phone mobile heart Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane
>Aktualności>Archiwum>Archiwum 2018>

Szkolenie animatorów – Fuerteventura 2018

Szkolenie animatorów – Fuerteventura 201812-04-2018

Wspaniała, piaszczysta, słoneczna… Fuerteventura – czy może być lepsze miejsce na przeprowadzenie szkolenia przyszłych animatorów ITAKI? To właśnie oni już za dwa miesiące razem ze Scooby-Doo i jego małymi miłośnikami przeżyją moc przygód w hotelach Klubu Przyjaciół ITAKI.

 

Okrągłą, 10. edycję szkoleń już po raz trzeci spędziliśmy w hotelu SBH Club Paraiso Playa****. Przez 3 tygodnie, od 5 do 26 marca, szkoliło się z nami łącznie 64 animatorów, w tym 8 z czeskiego Biura Podróży Čedok. W prowadzeniu szkolenia pomogli nam niezastąpieni trenerzy – Kasia, Natalia i Igor, którzy dzielili się swoim wieloletnim, animacyjnym doświadczeniem i zarażali wszystkich pozytywną energią i uśmiechem. Każdy dzień był po brzegi wypełniony najróżniejszymi aktywnościami. Poranki rozpoczynaliśmy gimnastyką na plaży. Nie zabrakło przeróżnych zabaw, ćwiczeń wzmacniających, rozciągania, elementów jogi, a także crossfitu! Następnie kursanci brali udział w zajęciach sportowych, prowadzonych przez animatorów lokalnych i poznawali wraz z trenerami nasz nowy program Klubu Przyjaciół ITAKI przygotowany specjalnie na Lato 2018. W tym roku Scooby-Doo przeżyje wiele nowych przygód – wraz z animatorami i naszymi najmłodszymi gośćmi wybierze się na Dziki Zachód, będzie gościem na weselu, spróbuje wydostać się z escape room-u, odbije łapę na czerwonym dywanie, a także sprawdzi się w roli pilota wycieczek.

Pomiędzy ćwiczeniami praktycznymi odbywały się także zajęcia teoretyczne. Przekazaliśmy na nich wiele szczegółowych informacji dotyczących pracy animatora w ITACE. Wieczory spędzaliśmy głównie w hotelowym teatrze. Podczas minidisco kursanci tańczyli do wielu polskich, czeskich i zagranicznych piosenek dla dzieci, oczywiście w obecności Scooby-Doo oraz maskotki sieci hoteli SBH, bacznie obserwowali także występy zespołu animacyjnego podczas przeróżnych show: tanecznych, kabaretów, skeczy czy wyborów najlepszej pary hotelu. Niektórzy mieli również okazję zaprezentować na scenie swoje talenty aktorskie, wokalne bądź taneczne. Zwieńczeniem pracowitych dni najczęściej była wspólna zabawa w hotelowej dyskotece.

Będąc w tak pięknym miejscu znaleźliśmy również czas na zwiedzanie i chwilę odpoczynku. Uczestnicy szkolenia wybrali się na całodzienną wycieczkę objazdową po wyspie. Odwiedzili dawną stolicę – Betancurię, dowiedzieli się ile kóz zamieszkuje Fuerteventurę, poznali tajniki wytwarzania kosmetyków z aloesu, postawili stopę na słynnych wydmach w Parku Narodowym Dunas de Corralejo, wszędzie podziwiając wspaniałe widoki i przy okazji robiąc mnóstwo zdjęć, które będą fantastycznym wspomnieniem z wyjazdu.

Druga część szkolenia to czas podsumowań, wyzwań oraz usystematyzowania zdobytej wiedzy. Przyszli animatorzy ITAKI poprowadzili wybrane zajęcia z naszego programu dla dzieci, sprawdzili swoje umiejętności przemawiania przez mikrofon i opanowywania choreografii tanecznych. Zakończeniem całego, intensywnego tygodnia była wspólna, uroczysta kolacja, a następnie wręczenie wszystkim uczestnikom certyfikatów ukończenia szkolenia. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie, ogromną energię i wiele uśmiechu!

Nowym animatorom życzymy wspaniałego, pełnego sukcesów sezonu Lato 2018! Do zobaczenia w Klubach Przyjaciół ITAKI!

 

Katarzyna Popieluch i Witold Wójcik,
ITAKA Opole

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter