phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Gdzie na wakacje?Paznauntal

Wakacje Paznauntal

W skrócie

  • malownicza, alpejska dolina
  • słynne zimowe kurorty
  • Galtür - doskonałe miejsce na rodzinny wyjazd
  • nowoczesne systemy wyciągów
  • liczne koncerty i imprezy w Ischgl
  • bogata oferta après ski

Zobacz ofertę

Narty (1)

Hotel Büntali Hotel Büntali Paznauntal

-11% 3 289 Pln
2 899Pln
  • rozbudowana sieć tras narciarskich
  • Galtür – ośrodek narciarski przyjazny rodzinom
  • dobra relacja jakości do ceny
  • przytulne wnętrza i kameralna atmosfera

Słońce, góry, śnieg i słynny après ski! Wymarzone miejsce dla wszystkich kochających narty i pełne rozrywek zimowe wakacje w najsłynniejszych górskich kurortach.

DOLINA PAZNAUNTAL
Malownicza, alpejska dolina w zachodniej części Tyrolu, granicząca ze Szwajcarią, obejmująca miejscowości Galtür, Ischgl, Kappl i See. Prawdziwy raj dla narciarzy, snowboardzistów i miłośników zimowych, pieszych wędrówek. Nowoczesne wyciągi, fantastycznie przygotowane trasy zjazdowe i biegowe oraz snowparki to tylko część atrakcji jakie czekają na miejscu. Mnóstwo barów, sklepów i dyskotek sprawia, że to idealne miejsce dla lubiących aktywnie spędzać czas po nartach.

GALTÜR
Położone na wysokości 1600 m n.p.m., ma nie tylko nowoczesną infrastrukturę sportową, ale także świetną bazę hotelową i gastronomiczną. Wszystkie trasy są objęte systemem sztucznego naśnieżania, co gwarantuje idealne warunki na stokach, a miłośnicy sportów zimowych mogą szusować na nartach od grudnia aż do połowy kwietnia. Sam ośrodek podzielony jest na 6 stref: Kids World - dla najmłodszych dzieci, Adventure Land – dla starszych dzieci, Action Park – dla snowboardzistów i freeriderów, Heroes Kingdom – strefa do jazdy poza trasą, Slope Paradise – 43 km klasycznych tras zjazdowych i High & Nordic - strefa dla narciarzy biegowych i do wędrówek w rakietach śnieżnych. Warto odwiedzić także słynne Alpinarium, gdzie oprócz wystaw można zobaczyć część muru przeciwlawinowego. Idealne miejsce na spokojne, zimowe wakacje z rodziną, w pięknej alpejskiej scenerii.

ISCHGL
Rozrywkowy zimowy kurort, położony na wysokości 1376 m n.p.m., oferuje 239 km pięknych tras narciarskich, 45 najnowocześniejszych wyciągów i świetne warunki śniegowe, dzięki czemu sezon trwa tu od końca listopada do początku maja. Miejscowość znana nie tylko z doskonałych warunków narciarskich, ale przede wszystkim z après ski i słynnych na świecie imprez oraz koncertów muzycznych gwiazd światowej sceny. Rozpoczęcie i zakończenie sezonu w Ischgl to wielkie wydarzenia w narciarskim świecie, przyciągające tysiące fanów sportów zimowych. Wymarzone miejsce dla wszystkich kochających życie, słońce, góry i śnieg!

APRÈS SKI PO AUSTRIACKU
Niemal kultowe imprezy pod gołym niebem, występy lokalnych artystów sceny après ski, koncerty gwiazd światowego formatu, ogromna ilość barów, dyskotek i sklepów sprawia, że Ischgl nazywane jest zimową stolicą rozrywki - tu nie ma czasu na nudę, a imprezy trwają do białego rana. Do tego bogata oferta kulinarna, aż 45 barów i restauracji oraz atrakcje sportowe jak słynny oświetlony 7-kilometrowy tor saneczkowy. W bardziej kameralnym Galtür można znaleźć klimatyczne knajpki z doskonałą kuchnią regionalną i muzyką na żywo.

Czas przelotu: Polska-Austria: ok. 2 godz.

Czas lokalny: czas polski.

Język: niemiecki; w niektórych miejscach można także porozumiewać się po angielsku i włosku.

Napięcie: 230 V.

Waluta: euro (EUR).

Ceny w hotelu i restauracji: obiad – od 15 EUR, napój – ok. 2 EUR, piwo – ok. 3 EUR, wino – ok. 4 EUR.

Komunikacja: skibusy – od ok. 5 EUR.

Opłata klimatyczna: w Austrii obowiązuje opłata klimatyczna do uiszczenia w każdym hotelu podczas zakwaterowania lub wykwaterowania – ok. 2,6-3 EUR os./dzień.


Zawsze aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych po wybraniu miejsca docelowego podróży. GALTÜR – SILVRETTA (SILVAPARK)

SEZON NARCIARSKI:
grudzień-połowa kwietnia


Pobierz mapę tras w pełnej rozdzielczościTRASY NARCIARSKIE:
Położenie:
1600-2300 m n.p.m.
Całkowita długość tras narciarskich:
 55 tras narciarskich (5 km łatwych, 26 km średnich i 12 km trudnych) o łącznej długości ok. 43 km; 50 km tras narciarstwa biegowego.

WYCIĄGI NARCIARSKIE:
Typy i ilość wyciągów:
13 wyciągów (2 gondole, 2 wyciągi krzesełkowe, 5 wyciągów orczykowych, 4 taśmy narciarskie).
Trasy ze sztucznym naśnieżaniem:
 100%

SZKÓŁKI NARCIARSKIE: 3 szkółki narciarskie.

CENY SKIPASSÓW (za 6 dni):
Slivapark Skipass: w niskim sezonie: dorośli: ok. 183 EUR/os., dzieci: ok. 121 EUR/os.; w wysokim sezonie: dorośli: ok. 212,5 EUR/os., dzieci: ok. 121 EUR/os.
Silvretta Skipass: w niskim sezonie: dorośli: ok. 273 EUR/os., dzieci: ok. 179 EUR/os.; w wysokim sezonie: dorośli: ok. 316 EUR/os., dzieci: ok. 179 EUR/os.

 

ISCHGL-SAMNAUN

SEZON NARCIARSKI:
koniec listopada-początek maja


Pobierz mapę tras w pełnej rozdzielczościTRASY NARCIARSKIE:
Położenie:
1377-2872 m n.p.m.
Całkowita długość tras narciarskich:
 85 tras narciarskich (57 km łatwych, 112 km trudnych i 70 km bardzo trudnych) o łącznej długości ok. 239 km.

WYCIĄGI NARCIARSKIE:
Typy i ilość wyciągów:
45 wyciągów (7 gondoli, 25 wyciągów krzesełkowych, 13 wyciągów orczykowych).
Trasy ze sztucznym naśnieżaniem:
 ok. 80%

SZKÓŁKI NARCIARSKIE: 8 szkółek narciarskich.

CENY SKIPASSÓW (za 6 dni): 
Silvretta Skipass: w niskim sezonie: dorośli: ok. 273 EUR/os., dzieci: ok. 179 EUR/os.; w wysokim sezonie: dorośli: ok. 316 EUR/os., dzieci: ok. 179 EUR/os.

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter