phone mobile heart logo Flag of Belarus airplane
> >Wyniki Wyszukiwania> > >

Rejs Archipelag marzeń

Atuty oferty

 • 5 wysp: Gran Canaria, La Gomera, Teneryfa, La Palma, El Hierro
 • opieka polskojęzycznego rezydenta
 • różnorodność krajobrazów
 • tajemnicza El Hierro
 • przedłuż wakacje na Gran Canarii

Rejs Archipelag marzeń Kod: LPAHIER

Trasa
2 039PLN
Dorośli: 2 all inclusive soft Wt 20.03 – Wt 27.03.18 (8 dni)
Itaka

Rejs Archipelag marzeń Kod: LPAHIER Wyspy Kanaryjskie \ Gran Canaria

Położenie na mapie Trasa

​Gran Canaria • La Gomera • Teneryfa • La Palma • El Hierro • Gran Canaria
Odwiedź 5 Wysp Kanaryjskich zrodzonych z wulkanów! Nieziemskie krajobrazy, relaks na plaży, zwiedzanie i wakacyjna, kanaryjska atmosfera! Specjalnie przygotowane wycieczki fakultatywne pokażą największe atrakcje Wysp Kanaryjskich. Poznaj tajemniczą Wyspę Południkową - El Hierro, gdzie nie dotarła jeszcze masowa turystyka!

Opis oferty

 

1. DZIEŃ. (wtorek) GRAN CANARIA  
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Las Palmas. Transfer do portu w LAS PALMAS. Zaokrętowanie na statku wycieczkowym i powitanie przez Kapitana. Czas wolny na pokładzie, uczestnictwo w programie rozrywkowym oferowanym na statku. Zejście na ląd i samodzielne poznawanie atrakcji Las Palmas, tętniącej życiem stolicy wyspy z piaszczystą plażą Las Canteras. Warto zobaczyć najstarszą dzielnicę Vegueta z przepiękną katedrą św. Anny i wybrać się do dzielnicy handlowej Triana. Ok. godz. 23.30 wypłynięcie z portu w kierunku La Gomery. Nocleg.
 

2. DZIEŃ. (środa) LA GOMERA  
Ok. godz. 10.30 zawinięcie do portu w SAN SEBASTIAN DE LA GOMERA, urokliwej stolicy wyspy z niewielką, miejską plażą i uliczkami pełnymi typowych kanaryjskich kamienic, gdzie przetrwały pamiątki z wizyty Krzysztofa Kolumba: kościół Wniebowzięcia i dom Kolumba. Czas wolny na pokładzie, udział w programie rozrywkowym oferowanym na statku. Zejście na ląd i fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) udział w wycieczkach: GRAN TOUR LA GOMERA lub VIVA LA GOMERA. Ok. godz. 20.30 wypłynięcie z portu w kierunku Teneryfy. Nocleg.
 

3. DZIEŃ. (czwartek) TENERYFA  
Ok. godz. 5.30 zawinięcie do portu w SANTA CRUZ DE TENERIFE, stolicy Teneryfy. Sercem największego miasta Teneryfy jest Plaza Espana, niedaleko której znajduje się najstarszy na wyspie kościół - Matriz de la Concepcion oraz przyciągająca turystów uliczka handlowa Calle Castillo. Czas wolny na pokładzie. Zejście na ląd i fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) udział w wycieczkach: GRAN TOUR TENERYFA, VIVA EL NORTE, U STÓP TEIDE, TAGANANA & LA LAGUNA, LORO PARK, SIAM PARK lub TEIDE - ŚWIĘTA GÓRA GUANCZÓW. Nocleg.
 

3. DZIEŃ. (czwartek) TENERYFA - dot. terminu 20.03.2018 
Ok. godz. 5.30 zawinięcie do portu w SANTA CRUZ DE TENERIFE, stolicy Teneryfy. Sercem największego miasta Teneryfy jest Plaza Espana, niedaleko której znajduje się najstarszy na wyspie kościół - Matriz de la Concepcion oraz przyciągająca turystów uliczka handlowa Calle Castillo. Czas wolny na pokładzie. Zejście na ląd i fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) udział w wycieczkach: GRAN TOUR TENERYFA, VIVA EL NORTE, U STÓP TEIDE, TAGANANA & LA LAGUNA, LORO PARK, SIAM PARK lub TEIDE - ŚWIĘTA GÓRA GUANCZÓW. Ok. godz. 24.00 wypłynięcie z portu w kierunku portu Los Cristianos na Teneryfie. Nocleg.
 

4. DZIEŃ. (piątek) TENERYFA  
Czas wolny na pokładzie, udział w programie rozrywkowym oferowanym na statku. Zejście na ląd i fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) uczestnictwo w wycieczkach: GRAN TOUR TENERYFA, VIVA EL NORTE, U STÓP TEIDE, TAGANANA & LA LAGUNA, LORO PARK, SIAM PARK lub TEIDE - ŚWIĘTA GÓRA GUANCZÓW. Ok. godz. 21.00 wypłynięcie z portu w kierunku La Palmy. Nocleg.
 

4. DZIEŃ. (piątek) TENERYFA   - dot. terminu 20.03.2018
Ok. godz. 6.00 zakotwiczenie w pobliżu portu LOS CRISTIANOS, najpopularniejszego kurortu Teneryfy z długą promenadą i pięknymi plażami. Czas wolny na pokładzie, udział w programie rozrywkowym oferowanym na statku. Transfer do portu łódkami, zejście na ląd i fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) uczestnictwo w wycieczkach: GRAN TOUR TENERYFA, VIVA EL NORTE, U STÓP TEIDE, TAGANANA & LA LAGUNA, LORO PARK, SIAM PARK lub TEIDE - ŚWIĘTA GÓRA GUANCZÓW. Ok. godz. 21.00 wypłynięcie z portu w kierunku La Palmy. Nocleg.
 

5. DZIEŃ. (sobota) LA PALMA  
Ok. godz. 9.00 zawinięcie do portu w SANTA CRUZ DE LA PALMA, urokliwej stolicy La Palmy, słynnej z kolorowych balkonów i kolonialnych kamienic przy głównej ulicy handlowej Calle O’Dal. Jedną z jej atrakcji jest renesansowa Plaza de España, gdzie znajduje się między innymi ratusz z XVI w. i budynek Uniwersytetu Otwartego. Czas wolny na pokładzie, udział w programie rozrywkowym oferowanym na statku. Zejście na ląd i fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) uczestnictwo w wycieczkach: PARK NARODOWY CALDERA DE TABURIENTE, GRAN TOUR LA PALMA, SANTA CRUZ I CYGARA lub TRANSFER DO TAZACORTE. Ok. godz. 23.00 wypłynięcie z portu w kierunku El Hierro. Nocleg.
 

6. DZIEŃ. (niedziela) EL HIERRO  
Ok. godz. 6.00 zawinięcie do portu w PUERTO DE LA ESTACA. Czas wolny na pokładzie, udział w programie rozrywkowym oferowanym na statku. Zejście na ląd i fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) uczestnictwo w wycieczkach: GRAN TOUR EL HIERRO lub VIVA EL HIERRO. Ok. godz. 18.00 wypłynięcie z portu w kierunku Gran Canarii. Nocleg.
 

7. DZIEŃ. (poniedziałek) GRAN CANARIA  
Ok. godz. 9.00 zawinięcie do portu w LAS PALMAS. Czas wolny na pokładzie, udział w programie rozrywkowym oferowanym na statku. Zejście na ląd i fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) uczestnictwo w wycieczkach: GRAN TOUR GRAN CANARIA, TEROR & ARUCAS, VIVA LAS PALMAS, TRANSFER DO MASPALOMAS lub TRANSFER DO PUERTO DE MOGÁN. Nocleg.
 

8. DZIEŃ. (wtorek)
Wyokrętowanie ze statku wycieczkowego zgodnie z godzinami wylotów do Polski. Transfer na lotnisko w Las Palmas. Przelot do Polski.

poranna filtrowana kawa; śniadanie (7.30-9.30), obiad (14.00-16.30), kolacja (19.30-21.30) w formie bufetu lub serwowane w restauracji głównej na pokładzie 3 lub w Lido Garden z werandą na pokładzie 7; do śniadania woda, soki, kawa filtrowana i herbata z bemarów; do obiadu i kolacji nielimitowane piwo (lane, butelkowe lub w puszce), czerwone oraz białe wino, soki, wybrane napoje gazowane i woda; popołudniowa herbata z bemarów/filtrowana kawa i przekąski w wyznaczonym miejscu; nielimitowane piwo (lane, butelkowe lub w puszce), czerwone oraz białe wino, soki, wybrane napoje gazowane, woda, filtrowana kawa i herbata z bemarów w wyznaczonym barze (12.00-24.00); po kolacji przekąski w wyznaczonym miejscu; dodatkowo w każdej kabinie codziennie butelka wody (1,5 l).

wyznaczone w karcie nielimitowane napoje alkoholowe i bezalkoholowe serwowane 24 godziny na dobę w wyznaczonych barach; wybór z ok. 130 napojów m. in. herbata, espresso, cappuccino, latte macchiato, soki, prosecco, wybrane piwa, vermouth, whisky, różne rodzaje win, różne koktajle alkoholowe i bezalkoholowe, m.in. Cosmopolitan, Bon Voyage, Virgin Pinacolada, Majestic Martini i wiele innych, dodatkowo 15% zniżki na butelkowane wina podczas posiłków w restauracji głównej.

Ocean Majesty:  
elegancja, klasa i radość morskiej podróży.
Cały majestat oceanu, malownicze porty i romantyczne zachody słońca najpiękniej widać z pokładu Ocean Majesty. Ten elegancki statek wycieczkowy zabierze Cię w rejs marzeń pod żaglami ITAKI. Ocean Majesty zbudowano "na ludzką miarę", jest bardziej kameralny niż gigantyczne wycieczkowce, a jednocześnie oferuje wszystkie wygody i wyjątkową atmosferę morskiej przygody. Profesjonalna i miła obsługa, komfortowe kabiny, rewelacyjna kuchnia to tylko wstęp do atrakcji na Ocean Majesty. Zapraszamy na spacer po statku.
 

Pokłady atrakcji  
Stylowe wnętrza, mnóstwo miejsc na spotkania, rozmowę, chwilę z książką czy… marzenia. Już na samym początku robi wrażenie lobby - tu na Gości czeka sympatyczna obsługa z powitalnym drinkiem. W całodobowej recepcji dokonasz niezbędnych formalności, a bagaż do Twojej kajuty dostarczy obsługa.
Na pokładach pasażerskich są miejsca do siedzenia i leżenia, możesz cieszyć się słońcem, morską bryzą, zachwycać się bez końca oceanem lub relaksować się w ładnie zaprojektowanych salonach. Podziwiaj piękne widoki na ocean z wytwornego Observation Lounge, posłuchaj pianina w Majestic Lounge, umów się na drinka w Bellini Cigar Lounge ze strefą dla palaczy czy w Lido Garden przy basenie. Na miłośników lektury czeka przytulna czytelnia z internetem bezprzewodowym (20 EUR/20 godz. użytkowania). Można tu także pograć w karty i gry planszowe.
Wszystko, czego potrzeba znajdziesz na statku. W pokładowym wolnocłowym butiku kupisz ubrania, kosmetyki, perfumy. Niezapomniane chwile uwieczni fotograf, do dyspozycji Gości jest salon kosmetyczny, fryzjer i pralnia. Nad zdrowiem pasażerów czuwa pokładowy lekarz, jest szpital i apteka.
 

Smacznego! 
Na Ocean Majesty posiłki to przyjemność i… sztuka. Smaczne i pięknie zaprezentowane są mocną stroną rejsów pod żaglami ITAKI. Restauracja główna oraz bufet w Lido Garden z werandą zapraszają na urozmaicone dania kuchni międzynarodowej w formie bufetu lub serwowane. Sympatyczni kelnerzy dbają o dobre samopoczucie Gości, pomogą w wyborze potrawy, doradzą przystawki i uzupełnią kieliszki. Dostępne są dania wegetariańskie, a dla dzieciaków specjalnie dostosowane krzesełka. Szczególnym wydarzeniem każdego tygodnia jest galowa kolacja, którą poprzedza koktajl z kapitanem. Potrawy są serwowane do stolików, a wieczorowe stroje Gości będą eleganckim dopełnieniem tego wyjątkowego wieczoru.
 

Specjalnie dla Ciebie 
Happy Birthday – niespodzianka dla pasażerów obchodzących urodziny podczas rejsu. To będzie Twój wieczór! Podczas kolacji melodia Happy Birthday i tort urodzinowy.
Morze przyjemności, ocean wrażeń.
Rozrywka, sport i zabawa na pokładzie Ocean Majesty to więcej niż przyjemność. To wspaniałe spotkania, dużo uśmiechu, serdeczności i gwarancja dobrego humoru, o który dba obsługa statku. Poznawaj świat! Z każdego portu, do którego zawija Ocean Majesty, możesz wyruszyć na niezapomnianą wycieczkę i wybrać trasę specjalnie dla siebie.
 

Baw się! 
Ocean Majesty to statek stworzony dla przyjemności morskiej podróży, wypoczynku i zabawy. Jest tu basen, siłownia, możesz skorzystać z sauny i masaży. Na relaks zapraszają tarasy słoneczne z bezpłatnymi leżakami. Pokład rekreacyjny jest miejscem zajęć sportowych, zawodów i konkursów. Do wspólnej zabawy zapraszają zespoły: muzyczny i taneczny. Zobacz co grają w kinie, weź udział w karaoke, a wieczorem szalej w dyskotece. Każdego dnia rano dostaniesz informację, jakie rozrywki czekają na pokładzie. Atrakcji nie zabraknie od rana do wieczora. Aktywnych zapraszamy na gimnastykę, jogę, lekcje tańca i nordic walking. Zagraj w gry towarzyskie, bilard holenderski, shuffleboard lub rzutki. Dzieciaki ucieszą się ze spotkania ze specjalnym gościem: Scooby-Doo i zabawy w minidisco.
 

Dokąd płyną Twoje marzenia? 
Poznawaj świat, ciekawe miejsca i zwyczaje, podziwiaj spektakularne krajobrazy bez codziennego pakowania walizek. Wstajesz rano i codziennie możesz wybrać inny program zwiedzania lub poznawać nowe, ciekawe miejsca na własną rękę. Odkryj magię Wysp Kanaryjskich, zobacz klify Madery i poczuj zapachy przypraw na orientalnym targu w Maroku. Wyjątkowy program wycieczek fakultatywnych stworzyliśmy specjalnie dla rejsów pod żaglami ITAKI.
 

Rejs po oceanie i hotel na lądzie? 
Tak to możliwe. Już teraz możesz wybrać hotel na kolejny piękny tydzień Twoich wakacji z bogatej oferty ITAKI na Wyspach Kanaryjskich!
 

Ocean Majesty 
kategoria: trzygwiazdkowy superior
273 kabiny: 184 zewnętrzne i 89 wewnętrznych
maks. 620 pasażerów
ok. 250 członków załogi
10 pokładów w tym 7 pasażerskich
3 windy
lobby z całodobową recepcją
2 restauracje: główna oraz Lido Garden z werandą
6 barów
strefa duty free
salony: The Show Lounge, Majesty Lounge, Observation Lounge
czytelnia i punkt internetowy (płatny: 20 EUR/20 godz. użytkowania)
gabinet lekarski i apteka
biuro sprzedaży wycieczek
fotograf (płatny)
pralnia (płatna)
salon kosmetyczny (płatny)
fryzjer (płatny)
sauna
pokój masaży (płatny)
siłownia
pokład rekreacyjny
podgrzewany basen i jacuzzi
kino/dyskoteka
 

Dane techniczne: 
zbudowany w 1966 r., oddany jako statek rejsowy w 1995 r.
gruntowny remont w latach: 1991-1994 i 2008, od 2008 r. sezonowo odnawiany
tonaż: 10 417 ton
długość: 135 m, szerokość: 19,2
prędkość: 17 węzłów
stabilizatory: 2 (Denny Brown)
napięcie: 220 V

Poczuj się jak w domu!
Radosne poranki i relaks po pełnym wrażeń dniu. Budź się i zasypiaj w wybranej komfortowej kabinie. Każda z nich, zarówno wewnętrzna jak i zewnętrzna, jest nowoczesna, jasna, zadbana, przytulna i estetycznie urządzona. Łazienki mają nową armaturę i przestronne kabiny prysznicowe. Śniadanie można zamówić do kabiny (za dopłatą: 2 EUR/os./śniadanie). Kabinami opiekują się stewardzi lub stewardesy i w razie jakichkolwiek problemów zawsze służą pomocą. Którąkolwiek z kabin wybierzesz, na Ocean Majesty poczujesz się jak w domu!
Kabina wewnętrzna (kategoria 1): 2-os., ok. 10,8-16,6 m² (2 łóżka pojedyncze: 90 x 190 cm, ustawione równolegle, nie można ich zestawić; możliwość 1 lub 2 dostawek – łóżko górne: 80 x 180 cm), indywidualnie sterowana klimatyzacja, łazienka (prysznic, wc; suszarka), płaski telewizor, telewizja satelitarna, telefon, radio, sejf, biurko z krzesłem.
Kabina zewnętrzna z bulajem (kategoria 2): 2-os., ok. 10,5-11,9 m² (2 łóżka pojedyncze: 90 x 190 cm, ustawione równolegle, nie można ich zestawić; możliwość 1 dostawki – łóżko górne: 80 x 180 cm; w jednej z kabin łóżko małżeńskie: 150 x 200 cm (P4), w trzech kabinach 1 łóżko pojedyncze: 90 x 190 cm i 1 łóżko górne: 80 x 180 cm, w kabinach J7, J8, P11), bulaj, indywidualnie sterowana klimatyzacja, łazienka (prysznic, wc; suszarka), płaski telewizor, telewizja satelitarna, telefon, radio, sejf, biurko z krzesłem.
Kabina zewnętrzna 1-os. (kategoria 3): 1-os., ok. 8,5-11,6 m² (1 łóżko pojedyncze i 1 łóżko górne), bulaj, indywidualnie sterowana klimatyzacja, łazienka (prysznic, wc; suszarka), płaski telewizor, telewizja satelitarna, telefon, radio, sejf, krzesło.
Kabina zewnętrzna (kategoria 4): 2-os., ok. 10,3-17,1 m² (2 łóżka pojedyncze: 90 x 190 cm, ustawione równolegle, nie można ich zestawić; możliwość 1 lub 2 dostawek – łóżko górne: 80 x 180 cm), okno panoramiczne, indywidualnie sterowana klimatyzacja, łazienka (prysznic, wc; suszarka), płaski telewizor, telewizja satelitarna, telefon, radio, sejf, biurko z krzesłem; w kategorii 4 są 2 kabiny przystosowane dla osób niepełnosprawnych (E44 i E45), położone bezpośrednio przy windzie, posiadają szersze drzwi wejściowe i szersze drzwi do łazienki.
Kabina zewnętrzna komfort z ograniczonym widokiem (kategoria 5): 3-os., ok. 16 m² (2 łóżka pojedyncze: 90 x 190 cm, ustawione w literę L, nie można ich zestawić, w każdej łóżko górne: 80 x 180 cm), okno panoramiczne, indywidualnie sterowana klimatyzacja, łazienka (prysznic, wc; suszarka), płaski telewizor, telewizja satelitarna, telefon, radio, sejf, minibar, biurko z krzesłem.
Kabina zewnętrzna komfort (kategoria 6): 2-os., ok. 10,5-12 m² (2 łóżka pojedyncze: 90 x 190 cm, ustawione w literę L lub równolegle, nie można ich zestawić, możliwość 1 dostawki – łóżko górne: 80 x 180 cm), okno panoramiczne, indywidualnie sterowana klimatyzacja, łazienka (prysznic, wc; suszarka), płaski telewizor, telewizja satelitarna, telefon, radio, sejf, minibar, biurko z krzesłem.
Kabina zewnętrzna deluxe (kategoria 7): 2-os., 2 na pokładzie Emerald, ok. 19,9 m² (łóżko małżeńskie: 170 x 200 cm) lub 4 na pokładzie Diamond, ok. 12-15 m² (łóżko małżeńskie: 150 x 200 cm), kącik wypoczynkowy ze stolikiem i fotelami, indywidualnie sterowana klimatyzacja, łazienka (prysznic, wc; suszarka), płaski telewizor, telewizja satelitarna, telefon, radio, sejf, minibar.
Kabina zewnętrzna superior (kategoria 8): 3-os., ok. 15-16 m², na pokładzie Aquamarine (2 łóżka pojedyncze: 90 x 190 cm, ustawione równolegle, nie można ich zestawić, łóżko górne: 80 x 180 cm), indywidualnie sterowana klimatyzacja, łazienka (prysznic, wc; suszarka), płaski telewizor, telewizja satelitarna, telefon, radio, sejf, minibar, biurko z krzesłem.
Kabina zewnętrzna z balkonem (kategoria 9): 2-os., ok. 12-14,5 m², na pokładzie Sapphire (łóżko małżeńskie: 150 x 200 cm), mały kącik wypoczynkowy ze stolikiem i fotelami, indywidualnie sterowana klimatyzacja, łazienka (prysznic, wc; suszarka), płaski telewizor, telewizja satelitarna, telefon, radio, sejf, minibar, biurko z krzesłem, oddzielny balkon, specjalny serwis: wino i owoce na powitanie, codziennie słodka niespodzianka, szlafroki, możliwość zamówienia śniadania do pokoju bez dopłaty.

7 noclegów na statku Ocean Majesty, kabiny wewnętrzne 2-os. z łazienkami; dostępne także inne typy kabin • wyżywienie na statku: soft all inclusive • przelot: Polska-Gran Canaria-Polska • transfer: lotnisko-port-lotnisko • opieka polskiego rezydenta • ubezpieczenie Complex

 1. Przy rezerwacji rejsu wymagane jest posiadanie paszportu i podanie danych paszportowych.
 2. Opłaty portowe: 150 EUR/os. (płatne na miejscu gotówką lub kartą kredytową).
 3. Zwyczajowe napiwki: 5 EUR/dzień/os.
 4. Zależnie od warunków pogodowych kapitan może zadecydować o zmianie trasy.
 5. Kolejność realizacji punktów programu oraz godziny zawinięcia i wypłynięcia z portów mogą ulec zmianie.
 6. Opisy wycieczek fakultatywnych są podane informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Realizacja wycieczek zależy od ilości chętnych.
 7. Na statek nie wolno wnosić alkoholu i niebezpiecznych przedmiotów, jak np. ostre narzędzia i materiały łatwopalne.
 8. Walutą obowiązującą na statku jest EUR.
 9. Na miejscu wymagany depozyt w wysokości 100 EUR/os. (tylko dla osób rozliczających się gotówką).
 10. Maksymalne wymiary bagażu podczas rejsu statkiem: bagaż główny: 75 cm x 58 cm x 23 cm, bagaż podręczny: 55 cm x 20 cm x 40 cm.
5.1 / 6
96% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Obsługa na statku
 • Program i trasa rejsu
 • Jakość do ceny
Informacje o regionie

Wyspy Kanaryjskie — Gran Canaria

Najsłynniejsza z wysp w archipelagu Wysp Kanaryjskich kusi złocistymi plażami i niekończącymi się wydmami z jasnozłotego piasku. Są tu także góry z pieszymi szlakami, zielone doliny z malowniczymi wioskami oraz miejsca z cennymi zabytkami historycznymi. To wszystko na jednej małej wyspie na środku oceanu.

PLAN WYCIECZKI
 
1. DZIEŃ. (wtorek) GRAN CANARIA  
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Las Palmas. Transfer do portu w LAS PALMAS. Zaokrętowanie na statku wycieczkowym i powitanie przez Kapitana. Czas wolny na pokładzie, uczestnictwo w programie rozrywkowym oferowanym na statku. Zejście na ląd i samodzielne poznawanie atrakcji Las Palmas, tętniącej życiem stolicy wyspy z piaszczystą plażą Las Canteras. Warto zobaczyć najstarszą dzielnicę Vegueta z przepiękną katedrą św. Anny i wybrać się do dzielnicy handlowej Triana. Ok. godz. 23.30 wypłynięcie z portu w kierunku La Gomery. Nocleg.
 
2. DZIEŃ. (środa) LA GOMERA  
Ok. godz. 10.30 zawinięcie do portu w SAN SEBASTIAN DE LA GOMERA, urokliwej stolicy wyspy z niewielką, miejską plażą i uliczkami pełnymi typowych kanaryjskich kamienic, gdzie przetrwały pamiątki z wizyty Krzysztofa Kolumba: kościół Wniebowzięcia i dom Kolumba. Czas wolny na pokładzie, udział w programie rozrywkowym oferowanym na statku. Zejście na ląd i fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) udział w wycieczkach: GRAN TOUR LA GOMERA lub VIVA LA GOMERA. Ok. godz. 20.30 wypłynięcie z portu w kierunku Teneryfy. Nocleg.
 
3. DZIEŃ. (czwartek) TENERYFA  
Ok. godz. 5.30 zawinięcie do portu w SANTA CRUZ DE TENERIFE, stolicy Teneryfy. Sercem największego miasta Teneryfy jest Plaza Espana, niedaleko której znajduje się najstarszy na wyspie kościół - Matriz de la Concepcion oraz przyciągająca turystów uliczka handlowa Calle Castillo. Czas wolny na pokładzie. Zejście na ląd i fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) udział w wycieczkach: GRAN TOUR TENERYFA, VIVA EL NORTE, U STÓP TEIDE, TAGANANA & LA LAGUNA, LORO PARK, SIAM PARK lub TEIDE - ŚWIĘTA GÓRA GUANCZÓW. Nocleg.
 
3. DZIEŃ. (czwartek) TENERYFA - dot. terminu 20.03.2018 
Ok. godz. 5.30 zawinięcie do portu w SANTA CRUZ DE TENERIFE, stolicy Teneryfy. Sercem największego miasta Teneryfy jest Plaza Espana, niedaleko której znajduje się najstarszy na wyspie kościół - Matriz de la Concepcion oraz przyciągająca turystów uliczka handlowa Calle Castillo. Czas wolny na pokładzie. Zejście na ląd i fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) udział w wycieczkach: GRAN TOUR TENERYFA, VIVA EL NORTE, U STÓP TEIDE, TAGANANA & LA LAGUNA, LORO PARK, SIAM PARK lub TEIDE - ŚWIĘTA GÓRA GUANCZÓW. Ok. godz. 24.00 wypłynięcie z portu w kierunku portu Los Cristianos na Teneryfie. Nocleg.
 
4. DZIEŃ. (piątek) TENERYFA  
Czas wolny na pokładzie, udział w programie rozrywkowym oferowanym na statku. Zejście na ląd i fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) uczestnictwo w wycieczkach: GRAN TOUR TENERYFA, VIVA EL NORTE, U STÓP TEIDE, TAGANANA & LA LAGUNA, LORO PARK, SIAM PARK lub TEIDE - ŚWIĘTA GÓRA GUANCZÓW. Ok. godz. 21.00 wypłynięcie z portu w kierunku La Palmy. Nocleg.
 
4. DZIEŃ. (piątek) TENERYFA   - dot. terminu 20.03.2018
Ok. godz. 6.00 zakotwiczenie w pobliżu portu LOS CRISTIANOS, najpopularniejszego kurortu Teneryfy z długą promenadą i pięknymi plażami. Czas wolny na pokładzie, udział w programie rozrywkowym oferowanym na statku. Transfer do portu łódkami, zejście na ląd i fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) uczestnictwo w wycieczkach: GRAN TOUR TENERYFA, VIVA EL NORTE, U STÓP TEIDE, TAGANANA & LA LAGUNA, LORO PARK, SIAM PARK lub TEIDE - ŚWIĘTA GÓRA GUANCZÓW. Ok. godz. 21.00 wypłynięcie z portu w kierunku La Palmy. Nocleg.
 
5. DZIEŃ. (sobota) LA PALMA  
Ok. godz. 9.00 zawinięcie do portu w SANTA CRUZ DE LA PALMA, urokliwej stolicy La Palmy, słynnej z kolorowych balkonów i kolonialnych kamienic przy głównej ulicy handlowej Calle O’Dal. Jedną z jej atrakcji jest renesansowa Plaza de España, gdzie znajduje się między innymi ratusz z XVI w. i budynek Uniwersytetu Otwartego. Czas wolny na pokładzie, udział w programie rozrywkowym oferowanym na statku. Zejście na ląd i fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) uczestnictwo w wycieczkach: PARK NARODOWY CALDERA DE TABURIENTE, GRAN TOUR LA PALMA, SANTA CRUZ I CYGARA lub TRANSFER DO TAZACORTE. Ok. godz. 23.00 wypłynięcie z portu w kierunku El Hierro. Nocleg.
 
6. DZIEŃ. (niedziela) EL HIERRO  
Ok. godz. 6.00 zawinięcie do portu w PUERTO DE LA ESTACA. Czas wolny na pokładzie, udział w programie rozrywkowym oferowanym na statku. Zejście na ląd i fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) uczestnictwo w wycieczkach: GRAN TOUR EL HIERRO lub VIVA EL HIERRO. Ok. godz. 18.00 wypłynięcie z portu w kierunku Gran Canarii. Nocleg.
 
7. DZIEŃ. (poniedziałek) GRAN CANARIA  
Ok. godz. 9.00 zawinięcie do portu w LAS PALMAS. Czas wolny na pokładzie, udział w programie rozrywkowym oferowanym na statku. Zejście na ląd i fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) uczestnictwo w wycieczkach: GRAN TOUR GRAN CANARIA, TEROR & ARUCAS, VIVA LAS PALMAS, TRANSFER DO MASPALOMAS lub TRANSFER DO PUERTO DE MOGÁN. Nocleg.
 
8. DZIEŃ. (wtorek)
Wyokrętowanie ze statku wycieczkowego zgodnie z godzinami wylotów do Polski. Transfer na lotnisko w Las Palmas. Przelot do Polski.

SOFT ALL INCLUSIVE: poranna filtrowana kawa; śniadanie (7.30-9.30), obiad (14.00-16.30), kolacja (19.30-21.30) w formie bufetu lub serwowane w restauracji głównej na pokładzie 3 lub w Lido Garden z werandą na pokładzie 7; do śniadania woda, soki, kawa filtrowana i herbata z bemarów; do obiadu i kolacji nielimitowane piwo (lane, butelkowe lub w puszce), czerwone oraz białe wino, soki, wybrane napoje gazowane i woda; popołudniowa herbata z bemarów/filtrowana kawa i przekąski w wyznaczonym miejscu; nielimitowane piwo (lane, butelkowe lub w puszce), czerwone oraz białe wino, soki, wybrane napoje gazowane, woda, filtrowana kawa i herbata z bemarów w wyznaczonym barze (12.00-24.00); po kolacji przekąski w wyznaczonym miejscu; dodatkowo w każdej kabinie codziennie butelka wody (1,5 l).

ULTRA ALL INCLUSIVE (za dopłatą): wyznaczone w karcie nielimitowane napoje alkoholowe i bezalkoholowe serwowane 24 godziny na dobę w wyznaczonych barach; wybór z ok. 130 napojów m. in. herbata, espresso, cappuccino, latte macchiato, soki, prosecco, wybrane piwa, vermouth, whisky, różne rodzaje win, różne koktajle alkoholowe i bezalkoholowe, m.in. Cosmopolitan, Bon Voyage, Virgin Pinacolada, Majestic Martini i wiele innych, dodatkowo 15% zniżki na butelkowane wina podczas posiłków w restauracji głównej.

OPIS STATKU: Ocean Majesty:  
elegancja, klasa i radość morskiej podróży.
Cały majestat oceanu, malownicze porty i romantyczne zachody słońca najpiękniej widać z pokładu Ocean Majesty. Ten elegancki statek wycieczkowy zabierze Cię w rejs marzeń pod żaglami ITAKI. Ocean Majesty zbudowano "na ludzką miarę", jest bardziej kameralny niż gigantyczne wycieczkowce, a jednocześnie oferuje wszystkie wygody i wyjątkową atmosferę morskiej przygody. Profesjonalna i miła obsługa, komfortowe kabiny, rewelacyjna kuchnia to tylko wstęp do atrakcji na Ocean Majesty. Zapraszamy na spacer po statku.
 
Pokłady atrakcji  
Stylowe wnętrza, mnóstwo miejsc na spotkania, rozmowę, chwilę z książką czy… marzenia. Już na samym początku robi wrażenie lobby - tu na Gości czeka sympatyczna obsługa z powitalnym drinkiem. W całodobowej recepcji dokonasz niezbędnych formalności, a bagaż do Twojej kajuty dostarczy obsługa.
Na pokładach pasażerskich są miejsca do siedzenia i leżenia, możesz cieszyć się słońcem, morską bryzą, zachwycać się bez końca oceanem lub relaksować się w ładnie zaprojektowanych salonach. Podziwiaj piękne widoki na ocean z wytwornego Observation Lounge, posłuchaj pianina w Majestic Lounge, umów się na drinka w Bellini Cigar Lounge ze strefą dla palaczy czy w Lido Garden przy basenie. Na miłośników lektury czeka przytulna czytelnia z internetem bezprzewodowym (20 EUR/20 godz. użytkowania). Można tu także pograć w karty i gry planszowe.
Wszystko, czego potrzeba znajdziesz na statku. W pokładowym wolnocłowym butiku kupisz ubrania, kosmetyki, perfumy. Niezapomniane chwile uwieczni fotograf, do dyspozycji Gości jest salon kosmetyczny, fryzjer i pralnia. Nad zdrowiem pasażerów czuwa pokładowy lekarz, jest szpital i apteka.
 
Smacznego! 
Na Ocean Majesty posiłki to przyjemność i… sztuka. Smaczne i pięknie zaprezentowane są mocną stroną rejsów pod żaglami ITAKI. Restauracja główna oraz bufet w Lido Garden z werandą zapraszają na urozmaicone dania kuchni międzynarodowej w formie bufetu lub serwowane. Sympatyczni kelnerzy dbają o dobre samopoczucie Gości, pomogą w wyborze potrawy, doradzą przystawki i uzupełnią kieliszki. Dostępne są dania wegetariańskie, a dla dzieciaków specjalnie dostosowane krzesełka. Szczególnym wydarzeniem każdego tygodnia jest galowa kolacja, którą poprzedza koktajl z kapitanem. Potrawy są serwowane do stolików, a wieczorowe stroje Gości będą eleganckim dopełnieniem tego wyjątkowego wieczoru.
 
Specjalnie dla Ciebie 
Happy Birthday – niespodzianka dla pasażerów obchodzących urodziny podczas rejsu. To będzie Twój wieczór! Podczas kolacji melodia Happy Birthday i tort urodzinowy.
Morze przyjemności, ocean wrażeń.
Rozrywka, sport i zabawa na pokładzie Ocean Majesty to więcej niż przyjemność. To wspaniałe spotkania, dużo uśmiechu, serdeczności i gwarancja dobrego humoru, o który dba obsługa statku. Poznawaj świat! Z każdego portu, do którego zawija Ocean Majesty, możesz wyruszyć na niezapomnianą wycieczkę i wybrać trasę specjalnie dla siebie.
 
Baw się! 
Ocean Majesty to statek stworzony dla przyjemności morskiej podróży, wypoczynku i zabawy. Jest tu basen, siłownia, możesz skorzystać z sauny i masaży. Na relaks zapraszają tarasy słoneczne z bezpłatnymi leżakami. Pokład rekreacyjny jest miejscem zajęć sportowych, zawodów i konkursów. Do wspólnej zabawy zapraszają zespoły: muzyczny i taneczny. Zobacz co grają w kinie, weź udział w karaoke, a wieczorem szalej w dyskotece. Każdego dnia rano dostaniesz informację, jakie rozrywki czekają na pokładzie. Atrakcji nie zabraknie od rana do wieczora. Aktywnych zapraszamy na gimnastykę, jogę, lekcje tańca i nordic walking. Zagraj w gry towarzyskie, bilard holenderski, shuffleboard lub rzutki. Dzieciaki ucieszą się ze spotkania ze specjalnym gościem: Scooby-Doo i zabawy w minidisco.
 
Dokąd płyną Twoje marzenia? 
Poznawaj świat, ciekawe miejsca i zwyczaje, podziwiaj spektakularne krajobrazy bez codziennego pakowania walizek. Wstajesz rano i codziennie możesz wybrać inny program zwiedzania lub poznawać nowe, ciekawe miejsca na własną rękę. Odkryj magię Wysp Kanaryjskich, zobacz klify Madery i poczuj zapachy przypraw na orientalnym targu w Maroku. Wyjątkowy program wycieczek fakultatywnych stworzyliśmy specjalnie dla rejsów pod żaglami ITAKI.
 
Rejs po oceanie i hotel na lądzie? 
Tak to możliwe. Już teraz możesz wybrać hotel na kolejny piękny tydzień Twoich wakacji z bogatej oferty ITAKI na Wyspach Kanaryjskich!
 
Ocean Majesty 
kategoria: trzygwiazdkowy superior
273 kabiny: 184 zewnętrzne i 89 wewnętrznych
maks. 620 pasażerów
ok. 250 członków załogi
10 pokładów w tym 7 pasażerskich
3 windy
lobby z całodobową recepcją
2 restauracje: główna oraz Lido Garden z werandą
6 barów
strefa duty free
salony: The Show Lounge, Majesty Lounge, Observation Lounge
czytelnia i punkt internetowy (płatny: 20 EUR/20 godz. użytkowania)
gabinet lekarski i apteka
biuro sprzedaży wycieczek
fotograf (płatny)
pralnia (płatna)
salon kosmetyczny (płatny)
fryzjer (płatny)
sauna
pokój masaży (płatny)
siłownia
pokład rekreacyjny
podgrzewany basen i jacuzzi
kino/dyskoteka
 
Dane techniczne: 
zbudowany w 1966 r., oddany jako statek rejsowy w 1995 r.
gruntowny remont w latach: 1991-1994 i 2008, od 2008 r. sezonowo odnawiany
tonaż: 10 417 ton
długość: 135 m, szerokość: 19,2
prędkość: 17 węzłów
stabilizatory: 2 (Denny Brown)
napięcie: 220 V

OPIS KABIN:Poczuj się jak w domu!Radosne poranki i relaks po pełnym wrażeń dniu. Budź się i zasypiaj w wybranej komfortowej kabinie. Każda z nich, zarówno wewnętrzna jak i zewnętrzna, jest nowoczesna, jasna, zadbana, przytulna i estetycznie urządzona. Łazienki mają nową armaturę i przestronne kabiny prysznicowe. Śniadanie można zamówić do kabiny (za dopłatą: 2 EUR/os./śniadanie). Kabinami opiekują się stewardzi lub stewardesy i w razie jakichkolwiek problemów zawsze służą pomocą. Którąkolwiek z kabin wybierzesz, na Ocean Majesty poczujesz się jak w domu!
Kabina wewnętrzna (kategoria 1): 2-os., ok. 10,8-16,6 m² (2 łóżka pojedyncze: 90 x 190 cm, ustawione równolegle, nie można ich zestawić; możliwość 1 lub 2 dostawek – łóżko górne: 80 x 180 cm), indywidualnie sterowana klimatyzacja, łazienka (prysznic, wc; suszarka), płaski telewizor, telewizja satelitarna, telefon, radio, sejf, biurko z krzesłem.
Kabina zewnętrzna z bulajem (kategoria 2): 2-os., ok. 10,5-11,9 m² (2 łóżka pojedyncze: 90 x 190 cm, ustawione równolegle, nie można ich zestawić; możliwość 1 dostawki – łóżko górne: 80 x 180 cm; w jednej z kabin łóżko małżeńskie: 150 x 200 cm (P4), w trzech kabinach 1 łóżko pojedyncze: 90 x 190 cm i 1 łóżko górne: 80 x 180 cm, w kabinach J7, J8, P11), bulaj, indywidualnie sterowana klimatyzacja, łazienka (prysznic, wc; suszarka), płaski telewizor, telewizja satelitarna, telefon, radio, sejf, biurko z krzesłem.
Kabina zewnętrzna 1-os. (kategoria 3): 1-os., ok. 8,5-11,6 m² (1 łóżko pojedyncze i 1 łóżko górne), bulaj, indywidualnie sterowana klimatyzacja, łazienka (prysznic, wc; suszarka), płaski telewizor, telewizja satelitarna, telefon, radio, sejf, krzesło.
Kabina zewnętrzna (kategoria 4): 2-os., ok. 10,3-17,1 m² (2 łóżka pojedyncze: 90 x 190 cm, ustawione równolegle, nie można ich zestawić; możliwość 1 lub 2 dostawek – łóżko górne: 80 x 180 cm), okno panoramiczne, indywidualnie sterowana klimatyzacja, łazienka (prysznic, wc; suszarka), płaski telewizor, telewizja satelitarna, telefon, radio, sejf, biurko z krzesłem; w kategorii 4 są 2 kabiny przystosowane dla osób niepełnosprawnych (E44 i E45), położone bezpośrednio przy windzie, posiadają szersze drzwi wejściowe i szersze drzwi do łazienki.
Kabina zewnętrzna komfort z ograniczonym widokiem (kategoria 5): 3-os., ok. 16 m² (2 łóżka pojedyncze: 90 x 190 cm, ustawione w literę L, nie można ich zestawić, w każdej łóżko górne: 80 x 180 cm), okno panoramiczne, indywidualnie sterowana klimatyzacja, łazienka (prysznic, wc; suszarka), płaski telewizor, telewizja satelitarna, telefon, radio, sejf, minibar, biurko z krzesłem.
Kabina zewnętrzna komfort (kategoria 6): 2-os., ok. 10,5-12 m² (2 łóżka pojedyncze: 90 x 190 cm, ustawione w literę L lub równolegle, nie można ich zestawić, możliwość 1 dostawki – łóżko górne: 80 x 180 cm), okno panoramiczne, indywidualnie sterowana klimatyzacja, łazienka (prysznic, wc; suszarka), płaski telewizor, telewizja satelitarna, telefon, radio, sejf, minibar, biurko z krzesłem.
Kabina zewnętrzna deluxe (kategoria 7): 2-os., 2 na pokładzie Emerald, ok. 19,9 m² (łóżko małżeńskie: 170 x 200 cm) lub 4 na pokładzie Diamond, ok. 12-15 m² (łóżko małżeńskie: 150 x 200 cm), kącik wypoczynkowy ze stolikiem i fotelami, indywidualnie sterowana klimatyzacja, łazienka (prysznic, wc; suszarka), płaski telewizor, telewizja satelitarna, telefon, radio, sejf, minibar.
Kabina zewnętrzna superior (kategoria 8): 3-os., ok. 15-16 m², na pokładzie Aquamarine (2 łóżka pojedyncze: 90 x 190 cm, ustawione równolegle, nie można ich zestawić, łóżko górne: 80 x 180 cm), indywidualnie sterowana klimatyzacja, łazienka (prysznic, wc; suszarka), płaski telewizor, telewizja satelitarna, telefon, radio, sejf, minibar, biurko z krzesłem.
Kabina zewnętrzna z balkonem (kategoria 9): 2-os., ok. 12-14,5 m², na pokładzie Sapphire (łóżko małżeńskie: 150 x 200 cm), mały kącik wypoczynkowy ze stolikiem i fotelami, indywidualnie sterowana klimatyzacja, łazienka (prysznic, wc; suszarka), płaski telewizor, telewizja satelitarna, telefon, radio, sejf, minibar, biurko z krzesłem, oddzielny balkon, specjalny serwis: wino i owoce na powitanie, codziennie słodka niespodzianka, szlafroki, możliwość zamówienia śniadania do pokoju bez dopłaty.

ŚWIADCZENIA:7 noclegów na statku Ocean Majesty, kabiny wewnętrzne 2-os. z łazienkami; dostępne także inne typy kabin • wyżywienie na statku: soft all inclusive • przelot: Polska-Gran Canaria-Polska • transfer: lotnisko-port-lotnisko • opieka polskiego rezydenta • ubezpieczenie Complex

UWAGI:
 1. Przy rezerwacji rejsu wymagane jest posiadanie paszportu i podanie danych paszportowych.
 2. Opłaty portowe: 150 EUR/os. (płatne na miejscu gotówką lub kartą kredytową).
 3. Zwyczajowe napiwki: 5 EUR/dzień/os.
 4. Zależnie od warunków pogodowych kapitan może zadecydować o zmianie trasy.
 5. Kolejność realizacji punktów programu oraz godziny zawinięcia i wypłynięcia z portów mogą ulec zmianie.
 6. Opisy wycieczek fakultatywnych są podane informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Realizacja wycieczek zależy od ilości chętnych.
 7. Na statek nie wolno wnosić alkoholu i niebezpiecznych przedmiotów, jak np. ostre narzędzia i materiały łatwopalne.
 8. Walutą obowiązującą na statku jest EUR.
 9. Na miejscu wymagany depozyt w wysokości 100 EUR/os. (tylko dla osób rozliczających się gotówką).
 10. Maksymalne wymiary bagażu podczas rejsu statkiem: bagaż główny: 75 cm x 58 cm x 23 cm, bagaż podręczny: 55 cm x 20 cm x 40 cm.
Opinie klientów
5.1 / 6
Ogólna ocena
z 69 opinii
96%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą
96%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają m.in:

 • Obsługa na statku
 • Program i trasa rejsu
 • Jakość do ceny
5 / 6
31-40 lat, z partnerem/ką styczeń 2018
Było nam cudownie.spedzilismy z mężem wspaniały tydzień na statku. rozwiń
Było nam cudownie.spedzilismy z mężem wspaniały tydzień na statku.
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
4 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką styczeń 2018
Rejsy po Wyspach Kanaryjskich w ofercie Itaki to dobry pomysł nie tylko jako przedsmak morskich doświadczeń – ostatecznie nie jest to oferta dla żeglarzy – ale przede wszystkim ze (...) rozwiń
Rejsy po Wyspach Kanaryjskich w ofercie Itaki to dobry pomysł nie tylko jako przedsmak morskich doświadczeń – ostatecznie nie jest to oferta dla żeglarzy – ale przede wszystkim ze względu na możliwość zwiedzenia małych wysp, takich jak La Gomera, La Palma i El Hiero, niezwykle urokliwych, ciągle broniących się przed turystyczną inwazją. Stolice tych wysp to pięknie położone, pozbawione zarówno wielkomiejskich uciążliwości, jak turystycznego festyniarstwa miejsca z charakterem. Te destynacje w Polsce albo "nie chodzą", albo są bardzo drogie, rejs daje więc pewien pogląd na ich temat – i może zachęcić, jak stało się w naszym przypadku, do powrotu (ale już w nierejsowym trybie).Statek Ocean Majesty, na którym odbywa się rejs, spełnia wszystkie podstawowe oczekiwania, jakie może budzić tego rodzaju podróż. Nie należy rzecz jasna nastawiać się na szczególny komfort, jaki zapewnia, załóżmy, czterogwiazdkowy europejski hotel – być może najdalej do tego poziomu niewielkim kajutom – ale ostatecznie jest gdzie posiedzieć (kilka barów z wygodnymi fotelami), poleżeć (sporo leżaków na wolnych pokładach), a nawet pospacerować. À propos kajut – różnice w cenach poszczególnych rodzajów "pokoi" mogłyby wskazywać na zasadnicze różnice w ich jakości, ale rzeczywistość stanowczo nie odpowiada tak ustawionym standardom ofertowym. Wydaje mi się, że ceny powinny zostać przynajmniej trochę "spłaszczone". Jeśli chodzi o obsługę statku: stewardów i kelnerów (w zasadniczej większości mężczyzn), naszym zdaniem była ona w pełni profesjonalna: kontaktowi, uśmiechnięci, uważni – przede wszystkim Filipińczycy (z dobrym angielskim), paru (bardzo sympatycznych) Ukraińców. To samo dotyczy polskiej części załogi: bardzo się starają, z niezłymi rezultatami.Zasadniczą część rejsu stanowią wycieczki, do których "cywilne dowództwo" łowi na wstępnym spotkaniu, a następnie rozdysponowuje tych, którzy się z(a)łapali, codziennie rano do czekających w porcie autokarów. Ten poranny głośnikowy program może przypominać nieco obozowy dryl (głos idący z megafonu, przyporządkowujący nazwy wycieczek do numerów autokarów, może budzić jeszcze mocniejsze skojarzenia), ale ostatecznie rejsowicze są w jakimś sensie wyjęci spod (lądowego) prawa. Poza tym to dosyć pragmatyczne, oszczędza zarówno pasażerom, jak załodze sporo energii.Wycieczki polecamy – do wyboru są zawsze ich dłuższe i krótsze wersje – z rozsądku, inaczej trudno zwiedzić wyspy. Ze względu na bardzo kręte drogi (i pewnie z lenistwa) mało kto decydował się na samochód. Obsługujących wycieczki stałych przewodniczek jest na statku kilka, ale szczerze mówiąc z trzech, z którymi mieliśmy do czynienia, tyko jedna była naprawdę dobrze przygotowana, dosyć sprawna retorycznie i bardzo sympatyczna, dwie wypełniały tylko godziny pracy.Oczywiście pozostają jeszcze samodzielne wędrówki po stolicach – w ciągu jednego dnia zbyt wiele się nie zobaczy, ale by zakosztować atmosfery miasta (i chcieć do niego wrócić), wystarczy.Do atrakcji rejsu można zaliczyć również wypływanie z portu, przeważnie w późnych godzinach wieczornych. Dobrze jest się wybrać chociaż raz na siódmy albo ósmy pokład, stanąć jak najbliżej dziobu i pobyć chwilę żeglarzem. Do żeglarskich przyjemności należy również nocne kołysanie, a bywa że i trzaskanie się niezaształowanych przedmiotów; trzeszczące dźwięki statku też są równie godne polecenia. Podczas sztormu co prawda trudno zasnąć (jeszcze trudniej spać), ale jak wieje mniej niż piątka, śpi się bardzo przyjemnie. Tym, którzy nie gustują w tego rodzaju przyjemnościach, recepcja serwuje jakieś farmaceutyczne specyfiki, po których podobno śpi się niezależnie od wiatru.Na koniec trochę o kuchni – ci, którzy nastawiają się na dania śródziemnomorskie, powinni o nich zapomnieć. Bardzo sympatycznie filipińscy kucharze starają się chyba przypodobać Polakom i gotują pod nich, ale wychodzi ni to, ni sio. Zjeść się da, ale przyjemności z tego nie za wiele. Nie polecamy też wina, szczególnie czerwonego, wypicie kieliszka to prawdziwe wyzwanie.I jeszcze – proszę się nastawić na niemal wyłącznie polskich towarzyszy podróży. Ma to swoje zalety, ale wad też niemało. W każdym razie polska ekipa animacyjna nie zawodzi – nie jest nachalna, a poziom proponowanych imprez co najmniej dobry, a na pewno wyższy od średniej kanaryjskiej.
 • 5
 • 4
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
 • 4
zwiń
6 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką styczeń 2018
kompetentni ludzie, super załoga, fenomenalna obsługa, można mieć zastrzeżenia do pogody ... ale nie można mieć wszystkiego naraz rozwiń
kompetentni ludzie, super załoga, fenomenalna obsługa, można mieć zastrzeżenia do pogody ... ale nie można mieć wszystkiego naraz
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
41-50 lat, z rodziną styczeń 2018
Bardzo fajna forma spędzania wakacji. Polecam. Moja rodzina zachwycona. rozwiń
Bardzo fajna forma spędzania wakacji. Polecam. Moja rodzina zachwycona.
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2018
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką styczeń 2018
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką styczeń 2018
dobry rozwiń
dobry
 • 5
 • 6
 • 3
 • 6
 • 5
 • 6
 • 5
zwiń
4 / 6
50+ lat, z rodziną styczeń 2018
Generalnie dobra aczkolwiek nie udało się zrealizować wszystkich elementów. rozwiń
Generalnie dobra aczkolwiek nie udało się zrealizować wszystkich elementów.
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2018
Znakomity, profesjonalny w każdym wymiarze mój pierwszy rejs w jakim uczestniczyłem. rozwiń
Znakomity, profesjonalny w każdym wymiarze mój pierwszy rejs w jakim uczestniczyłem.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką styczeń 2018
Wspaniała wyprawa. Piękny rejs. Nasze szczególne podziękowania dla Pani Mai za dużą pomoc i zaangażowanie!!! W ogóle obsługa rewelacyjna. Jedyna uwaga a raczej propozycja to (...) rozwiń
Wspaniała wyprawa. Piękny rejs. Nasze szczególne podziękowania dla Pani Mai za dużą pomoc i zaangażowanie!!! W ogóle obsługa rewelacyjna. Jedyna uwaga a raczej propozycja to stworzenie możliwości samego transportu np. na drugą stronę wyspy, tam i z powrotem. Można by też puścić kilka seansów filmowych i informować przez radio że za 5 min się zaczyna.... Generalnie jedzenie smaczne, dość urozmaicone, nie sposób wszystkiego spróbować.Osobiście dziękowałam kucharzowi za przepyszną zupę warzywną na ostro! Jesteśmy bardzo zadowoleni, wspaniale wypoczęliśmy, aż żal było opuszczać statek. Myślę, że to nie ostatni nasz rejs z ITAKA : )
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
 • 5
 • 6
 • 5
zwiń
6 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką styczeń 2018
Pierwszy raz z Itaką, rzeczywistość przerosła oczekiwania, rejs godny polecenia. Profesjonalna organizacja. rozwiń
Pierwszy raz z Itaką, rzeczywistość przerosła oczekiwania, rejs godny polecenia. Profesjonalna organizacja.
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
4 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką styczeń 2018
Ciekawa forma wakacji dająca możliwość zwiedzenia mało dostępnych wysp kanaryjskich w niemęczący sposób. Niestety ze względu na pogodę (sztorm) nie dotarliśmy na El Hierro.Trudno (...) rozwiń
Ciekawa forma wakacji dająca możliwość zwiedzenia mało dostępnych wysp kanaryjskich w niemęczący sposób. Niestety ze względu na pogodę (sztorm) nie dotarliśmy na El Hierro.Trudno jednoznacznie ocenić całość, bo niektóre elementy imprezy były bardzo wysokiej, a inne - kiepskiej jakości.Rewelacyjny jest serwis na statku: sprzątanie pokojów i wymiana ręczników dwa razy dziennie, obsługa kelnerska i oprawa posiłków w jadalni na pokładzie drugim jak w luksusowej restauracji. Zespoły muzyczne i zespół baletowy, a także prowadzenie wieczoru przez pana Jacka Kawalca - jakość ich pracy i profesjonalizm są niebywale wysokie (byłam na rejsie w drugiej połowie stycznia 2018). Doceniam także że na statku jest gdzie potańczyć i generalnie goście się bawili.Inne elementy są bylejakie (opryskliwa obsługa w recepcji, przaśne karaoke z tekstami w złym guście (np. pijany klient śpiewający przesmiewczo kolędę, którą ktoś z obsługi mu puścił jako karaoke, praca animatorów jak wszędzie).Jedzenie jest ładne podane i dość smaczne, ale bardzo skromne. Wino w all inclusive soft jest podłego gatunku. Natomiast jest przyzwoity wybór herbat co na południu rzadko się zdarza.Na wszystkich wyspach można wykupić wycieczki. Te na których byłam oceniam na 4.Przekaz informacji organizacyjnych dla gości rejsu - dobrze zorganizowany. Klarowne spotkanie na początku, ponadto codziennie się dostaje biuletyn statkowy z podstawowymi informacjami.
 • 4
 • 4
 • 3
 • 6
 • 6
 • 4
 • 4
zwiń
5 / 6
31-40 lat, ze znajomymi styczeń 2018
Rejs fajny, dobra trasa, trochę mało informacji dla klientów, ponieważ wiele osób w samolocie nic nie widziało o tej ofercie. rozwiń
Rejs fajny, dobra trasa, trochę mało informacji dla klientów, ponieważ wiele osób w samolocie nic nie widziało o tej ofercie.
 • 4
 • 4
 • 4
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2018
Przed wypłynięciem czytałem komentarze innych osób i nie rozumiem jak można dać niską ocenę za statek czy wyżywienie , jeśli ktoś oczekuje schabowego i bigos to niech siedzi w domu i (...) rozwiń
Przed wypłynięciem czytałem komentarze innych osób i nie rozumiem jak można dać niską ocenę za statek czy wyżywienie , jeśli ktoś oczekuje schabowego i bigos to niech siedzi w domu i nie zawraca gitary .Jesteśmy z żoną zadowoleni , wyprawa udana ,fantastyczne wrażenia i zdjęcia a to że trochę bujało to tylko dodatkowy element nocnych igraszek w kabinie .PS. wątróbka wołowa po filipińsku petarda a steward Anil debeściak
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
6 / 6
41-50 lat, z rodziną styczeń 2018
Rejs po wyspach Kanaryjskich -super przygoda! Każdego dnia budzisz się w nowym porcie, nowy krajobraz.Każda wyspa jest inna, niesie ze sobą wspaniałe miejsca, przyrodę i wrażenia. Nocą (...) rozwiń
Rejs po wyspach Kanaryjskich -super przygoda! Każdego dnia budzisz się w nowym porcie, nowy krajobraz.Każda wyspa jest inna, niesie ze sobą wspaniałe miejsca, przyrodę i wrażenia. Nocą statek płynie, a od rana można uczestniczyć w wycieczkach z przewodnikiem, zarówno organizowanych przez Itakę, jak i na własną rękę.Itaka miała w ofercie dwie wycieczki do odbycia na każdej wyspie w ciągu dnia, grand tour trwające ok.8 godzin i krótszą trwającą ok.4 godzin. Przewodniczki bardzo ciekawie opowiadały przybliżając uroki wyspy -pozdrawiam szczególnie Gabrielę. Na statku obsługa mieszana, w większości ze znajomością języka polskiego, bardzo uczynni i mili ludzie. Wieczorami zorganizowane były pokazy muzyczne, stand-upy - nic szczególnego, natomiast później dyskoteka i karaoke okey. Jedzenie dość smaczne(adekwatne do ceny, napoje zimne, herbata i kawa dostępne przez cały czas. Bardzo miło spędziłam czas i dużo zobaczyłam. Nie ma czasu na nudę. Organizacja, informacja i koordynacja na statku oraz wycieczek bardzo sprawna i fachowa. Gorąco polecam!!!
 • 4
 • 5
 • 5
 • 6
 • 4
 • 6
 • 6
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2018
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 6
 • 5
 • 6
 • 4
 • 4
 • 5
zwiń
5 / 6
50+ lat, ze znajomymi styczeń 2018
Jestem zadowolony z rejsu. Jedyne czego żałuję to wypadnięcia z programu jednej z wysp - La Gomery. Podobno z powodu sztormu na morzu. Bardzo wielu współpodróżnych w to wątpiło. (...) rozwiń
Jestem zadowolony z rejsu. Jedyne czego żałuję to wypadnięcia z programu jednej z wysp - La Gomery. Podobno z powodu sztormu na morzu. Bardzo wielu współpodróżnych w to wątpiło. Były osoby które opowiadały że na poprzednich rejsach było podobnie. Nie obwiniam za to jednak biura podróży. Myślę że bezpieczeństwo jest ważniejsze. Jestem zachwycony obecnością na pokładzie pana Jacka Kawalca i jego warsztatem aktorskim. Wyrażam swoje uznanie dla animatorów, a szczególnie dla pani Zuzi. Wysoki profesjonalizm. Rozczarował mnie natomiast pan Łukasz. Może jest dobry w tym co robi, niemniej nie powinien pracować z ludźmi. Nie wszyscy są tak lotni i bystrzy jak on, czego mu gratuluję. Jednak nikt nie lubi jak mu daje się to do zrozumienia. To nie jest tylko moja opinia.
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
 • 5
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2018
Jesteśmy z zona zadowoleni. Ciekawa koncepcja poznania kilku wysp w krótkim czasie. rozwiń
Jesteśmy z zona zadowoleni. Ciekawa koncepcja poznania kilku wysp w krótkim czasie.
 • 4
 • 4
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 5
zwiń
5 / 6
41-50 lat, z rodziną styczeń 2018
ciekawa trasa rozwiń
ciekawa trasa
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 3
 • 5
 • 4
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2018
Pogoda mogła być lepsza ale na to nie mieliście wpływu rozwiń
Pogoda mogła być lepsza ale na to nie mieliście wpływu
 • 4
 • 4
 • 4
 • 6
 • 6
 • 6
 • 5
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2018
Dla osoby, która chce zobaczyć coś więcej niż tylko jedną wyspę uważam że takie rejsy są najbardziej godne polecenia. rozwiń
Dla osoby, która chce zobaczyć coś więcej niż tylko jedną wyspę uważam że takie rejsy są najbardziej godne polecenia.
 • 4
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5 / 6
—, z rodziną styczeń 2018
Wspaniałe połączenie wypoczynku ze zwiedzaniem różnych zakątków Wysp Kanaryjskich. Niestety nie dopisała pogoda i nie udało się zrealizować programu w całości. Bardzo dobra (...) rozwiń
Wspaniałe połączenie wypoczynku ze zwiedzaniem różnych zakątków Wysp Kanaryjskich. Niestety nie dopisała pogoda i nie udało się zrealizować programu w całości. Bardzo dobra organizacja związana z zaokrętowaniem.Bardzo dobra obsługa na statku. Jedzenie świeże i urozmaicone. Minus to głośna kajuta - wieczorne rozrywki słychać w kajucie do godziny 24.00W czasie złej pogody niektórzy dość mocno odczuwali skutki rejsu, gdyż dość mocno kołysało. Po dopłynięciu do portu bardzo duża możliwość zorganizowania czasu samodzielnie jak i z pomocą biura podróży. Polecam.
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
 • 4
 • 3
 • 4
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2018
Bardzo nam się podobało. Rejs wyczerpująco zachwycający. Miejsca, które odwiedziliśmy zgodnie z programem, fascynujące.Pogoda jednak "zabrała" nam jedną z wysp: El (...) rozwiń
Bardzo nam się podobało. Rejs wyczerpująco zachwycający. Miejsca, które odwiedziliśmy zgodnie z programem, fascynujące.Pogoda jednak "zabrała" nam jedną z wysp: El Hierro. Był sztorm i bardzo wysoka fala, 10 w skali Beauforta. To nic. Trzeba więc raz jeszcze pojechać. Wspaniała wycieczka.
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, ze znajomymi styczeń 2018
Rejs był piękny, rezydenci dbali o nas, obsługa na statku bardzo profesjonalna, nawet pogoda dopisała, bardzo jestem zadowolona z tego urlopu. rozwiń
Rejs był piękny, rezydenci dbali o nas, obsługa na statku bardzo profesjonalna, nawet pogoda dopisała, bardzo jestem zadowolona z tego urlopu.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
 • 5
zwiń
6 / 6
50+ lat, ze znajomymi styczeń 2018
Jesteśmy zadowolone z wakacji (4 kobiety w różnym wieku). Wyżywienie bardzo dobre, każdy znajdzie coś dla siebie. Bardzo czysto na statku, w salach konsumpcyjnych, a także w kabinach- (...) rozwiń
Jesteśmy zadowolone z wakacji (4 kobiety w różnym wieku). Wyżywienie bardzo dobre, każdy znajdzie coś dla siebie. Bardzo czysto na statku, w salach konsumpcyjnych, a także w kabinach- błysk (byłyśmy na pokładzie nr 6 i 4 ). Ukłony dla stewardów. Obsługa bardzo pomocna, wszystko załatwione od ręki. Polecam...... Wrócimy.....napewno.Krystyna
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
Wycieczki lokalne

Wycieczki dostępne na miejscu

GRAN CANARIA
Sprawdź na mapie listę miejsc, które możesz odwiedzić na wycieczkach fakultatywnych!

Gran Tour Gran Canaria - trasa wycieczki prowadzi przez wschodnie wybrzeże i centralną część Gran Canarii. W programie: Caldera de Bandama – punkt widokowy przy kraterze, kolekcja kaktusów w Jardin Canario – największym w Hiszpanii ogrodzie botanicznym i wizytówka wyspy – miasto Teror z Sanktuarium Matki Boskiej Sosnowej. Przerwa na obiad przy punkcie widokowym w Valleseco. Kolejną atrakcją jest Cruz de Tejeda, wyznaczający geograficzny środek Gran Canarii. Droga wiedzie przez górzyste, pełne zakrętów centrum wyspy. Postoje w punktach widokowych, z których przy dobrej widoczności można zobaczyć Teneryfę, słynne monolity Roque Bentaiga, Roque Nublo, Pico de Las Nieves – najwyższe wzniesienie (1949 m n.p.m.) i przepiękną panoramę. Przejazd przez Ayacata, słynące z uprawy migdałowców, wąwozy Fataga i Colorado oraz Dolinę Tysiąca Palm. Wycieczka trwa ok. 8 godz. Cena: ok. 56 EUR/os. dorosła, ok. 32 EUR/dziecko 2-11 lat. W cenie: transport, polski przewodnik, obiad.

Teror & Arucas - odkryj piękno Gran Canarii i poznaj kulturę egzotycznej wyspy. Przejazd przez ekskluzywną dzielnicę mieszkalną Tafira. Pierwszym punktem na trasie jest Caldera de Bandama, wielki krater wulkaniczny wznoszący się na wysokość 574 m i głęboki na 220 m. Krótki postój w punkcie widokowym, skąd podziwiać można wspaniałe widoki na całą wyspę. Wizyta w malowniczej miejscowości Teror z bazyliką Matki Boskiej Sosnowej, która jest celem pielgrzymek. Przejazd do Arucas z pięknymi kanaryjskimi kamienicami i kościołem św. Jana Chrzciciela. Wizyta w fabryce słynnego kanaryjskiego ron miel – rumu miodowego. Wycieczka trwa ok. 6 godz. Cena: ok. 40 EUR/os. dorosła, ok. 30 EUR/dziecko 2-11 lat. W cenie: transport, polski przewodnik, wejście do fabryki Ron Miel.

Viva Las Palmas - odwiedź historyczne centrum Las Palmas – Veguetę, najstarszą dzielnicę na wyspie z mnóstwem atrakcji turystycznych. W programie spacer klimatycznymi uliczkami, gdzie znajdują się Casa de Cristobal Colon – muzeum Kolumba, mieszczące się w utrzymanym w urokliwym, kanaryjskim stylu domu gubernatora, tętniący życiem Plaza de Santa Ana, gdzie znajduje się Katedra św. Anny i Los Perros de Santa Ana, czyli posągi psów z brązu, które stały się jednym z symboli miasta i całych Wysp Kanaryjskich. Wycieczka trwa ok. 4,5 godz. Cena: ok. 33 EUR/os. dorosła, ok. 20 EUR/dziecko 2-11 lat. W cenie: transport, polski przewodnik, wejście do Casa Colon.

Transfer do Maspalomas - odkryj uroki południa Gran Canarii: złociste wydmy Maspalomas i zatoki z krystalicznie czystą wodą. W programie baśniowe złote wydmy Maspalomas, słynna latarnia morska i nadmorska promenada ze sklepami, barami i tarasami. Wycieczka trwa ok. 5 godz. Cena: ok. 23 EUR/os. dorosła, ok. 20 EUR/dziecko 2-11 lat. W cenie: transport.

Transfer do Puerto De Mogán - transfer do malowniczego Puerto de Mogán, pełnego uroku zakątka Gran Canarii, zwanego „Wenecją Wysp Kanaryjskich”, gdzie bielone domki kontrastują z kolorem morskiej wody i kwitnącymi bugenwillami. W miejscowości znajduje się piękna, piaszczysta plaża, więc czas na miejscu można spożytkować także na plażowanie. Wycieczka trwa ok. 5 godz. Cena: ok. 32 EUR/os. dorosła, ok. 28 EUR/dziecko 2-11 lat. W cenie: transport.

Nocny transfer z portu w Las Palmas do dzielnicy Triana - wycieczka do serca stolicy Gran Canarii. Poczuj niesamowitą atmosferę historycznej dzielnicy Las Palmas, podziwiaj zabytkową zabudowę i ciekawą architekturą. W tętniących życiem uliczkach czeka na Ciebie mnóstwo butików i restauracji. Wycieczka trwa ok. 3 godz. Cena: ok. 20 EUR/os. dorosła, ok. 15 EUR/dziecko. W cenie: transport.

Bilet do Poema Del Mar - odwiedź jedno z najbardziej spektakularnych i nowoczesnych akwariów na świecie! Największa zakrzywiona szyba świata, oddzielająca od 7,5 miliona litrów oceanicznej wody, pozwala oglądać ponad 350 gatunków morskich zwierząt. Otwarcie w grudniu 2017! Cena: informacje dostępne od grudnia.

 

LA GOMERA
Sprawdź na mapie listę miejsc, które możesz odwiedzić na wycieczkach fakultatywnych!

Gran Tour La Gomera - poznaj naturalne piękno górzystej, dzikiej i intensywnie zielonej wyspy, która ma powierzchnię zaledwie 379 km². Trasa rozpoczyna się w porcie w San Sebastian de La Gomera, stolicy La Gomery, gdzie przetrwały pamiątki z czasów wizyty Krzysztofa Kolumba. Dalej serpentyny górskie prowadzą malowniczą drogą Valle de Hermigua. Postój w punkcie widokowym. Przejazd do ekologicznego gospodarstwa, gdzie można poznać proces powstawania produktów z aloesu, jednego z najbardziej popularnych sukulentów Wysp Kanaryjskich. Obiad w restauracji w Las Rosas i pokaz unikatowego języka gwizdanego zwanego el silbo lub silbo gomero, który w przeszłości był powszechnie używany przez mieszkańców wyspy do komunikacji przez niedostępne górskie wąwozy. Podobno język gwizdany słychać nawet na 10 km! Przejazd do centrum wyspy, gdzie można podziwiać prastary las wawrzynowy w Parku Narodowym Garajonay. Lasy Gomery są wpisane na listę UNESCO. Czas wolny na krótki spacer. Wielkie paprocie, drzewa laurowe porośnięte epifitami, pnie pokryte zielonym mchem przenoszą do okresu trzeciorzędu i tworzą niesamowity klimat, szczególnie gdy unosi się mgła. Powrót do San Sebastian de La Gomera, chyba najspokojniejszej kanaryjskiej stolicy z pięknym placem Plaza de la Constitución, kolorowymi kamienicami oraz kameralną, miejską plażą wzdłuż której biegnie przyjemna promenada. Spacer urokliwymi uliczkami. Zwiedzanie: Torre del Conde, średniowieczna twierdza, która ponoć jest najstarszym budynkiem na Wyspach Kanaryjskich, Casa del Colón, gdzie prawdopodobnie nocował Krzysztof Kolumb podczas pobytu na wyspie i kościół Iglesia Matriz de la Asunción. Wycieczka trwa ok. 8 godz. Cena: ok. 55 EUR/os. dorosła, ok. 35 EUR/dziecko 2-11 lat. W cenie:  transport, polski przewodnik, obiad.

Viva La Gomera - kultura, tradycja, przyroda i najpiękniejsze widoki niewielkiej La Gomery. Pierwszym punktem programu jest San Sebastian de La Gomera, stolica wyspy, gdzie zachowały się pamiątki z czasów wizyty Krzysztofa Kolumba. Szczególnie reprezentatywny jest piękny plac Plaza de la Constitución i deptaki z kolorowymi, kanaryjskimi kamienicami. Wzrok przyciąga ładna nadmorska promenada zbudowana wzdłuż małej, ciemnej plaży. Spacer urokliwymi uliczkami. Zwiedzanie: średniowieczna twierdza Torre del Conde, Casa del Colón, gdzie miał nocować Krzysztof Kolumb podczas pobytu na wyspie i niewielki kościół Iglesia Matriz de la Asunción. Przejazd do miejscowości Hermigua, podczas którego można podziwiać niesamowite górzyste krajobrazy. Postój w punkcie widokowym. Wizyta w ogrodzie botanicznym z widokiem na bliźniacze skały Roques de San Pedro. Następnie Casa Museo Los Telares w Hermigua, gdzie można zobaczyć, jak żyli i pracowali mieszkańcy wyspy w przeszłości. Przejazd do prastarego lasu wawrzynowego „Bosque del Cedro”, czas wolny na krótki spacer. Lasy Gomery są wpisane na listę UNESCO. Postój w punkcie widokowym na jeden z symboli wyspy - Roque de Agando, imponującą wulkaniczną formację skalną wyrastającą na wysokość 180 m. W drodze powrotnej punkt widokowy z panoramą San Sebastian de La Gomera, skąd przy dobrej pogodzie i widoczności widać także Teneryfę z górującym nad nią wulkanem Teide. Wycieczka trwa ok. 4 godz. Cena: ok. 30 EUR/os. dorosła, ok. 25 EUR/dziecko 2-11 lat. W cenie:  transport, polski przewodnik.

Transfer do Valle Gran Rey - poznaj Valle Gran Rey, wspaniałe miasteczko na zachodzie wyspy. Pospaceruj wąskimi uliczkami, wypij kawę w jednej z przytulnych kawiarenek. Zrelaksuj się na czarnej wulkanicznej plaży. Powrót odbywa się stateczkiem, więc można podziwiać wybrzeże z innej perspektywy! Wycieczka trwa ok. 5 godz. Cena: ok. 20 EUR/os. dorosła, ok. 15 EUR/dziecko. W cenie: transport.

 

TENERYFA
Sprawdź na mapie listę miejsc, które możesz odwiedzić na wycieczkach fakultatywnych!

Gran Tour Teneryfa - poznaj księżycowe krajobrazy wyspy. Przejazd do Parku Narodowego Cañadas del Teide trasą prowadzącą nieopodal Santiago del Teide i masywu Teno, mijając po drodze Chinyero – najmłodszy wulkan Teneryfy. Nad parkiem dominuje wulkan Teide – najwyższa góra Hiszpanii (3718 m n.p.m.). Możliwość wjazdu na szczyt kolejką Teleferico (za dodatkową opłatą). Następnie typowy kanaryjski obiad w tradycyjnej restauracji. Dalej trasa prowadzi do Icod de Los Vinos, gdzie można podziwiać wieczne drzewo Drago, którego purpurowe soki służyły do farbowania szat królewskich. Postój w punkcie widokowym w pobliżu Garachico – miasteczka częściowo zalanego przez lawę. Ostatnim punktem programu są zachwycające klify Los Gigantes, których wysokość sięga nawet 600 m n.p.m. Wycieczka trwa ok. 8 godz. Cena: ok. 50 EUR/os. dorosła, ok. 33 EUR/dziecko 2-11 lat. W cenie: transport, polski przewodnik, obiad.

Viva El Norte - najpiękniejsze widoki północnej Teneryfy! Wizyta w punkcie widokowym San Pedro gwarantującym najlepsze ujęcia malowniczej okolicy Los Realejos. Przejazd do tętniącego życiem Puerto de la Cruz – najstarszego ośrodka wypoczynkowego na Teneryfie. Można tutaj spacerować piękną nadmorską promenadą, odwiedzić urokliwy port rybacki lub odpocząć przy filiżance barraquito, kawy w wydaniu „kanaryjskim”, na tętniącym życiem Plaza del Charco z egzotyczną roślinnością. Wycieczka trwa ok. 4 godz. Cena: ok. 32 EUR/os. dorosła, ok. 25 EUR/dziecko 2-11 lat. W cenie: transport, polski przewodnik.

Taganana & La Laguna - zakochaj się w dzikiej przyrodzie Teneryfy! Przejazd przez miasto San Andrés z przepięknym widokiem na wyspę i wizyta w malowniczej miejscowości Taganana, jednej z pierwszych osad na Teneryfie, gdzie zachowała się ciekawa architektura i której mieszkańcy nadal kultywują dawne zwyczaje. Spacer i degustacja lokalnych tapas. Kolejny punkt programu to wspaniałe widoki Monte de las Mercedes ze słynnym lasem laurowo-wrzosowym Mercedes i Góry Anaga ze słynnym Pico del Inglés. Przejazd do San Cristobal de La Laguna, pierwszej stolicy Teneryfy, z jedynym uniwersytetem na wyspie i pięknie zachowaną, kolonialną starówką wpisaną na listę UNESCO. Spacer uliczkami miasta: ratusz, Calle Obispo Rey Redondo z zabytkowymi Casa de los Capitanes, Plaza de la Concepción, przy którym wznosi się najstarszy na wyspie kościół - Nuestra Señora de la Concepción. Następnie wizyta w winiarni Bodega Alvaro w regionie Tacoronte, najważniejszym obszarze produkcji wina na Teneryfie. Degustacja wina w tej słynnej winnicy stanowi przedsmak kolejnej atrakcji – odwiedzin w Casa del Vino w El Sauzal z muzeum wina. Wycieczka trwa ok. 5 godz. Cena: ok. 35 EUR/os. dorosła, ok. 25 EUR/dziecko 2-11 lat. W cenie: transport, polski przewodnik, degustacja.

Loro Park - największy na Wyspach Kanaryjskich i jeden z największych w Europie park zoologiczno-botaniczny o powierzchni 135 tys. m². Nadzwyczajne bogactwo kwiatów i liczne gatunki egzotycznej roślinności czynią go prawdziwie rajskim ogrodem. Można tu obserwować unikatowe, jedne z największych na świecie, kolekcje różnokolorowych papug. Niezapomniane wrażenie robią pokazy umiejętności delfinów, papug, lwów morskich i ogromnych orek, których akwarium jest największe i najbardziej nowoczesne na świecie. Na terenie parku żyją także flamingi, krokodyle, goryle i tygrysy. Niezwykłą atrakcją jest także „Planeta Pingwinów”, gdzie ptaki żyją w doskonale odtworzonym arktycznym krajobrazie. Park jest jedną z największych atrakcji turystycznych Teneryfy. Wycieczka trwa ok. 5 godz. Cena: ok. 53 EUR/os. dorosła, ok. 35 EUR/dziecko 2-11 lat. W cenie: transport, bilety wstępu.

Siam Park - wodne królestwo dla wszystkich, którzy chcą poczuć przypływ adrenaliny! Słynny park wodny w Playa de las Americas o powierzchni 185 tys. m² został otwarty we wrześniu 2008 r. i jest najbardziej nowoczesnym parkiem na Wyspach Kanaryjskich. Zaprojektowany w stylu tajskim, przenosi odwiedzających na inny kontynent. Największa sztuczna fala na świecie, spływy pontonem, liczne wodne zjeżdżalnie, w tym m.in. niemal pionowa zjeżdżalnia Tower of Power lub zjeżdżalnia wpadająca do zbiornika pełnego rekinów to tylko niektóre z wielu atrakcji parku! Wycieczka trwa ok. 7 godz. Cena: ok. 56 EUR/os. dorosła, ok. 38 EUR/dziecko 2-11 lat. W cenie: transport, bilety wstępu.

Teide - Święta Góra Guanczów - zdobywaj wulkan Teide (3718 m n.p.m.), najwyższy szczyt Hiszpanii! Wjazd kolejką Teleferico na Teide na wysokość 3550 m n.p.m., skąd roztaczają się niezapomniane widoki na całą wyspę. Wycieczka trwa ok. 5 godz. Cena: ok. 27 EUR/os. dorosła, ok. 14 EUR/dziecko 2-11 lat. W cenie: bilety na kolejkę Teleferico.

 

LA PALMA
Sprawdź na mapie listę miejsc, które możesz odwiedzić na wycieczkach fakultatywnych!

Park Narodowy Caldera De Taburiente - zachwyć się najpiękniejszymi widokami La Palmy! Przejazd do Sanktuarium Matki Boskiej Śnieżnej, patronki wyspy. To wyjątkowe miejsce, położone nieopodal stolicy wyspy Santa Cruz, jest celem pielgrzymek mieszkańców La Palmy. Następnie trasa prowadzi do centralnej części wyspy, gdzie znajduje się Park Narodowy Caldera de Taburiente, jedna z jej największych atrakcji. Park obejmuje kalderę wygasłego wulkanu o głębokości 1,5 km i średnicy ok. 10 km, którą otaczają masywy skalne sięgające ok. 1000 m nad poziom kaldery. Krótki postój w punkcie widokowym Cumbrecita, skąd rozpościera się wspaniały widok na kalderę. Następnie godzinna wycieczka po wspaniałych terenach parku i odkrywanie jego pięknej przyrody z endemicznymi gatunkami roślin. W drodze powrotnej postój w punkcie widokowym Risco de La Concepción, skąd roztacza się zapierający dech widok na ocean i stolicę wyspy z urokliwym portem. Wycieczka trwa ok. 4,5 godz. Cena: ok. 35 EUR/os. dorosła, ok. 25 EUR/dziecko 2-11 lat. W cenie: transport, polski przewodnik.

Gran Tour La Palma - największe atrakcje La Palmy podczas jednej wycieczki! Przejazd do punktu widokowego Risco de La Concepción, skąd rozpościera się malowniczy widok na ocean i stolicę wyspy z urokliwym portem. Przejazd do Sanktuarium Matki Boskiej Śnieżnej, patronki wyspy, które jest najważniejszym miejscem kultu religijnego na La Palmie. Głównym punktem programu jest Roque de los Muchachos – najwyższy szczyt wyspy (2426 m n.p.m.). Można stąd podziwiać nie tylko wspaniałe widoki na La Palmę i Calderę de Taburiente, ale także słynne obserwatoria astronomiczne na szczycie kaldery, w tym jedno z największym na świecie teleskopem optycznym GranTeCan. Przy dobrej widoczności można stąd nawet zobaczyć wulkan Teide na Teneryfie! Przejazd do punktu widokowego Punta Gorda z kolejną dawką malowniczych, wulkanicznych widoków. Ostatnim punktem programu jest miasteczko Tazacorte z małym portem, położone wśród plantacji bananowców, jakże typowych dla krajobrazu La Palmy. Krótki spacer wzdłuż jednej z najładniejszych, ciemnych plaż La Palmy i odkrywanie urokliwej kanaryjskiej architektury Tazacorte. Wycieczka trwa ok. 6 godz. Cena: ok. 49 EUR/os. dorosła, ok. 30 EUR/dziecko 2-11 lat. W cenie: transport, polski przewodnik.

Transfer do Tazacorte - odkryj zachodnią część La Palmy! Transfer do urokliwego miasteczka Tazacorte, jednego z najstarszych na wyspie. Znajduje się tutaj ładna, czarna plaża i mały port na tle wysokiego, ciemnego klifu. Czas na plażowanie i podziwianie kolorowej architektury miasteczka, która stanowi jej znak rozpoznawczy. Podróż do Tazacorte umili podziwianie pięknych widoków, którymi La Palma zaskakuje na każdym kroku. Wycieczka trwa ok. 4 godz. Cena: ok. 20 EUR/os. dorosła, ok. 15 EUR/dziecko 2-11 lat. W cenie: transport.

Santa Cruz – najciekawsze zakątki urokliwego Santa Cruz de La Palma, stolicy wyspy. Spacer po historycznym centrum z kolonialnymi kamienicami z charakterystycznymi, kolorowymi balkonami, które są symbolem miasta. Wizyta na wyjątkowym targu miejskim Mercado Municipal de Santa Cruz de La Palma, zwanym przez mieszkańców La Recova, gdzie można kupić egzotyczne owoce, sok z trzciny cukrowej i lokalne produkty. Następnie przejście na Plaza de España, renesansowy plac, obsadzony palmami. Znajdują się tu: budynek Ayuntamiento - ratusz z XVI w., Iglesia del Salvador - kościół przypominający fortecę i fontanna. Czas wolny na zwiedzanie i szybkie zakupy. Ostatnim punktem programu jest wizyta w Sanktuarium Matki Boskiej Śnieżnej, patronki wyspy, które jest najważniejszym miejscem kultu religijnego na La Palmie. Wycieczka trwa ok. 4 godz. Cena: ok. 35 EUR/os. dorosła, ok. 25 EUR/dziecko 2-11 lat. W cenie: transport, polski przewodnik

Teneguía – pieszo przez Ogniste Góry - wspaniałe widoki na całą zachodnią część wyspy La Palma ze stoków wulkanu San Antonio. Stożek wulkaniczny ma 3000 lat i wznosi się na wysokość 650 m n.p.m. Wulkan wybuchł ostatnio w 1971 r. Ścieżka otoczona unikalnymi formami zastygłej lawy prowadzi w dół, w stronę poszarpanego wulkanicznego wybrzeża oceanu. Miejscami wśród lawy rosną winorośle i niskie krzewy. Pośród skał Teneguia wyłaniających się z popiołów wulkanicznych można zobaczyć oryginalne rysunki naskalne stworzone przez pierwotnych mieszkańców wyspy. Gorące źródła, od których miejscowość Fuencaliente wzięła nazwę, zostały zasypane podczas erupcji w XVII w. Wulkan Teneguia to najmłodszy wulkan na Wyspach Kanaryjskich. Jego siarkowodorowe wyziewy mają charakterystyczny zapach. Na trasie spaceru można zobaczyć jęzory lawy zastygłej w morskiej wodzie. Łatwa i niewymagająca ścieżka prowadzi do latarni i małej plaży z krystalicznie czystą wodą, najbardziej wysuniętego na południe punktu wyspy. Wycieczka trwa ok. 3,5 godz. Cena: ok. 42 EUR/os. dorosła, ok. 22 EUR/dziecko. W cenie: transport, anglojęzyczny przewodnik.

La Palma 4x4 – wspaniała trasa prowadząca przez jedne z najpiękniejszych krajobrazów Wysp Kanaryjskich. Podróż autobusem 4x4 to niezwykłe widoki i sposób na zwiedzanie miejsc, do których nie można dojechać standardowymi pojazdami. W programie są tak spektakularne miejsca jak Mirador de la Breña i Mirador del Jable. Wycieczka trwa ok. 5,5 godz. Cena: ok. 65 EUR/os. dorosła, ok. 40 EUR/dziecko. W cenie: transport, anglojęzyczny przewodnik, obiad. Minimum 15 osób.

 

EL HIERRO
Sprawdź na mapie listę miejsc, które możesz odwiedzić na wycieczkach fakultatywnych!

Gran Tour El Hierro - odwiedź najciekawsze miejsca wulkanicznej wyspy El Hierro! Przejazd ze stolicy wyspy Villa de Santa María de Valverde do punktu widokowego Mirador de la Peña, zaprojektowanego przez Césara Manrique, najbardziej znanego mieszkańca Wysp Kanaryjskich. Z tarasów i restauracji rozciąga się wspaniały widok na dolinę El Golfo i wynurzające się z oceanu formacje skalne zwane Roques de Salmor. Przejazd przez tunel Los Roquillos do zielonej doliny El Golfo. Postój przy naturalnych basenach La Maceta i w Las Puntas, gdzie znajduje się Punta Grande - najmniejszy hotel na świecie, który ma tylko 4 pokoje! Dalej trasa prowadzi w stronę najwyższej części wyspy, do lasu laurowego La Llanía, a następnie aż do serca kanaryjskiego lasu sosnowego Hoya del Morcillo. Przejazd z małego miasteczka El Pinar na południe wyspy, do miejscowości La Restinga. Przerwa na obiad. Następny przystanek to słynny punkt widokowy Mirador de las Playas z panoramą na malowniczą zatokę i Roque de Bonanza - formację skalną wynurzającą się z oceanu. W drodze powrotnej do Valverde postój w punkcie widokowym Gorona del Viento, gdzie można zobaczyć elektrownię wiatrową zaopatrującą wyspę w 100% energii odnawialnej. Powrót na statek. Wycieczka trwa ok. 8 godz. Cena: ok. 60 EUR/os. dorosła, ok. 35 EUR/dziecko 2-11 lat. W cenie: transport, polski przewodnik, obiad.

Viva El Hierro - przejazd do stolicy wyspy – Villa de Santa María de Valverde, zwanej przez mieszkańców Velverde, skąd trasa prowadzi do punktu widokowego Mirador de la Peña, zaprojektowanego przez Césara Manrique, najsłynniejszego artystę Wysp Kanaryjskich. Jest tu restauracja i kilka tarasów widokowych, z których roztacza się malowniczy widok na zieloną dolinę El Golfo i wynurzające się z oceanu formacje skalne zwane Roques de Salmor. Chwila przerwy na kawę. Przejazd przez Meseta de Nisdafe i gęsty, wiecznie zielony las Monteverde. Następnie Ecomuseo de Guinea - muzeum archeologiczno-etnograficzne. Spacer przez prawdziwą „osadę z przeszłości”, gdzie można dowiedzieć się jak żyli Bimbaczowie - autochtoniczni mieszkańcy wyspy El Hierro. Tuż za muzeum znajduje się Lagoratorio, gdzie w terrariach mieszkają jaszczurki olbrzymie, endemiczny gatunek z El Hierro i jeden z symboli wyspy. Od kilku dekad próbuje się powiększyć populację jaszczurek na wyspie, ponieważ grozi im wyginięcie. Powrót do portu drogą wiodącą przez tunel Los Roquillos. Wycieczka trwa ok. 4 godz. Cena: ok. 27 EUR/os. dorosła, ok. 22 EUR/dziecko 2-11 lat. W cenie: transport, polski przewodnik, degustacja.

Pejzaże El Hierro (trekking, łatwa trasa) - wyjazd z miasteczka Villa de Santa Maria de Valverde w stronę punktu widokowego Mirador de Gorona del Viento, gdzie znajduje się elektrownia wodna dostarczająca czystą energię. Przejazd do La Llanda. Początek 4-kilometrowego marszu po łagodnym terenie, podczas którego można zobaczyć unikalny las wawrzynolistny: Fayal – brezal. Spacer do punktu widokowego Mirador de la Peña, który zaprojektował genialny architekt  Cesar Manrique. Przerwa na kawę i odpoczynek na tle wspaniałej panoramy doliny El Golfo i Roques de Salmour.  Wycieczka trwa ok. 4 godz. Cena: ok. 55 EUR/os. W cenie: transport, anglojęzyczny przewodnik, przekąska. Minimum 15 osób.

Nurkuj na El Hierro! - zanurz się w Atlantyku i  poznawaj podwodny świata Wysp Kanaryjskich. Wycieczka trwa ok. 1,5 godz. Cena: ok. 80 EUR/os. W cenie: anglojęzyczny przewodnik.

Sprawdź cenę

 • Dojazd własny
Cena/os.:
2 899 Pln -29%
2 039pln Razem Szczegóły ceny 4 078 pln

Infolinia

 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt 8-22 sob-ndz 9-20

Podziel się

Facebook Google+

Dlaczego warto?

 1. Kompletne ceny - nasze ceny nigdy nie zawierają żadnych ukrytych opłat.
 2. Gwarancja ubezpieczeniowa - 240 000 000 PLN
 3. Wygoda — rezerwujesz kiedy chcesz.

Bezpieczeństwo

Dane w procesie rezerwacji chronimy i szyfrujemy certyfikatem

Thawte

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter