phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Gdzie na wakacje?Alpy Kitzbuhelskie

Wakacje Alpy Kitzbuhelskie

W skrócie

  • wspaniałe górskie krajobrazy
  • piękne trasy na stokach Kitzbüheler Horn
  • kilometry tras do narciarstwa biegowego
  • nowoczesna infrastruktura narciarska
  • dobrze nasłonecznione stoki
  • doskonała, tradycyjna kuchnia austriacka

Zobacz ofertę

Narty (5)

Kilometry tras do narciarstwa biegowego, wspaniałe górskie krajobrazy, świetnie przygotowane trasy na stokach Kitzbüheler Horn i najlepsze austriackie specjały – prawdziwy raj dla narciarzy i podniebienia!

Z WIDOKIEM NA ALPY
Bogaty w turystyczne atrakcje i piękne, alpejskie krajobrazy region Alp Kitzbuhelskich oferuje wszystko, co potrzebne do zimowego wypoczynku: doskonale przygotowane ośrodki sportów zimowych z nowoczesną infrastrukturą narciarską, pocztówkowe górskie wioski z unikalnym klimatem i bazę noclegowo-gastronomiczną na światowym poziomie.

ST. JOHANN IN TIROL
Zimowy kurort położony u podnóża Kitzbüheler Horn to ośrodek narciarski doceniany nie tylko przez miłośników sportów zimowych, ale także alpejskich klimatów. Doskonałe warunki śniegowe, dobrze nasłonecznione stoki, nowoczesny system wyciągów i wiele atrakcji après ski sprawiają, że jest to jedno z bardziej popularnych miejsc w regionie. Jest tu ponad 40 km tras zjazdowych, 18 wyciągów i kilkadziesiąt kilometrów tras biegowych, jak znane Sonne XC Ski Track o średnim stopniu trudności czy Hinterkaiser-Höflinger XC Ski Track dla zaawansowanych.

KIRCHDORF
Niewielka, typowo tyrolska miejscowość, malowniczo położona w dolinie, jest idealnym miejscem dla rodzin z dziećmi i osób rozpoczynających przygodę z narciarstwem. Jest tu szkółka narciarska, 4 wyciągi i 5 km świetnie przygotowanych tras zjazdowych. Na après ski zaprasza kilka klimatycznych barów i restauracji, można wybrać się na lodowisko lub spacery w pięknym otoczeniu górskiej przyrody.

AUSTRIACKIE SPECJAŁY
Bogata i urozmaicona kuchnia, pełna rozgrzewających dań idealnych na dzień na stoku, jak i klasycznych austriackich potraw, w tym pysznych deserów. Kulinarną przygodę koniecznie rozpocznij od największego klasyka, czyli Wiener Schnitzel – sznycla z cielęciny, otoczonego chrupiącą panierką, podawanego z cząstkami cytryny. Na stoku najlepiej smakuje Frittatensuppe – gorąca zupa z kluseczkami z ciasta naleśnikowego lub Käsespätzle tradycyjnie podawane w rondelku, niewielkie kluseczki zapiekane z serem i posypane szczypiorkiem z prażoną cebulą. Koniecznie spróbuj przynajmniej jednego rodzaju knedli, np. słodkiego Germknödel, dużej kluski zatopionej w budyniu i posypanej makiem z cynamonem, a Apfelstrudel podawany na ciepło z sosem waniliowym to austriacki klasyk, który można znaleźć w każdej knajpce na stoku. Będąc w St. Johann in Tirol nie można pominąć rewelacyjnych piw z lokalnego browaru Huber Bräu z ponad 300-letnią tradycją.

Ważne! Podróże podczas COVID-19.
Dowiedz się więcej o testach i warunkach wjazdu: https://www.itaka.pl/bezpieczne-wakacje/austria/

Czas przelotu: Polska-Austria: ok. 2 godz.

Czas lokalny: czas polski.

Język: niemiecki; w niektórych miejscach można także porozumiewać się po angielsku i włosku.

Napięcie: 230 V.

Waluta: euro (EUR).

Ceny w hotelu i restauracji: obiad – od 15 EUR, napój – ok. 2 EUR, piwo – ok. 3 EUR, wino – ok. 4 EUR.

Komunikacja: skibusy – od ok. 5 EUR.

Opłata klimatyczna: w Austrii obowiązuje opłata klimatyczna do uiszczenia w każdym hotelu podczas zakwaterowania lub wykwaterowania – ok. 2,6-3 EUR os./dzień.

Podane w ofercie godziny serwowania posiłków oraz funkcjonowanie poszczególnych elementów infrastruktury hotelowej mogą ulegać nieznacznym zmianom ze względu na sezonowość, warunki pogodowe, prośby Gości lub siły wyższe, na które hotelarz nie będzie miał wpływu.

*Informacja dotycząca oficjalnej kategoryzacji hotelu znajduje się w opisie prezentowanych obiektów (sekcja „Hotel”) i jest ona zgodna z kategoryzacją stosowaną w danym kraju. Każdy kraj stosuje własne kryterium przyznawania określonej kategorii. Prezentowana na stronie www.itaka.pl oraz w dokumentach podróży kategoryzacja hoteli to nasza subiektywna ocena standardu hotelu. Połowa gwiazdki oznacza kategorię zawyżoną lub zaniżoną w stosunku do oficjalnej kategorii.

Opis zawiera wszystkie udogodnienia jakimi dysponuje hotel w danym momencie. W związku z lokalnymi przepisami dotyczącymi aktualnych regulacji funkcjonowania hoteli i bezpieczeństwa Gości, korzystanie z części hotelowych udogodnień może być ograniczone. Stan ten może ulec zmianie zgodnie z wprowadzaniem nowych regulacji lub obłożenia hotelu.

 


Zawsze aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych po wybraniu miejsca docelowego podróży.JOHANN IN TIROL

SEZON NARCIARSKI:
grudzień-początek kwietnia


Pobierz mapę tras w pełnej rozdzielczościTRASY NARCIARSKIE:
Położenie: 670-1700 m n.p.m.
Całkowita długość tras narciarskich:
 22 trasy narciarskie (16 km łatwych, 23 km średnich i 3 km trudnych) o łącznej długości ok. 42 km.

WYCIĄGI NARCIARSKIE:
Typy i ilość wyciągów: 18 wyciągów (3 gondole, 4 wyciągi krzesełkowe, 11 wyciągów orczykowych).
Trasy ze sztucznym naśnieżaniem:
 ok. 80%

CENY SKIPASSÓW (za 6 dni):
SkiStar St. Johann Skipass: w niskim sezonie: dorośli: ok. 203 EUR/os., dzieci: ok. 163 EUR/os.; w wysokim sezonie: dorośli: ok. 239 EUR/os., dzieci: ok. 191 EUR/os. 
3 Country Leisure Arena Skipass (St. Johann in Tirol - Oberndorf, Steinplatte Waidring, Winklmoos, Lärchenhof, Pillersee Buchensteinwand, Kirchdorf in Tirol, Heutal Lifte Unken, Almenwelt Lofer): w niskim sezonie: dorośli: ok. 209 EUR/os., dzieci: ok. 167 EUR/os.; w wysokim sezonie: dorośli: ok. 246 EUR/os., dzieci: ok. 196 EUR/os. 

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter