phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
AktualnościGrecja i Bułgaria czekają na polskich turystów

Grecja i Bułgaria czekają na polskich turystów10-06-2020

Bułgaria już otworzyła, a Grecja wkrótce otworzy swoje granice dla polskich turystów. Wszystko wskazuje na to, że od tych dwóch krajów wznowimy działalność operacyjną w lipcu.

„Od 1 czerwca Polacy mogą wjeżdżać do Bułgarii w celach turystycznych. Nie podlegają oni także kwarantannie. Każda osoba przed wjazdem do Bułgarii otrzymuje deklarację, w której podaje swoje dane kontaktowe podczas pobytu w Bułgarii oraz deklaruje, że nie jest osobą chorą.” – czytamy na rządowej stronie https://www.gov.pl/web/bulgaria/wyjazd.

Z informacji uzyskanych od naszych kontrahentów wynika, że ogólna liczba zachorowań na Covid-19 w Bułgarii nie przekroczyła 3000 przypadków i pandemia jest tu aktualnie na etapie wygaszania.

Z kolei greckie ministerstwo turystyki poinformowało, że oficjalną datą otwarcia granic dla polskich turystów jest 1 lipca 2020. Dotyczy to lotów ze wszystkich polskich lotnisk. Na miejscu podróżni nie będą musieli przechodzić kwarantanny. Niektórzy turyści po przyjeździe zostaną poddani testom na koronawirusa.

Grecja to jeden z krajów, które z epidemią poradziły sobie najlepiej. Z informacji uzyskanych od naszych kontrahentów wynika, że liczba zachorowań na greckich wyspach jest bardzo niska:

  • Kreta - 21 przypadków
  • Rodos - 4 przypadki
  • Kos – żadnego przypadku
  • Korfu – 7 przypadków
  • Zakynthos – 6 przypadków

Podobnie jak Bułgaria, Grecja jest aktualnie w trakcie wygaszania epidemii, a nowych przypadków z dnia na dzień jest coraz mniej.

Informacje dotyczące otwarcia granic Grecji dla obywateli Polski są dostępne na stronie: https://www.schengenvisainfo.com/news/greece-to-reopen-borders-for-eu-travellers-from-july-1/

Wszystko wskazuje na to, że Bułgaria i Grecja będą pierwszymi krajami, od których wznowimy działalność operacyjną w lipcu.

 

 

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter