phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane
>Aktualności>

ITAKA wkracza do świata eSportu

ITAKA wkracza do świata eSportu01-04-2019

30 lat obecności na polskim rynku i doświadczenie biznesowe sprawiają, że ITAKA jest nie tylko liderem branży turystycznej, ale także rozwija się w wielu strefach działań. To właśnie dlatego ITAKA, największe polskie biuro podróży, wkracza do świata eSportu. W minionych latach światowy przychód z eSportu przekroczył 900 milionów USD, a liczba fanów osiągnęła ok. 385 milionów. Tylko w 2017 r. firmy zainwestowały 517 milionów USD, a do 2020 roku spodziewany jest dwukrotny wzrost tej kwoty.

W ramach projektu powstanie zespół ITAKA Racing Team, który będzie rywalizował na torach wyścigowych całego świata w grze Gran Turismo™ Sport. Członkowie teamu będą ścigać się głównie samochodami marki Mercedes A 45 AMG 4MATIC w barwach ITAKI. Przygotowane zostały również unikalne wzory kasków i kombinezonów.

Zawodnikom udostępnione zostanie specjalne pomieszczenie ze stanowiskami do grania. Każde stanowisko będzie wyposażone w konsolę PlayStation 4 PRO, wysokiej jakości fotel wyścigowy, kierownicę Logitech G29, telewizor ze wsparciem HDR z zakrzywioną 65 calową matrycą 4K w technologii QLED.

Organizowane turnieje eSportowe są transmitowane w telewizji i za pośrednictwem platform streamingowych. Daje to duże pole do działań marketingowych. Dla ITAKI to również nowy sposób interakcji z nieznaną dotąd grupą odbiorców, oraz doskonała okazja świętowania 30. urodzin.

Pozdrawiamy

BP ITAKA


Ps.

Przesłana 1 kwietnia informacja jest żartem primaaprilisowym. Prawdą jest, że ITAKA została założona 30 lat temu, właśnie 1 kwietnia. Nieprawdą jest natomiast, że wkracza do świata eSportu. Rozczarowanych przepraszamy!

Piotr Henicz
Wiceprezes Zarządu

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter