phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
AktualnościWażne spotkanie w Ministerstwie Rozwoju

Ważne spotkanie w Ministerstwie Rozwoju12-06-2020

W środę, 10 czerwca 2020, z inicjatywy Ministerstwa Rozwoju miało miejsce niezwykle ważne spotkanie dla polskiej branży turystycznej. W wąskim gronie zaproszonych Gości - przedstawicieli kluczowych segmentów branży był Piotr Henicz, wiceprezes ITAKI i wiceprezes PZOT.

Na zaproszenie Pani Premier Emilewicz w spotkaniu udział wzięli przedstawicieli turystyki zorganizowanej, przemysłu targowego, MICE, turystyki młodzieżowej – jak określiła Pani Premier Emilewicz „autorytety branży turystycznej”: Gheorghe Marian Cristescu, prezes PHH, Piotr Henicz, wiceprezes ITAKI i wiceprezes PZOT, Andrzej Kindler, wiceprezes PIT, Urszula Potęga, prezes MT Targi, Paweł Niewiadomski, prezes PIT, Łukasz Adamowicz, wiceprezes SOIT i wiceprezes grupy BFC. W spotkaniu wzięli też udział: minister Andrzej Gut-Mostowy, Robert Andrzejczyk, prezes POT, Bartosz Marczuk, wiceprezes PFR oraz dyrektor Izabela Klajnberg z Banku Gospodarstwa Krajowego.

„Istotne było to, że Premier Emilewicz i Minister Gut-Mostowy poświęcili nam dużo czasu i wysłuchali nas do końca. To było pierwsze spotkanie, które trwało ponad dwie godziny i podczas którego omówiono szczegółowo bieżące problemy branży. Dla mnie istotne jest to, że grupa będzie rozmawiała dalej. Kolejne spotkanie odbędzie się w przyszłym tygodniu. Rząd ma przygotować konkretne propozycje i instrumenty pomocy” – relacjonuje Piotr Henicz.

„Rozmawialiśmy też o funkcjonowaniu po koronawirusie. Pani premier oczekuje propozycji rozwiązań, mając na uwadze to, że pojawiły się środki z UE na konkretne inwestycje. Poszczególne segmenty branży mają je opracować. Firmy powinny nie tylko oczekiwać dotacji, ale i przygotowywać się do nowej rzeczywistości” – podkreśla Piotr Henicz.

„Branża nie zawsze była wysłuchiwana i dobrze rozumiana. To jest na pewno do naprawy. Do tej pory nie dość mocno wybrzmiało, w jakiej jesteśmy sytuacji. Uświadomiliśmy Premier Emilewicz, że dla nas powrót do funkcjonowania na pełnych obrotach to perspektywa przyszłego roku. Dopiero wtedy zaczniemy wychodzić na prostą. Do tej pory w rządzie funkcjonowała świadomość, że otwarcie granicy i nieba spowoduje podniesienie się biznesu z dnia na dzień. Musimy się spieszyć, żeby jak najwięcej i jak najszybciej załatwić” - komentuje Piotr Henicz.

 

 

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter