phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Gdzie na wakacje?Bansko

Wakacje Bansko

W skrócie

  • najnowocześniejszy ośrodek narciarski w Bułgarii
  • świetne warunki dla narciarzy i snowboardzistów
  • wyjątkowy klimat i niesamowite widoki
  • niezwykle długi sezon narciarski

Zobacz ofertę

Wczasy (45) All Inclusive (27) Last Minute (33)

Wyjątkowy klimat górskiego miasteczka, niesamowite widoki, świetne warunki na stokach oraz niezwykle długi sezon narciarski – poznaj najnowocześniejszy ośrodek narciarski w Bułgarii!

MIASTECZKO Z KLIMATEM
Tutaj nie tylko infrastruktura narciarska robi duże wrażenie, ale również samo miasteczko. Położone w południowo-zachodniej części Bułgarii, ok. 160 km od Sofii, u podnóża gór Pirin, objętych patronatem UNESCO, jest wyjątkowo atrakcyjnym połączeniem pięknej natury i romantycznej atmosfery starego miasta, sławnego z wielu zabytków kultury. Na głównej ulicy Banska – Pirin, czekają liczne sklepy sportowe z bogatą ofertą. Ten rejon charakteryzuje się nie tylko znakomitą kuchnią, której różnorodne odcienie można odkryć w 200 malowniczych tawernach, ale również autentycznym regionalnym folklorem. „Podróżowałem po całym świecie w poszukiwaniu pięknych, górskich ośrodków i mogę powiedzieć bez wahania, że Bansko jest wśród nich numerem jeden” – tak o miasteczku mówi Mistrz Olimpijski Franz Klammer.

NARCIARSKI RAJ
Przede wszystkim jednak Bansko znane jest jako jeden z najbardziej atrakcyjnych ośrodków narciarskich w Europie Wschodniej. Sezon narciarski trwa tutaj od grudnia do maja. Średnia temperatura w styczniu wynosi -2°C – wtedy występują intensywne opady śniegu, które tworzą nieprzerwaną pokrywę śnieżną o grubości do 2 m. Są tu trasy o różnym stopniu trudności, idealne zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy. Łączna długość tras zjazdowych wynosi ok. 75 km. Trasy te obsługiwane są przez 14 nowoczesnych wyciągów. Na nartach można jeździć też po zmroku – do dyspozycji narciarzy jest trasa ze sztucznym oświetleniem.

NA DESCE
W Bańsku są także idealne warunki dla snowboardzistów, dla których przygotowano tu snowpark, half-pipe oraz niespotykane alternatywne rozwiązanie dla half-pipe’u – gigantyczne śnieżne wieże-igły wyrastające z ziemi. A na tych, którzy dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z jazdą na desce czekają szkółki narciarskie z wykwalifikowanymi i doświadczonymi instruktorami.

APRЀS-SKI
Na miejscu czeka wiele atrakcji aprѐs-ski. Są tu liczne bary i tawerny (tzw. Mehanas), w których spróbujesz tradycyjnych bułgarskich specjałów i posłuchasz folkowej muzyki na żywo. Miasteczko słynie też z różnorodnych festiwali, szalonych imprez, dyskotek i intensywnego życia nocnego.

Ważne! Podróże podczas COVID-19.
Dowiedz się więcej o testach i warunkach wjazdu: https://www.itaka.pl/bezpieczne-wakacje/bulgaria/

ITAKA Travel Expert 24/7
Zapewniamy Państwu kontakt i zdalną opiekę poprzez polskojęzyczną infolinię ITAKA Travel Expert 24/7: za pośrednictwem aplikacji ITAKA, formularza kontaktowego, telefonicznie i SMS. Warto skorzystać także z informacji o przebiegu podróży i miejscu wypoczynku w aplikacji ITAKA. Podczas pobytu na miejscu nie ma rezydenta, w sytuacjach wymagających pilnego kontaktu osobistego nad Państwa bezpieczeństwem czuwać będzie anglojęzyczny reprezentant ITAKI.
Przylot i transfer do hotelu
Na lotnisku w kraju docelowym czeka na Państwa reprezentant ITAKI, który po przywitaniu wskaże zarezerwowany transfer (autobus, bus lub samochód), zawożący Państwa do hotelu, w którym spędzą Państwo wakacje. Czas oczekiwania na transfer może wynieść do ok. 1 godz. Transfer przewozi Turystów do maks. 5 hoteli. Po dojechaniu na miejsce, kierowca informuje o nazwie hotelu i pomaga przy wyładunku bagażu. Informacja o transferze powrotnym hotel-lotnisko dostępna jest w aplikacji ITAKA, zostanie także wysłana w wiadomości SMS lub e-mail.

Wizy: nie są wymagane. Obywatele polscy mogą przekroczyć granicę z Bułgarią posługując się dowodem osobistym. Należy pamiętać o dokumencie dla dziecka.

Czas przelotu: Polska-Bułgaria: ok. 2 godz.

Czas lokalny: czas polski plus 1 godz.

Waluta: Lewa bułgarska (BGN); 1 EUR = ok. 2,1 lewa.

Język: bułgarski zapisywany cyrylicą. Można porozumieć się po rosyjsku i angielsku.

Napięcie elektryczne: 220 V.

Ceny: w restauracji w centrum: obiad – ok. 10 EUR, butelka wody – min. 1 EUR, butelka wina – 10 EUR, piwo – 1,5 EUR, coca-cola – 1 EUR, kawa – 1 EUR; w restauracji poza centrum 20-30% taniej; w sklepie: butelka wody mineralnej – 0,5 EUR, butelka wina – 3 EUR, piwo – 0,5 EUR.

Opłaty klimatyczne: w Bułgarii obowiązuje opłata klimatyczna, która została wliczona w cenę imprezy.

Komunikacja: skibusy – od ok. 5 EUR/w jedną stronę; w większości hoteli skibus dla gości w cenie pobytu.
Podane w ofercie godziny serwowania posiłków oraz funkcjonowanie poszczególnych elementów infrastruktury hotelowej mogą ulegać nieznacznym zmianom ze względu na sezonowość, warunki pogodowe, prośby Gości lub siły wyższe, na które hotelarz nie będzie miał wpływu.
*Informacja dotycząca oficjalnej kategoryzacji hotelu znajduje się w opisie prezentowanych obiektów (sekcja „Hotel”) i jest ona zgodna z kategoryzacją stosowaną w danym kraju. Każdy kraj stosuje własne kryterium przyznawania określonej kategorii. Prezentowana na stronie www.itaka.pl oraz w dokumentach podróży kategoryzacja hoteli to nasza subiektywna ocena standardu hotelu. Połowa gwiazdki oznacza kategorię zawyżoną lub zaniżoną w stosunku do oficjalnej kategorii.
Opis zawiera wszystkie udogodnienia jakimi dysponuje hotel. W związku z lokalnymi przepisami dotyczącymi aktualnych regulacji funkcjonowania hoteli i bezpieczeństwa Gości, korzystanie z części hotelowych udogodnień może być ograniczone. Stan ten może ulec zmianie zgodnie z wprowadzaniem nowych regulacji lub obłożenia hotelu.

Transfer sprzętu ponadwymiarowego: (niestandardowego, np. sprzętu narciarskiego: jedna para nart, jedna para kijków, para butów narciarskich, kask) w samolocie oraz na trasie lotnisko–hotel–lotnisko: obowiązuje dodatkowa opłata 625 PLN/os./komplet podczas rezerwacji. Sprzęt należy zgłosić przed wyjazdem. Dodatkowa opłata związana z transferem sprzętu jest zależna od opłaty pobieranej przez przewoźnika lotniczego i może ulec zmianie.

Podane w ofercie godziny serwowania posiłków oraz funkcjonowanie poszczególnych elementów infrastruktury hotelowej mogą ulegać nieznacznym zmianom ze względu na sezonowość, warunki pogodowe, prośby Gości lub siły wyższe, na które hotelarz nie będzie miał wpływu.

*Informacja dotycząca oficjalnej kategoryzacji hotelu znajduje się w opisie prezentowanych obiektów (sekcja „Hotel”) i jest ona zgodna z kategoryzacją stosowaną w danym kraju. Każdy kraj stosuje własne kryterium przyznawania określonej kategorii. Prezentowana na stronie www.itaka.pl oraz w dokumentach podróży kategoryzacja hoteli to nasza subiektywna ocena standardu hotelu. Połowa gwiazdki oznacza kategorię zawyżoną lub zaniżoną w stosunku do oficjalnej kategorii.

Opis zawiera wszystkie udogodnienia jakimi dysponuje hotel w danym momencie. W związku z lokalnymi przepisami dotyczącymi aktualnych regulacji funkcjonowania hoteli i bezpieczeństwa Gości, korzystanie z części hotelowych udogodnień może być ograniczone. Stan ten może ulec zmianie zgodnie z wprowadzaniem nowych regulacji lub obłożenia hotelu.

 


Zawsze aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych po wybraniu miejsca docelowego podróży. 

SEZON NARCIARSKI – BAŃSKO:
grudzień-maj


Pobierz mapę tras w pełnej rozdzielczościTRASY NARCIARSKIE:
Położenie: 990-2600 m n.p.m.
Całkowita długość tras zjazdowych: 21 tras o łącznej długości 75 km (6 dla początkujących, 11 dla średniozaawansowanych, 2 dla zaawansowanych, 2 „ski road” – w tym 1 o długości 16 km).
Trasa ze sztucznym oświetleniem: 1 trasa o długości 7 km.
Sztuczne naśnieżanie: 90 % tras (400 armatek śnieżnych).

WYCIĄGI NARCIARSKIE:
Typy i ilości wyciągów: 14 wyciągów (1 gondola, 9 wyciągów krzesełkowych, 4 wyciągi orczykowe, w tym 1 dla dzieci).
Całkowita przepustowość wyciągów: 23.000 osób/godz.

CENY SKIPASSÓW (za 6 dni):
ok. 205 EUR/os. dorosła, ok. 185 EUR/młodzież (14–22 lata), ok. 102 EUR/dzieci (7-13 lat).

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter