Stoki położone są na wysokości 1225-3012 m n.p.m. Znakomicie przygotowane trasy są bezdrzewne w partiach górnych, niżej zaś wiodą przez przepiękne lasy. Najpiękniejsze trasy zjazdowe znajdują się na stokach Cima Bianca (3012 m n.p.m.), dokąd dowozi kolejka linowa. Najdłuższy zjazd: Cima Bianca-Bormio, składa się z kilku odcinków o łącznej długości 10 km, różnica poziomów: 1780 m. Na freeriderów i snowboardzistów czeka położony przy stacji Bormio 2000 snowpark, a zaledwie ok. 20 km od Bormio znajduje się Passo di Stelvio z lodowcem, gdzie po pokonaniu pięknej, choć krętej drogi jeździ się na nartach w lecie.

A PO NARTACH…
Zrelaksuj się w słynnych termach: Bormio Terme, Bagni Vecchi i Bagni Nuovi, zwiedzaj historyczne centrum miasta z wąskimi, brukowanymi uliczkami, a w lokalnych restauracjach spróbuj wspaniałego czerwonego wina z winnic Alta Valtelliny i lombardzkich przysmaków, jak pizzoccheri czy znana także w Polsce bresaola. Na aktywnych czekają trasy do pieszych wędrówek i lodowisko. Warto wybrać się do oddalonego o 45 km Livigno, gdzie w strefie wolnocłowej można zrobić zakupy w atrakcyjnych cenach.

Czas przelotu: Polska-Włochy: ok. 2 godz.

Czas lokalny: czas polski.

Język: włoski; w niektórych miejscach można także porozumiewać się po angielsku i niemiecku.

Napięcie: 220 V; adapter do nabycia w sklepach (ok. 2-3 EUR).

Waluta: euro (EUR).

Ceny w hotelu i restauracji: obiad – od 15 EUR, napój – ok. 2 EUR, piwo – ok. 3 EUR, wino – ok. 4 EUR.

Komunikacja: skibusy – od ok. 3-5 EUR.

Opata klimatyczna: we Włoszech obowiązuje opłata klimatyczna do uiszczenia w każdym hotelu podczas zakwaterowania lub wykwaterowania – ok. 1-2 EUR os./dzień.

Ubezpieczenie: od 1 stycznia 2022 r. każda osoba korzystająca ze stoku jest zobowiązana do wykupienia ubezpieczenia OC od wypadków na stokach narciarskich. Weryfikacja odbywa się na podstawie przedstawienia certyfikatu ubezpieczeniowego lub numeru polisy. Brak polisy będzie skutkował odebraniem skipassu oraz mandatem w wysokości 100-150 EUR. W cenie imprezy wliczone jest ubezpieczenie Itaka Simple, które nie obejmuje OC w związku z amatorskim uprawianiem sportów wysokiego ryzyka. Wykupienie ubezpieczenia Itaka Complex + Rozszerzenie ubezpieczenia o sporty wysokiego ryzyka, Itaka Prestige lub SKI&SPORT, które można wykupić przed rozpoczęciem imprezy jest jednoznaczne z wywiązaniem się z powyższego wymogu.

Podane w ofercie godziny serwowania posiłków oraz funkcjonowanie poszczególnych elementów infrastruktury hotelowej mogą ulegać nieznacznym zmianom ze względu na sezonowość, warunki pogodowe, prośby Gości lub siły wyższe, na które hotelarz nie będzie miał wpływu.

*Informacja dotycząca oficjalnej kategoryzacji hotelu znajduje się w opisie prezentowanych obiektów (sekcja „Hotel”) i jest ona zgodna z kategoryzacją stosowaną w danym kraju. Każdy kraj stosuje własne kryterium przyznawania określonej kategorii. Prezentowana na stronie www.itaka.pl oraz w dokumentach podróży kategoryzacja hoteli to nasza subiektywna ocena standardu hotelu. Połowa gwiazdki oznacza kategorię zawyżoną lub zaniżoną w stosunku do oficjalnej kategorii.

Opis zawiera wszystkie udogodnienia jakimi dysponuje hotel w danym momencie. W związku z lokalnymi przepisami dotyczącymi aktualnych regulacji funkcjonowania hoteli i bezpieczeństwa Gości, korzystanie z części hotelowych udogodnień może być ograniczone. Stan ten może ulec zmianie zgodnie z wprowadzaniem nowych regulacji lub obłożenia hotelu.

 


Zawsze aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych po wybraniu miejsca docelowego podróży.SEZON NARCIARSKI – Alta Valtellina-Bormio:
listopad-kwiecień


Pobierz mapę tras w pełnej rozdzielczości

TRASY NARCIARSKIE:
Położenie: 1225-3012 m n.p.m.
Całkowita długość tras narciarskich: 18 tras o łącznej długości ok. 50 km (7 tras łatwych, 10 średnich, 1 trudna)
Trasy ze sztucznym naśnieżaniem: ok. 80%

WYCIĄGI NARCIARSKIE:
Typy i ilość wyciągów: 15 wyciągów (1 gondola, 1 kolejka kabinowa, 5 wyciągów krzesełkowych, 4 wyciągi orczykowe, 4 taśmy narciarskie).
Całkowita przepustowość wyciągów: 22.880 osób/godz.

SZKÓŁKI NARCIARSKIE:
8 szkółek narciarskich.

CENY SKIPASSÓW (za 6 dni):
Bormio Skipass (łącznie 110 km tras zjazdowych i 36 wyciągów w regionach narciarskich: Santa Caterina, Bormio, Cima Piazzi-San Colombano): niski sezon: dorośli ok. 182 EUR/os., dzieci ok. 123 EUR/os.; wysoki sezon: dorośli ok. 226 EUR/os., dzieci ok. 143 EUR/os.

 

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter