phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Gdzie na wakacje?Andora

Wakacje Andora

W skrócie

  • nowoczesne, świetnie wyposażone ośrodki narciarskie
  • doskonałe warunki do freeridu
  • 3 snowparki, w tym 1 nocny
  • szlaki trekkingowe i trasy dla narciarzy biegowych
  • świetne miejsce na zakupy dzięki obowiązującej strefie wolnocłowej

Zobacz ofertę

Ukryta pomiędzy pirenejskimi szczytami słoneczna Andora przyciąga nowoczesnymi i świetnie przygotowanymi trasami narciarskimi. Dzięki obowiązującej tu strefie wolnocłowej to wymarzone miejsce dla miłośników zakupów, a przepiękne tereny przeznaczone do zjazdów poza wytyczonymi trasami czynią ją mekką freeriderów. Tutaj nie sposób się nudzić!

Andora to maleńkie państwo położone pomiędzy Hiszpanią i Francją. Skryta między ośnieżonymi stokami słynie z doskonałych warunków narciarskich i strefy wolnocłowej. Choć zajmuje stosunkowo mały obszar, nie brakuje tu atrakcji. Mieszczą się tu dwa duże ośrodki narciarskie: Grandvalira i Vallnord zapewniające wszystko, czego potrzeba do udanego i pełnego przygód zimowego wypoczynku: rewelacyjne trasy zjazdowe o wszystkich stopniach trudności, snowparki, szkółki narciarskie, wydzielone obszary dla dzieci i nowoczesną infrastrukturę. A to wszystko skąpane w promieniach słońca, które świeci tu niemal przez cały rok.

Andora jest też wymarzonym miejscem dla miłośników zakupów, tu w strefie bezcłowej można znaleźć wiele atrakcyjnych produktów - kuszące najlepszym designem i luksusowym wykonaniem ubrania, biżuterię jak i wysokiej jakości sprzęt elektroniczny czy narciarski. W zależności od nastroju wieczór można spędzić regenerując siły w eleganckim spa, wybrać się do tętniących życiem klubów, otwartych do białego rana lub przywitać dzień w czynnym całą noc snowparku. Co roku odbywają się tu zawody Andros Trophy, będące odpowiednikiem Formuły 1 na lodzie

Grandvalira to największy w Pirenejach, nowoczesny ośrodek narciarski, obejmujący 6 miejscowości, wśród których wyróżnić można malownicze Soldeu, gdzie w 2012 r. odbył się Puchar Świata FIS w Narciarstwie Alpejskim Kobiet i Canillo, gdzie mieści się lodowy pałac. Na obszarze obejmującym blisko 2000 ha przygotowanych jest 118 stoków, 210 km tras, 64 wyciągi, 3 snowparki, w tym jeden nocny, trasa dedykowana narciarzom biegowym, tory dla psich zaprzęgów, skuterów śnieżnych, trasy trekkingowe, 7 szkółek narciarskich i 2 centra rozrywki.


Pobierz mapę tras w pełnej rozdzielczości

Ośrodek Vallnord to ponad 1000 hektarów obszaru narciarskiego, gdzie 69 tras o łącznej długości 93 km, obsługiwanych jest przez 45 wyciągów gotowych przewieźć ponad 55 tys. osób w ciągu godziny. Vallnord znajduje się na północy Andory i obejmuje 3 sektory: Arcalis, Arsinal i Pal. Sektor Arcalis, jeden z najpiękniejszych obszarów Pirenejów, to wymarzone miejsce dla miłośników zjazdów poza trasą. Organizowane są tu zawody El Dorado, które są częścią prestiżowego Freeride World Tour. Doświadczeni freeriderzy mogą spróbować swoich sił biorąc udział w wyprawach heliski – zjazdach poza trasami, do których są transportowani helikopterem.


Pobierz mapę tras w pełnej rozdzielczości

Nasze miejsca: Soldeu – położone w ośrodku Grandvalira, w 2012 r. odbył się tu Puchar Świata FIS w Narciarstwie Alpejskim Kobiet, dobre miejsce także dla początkujących narciarzy; Canillo – nieduża miejscowość położona w obszarze Grandvalira, doskonała infrastruktura narciarska i lodowy pałac; La Massana – resort narciarski w obrębie Vallnord, jedna z najwyżej położonych miejscowości w Andorze, wspaniałe widoki; Pas de la Casa – kurort narciarski położony na granicy Andory i Francji, w obszarze Grandvalira, doskonale przygotowane trasy zjazdowe; Andora – stolica Księstwa Andory z liczymi sklepami wolnocłowymi, butikami i restauracjami, zabytkowy budynek Casa de la Vall i nowoczesne centrum Spa Caldea, dobrze skomunikowana ze strefami narciarskimi Vallnord i Grandvalira.

Na stoku: Grandvalira: największy w Pirenejach, nowoczesny ośrodek narciarski i 6 miejscowości połączonych trasami narciarskimi; na obszarze blisko 2000 ha funkcjonuje 118 stoków, 210 km tras, 64 wyciągi, 3 snowparki, w tym jeden nocny, trasa dedykowana narciarzom biegowym, tory dla psich zaprzęgów, skuterów śnieżnych, trasy trekkingowe, 7 szkółek narciarskich i 2 centra rozrywki; Vallnord: ponad 1000 ha obszaru narciarskiego, gdzie 69 tras o łącznej długości 93 km, obsługiwanych jest przez 45 wyciągów gotowych przewieźć ponad 55 tys. osób w ciągu godziny; obejmuje 3 sektory na północy Andory: Arcalis słynący ze zjazdów poza wytyczonymi trasami, Arsinal i Pal.

Spróbuj: nocne szaleństwo w snowparku, narty biegowe, psie zaprzęgi, dla zaawansowanych freeriderów: wyprawa helikopterem połączona ze zjazdem poza wytyczonymi trasami, zakupy w strefie wolnocłowej, zabawa do rana w klubach muzycznych.

Pilot: turyści objęci są opieką polskiego rezydenta, do którego zadań należy pomoc przy przylocie, wylocie, podczas pobytu oraz przyjmowanie zapisów na wycieczki lokalne.

Czas przelotu: Warszawa-Barcelona – 3 godz.

Czas lokalny: czas polski.

Język: hiszpański, kataloński, francuski, można także porozumiewać się po angielsku.

Napięcie: 220 V.

Waluta: euro (EUR).

Ceny w hotelu i restauracji: obiad – ok. 13 EUR, piwo – ok. 3 EUR, wino – ok. 8 EUR, woda mineralna – ok. 1 EUR, kawa – ok. 2,5 EUR.

Wynajem samochodów: od 55 EUR/dzień; 1 litr benzyny – ok. 1,20 EUR.

Komunikacja: taksówka – ok. 15 EUR, autobus miejski – ok. 5 EUR (odległość ok. 20 km).

Wycieczki lokalne: organizowane są przez lokalne agencje turystyczne na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość niezorganizowana wycieczki z powodu zbyt małej liczby chętnych.

 

Podane w ofercie godziny serwowania posiłków oraz funkcjonowanie poszczególnych elementów infrastruktury hotelowej mogą ulegać nieznacznym zmianom ze względu na sezonowość, warunki pogodowe, prośby Gości lub siły wyższe, na które hotelarz nie będzie miał wpływu.

*Informacja dotycząca oficjalnej kategoryzacji hotelu znajduje się w opisie prezentowanych obiektów (sekcja „Hotel”) i jest ona zgodna z kategoryzacją stosowaną w danym kraju. Każdy kraj stosuje własne kryterium przyznawania określonej kategorii. Prezentowana na stronie www.itaka.pl oraz w dokumentach podróży kategoryzacja hoteli to nasza subiektywna ocena standardu hotelu. Połowa gwiazdki oznacza kategorię zawyżoną lub zaniżoną w stosunku do oficjalnej kategorii.

Opis zawiera wszystkie udogodnienia jakimi dysponuje hotel w danym momencie. W związku z lokalnymi przepisami dotyczącymi aktualnych regulacji funkcjonowania hoteli i bezpieczeństwa Gości, korzystanie z części hotelowych udogodnień może być ograniczone. Stan ten może ulec zmianie zgodnie z wprowadzaniem nowych regulacji lub obłożenia hotelu.

 


Zawsze aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych po wybraniu miejsca docelowego podróży. 

SEZON NARCIARSKI – ANDORA:
listopad-kwiecień

TRASY NARCIARSKIE:
Położenie:
1710-2640 m n.p.m.
Całkowita długość tras zjazdowych: 303 km tras (37 tras zielonych, 63 trasy niebieskie, 56 tras czerwonych, 31 tras czarnych).

WYCIĄGI NARCIARSKIE:
Całkowita przepustowość wyciągów: 150 000 osób/godz.
Typy i liczba wyciągów:
109 wyciągów

Grandvalira: 28 wyciągów krzesełkowych, 4 gondole, 19 wyciągów orczykowych, 8 wyciągów dla początkujących i 5 wyciągów taśmowych.


Pobierz mapę tras w pełnej rozdzielczości


Vallnord:
1 kolejka linowa, 2 gondole, 16 wyciągów krzesełkowych (6-, 4- i 2- osobowe), 13 wyciągów orczykowych, 5 wyciągów taśmowych i 4 wyciągi bezpodporowe.


Pobierz mapę tras w pełnej rozdzielczości

SZKÓŁKI NARCIARSKIE: 10

CENY SKIPASSÓW (za 6 dni):
Grandvalira:
dorośli: ok. 300 EUR/os., dzieci 6-11 lat: ok. 205 EUR/os., dzieci 12-17 lat: ok. 270 EUR/os.
Vallnord: dorośli: ok. 220 EUR, dzieci 6-15 lat: ok. 155 EUR/os.

Szczegółowe informacje o regionach narciarskich:
Grandvalira: https://www.grandvalira.com
Vallnord: http://www.vallnord.com

Możliwość zakupienia karnetów u rezydenta

 

Realizacja poszczególnych wycieczek zależna jest od położenia hotelu.

MUSHING — jest idealnym zajęciem dla miłośników psów i spektakularnych widoków. Skorzystaj z uroczych wycieczek na saniach ciągniętych przez psy po zaśnieżonych drogach pośród lasów Andory. Cena: ok. 80 EUR.

SNOW MOTO — śnieg zamienia wzgórza Andory w idealne trasy na wycieczki skuterem śnieżnym. Daj się uwieść temu zimowemu szaleństwu stworzonemu dla dorosłych jak i dla dzieci pod opieką dorosłych. Cena: ok. 65 EUR.

IGLOO CONSTRUCTION — dla miłośników śnieżnych zabaw Andora oferuje unikalną możliwość nauki budowy iglo. Takie doświadczenie będzie spełnieniem marzeń każdego dziecka. Cena: ok. 45 EUR.

SPORT WELLNESS MOUNTAIN — to najbardziej nowoczesne spa w Europie, w którym każdy wielbiciel gór dozna regeneracji. Zjawiskowy zakątek przeznaczony dla relaksu, zdrowia i urody. Można tu skorzystać z doskonałej jakości basenów rekreacyjnych, saun termicznych i odkrytych jacuzzi. Ponadto Sport Wellness Spa oferuje szeroką gamę zabiegów i programów szczegółowych, stworzonych specjalnie dla osiągnięcia błogiego stanu równowagi. To wszystko w naturalnym otoczeniu gór Andory. Cena: ok. 45 EUR.

 

Wycieczki lokalne organizowane są przez lokalne agencje turystyczne na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość niezorganizowania wycieczki z powodu zbyt małej liczby chętnych.

Realizacja poszczególnych wycieczek zależna jest od położenia hotelu.

MUSHING — jest idealnym zajęciem dla miłośników psów i spektakularnych widoków. Skorzystaj z uroczych wycieczek na saniach ciągniętych przez psy po zaśnieżonych drogach pośród lasów Andory. Cena: ok. 80 EUR.

SNOW MOTO — śnieg zamienia wzgórza Andory w idealne trasy na wycieczki skuterem śnieżnym. Daj się uwieść temu zimowemu szaleństwu stworzonemu dla dorosłych jak i dla dzieci pod opieką dorosłych. Cena: ok. 65 EUR.

IGLOO CONSTRUCTION — dla miłośników śnieżnych zabaw Andora oferuje unikalną możliwość nauki budowy iglo. Takie doświadczenie będzie spełnieniem marzeń każdego dziecka. Cena: ok. 45 EUR.

SPORT WELLNESS MOUNTAIN — to najbardziej nowoczesne spa w Europie, w którym każdy wielbiciel gór dozna regeneracji. Zjawiskowy zakątek przeznaczony dla relaksu, zdrowia i urody. Można tu skorzystać z doskonałej jakości basenów rekreacyjnych, saun termicznych i odkrytych jacuzzi. Ponadto Sport Wellness Spa oferuje szeroką gamę zabiegów i programów szczegółowych, stworzonych specjalnie dla osiągnięcia błogiego stanu równowagi. To wszystko w naturalnym otoczeniu gór Andory. Cena: ok. 45 EUR.

 

Wycieczki lokalne organizowane są przez lokalne agencje turystyczne na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość niezorganizowania wycieczki z powodu zbyt małej liczby chętnych.

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter