phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Gdzie na wakacje?Schladming - Dachstein

Wakacje Schladming - Dachstein

W skrócie

  • niesamowite górskie krajobrazy
  • karuzela narciarska 4 szczytów
  • trasy na lodowcu Dachstein
  • setki kilometrów tras biegowych
  • trasa do nocnej jazdy na nartach
  • doskonała styryjska kuchnia

Zobacz ofertę

Narty (1)

Hotel Kielhuberhof Hotel Kielhuberhof Schladming - Dachstein

-9% 1 949 Pln
1 759Pln
  • stylowy, z rodzinną atmosferą
  • eleganckie centrum wellness
  • łatwy dostęp do karuzeli narciarskiej 4 szczytów
  • malowniczo położony

Fenomenalne górskie widoki, trasy na lodowcu, karuzela 4 szczytów i setki kilometrów tras biegowych – raj dla prawdziwych pasjonatów sportów zimowych i alpejskich krajobrazów.

SCHLADMING
Najsłynniejszy region narciarski w austriackiej Styrii, położony w idyllicznym otoczeniu gór to obecnie jeden z najlepiej ocenianych ośrodków sportów zimowych. Odbywają się tu liczne imprezy sportowe i międzynarodowe zawody narciarskie. Łącznie region dysponuje ponad 230 km tras zjazdowych, działa tu nowoczesny system 81 wyciągów i ponad 30 szkółek narciarskich. Do tego setki kilometrów tras biegowych, piękne krajobrazowo szlaki do wędrówek pieszych i trasa do nocnej jazdy o długości 3 km. Malownicza miejscowość Schladming jest „bramą” do karuzeli 4 szczytów, już od lat 70. odbywają się tutaj zawody w narciarstwie zjazdowym. Jest tu również bogata oferta rekreacyjna: lodowisko, sanie, 7-kilometrowy tor saneczkowy, tradycyjna lokalna kuchnia w licznych restauracjach oraz świetne bary i puby na wieczorne après ski.

KARUZELA NARCIARSKA 4 SZCZYTÓW
Sercem regionu jest karuzela narciarska 4 szczytów: Hauser Kaibling (2015 m n.p.m.), Planai (1906 m n.p.m.), Hochwurzen (1850 m n.p.m.) i Reiteralm (1860 m n.p.m.) z trasami o łącznej długości 123 km. Karuzela obsługiwana jest przez 44 nowoczesne wyciągi, w tym aż 7 gondoli i 21 wyciągów krzesełkowych. Doskonałe warunki narciarskie przez cały sezon gwarantuje system sztucznego naśnieżania, którym objęte są wszystkie stoki. Przeważają trasy o średnim stopniu trudności, jest też 10 km tras trudnych dla zaawansowanych narciarzy. Na Planai znajduje się snowpark Superpark Planai i „muzyczny” stok o długości 650 m, gdzie można jeździć przy dźwiękach muzyki. Na Reiteralm są aż 4 czarne trasy dla doświadczonych narciarzy, crosspark i dużo atrakcji dla najmłodszych. Hochwurzen ma popularny funslope, oświetloną trasę do nocnej jazdy i tor saneczkowy. Najwyższy szczyt w karuzeli - Hauser Kaibling oferuje piękne widoki na masyw Dachstein, funslope i Pleasure Island – strefę z 50 fantazyjnymi leżakami, położoną na wysokości 1800 m, z której można podziwiać 360-stopniową panoramę Alp.

LODOWIEC DACHSTEIN
Kameralne Ramsau am Dachstein, jest świetną bazą wypadową na lodowiec Dachstein (2700 m n.p.m.), gdzie dzięki doskonałym warunkom śniegowym można jeździć przez cały rok. Jest tu 5 tras zjazdowych obsługiwanych przez 5 wyciągów. Podczas wjazdu na lodowiec wspaniałe widoki rozciągają się z panoramicznej gondoli, a na górze z oszklonej platformy widokowej Dachstein Sky Walk, skąd przy bezchmurnej pogodzie można dostrzec nawet Czechy i Słowację. Niezapomnianych wrażeń dostarczy też spacer po moście prowadzącym do Lodowego Pałacu, zawieszonym nad 400-metrową przepaścią.

KUCHNIA NA STOKU
Bogata i urozmaicona kuchnia Styrii, oparta na wysokiej jakości produktach, tworzona jest z dbałością o środowisko naturalne, sezonowość i tradycję. Koniecznie trzeba skosztować lokalnej jagnięciny z doliny rzeki Enns, oryginalnych, pikantnych pączków ze styryjskim serem i rozgrzewającej Kaspressknödelsuppe – zupy z knedlami. Klasyczny deser to pyszny strudel z jabłkami, a do tego lokalne piwo Schladminger.

Czas przelotu: Polska-Austria: ok. 2 godz.

Czas lokalny: czas polski.

Język: niemiecki; w niektórych miejscach można także porozumiewać się po angielsku i włosku.

Napięcie: 230 V.

Waluta: euro (EUR).

Ceny w hotelu i restauracji: obiad – od 15 EUR, napój – ok. 2 EUR, piwo – ok. 3 EUR, wino – ok. 4 EUR.

Komunikacja: skibusy – od ok. 5 EUR.

Opłata klimatyczna: w Austrii obowiązuje opłata klimatyczna do uiszczenia w każdym hotelu podczas zakwaterowania lub wykwaterowania – ok. 2,6-3 EUR os./dzień.


Zawsze aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych po wybraniu miejsca docelowego podróży. SCHLADMING-PLANAI (KARUZELA NARCIARSKA 4 SZCZYTÓW):

SEZON NARCIARSKI:
koniec listopada-początek kwietnia


Pobierz mapę tras w pełnej rozdzielczościTRASY NARCIARSKIE:
Położenie:
730-2015 m n.p.m.
Całkowita długość tras narciarskich:
 74 trasy narciarskie (33 km łatwych, 80 km średnich i 10 km trudnych) o łącznej długości ok. 123 km.

WYCIĄGI NARCIARSKIE:
Typy i ilość wyciągów:
44 wyciągi (7 gondoli, 21 wyciągów krzesełkowych, 16 wyciągów orczykowych).
Trasy ze sztucznym naśnieżaniem: 100%

SZKÓŁKI NARCIARSKIE: 30 szkółek narciarskich.

LODOWIEC DACHSTEIN

SEZON NARCIARSKI:
październik-maj


Pobierz mapę tras w pełnej rozdzielczościTRASY NARCIARSKIE:
Położenie:
2264-2700 m n.p.m.
Całkowita długość tras narciarskich:
 5 tras narciarskich (4 km średnich i 1 km trudnej) o łącznej długości ok. 5 km.

WYCIĄGI NARCIARSKIE:
Typy i ilość wyciągów:
5 wyciągów (1 gondola, 1 wyciąg krzesełkowy, 3 wyciągi orczykowe).

CENY SKIPASSÓW (za 6 dni):
Ramsau am Dachstein (bez lodowca Dachstein): w niskim sezonie: dorośli: ok. 188 EUR/os., dzieci: ok. 94,5 EUR/os.; w wysokim sezonie: dorośli: ok. 203 EUR/os., dzieci: ok. 102 EUR/os.
Ski Amade (Hauser-Kaibling, Planai, Hochwurzen, Reiteralm, Lodowiec Dachstein, Skiregion Ramsau, Galsterberg, Fageralm): w niskim sezonie: dorośli: ok. 266 EUR/os., dzieci: ok. 133 EUR/os., w wysokim sezonie: dorośli: ok. 286 EUR/os., dzieci: ok. 143 EUR/os.
SuperSkiCard (połączenie 21 regionów, 77ośrodków narciarskich w 3 krajach związkowych Austrii, łącznie ok. 2750 km tras): w niskim sezonie: ok. 281 EUR/os., w wysokim sezonie: ok. 303 EUR/os.

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter