phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Search Results Atlantycka ślicznotka

Offer advantages

 • Żagiel Itaki
 • jedna z najpopularniejszych wycieczek
 • sanktuarium w Hiszpanii – Santiago de Compostela
 • koncert fado
 • bardzo dobre opinie Klientów
 • przedłuż wakacje w Portugalii

Atlantycka ślicznotka Code: FAOPORT

Route
699PLN
Dorośli: 2 2 posiłki Mon 21.06 – Mon 28.06.21
Itaka
 • Promocja LAST MINUTE LAST MINUTE

Atlantycka ślicznotka

 • Promocja LAST MINUTE LAST MINUTE
Code: FAOPORT
Description

1. DZIEŃ. ALGARVE
Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do Faro. Transfer do hotelu w regionie ALGARVE. Zakwaterowanie. Czas wolny, kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ. SINTRA - CABO DA ROCA - LIZBONA (trasa: ok. 350 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SINTRY – dawnej letniej rezydencji portugalskich monarchów, położonej w uroczej okolicy, wśród egzotycznych ogrodów i zalesionych wzgórz, wpisanej na listę UNESCO. Zwiedzanie Pałacu Narodowego, gdzie można podziwiać piękne dekoracje z płytek azulejos. Przejazd na najbardziej wysunięty na zachód punkt Europy – CABO DA ROCA. Przejazd do LIZBONY – stolicy Portugalii, która oczarowuje niepowtarzalną atmosferą. Spacer po centrum miasta: Plac Handlowy, główny deptak Lizbony – Rua Augusta, plac Rossio. Zakwaterowanie. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wieczór z muzyką fado połączony z kolacją. Fado, czyli tradycyjna portugalska pieśń będąca ważnym elementem kulturowej tożsamości, została wpisana w 2011 r. na Listę Dziedzictwa Niematerialnego UNESCO. Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ. LIZBONA - OBIDOS - ALCOBACA (trasa: ok. 150 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Belém, uroczej nabrzeżnej dzielnicy Lizbony, pełnej pomników portugalskiego złotego wieku. Zwiedzanie: klasztor Hieronimitów z zachwycającymi krużgankami, wpisany na listę UNESCO, będący arcydziełem sztuki menuelińskiej oraz przyległy kościoł z grobowcem Vasco da Gamy. Spacer po Belém podczas którego zobaczyć można: pomnik Odkryć Geograficznych, wzniesiony w pięćsetną rocznicę śmierci Henryka Żeglarza, i Wieżę Belém, jedną z wizytówek miasta. Przejazd do średniowiecznego miasteczka OBIDOS. Spacer po starym i pięknym portugalskim mieście, otoczonym XIV-wiecznymi murami obronnymi. Przejazd do ALCOBACA. Zwiedzanie jednego z najważniejszych zabytków Portugalii – klasztoru i kościoła Cystersów – największego w Portugalii. Kościół wpisany na listę UNESCO słynie z gotyckiej architektury, znajdują się tu grobowce nieszczęśliwych kochanków: króla Piotra I i Ines de Castro. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. PORTO - BRAGA - BOM JESUS DO MONTE (trasa: ok. 270 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PORTO, miasta niezwykłego i pełnego kontrastów, malowniczo położonego na wzgórzu nad rzeką Duero. Zwiedzanie: katedra, kościół św. Franciszka, dworzec São Bento. Spacer zabytkowym mostem króla Ludwika I, z którego roztaczają się piękne widoki na miasto. Spacer: Plac Aliados, kościół Kleryków z barokową dzwonnicą będącą wizytówką miasta Porto, księgarnia Lello & Irmao, ozdobione ceramicznymi płytkami kościoły Karmelitów i Karmelitanek. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs statkiem po rzece Duero. Wizyta w piwnicach, gdzie dojrzewają doskonałe portugalskie wina. Degustacja słynnego porto, mocnego i aromatycznego trunku, z którego produkcji słynie miasto. Przejazd do BRAGI, głównego ośrodka religijnego, nazywanego portugalskim Rzymem. Spacer po zabytkowym centrum. Zwiedzanie wielokrotnie przebudowywanej i bogatej stylowo katedry. Przejazd w okolice Bragi do najwspanialszego sanktuarium Portugalii – BOM JESUS DO MONTE. Zwiedzanie świątyni położonej na zboczu wzgórza, do której prowadzą wspaniałe barokowe schody. Święta Droga na szczyt składa się z trzech etapów, a całość symbolizuje duchową drogę wierzących do zbawienia. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. SANTIAGO DE COMPOSTELA (trasa: ok. 190 km)
Śniadanie. Przejazd do SANTIAGO DE COMPOSTELA w Hiszpanii - najważniejszego po Rzymie i Jerozolimie świętego miejsca dla chrześcijan. Średniowieczne centrum miasta zostało wpisane na listę UNESCO. Spacer po mieście: romańska katedra z grobem świętego Jakuba, Plac Złotników, plac Obradoiro, Hostal de los Reyes Catolicos z piękną fasadą w stylu plateresco, pełniący dawniej funkcję zajazdu i szpitala dla pielgrzymów. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. COIMBRA - TOMAR - FATIMA (trasa: ok. 425 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do COIMBRY, dawnej stolicy Portugalii, najstarszego centrum uniwersyteckiego. Zwiedzanie: najstarszy w kraju uniwersytet, założony w 1290 r., ze wspaniałą barokową biblioteką, wpisany na listę UNESCO; Stara Katedra – najwspanialsza romańska budowla w Portugalii; kościół św. Krzyża z arcydziełami sztuki rzeźbiarskiej renesansu. Przejazd do TOMAR, miasta założonego w XII w. przez templariuszy. Zwiedzanie klasztoru Zakonu Chrystusa Pana, wpisanego na listę UNESCO, który był siedzibą zakonu w Portugalii. Przejazd do FATIMY, ośrodka kultu maryjnego, celu licznych pielgrzymek. Spacer po Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny: Plac Pielgrzyma, bazylika z grobowcami bł. Łucji, Hiacynty, Franciszka, Kaplica Objawień. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja. Dla chętnych możliwość uczestniczenia w codziennej wieczornej modlitwie różańcowej i procesji ze świecami w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny. Powrót do hotelu, nocleg.

7. DZIEŃ. BATALHA - NAZARÉ - ALGARVE (trasa: ok. 350 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BATALHA. Zwiedzanie dominikańskiego opactwa Matki Boskiej Zwycięskiej, arcydzieła portugalskiego gotyku, wpisanego na listę UNESCO: kościół z kaplicą grobową Jana I i jego synów, klasztor ze wspaniałym krużgankiem i Grobem Nieznanego Żołnierza, Niedokończona Kaplica. Przejazd do NAZARÉ, najstarszego miejsca kultu maryjnego w Portugalii i wspaniałego kurortu nad Oceanem Atlantyckim, gdzie rybacy kultywują lokalne tradycje. Zwiedzanie kościółka na klifie, z którym wiąże się wiele legend. Odpoczynek nad oceanem, możliwość odwiedzenia miejscowych restauracyjek – wspaniała okazja do spróbowania słynnych portugalskich sardynek. Przejazd do hotelu w regionie ALGARVE, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu), transfer na lotnisko i bezpośredni przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, przejazd na lotnisko, transfer do wybranego hotelu.

7 noclegów w hotelach***/**** w miastach lub okolicy: 2 na Algarve, 1 w Lizbonie, 1 w Coimbrze, 2 w Bradze, 1 w Fatimie; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 6 kolacji • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, audio guide, lokalni przewodnicy i degustacja w Porto: ok. 160 EUR, opłata klimatyczna: ok. 2 EUR/os./noc w Lizbonie, ok. 2 EUR/os./noc w Porto, ok. 1,5 EUR/os./noc na wybrzeżu Algarve.
 2. Opłaty fakultatywne: wieczór z muzyką fado z kolacją: ok. 53 EUR; wymagane min. 20 osób; rejs po rzece Duero: ok. 15 EUR; wymagane min. 15 osób.
 3. W związku z wymaganą wcześniejszą rezerwacją i kupnem biletów do Centrum Uniwersyteckiego w Coimbrze, nie ma gwarancji wejścia do obiektów. W takiej sytuacji klienci otrzymają zwrot w wysokości ceny biletu.

5.4 /6
97% rated good or very good

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
Region information
Region gallery

Spain

Zielone wzgórza, smaczna kuchnia i bogata historia. Fenomen popularnej Hiszpanii, to nie tylko flamenco, kastaniety czy paella, to także słoneczna, pełna zabytków Andaluzja, miasto Gaudiego, Picassa i Miro – Barcelona i Madryt ze słynnym na całym świecie muzeum Prado. Zobacz to wszystko razem z nami!

Location on the map Route

Algarve • Sintra • Cabo da Roca • Lizbona • Obidos • Alcobaca • Porto • Braga • Bom Jesus do Monte • Santiago de Compostela • Coimbra • Tomar • Fatima • Batalha • Nazaré • Algarve

Piękna krajobrazowo i bogata w zabytki z listy UNESCO wycieczka po najciekawszych miejscach słynnej z urody Portugalii. Na trasie urokliwa Lizbona, Sintra z przepięknymi rezydencjami i tajemniczymi zamkami; Coimbra, gdzie starożytność łączy się z teraźniejszością. W Porto, mieście o niepowtarzalnej atmosferze, będzie czas na degustację słynnego trunku. W programie najważniejsze ośrodki życia religijnego Portugalii i Hiszpanii, w tym słynne sanktuaria: Santiago de Compostela, Fatima i Bom Jesus do Monte. Planując wyjazd, warto pomyśleć o wypoczynku po zwiedzaniu i wybrać hotel z bogatej oferty wczasowej ITAKI na znanym z cudownych plaż wybrzeżu Algarve. Łączna trasa w Portugalii i Hiszpanii: ok. 1700 km. W 2019 r. wycieczka otrzymała ŻAGIEL ITAKI za atrakcyjny program.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ. ALGARVE
Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do Faro. Transfer do hotelu w regionie ALGARVE. Zakwaterowanie. Czas wolny, kolacja, nocleg.
2. DZIEŃ. SINTRA - CABO DA ROCA - LIZBONA (trasa: ok. 350 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SINTRY – dawnej letniej rezydencji portugalskich monarchów, położonej w uroczej okolicy, wśród egzotycznych ogrodów i zalesionych wzgórz, wpisanej na listę UNESCO. Zwiedzanie Pałacu Narodowego, gdzie można podziwiać piękne dekoracje z płytek azulejos. Przejazd na najbardziej wysunięty na zachód punkt Europy – CABO DA ROCA. Przejazd do LIZBONY – stolicy Portugalii, która oczarowuje niepowtarzalną atmosferą. Spacer po centrum miasta: Plac Handlowy, główny deptak Lizbony – Rua Augusta, plac Rossio. Zakwaterowanie. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wieczór z muzyką fado połączony z kolacją. Fado, czyli tradycyjna portugalska pieśń będąca ważnym elementem kulturowej tożsamości, została wpisana w 2011 r. na Listę Dziedzictwa Niematerialnego UNESCO. Powrót do hotelu, nocleg.
3. DZIEŃ. LIZBONA - OBIDOS - ALCOBACA (trasa: ok. 150 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Belém, uroczej nabrzeżnej dzielnicy Lizbony, pełnej pomników portugalskiego złotego wieku. Zwiedzanie: klasztor Hieronimitów z zachwycającymi krużgankami, wpisany na listę UNESCO, będący arcydziełem sztuki menuelińskiej oraz przyległy kościoł z grobowcem Vasco da Gamy. Spacer po Belém podczas którego zobaczyć można: pomnik Odkryć Geograficznych, wzniesiony w pięćsetną rocznicę śmierci Henryka Żeglarza, i Wieżę Belém, jedną z wizytówek miasta. Przejazd do średniowiecznego miasteczka OBIDOS. Spacer po starym i pięknym portugalskim mieście, otoczonym XIV-wiecznymi murami obronnymi. Przejazd do ALCOBACA. Zwiedzanie jednego z najważniejszych zabytków Portugalii – klasztoru i kościoła Cystersów – największego w Portugalii. Kościół wpisany na listę UNESCO słynie z gotyckiej architektury, znajdują się tu grobowce nieszczęśliwych kochanków: króla Piotra I i Ines de Castro. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
4. DZIEŃ. PORTO - BRAGA - BOM JESUS DO MONTE (trasa: ok. 270 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PORTO, miasta niezwykłego i pełnego kontrastów, malowniczo położonego na wzgórzu nad rzeką Duero. Zwiedzanie: katedra, kościół św. Franciszka, dworzec São Bento. Spacer zabytkowym mostem króla Ludwika I, z którego roztaczają się piękne widoki na miasto. Spacer: Plac Aliados, kościół Kleryków z barokową dzwonnicą będącą wizytówką miasta Porto, księgarnia Lello & Irmao, ozdobione ceramicznymi płytkami kościoły Karmelitów i Karmelitanek. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs statkiem po rzece Duero. Wizyta w piwnicach, gdzie dojrzewają doskonałe portugalskie wina. Degustacja słynnego porto, mocnego i aromatycznego trunku, z którego produkcji słynie miasto. Przejazd do BRAGI, głównego ośrodka religijnego, nazywanego portugalskim Rzymem. Spacer po zabytkowym centrum. Zwiedzanie wielokrotnie przebudowywanej i bogatej stylowo katedry. Przejazd w okolice Bragi do najwspanialszego sanktuarium Portugalii – BOM JESUS DO MONTE. Zwiedzanie świątyni położonej na zboczu wzgórza, do której prowadzą wspaniałe barokowe schody. Święta Droga na szczyt składa się z trzech etapów, a całość symbolizuje duchową drogę wierzących do zbawienia. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
5. DZIEŃ. SANTIAGO DE COMPOSTELA (trasa: ok. 190 km)
Śniadanie. Przejazd do SANTIAGO DE COMPOSTELA w Hiszpanii - najważniejszego po Rzymie i Jerozolimie świętego miejsca dla chrześcijan. Średniowieczne centrum miasta zostało wpisane na listę UNESCO. Spacer po mieście: romańska katedra z grobem świętego Jakuba, Plac Złotników, plac Obradoiro, Hostal de los Reyes Catolicos z piękną fasadą w stylu plateresco, pełniący dawniej funkcję zajazdu i szpitala dla pielgrzymów. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
6. DZIEŃ. COIMBRA - TOMAR - FATIMA (trasa: ok. 425 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do COIMBRY, dawnej stolicy Portugalii, najstarszego centrum uniwersyteckiego. Zwiedzanie: najstarszy w kraju uniwersytet, założony w 1290 r., ze wspaniałą barokową biblioteką, wpisany na listę UNESCO; Stara Katedra – najwspanialsza romańska budowla w Portugalii; kościół św. Krzyża z arcydziełami sztuki rzeźbiarskiej renesansu. Przejazd do TOMAR, miasta założonego w XII w. przez templariuszy. Zwiedzanie klasztoru Zakonu Chrystusa Pana, wpisanego na listę UNESCO, który był siedzibą zakonu w Portugalii. Przejazd do FATIMY, ośrodka kultu maryjnego, celu licznych pielgrzymek. Spacer po Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny: Plac Pielgrzyma, bazylika z grobowcami bł. Łucji, Hiacynty, Franciszka, Kaplica Objawień. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja. Dla chętnych możliwość uczestniczenia w codziennej wieczornej modlitwie różańcowej i procesji ze świecami w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny. Powrót do hotelu, nocleg.
7. DZIEŃ. BATALHA - NAZARÉ - ALGARVE (trasa: ok. 350 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BATALHA. Zwiedzanie dominikańskiego opactwa Matki Boskiej Zwycięskiej, arcydzieła portugalskiego gotyku, wpisanego na listę UNESCO: kościół z kaplicą grobową Jana I i jego synów, klasztor ze wspaniałym krużgankiem i Grobem Nieznanego Żołnierza, Niedokończona Kaplica. Przejazd do NAZARÉ, najstarszego miejsca kultu maryjnego w Portugalii i wspaniałego kurortu nad Oceanem Atlantyckim, gdzie rybacy kultywują lokalne tradycje. Zwiedzanie kościółka na klifie, z którym wiąże się wiele legend. Odpoczynek nad oceanem, możliwość odwiedzenia miejscowych restauracyjek – wspaniała okazja do spróbowania słynnych portugalskich sardynek. Przejazd do hotelu w regionie ALGARVE, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu), transfer na lotnisko i bezpośredni przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, przejazd na lotnisko, transfer do wybranego hotelu.

ŚWIADCZENIA: 7 noclegów w hotelach***/**** w miastach lub okolicy: 2 na Algarve, 1 w Lizbonie, 1 w Coimbrze, 2 w Bradze, 1 w Fatimie; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 6 kolacji • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, audio guide, lokalni przewodnicy i degustacja w Porto: ok. 160 EUR, opłata klimatyczna: ok. 2 EUR/os./noc w Lizbonie, ok. 2 EUR/os./noc w Porto, ok. 1,5 EUR/os./noc na wybrzeżu Algarve.
 2. Opłaty fakultatywne: wieczór z muzyką fado z kolacją: ok. 53 EUR; wymagane min. 20 osób; rejs po rzece Duero: ok. 15 EUR; wymagane min. 15 osób.
 3. W związku z wymaganą wcześniejszą rezerwacją i kupnem biletów do Centrum Uniwersyteckiego w Coimbrze, nie ma gwarancji wejścia do obiektów. W takiej sytuacji klienci otrzymają zwrot w wysokości ceny biletu.
Location on the map
Reviews (1154)

Overall rating

5.4/6

Customers have awarded:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
97%
naszych klientów poleca ten hotel!
 • 5.4
 • 5.5
 • 4.5
 • 5.2
 • 5.1
 • 4.9

Show reviews from:

5/6
50+ lat, Groups of friends october 2019
Jestem bardzo zadowolony z wycieczki. expand
Jestem bardzo zadowolony z wycieczki.
 • 6
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
collapse
5/6
50+ lat, Solo october 2019
Ciekawa, zawierająca możliwość poznania wielu historycznie ciekawych obiektów . expand
Ciekawa, zawierająca możliwość poznania wielu historycznie ciekawych obiektów .
 • 5
 • 4
 • 2
 • 5
 • 6
collapse
6/6
50+ lat, Solo october 2019
Witam ,na objazdówce byłam pierwszy raz ,zwykle podróżuję sama i trochę obawiałam się tego ,że na tzw siusiu ,będzie zbyt mało czasu .Już od samego początku miło się zaskoczyłam ,bo kiedy tylko (...) expand
Witam ,na objazdówce byłam pierwszy raz ,zwykle podróżuję sama i trochę obawiałam się tego ,że na tzw siusiu ,będzie zbyt mało czasu .Już od samego początku miło się zaskoczyłam ,bo kiedy tylko wysiadłam z samolotu na lotnisku poczułam opiekę pięknych i przemiłych Pań pilotek ITAKI i tak było do końca wycieczki .W hotelu przywitała nas bardzo konkretna Pani Agnieszka,która ,jak się okazało ,była nasza przewodniczką po tym pięknym kraju ,jak również w Santiago . Każdego dnia pokonywaliśmy całkiem spore odległości i w tym czasie nasza Agnieszka przepięknie, z dowcipem opowiadała różne historie związane z każdym miejscem ,które danego dnia odwiedzaliśmy .Opowieści były tak obrazowe ,że można było z łatwością przenieść się do czasów , o których akurat była mowa.Jeśli zaś chodzi o jedzenie i hotele ,to mogę powiedzieć ,że standard hoteli w których nocowaliśmy był wysoki ,jeśli zaś chodzi o jedzenie ,to trochę brakowało mi "zielonego".Ale, co tam jedzenie !!!! Jeszcze krótko na temat tzw "siusiu".Zawsze ,kiedy planowane były przerwy ,było sporo czasu na siku ,kawę i papierosa . Z ochotą wybiorę się z ITAKĄ na następną imprezę ,może będą to INDIE ,bo właśnie tam teraz będzie pilotowała Pani Agnieszka pozdrawiam i dziękuję, Ela
 • 6
 • 3
 • 6
 • 6
 • 6
collapse
5/6
50+ lat, Couples october 2019
Wycieczka z ambitnym i bardzo bogatym programem , ciekawa . Bogata i bardzo rzetelna wiedza przewodnika - pilota , przekazywana ciekawie i w röżnych formach . Pilotka niestety nie (...) expand
Wycieczka z ambitnym i bardzo bogatym programem , ciekawa . Bogata i bardzo rzetelna wiedza przewodnika - pilota , przekazywana ciekawie i w röżnych formach . Pilotka niestety nie starała się zintegrować grupy . Wycieczka udana szkoda że nie było zapewnionej możliwości głosowania .
 • 6
 • 5
 • 4
 • 4
 • 4
collapse
6/6
50+ lat, Couples october 2019
Jestem bardzo zadowolona z wycieczki. Program wycieczki spełnił moje oczekiwania odnośnie do niemal pełnej informacji o miejscach , które zwiedzaliśmy. Całości satysfakcji dopełnił znakomity (...) expand
Jestem bardzo zadowolona z wycieczki. Program wycieczki spełnił moje oczekiwania odnośnie do niemal pełnej informacji o miejscach , które zwiedzaliśmy. Całości satysfakcji dopełnił znakomity pilot naszej grupy, Pani Agnieszka, jak też znakomity kierowca autokaru - Carlos. Pani Agnieszka w sposób niezwykle profesjonalny wykonała funkcję pilota we wszystkich aspektach specyfiki pracy takiej osoby. Doskonała organizacja zwiedzania, znajomość trasy i bardzo elastyczne podejście w każdym calu w przypadku nadzwyczjnych okoliczności. Ponadto bardzo ciekawie i wyczerpująco wykonała również funkcję przewodnika, zapoznając nas z historią, zabytkami i współczesną Portugalią. Natomiast w odniesieniu do kierowcy autokaru proganę zaznaczyć jego płynną, bezpieczną jazdę oraz życzliwość i uprzejmość jak też ciągły uśmiech na twarzy.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
collapse
6/6
50+ lat, Couples october 2019
Wycieczka warta polecenia. expand
Wycieczka warta polecenia.
 • 6
 • 6
 • 4
 • 6
 • 6
collapse
5/6
41-50 lat, Solo october 2019
no description expand
no description
 • 5
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
collapse
6/6
50+ lat, Couples october 2019
Sprawna organizacja trochę za mało degustacji potraw, wina i owoców morza kościoły kościoły kościoły. Bardzo wysokie kompetencje, wiedza Pani Agnieszki super przewodnik. Udany wyjazd expand
Sprawna organizacja trochę za mało degustacji potraw, wina i owoców morza kościoły kościoły kościoły. Bardzo wysokie kompetencje, wiedza Pani Agnieszki super przewodnik. Udany wyjazd
 • 6
 • 4
 • 2
 • 5
 • 5
collapse
6/6
50+ lat, Couples september 2019
Całość wyjazdu oceniam bardzo wysoko. Bardzo dobra praca pilotki Pani Agnieszki we wszystkich aspektach. W programie może za dużo było kościołów choć wszystkie były warte zobaczenia. Dłuższy (...) expand
Całość wyjazdu oceniam bardzo wysoko. Bardzo dobra praca pilotki Pani Agnieszki we wszystkich aspektach. W programie może za dużo było kościołów choć wszystkie były warte zobaczenia. Dłuższy mógłby być czas wolny bo zjedzenie czegoś w restauracjach nigdy nie wiadomo jak dużo czasu zabierze. Polecam wszystkim "Atlantycką Ślicznotkę"
 • 6
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
collapse
6/6
41-50 lat, Couples september 2019
Bogata w program. Wycieczka wspaniała , bardzo bogaty program zwiedzania. Pani Agnieszka z pasją i pełnym profesjonalizmem prowadziła grupę. Byliśmy z żoną pierwsz raz w Portugali i jesteśmy (...) expand
Bogata w program. Wycieczka wspaniała , bardzo bogaty program zwiedzania. Pani Agnieszka z pasją i pełnym profesjonalizmem prowadziła grupę. Byliśmy z żoną pierwsz raz w Portugali i jesteśmy bardzo zadowoleni. Polecam
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
collapse
4/6
50+ lat, Couples september 2019
Wycieczka bardzo dobra, dużo miejsc do oglądania, pilot merytorycznie i organizacyjnie przygotowany, natomiast zastrzeżenia budzą godziny wylotu i przylotu - grupa Warszawska, o których (...) expand
Wycieczka bardzo dobra, dużo miejsc do oglądania, pilot merytorycznie i organizacyjnie przygotowany, natomiast zastrzeżenia budzą godziny wylotu i przylotu - grupa Warszawska, o których uczestnik dowiaduje się po zakupie wycieczki, dla tej grupy wycieczka trwała 6 dni a nie jak w programie 8 dni.
 • 6
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
collapse
6/6
50+ lat, Solo september 2019
Czas wycieczki wypełniony w rozsądny sposób. Jest zwiedzanie w grupie i samodzielne plątanie się po zwiedzanych miejscach. Grupa z Katowic mogłaby mieć szansę na wyskok nad morze w pierwszy (...) expand
Czas wycieczki wypełniony w rozsądny sposób. Jest zwiedzanie w grupie i samodzielne plątanie się po zwiedzanych miejscach. Grupa z Katowic mogłaby mieć szansę na wyskok nad morze w pierwszy dzień. Chodzi o informację i organizację przejazdu z hotelu do Caveiro. Wycieczka daje pojęcie co można znaleźć w Portugalii.
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
collapse
5/6
50+ lat, Couples september 2019
Piękna trasa wycieczka dobrze zorganizowana profesjonalny pilot dobre hotele wygodny autokar expand
Piękna trasa wycieczka dobrze zorganizowana profesjonalny pilot dobre hotele wygodny autokar
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
collapse
5/6
31-40 lat, Solo september 2019
Bogaty program, piękne widoki, ciekawe historie, pyszne jedzenie, fajni ludzie. Dla mnie w sam raz. Jak na tygodniowy wyjazd, zwiedziliśmy naprawdę sporo miejsc (m.in. Lizbona, Porto, Bom Jesus, (...) expand
Bogaty program, piękne widoki, ciekawe historie, pyszne jedzenie, fajni ludzie. Dla mnie w sam raz. Jak na tygodniowy wyjazd, zwiedziliśmy naprawdę sporo miejsc (m.in. Lizbona, Porto, Bom Jesus, Nazare, Tomar). Jedzenie bogate, śniadania typowo na słodko. Brakowało mi przy śniadaniach dodatku warzyw lub na przykład jajecznicy (czy chociażby parówek, czegokolwiek poza wędlinami). Zwykłe pomidory i ogórki oraz jajko sadzone dostaliśmy chyba tylko w Fatimie. Chociaż dobrego jedzenia było naprawdę sporo (zwłaszcza słodkich bułeczek, croissantów, babeczek, dżemów (trafił się nawet dżem z pomidorów)). Kolacje późne, ale jeśli chodzi o zawartość, nie mam zastrzeżeń. Pogoda w kratkę. Lizbona przywitała nas deszczem. Rozpogodziło się dopiero w drugiej połowie dnia. Podobnie w Porto. Na szczęście przy rejsie po rzece Douro słońce ciągle na nas spoglądało, więc wycieczka była bardzo przyjemna (jakieś 98% uczestników wybrało się na tę wycieczkę fakultatywną). W Porto degustacja Porto poprawiła nam humor. Wieczór (kolacja) z Fado z wstawkami humorystycznymi dla turystów (no i kazali nam śpiewać refreny, na początku tzw. uniwersalne "laj" "laj" "laj", potem ambitniej). Jedzenie bardzo dobre (polecam dorsza - bacalhau). Przystawki (oliwki, pasty np. z tuńczyka) w bardzo małych ilościach (jedna mała porcja na kilka osób). W Nazare dzięki wcześniejszemu ostrzeżeniu od pilotki, odmówiłyśmy przystawek (noł noł). Portugalczycy mają w zwyczaju przynosić przystawki przed daniem właściwym, zostawić na stole i nie powiedzieć, że to nie jest darmowa degustacja. A potem tylko płacz i płać (nie tym razem). Tempo zwiedzania w sam raz jak na taki typ wycieczki, pilotka ma dar do opowiadania ciekawych historii. Polecam wycieczkę!
 • 6
 • 6
 • 6
 • 5
 • 5
collapse
5/6
50+ lat, Couples september 2019
no description expand
no description
 • 5
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
collapse
5/6
50+ lat, Couples september 2019
Wyjazd dobrze zorganizowany. Wyżywienie na średnim poziomie, brak warzyw na śniadaniach. Pilotka wycieczki , jeżeli chodzi o przekazywane informacje bardzo kompetentna, natomiast miałam (...) expand
Wyjazd dobrze zorganizowany. Wyżywienie na średnim poziomie, brak warzyw na śniadaniach. Pilotka wycieczki , jeżeli chodzi o przekazywane informacje bardzo kompetentna, natomiast miałam wrażenie, że nie bardzo lubi turystów. Wyjazd bardzo intensywny, ciekawy.
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
collapse
6/6
50+ lat, Couples september 2019
Świetny program wycieczki , bogata kulturowo, historycznie i krajobrazowo , pilot wycieczki o bardzo bogatej wiedzy tematycznej . Niestety pani Daria trochę ignorowala grupę w czasie wolnym , (...) expand
Świetny program wycieczki , bogata kulturowo, historycznie i krajobrazowo , pilot wycieczki o bardzo bogatej wiedzy tematycznej . Niestety pani Daria trochę ignorowala grupę w czasie wolnym , można powiedzieć ze to bylo niekulturalne , wystarczyło powiedzieć dzień dobry , lub zamienić drobne słowo uprzejmości. Niemniej to był jedyny minus. Poza tym wycieczka SUPER, polecam ja wszystkim znajomym
 • 6
 • 4
 • 4
 • 6
 • 6
collapse
6/6
50+ lat, Groups of friends september 2019
Opinia generalnie dobra, organizacja dobra, poszczególne elementy opisałem punktami. Pilotka merytorycznie bardzo dobra, jej mankament to jak gdyby izolowanie się od uczestników wycieczki. To że (...) expand
Opinia generalnie dobra, organizacja dobra, poszczególne elementy opisałem punktami. Pilotka merytorycznie bardzo dobra, jej mankament to jak gdyby izolowanie się od uczestników wycieczki. To że jest nadmiernie asertywna, można zrozumieć ale to, że nie odpowiadała na zwykle "dzień dobry" to jest wręcz karygodne, macie z nią kontakt i spróbujcie zmienić jej stosunek do "wycieczkowiczów". Mankamentem są także zestawy słuchawkowe, odbiorniki OK ale mikrofon pilotki powinien być zdecydowanie lepszy (wielokierunkowy i bardziej odporny na podmuchy wiatru). Pilotka musiała mieć mikrofon stale przed ustami co nie było możliwe przy ruchach jej głowy. Jeśli chodzi o wyżywienie to odczuwalny dla Polaków jest brak warzyw przy śniadaniach, generalnie nie było jednak źle.
 • 6
 • 5
 • 4
 • 6
 • 6
collapse
5/6
50+ lat, Couples september 2019
Program bardzo dobry. Pilotka z dużą wiedzą, ale jako opiekun wycieczki średnia expand
Program bardzo dobry. Pilotka z dużą wiedzą, ale jako opiekun wycieczki średnia
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 4
collapse
6/6
50+ lat, Couples september 2019
Program rozbudowany i obejmujący dozo miejsc robiących niesamowite wrażenie, Pani przewodnik tak ciekawie opowiadała, ze jeszcze dzisiaj wyszukuje w necie szczegóły o odwiedzanych miejscach (...) expand
Program rozbudowany i obejmujący dozo miejsc robiących niesamowite wrażenie, Pani przewodnik tak ciekawie opowiadała, ze jeszcze dzisiaj wyszukuje w necie szczegóły o odwiedzanych miejscach ,by nadal delektować się pięknem Portugalii i utrwalić cudne doznana i wiedzę przekazaną w pięknej formie i z duża dozą ekspresji przez Panią Agnieszkę, która znakomicie panowała nad liczna grupą,przekazała dużo wiedzy ,klimatów ,smaków i zapachów odwiedzanych miejsc. Wszystko było fajne-logistyka, kierowca, program- super. Wszyscy jednak marzyli o tak prozaicznej rzeczy-warzywka, zwykłe pomidory czy ogórki do posiłków- i już byłoby ekstra. Jednak sama wędlina i ser nie 'przyjmują się" Chociaż troszkę ketchupu ! No i w kraju pysznej kawy-lurka i powolne ekspresy i kolejka po płyn podobny do kawy. Pozytywy przewyższają brak warzyw do posiłków. Pomimo że była to objazdówka, nie czuło się zmęczenia- tylko apetyt na dalsze zwiedzanie,Wycieczkę polecam gorąco! Itaka w roli organizatora spisała się znakomicie. Pani pilot, pomimo specyficznego tempa Portugalczyków-potrafiła tak wygospodarować czas ,by zrealizować program i byśmy zdążyli zjeść bez niepotrzebnego stresu. To były fajne wakacje!
 • 6
 • 5
 • 3
 • 5
 • 5
collapse
5/6
50+ lat, Couples september 2019
bardzo miła i pasjonująca , ciekawa w zabytki wycieczka. super, dużo wrażeń, będę polecała innym , tylko można by pokusić się na lepsze warunki hotelowe i wyżywienie, które było jednostajne bez (...) expand
bardzo miła i pasjonująca , ciekawa w zabytki wycieczka. super, dużo wrażeń, będę polecała innym , tylko można by pokusić się na lepsze warunki hotelowe i wyżywienie, które było jednostajne bez dodatków takich jak regionalne warzywa , sery, owoce.
 • 5
 • 3
 • 3
 • 4
 • 4
collapse
6/6
50+ lat, Couples september 2019
Bardzo ciekawa i udana wycieczka. Ciekawa trasa wycieczki, zwiedzanie bardzo interesujących miejsc, bardzo dobry pilot wycieczki ( z dużą wiedzą, ciekawie opowiadający o zwiedzanych miejscach) expand
Bardzo ciekawa i udana wycieczka. Ciekawa trasa wycieczki, zwiedzanie bardzo interesujących miejsc, bardzo dobry pilot wycieczki ( z dużą wiedzą, ciekawie opowiadający o zwiedzanych miejscach)
 • 6
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
collapse
6/6
50+ lat, Couples september 2019
Super zorganizowane trasy zwiedzania .Pani Daria z ogromną wiedzą i wspaniałym przekazem o zwiedzanych miejscach. Hotele w centrum miast co jest rzadkością w innych biurach podróży .Reasumując (...) expand
Super zorganizowane trasy zwiedzania .Pani Daria z ogromną wiedzą i wspaniałym przekazem o zwiedzanych miejscach. Hotele w centrum miast co jest rzadkością w innych biurach podróży .Reasumując bardzo gorąco polecam. Polecam
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
collapse
6/6
41-50 lat, Couples september 2019
Wycieczka była rewelacyjna : bogaty i intensywny program . Pani przewodnik Daria bardzo ciekawie opowiadała o tym co zwiedzaliśmy a nawet w czasie dłuższych przejazdów puszczała w autobusie (...) expand
Wycieczka była rewelacyjna : bogaty i intensywny program . Pani przewodnik Daria bardzo ciekawie opowiadała o tym co zwiedzaliśmy a nawet w czasie dłuższych przejazdów puszczała w autobusie interesujące filmy związane z odwiedzanymi miejscami. Pomimo tego że program był tak napięty mieliśmy też zawsze chwile czasu wolnego. Super wycieczka .
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
collapse
4/6
41-50 lat, Solo september 2019
Bardzo kompetentny przewodnik z dużą wiedzą aczkolwiek opieka rezydenta niewystarczająca, zbyt długie trasy autokarowe w porównaniu do odwiedzanych miejsc, zbyt mało czasu na miejsca ciekawe (...) expand
Bardzo kompetentny przewodnik z dużą wiedzą aczkolwiek opieka rezydenta niewystarczająca, zbyt długie trasy autokarowe w porównaniu do odwiedzanych miejsc, zbyt mało czasu na miejsca ciekawe przyrodniczo i krajobrazowo, część objazdowa dosyć męcząca aczkolwiek ciekawa pod względem zabytkow. Trasa wymagająca odporności fizycznej, zwłaszcza w upale, ciekawe obiekty do zwiedzania zwłaszcza zabytki, zbyt mało czasu wolnego że względu na napięty program, zbyt dużo czasu spędzonego w autokarze, aczkolwiek trasa bardzo ciekawa, dużo faktów historycznych. Jestem pod wrażeniem zwłaszcza krajobrazów, zachwyciła mnie Lizbona i Porto oraz szczególnie Fatima
 • 4
 • 4
 • 4
 • 2
 • 3
collapse

Offer details

Twój wybór wczasów

Atlantycka ślicznotka

WYCIECZKA OBJAZDOWA
zmień wariant wakacji
 • Own transport
Select
939 Gbp
You Save: 241 GBP
Adult
699gbp
Total amount sprawdź szczegóły ceny 1 397 gbp razem
You Save 241 GBP
Book now
You will proceed to a secure booking process
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter