phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
AktualnościLATO 2020 #potrzebujęwakacji: Pierwszy samolot wylądował na Zakynthos!

LATO 2020 #potrzebujęwakacji: Pierwszy samolot wylądował na Zakynthos!03-07-2020

Samolot z Klientami ITAKI na pokładzie wylądował 3 lipca na lotnisku na Zakynthos w Grecji. To pierwszy, po 112 dniach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa, rejs ITAKI w ramach oferty LATO 2020.

167 Klientów ITAKI wylądowało dzisiaj w Porcie Lotniczym Zakynthos, gdzie właśnie rozpoczynają swoje greckie wakacje 2020.

- Po długiej przerwie spowodowanej epidemią, której skutki dotknęły nas wszystkich, nadszedł w końcu czas, kiedy zdejmowane są kolejne ograniczenia. Ponownie możemy odbywać podróże zagraniczne, a ITAKA może znów zająć się tym, co potrafi najlepiej, czyli realizowaniem wakacyjnych marzeń Polaków. Czas, który szczęśliwie jest już za nami, wykorzystaliśmy na to by wprowadzić w życie oraz zweryfikować szereg procedur, które mają zapewnić realizację tak wyczekiwanych wakacji, w pełni bezpieczny dla zdrowia naszych turystów sposób. Dzisiejszy dzień z pewnością zostanie odnotowany w historii naszej firmy jako szczególny – to właśnie dziś, po kilkumiesięcznej przerwie, z portu lotniczego Warszawa Okęcie zrealizowany został pierwszy rejs, po wznowieniu działalności operacyjnej, na grecką wyspę Zakynthos. Nasi Klienci podróżowali na pokładzie linii lotniczych Smartwings – naszego wieloletniego partnera. Mocno wyczuwalna atmosfera podekscytowania tak długo wyczekiwanymi wakacjami, udzielała się także pracownikom obsługi lotniska i myślę, że ten odświętny nastrój na długo pozostanie w naszej pamięci. – podkreśla Małgorzata Emiljanowicz, Kierownik Działu Odpraw Samolotowych i Wizowania w ITACE

Samolot linii Smartwings wystartował z Lotniska Chopina w Warszawie o godz. 6.35 i wylądował na Zakynthos zgodnie z rozkładem – po niespełna 3 godzinach, o 10.10 czasu lokalnego. Na miejscu turystów powitał rezydent ITAKI.

- Ponieważ zalecenia związane z przeciwdziałaniem rozwojowi pandemii wkraczały także w obszar funkcjonowania lotnisk, chcielibyśmy zasygnalizować tylko informacyjnie zmiany, z jakimi nasi Klienci spotkali się dziś i będą się spotykać przy okazji dokonywania odpraw. Nie ma ich dużo i nie są one szczególnie uciążliwe, ale chcielibyśmy, aby wszyscy nasi Klienci czuli się maksymalnie komfortowo, mając pełną wiedzę w tym zakresie. Zgodnie z nowymi procedurami, wszystkim pasażerom wchodzącym na teren terminala mierzona jest temperatura przy pomocy bezdotykowych urządzeń skanujących. Na teren lotniska wejść będą mogły jedynie osoby odbywające podróż, wszystkie osoby towarzyszące będą musiały pozostać przed terminalem. Z każdym z podróżnych będzie przeprowadzony krótki wywiad na temat stanu zdrowia. Pasażerowie z dzisiejszego wylotu mieli również obowiązek wcześniejszego wypełnienia deklaracji zdrowia – ten wymóg dotyczyć będzie wszystkich klientów podróżujących do Grecji. O szczegółach tej deklaracji wszyscy nasi Klienci informowani będą z odpowiednim wyprzedzeniem. Na pokładzie samolotu pasażerowie otrzymali karty lokalizacyjne. Na lotnisku docelowym pasażerowie ponownie przechodzili pomiar temperatury, greckie służby sanitarne zastrzegają też możliwość wyrywkowego wykonywania testów na obecność przeciwciał wirusa COVID-19 wśród turystów przylatujących spoza granic kraju. – przypomina Małgorzata Emiljanowicz.

 

 

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter