phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Gdzie na wakacje?Kayseri

Wakacje Kayseri

W skrócie

 • najnowocześniejszy ośrodek narciarski w Turcji
 • raj dla narciarzy i snowboardzistów: 102 km tras narciarskich, 58 km tras ze sztucznym naśnieżaniem i 14 wyciągów
 • widoki na szczyt wulkanu Erciyes
 • idealna baza wypadowa do zwiedzania Kapadocji
 • skipass w cenie

Zobacz ofertę

Narty (3)

Hotel Mirada Del Monte Kayseri

-19% 4 089 Pln
3 279Pln
 • rewelacyjnie położony
 • blisko wyciągów
 • duży wybór tras narciarskich
 • spektakularne widoki
 • eleganckie i zadbane wnętrza
 • skipass w cenie (50 zjazdów)
 • ZIMA 22/23

Hotel Library Erciyes Kayseri

-20% 4 289 Pln
3 399Pln
 • idealny na aktywny zimowy wypoczynek
 • blisko wyciągów narciarskich
 • zbudowany w 2021 r.
 • przytulne i eleganckie wnętrza
 • skipass w cenie (50 zjazdów)
 • ZIMA 22/23

Hotel Mirada Del Lago Kayseri

-23% 4 989 Pln
3 799Pln
 • aktywny, rodzinny wypoczynek
 • blisko wyciągów narciarskich
 • eleganckie wnętrza
 • turecka kuchnia
 • skipass w cenie (50 zjazdów)
 • ZIMA 22/23

Narty w Kapadocji!

Odkryj Erciyes, położony w samym sercu Kapadocji - jeden z najlepszych i najnowocześniejszych ośrodków narciarskich w Turcji. To prawie 102 km tras (w tym 55 km tras ratrakowanych) o zróżnicowanym stopniu trudności i świetne warunki dla entuzjastów sportów zimowych. Narciarze i snowboardziści będą zachwyceni!

JAZDA NA WULKANIE
Erciyes to najwyższy wulkan Kapadocji – 3916 m n.p.m. 34 nowoczesne trasy narciarskie i snowboardowe na stokach Erciyes o łącznej długości ok. 102 km będą idealne zarówno dla początkujących, jak i prawdziwych ekspertów, którzy na pewno docenią Divan i Hacilar (oba z co najmniej 60° nachyleniem!). Na sam szczyt wulkanu prowadzą trasy skitourowe. Ci, którzy dotrą tu w pogodny dzień, mogą podziwiać niesamowity widok na Morze Czarne na północy i Morze Śródziemne na południu. Nagrodą za wytrwałą wspinaczkę jest zjazd, podczas którego do pokonania jest prawie 2000 m różnicy wysokości. 14 wyciągów przewozi 24 tys. osób w ciągu godziny. Tereny narciarskie znajdują się na wysokości od 2100 do 3360 m n.p.m. Licencjonowani instruktorzy Snow Academia Ski School uczą jazdy wszystkich chętnych w wieku od 7 do 70 lat. Szkoła zapewnia zajęcia grupowe i lekcje indywidualne. Na miejscu dostępni są przewodnicy off-piste. Nad bezpieczeństwem narciarzy czuwa 25 patroli narciarskich.

KAPADOCJA, SERCE TURCJI
Żelazny punkt programu każdej wycieczki do Turcji. Wyjątkowa geologiczna struktura Kapadocji z jej baśniowymi skalnymi kominami, w których ludzie drążyli domy i świątynie, jest wynikiem erupcji wulkanu Erciyes sprzed ok. 30 milionów lat. To także region, w którym od wieków mieszają się wpływy różnych cywilizacji, od asyryjskiej, przez rzymską, aż do osmańskiej. Ürgüp, Göreme, Uçhisar, Avanos, Zelve i Derinkuyu to centra kultury najczęściej odwiedzane przez zafascynowanych tym krajem podróżników. Każdego roku Czarodziejską Krainę odwiedza ok. 2 miliony turystów z całego świata. Warto wybrać się na 2-dniową wycieczkę po Kapadocji, ze zwiedzaniem twierdzy Uçhisar i lotem balonem w wyjątkowej scenerii oraz spędzić niezapomniane chwile podczas nocy tureckiej w jaskini wykutej w tufie wulkanicznym.

KAYSERI
Podczas pobytu w tym regionie koniecznie trzeba odwiedzić Kayseri - jedno z najstarszych miast Anatolii, położone u podnóża wulkanu Erciyes, ok. 25 km od hoteli w ofercie. To milionowe miasto kusi zabytkami pamiętającymi okres bizantyjski i na pewno spodoba się turystom, którzy chcą aktywne spędzić czas także poza stokiem narciarskim. Kayseri i szczyt Erciyes co roku zamieniają się w stolicę sportów zimowych. Tu odbywają się m.in.: prestiżowy FIS Snowboard European Cup, Erciyes Ultra Sky Trails, Snowboard World Cup i Snowkite Worldcup Erciyes.

APRES SKI
Okolice Kayseri, miasta pachnącego pastirmą, to prawdziwy raj dla miłośników kulinarnych eksperymentów! Po szaleństwie na stoku można odpocząć w pobliskich kawiarniach i restauracjach, które serwują lokalne smakołyki, np. typowe dla tego regionu kiełbaski, nadziewane pierożki manti czy yaglamę, chleb przekładany warstwowo warzywno-mięsnym farszem.

 
Pobierz mapę tras w pełnej rozdzielczości

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

Pilot: turyści objęci są opieką polskiego rezydenta, do którego zadań należy pomoc przy przylocie, wylocie, podczas pobytu oraz przyjmowanie zapisów na wycieczki lokalne.

Wizy: obywatele RP podróżujący do Turcji w celach turystycznych na okres nie dłuższy niż 90 dni są zwolnieni z obowiązku wizowego.

Czas lokalny: czas polski plus 2 godz.

Język: turecki; można także porozumiewać się po angielsku, coraz częściej po polsku.

Waluta: lira turecka (TRY); 1 EUR = 15 TRY.

Napiwki: obowiązuje zasada, że każdy daje tyle, na ile go stać. Zarobki w Turcji są niskie i napiwki są często dużą pomocą finansową. Przyjęte jest dawanie napiwków kierowcom na wycieczkach lokalnych i kelnerom – ok. 5-10%.

Czas przelotu: Polska–Kayseri – ok. 3 godz.

Ceny: piwo – ok. 2-3 EUR w restauracjach/barach/hotelach, ok. 1-1,5 EUR w supermarketach, obiad – ok. 4 EUR.

All Inclusive: w Turcji zwyczajowo obejmuje tylko posiłki i lokalne napoje w ograniczonych godzinach, zwykle od 10.00 do 23.00. Wszelkie dodatkowe świadczenia, typu sporty, sejf, masaż, sauna, a nawet minibar, są dodatkowo płatne. Oprócz napojów importowanych dodatkowo płatne są także soki ze świeżo wyciskanych owoców i kawa po turecku.

Komunikacja: funkcjonuje sprawnie i jest niedroga, nawet z hoteli odległych od centrum miasta z łatwością można dojechać dolmuszem, czyli lokalnym minibusem; cena za przejazd: ok. 2 EUR/15 km; taksówki wyposażone są w liczniki; cena za przejazd: ok. 1,5 EUR/1 km.

Wycieczki lokalne: organizowane są przez lokalne agencje turystyczne na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość niezorganizowania wycieczki z powodu zbyt małej liczby chętnych.

 

Podane w ofercie godziny serwowania posiłków oraz funkcjonowanie poszczególnych elementów infrastruktury hotelowej mogą ulegać nieznacznym zmianom ze względu na sezonowość, warunki pogodowe, prośby Gości lub siły wyższe, na które hotelarz nie będzie miał wpływu.

*Informacja dotycząca oficjalnej kategoryzacji hotelu znajduje się w opisie prezentowanych obiektów (sekcja „Hotel”) i jest ona zgodna z kategoryzacją stosowaną w danym kraju. Każdy kraj stosuje własne kryterium przyznawania określonej kategorii. Prezentowana na stronie www.itaka.pl oraz w dokumentach podróży kategoryzacja hoteli to nasza subiektywna ocena standardu hotelu. Połowa gwiazdki oznacza kategorię zawyżoną lub zaniżoną w stosunku do oficjalnej kategorii.

Opis zawiera wszystkie udogodnienia jakimi dysponuje hotel w danym momencie. W związku z lokalnymi przepisami dotyczącymi aktualnych regulacji funkcjonowania hoteli w dobie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 (COVID-19) i bezpieczeństwa Gości, korzystanie z części hotelowych udogodnień może być ograniczone. Stan ten może ulec zmianie zgodnie z wprowadzaniem nowych regulacji.

 


Zawsze aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych po wybraniu miejsca docelowego podróży.SEZON NARCIARSKI: Erciyes: grudzień-kwiecień

TRASY NARCIARSKIE:
Położenie: 2100-3360 m n.p.m.
Całkowita długość tras narciarskich: 34 trasy zjazdowe o łącznej długości ok. 102 km (6 tras trudnych, 15 średnich, 13 łatwych). Trasy ze sztucznym naśnieżaniem: 58 km, 160 armatek śnieżnych.

WYCIĄGI NARCIARSKIE:
Typy i liczba wyciągów: 14 wyciągów (1 kolejka kabinowa, 11 wyciągów krzesełkowych, 1 orczykowy).
Całkowita przepustowość wyciągów: 23 800 pasażerów/godz.

CENY SKIPASSÓW: w cenie

Szkoła narciarska: Erciyes – Kayseri

Sprawdź warunki na stokach narciarskich w Erciyes: https://www.kayserierciyes.com.tr/?Lng=2 
Klienci korzystający ze stoku zobligowani są do noszenia kasku.

Kapadocja (2 dni) – Zima 18/19- niesamowita Kapadocja, stworzona przez erupcje wulkaniczne, to czarodziejska kraina w samym sercu Turcji! Podziwiać tutaj można prawdziwe cudy natury – powulkaniczne, księżycowe krajobrazy i doliny pełne kominów skalnych to tylko część atrakcji. 1. dzień: wizyta w Saruhan Kervansaray, antycznym domu zajezdnym dla karawan. Następnie przystanek w Pasabaglari – Dolinie Mnichów z setkami skalnych kominów oraz okazja do podziwiania panoramy Parku Narodowego Göreme. Czas na pamiątkowe zdjęcia. Obiad. W programie również wizyta w muzeum Göreme oraz w galerii ceramiki. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg. 2. dzień: śniadanie. Wizyta w sklepie z biżuterią z onyksu. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): lot balonem. Powrót do hotelu w godzinach południowych. Cena – ok. 82 EUR (zawiera: nocleg w hotelu****, posiłki wg programu, napoje dodatkowo płatne).

Kapadocja (1 dzień) – Zima 18/19 - Kapadocja! Cud natury, powulkaniczne, księżycowe krajobrazy i doliny pełne kominów skalnych – to stworzona przez erupcje wulkaniczne czarodziejska kraina w samym sercu Turcji. Wizyta w Pasabaglari – Dolinie Mnichów z setkami skalnych kominów oraz okazja do podziwiania panoramy Parku Narodowego Göreme. Czas na pamiątkowe zdjęcia. Obiad. W programie również wizyta w muzeum Göreme oraz w galerii ceramiki.  Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): lot balonem. Powrót do hotelu. Wycieczka całodzienna. Cena – ok. 59 EUR (zawiera: bilety wstępu, obiad, napoje dodatkowo płatne).

Łaźnia turecka – Hammam - wizyta w tradycyjnej tureckiej łaźni i rytuał hammam – peeling i masaż. Czas trwania – ok. 2h. Cena – ok. 25 EUR.

Zachód słońca w Kapadocji i Turecka Noc - magiczny wieczór w bajkowej Kapadocji. Podziwianie zachodu słońca i panoramy Parku Narodowego Göreme. Następnie niezwykły pokaz w wykonaniu wirujących derwiszy. Na koniec kolacja i niesamowita Turecka Noc z tradycyjnymi tańcami – m.in. pokazem tańca brzucha oraz tańca z ogniem i nożami. Powrót do hotelu około północy. Wycieczka półdniowa. Cena – ok. 65 EUR.

Kayseri – City Tour - historia miasta i regionu Kayseri sięga czasów starożytnych, kiedy było znane między innymi jako chrześcijańska metropolia Cezarea Kapadocka i siedziba biskupa Bazylego Wielkiego. Położone na trakcie Jedwabnego Szlaku Kayseri było potężnym i bogatym miastem. W regionie pozostało wiele zabytków z czasów pamiętających panowanie Turków Seldżuckich i Ottomanów oraz ogromne podziemne miasta, służące pierwszym chrześcijanom za schronienia w czasach prześladowań. Wizyta w najważniejszych punktach, m.in. kompleks meczetowy Hunat Hatun Külliye, budynek szpitalny Gevher Nesibe Hatun Madrasa oraz Wielki Bazar wybudowany w XII wieku. Wycieczka półdniowa. Cena – ok. 36 EUR (zawiera: bilety wstępu).

 

Wycieczki lokalne organizowane są przez lokalne agencje turystyczne na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość niezorganizowania wycieczki z powodu zbyt małej liczby chętnych.

Kapadocja (2 dni) – Zima 18/19- niesamowita Kapadocja, stworzona przez erupcje wulkaniczne, to czarodziejska kraina w samym sercu Turcji! Podziwiać tutaj można prawdziwe cudy natury – powulkaniczne, księżycowe krajobrazy i doliny pełne kominów skalnych to tylko część atrakcji. 1. dzień: wizyta w Saruhan Kervansaray, antycznym domu zajezdnym dla karawan. Następnie przystanek w Pasabaglari – Dolinie Mnichów z setkami skalnych kominów oraz okazja do podziwiania panoramy Parku Narodowego Göreme. Czas na pamiątkowe zdjęcia. Obiad. W programie również wizyta w muzeum Göreme oraz w galerii ceramiki. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg. 2. dzień: śniadanie. Wizyta w sklepie z biżuterią z onyksu. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): lot balonem. Powrót do hotelu w godzinach południowych. Cena – ok. 82 EUR (zawiera: nocleg w hotelu****, posiłki wg programu, napoje dodatkowo płatne).

Kapadocja (1 dzień) – Zima 18/19 - Kapadocja! Cud natury, powulkaniczne, księżycowe krajobrazy i doliny pełne kominów skalnych – to stworzona przez erupcje wulkaniczne czarodziejska kraina w samym sercu Turcji. Wizyta w Pasabaglari – Dolinie Mnichów z setkami skalnych kominów oraz okazja do podziwiania panoramy Parku Narodowego Göreme. Czas na pamiątkowe zdjęcia. Obiad. W programie również wizyta w muzeum Göreme oraz w galerii ceramiki.  Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): lot balonem. Powrót do hotelu. Wycieczka całodzienna. Cena – ok. 59 EUR (zawiera: bilety wstępu, obiad, napoje dodatkowo płatne).

Łaźnia turecka – Hammam - wizyta w tradycyjnej tureckiej łaźni i rytuał hammam – peeling i masaż. Czas trwania – ok. 2h. Cena – ok. 25 EUR.

Zachód słońca w Kapadocji i Turecka Noc - magiczny wieczór w bajkowej Kapadocji. Podziwianie zachodu słońca i panoramy Parku Narodowego Göreme. Następnie niezwykły pokaz w wykonaniu wirujących derwiszy. Na koniec kolacja i niesamowita Turecka Noc z tradycyjnymi tańcami – m.in. pokazem tańca brzucha oraz tańca z ogniem i nożami. Powrót do hotelu około północy. Wycieczka półdniowa. Cena – ok. 65 EUR.

Kayseri – City Tour - historia miasta i regionu Kayseri sięga czasów starożytnych, kiedy było znane między innymi jako chrześcijańska metropolia Cezarea Kapadocka i siedziba biskupa Bazylego Wielkiego. Położone na trakcie Jedwabnego Szlaku Kayseri było potężnym i bogatym miastem. W regionie pozostało wiele zabytków z czasów pamiętających panowanie Turków Seldżuckich i Ottomanów oraz ogromne podziemne miasta, służące pierwszym chrześcijanom za schronienia w czasach prześladowań. Wizyta w najważniejszych punktach, m.in. kompleks meczetowy Hunat Hatun Külliye, budynek szpitalny Gevher Nesibe Hatun Madrasa oraz Wielki Bazar wybudowany w XII wieku. Wycieczka półdniowa. Cena – ok. 36 EUR (zawiera: bilety wstępu).

 

Wycieczki lokalne organizowane są przez lokalne agencje turystyczne na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość niezorganizowania wycieczki z powodu zbyt małej liczby chętnych.

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter