phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Gdzie na wakacje?Paznauntal

Wakacje Paznauntal

W skrócie

  • malownicza, alpejska dolina
  • słynne zimowe kurorty
  • Galtür - doskonałe miejsce na rodzinny wyjazd
  • nowoczesne systemy wyciągów
  • liczne koncerty i imprezy w Ischgl
  • bogata oferta après ski

Zobacz ofertę

Narty (5)

Słońce, góry, śnieg i słynny après ski! Wymarzone miejsce dla wszystkich kochających narty i pełne rozrywek zimowe wakacje w najsłynniejszych górskich kurortach.

DOLINA PAZNAUNTAL
Malownicza, alpejska dolina w zachodniej części Tyrolu, granicząca ze Szwajcarią, obejmująca miejscowości Galtür, Ischgl, Kappl i See. Prawdziwy raj dla narciarzy, snowboardzistów i miłośników zimowych, pieszych wędrówek. Nowoczesne wyciągi, fantastycznie przygotowane trasy zjazdowe i biegowe oraz snowparki to tylko część atrakcji jakie czekają na miejscu. Mnóstwo barów, sklepów i dyskotek sprawia, że to idealne miejsce dla lubiących aktywnie spędzać czas po nartach.

GALTÜR
Położone na wysokości 1600 m n.p.m., ma nie tylko nowoczesną infrastrukturę sportową, ale także świetną bazę hotelową i gastronomiczną. Wszystkie trasy są objęte systemem sztucznego naśnieżania, co gwarantuje idealne warunki na stokach, a miłośnicy sportów zimowych mogą szusować na nartach od grudnia aż do połowy kwietnia. Sam ośrodek podzielony jest na 6 stref: Kids World - dla najmłodszych dzieci, Adventure Land – dla starszych dzieci, Action Park – dla snowboardzistów i freeriderów, Heroes Kingdom – strefa do jazdy poza trasą, Slope Paradise – 43 km klasycznych tras zjazdowych i High & Nordic - strefa dla narciarzy biegowych i do wędrówek w rakietach śnieżnych. Warto odwiedzić także słynne Alpinarium, gdzie oprócz wystaw można zobaczyć część muru przeciwlawinowego. Idealne miejsce na spokojne, zimowe wakacje z rodziną, w pięknej alpejskiej scenerii.

ISCHGL
Rozrywkowy zimowy kurort, położony na wysokości 1376 m n.p.m., oferuje 239 km pięknych tras narciarskich, 45 najnowocześniejszych wyciągów i świetne warunki śniegowe, dzięki czemu sezon trwa tu od końca listopada do początku maja. Miejscowość znana nie tylko z doskonałych warunków narciarskich, ale przede wszystkim z après ski i słynnych na świecie imprez oraz koncertów muzycznych gwiazd światowej sceny. Rozpoczęcie i zakończenie sezonu w Ischgl to wielkie wydarzenia w narciarskim świecie, przyciągające tysiące fanów sportów zimowych. Wymarzone miejsce dla wszystkich kochających życie, słońce, góry i śnieg!

APRÈS SKI PO AUSTRIACKU
Niemal kultowe imprezy pod gołym niebem, występy lokalnych artystów sceny après ski, koncerty gwiazd światowego formatu, ogromna ilość barów, dyskotek i sklepów sprawia, że Ischgl nazywane jest zimową stolicą rozrywki - tu nie ma czasu na nudę, a imprezy trwają do białego rana. Do tego bogata oferta kulinarna, aż 45 barów i restauracji oraz atrakcje sportowe jak słynny oświetlony 7-kilometrowy tor saneczkowy. W bardziej kameralnym Galtür można znaleźć klimatyczne knajpki z doskonałą kuchnią regionalną i muzyką na żywo.

Ważne! Podróże podczas COVID-19.
Dowiedz się więcej o testach i warunkach wjazdu: https://www.itaka.pl/bezpieczne-wakacje/austria/

Czas przelotu: Polska-Austria: ok. 2 godz.

Czas lokalny: czas polski.

Język: niemiecki; w niektórych miejscach można także porozumiewać się po angielsku i włosku.

Napięcie: 230 V.

Waluta: euro (EUR).

Ceny w hotelu i restauracji: obiad – od 15 EUR, napój – ok. 2 EUR, piwo – ok. 3 EUR, wino – ok. 4 EUR.

Komunikacja: skibusy – od ok. 5 EUR.

Opłata klimatyczna: w Austrii obowiązuje opłata klimatyczna do uiszczenia w każdym hotelu podczas zakwaterowania lub wykwaterowania – ok. 2,6-3 EUR os./dzień.

Podane w ofercie godziny serwowania posiłków oraz funkcjonowanie poszczególnych elementów infrastruktury hotelowej mogą ulegać nieznacznym zmianom ze względu na sezonowość, warunki pogodowe, prośby Gości lub siły wyższe, na które hotelarz nie będzie miał wpływu.

*Informacja dotycząca oficjalnej kategoryzacji hotelu znajduje się w opisie prezentowanych obiektów (sekcja „Hotel”) i jest ona zgodna z kategoryzacją stosowaną w danym kraju. Każdy kraj stosuje własne kryterium przyznawania określonej kategorii. Prezentowana na stronie www.itaka.pl oraz w dokumentach podróży kategoryzacja hoteli to nasza subiektywna ocena standardu hotelu. Połowa gwiazdki oznacza kategorię zawyżoną lub zaniżoną w stosunku do oficjalnej kategorii.

Opis zawiera wszystkie udogodnienia jakimi dysponuje hotel w danym momencie. W związku z lokalnymi przepisami dotyczącymi aktualnych regulacji funkcjonowania hoteli i bezpieczeństwa Gości, korzystanie z części hotelowych udogodnień może być ograniczone. Stan ten może ulec zmianie zgodnie z wprowadzaniem nowych regulacji lub obłożenia hotelu.

 


Zawsze aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych po wybraniu miejsca docelowego podróży.GALTÜR – SILVRETTA (SILVAPARK)

SEZON NARCIARSKI:
grudzień-połowa kwietnia


Pobierz mapę tras w pełnej rozdzielczościTRASY NARCIARSKIE:
Położenie:
1600-2300 m n.p.m.
Całkowita długość tras narciarskich:
 55 tras narciarskich (5 km łatwych, 26 km średnich i 12 km trudnych) o łącznej długości ok. 43 km; 50 km tras narciarstwa biegowego.

WYCIĄGI NARCIARSKIE:
Typy i ilość wyciągów:
13 wyciągów (2 gondole, 2 wyciągi krzesełkowe, 5 wyciągów orczykowych, 4 taśmy narciarskie).
Trasy ze sztucznym naśnieżaniem:
 100%

SZKÓŁKI NARCIARSKIE: 3 szkółki narciarskie.

CENY SKIPASSÓW (za 6 dni):
Slivapark Skipass: w niskim sezonie: dorośli: ok. 183 EUR/os., dzieci: ok. 121 EUR/os.; w wysokim sezonie: dorośli: ok. 212,5 EUR/os., dzieci: ok. 121 EUR/os.
Silvretta Skipass: w niskim sezonie: dorośli: ok. 273 EUR/os., dzieci: ok. 179 EUR/os.; w wysokim sezonie: dorośli: ok. 316 EUR/os., dzieci: ok. 179 EUR/os.

 

ISCHGL-SAMNAUN

SEZON NARCIARSKI:
koniec listopada-początek maja


Pobierz mapę tras w pełnej rozdzielczościTRASY NARCIARSKIE:
Położenie:
1377-2872 m n.p.m.
Całkowita długość tras narciarskich:
 85 tras narciarskich (57 km łatwych, 112 km trudnych i 70 km bardzo trudnych) o łącznej długości ok. 239 km.

WYCIĄGI NARCIARSKIE:
Typy i ilość wyciągów:
45 wyciągów (7 gondoli, 25 wyciągów krzesełkowych, 13 wyciągów orczykowych).
Trasy ze sztucznym naśnieżaniem:
 ok. 80%

SZKÓŁKI NARCIARSKIE: 8 szkółek narciarskich.

CENY SKIPASSÓW (za 6 dni): 
Silvretta Skipass: w niskim sezonie: dorośli: ok. 273 EUR/os., dzieci: ok. 179 EUR/os.; w wysokim sezonie: dorośli: ok. 316 EUR/os., dzieci: ok. 179 EUR/os.

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter