phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Gdzie na wakacje?Stubaital

Wakacje Stubaital

W skrócie

  • słynna dolina w sercu Tyrolu
  • największy w Austrii teren narciarski na lodowcu
  • świetnie przygotowane trasy zjazdowe
  • większość tras sztucznie naśnieżana
  • liczne szkółki narciarskie
  • wiele atrakcji „po nartach”

Zobacz ofertę

Narty (5)

Największy w Austrii teren narciarski na lodowcu, świetnie przygotowane stoki, mnóstwo atrakcji dla rodzin i austriacka gościnność – zapraszamy na narty w słonecznym sercu Tyrolu.

DOLINA STUBAITAL
Położona w samym sercu Tyrolu, szczyci się spektakularnymi widokami i największym w Austrii terenem narciarskim na lodowcu. Rozciąga się od miejscowości Schönberg, przez Fulpmes aż do Mutterberg, skąd kolejki linowe dowożą na lodowiec Stubai (3150 m n.p.m.), który jest jednym z najbardziej nasłonecznionych w Austrii. Znajdą tu coś dla siebie zarówno początkujący narciarze, jak i specjaliści od muld czy jazdy w głębokim śniegu. Pomiędzy lodowcami są cyrki i rynny lodowcowe, które podczas jazdy mogą sprawiać trudności nawet doświadczonym narciarzom.

FULPMES
Jednym z najbardziej znanych ośrodków sportów zimowych w Dolinie Stubaital jest Fulpmes – Schlick 2000. Są tutaj świetne warunki do uprawiania narciarstwa zjazdowego, biegowego oraz saneczkarstwa. Na narciarzy czeka 11 wyciągów, w tym 2 gondole, a z centrum miasteczka można wjechać wyciągiem na górę Schlick (2005 m n.p.m.). Większość tras przygotowano dla początkujących i średniozaawansowanych, są tu liczne szkółki narciarskie i mnóstwo atrakcji dla rodzin z dziećmi, dzięki czemu region ten jest chętnie wybierany na rodzinne wyjazdy.

LODOWIEC STUBAI
Piękne widoki, bardzo dobre nasłonecznienie i doskonałe warunki śniegowe sprawiają, że sezon trwa od października aż do czerwca. Jest tu 36 tras narciarskich położonych na wysokości 1697-3210 m n.p.m. o łącznej długości ponad 110 km, 13 tras do freeridu i aż 26 wyciągów, w tym 2 gondole. Nowoczesna gondola 3S o długości 4,7 km jest najdłuższą tego typu gondolą na terenie Alp. Na lodowcu działa snowpark – Stubai Zoo, gdzie co roku odbywają się zawody Pucharu Świata oraz lodowa jaskinia wydrążona 30 metrów pod stokiem narciarskim.

PO NARTACH
Na wszystkich, którzy przyjechali tu nie tylko na narty czekają liczne kawiarnie, restauracje i tradycyjne chaty serwujące doskonałą tyrolską kuchnię. Po nartach można jeździć na łyżwach lub wybrać się na przejażdżkę saniami w otoczeniu zimowego krajobrazu. To raj nie tylko dla narciarzy, ale także miłośników górskiego słońca, powietrza i relaksu.

Ważne! Podróże podczas COVID-19.
Dowiedz się więcej o testach i warunkach wjazdu: https://www.itaka.pl/bezpieczne-wakacje/austria/

Czas przelotu: Polska-Austria: ok. 2 godz.

Czas lokalny: czas polski.

Język: niemiecki; w niektórych miejscach można także porozumiewać się po angielsku i włosku.

Napięcie: 230 V.

Waluta: euro (EUR).

Ceny w hotelu i restauracji: obiad – od 15 EUR, napój – ok. 2 EUR, piwo – ok. 3 EUR, wino – ok. 4 EUR.

Komunikacja: skibusy – od ok. 5 EUR.

Opłata klimatyczna: w Austrii obowiązuje opłata klimatyczna do uiszczenia w każdym hotelu podczas zakwaterowania lub wykwaterowania – ok. 2,6-3 EUR os./dzień.

Podane w ofercie godziny serwowania posiłków oraz funkcjonowanie poszczególnych elementów infrastruktury hotelowej mogą ulegać nieznacznym zmianom ze względu na sezonowość, warunki pogodowe, prośby Gości lub siły wyższe, na które hotelarz nie będzie miał wpływu.

*Informacja dotycząca oficjalnej kategoryzacji hotelu znajduje się w opisie prezentowanych obiektów (sekcja „Hotel”) i jest ona zgodna z kategoryzacją stosowaną w danym kraju. Każdy kraj stosuje własne kryterium przyznawania określonej kategorii. Prezentowana na stronie www.itaka.pl oraz w dokumentach podróży kategoryzacja hoteli to nasza subiektywna ocena standardu hotelu. Połowa gwiazdki oznacza kategorię zawyżoną lub zaniżoną w stosunku do oficjalnej kategorii.

Opis zawiera wszystkie udogodnienia jakimi dysponuje hotel w danym momencie. W związku z lokalnymi przepisami dotyczącymi aktualnych regulacji funkcjonowania hoteli i bezpieczeństwa Gości, korzystanie z części hotelowych udogodnień może być ograniczone. Stan ten może ulec zmianie zgodnie z wprowadzaniem nowych regulacji lub obłożenia hotelu.

 


Zawsze aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych po wybraniu miejsca docelowego podróży.FULPMES - SCHLICK 2000

SEZON NARCIARSKI:
grudzień-początek kwietnia


Pobierz mapę tras w pełnej rozdzielczościTRASY NARCIARSKIE:
Położenie:
1000-2240 m n.p.m.
Całkowita długość tras narciarskich:
 21 tras narciarskich (12 km łatwych, 6 km średnich i 2 km trudnych) o łącznej długości ok. 24 km.

WYCIĄGI NARCIARSKIE:
Typy i ilość wyciągów:
11 wyciągów (2 gondole, 3 wyciągi krzesełkowe, 3 wyciągi orczykowe, 3 taśmy narciarskie).
Trasy ze sztucznym naśnieżaniem: ok. 90%

SZKÓŁKI NARCIARSKIE: 20 szkółek narciarskich.

CENY SKIPASSÓW (za 6 dni):
Schlick 2000 SkiPass: w niskim sezonie: dorośli ok. 192 EUR/os., dzieci: ok. 135 EUR/os., w wysokim sezonie: dorośli: ok. 215 EUR/os., dzieci: ok. 150 EUR/os.
Ski Plus City Pass
(13 ośrodków narciarskich: Stubaier Gletscher, Axamer Lizum, Skizentrum Schlick 2000, Kühtai, Hochötz, Muttereralm, Bergeralm, Nordkette, Serlesbahnen, Elferbahnen, Patscherkofel, Rangger Köpfl und Glungezer + atrakcje Innsbrucka): dorośli: ok. 276 EUR/os., dzieci: ok. 194 EUR/os.

 

LODOWIEC STUBAI

SEZON NARCIARSKI:
październik-czerwiec


Pobierz mapę tras w pełnej rozdzielczościTRASY NARCIARSKIE:
Położenie:
1697-3210 m n.p.m.
Całkowita długość tras narciarskich:
 35 tras narciarskich (46 km łatwych, 39 km średnich i 25 km trudnych) o łącznej długości ok. 110 km.

WYCIĄGI NARCIARSKIE:
Typy i ilość wyciągów:
26 wyciągów (2 kolejki linowe, 3 gondole, 7 wyciągów krzesełkowych, 10 wyciągów orczykowych, 4 taśmy narciarskie).

CENY SKIPASSÓW (za 6 dni):
Ski Plus City Pass (13 ośrodków narciarskich: Stubaier Gletscher, Axamer Lizum, Skizentrum Schlick 2000, Kühtai, Hochötz, Muttereralm, Bergeralm, Nordkette, Serlesbahnen, Elferbahnen, Patscherkofel, Rangger Köpfl und Glungezer + atrakcje Innsbrucka): dorośli: ok. 276 EUR/os., dzieci: ok. 194 EUR/os.
Pojedynczy wjazd góra i dół do stacji Gamsgarten: dorośli: ok. 30 EUR/os., dzieci: ok. 15 EUR/os.

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter