phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane
> >Wyniki Wyszukiwania> >Przekraczając próg Himalajów

Atuty oferty

 • najpiękniejsze trasy trekkingowe u podnóży sześcio- i siedmiotysięczników, w tym Przełęcz Kuari (3658 m n.p.m.)
 • najwyższy punkt podczas wyprawy 4268 m n.p.m.
 • ok. 30 godz. trekkingu
 • 7 dni w górach
 • 3 dni spływu raftingowego po rzece Ganges
 • zwiedzanie Delhi
 • święte miasto Rishikesh
 • 8 noclegów w namiotach

Przekraczając próg Himalajów Kod: DELEXP1

Trasa
PLN
Itaka
Indie

Przekraczając próg Himalajów

Kod: DELEXP1
Opis
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Indii.

2. DZIEŃ. STARE I NOWE DELHI
Przylot do DELHI, transfer do hotelu, zakwaterowanie, śniadanie. Zwiedzanie Starego Delhi: Czerwony Fort - ogromna cytadela z czerwonego piaskowca, Dżama Masdżid – największy meczet w Indiach, Radż Ghat – miejsce kremacji Mahatmy Ghandiego. Spacer po Chandi Chowk – jednej z najsłynniejszych ulic Starego Delhi, będącej jednocześnie zatłoczonym bazarem. W trakcie zwiedzania przejazd rikszą po starej części miasta. Zwiedzanie Nowego Delhi: zespół Kutub Minar, Mauzoleum Humajuna – grobowiec mogolskiego władcy z XVI w., Brama Indii – 42-metrowy łuk triumfalny. Panoramiczny przejazd obok budynku parlamentu oraz pałacu prezydenckiego. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. RISHIKESH
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do RISHIKESH autokarem lub pociągiem (zależnie od terminu). Rishikesh to święte miasto położone u zbiegu rzek Chandrabhaga i Gangesu, otoczone z trzech stron zielonymi wzgórzami. Uważa się, że w tym miejscu medytacja prowadzi do osiągnięcia zbawienia. Po stronie Gangesu ciągnie się kompleks wielu świątyń i aśram, niektóre z nich prezentują stary hinduski styl architektoniczny, inne są zupełnie nowoczesne. Zakwaterowanie w hotelu nad Gangesem. Kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. GHAT – CHEFNA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd drogą w górę Gangesu przez miejscowość GHAT, a następnie do CHEFNA, która jest ostatnią miejscowością na trasie, do której można dojechać pojazdami czterokołowymi. Obóz w Chefna położony jest w samym sercu górzystego stanu Uttaranchal. Chefna jest miejscem gdzie rozpoczynają się trekkingi. Rozbicie obozu. Kolacja i nocleg.

5. DZIEŃ. WIOSKA RAMNI – GHUNI
Śniadanie. Złożenie obozu. Początek trekkingu. Droga wiedzie wzdłuż rzeki przez lasy mieszane i iglaste. Szlak prowadzi przez RAMNI (2550 m n.p.m.). Jest to typowa himalajska wioska, położona tarasowo na zboczach gór między brukowanymi alejkami i żyznymi uprawnymi poletkami. Mieszkańcy górskich wiosek znani są z niespotykanej życzliwości. Trekking kończy się w obozie w GHUNI (1982 m n.p.m.). Rozbicie obozu, kolacja, nocleg w namiotach. Czas trekkingu: ok. 3-4 godz.

6. DZIEŃ. PRZEŁĘCZ RAMNI – SEMKHERK
Śniadanie. Złożenie obozu. Wyjście z obozu. Trasa prowadzi stopniowo w górę, zygzakowatą ścieżką, której przewyższenie sięga ok. 300 m i wiedzie aż do zielonych rozległych pastwisk. Poniżej linii lasu zaczynają się pojawiać w oddali ośnieżone szczyty. Po ok. 2,5-godz. trekkingu osiągnięcie najwyższego punktu: PRZEŁĘCZY RAMNI (3064 m n.p.m.). Następnie ścieżka prowadzi do obozu w SEMKHERK (2121 m n.p.m.). Rozbicie obozu, kolacja, nocleg w namiotach. Czas trekkingu: ok. 5-6 godz.

7. DZIEŃ. JHINJHI – KALIAGHAT
Śniadanie. Złożenie obozu. Zejście do kolorowej wioski JHINJHI. Szlak prowadzi obok małych gospodarstw, przez spektakularny, wiszący most na wysokości 1840 m n.p.m., okolica zamieszkana jest również przez liczne małpy. Następnie strome podejście na wysokość 2250 m n.p.m., co zajmie ok. 1,5-godz. Dalej ścieżka prowadzi po prawie płaskim terenie. Można tu podziwiać wiele wodospadów, źródeł i malowniczych zboczy górskich. Rozbicie obozu w KALIAGHAT (ok. 2286 m n.p.m.) niedaleko wioski Pana. Kolacja, nocleg w namiotach. Czas trekkingu: ok. 6 godz.

8. DZIEŃ. SARTOLI – DHAKWANI
Śniadanie. Złożenie obozu. Tego dnia zostanie przekroczona wysokość 3000 m n.p.m. Trasa jest bardzo urozmaicona, od płaskich dużych pastwisk po liczne małe wzgórza, wśród źródeł, wodospadów i zachwycających wąwozów. Prowadzi również w górę po bardziej stromych zboczach, gdzie będzie do pokonania ok. 900 m wysokości. Ostatnie podejście tego dnia prowadzi powyżej linii lasu przez SARTOLI, do DHAKWANI (3341 m n.p.m.), gdzie na letnich pastwiskach znajduje się obóz. Rozbicie obozu. Kolacja i nocleg w namiotach. Czas trekkingu: ok. 5-6 godz.

9. DZIEŃ. PRZEŁĘCZ KUARI – TALI
Śniadanie. Złożenie obozu. Celem dnia jest osiągnięcie najwyższego punktu wyprawy, czyli 4268 m n.p.m. oraz spektakularnej PRZEŁĘCZY KUARI (3658 m n.p.m.) - progu do himalajskich sześcio- i siedmiotysięczników. Czas na odpoczynek. Zejście do obozu w TALI (3310 m n.p.m.). Rozbicie obozu, kolacja, nocleg w namiocie. Czas trekkingu: ok. 5-6 godz.

10. DZIEŃ. AULI – JOSHIMATH
Śniadanie. Złożenie obozu. Zejście do AULI (2500 m n.p.m.), ok. 3-4 godz. spokojnego marszu. Auli to jeden z najciekawszych kurortów narciarskich w Indiach, znajduje się tu także owiana legendami świątynia Na Singh. Przejazd samochodami do JOSHIMATH. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg. Czas trekkingu: ok. 3-4 godz.

11. DZIEŃ. DEVPRAYAG – RAFTING PO GANGESIE DO AMARASYU
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do DEVPRAYAG, gdzie rozpoczyna się drugi etap wyprawy: rafting po Gangesie. Średni stopnień trudności, kilka miejsc do rekreacyjnego pływania. Po ok. 1,5 godz. przypłynięcie do AMARASYU, do obozu na plaży. Rozbicie obozu, kolacja, nocleg w namiotach.

12. DZIEŃ. RAFTING – KODIYALA
Śniadanie. Złożenie obozu. Ok. 30 km raftingu pontonami wśród niesamowitych widoków. Dopłynięcie do obozu przy plaży w KODIYALA. To bardzo popularne miejsce do uprawiania spływów raftingowych. Kolacja, nocleg w namiotach.

13. DZIEŃ. RAFTING – RISHIKESH
Śniadanie. Złożenie obozu. Kontynuacja raftingu. Do pokonania trasa ok. 35 km, po drodze liczne uskoki i stopnie skalne. Rafting kończy się dopłynięciem do RISHIKESH. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

14. DZIEŃ. DELHI
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd pociągiem do DELHI. Przed podróżą pokój w hotelu na odświeżenie się. Czas wolny. Kolacja. Nocny transfer na lotnisko.

15. DZIEŃ.
Przelot do Polski.
12 noclegów: 4 w hotelach klasy turystycznej***/****, 8 w obozach z namiotami; 2-os. pokoje z łazienkami, namioty 2-os.; pokój na odświeżenie się przed podróżą • wyżywienie: 13 śniadań, 12 obiadów w formie suchego prowiantu, 13 kolacji • przelot: Warszawa-Delhi-Warszawa • transfery i przejazdy wymienione w programie (pociągi, autobusy, przejazdy jeepem) • opieka pilota • przewóz bagażu na trasie trekkingu i raftingu do 10 kg/os. • opłaty za pozwolenia na wejście i trekking po parku • ubezpieczenie KL i NW Itaka Complex rozszerzone o następstwa uprawiania sportów wysokiego ryzyka
Poziom 1
Wymagana podstawowa sprawność fizyczna, pozwalająca na ciągły 3-godzinny wysiłek każdego dnia. Nie jest potrzebne specjalne przygotowanie fizyczne. Idealny dla rodzin z dziećmi.
Poziom 2
Wymagana sprawność fizyczna, pozwalająca na ciągły 4-godzinny wysiłek każdego dnia. Dla przeciętnie sprawnych uczestników oraz dla rodzin z dziećmi powyżej 13 lat.
Poziom 3
Wymagana sprawność fizyczna, pozwalająca na ciągły 5-godzinny wysiłek fizyczny każdego dnia. Dla osób z przygotowaniem kondycyjnym.
Poziom 4
Wymagana wysoka sprawność fizyczna, pozwalająca na ciągły 6-godzinny wysiłek fizyczny. Dla osób z dobrą kondycją fizyczną.
Poziom 5
Wymagana bardzo wysoka sprawność fizyczna, pozwalająca na ciągły, min. 7-godzinny wysiłek fizyczny. Dla osób z przygotowaniem i bardzo dobrą kondycją fizyczną.
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: napiwki: ok. 5 USD/dzień.
 2. Przejazd pociągiem Delh-Rishikesh-Delhi – miejsca siedzące w II klasie.
 3. Wiza: lista dokumentów niezbędnych do uzyskania wizy jest dostępna na stronie www.itaka.pl. Dokumenty należy wysłać pocztą kurierską na nowy adres: B.P. ITAKA, ul. Mokotowska 65, 00-533 Warszawa, tel. 224486888 z dopiskiem „WIZY”, tak, aby dotarły najpóźniej na 7 dni przed wylotem do Indii. Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo: 329 PLN. Dane paszportowe należy podać w momencie zakładania rezerwacji.
 4. Posiłki w czasie trekkingu są wegetariańskie, przygotowane są przez towarzyszących przewodników.
 5. Bagaż należy zapakować w miękką torbę podróżną lub plecak turystyczny.
 6. Program przeznaczony dla osób pełnoletnich, zdrowych, sprawnych fizycznie, przygotowanych kondycyjnie do aktywności zawartych w programie na znacznych wysokościach. 7. Program może ulec zmianie zależnie od warunków atmosferycznych.
Informacje o regionie
Galeria regionu

Indie

Kraj pełen tajemnic, kontrastów i zagadek. Pełne kolorów Indie to jedna z najstarszych kultur na świecie. Zabytki różnych epok, taniec i muzyka podkreślają tożsamość narodową tego wspaniałego miejsca. Rękodzieła są ważnym elementem świadczącym o bogactwie i różnorodności tradycji subkontynentu indyjskiego.

Położenie na mapie Trasa

Delhi > Rishikesh > Ghat > Chefna - Wioska Ramni > Ghuni > Przełęcz Ramni > Semkherk > Jhinjhi > Kaliaghat > Sartoli > Dhakwani > Przełęcz Kuari > Tali > Auli > Joshimath > Devprayag > Amarasyu > Kodiyala > Rishikesh > Delhi

Ekspedycja składa się z dwóch etapów. Pierwszy to magiczna trasa trekkingowa do himalajskiej Przełęczy Kuari, u podnóży majestatycznego masywu siedmiotysięcznika Nanda Devi (7817 m n.p.m.). Szlak wiedzie przełęczą między rzeką Satledź a Nepalem. Sama nazwa Kuari oznacza „próg”, szlak stanowi okno na najwyższe szczyty Himalajów. Majestat sześcio- i siedmiotysięczników kontrastuje z łagodnym krajobrazem odległych równin. Trasa gwarantuje również niezapomniane widoki na szczyty Dunagiri (7066 m n.p.m.) i Bethartoli (6319 m n.p.m.) i jest uznawana za jedną z najpiękniejszych w tej części Himalajów. Drugi etap wyprawy to emocjonujący 3-dniowy spływ świętą rzeką Ganges, największą rzeką Indii. 8 noclegów w obozach, niekiedy powyżej 3000 m n.p.m. i na brzegu Gangesu. Wysoki poziom adrenaliny gwarantowany!

PLAN WYCIECZKI1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Indii.

2. DZIEŃ. STARE I NOWE DELHI
Przylot do DELHI, transfer do hotelu, zakwaterowanie, śniadanie. Zwiedzanie Starego Delhi: Czerwony Fort - ogromna cytadela z czerwonego piaskowca, Dżama Masdżid – największy meczet w Indiach, Radż Ghat – miejsce kremacji Mahatmy Ghandiego. Spacer po Chandi Chowk – jednej z najsłynniejszych ulic Starego Delhi, będącej jednocześnie zatłoczonym bazarem. W trakcie zwiedzania przejazd rikszą po starej części miasta. Zwiedzanie Nowego Delhi: zespół Kutub Minar, Mauzoleum Humajuna – grobowiec mogolskiego władcy z XVI w., Brama Indii – 42-metrowy łuk triumfalny. Panoramiczny przejazd obok budynku parlamentu oraz pałacu prezydenckiego. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. RISHIKESH
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do RISHIKESH autokarem lub pociągiem (zależnie od terminu). Rishikesh to święte miasto położone u zbiegu rzek Chandrabhaga i Gangesu, otoczone z trzech stron zielonymi wzgórzami. Uważa się, że w tym miejscu medytacja prowadzi do osiągnięcia zbawienia. Po stronie Gangesu ciągnie się kompleks wielu świątyń i aśram, niektóre z nich prezentują stary hinduski styl architektoniczny, inne są zupełnie nowoczesne. Zakwaterowanie w hotelu nad Gangesem. Kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. GHAT – CHEFNA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd drogą w górę Gangesu przez miejscowość GHAT, a następnie do CHEFNA, która jest ostatnią miejscowością na trasie, do której można dojechać pojazdami czterokołowymi. Obóz w Chefna położony jest w samym sercu górzystego stanu Uttaranchal. Chefna jest miejscem gdzie rozpoczynają się trekkingi. Rozbicie obozu. Kolacja i nocleg.

5. DZIEŃ. WIOSKA RAMNI – GHUNI
Śniadanie. Złożenie obozu. Początek trekkingu. Droga wiedzie wzdłuż rzeki przez lasy mieszane i iglaste. Szlak prowadzi przez RAMNI (2550 m n.p.m.). Jest to typowa himalajska wioska, położona tarasowo na zboczach gór między brukowanymi alejkami i żyznymi uprawnymi poletkami. Mieszkańcy górskich wiosek znani są z niespotykanej życzliwości. Trekking kończy się w obozie w GHUNI (1982 m n.p.m.). Rozbicie obozu, kolacja, nocleg w namiotach. Czas trekkingu: ok. 3-4 godz.

6. DZIEŃ. PRZEŁĘCZ RAMNI – SEMKHERK
Śniadanie. Złożenie obozu. Wyjście z obozu. Trasa prowadzi stopniowo w górę, zygzakowatą ścieżką, której przewyższenie sięga ok. 300 m i wiedzie aż do zielonych rozległych pastwisk. Poniżej linii lasu zaczynają się pojawiać w oddali ośnieżone szczyty. Po ok. 2,5-godz. trekkingu osiągnięcie najwyższego punktu: PRZEŁĘCZY RAMNI (3064 m n.p.m.). Następnie ścieżka prowadzi do obozu w SEMKHERK (2121 m n.p.m.). Rozbicie obozu, kolacja, nocleg w namiotach. Czas trekkingu: ok. 5-6 godz.

7. DZIEŃ. JHINJHI – KALIAGHAT
Śniadanie. Złożenie obozu. Zejście do kolorowej wioski JHINJHI. Szlak prowadzi obok małych gospodarstw, przez spektakularny, wiszący most na wysokości 1840 m n.p.m., okolica zamieszkana jest również przez liczne małpy. Następnie strome podejście na wysokość 2250 m n.p.m., co zajmie ok. 1,5-godz. Dalej ścieżka prowadzi po prawie płaskim terenie. Można tu podziwiać wiele wodospadów, źródeł i malowniczych zboczy górskich. Rozbicie obozu w KALIAGHAT (ok. 2286 m n.p.m.) niedaleko wioski Pana. Kolacja, nocleg w namiotach. Czas trekkingu: ok. 6 godz.

8. DZIEŃ. SARTOLI – DHAKWANI
Śniadanie. Złożenie obozu. Tego dnia zostanie przekroczona wysokość 3000 m n.p.m. Trasa jest bardzo urozmaicona, od płaskich dużych pastwisk po liczne małe wzgórza, wśród źródeł, wodospadów i zachwycających wąwozów. Prowadzi również w górę po bardziej stromych zboczach, gdzie będzie do pokonania ok. 900 m wysokości. Ostatnie podejście tego dnia prowadzi powyżej linii lasu przez SARTOLI, do DHAKWANI (3341 m n.p.m.), gdzie na letnich pastwiskach znajduje się obóz. Rozbicie obozu. Kolacja i nocleg w namiotach. Czas trekkingu: ok. 5-6 godz.

9. DZIEŃ. PRZEŁĘCZ KUARI – TALI
Śniadanie. Złożenie obozu. Celem dnia jest osiągnięcie najwyższego punktu wyprawy, czyli 4268 m n.p.m. oraz spektakularnej PRZEŁĘCZY KUARI (3658 m n.p.m.) - progu do himalajskich sześcio- i siedmiotysięczników. Czas na odpoczynek. Zejście do obozu w TALI (3310 m n.p.m.). Rozbicie obozu, kolacja, nocleg w namiocie. Czas trekkingu: ok. 5-6 godz.

10. DZIEŃ. AULI – JOSHIMATH
Śniadanie. Złożenie obozu. Zejście do AULI (2500 m n.p.m.), ok. 3-4 godz. spokojnego marszu. Auli to jeden z najciekawszych kurortów narciarskich w Indiach, znajduje się tu także owiana legendami świątynia Na Singh. Przejazd samochodami do JOSHIMATH. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg. Czas trekkingu: ok. 3-4 godz.

11. DZIEŃ. DEVPRAYAG – RAFTING PO GANGESIE DO AMARASYU
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do DEVPRAYAG, gdzie rozpoczyna się drugi etap wyprawy: rafting po Gangesie. Średni stopnień trudności, kilka miejsc do rekreacyjnego pływania. Po ok. 1,5 godz. przypłynięcie do AMARASYU, do obozu na plaży. Rozbicie obozu, kolacja, nocleg w namiotach.

12. DZIEŃ. RAFTING – KODIYALA
Śniadanie. Złożenie obozu. Ok. 30 km raftingu pontonami wśród niesamowitych widoków. Dopłynięcie do obozu przy plaży w KODIYALA. To bardzo popularne miejsce do uprawiania spływów raftingowych. Kolacja, nocleg w namiotach.

13. DZIEŃ. RAFTING – RISHIKESH
Śniadanie. Złożenie obozu. Kontynuacja raftingu. Do pokonania trasa ok. 35 km, po drodze liczne uskoki i stopnie skalne. Rafting kończy się dopłynięciem do RISHIKESH. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

14. DZIEŃ. DELHI
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd pociągiem do DELHI. Przed podróżą pokój w hotelu na odświeżenie się. Czas wolny. Kolacja. Nocny transfer na lotnisko.

15. DZIEŃ.
Przelot do Polski.
ŚWIADCZENIA12 noclegów: 4 w hotelach klasy turystycznej***/****, 8 w obozach z namiotami; 2-os. pokoje z łazienkami, namioty 2-os.; pokój na odświeżenie się przed podróżą • wyżywienie: 13 śniadań, 12 obiadów w formie suchego prowiantu, 13 kolacji • przelot: Warszawa-Delhi-Warszawa • transfery i przejazdy wymienione w programie (pociągi, autobusy, przejazdy jeepem) • opieka pilota • przewóz bagażu na trasie trekkingu i raftingu do 10 kg/os. • opłaty za pozwolenia na wejście i trekking po parku • ubezpieczenie KL i NW Itaka Complex rozszerzone o następstwa uprawiania sportów wysokiego ryzyka
POZIOM TRUDNOŚCI: 4Poziom 1
Wymagana podstawowa sprawność fizyczna, pozwalająca na ciągły 3-godzinny wysiłek każdego dnia. Nie jest potrzebne specjalne przygotowanie fizyczne. Idealny dla rodzin z dziećmi.
Poziom 2
Wymagana sprawność fizyczna, pozwalająca na ciągły 4-godzinny wysiłek każdego dnia. Dla przeciętnie sprawnych uczestników oraz dla rodzin z dziećmi powyżej 13 lat.
Poziom 3
Wymagana sprawność fizyczna, pozwalająca na ciągły 5-godzinny wysiłek fizyczny każdego dnia. Dla osób z przygotowaniem kondycyjnym.
Poziom 4
Wymagana wysoka sprawność fizyczna, pozwalająca na ciągły 6-godzinny wysiłek fizyczny. Dla osób z dobrą kondycją fizyczną.
Poziom 5
Wymagana bardzo wysoka sprawność fizyczna, pozwalająca na ciągły, min. 7-godzinny wysiłek fizyczny. Dla osób z przygotowaniem i bardzo dobrą kondycją fizyczną.
UWAGI
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: napiwki: ok. 5 USD/dzień.
 2. Przejazd pociągiem Delh-Rishikesh-Delhi – miejsca siedzące w II klasie.
 3. Wiza: lista dokumentów niezbędnych do uzyskania wizy jest dostępna na stronie www.itaka.pl. Dokumenty należy wysłać pocztą kurierską na nowy adres: B.P. ITAKA, ul. Mokotowska 65, 00-533 Warszawa, tel. 224486888 z dopiskiem „WIZY”, tak, aby dotarły najpóźniej na 7 dni przed wylotem do Indii. Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo: 329 PLN. Dane paszportowe należy podać w momencie zakładania rezerwacji.
 4. Posiłki w czasie trekkingu są wegetariańskie, przygotowane są przez towarzyszących przewodników.
 5. Bagaż należy zapakować w miękką torbę podróżną lub plecak turystyczny.
 6. Program przeznaczony dla osób pełnoletnich, zdrowych, sprawnych fizycznie, przygotowanych kondycyjnie do aktywności zawartych w programie na znacznych wysokościach. 7. Program może ulec zmianie zależnie od warunków atmosferycznych.

Aktualnie brak ofert

 • wyślij zapytanie
 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt 8-22 sob-ndz 9-20
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter