phone mobile heart Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane
>Aktualności>Archiwum>Archiwum 2018>

Prapremiera World Press Photo 2018 z ITAKĄ

Prapremiera World Press Photo 2018 z ITAKĄ23-11-2018

Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu już po raz 18. jest organizatorem wystawy najlepszych fotografii prasowych ubiegłego roku. Pracownicy ITAKI mogli je zobaczyć wieczorem 22 listopada podczas przedpremierowego pokazu World Press Photo 2018.

Wystawa World Press Photo prezentuje prace, które zostały nagrodzone i wyróżnione w najbardziej prestiżowym i największym konkursie fotografii prasowej na świecie. Do tegorocznej, 61. edycji konkursu swoje prace zgłosiło ponad 4,5 tysiąca fotografów ze 125 krajów. Jury wybierało spośród ponad 73 tysięcy zdjęć i za najlepsze uznało „Venezuela Crisis” autorstwa Ronaldo Schemidta. Wyróżniono także 42 fotografów, którzy zostali nagrodzeni w 8 kategoriach: Sprawy współczesne, Środowisko, Życie codzienne, Wiadomości, Projekty długoterminowe, Przyroda, Ludzie, Sport i Wydarzenia. Wśród prezentowanych wczoraj przez Yi Wen Hsia, kuratorkę wystawy WPPH z Fundacji w Amsterdamie, zdjęć znalazły się kadry z najważniejszych, najciekawszych, ale także najbardziej wstrząsających momentów minionego roku. Fotografie pokazują m.in.: uchodźców z plemienia Rohindżów, którzy stracili życie uciekając z Mjanmy, gdzie ta ludność jest prześladowana, zniszczenia dzielnicy Andalus we wschodnim Mosulu w wyniku ataku ISIS czy masakrę uczestników festiwalu muzycznego w Las Vegas.

Ekspozycję można zobaczyć w 100 miastach 45 krajów świata. W Polsce zdjęcia są prezentowane m.in. w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu, od 24 listopada do 16 grudnia 2018 r. Od kilku lat współorganizatorem wystawy jest ITAKA, której pracownicy zostali zaproszeni na specjalny, przedpremierowy pokaz.

Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia!

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter