phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Search Results Viva Iberia

Offer advantages

 • Żagiel Itaki
 • najciekawsze miejsca na Półwyspie Iberyjskim
 • wspaniałe hiszpańskie i portugalskie miasta sztuki
 • słynna Alhambra
 • śniadania i kolacje w cenie

Viva Iberia Code: XESVIVA

Route
600PLN
Dorośli: 2 2 posiłki Sat 12.03 – Fri 25.03.22
Itaka
 • Promocja WINTER 21/22 WINTER 21/22

Viva Iberia

 • Promocja WINTER 21/22 WINTER 21/22
Code: XESVIVA
Description

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników. Wyjazd do Hiszpanii.

2. DZIEŃ. FIGUERES
Przyjazd do Hiszpanii. Krótka wizyta w muzeum mistrza surrealizmu – Salvadora Dalí, w jego rodzinnym mieście FIGUERES. Przejazd w okolice Costa Brava. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. BARCELONA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do stolicy Katalonii – BARCELONY. Spacer: dzielnica portowa, Las Ramblas – główny deptak ze słynną halą targową La Boqueria, Dzielnica Gotycka, katedra św. Eulalii. Przejście pod Sagrada Família. Czas wolny na indywidualne zwiedzanie: Passeig de Gràcia z domami zaprojektowanymi przez Gaudíego, wpisane na listę UNESCO: Casa Mila, Casa Batlló. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. WALENCJA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do WALENCJI. Spacer po najstarszej dzielnicy miasta: katedra, Plaza de la Reina, Mercado Central – jeden z największych bazarów w Europie, park w korycie rzeki Turia, budynek Giełdy Jedwabiu, wpisany na listę UNESCO. Wizyta w Ciudad de las Artesy las Ciencias – Miasteczku Sztuki i Nauki, największym kulturalnym kompleksie Europy, który zachwyca futurystyczną bryłą budynków projektu słynnego architekta Santiago Calatravy. W godzinach przedpołudniowych wyjazd z miasta. Przejazd malowniczą trasą z niezapomnianymi pejzażami, między innymi z widokiem na najwyższe góry Hiszpanii – Sierra Nevada. Przejazd do hotelu w okolicach Granady, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. GRANADA – KORDOBA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do GRANADY, położonej u podnóża Sierra Nevada. Zwiedzanie słynnej Alhambry, uznawanej za jeden z nieoficjalnych cudów świata, wpisanej na listę UNESCO. Spacer po wspaniałych ogrodach Generalife, rozpościerających się na wzgórzu po północnej stronie Alhambry. Przejazd do KORDOBY, miasta o orientalnym charakterze, z historycznym centrum wpisanym na listę UNESCO. Zwiedzanie meczetu Mezquita, jednego z najwspanialszych na świecie przykładów arabskiej sztuki budowlanej. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. SEWILLA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SEWILLI, stolicy Andaluzji. Zwiedzanie: stara dzielnica żydowska Santa Cruz, pełna malowniczych zaułków, katedra – jedna z najwspanialszych gotyckich świątyń na świecie, mieszcząca liczne relikwie i skarby sztuki sakralnej, pałac królewski – Alkazar w stylu mudéjar, będący oryginalnym połączeniem islamskiej cytadeli i pałacu wraz ze wspaniałymi ogrodami, Plac Hiszpański i Plac Ameryki. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. LIZBONA – CABO DA ROCA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do LIZBONY, stolicy Portugalii, malowniczo usytuowanej u ujścia rzeki Tag. Przejazd do Belem, uroczej nabrzeżnej dzielnicy, pełnej pomników portugalskiego złotego wieku. Zwiedzanie: klasztor hieronimitów z grobowcem Vasco da Gamy, wpisany na listę UNESCO, arcydzieło sztuki manuelińskiej. Spacer po Belem: pomnik Odkryć Geograficznych, wzniesiony w pięćsetną rocznicę śmierci Henryka Żeglarza i Wieża Belem, jedna z wizytówek miasta. Spacer po Baixa – eleganckiej dzielnicy w centrum miasta, rozciągającej się od wybrzeża Tagu do trzech wspaniałych placów: Rossio, Figueira i Restauradores. Czas wolny. Przejazd na najbardziej wysunięty na zachód punkt Europy – CABO DA ROCA. Wyznacza go latarnia wzniesiona na 140-metrowym klifie dominującym nad oceanem. Przejazd do FATIMY, jednego z najważniejszych centrów pielgrzymkowych świata chrześcijańskiego. Przejazd do hotelu w Fatimie lub okolicach. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ. FATIMA – BATALHA – SAN PEDRO DE MOEL – NAZARE
Śniadanie. Możliwość udziału w liturgii lub odpoczynek w Fatimie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka do Nazare, San Pedro Moel i Batalha. W programie: Przejazd do BATALHA, zwiedzanie dominikańskiego opactwa Matki Boskiej Zwycięskiej, uznanego za arcydzieło portugalskiego gotyku, wpisanego na listę UNESCO. Przejazd do SAN PEDRO DE MOEL, malowniczej letniskowej miejscowości usytuowanej na klifach wśród piniowych lasów. Krótki czas wolny. Przejazd do NAZARE, najstarszego miejsca kultu maryjnego w Portugalii i wspaniałego kurortu nad Oceanem Atlantyckim, gdzie miejscowi rybacy kultywują lokalne tradycje. Indywidualne zwiedzanie kościółka na klifie. Powrót do hotelu. Jeśli nocleg jest w Fatimie, możliwość uczestniczenia w codziennej, wieczornej modlitwie różańcowej i procesji ze świecami w sanktuarium Najświętszej Marii Panny. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

9. DZIEŃ. PORTO
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PORTO, miasta położonego malowniczo u ujścia rzeki Duero. Spacer labiryntem wąskich uliczek starego miasta wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie giełdy ze wspaniałą salą arabską. Wizyta na dworcu św. Benedykta, zbudowany w miejscu dawnego klasztoru, kryje wspaniałe dekoracje z płytek azulejos. Czas wolny w malowniczym centrum miasta. Przejazd do hotelu w okolicach Salamanki. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

10. DZIEŃ. SALAMANKA – ÁVILA – ESKURIAL
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SALAMANKI, znanego ośrodka uniwersyteckiego. Spacer po starym mieście zbudowanym z piaskowca o złotej barwie: Plaza Mayor – rynek uznawany za najpiękniejszy w całej Hiszpanii, charakterystyczne kamienice w stylu plateresco. Zwiedzanie: uniwersytet z przepiękną fasadą, Nowa i Stara Katedra. Przejazd do ÁVILI, pięknego średniowiecznego miasta wpisanego na listę UNESCO. Spacer po zabytkowej starówce otoczonej doskonale zachowanymi murami obronnymi ze wspaniałą katedrą. Zwiedzanie romańskiej bazyliki św. Wincentego. Postój w punkcie widokowym ze wspaniałą panoramą na miasto. Przejazd do ESKURIALU. Zwiedzanie dawnej rezydencji hiszpańskich królów wpisanej na listę UNESCO. Imponujący kompleks mieści pałac, klasztor i mauzoleum hiszpańskich władców, a wnętrza kryją wspaniałe dzieła sztuki. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

11. DZIEŃ. MADRYT
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie MADRYTU, stolicy i największego miasta Hiszpanii, uwiecznionego w wielu filmach Almadóvara. Panoramiczne zwiedzanie: Plaza Mayor, Plac Hiszpański z pomnikiem Cervantesa, pałac królewski, arena walki byków Las Ventas. Indywidualne zwiedzanie muzeum Prado, jednego z największych muzeów świata, ze wspaniałą kolekcją dzieł Velazquesa, Goi i innych znanych artystów lub czas wolny i możliwość odwiedzenia pobliskich parków Retiro lub królewskiego ogrodu botanicznego. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

12. DZIEŃ. BURGOS – SAN SEBASTIAN – LOURDES
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BURGOS. Zwiedzanie katedry, nazywanej „dziełem aniołów”, która uchodzi za jedną z najpiękniejszych świątyń w stylu gotyckim. Katedra słynąca ze wspaniałej architektury oraz kolekcji dzieł sztuki została wpisana na listę UNESCO. Przejazd do SAN SEBASTIAN, baskijskiego kurortu usytuowanego nad Morzem Kantabryjskim u stóp dwóch wzgórz i przy zatoce La Concha. Spacer po zabytkowej starówce. Przejście na malowniczy most na rzece Urumea, możliwość fotografowania widoku rzeki uchodzącej do morza i Pałacu Festiwalowego. Czas wolny m.in. na indywidualną degustację lokalnych tapas mających opinię najlepszych w Hiszpanii. Przejazd do francuskiego LOURDES – centrum kultu maryjnego we Francji. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Czas na indywidualny udział w wieczornej procesji maryjnej. Nocleg.

13. DZIEŃ. LOURDES
Śniadanie. Wykwaterowanie. Krótki spacer po mieście. Przedpołudniowy wyjazd w drogę powrotną do Polski.

14. DZIEŃ.
Przyjazd do Polski.

11 noclegów w hotelach**/*** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie (bufet lub serwowane): 11 śniadań, 11 kolacji • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide: ok. 230 EUR, taksa klimatyczna w Katalonii i Francji dla osób od 16 lat: ok. 3 EUR.
 2. Opłaty fakultatywne: wycieczka do Nazare, San Pedro Moel i Batalha: ok. 32 EUR, bilety wstępu i dodatkowe opłaty w czasie trwania wycieczki fakultatywnej: ok. 12 EUR; wymagane min. 35 os.
 3. W poniedziałki, święta państwowe oraz lokalne niektóre obiekty muzealne są zamknięte.
 4. W związku z wymaganą wcześniejszą rezerwacją biletów do Alhambry, nie ma gwarancji wejścia do Pałacu Nasrydów, jeśli wycieczka została wykupiona później niż 8 dni przed planowaną wizytą.

5.5 /6
99% rated good or very good

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Value for money
 • Standard autokaru
Region information
Region gallery

France

Elegancka i wyrafinowana, ma do zaoferowania zabytkowe miasta, piękne góry i wspaniałe kurorty. Najczęściej jednak odwiedzany jest Paryż – marzenie każdego. Być, zobaczyć, spacerować małymi uliczkami i szerokimi bulwarami, zachwycić się zapachami i przytulnymi kafejkami.

Location on the map Route

Figueres • Barcelona • Walencja • Granada • Kordoba • Sewilla • Lizbona • Cabo da Roca • Fatima • Batalha • San Pedro de Moel • Nazare • Porto • Salamanka • Ávila • Eskurial • Madryt • Burgos • San Sebastian • Lourdes
Fascynująca wyprawa na Półwysep Iberyjski z wyjątkowo bogatym programem zwiedzania, znakomita propozycja dla osób o duszach podróżników, ciekawych nowych krajobrazów, zabytków i smaków. Na trasie wiele miejsc z listy UNESCO, wspaniałe hiszpańskie i portugalskie miasta sztuki oraz wizyta w słynnych miejscach kultu – Fatimie i Lourdes. Program turystyczny jest intensywny i właśnie za to zbiera zdecydowanie pochwalne opinie wśród Klientów. Znakomicie zaplanowany każdy dzień wycieczki, przewidziano także czas na indywidualne zwiedzanie. Łączna trasa w zwiedzanych krajach: ok. 3900 km. W 2021 r. wycieczka otrzymała ŻAGIEL ITAKI za atrakcyjny program.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników. Wyjazd do Hiszpanii.
2. DZIEŃ. FIGUERES
Przyjazd do Hiszpanii. Krótka wizyta w muzeum mistrza surrealizmu – Salvadora Dalí, w jego rodzinnym mieście FIGUERES. Przejazd w okolice Costa Brava. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
3. DZIEŃ. BARCELONA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do stolicy Katalonii – BARCELONY. Spacer: dzielnica portowa, Las Ramblas – główny deptak ze słynną halą targową La Boqueria, Dzielnica Gotycka, katedra św. Eulalii. Przejście pod Sagrada Família. Czas wolny na indywidualne zwiedzanie: Passeig de Gràcia z domami zaprojektowanymi przez Gaudíego, wpisane na listę UNESCO: Casa Mila, Casa Batlló. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
4. DZIEŃ. WALENCJA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do WALENCJI. Spacer po najstarszej dzielnicy miasta: katedra, Plaza de la Reina, Mercado Central – jeden z największych bazarów w Europie, park w korycie rzeki Turia, budynek Giełdy Jedwabiu, wpisany na listę UNESCO. Wizyta w Ciudad de las Artesy las Ciencias – Miasteczku Sztuki i Nauki, największym kulturalnym kompleksie Europy, który zachwyca futurystyczną bryłą budynków projektu słynnego architekta Santiago Calatravy. W godzinach przedpołudniowych wyjazd z miasta. Przejazd malowniczą trasą z niezapomnianymi pejzażami, między innymi z widokiem na najwyższe góry Hiszpanii – Sierra Nevada. Przejazd do hotelu w okolicach Granady, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
5. DZIEŃ. GRANADA – KORDOBA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do GRANADY, położonej u podnóża Sierra Nevada. Zwiedzanie słynnej Alhambry, uznawanej za jeden z nieoficjalnych cudów świata, wpisanej na listę UNESCO. Spacer po wspaniałych ogrodach Generalife, rozpościerających się na wzgórzu po północnej stronie Alhambry. Przejazd do KORDOBY, miasta o orientalnym charakterze, z historycznym centrum wpisanym na listę UNESCO. Zwiedzanie meczetu Mezquita, jednego z najwspanialszych na świecie przykładów arabskiej sztuki budowlanej. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
6. DZIEŃ. SEWILLA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SEWILLI, stolicy Andaluzji. Zwiedzanie: stara dzielnica żydowska Santa Cruz, pełna malowniczych zaułków, katedra – jedna z najwspanialszych gotyckich świątyń na świecie, mieszcząca liczne relikwie i skarby sztuki sakralnej, pałac królewski – Alkazar w stylu mudéjar, będący oryginalnym połączeniem islamskiej cytadeli i pałacu wraz ze wspaniałymi ogrodami, Plac Hiszpański i Plac Ameryki. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
7. DZIEŃ. LIZBONA – CABO DA ROCA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do LIZBONY, stolicy Portugalii, malowniczo usytuowanej u ujścia rzeki Tag. Przejazd do Belem, uroczej nabrzeżnej dzielnicy, pełnej pomników portugalskiego złotego wieku. Zwiedzanie: klasztor hieronimitów z grobowcem Vasco da Gamy, wpisany na listę UNESCO, arcydzieło sztuki manuelińskiej. Spacer po Belem: pomnik Odkryć Geograficznych, wzniesiony w pięćsetną rocznicę śmierci Henryka Żeglarza i Wieża Belem, jedna z wizytówek miasta. Spacer po Baixa – eleganckiej dzielnicy w centrum miasta, rozciągającej się od wybrzeża Tagu do trzech wspaniałych placów: Rossio, Figueira i Restauradores. Czas wolny. Przejazd na najbardziej wysunięty na zachód punkt Europy – CABO DA ROCA. Wyznacza go latarnia wzniesiona na 140-metrowym klifie dominującym nad oceanem. Przejazd do FATIMY, jednego z najważniejszych centrów pielgrzymkowych świata chrześcijańskiego. Przejazd do hotelu w Fatimie lub okolicach. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
8. DZIEŃ. FATIMA – BATALHA – SAN PEDRO DE MOEL – NAZARE
Śniadanie. Możliwość udziału w liturgii lub odpoczynek w Fatimie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka do Nazare, San Pedro Moel i Batalha. W programie: Przejazd do BATALHA, zwiedzanie dominikańskiego opactwa Matki Boskiej Zwycięskiej, uznanego za arcydzieło portugalskiego gotyku, wpisanego na listę UNESCO. Przejazd do SAN PEDRO DE MOEL, malowniczej letniskowej miejscowości usytuowanej na klifach wśród piniowych lasów. Krótki czas wolny. Przejazd do NAZARE, najstarszego miejsca kultu maryjnego w Portugalii i wspaniałego kurortu nad Oceanem Atlantyckim, gdzie miejscowi rybacy kultywują lokalne tradycje. Indywidualne zwiedzanie kościółka na klifie. Powrót do hotelu. Jeśli nocleg jest w Fatimie, możliwość uczestniczenia w codziennej, wieczornej modlitwie różańcowej i procesji ze świecami w sanktuarium Najświętszej Marii Panny. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
9. DZIEŃ. PORTO
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PORTO, miasta położonego malowniczo u ujścia rzeki Duero. Spacer labiryntem wąskich uliczek starego miasta wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie giełdy ze wspaniałą salą arabską. Wizyta na dworcu św. Benedykta, zbudowany w miejscu dawnego klasztoru, kryje wspaniałe dekoracje z płytek azulejos. Czas wolny w malowniczym centrum miasta. Przejazd do hotelu w okolicach Salamanki. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
10. DZIEŃ. SALAMANKA – ÁVILA – ESKURIAL
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SALAMANKI, znanego ośrodka uniwersyteckiego. Spacer po starym mieście zbudowanym z piaskowca o złotej barwie: Plaza Mayor – rynek uznawany za najpiękniejszy w całej Hiszpanii, charakterystyczne kamienice w stylu plateresco. Zwiedzanie: uniwersytet z przepiękną fasadą, Nowa i Stara Katedra. Przejazd do ÁVILI, pięknego średniowiecznego miasta wpisanego na listę UNESCO. Spacer po zabytkowej starówce otoczonej doskonale zachowanymi murami obronnymi ze wspaniałą katedrą. Zwiedzanie romańskiej bazyliki św. Wincentego. Postój w punkcie widokowym ze wspaniałą panoramą na miasto. Przejazd do ESKURIALU. Zwiedzanie dawnej rezydencji hiszpańskich królów wpisanej na listę UNESCO. Imponujący kompleks mieści pałac, klasztor i mauzoleum hiszpańskich władców, a wnętrza kryją wspaniałe dzieła sztuki. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
11. DZIEŃ. MADRYT
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie MADRYTU, stolicy i największego miasta Hiszpanii, uwiecznionego w wielu filmach Almadóvara. Panoramiczne zwiedzanie: Plaza Mayor, Plac Hiszpański z pomnikiem Cervantesa, pałac królewski, arena walki byków Las Ventas. Indywidualne zwiedzanie muzeum Prado, jednego z największych muzeów świata, ze wspaniałą kolekcją dzieł Velazquesa, Goi i innych znanych artystów lub czas wolny i możliwość odwiedzenia pobliskich parków Retiro lub królewskiego ogrodu botanicznego. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
12. DZIEŃ. BURGOS – SAN SEBASTIAN – LOURDES
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BURGOS. Zwiedzanie katedry, nazywanej „dziełem aniołów”, która uchodzi za jedną z najpiękniejszych świątyń w stylu gotyckim. Katedra słynąca ze wspaniałej architektury oraz kolekcji dzieł sztuki została wpisana na listę UNESCO. Przejazd do SAN SEBASTIAN, baskijskiego kurortu usytuowanego nad Morzem Kantabryjskim u stóp dwóch wzgórz i przy zatoce La Concha. Spacer po zabytkowej starówce. Przejście na malowniczy most na rzece Urumea, możliwość fotografowania widoku rzeki uchodzącej do morza i Pałacu Festiwalowego. Czas wolny m.in. na indywidualną degustację lokalnych tapas mających opinię najlepszych w Hiszpanii. Przejazd do francuskiego LOURDES – centrum kultu maryjnego we Francji. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Czas na indywidualny udział w wieczornej procesji maryjnej. Nocleg.
13. DZIEŃ. LOURDES
Śniadanie. Wykwaterowanie. Krótki spacer po mieście. Przedpołudniowy wyjazd w drogę powrotną do Polski.
14. DZIEŃ.
Przyjazd do Polski.

ŚWIADCZENIA: 11 noclegów w hotelach**/*** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie (bufet lub serwowane): 11 śniadań, 11 kolacji • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide: ok. 230 EUR, taksa klimatyczna w Katalonii i Francji dla osób od 16 lat: ok. 3 EUR.
 2. Opłaty fakultatywne: wycieczka do Nazare, San Pedro Moel i Batalha: ok. 32 EUR, bilety wstępu i dodatkowe opłaty w czasie trwania wycieczki fakultatywnej: ok. 12 EUR; wymagane min. 35 os.
 3. W poniedziałki, święta państwowe oraz lokalne niektóre obiekty muzealne są zamknięte.
 4. W związku z wymaganą wcześniejszą rezerwacją biletów do Alhambry, nie ma gwarancji wejścia do Pałacu Nasrydów, jeśli wycieczka została wykupiona później niż 8 dni przed planowaną wizytą.
Location on the map
Reviews (705)

Overall rating

5.5/6

Customers have awarded:

 • Program wycieczki/trasę
 • Value for money
 • Standard autokaru
99%
naszych klientów poleca ten hotel!
 • 5.5
 • 5.6
 • 4.6
 • 4.8
 • 5.0
 • 5.3

Show reviews from:

5/6
41-50 lat, Solo march 2020
Wycieczka Viva Iberia organizowana w dniach 7.03-20.03.2020 Wyjazd był zorganizowany profesjonalnie zgodnie z programem,aczkolwiek nie zwiedziliśmy Madrytu i okolic,ale wynikało to z (...) expand
Wycieczka Viva Iberia organizowana w dniach 7.03-20.03.2020 Wyjazd był zorganizowany profesjonalnie zgodnie z programem,aczkolwiek nie zwiedziliśmy Madrytu i okolic,ale wynikało to z zamknięcia miast i szerzącej się epidemii koronowirusa. czas wykorzystany bardzo dobrze.Pilot wycieczki p. Wioleta, kompendium wiedzy,a sposób przekazywania bardzo swobodny. Kierowcy zawodowcy dobrze zna jący trasę. Autokar o średnim standarcie , jak na tak daleką trasę. Hotele na dobrym poziomie, wyżywienie względne. Wszystkim miłośnikom Półwyspu Iberyjskiego polecam wycieczkę i biuro Itaka głównego organizatora. Krystyna
 • 5
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
collapse
5/6
50+ lat, Couples november 2019
Bardzo udana wycieczka. Super pilot ,pan Marcin przekazał dużo ciekawych informacji. Opieka ze strony kierowców też na 5. Autokar co dziennie posprzatany i czysty. expand
Bardzo udana wycieczka. Super pilot ,pan Marcin przekazał dużo ciekawych informacji. Opieka ze strony kierowców też na 5. Autokar co dziennie posprzatany i czysty.
 • 6
 • 4
 • 5
 • 4
 • 3
collapse
6/6
50+ lat, Solo november 2019
znakomity program ,układany przez kogoś, kto kocha historię ,sztukę i jest zauroczony Półwyspem Iberyjskim nasz przewodnik,Pan Marcin, niezwykle kulturalny,wspaniale wykształcony (...) expand
znakomity program ,układany przez kogoś, kto kocha historię ,sztukę i jest zauroczony Półwyspem Iberyjskim nasz przewodnik,Pan Marcin, niezwykle kulturalny,wspaniale wykształcony ,obyty ,z wielkim darem opowieści i pełen osobistego uroku, Panowie Kierowcy zaprezentowali profesjonalizm najwyższej próby ( za uratowanie nas z opresji podczas śnieżycy powinni dostać medale) autokar bardzo wygodny,hotele również zadbane i w większości urocze (czasem brakowało mi trochę owoców ,ale chyba tylko mnie ,bo wszyscy zajadali się bułami i ciastami- ja mam nietolerancję glutenu i te "przyjemności" są dla mnie szkodliwe) także samo przygotowanie do wycieczki było bardzo dobre;szczególne podziękowania dla Pani Justyny z oddziału w Krk przy ul.Stradom za namówienie mnie na tę eskapadę...)
 • 6
 • 5
 • 4
 • 5
 • 6
collapse
5/6
50+ lat, Couples november 2019
Wspaniała podróż, chętnie bym powtórzyła , trochę mało czasu żeby nacieszyć się widokami. Jedzenie jednak było fatalne. Warto podnieść cenę i zapewnić atrakcyjniejsze posiłki. expand
Wspaniała podróż, chętnie bym powtórzyła , trochę mało czasu żeby nacieszyć się widokami. Jedzenie jednak było fatalne. Warto podnieść cenę i zapewnić atrakcyjniejsze posiłki.
 • 6
 • 5
 • 2
 • 5
 • 6
collapse
4/6
41-50 lat, Solo november 2019
no description expand
no description
 • 6
 • 4
 • 3
 • 5
 • 5
collapse
6/6
50+ lat, Solo november 2019
Byłam przyjemnie zaskoczona. Organizacja bardzo dobra. Praca pana przewodnika moim zdaniem pierszorzędna - on wkładał to serce , entuzjazm. Jego energia, opanowanie i troska o tak duża grupę (...) expand
Byłam przyjemnie zaskoczona. Organizacja bardzo dobra. Praca pana przewodnika moim zdaniem pierszorzędna - on wkładał to serce , entuzjazm. Jego energia, opanowanie i troska o tak duża grupę osób - nie do zapłacenia. Kierowcy uporali sie z trudami prowadzenia pojazdu świetnie, do tego byli bardzo grzeczni. Dla mnie program był troche przeładowany, mimo ze znałam program to mimo wszystko wydało mi sie to za dużo, moze Portugalię trzeba by poświecić zeby trochę bardziej skoncentrować sie na historii i geografii Hiszpanii. Dla mnie to było za dużo wrażeń, miałam wrażenie ze nic nie będe pamiętać z początku podróży. Przydał by sie jeden wolniejszy dzień, jakiś wspólny obiad, wyjście gdzie moglibyśmy sie trochę poznać, wymienić wrażenia i odpocząć przy winie czy muzyce. Program był bardzo napiety i nie pozwolił na taka imprezę. To był ostatni tydzień sezonu, czuło sie brak atmosfery, mniej atrakcji dla turystów, trwały przygotowania do Świąt.
 • 4
 • 5
 • 3
 • 5
 • 5
collapse
6/6
20-25 lat, Couples november 2019
no description expand
no description
 • 6
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
collapse
6/6
26-30 lat, Solo november 2019
Wycieczka na bardzo długo zostanie Nam w pamięci. Po powrocie stwierdzamy, że mogłaby trwać jeszcze.. z tydzień dłużej Wspaniały pilot Marcin, który przekazywał Nam swoją wiedzę o zwiedzanych (...) expand
Wycieczka na bardzo długo zostanie Nam w pamięci. Po powrocie stwierdzamy, że mogłaby trwać jeszcze.. z tydzień dłużej Wspaniały pilot Marcin, który przekazywał Nam swoją wiedzę o zwiedzanych miejscach, opowiadał ciekawostki oraz pomagał i doradzał każdemu kto tylko potrzebował jakiejkolwiek informacji. W trakcie drogi nie było czasu na nudę, był czas na żarty, oglądanie filmów, na sen. Dziękujemy także Kierowcom! Bogusowi i Michałowi, którzy codziennie walczyli z Naszymi wielkimi i ciężkimi walizkami "wagonami", a było co dźwigać Zawsze uśmiechnięci i pomocni. Bez problemu dojeżdżali w wyznaczone miejsce na czas. Każdemu życzymy takich Kierowców na wycieczce, którzy są jeszcze poza tym ludźmi i można z Nimi porozmawiać i pośmiać się na różne tematy Najgorszym momentem jest powrót, gdzie po 2 tygodniach jesteśmy do siebie przyzwyczajeni i nadchodzi moment pożegnań. Na szczęście niektóre znajomości pozostają i za to dziękujęmy Wszystkim, że mogłyśmy poznać tak wspaniałych i pomocnych sobie ludzi Jeśli ktoś to czyta z listopadowej wycieczki, to pozdrawiamy i widzimy się oczywiście na jakiejś następnej! Niestety nie udało Nam się pokazać wszystkiego na co Nas stać i musimy to jeszcze nadrobić Gracias! Tęsknimy! Kasia&Monika&Natalia
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
collapse
6/6
50+ lat, Couples november 2019
Super wycieczka, organizacja na 6 ( w skali 1-6), świetny przewodnik expand
Super wycieczka, organizacja na 6 ( w skali 1-6), świetny przewodnik
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
collapse
5/6
50+ lat, Solo november 2019
Wycieczka fantastyczna. Co prawda w ciągu jednego dnia nie można zwiedzić miasta ale po tej wycieczce nabrałam apetytu. Hiszpania i Portugalia w pigułce można powiedzieć. Pilot rewelacyjny ale (...) expand
Wycieczka fantastyczna. Co prawda w ciągu jednego dnia nie można zwiedzić miasta ale po tej wycieczce nabrałam apetytu. Hiszpania i Portugalia w pigułce można powiedzieć. Pilot rewelacyjny ale Marcin to takich opinii jest przyzwyczajony. Nic nie można mu zarzucić - dbał o grupę, materiał zrealizowany w 100 procentach a nawet więcej. Była to moja pierwsza wycieczka z Itaki i mogę powiedzieć że nie ostatnia. Proszę tylko o lepszy standard autokaru - to moja jedyna uwaga. Hanna.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 2
 • 2
collapse
5/6
41-50 lat, Solo november 2019
Treściwa, przewodnik elastyczny dbający o komfort turystów. Brak wieczoru dla integracji grupy, Brak wieczoru z kuchnią lokalną ( np. prosię w Segovi) expand
Treściwa, przewodnik elastyczny dbający o komfort turystów. Brak wieczoru dla integracji grupy, Brak wieczoru z kuchnią lokalną ( np. prosię w Segovi)
 • 6
 • 3
 • 3
 • 4
 • 4
collapse
6/6
50+ lat, Solo november 2019
Bardzo udany wyjazd. Bogaty program został zrealizowany perfekcyjnie, nie miałam poczucia marnowania czasu. Jednocześnie było go wystarczjąco dużo na kupienie pamiątek, zobaczenie czegos na (...) expand
Bardzo udany wyjazd. Bogaty program został zrealizowany perfekcyjnie, nie miałam poczucia marnowania czasu. Jednocześnie było go wystarczjąco dużo na kupienie pamiątek, zobaczenie czegos na własną rękę lub odpoczynek przy kawie lub posiłku. Jest to niewątpliwa zasługa pilota p. Marcina, który brał pod uwagę potrzeby wszystkich uczestników wycieczki co przy 50-cio osobowej grupie wydaje się niemożliwe. Panu Marcinowi to się udało, poza przekazywaniem istotnych informacji opiekował się nami dając bardzo przydatne rady gdzie można smacznie zjeść, kupić pamiątki niczego przy tym nie narzucając. Jego spokój, kultura i profesjonalizm dał mi niebywały komfort zwiedzania. Do tego komfortu przyczynili się również panowie kierowcy. Pan Bogdan swoim genialnym wyjechaniem z "zabarykadowanego" w czasie śnieżycy parkingu we Francji uratował nas przed spędzeniem tam nocy w drodze powrotnej. To był wyczyn godny kapitana Wrony lądującego samolotem bez wysuniętego podwozia. Stopień trudności niemal porównywalny. Last but not least to uczestnicy. Ludzie w wieku od 20 do 70+ uprzejmi, zorganizowani, z poczuciem humory stworzyli podczas tego wyjazdu miłą, relaksującą atmosferę . w
 • 6
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
collapse
5/6
50+ lat, Solo october 2019
Jestem zachwycony tym co przezylem prze z te kilkanascie dni.Byla to moja piersza wycieczka z ktorej powrocilem pelny wrazen.Mysle ze powroce do miejsc w ktorych przebywalem .Slowa (...) expand
Jestem zachwycony tym co przezylem prze z te kilkanascie dni.Byla to moja piersza wycieczka z ktorej powrocilem pelny wrazen.Mysle ze powroce do miejsc w ktorych przebywalem .Slowa pochwaly dla pana Marcina za wspaniale przewodnictwo i fachowe wiadomosci o miejscach ktore odwiedzalismy.Grupa byla wspaniala no i poznalem ludzi o roznych harakterach i poglondach
 • 6
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
collapse
6/6
50+ lat, Solo october 2019
Wycieczka zorganizowana perfekcyjnie. Wszystko to co chciałem zobaczyć w Hiszpanii i Portugalii. dzięki Nowej Itace i Panu Marcinowi ( pilot), zostało w 100 % zrealizowane . Program zwiedzania (...) expand
Wycieczka zorganizowana perfekcyjnie. Wszystko to co chciałem zobaczyć w Hiszpanii i Portugalii. dzięki Nowej Itace i Panu Marcinowi ( pilot), zostało w 100 % zrealizowane . Program zwiedzania najpiękniejszych miast obu państw, zachwycił pod każdym względem. Starówki, katedry,śródmieścia, muzea, pałace, ogrody w 15 miastach, w dwa tygodnie. Był też czas na relaks, zakupy, indywidualne zwiedzanie. Hotele i wyżywienie na 5 Polecam każdemu.
 • 6
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
collapse
6/6
31-40 lat, Solo october 2019
Doskonała propozycja dla tych, co chcą poznać Hiszpanię i Portugalię (ich kulturę i zabytki sakralne) w skondensowanej pigułce, a nie straszne im nocne przejazdy autokarem, czy dzienne przejazdy (...) expand
Doskonała propozycja dla tych, co chcą poznać Hiszpanię i Portugalię (ich kulturę i zabytki sakralne) w skondensowanej pigułce, a nie straszne im nocne przejazdy autokarem, czy dzienne przejazdy po 400-600 km. To ciekawa propozycja na jesień, gdy na Półwyspie Iberyjskim wciąż trwa lato. Odradzam rodzinom z dziećmi i osobom z trudnościami w poruszaniu się. Polecam wielbicielom ciekawostek architektonicznych i osobom zdeterminowanym by poznać jak najwięcej w krótkim czasie... kosztem życia na walizkach. Latem nie wyobrażam sobie tej trasy, temperatury wiosną i jesienią są rzędu naszego lata. Pan Marcin bardzo pomocny i prezentujący wszechstronną wiedzę. Pomaga też w przypadkach losowych... z nim możecie się w obcym kraju czuć bezpiecznie. Jego wiedza o lokalnych smaczkach i kulturze jest nie do przecenienia. Wyjazd ciekawy i godny polecenia z uwagi na piękne plenery i wspaniałe miasta na trasie, a do tego perełki jak Alhambra, Sewilla czy możliwość zwiedzenia indywidualnie Prado.
 • 6
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
collapse
6/6
26-30 lat, Solo october 2019
Bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Podróż: autokar wygodny, kierowcy p. Grzegorz i p. Bronek bardzo mili, kulturalni, pomagali z bagażami, podjeżdżali zawsze możliwie najbliżej zwiedzanych (...) expand
Bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Podróż: autokar wygodny, kierowcy p. Grzegorz i p. Bronek bardzo mili, kulturalni, pomagali z bagażami, podjeżdżali zawsze możliwie najbliżej zwiedzanych obiektów :) Postoje były co ok. dwie godziny w ciągu dnia i co ok. 4 w godzinach nocnych. Miejsca dobierane z dobrą infrastrukturą - darmową toaletą (w Niemczech były płatne), często sklepami i restauracjami. W autobusie w rozsądnej cenie można kupić m. in. kawę i herbatę. Warto jednak zaopatrzyć się w powerbank, nie przy wszystkich siedzeniach w autobusie było gniazdko. Podczas przejazdów pilot (p. Marcin) opowiadał o realiach życia w Hiszpanii i Portugalii, dzielił się ciekawostkami o bujnej iberyjskiej roślinności oraz historiami mijanych obiektów i miast. Hotele i wyżywienie: zakwaterowanie zwykle w okolicach zwiedzanych miast, czasami na ich obrzeżach, zdarzyło się również bliżej centrum. Wybrałam opcję z dokwaterowaniem do pokoju - przydzielono mi sympatyczną kobietę w moim wieku. Pokoje przyzwoite - czyste, chyba wszystkie z klimatyzacją i darmowym wi-fi. Śniadania w większości w formie bufetu, w jednych hotelach bardzo dobre, w innych nieco mniejsze. Warto jednak wiedzieć, że na Zachodzie jada się śniadania skromniejsze niż w Polsce, więc to nie jakaś "złośliwość" hotelu, a raczej norma. Kolacje w wielu miejscach w formie obiadu - z zupą, drugim daniem i deserem. Do niektórych serwowano również wino. Zwiedzanie: w każdym mieście był czas na zwiedzanie z p. Marcinem, który posiada ogromną wiedzę o wszystkich odwiedzanych obiektach. Jak z rękawa sypie różnymi ciekawostkami. Przejeżdżając przez miasto wskazuje również interesujące miejsca, których nie ma w programie. Mimo drobnych zmian w kolejności - o czym p. Marcin uprzedził i wyjaśnił ich powody - program wyjazdu został zrealizowany. Duży plus - nie traciliśmy czasu na stanie w kolejkach, a jeśli zdarzyło nam się czekać, to maksymalnie kilka minut. W miejscach kultu - Fatimie i Lourdes - mogliśmy wziąć udział w wieczornych procesjach. Tym, którzy woleli świecką formę spędzania czasu pilot wskazał, czym innym mogą się zająć w danym mieście. Warto dodać, że na trasie całej wycieczki jest wiele kościołów i katedr. W odwiedzanych miastach jest czas wolny. P. Marcin wskazuje miejsca, gdzie można zjeść, czy napić się dobrej kawy. Nie odsyła jednak do konkretnych sklepów, czy restauracji, tylko pokazuje, na których ulicach są np. kafejki informując, które z nich są tańsze, a które droższe. W niektórych miastach chciałoby się zostać dłużej, ale nie ma wrażenia, że zwiedzane miejsca zostały na szybko "przebiegnięte". Ta wycieczka to raczej zachęta do powrotu na dłużej w miejsca, które spodobały się najbardziej. Program Viva Iberia - według mnie - nie wymaga bardzo dużej sprawności fizycznej. Ma jednak silny charakter edukacyjny i wymaga sporo skupienia, więc nie jest to wyjazd dla osób nastawionych bardziej na wypoczynek, niż zdobywanie informacji o odwiedzanych krajach. W programie pojawiają się jednak plaże (warto m. in. wybrać się na wycieczkę fakultatywną ze wspaniałymi plenerami). Pogoda: polecam wyjazd w październiku, bo zwiedzanie jest o wiele przyjemniejsze w temperaturach ok. 18-25 stopni, niż latem w 40-stopniowym upale. Nie ma też gigantycznych tłumów. W drugiej połowie października mieliśmy chyba dwa dni deszczowe, pozostałe z dobrą pogodą, a w San Sebastian było na tyle ciepło, że część turystów poszła się kąpać. Opieka pilota: p. Marcin to prawdziwy pasjonat. Hiszpanię i Portugalię zna jak własną kieszeń. Jest bardzo pomocny, można się do niego zwrócić z każdym pytaniem. Podpowie, w którym mieście jakie kupić pamiątki, rzetelnie informuje o ich cenach w danym miejscu, co pozwala naprawdę rozsądnie dysponować swoim budżetem, bez zbędnego przepłacania. P. Marcin pomaga również w awaryjnych sytuacjach, jak np. kupno leków. Przy p. Marcinie zupełnie nie trzeba się przejmować tym, że nie zna się zwiedzanego kraju, czy języka. Wystarczy go uważnie słuchać. To bardzo wykształcony, pozytywny, otwarty i zabawny człowiek z ogromną wiedzą, którą przekazuje w lekki i żartobliwy sposób. Dba również bardzo o indywidualne potrzeby klientów. Po prostu klasa sama w sobie :) Z pewnością wrócę na dłużej do wybranych miejsc w Hiszpanii i Portugalii.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
collapse
6/6
31-40 lat, Solo october 2019
Wycieczka pełna przygód , z bogatym programem, z przewodnikiem pracującym na pełnych obrotach, pomocnym o każdej porze dnia i nocy. Hotele o wysokim standardzie. Podróż z hotelu do hotelu w (...) expand
Wycieczka pełna przygód , z bogatym programem, z przewodnikiem pracującym na pełnych obrotach, pomocnym o każdej porze dnia i nocy. Hotele o wysokim standardzie. Podróż z hotelu do hotelu w pięknej scenerii. Zamiast drzemania... nos przy szybie i aparat w pogotowiu. ZERO rozczarowania, wręcz przeciwnie... żal że tak krótko. Serdecznie polecam. To był sen...
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
collapse
4/6
41-50 lat, Solo october 2019
Wycieczka Viva Iberia, to wyjazd nie dla każdego, ponieważ objazd jest długi, czasochłonny. Terminy letnie są męczarnią dla turysty, a zwłaszcza dzieci. Wycieczka ma ciekawą ofertę programową, w (...) expand
Wycieczka Viva Iberia, to wyjazd nie dla każdego, ponieważ objazd jest długi, czasochłonny. Terminy letnie są męczarnią dla turysty, a zwłaszcza dzieci. Wycieczka ma ciekawą ofertę programową, w jednym zwiedzamy Hiszpanię i Portugalię. Jeśli wybiorę się tutaj ponownie to już prywatnie.
 • 5
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
collapse
6/6
50+ lat, Couples october 2019
wspanial;a pod kazdym wzgledem expand
wspanial;a pod kazdym wzgledem
 • 6
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
collapse
6/6
50+ lat, Solo october 2019
VIVA IBERIA to znaczne wyzwanie kondycyjne. Wycieczka dla ludzi, którzy lubią dużo,daleko, dynamicznie. Jestem pod wrażeniem rozwiązań logistycznych, które zapewne są również efektem (...) expand
VIVA IBERIA to znaczne wyzwanie kondycyjne. Wycieczka dla ludzi, którzy lubią dużo,daleko, dynamicznie. Jestem pod wrażeniem rozwiązań logistycznych, które zapewne są również efektem wieloletniego doświadczenia. Pani pilot to nie tylko profesjonalizm ale i entuzjazm. Kierowcy - prawdziwi zawodowcy. . Gratuluję i dziękuję.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 4
 • 4
collapse
5/6
41-50 lat, Solo october 2019
no description expand
no description
 • 6
 • 5
 • 3
 • 5
 • 5
collapse
5/6
41-50 lat, Couples october 2019
Wycieczka bardzo interesująca, dobrze zorganizowana spełniająca nasze oczekiwania. Jesteśmy bardzo wdzięczni Pani przewodnik za opiekę oraz za wszystkie wiadomości , które nam przekazała. expand
Wycieczka bardzo interesująca, dobrze zorganizowana spełniająca nasze oczekiwania. Jesteśmy bardzo wdzięczni Pani przewodnik za opiekę oraz za wszystkie wiadomości , które nam przekazała.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 6
 • 6
collapse
5/6
50+ lat, Couples october 2019
Spełniła moje oczekiwania. Program bogaty. Polecam. expand
Spełniła moje oczekiwania. Program bogaty. Polecam.
 • 6
 • 2
 • 3
 • 2
 • 2
collapse
4/6
50+ lat, Couples october 2019
no description expand
no description
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
collapse
6/6
50+ lat, Couples september 2019
wspaniała. bardzo ciekawa wycieczka.polecam.wada-bardzo słaby autokar na tak długi przejazd do granic Hiszpanii i z powrotem. expand
wspaniała. bardzo ciekawa wycieczka.polecam.wada-bardzo słaby autokar na tak długi przejazd do granic Hiszpanii i z powrotem.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 2
 • 1
collapse

Offer details

Twój wybór wczasów

Viva Iberia

zmień wariant wakacji
 • Own transport
Select
737 Gbp
You Save: 138 GBP
Adult
600gbp
Total amount sprawdź szczegóły ceny 1 200 gbp razem
You Save 138 GBP
Book now
You will proceed to a secure booking process
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter