phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Gdzie na wakacje?Czechy (narty)

Wakacje Czechy (narty)

W skrócie

 • trasy narciarskie i snowboardowe dla wszystkich
 • wiele atrakcji sportowych
 • łatwy dojazd, rejon położony tuż przy granicy
 • ciekawe miejsca do zwiedzania

Zobacz ofertę

Narty (5)

Pytloun Wellness Hotel Harrachov Pytloun Wellness Hotel Harrachov Czechy (narty)

-20% 529 Pln
419Pln
 • blisko wyciągów narciarskich
 • położony w spokojnej okolicy
 • nowoczesny i elegancki
 • blisko ścieżek dydaktycznych i szlaków turystycznych

Wellness Hotel Babylon Wellness Hotel Babylon Czechy (narty)

549Pln
 • na wypoczynek z rodziną
 • w centrum malowniczego miasta Liberec
 • szeroka oferta rekreacyjnorozrywkowa
 • największy kryty park wodny w Czechach
 • luksusowe centrum wellness

Hotel Wellness Svornost Hotel Wellness Svornost Czechy (narty)

-11% 679 Pln
599Pln
 • blisko centrum Harrachova
 • bogata oferta rekreacyjna
 • rozległy teren wokół hotelu

Hotel Aquapark Szpindlerowy Młyn Hotel Aquapark Szpindlerowy Młyn Czechy (narty)

-10% 739 Pln
659Pln
 • idealny na rodzinny wypoczynek
 • bezpośrednio przy ośrodku narciarskim Medvědín
 • bogata oferta rekreacyjna
 • bezpośrednio przy aquaparku ze strefą wellness

Hotel Clarion Hotel Clarion Czechy (narty)

789Pln
 • dla miłośników aktywnego wypoczynku
 • bezpośrednio przy stoku narciarskim
 • bogata oferta wellness
 • wysoki poziom usług

Karkonosze – najwyższe pasmo górskie Sudetów, także najwyższe pasmo górskie Czech. Jego powierzchnia znajduje się w ok. 70% po stronie czeskiej. Najwyższy szczyt to leżąca na granicy polsko-czeskiej Śnieżka (1602 m n.p.m.). Po obu stronach granicy znajduje się Karkonoski Park Narodowy. Są tu ośrodki z rozwiniętą infrastrukturą sportów zimowych – narciarstwa zjazdowego, biegowego i snowboardu oraz dobre warunki dla miłośników turystyki pieszej. Głównymi ośrodkami turystycznymi w Karkonoszach po stronie polskiej są miasta Jelenia Góra, Szklarska Poręba i Karpacz.

Po stronie czeskiej to Szpindlerowy Młyn, Pec pod Śnieżką, Harrachov, Rokytnice nad Jizerou, Vrchlabi, Trutnov, Svoboda nad Upou. Charakterystycznym elementem Karkonoszy są malownicze formy skalne, zwane skałkami. Często przybierają fantastyczne kształty, zrodziło się o nich wiele legend, a od ich kształtów powstały rozmaite nazwy, m.in.: Pielgrzymy, Owcze Skały czy Ptasie Gniazda.

Nasze miejsca: Szpindlerowy Młyn – najbardziej znane i najchętniej odwiedzane miasteczko w najwyższych czeskich górach. Dobre warunki klimatyczne i wysoki poziom usług sprawiają, że turyści przyjeżdżają tu przez cały rok. Są tu liczne atrakcje jak: snowtubing, paragliding, oświetlona trasa saneczkowa o dł. 4 km, trasa bobslejowa czy przejażdżki na saniach konnych. Po nartach warto wybrać się do aquaparku, są tu hale tenisowe, strzelnica, squash, golf i kręgielnia. Pec pod Śnieżką malownicze miasteczko górskie w dolinie rzeki Upy, ważny ośrodek turystyczny i sportowy w sercu Karkonoskiego Parku Narodowego z 11 stokami narciarskimi. Składa się z dwóch części: Peca pod Śnieżką i Velkej Upy. Jedną z wielu atrakcji jest wjazd koleją gondolową na Śnieżkę. Harrachov położony w Karkonoszach, w północnych Czechach, na wysokości ok. 700 m n.p.m., 4 km od granicy z Polską. Dla narciarzy i snowboardzistów przygotowano tu 7 km tras zjazdowych, w okolicy są również trasy do narciarstwa biegowego. Znajdują się tu skocznie narciarskie, gdzie odbywają się międzynarodowe zawody. Harrachov znany jest również z huty szkła i muzeum poświęconego szklarstwu. Jest tu zabytkowa kaplica szklarzy z ołtarzem zbudowanym z luster i kryształowym dzwonem. Miasteczku oferuje wiele atrakcji: tor bobslejowy, park linowy, wodospad Mumlavy, Muzeum Górnictwa, Muzeum Narciarstwa, a dla wielbicieli piwa kąpiele piwne. W hotelu darmowa karta Harrachov Card upoważniająca do korzystania ze zniżek do wielu atrakcji i usług na miejscu: www.harrachovcard.cz

Na stoku: Szpindlerowy Młyn – ośrodek narciarski w Czechach z 25 km tras narciarskich o różnym stopniu trudności. W jego skład wchodzą 2 tereny narciarskie: Medvědín i Svaty Petr. Do dyspozycji jest łącznie 16 wyciągów narciarskich w ramach jednolitego systemu karnetów zjazdowych i 4 snowparki. Pomiędzy ośrodkami kursuje bezpłatny skibus. Medvědín połączony kolejką linową z małą wioską Horní Mísečky oferuje urozmaicone trasy ukryte w lesie. Znajduje się tu m.in. bardzo dobra, czarna i czerwona trasa zjazdowa, przeznaczona przede wszystkim do uprawiania narciarstwa wyczynowego. Dla początkujących oraz osób z dziećmi przygotowano część Horní Mísečky, gdzie są 4 wyciągi narciarskie. Są tu również doskonale utrzymane trasy do biegów narciarskich i snowpark z wyciągiem. Svaty Petr znajduje się tu najdłuższa trasa całego ośrodka - niebieska Turistická (2700 m), a także najtrudniejsza, czarna trasa FIS (1375 m długości i 450 m różnicy wzniesień). Snowboardziści mogą korzystać z U-rampy oraz snowparku. Trasy są sztucznie naśnieżane. Cerna Hora-Pec największy resort w Czechach oferujący 41 km nartostrad i tras narciarskich. Utworzony z 5 ośrodków, z których można korzystać w ramach jednego karnetu: Cerna Hora (Jańskie Łaźnie), Pec pod Śnieżką, Cerny Dul, Velka Upa i Svoboda nad Upou. Ośrodek w Pec jest przeznaczony do narciarstwa sportowego i rekreacyjnego oraz snowboardingu ze zróżnicowanym stopniem trudności (trasy łatwe i trudne). Oferuje 2 wyciągi krzesełkowe, 9 orczykowych i 1 taśmowy. Znajduje się tu Funline trasa z wyprofilowanymi zakrętami i tunelem o długości 8 m. Można również sprawdzić się na trasach z pomiarem czasu do zjazdu i na slalomie gigant. Znajduje się tu funpark i snowpark z przeszkodami i skokami. Do jazdy nocnej przygotowano najszersze nartostrady ze sztucznym oświetleniem w Czechach Javor 1 i 2, a także na stoku U Lesa. Pomiędzy ośrodkami kursują bezpłatne skibusy. Harrachov oferuje doskonałe warunki dla narciarzy i snowboardzistów, jest tu 9 wyciągów i 7 km tras zjazdowych o zróżnicowanym poziomie trudności. Najdłuższa trasa ma 2200 m i różnicę wzniesień 300 m. Trasy są sztucznie naśnieżane, przygotowane do jazdy nocnej. W okolicy znajdują się prywatne wyciągi i nartostrady.

Spróbuj: doskonałe czeskie piwo z lokalnych browarów, wyśmienita lokalna kuchnia: smażony ser i knedliki, wjazd gondolą na Śnieżkę, wizyta w hucie szkła oraz Muzeum Narciarstwa i Muzeum Górnictwa.

Zwiedzaj: Śnieżka, Śnieżne Kotły, Kocioł Łomniczki, wodospady: Szklarki i Kamieńczyka, Mały Staw, zamek Chojnik, Kozie Grzbiety, Sedmídolí, źródło Łaby.

Czas lokalny: czas polski.

Język: czeski.

Napięcie: 220 V.

Waluta: korona (CZK).

Ceny w hotelu i restauracji: obiad – od 150 CZK, kawa, herbata – ok. 50 CZK, piwo 0,5l – od 40 CZK, lampka wina – od 50 CZK.

Komunikacja: taksówka – ok. 150-200 CZK w mieście.

Opłata klimatyczna: w cenie hoteli.

 


Zawsze aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych po wybraniu miejsca docelowego podróży. SEZON NARCIARSKI – SZPINDLEROWY MŁYN
09.12.2020-08.04.2021

TRASY NARCIARSKIE:
Położenie: 1310 m n.p.m., znajdują się na spływie rzeki Łaby z Dolskim Potokiem, ok. 165 km od Pragi, ok. 80 km od Hradec Kralove.
Całkowita długość tras zjazdowych: 25 km tras (30% łatwe, 60% trudne, 10% bardzo trudne).
Ośrodek narciarski podzielony jest na 2 tereny narciarskie: Medvědín i Svaty Petr na które obowiązuje wspólny skipas.
Trasa ze sztucznym oświetleniem: Hromovka – 1500 m nocnej trasy, Medvedin - 1912 m (czynne: wtorki, czwartki).
Trasy ze sztucznym naśnieżaniem: Hromovka - 1540 m, Labska - 1319 m.

WYCIĄGI NARCIARSKIE:
Typy i liczba wyciągów: 16 wyciągów (5 kolejek krzesełkowych, 11 wyciągów orczykowych).
Całkowita przepustowość wyciągów: 18 000 osób/godz.

SNOWPARKI: 4

SZKÓŁKI NARCIARSKIE: 7

CENY SKIPASSÓW:
za 1 dzień: od 850 CZK/os. dorosła, 680 CZK/senior, 590 CZK/dziecko.

Więcej informacji na temat cen: http://www.skiareal.cz/pl/cenniki/karnety-narciarskie/
Mapa regionu dostępna pod linkiem: http://nanarty.info/czechy/spindleruv-mlyn#2-trasy-i-wyciągi

 

SEZON NARCIARSKI – CERNA HORA – PEC
10.12.2020-18.03.2021

TRASY NARCIARSKIE:
Położenie: w Karkonoszach u podnóża Śnieżki, ok 70 km od Kudowy Zdrój, 180 km od Pragi.
Całkowita długość tras zjazdowych: 41 km tras.
Ośrodek narciarski podzielony jest na 5 terenów narciarskich: w ramach jednego karnetu: Cerna Hora (Jańskie Łaźnie), Pec pod Śnieżką, Cerny Dul, Velka Upa i Svoboda nad Upou.
Trasa ze sztucznym oświetleniem: 6 km.
Trasy ze sztucznym naśnieżaniem: 75% (28 km).

WYCIĄGI NARCIARSKIE:
Typy i liczba wyciągów: 37 wyciągów (8-osobowa kabinowa kolej linowa, 2 kolejki krzesełkowe 4-osobowe, 3 kolejki krzesełkowe 3-osobowe, 31 wyciągów orczykowych).
Całkowita przepustowość wyciągów: 35 970 osób/godz.

SZKÓŁKI NARCIARSKIE: 6.

CENY SKIPASSÓW:
za 1 dzień: od 690 CZK/os. dorosła, 590 CZK senior/junior, 480 CZK/dzieci;
bezpłatny: dla dzieci do 6 lat z 1-7 dniowym karnetem towarzyszącej os. dorosłej.

Więcej informacji na temat cen: https://www.skiresort.cz/pl/cenik/
Mapa regionu dostępna pod linkiem: http://nanarty.info/czechy/cerna-hora-janske-lazne#2-trasy-i-wyciągi

 

SEZON NARCIARSKI – HARRACHOV
17.12.2020-08.04.2021

TRASY NARCIARSKIE:
Położenie: ok. 700 m n.p.m., w pobliżu przejścia granicznego z Polską przy drodze Szklarska Poręba – Praga, ok. 20 km od Szklarskiej Poręby i 130 km od Pragi.
Całkowita długość tras zjazdowych: 7,3 km. (33% łatwe, 50% trudne, 17% bardzo trudne).
Trasy ze sztucznym naśnieżaniem: 6,8 km.

WYCIĄGI NARCIARSKIE:
Typy i liczba wyciągów: 4 wyciągi (3 kolejki krzesełkowe, 1 wyciąg orczykowy).
Całkowita przepustowość wyciągów: 4612 osób/godz.

SZKÓŁKI NARCIARSKIE: 4.

CENY SKIPASSÓW:
1 dzień: od 650 CZK/os. dorosła, 600 CZK/młodzież (14-17 lat), 430 CZK/dzieci.

Więcej informacji na temat cen: http://www.skiinfo.pl/karkonosze/harrachov/cennik-karnetow-narciarskich.html
Mapa regionu dostępna pod linkiem: http://nanarty.info/czechy/harrachov#2-trasy-i-wyciągi

 

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter