phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane
>Aktualności>Study Tour: Malediwy i Indie, 26.06-4.07.2019 r.

Study Tour: Malediwy i Indie, 26.06-4.07.2019 r.11-07-2019

Przełom czerwca i lipca, 22 osoby, dwa fantastyczne kierunki i setki wspomnień. Nasza koleżanka Maja była jedną z uczestniczek Study Tour na Malediwach i w Indiach i opowiedziała nam, jak tam jest.

Praca i przyjemności

Uczestnicy podążali trasą znaną naszym Klientom pod nazwą „W krainie tysiąca bogów”. Podziwiali niezwykłe krajobrazy, a także sprawdzili bazę noclegową na trasie objazdu, środki transportu oraz hotele na Malediwach z oferty ITAKI na sezon 2019.

Swoją przygodę rozpoczęli na Malediwach. Najpierw wylądowali w Male, a potem w Indiach, w Kochin, w stanie Kerala, czyli w południowo-wschodniej części kraju. To region, który wyróżnia się na tle całych Indii wysokim poziomem edukacji. Kerala to piękna, dziewicza przyroda, bujna roślinność, hipnotyzujące rozlewiska, herbaciane wzgórza, aromatyczna kuchnia oraz przyjazna kultura, która łączy wyznawców 4 religii: hinduizmu, islamu, jainizmu i judaizmu.

Kerala i jej mieszkańcy

- Keralczycy są bardzo serdeczni i życzliwi, z ciekawością patrzą na turystów, czego osobiście mogliśmy doświadczyć. Robili nam zdjęcia, pytali, skąd przylecieliśmy i gdzie jest Polska. Byli autentycznie zainteresowani. I świetnie mówią po angielsku! Słyszałam, że w innych częściach Indii mieszkańcy podchodzą do fotografujących wszystko turystów dość niechętnie, a tu inaczej – uwielbiali sesje z nami – zresztą, z wzajemnością! – relacjonuje Maja Hawron-Krems, Lider Zespołu Infolinii.

Kerala to niezwykły region, który serdecznie polecamy wybierającym się do Indii pierwszy raz. Wszechobecna zieleń i palmy – fantastycznie się odpoczywa w takich okolicznościach przyrody.

Uczestnicy Study Tour byli w Kochin – najbardziej kosmopolitycznym mieście regionu Kerala, bajkowej krainie. Oglądali wysokie, kołyszące się palmy, idylliczne rozlewiska i ludzi łowiących ryby nad brzegami. Miasto słynie z przypraw korzennych i oczywiście owoców morza.
Następnie odwiedzili Alappulę, nazywaną Wenecją Wschodu ze względu na szeroką sieć wzajemnie połączonych kanałów i lagun tworzących rozlewiska. Ten wodny labirynt ciągnący się wzdłuż wybrzeża, otoczony bujną roślinnością, palmami oraz ryżowymi polami jest największą naturalną atrakcją południowych Indii. Dużą popularnością cieszą się tutaj całodzienne rejsy z noclegiem na łodziach mieszkalnych. Tak właśnie zwiedzała okolicę grupa z ITAKI.
- Nasza łódź składała się z 3 sypialni z łazienkami, kuchni z osobistymi kucharzami oraz jadalni połączonej z otwartym tarasem, z którego mogliśmy obserwować codzienne życie mieszkańców – dzieci wracające ze szkoły, mężczyzn łowiących ryby czy kobiety robiące pranie nad brzegiem. To niesamowite miejsce. Jestem pewna, że tak właśnie wyobrażają sobie odpoczynek wszyscy, którym marzy się ucieczka z wielkiego miasta – przekonuje Maja.

Po zwiedzeniu Kerali, uczestnicy odwiedzili Malediwy. Spokój, wspaniała pogoda, ciepłe, turkusowe wody Oceanu Indyjskiego oraz przepiękne białe plaże. Tu się naprawdę odpoczywa! Można wygrzewać się w złotym słońcu, huśtać się na hamaku na białych piaszczystych plażach czy nurkować w krystalicznie czystej wodzie – raj!

A w raju…

…każdy znajdzie coś dla siebie – doskonałe hotele z naszej oferty: Sun Island Resort & Spa*****, Holiday Island Resort & Spa**** oraz Paradise Island Resort*****, wysokiej klasy SPA, wspaniałe wille nad wodą, domki na plaży i znakomite warunki do nurkowania. To także kierunek uznany za jedno z najbardziej romantycznych miejsc na świecie, z magnetyczną siłą przyciągający nowożeńców. Ale Malediwy to również znakomita destynacja dla rodzin z dziećmi czy osób szukających relaksu. Albo świetny cel na szalone wakacje z przyjaciółmi i najlepszy wybór dla miłośników wodnych atrakcji.

Ze względu na swoją morską lokalizację Malediwy mogą pochwalić się niemalże każdym rodzajem sportów wodnych – od wiosłowania na stojąco w lagunie, po wycieczki podwodnym skuterem seabob-jet. Praktycznie we wszystkich hotelach można skorzystać z nurkowania, windsurfingu i parasailingu, wypożyczyć kajaki, SUP, skutery wodne czy też popłynąć w rejs łodzią ze szklanym dnem.

Gdy pytają mnie, czy wróciłabym…

- Tak, bardzo chętnie zobaczyłabym pozostałą część Indii. Może Goa? – zastanawia się Maja. – I oczywiście, wróciłabym na Malediwy. Zobaczyliśmy tylko kawałek archipelagu, a przecież jest jeszcze tyle do odkrycia! 😊

Zdjęcia:
Maja Hawron-Krems
Karolina Hołowniaarrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter