phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Gdzie na wakacje?Schladming - Dachstein

Wakacje Schladming - Dachstein

W skrócie

  • niesamowite górskie krajobrazy
  • karuzela narciarska 4 szczytów
  • trasy na lodowcu Dachstein
  • setki kilometrów tras biegowych
  • trasa do nocnej jazdy na nartach
  • doskonała styryjska kuchnia

Zobacz ofertę

Fenomenalne górskie widoki, trasy na lodowcu, karuzela 4 szczytów i setki kilometrów tras biegowych – raj dla prawdziwych pasjonatów sportów zimowych i alpejskich krajobrazów.

SCHLADMING
Najsłynniejszy region narciarski w austriackiej Styrii, położony w idyllicznym otoczeniu gór to obecnie jeden z najlepiej ocenianych ośrodków sportów zimowych. Odbywają się tu liczne imprezy sportowe i międzynarodowe zawody narciarskie. Łącznie region dysponuje ponad 230 km tras zjazdowych, działa tu nowoczesny system 81 wyciągów i ponad 30 szkółek narciarskich. Do tego setki kilometrów tras biegowych, piękne krajobrazowo szlaki do wędrówek pieszych i trasa do nocnej jazdy o długości 3 km. Malownicza miejscowość Schladming jest „bramą” do karuzeli 4 szczytów, już od lat 70. odbywają się tutaj zawody w narciarstwie zjazdowym. Jest tu również bogata oferta rekreacyjna: lodowisko, sanie, 7-kilometrowy tor saneczkowy, tradycyjna lokalna kuchnia w licznych restauracjach oraz świetne bary i puby na wieczorne après ski.

KARUZELA NARCIARSKA 4 SZCZYTÓW
Sercem regionu jest karuzela narciarska 4 szczytów: Hauser Kaibling (2015 m n.p.m.), Planai (1906 m n.p.m.), Hochwurzen (1850 m n.p.m.) i Reiteralm (1860 m n.p.m.) z trasami o łącznej długości 123 km. Karuzela obsługiwana jest przez 44 nowoczesne wyciągi, w tym aż 7 gondoli i 21 wyciągów krzesełkowych. Doskonałe warunki narciarskie przez cały sezon gwarantuje system sztucznego naśnieżania, którym objęte są wszystkie stoki. Przeważają trasy o średnim stopniu trudności, jest też 10 km tras trudnych dla zaawansowanych narciarzy. Na Planai znajduje się snowpark Superpark Planai i „muzyczny” stok o długości 650 m, gdzie można jeździć przy dźwiękach muzyki. Na Reiteralm są aż 4 czarne trasy dla doświadczonych narciarzy, crosspark i dużo atrakcji dla najmłodszych. Hochwurzen ma popularny funslope, oświetloną trasę do nocnej jazdy i tor saneczkowy. Najwyższy szczyt w karuzeli - Hauser Kaibling oferuje piękne widoki na masyw Dachstein, funslope i Pleasure Island – strefę z 50 fantazyjnymi leżakami, położoną na wysokości 1800 m, z której można podziwiać 360-stopniową panoramę Alp.

LODOWIEC DACHSTEIN
Kameralne Ramsau am Dachstein, jest świetną bazą wypadową na lodowiec Dachstein (2700 m n.p.m.), gdzie dzięki doskonałym warunkom śniegowym można jeździć przez cały rok. Jest tu 5 tras zjazdowych obsługiwanych przez 5 wyciągów. Podczas wjazdu na lodowiec wspaniałe widoki rozciągają się z panoramicznej gondoli, a na górze z oszklonej platformy widokowej Dachstein Sky Walk, skąd przy bezchmurnej pogodzie można dostrzec nawet Czechy i Słowację. Niezapomnianych wrażeń dostarczy też spacer po moście prowadzącym do Lodowego Pałacu, zawieszonym nad 400-metrową przepaścią.

KUCHNIA NA STOKU
Bogata i urozmaicona kuchnia Styrii, oparta na wysokiej jakości produktach, tworzona jest z dbałością o środowisko naturalne, sezonowość i tradycję. Koniecznie trzeba skosztować lokalnej jagnięciny z doliny rzeki Enns, oryginalnych, pikantnych pączków ze styryjskim serem i rozgrzewającej Kaspressknödelsuppe – zupy z knedlami. Klasyczny deser to pyszny strudel z jabłkami, a do tego lokalne piwo Schladminger.

Ważne! Podróże podczas COVID-19.
Dowiedz się więcej o testach i warunkach wjazdu: https://www.itaka.pl/bezpieczne-wakacje/austria/

Czas przelotu: Polska-Austria: ok. 2 godz.

Czas lokalny: czas polski.

Język: niemiecki; w niektórych miejscach można także porozumiewać się po angielsku i włosku.

Napięcie: 230 V.

Waluta: euro (EUR).

Ceny w hotelu i restauracji: obiad – od 15 EUR, napój – ok. 2 EUR, piwo – ok. 3 EUR, wino – ok. 4 EUR.

Komunikacja: skibusy – od ok. 5 EUR.

Opłata klimatyczna: w Austrii obowiązuje opłata klimatyczna do uiszczenia w każdym hotelu podczas zakwaterowania lub wykwaterowania – ok. 2,6-3 EUR/os./dzień, dodatkowo może być pobrany podatek hotelowy w wysokości ok. 3 EUR/os./dzień.

Podane w ofercie godziny serwowania posiłków oraz funkcjonowanie poszczególnych elementów infrastruktury hotelowej mogą ulegać nieznacznym zmianom ze względu na sezonowość, warunki pogodowe, prośby Gości lub siły wyższe, na które hotelarz nie będzie miał wpływu.

*Informacja dotycząca oficjalnej kategoryzacji hotelu znajduje się w opisie prezentowanych obiektów (sekcja „Hotel”) i jest ona zgodna z kategoryzacją stosowaną w danym kraju. Każdy kraj stosuje własne kryterium przyznawania określonej kategorii. Prezentowana na stronie www.itaka.pl oraz w dokumentach podróży kategoryzacja hoteli to nasza subiektywna ocena standardu hotelu. Połowa gwiazdki oznacza kategorię zawyżoną lub zaniżoną w stosunku do oficjalnej kategorii.

Opis zawiera wszystkie udogodnienia jakimi dysponuje hotel w danym momencie. W związku z lokalnymi przepisami dotyczącymi aktualnych regulacji funkcjonowania hoteli w dobie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 (COVID-19) i bezpieczeństwa Gości, korzystanie z części hotelowych udogodnień może być ograniczone. Stan ten może ulec zmianie zgodnie z wprowadzaniem nowych regulacji.

 


Zawsze aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych po wybraniu miejsca docelowego podróży.SCHLADMING-PLANAI (KARUZELA NARCIARSKA 4 SZCZYTÓW):

SEZON NARCIARSKI:
koniec listopada-początek kwietnia


Pobierz mapę tras w pełnej rozdzielczościTRASY NARCIARSKIE:
Położenie:
730-2015 m n.p.m.
Całkowita długość tras narciarskich:
 74 trasy narciarskie (33 km łatwych, 80 km średnich i 10 km trudnych) o łącznej długości ok. 123 km.

WYCIĄGI NARCIARSKIE:
Typy i ilość wyciągów:
44 wyciągi (7 gondoli, 21 wyciągów krzesełkowych, 16 wyciągów orczykowych).
Trasy ze sztucznym naśnieżaniem: 100%

SZKÓŁKI NARCIARSKIE: 30 szkółek narciarskich.

LODOWIEC DACHSTEIN

SEZON NARCIARSKI:
październik-maj


Pobierz mapę tras w pełnej rozdzielczościTRASY NARCIARSKIE:
Położenie:
2264-2700 m n.p.m.
Całkowita długość tras narciarskich:
 5 tras narciarskich (4 km średnich i 1 km trudnej) o łącznej długości ok. 5 km.

WYCIĄGI NARCIARSKIE:
Typy i ilość wyciągów:
5 wyciągów (1 gondola, 1 wyciąg krzesełkowy, 3 wyciągi orczykowe).

CENY SKIPASSÓW (za 6 dni):
Ramsau am Dachstein (bez lodowca Dachstein): w niskim sezonie: dorośli: ok. 188 EUR/os., dzieci: ok. 94,5 EUR/os.; w wysokim sezonie: dorośli: ok. 203 EUR/os., dzieci: ok. 102 EUR/os.
Ski Amade (Hauser-Kaibling, Planai, Hochwurzen, Reiteralm, Lodowiec Dachstein, Skiregion Ramsau, Galsterberg, Fageralm): w niskim sezonie: dorośli: ok. 266 EUR/os., dzieci: ok. 133 EUR/os., w wysokim sezonie: dorośli: ok. 286 EUR/os., dzieci: ok. 143 EUR/os.
SuperSkiCard (połączenie 21 regionów, 77ośrodków narciarskich w 3 krajach związkowych Austrii, łącznie ok. 2750 km tras): w niskim sezonie: ok. 281 EUR/os., w wysokim sezonie: ok. 303 EUR/os.

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter