phone mobile heart Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane
>Aktualności>Archiwum>Archiwum 2018>

ITAKA i UNICEF budują szkołę na Madagaskarze

ITAKA i UNICEF budują szkołę na Madagaskarze26-10-2018

Budowa szkoły w regionie Boeny na Madagaskarze, w której rocznie uczyć będzie się 200 dzieci, to kolejny cel, który postawili przed sobą ITAKA i UNICEF.

Od rozpoczęcia współpracy ITAKI i UNICEFU mija 10 lat. Jest to dekada skutecznych działań na rzecz potrzebujących najmłodszych, tysiące wywołanych wspólnie dziecięcych uśmiechów, ale również kolejne wyzwania

Tym razem ITAKA wraz z UNICEF budują szkołę na Madagaskarze. Ma to być przede wszystkim miejsce nauki dla 200 dzieci rocznie, ale również bezpieczne schronienie, miejsce zabawy i serce całej lokalnej społeczności.

Na całym świecie 60 mln dzieci nie chodzi do szkoły. Jednym z nich jest 12-letnia Tiavina (na zdjęciu). – Lubię się uczyć. Marzę o tym, by skończyć szkołę i zostać nauczycielem – mówi dziewczynka. Czesne za szkołę jest dodatkowym obciążeniem dla jej rodziny, która na co dzień zmaga się z wyżywieniem wszystkich jej członków. Rodzice Tiaviny hodują ryż, trudnią się też produkcją i sprzedażą lin, a całe zarobione pieniądze przeznaczają na jedzenie i ubrania. – Musimy ciężko pracować, dzięki temu mamy co jeść – mówi 12-latka. W powstającej szkole dziewczynka będzie mogła uczyć się bezpłatnie.

Wspólnymi siłami możemy podarować Tiavinie i innym dzieciom z Madagaskaru szansę na edukację i lepsze życie. Każdy z nas może włączyć się w budowę szkoły!

WŁĄCZ SIĘ W BUDOWĘ!

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter