phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Search Results Tylko dla Ciebie – Za horyzontem Afryki

Offer advantages

 • gwarantowane terminy
 • wyjazdy już od 2 osób
 • prywatne transfery i przejazdy samochodem z kierowcą
 • indywidualne zwiedzanie
 • najciekawsze zabytki Republiki Południowej Afryki
 • Przylądek Dobrej Nadziei
 • wizyta w winnicy i degustacja win

Tylko dla Ciebie – Za horyzontem Afryki Code: JNBFITR

Route
PLN
Itaka

Tylko dla Ciebie – Za horyzontem Afryki

Code: JNBFITR
Description

1. DZIEŃ.
Wylot z Polski. Przelot do Johannesburga.

2. DZIEŃ. JOHANNESBURG
Przylot do Johannesburga. Powitanie przez lokalnego przewodnika. Przejazd do centrum miasta. JOHANNESBURG to największe miasto Republiki Południowej Afryki, główny ośrodek przemysłowy i kulturalny. Wizyta w Carlton Center, skąd podziwiać można panoramę miasta, z charakterystycznymi złocistymi wzgórzami - hałdami piasku pozostałego po wydobyciu złota z licznych kopalń otaczających miasto. Przejazd do Sandton – eleganckiej, biznesowej dzielnicy miasta. Spacer po Mandela Square, gdzie znajduje się wykonana z brązu statua Nelsona Mandeli. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

3. DZIEŃ. PRETORIA – LESEDI (trasa: ok. 240 km)
Śniadanie. Przejazd do stolicy Republiki Południowej Afryki – PRETORII. Panoramiczne zwiedzanie miasta: pomnik Voortrekker Monument, upamiętniający historię wędrówek pionierskich Burów, Union Building – położona na wzgórzu z tarasowymi ogrodami siedziba rządu RPA i biuro Prezydenta oraz historyczne centrum Pretorii – plac Church Square. Po południu wizyta w skansenie LESEDI, wzorowanym na tradycyjnych wioskach afrykańskich. Spacer pośród domostw plemion afrykańskich i poznanie ich obyczajów. Pokaz tańców różnych plemion zamieszkujących południową część Afryki (Zulu, Khoza, Ndebele, Pedi, Basotho). Kolacja w stylu afrykańskim z potrawami z mięs dzikich zwierząt (m.in. z krokodyla, antylop, strusia). Powrót do hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ. PARK NARODOWY KRUGERA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Przelot na lotnisko w pobliżu Parku Narodowego Krugera. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie i czas wolny. Późnym popołudniem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wieczorne safari po PARKU NARODOWYM KRUGERA, który jest największym naturalnym rezerwatem zwierząt na południu Afryki. Jego powierzchnia przekracza 2 mln ha, zamieszkuje go około 150 gatunków ssaków i ponad 500 gatunków ptaków. Park Krugera został założony w 1898 r. przez ówczesnego prezydenta Transwalu – Paula Krugera. Kolacja w hotelu. Nocleg.

5. DZIEŃ. PARK NARODOWY KRUGERA
O wschodzie słońca wyjazd na safari otwartymi pojazdami typu 4x4 po słynnym na cały świat PARKU NARODOWYM KRUGERA. Przerwa na śniadanie. Pośród wielu żyjących tu gatunków zwierząt, można spotkać przedstawicieli afrykańskiej wielkiej piątki: lwy, nosorożce, słonie, lamparty i bawoły afrykańskie. Powrót do hotelu, kolacja.

6. DZIEŃ. PANORAMIC ROUTE
Śniadanie. Całodzienna wycieczka trasą widokową PANORAMIC ROUTE w kierunku Blyde River Canyon – trzeciego, co do wielkości kanionu na świecie. Roztaczają się stąd spektakularne widoki na fantazyjnie wyrzeźbione skały Three Rondavels (Trzy Chaty) i na unikatowe formacje geologiczne Bourke’s Luck Potholes. Wizyta przy jednym z wodospadów – Lisbon lub Berlin. Następnie przystanek przy God’s Window (Okno Boga), które zawdzięcza swoją nazwę wspaniałym widokom na równinę Lowveld, położoną 700 m niżej, przechodzącą przez Park Krugera aż do Mozambiku. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

7. DZIEŃ. KAPSZTAD
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Przelot do KAPSZTADU, miasta cieszącego się sławą jednego z najpiękniejszych na świecie. Spotkanie z lokalnym przewodnikiem. Przy sprzyjającej pogodzie wjazd kolejką linową na Górę Stołową (Table Mountain – 1084 m n.p.m.) i podziwianie wspaniałej panoramy Kapsztadu i Kraju Przylądkowego. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg.

8. DZIEŃ. KAPSZTAD – FRANSCHHOEK – STELLENBOSCH (trasa: ok. 170 km)
Śniadanie. Krótkie, panoramiczne zwiedzanie KAPSZTADU, m.in. Ratusz, Zamek Dobrej Nadziei – najstarsza budowla w Afryce Południowej, spacer po ogrodach Kampanii Wschodnio-Indyjskiej, gmach Parlamentu. Następnie wycieczka do Krainy Win. Południowa Afryka wyspecjalizowała się w produkcji dojrzałego białego wina, które cieszy się rosnąca popularnością na świecie. Region winnic, z uwagi na ukształtowanie terenu jest jedną z największych atrakcji Prowincji Przylądkowej Zachodniej. Kraina win to wspaniałe krajobrazy ozdobione bezkresnymi polami winorośli, malowniczymi górami i dolinami, połyskujący w słońcu ocean i miasteczka z charakterystyczną holendersko-przylądkową architekturą. Przejazd do FRANSCHHOEK, które słynie z wykwintnej kuchni oraz doskonałych win. Wizyta w dwóch winnicach, gdzie można zapoznać się z procesem produkcji wina oraz degustacja najlepszych win południowoafrykańskich. Następnie wizyta w miasteczku STELLENBOSCH. Powrót do hotelu, nocleg.

9. DZIEŃ. PRZYLĄDEK DOBREJ NADZIEI – SIMON’S TOWN (trasa: ok. 130 km)
Śniadanie. Przejazd na PRZYLĄDEK DOBREJ NADZIEI. Przejazd zachodnim wybrzeżem przylądka, panoramiczną trasą Chapman Peak. Trasa rozpoczyna się w Zatoce Zadrzewionej (Hout Bay), nazwanej tak przez pierwszego osadnika holenderskiego. Znad zatoki roztaczają się malownicze widoki na Górę Wartowniczą. Następnie wizyta w Punkcie Przylądkowym i na Przylądku Dobrej Nadziei, nazywanym dawniej Przylądkiem Burz. Przylądek został odkryty przez portugalskiego żeglarza Bartolomeo Diaz i otrzymał swoją nazwę z powodu otwarcia szlaków na wschód i nadziei na zyskowny handel. Przylądek Dobrej Nadziei jest wpisany na Listę Dziedzictwa Przyrodniczego UNESCO, ze względu na bogactwo gatunkowe występujących tu roślin. W drodze powrotnej do Kapsztadu wizyta w wiktoriańskim miasteczku SIMON’S TOWN i spacer po plaży Boulders. Wizyta w rezerwacie południowoafrykańskich pingwinów. Powrót do Kapsztadu i wizyta na słynnym nabrzeżu Alfreda i Victorii, gdzie zabytkowe budynki portu zaadaptowano na hotele, sklepy, restauracje i kawiarnie. Powrót do hotelu, nocleg.

10. DZIEŃ.
Śniadanie. Czas wolny na plaży lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka do township – wizyta w słynnym District Six, dzielnicy, z której w czasach apartheidu zostało przymusowo wysiedlonych ponad 60 000 mieszkańców oraz w jednym z township, czyli w południowoafrykańskiej biednej dzielnicy, w której bez dostępu do elektryczności, a czasem i wody żyje spora część ludności RPA; wycieczka kulturoznawcza – całodzienna wycieczka rozpoczyna się wizytą w jednym z okolicznych township, następnie wizyta na Robben Island – wyspie leżącej ok. 11 km od Kapsztadu, znaną z więzienia, w którym przebywał Nelson Mandela. Powrót do hotelu, nocleg.

11. DZIEŃ.
Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Polski.
 
Możliwość przedłużenia wycieczki o 2 dni (na zapytanie, za dopłatą):

11. DZIEŃ. WODOSPADY WIKTORII
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko, przelot do WODOSPADÓW WIKTORII w Zimbabwe. Wodospady Wiktorii zwane ósmym cudem świata są niezwykle spektakularne. Spokojna, majestatyczna rzeka Zambezi, z powolnego nurtu zmienia się w potężny wodospad, który na prawie dwukilometrowej krawędzi opada 100 m w dół, tworząc barwne tęcze. Wizyta w parku pod opieką lokalnego przewodnika. Spacer wzdłuż Wodospadów Wiktorii w scenerii bujnej roślinności lasu deszczowego. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny. Kolacja w restauracji urządzonej w stylu afrykańskim, serwującej potrawy z mięs dzikich zwierząt. Pokazy tańca przy akompaniamencie bębenków i tradycyjnej muzyki plemienia Shona. Nocleg.

12. DZIEŃ.
Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka do Botswany na safari w Parku Chobe – całodzienne safari samochodowe oraz rejs po rzece Chobe: ok. 170 USD; wycieczka do Botswany na safari w Parku Chobe - półdniowe safari samochodowe: ok. 145 USD; wycieczka do Botswany do Parku Chobe na półdniowy rejs po rzece Chobe: ok. 145 USD; lot helikopterem nad rzeką Zambezi i Wodospadami Wiktorii trwający ok. 12 minut: ok. 165 USD; spacer z lwami: ok. 150 USD; wycieczka na historyczny most na rzece Zambezi: ok. 70 USD; skok na bungee ze 111 m: ok. 170 USD; bridge swing: ok. 170 USD; bridge slide: ok. 50 USD; całodzienny rafting: ok. 130 USD. Późnym popołudniem rejs po rzece Zambezi w scenerii zachodzącego słońca. Zambezi ze środkowej Afryki przemierza 6 krajów, aby zakończyć bieg w Oceanie indyjskim. Statek płynie wolnym tempem pozwalając odczuć odprężającą atmosferę tego miejsca i nasycić oczy pięknem otaczającej natury. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

13. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko, przelot do Johannesburga. Przelot do Polski.

9 noclegów w hotelach***/****: 2 w hotelu Indaba**** w Johannesburgu, 4 w hotelu Bantry Bay**** w Kapsztadzie, 3 w hotelu Pine Lake Inn/White River*** w okolicy P.N. Krugera; 2-os. pokoje z łazienkami • wyżywienie: 9 śniadań, 5 kolacji • przelot: Polska-Republika Południowej Afryki-Polska • przeloty wewnętrzne: Johannesburg – Nelspruit – Kapsztad • transfer: lotnisko-hotel-lotnisko • przejazdy samochodem osobowym z kierowcą • przejazd odkrytym samochodem 4x4 podczas safari • bilety wstępu zgodnie z programem • opieka anglojęzycznego przewodnika w dniach: 1, 2, 5-8 • opieka polskojęzycznego konsultanta poprzez aplikację mobilną • ubezpieczenie KL i NW

 1. Zwyczajowe napiwki: ok. 5 USD/dzień/os.
 2. Dopłata do polskojęzycznego przewodnika, na zapytanie.
 3. Wizy: do otrzymania bezpłatnej wizy turystycznej do RPA (ważnej 30 dni) na lotnisku w Johannesburgu potrzebne są minimum trzy wolne strony w paszporcie (w przypadku braku wolnych stron właściciel paszportu nie zostanie wpuszczony na pokład samolotu lecącego do RPA) oraz paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty wylotu z RPA. Wiza na przejazd przez Królestwo Eswatini (Suazi) jest bezpłatna, otrzymywana na przejściach granicznych. BP ITAKA nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne wprowadzenie opłat wizowych do odwiedzanych krajów.
 4. Dla osób przedłużających wycieczkę o 2 dni (program z Wodospadami Wiktorii w Zimbabwe): obowiązkowa opłata na miejscu (bilety wstępu): 200 USD; wiza do Zimbabwe – wiza jednokrotnego wjazdu, koszt: 30 USD; planując wycieczkę do Botswany należy wykupić również KAZA UniVisa, koszt: ok. 50 USD.
 5. Opłaty fakultatywne: safari w P.N. Krugera: ok. 120 EUR, wycieczka do township: ok. 50 EUR, wycieczka kulturoznawcza: ok. 90 EUR.
 6. Opieka polskojęzycznego konsultanta poprzez aplikację mobilną dostępna jest w określonych godzinach. Czas dyżurów konsultanta będzie podany w aplikacji na 24 godziny przed rozpoczęciem podróży.

Region information
Region gallery

Republic of South Africa

Marzenie każdego podróżnika, jeden z najciekawszych i najbardziej różnorodnych krajów na świecie, łączy w sobie zapierające dech krajobrazy wciąż jeszcze nieujarzmionej przez człowieka przyrody, urokliwe, spokojne plaże z atrakcjami miejskich metropolii.

Location on the map Route

​Johannesburg • Pretoria • Lesedi • Park Narodowy Krugera • Panoramic Route • Kapsztad • Franschhoek • Stellenbosch • Przylądek Dobrej Nadziei • Simon’s Town
Podróże prywatne z cyklu Tylko dla Ciebie to niezapomniane chwile, które przeżyjesz w gronie najbliższych osób, nawet już we dwoje. Na trasie pilot jest także Waszym osobistym doradcą, który dopasuje czas i szczegóły programu do Waszych życzeń i preferencji, a podczas realizacji programu samochód z kierowcą pozostaje do Waszej wyłącznej dyspozycji.
Nowość: dodatkowo zapewniamy także asystę polskojęzycznego konsultanta przez aplikację mobilną.
Marzenie podróżników, kraj wielu kultur i spektakularnych krajobrazów. Pasjonująca wyprawa do niezwykłej Republiki Południowej Afryki, a w niej wizyta w Kapsztadzie – jednym z najpiękniejszych miast świata, magiczny Przylądek Dobrej Nadziei, spotkanie oko w oko z Wielką Piątką i niezwykłe krajobrazy wzdłuż Panoramic Route. Na deser wizyta w krainie wina - słynnej Dolinie Franschhoek i degustacja najlepszych południowoafrykańskich win. Trasa w Republice Południowej Afryki: ok. 540 km plus przeloty wewnętrzne.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Wylot z Polski. Przelot do Johannesburga.
2. DZIEŃ. JOHANNESBURG
Przylot do Johannesburga. Powitanie przez lokalnego przewodnika. Przejazd do centrum miasta. JOHANNESBURG to największe miasto Republiki Południowej Afryki, główny ośrodek przemysłowy i kulturalny. Wizyta w Carlton Center, skąd podziwiać można panoramę miasta, z charakterystycznymi złocistymi wzgórzami - hałdami piasku pozostałego po wydobyciu złota z licznych kopalń otaczających miasto. Przejazd do Sandton – eleganckiej, biznesowej dzielnicy miasta. Spacer po Mandela Square, gdzie znajduje się wykonana z brązu statua Nelsona Mandeli. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
3. DZIEŃ. PRETORIA – LESEDI (trasa: ok. 240 km)
Śniadanie. Przejazd do stolicy Republiki Południowej Afryki – PRETORII. Panoramiczne zwiedzanie miasta: pomnik Voortrekker Monument, upamiętniający historię wędrówek pionierskich Burów, Union Building – położona na wzgórzu z tarasowymi ogrodami siedziba rządu RPA i biuro Prezydenta oraz historyczne centrum Pretorii – plac Church Square. Po południu wizyta w skansenie LESEDI, wzorowanym na tradycyjnych wioskach afrykańskich. Spacer pośród domostw plemion afrykańskich i poznanie ich obyczajów. Pokaz tańców różnych plemion zamieszkujących południową część Afryki (Zulu, Khoza, Ndebele, Pedi, Basotho). Kolacja w stylu afrykańskim z potrawami z mięs dzikich zwierząt (m.in. z krokodyla, antylop, strusia). Powrót do hotelu, nocleg.
4. DZIEŃ. PARK NARODOWY KRUGERA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Przelot na lotnisko w pobliżu Parku Narodowego Krugera. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie i czas wolny. Późnym popołudniem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wieczorne safari po PARKU NARODOWYM KRUGERA, który jest największym naturalnym rezerwatem zwierząt na południu Afryki. Jego powierzchnia przekracza 2 mln ha, zamieszkuje go około 150 gatunków ssaków i ponad 500 gatunków ptaków. Park Krugera został założony w 1898 r. przez ówczesnego prezydenta Transwalu – Paula Krugera. Kolacja w hotelu. Nocleg.
5. DZIEŃ. PARK NARODOWY KRUGERA
O wschodzie słońca wyjazd na safari otwartymi pojazdami typu 4x4 po słynnym na cały świat PARKU NARODOWYM KRUGERA. Przerwa na śniadanie. Pośród wielu żyjących tu gatunków zwierząt, można spotkać przedstawicieli afrykańskiej wielkiej piątki: lwy, nosorożce, słonie, lamparty i bawoły afrykańskie. Powrót do hotelu, kolacja.
6. DZIEŃ. PANORAMIC ROUTE
Śniadanie. Całodzienna wycieczka trasą widokową PANORAMIC ROUTE w kierunku Blyde River Canyon – trzeciego, co do wielkości kanionu na świecie. Roztaczają się stąd spektakularne widoki na fantazyjnie wyrzeźbione skały Three Rondavels (Trzy Chaty) i na unikatowe formacje geologiczne Bourke’s Luck Potholes. Wizyta przy jednym z wodospadów – Lisbon lub Berlin. Następnie przystanek przy God’s Window (Okno Boga), które zawdzięcza swoją nazwę wspaniałym widokom na równinę Lowveld, położoną 700 m niżej, przechodzącą przez Park Krugera aż do Mozambiku. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.
7. DZIEŃ. KAPSZTAD
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Przelot do KAPSZTADU, miasta cieszącego się sławą jednego z najpiękniejszych na świecie. Spotkanie z lokalnym przewodnikiem. Przy sprzyjającej pogodzie wjazd kolejką linową na Górę Stołową (Table Mountain – 1084 m n.p.m.) i podziwianie wspaniałej panoramy Kapsztadu i Kraju Przylądkowego. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg.
8. DZIEŃ. KAPSZTAD – FRANSCHHOEK – STELLENBOSCH (trasa: ok. 170 km)
Śniadanie. Krótkie, panoramiczne zwiedzanie KAPSZTADU, m.in. Ratusz, Zamek Dobrej Nadziei – najstarsza budowla w Afryce Południowej, spacer po ogrodach Kampanii Wschodnio-Indyjskiej, gmach Parlamentu. Następnie wycieczka do Krainy Win. Południowa Afryka wyspecjalizowała się w produkcji dojrzałego białego wina, które cieszy się rosnąca popularnością na świecie. Region winnic, z uwagi na ukształtowanie terenu jest jedną z największych atrakcji Prowincji Przylądkowej Zachodniej. Kraina win to wspaniałe krajobrazy ozdobione bezkresnymi polami winorośli, malowniczymi górami i dolinami, połyskujący w słońcu ocean i miasteczka z charakterystyczną holendersko-przylądkową architekturą. Przejazd do FRANSCHHOEK, które słynie z wykwintnej kuchni oraz doskonałych win. Wizyta w dwóch winnicach, gdzie można zapoznać się z procesem produkcji wina oraz degustacja najlepszych win południowoafrykańskich. Następnie wizyta w miasteczku STELLENBOSCH. Powrót do hotelu, nocleg.
9. DZIEŃ. PRZYLĄDEK DOBREJ NADZIEI – SIMON’S TOWN (trasa: ok. 130 km)
Śniadanie. Przejazd na PRZYLĄDEK DOBREJ NADZIEI. Przejazd zachodnim wybrzeżem przylądka, panoramiczną trasą Chapman Peak. Trasa rozpoczyna się w Zatoce Zadrzewionej (Hout Bay), nazwanej tak przez pierwszego osadnika holenderskiego. Znad zatoki roztaczają się malownicze widoki na Górę Wartowniczą. Następnie wizyta w Punkcie Przylądkowym i na Przylądku Dobrej Nadziei, nazywanym dawniej Przylądkiem Burz. Przylądek został odkryty przez portugalskiego żeglarza Bartolomeo Diaz i otrzymał swoją nazwę z powodu otwarcia szlaków na wschód i nadziei na zyskowny handel. Przylądek Dobrej Nadziei jest wpisany na Listę Dziedzictwa Przyrodniczego UNESCO, ze względu na bogactwo gatunkowe występujących tu roślin. W drodze powrotnej do Kapsztadu wizyta w wiktoriańskim miasteczku SIMON’S TOWN i spacer po plaży Boulders. Wizyta w rezerwacie południowoafrykańskich pingwinów. Powrót do Kapsztadu i wizyta na słynnym nabrzeżu Alfreda i Victorii, gdzie zabytkowe budynki portu zaadaptowano na hotele, sklepy, restauracje i kawiarnie. Powrót do hotelu, nocleg.
10. DZIEŃ.
Śniadanie. Czas wolny na plaży lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka do township – wizyta w słynnym District Six, dzielnicy, z której w czasach apartheidu zostało przymusowo wysiedlonych ponad 60 000 mieszkańców oraz w jednym z township, czyli w południowoafrykańskiej biednej dzielnicy, w której bez dostępu do elektryczności, a czasem i wody żyje spora część ludności RPA; wycieczka kulturoznawcza – całodzienna wycieczka rozpoczyna się wizytą w jednym z okolicznych township, następnie wizyta na Robben Island – wyspie leżącej ok. 11 km od Kapsztadu, znaną z więzienia, w którym przebywał Nelson Mandela. Powrót do hotelu, nocleg.
11. DZIEŃ.
Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Polski.
 
Możliwość przedłużenia wycieczki o 2 dni (na zapytanie, za dopłatą):
11. DZIEŃ. WODOSPADY WIKTORII
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko, przelot do WODOSPADÓW WIKTORII w Zimbabwe. Wodospady Wiktorii zwane ósmym cudem świata są niezwykle spektakularne. Spokojna, majestatyczna rzeka Zambezi, z powolnego nurtu zmienia się w potężny wodospad, który na prawie dwukilometrowej krawędzi opada 100 m w dół, tworząc barwne tęcze. Wizyta w parku pod opieką lokalnego przewodnika. Spacer wzdłuż Wodospadów Wiktorii w scenerii bujnej roślinności lasu deszczowego. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny. Kolacja w restauracji urządzonej w stylu afrykańskim, serwującej potrawy z mięs dzikich zwierząt. Pokazy tańca przy akompaniamencie bębenków i tradycyjnej muzyki plemienia Shona. Nocleg.
12. DZIEŃ.
Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka do Botswany na safari w Parku Chobe – całodzienne safari samochodowe oraz rejs po rzece Chobe: ok. 170 USD; wycieczka do Botswany na safari w Parku Chobe - półdniowe safari samochodowe: ok. 145 USD; wycieczka do Botswany do Parku Chobe na półdniowy rejs po rzece Chobe: ok. 145 USD; lot helikopterem nad rzeką Zambezi i Wodospadami Wiktorii trwający ok. 12 minut: ok. 165 USD; spacer z lwami: ok. 150 USD; wycieczka na historyczny most na rzece Zambezi: ok. 70 USD; skok na bungee ze 111 m: ok. 170 USD; bridge swing: ok. 170 USD; bridge slide: ok. 50 USD; całodzienny rafting: ok. 130 USD. Późnym popołudniem rejs po rzece Zambezi w scenerii zachodzącego słońca. Zambezi ze środkowej Afryki przemierza 6 krajów, aby zakończyć bieg w Oceanie indyjskim. Statek płynie wolnym tempem pozwalając odczuć odprężającą atmosferę tego miejsca i nasycić oczy pięknem otaczającej natury. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.
13. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko, przelot do Johannesburga. Przelot do Polski.

ŚWIADCZENIA: 9 noclegów w hotelach***/****: 2 w hotelu Indaba**** w Johannesburgu, 4 w hotelu Bantry Bay**** w Kapsztadzie, 3 w hotelu Pine Lake Inn/White River*** w okolicy P.N. Krugera; 2-os. pokoje z łazienkami • wyżywienie: 9 śniadań, 5 kolacji • przelot: Polska-Republika Południowej Afryki-Polska • przeloty wewnętrzne: Johannesburg – Nelspruit – Kapsztad • transfer: lotnisko-hotel-lotnisko • przejazdy samochodem osobowym z kierowcą • przejazd odkrytym samochodem 4x4 podczas safari • bilety wstępu zgodnie z programem • opieka anglojęzycznego przewodnika w dniach: 1, 2, 5-8 • opieka polskojęzycznego konsultanta poprzez aplikację mobilną • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Zwyczajowe napiwki: ok. 5 USD/dzień/os.
 2. Dopłata do polskojęzycznego przewodnika, na zapytanie.
 3. Wizy: do otrzymania bezpłatnej wizy turystycznej do RPA (ważnej 30 dni) na lotnisku w Johannesburgu potrzebne są minimum trzy wolne strony w paszporcie (w przypadku braku wolnych stron właściciel paszportu nie zostanie wpuszczony na pokład samolotu lecącego do RPA) oraz paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty wylotu z RPA. Wiza na przejazd przez Królestwo Eswatini (Suazi) jest bezpłatna, otrzymywana na przejściach granicznych. BP ITAKA nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne wprowadzenie opłat wizowych do odwiedzanych krajów.
 4. Dla osób przedłużających wycieczkę o 2 dni (program z Wodospadami Wiktorii w Zimbabwe): obowiązkowa opłata na miejscu (bilety wstępu): 200 USD; wiza do Zimbabwe – wiza jednokrotnego wjazdu, koszt: 30 USD; planując wycieczkę do Botswany należy wykupić również KAZA UniVisa, koszt: ok. 50 USD.
 5. Opłaty fakultatywne: safari w P.N. Krugera: ok. 120 EUR, wycieczka do township: ok. 50 EUR, wycieczka kulturoznawcza: ok. 90 EUR.
 6. Opieka polskojęzycznego konsultanta poprzez aplikację mobilną dostępna jest w określonych godzinach. Czas dyżurów konsultanta będzie podany w aplikacji na 24 godziny przed rozpoczęciem podróży.
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter