phone mobile heart logo Flag of Belarus airplane
>Jak rezerwować?>Linie lotnicze>

Travel Service

Travel Service (QS), Travel Service Polska (TVP) - czeska linia lotnicza założona w 1997 roku, posiada flotę liczącą 43 samoloty, głównie są to samoloty typu Boeing 737-800, 737-700, Airbus 320.

Bagaż główny

Waga: 20 kg
Dzieci do 2 lat: 0 kg
Wymiary: długość 1 boku max. 150 cm, suma trzech wymiarów max. 250 cm

Bagaż podręczny

Waga: 5 kg
Dzieci do 2 lat: 0 kg
Wymiary: 56 x 45 x 25 cm

UWAGA! wyjątek stanowi przelot na trasach:

W trosce o bezpieczeństwo podróżnych obowiązuje całkowity zakaz wnoszenia urządzeń Samsung Galaxy Note 7 na pokład samolotów linii Travel Service (ma to związek z przypadkami samozapłonu baterii w tych urządzeniach). Zakaz dotyczy zarówno bagażu podręcznego jak i bagażu rejestrowanego (nadawanego do luków bagażowych).

Warszawa Lanzarote : 15kg
Katowice Lanzarote : 15kg
Poznań Lanzarote : 15kg
Wrocław Lanzarote : 15kg
Warszawa Wyspy Zielonego Przylądka : 15kg
Warszawa Zjednoczone Emiraty Arabskie : 15kg
Katowice Zjednoczone Emiraty Arabskie : 15kg

Nadbagaż

Opłata za przekroczenie limitu wagowego wynosi 6 EUR/8 USD za każdy dodatkowy 1 kg. Waga jednej sztuki bagażu nie może przekroczyć 32 kg.

Zobacz jaki sprzęt sportowy również podlega opłacie
 • rower, hulajnoga
 • wyposażenie narciarskie - tj. para nart (łącznie z kijkami) lub 1 snowboard oraz buty narciarskie (snowboardowe)
 • sprzęt do nurkowania np. butla z wyposażeniem, para płetw, maska, pianka, głębokościomierz itp. (wyposażenie do snorklingu, tj. 1 okulary, rurka, 1 para płetw nie jest traktowane jako sprzęt do nurkowania)
 • wyposażenie do windsurfingu - tj. 1 deska z żaglem i 1 masztem
 • kiteboard + kite
 • deska surfingowa
 • wyposażenie do gry w golfa
 • wędki
 • spadochron, paralotnia, lotnia

UWAGA!

Wymieniony sprzęt sportowy nie wchodzi w skład bezpłatnego limitu bagażu rejestrowanego. W wyjątkowych przypadkach przewoźnik ma prawo odmówić przewozu sprzętu sportowego z powodu ograniczonej pojemności luku bagażowego oraz z uwagi na wyważenie samolotu. W przypadku chęci nadania wymienionego sprzętu sportowego, pasażer jest zobowiązany do uiszczenia opłaty za nadbagaż - niezależnie od tego czy wykorzystuje swój bezpłatny limit bagażu czy nie. Przewóz nadbagażu podlega opłatom zgodnie z Tabelą Opłat Dodatkowych.


Catering

Na lotach krótkodystansowych: catering nie jest serwowany, natomiast podczas przelotu personel pokładowy oferuje możliwość zakupu przekąsek i napojów.
Na lotach długodystansowych: szczegółowe informacje o cateringu znajdują się w sekcji Loty długodystansowe.


Klasa komfort

Podnieś standard swojej podróży, wybierz Klasę Komfort i ciesz się przywilejami:

 • wolne miejsce pomiędzy dwoma pasażerami korzystającymi z tej usługi
 • siedzenia w przedniej części samolotu (bez możliwości wyboru konkretnego miejsca)
 • catering: ciepły lub zimny posiłek w zależności od pory dnia, 7 napojów bezalkoholowych, 7 napojów alkoholowych (do wyboru: białe wino, czerwone wino, piwo, whisky, rum, wódka, koniak, gin)
 • dodatkowe 10 kg bagażu rejestrowanego na osobę (z wyjątkiem rejsów, na których obowiązuje zmniejszony limit bagażu)
 • z Klasy Komfort mogą skorzystać tylko osoby podróżujące w parze (lub w parzystej grupie)
 • cena za podróż w Klasie Komfort (w dwie strony) - 990 PLN/os.

Klasa Komfort dostępna jest na wybranych przelotach, aby sprawdzić możliwości rezerwacji prosimy o kontakt ze sprzedawcą.


Odprawa

Obowiązują bezbiletowe odprawy paszportowo-bagażowe na rejsach realizowanych przez linię Travel Service.

Klienci wylatujący zarówno z Polski, jak i z miejsca wypoczynku, powinni na lotnisku kierować się od razu do stanowiska check-in, gdzie bez biletu, zostaną odprawieni na podstawie właściwego dokumentu tożsamości i otrzymają karty pokładowe.
Jednocześnie informujemy, że podczas każdej odprawy pozostaje do Państwa dyspozycji nasz przedstawiciel na stanowisku Itaki w Polsce oraz rezydent w destynacji.
Przypominamy również, że uczestnicy wyjazdów do Tunezji są zobowiązani do odbioru voucheru hotelowego przed wylotem z Polski u przedstawiciela Itaki na lotnisku (miejsce odbioru biletów).


Loty długodystansowe

Loty długodystansowe z Warszawy na Zanzibar (ZNZ), Kubę (SNU), Dominikanę (PUJ) i do Tajlandii (KBV) będą realizowane samolotem typu Airbus A330 (lot bezpośredni).
Odprawa zaczyna się na 3h i kończy 1h przed planowanym lotem.
Bezpłatny catering wliczony w cenę. Istnieje możliwość zamówienia posiłków bezglutenowych, wegetariańskich lub dla diabetyków. Prosimy o zgłoszenie tej prośby do sprzedawcy najpóźniej na 3 dni robocze przed wylotem.

 • 20 kg (bagaż rejestrowany)
 • 5 kg (bagaż podręczny)

 • fotele w rzędach w układzie 3-3-3 oraz 2-3-2 (w części ogonowej)
 • pochylenie fotela regulowane w zakresie ok. 12 centymetrów (15 stopni)
 • szerokość fotela (łącznie z podłokietnikami) ok. 46 cm
 • odległość między fotelami ok. 78 cm
 • indywidualny system rozrywki pokładowej w języku polskim (dubbing lub napisy) z monitorami o przekątnej 9 cali
 • słuchawki płatne dodatkowo 2 EUR
 • catering:
  Serwis 1: danie gorące śniadaniowe bądź kanapka, woda lub kawa/herbata – serwis do posiłku
  Serwis 2: danie gorące lunchowe bądź kanapka, woda lub kawa/herbata – serwis do posiłku
 • tylko 12 miejsc!
 • fotele w dwóch rzędach w układzie 2-2-2
 • bagaż główny 30kg
 • priorytetowa odprawa
 • pochylenie fotela regulowane w zakresie ok. 18 centymetrów (20 stopni)
 • szerokość fotela (łącznie z podłokietnikami) ok. 70 cm
 • odległość między fotelami ok. 90 cm
 • indywidualny system rozrywki pokładowej w języku polskim (dubbing lub napisy) z monitorami o przekątnej 12 cali i bezpłatnymi słuchawkami
 • koce i poduszki
 • zestaw podróżny (szczoteczka i pasta do zębów, skarpety, zatyczki do uszu, opaska na oczy)
 • catering o podwyższonym standardzie:
  Serwis 1: przystawka, sałata z dressingiem, danie gorące (drób lub czerwone mięso), deser.
  Serwis 2: przystawka, danie gorące bezmięsne, owoc, wafelek
  Napoje alkoholowe: wino białe, wino czerwone, wódka , whisky, koniak, piwo – serwis do posiłków (1 rodzaj alkoholu do wyboru) oraz 1 między posiłkami
  Napoje bezalkoholowe (bez ograniczeń): soki, napoje gazowane, herbata, kawa, mleko
 • Business Lounge w Polsce oraz w destynacjach, z wyjątkiem powrotu z Kuby (SNU).

Podróż z dziećmi
Dokument dla dziecka

Każde dziecko musi posiadać ważny dokument tożsamości – paszport (poza Unią Europejską musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu) lub dowód osobisty. Informacje o tym, który z dokumentów uprawnia do wjazdu do danego kraju można znaleźć na stronie wybranego hotelu w zakładce „mapa i informacje o regionie” na www.itaka.pl.


Bagaż dla dziecka

Dziecku do 2 roku życia w przypadku linii Travel Service nie przysługuje bagaż rejestrowany ani podręczny. Dziecku, które ukończyło 2 lata, przysługuje taki sam bagaż jak osobie dorosłej (zgodnie z informacjami na umowie).


Wózek

Bezpłatnie można zabrać każdy rodzaj wózka dla dziecka. Wózek należy zgłosić oraz podczas odprawy bagażowej i można go oddać od razu, razem z walizką albo przekazać pracownikowi lotniska dopiero na płycie lotniska/w rękawie, przed wejściem do samolotu. Wózek oddawany jest najczęściej tuż po opuszczeniu pokładu samolotu lub należy go odebrać na taśmie razem z bagażem (w zależności od lotniska).


Jedzenie dla dziecka

Na czas lotu można zabrać jedzenie dla dziecka w bagażu podręcznym w ilościach odpowiednich do czasu przelotu. Ilość płynów ograniczona jest standardowo do pojemności 100 ml (do 10 szt., całkowita zsumowana pojemność to maksymalnie 1l). W przypadku dzieci poniżej drugiego roku życia każdorazowo o możliwości zabrania półpłynnych produktów o większych pojemnościach (oryginalnie zamknięte, w ilości odpowiedniej do czasu przelotu) decyduje służba graniczna, czuwająca nad odprawą bezpieczeństwa. Obsługa lotniska może poprosić opiekuna o spróbowanie pokarmu dla dziecka. Mleko modyfikowane na czas przelotu powinno być przewożone w oryginalnym opakowaniu w sypkiej formie - ułatwi to identyfikację substancji. Na pokładzie samolotu można poprosić personel pokładowy o wrzątek celem przygotowania mleka. Napoje i wodę mineralną o większych pojemnościach można zakupić w strefie bezcłowej po odprawie bezpieczeństwa lub na pokładzie samolotu.


Przelot z dzieckiem

Dziecko poniżej drugiego roku życia ze względów bezpieczeństwa nie ma odrębnego miejsca i podróżuje na kolanach rodzica. Po wejściu do samolotu opiekun otrzymuje specjalne pasy dla dziecka, które dopina się do pasów opiekuna (obsługa przed startem instruuje jak to zrobić, służy także pomocą w razie potrzeby). W każdym rzędzie znajduje się tylko jedno miejsce przeznaczone do podróży z dzieckiem w wieku do 2 lat, zatem w przypadku podróży z dwójką dzieci poniżej drugiego roku życia, opiekunom zostaną przydzielone miejsca w dwóch różnych rzędach. W samolocie zwykle jest dostępna jedna toaleta z przewijakiem.
Dziecko, które ukończyło 2 lata nie może podróżować na kolanach dorosłego opiekuna, przysługuje mu własne miejsce w samolocie. Miejsca w samolocie przydzielane są podczas odprawy przez pracowników obsługi lotniska. Dzieciom poniżej 13 roku życia z przyczyn bezpieczeństwa nie może być przydzielone miejsce przy wyjściach ewakuacyjnych.
Więcej informacji o podróżowaniu z dzieckiem znajdziesz na stronie:
https://www.itaka.pl/promocje/klub_przyjaciol_itaki/#abc


Przelot dziecka bez opiekuna

W liniach Travel Service dzieci poniżej 6 roku życia nie mogą podróżować bez opieki osoby dorosłej.
Dzieci powyżej 6 roku życia do ukończenia 11 roku życia mogą podróżować samodzielnie, pod warunkiem wykupienia usługi asysty (koszt to ok. 60 EUR w jedną stronę, płatna na lotnisku przy stanowisku odprawy bagażowej). Usługę można zamówić przed wylotem w punkcie sprzedaży B.P. Itaka, należy przy tym wypełnić specjalny formularz gwarantujący, że dziecko zostanie odprowadzone na lotnisko wylotowe przez osobę dorosłą oraz zawierający dane osoby, która odbierze dziecko na lotnisku docelowym.
Dzieci w wieku od 12 do 17 roku życia mogą podróżować samodzielnie. Na życzenie można wykupić usługę asysty na zasadach jak powyżej.


Rozwiń Zwiń

Kobiety w ciąży
Do 26 tygodnia ciąży (do 20 tygodnia ciąży mnogiej)

Kobiety do 26 tygodnia ciąży (do 20 tygodnia ciąży mnogiej) powinny posiadać zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do odbycia podróży (w języku angielskim)


Od 26 do 34 tygodnia ciąży (od 20 do końca 28 tygodnia ciąży mnogiej)

Kobiety pomiędzy 26 a 34 tygodniem ciąży (od 20 do końca 28 tygodnia ciąży mnogiej) muszą posiadać ze sobą zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do odbycia podróży oraz potwierdzające zaawansowanie ciąży (w języku angielskim).


Powyżej 34 tygodnia ciąży (powyżej 28 tygodnia ciąży mnogiej)

Powyżej 34 tygodnia ciąży (w przypadku ciąży mnogiej powyżej 28 tygodnia) przewoźnik może odmówić przyjęcia kobiety na pokład samolotu.


Ubezpieczenie:

Zachęcamy również do zapoznania się z warunkami ubezpieczenia:
https://www.itaka.pl/warunki/ubezpieczenie/
W przypadku podróży na terenie Unii Europejskiej kobietom w ciąży zaleca się posiadanie karty EKUZ. Szczegóły znaleźć można na stronie:
http://www.nfz.gov.pl/dla-pacjenta/zalatw-sprawe-krok-po-kroku/jak-wyrobic-karte-ekuz/


Rozwiń Zwiń


arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter