phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
AktualnościStudy Tour: Grecja – Korfu, 8-15.08.2020 r.

Study Tour: Grecja – Korfu, 8-15.08.2020 r.24-08-2020

Wakacyjny raj na zielonej wyspie!
Uważana za jedną z najbardziej zielonych greckich wysp, oczarowuje wspaniałym śródziemnomorskim klimatem, lokalnymi tawernami z fantastyczną kuchnią, kryształowo czystym morzem i pachnącymi plantacjami pomarańczy i kumkwatu. Zapraszamy na relację ze zorganizowanego dla 23 uczestników wyjazdu studyjnego ITAKI, który pozwolił nam z bliska przyjrzeć się greckiej wyspie Korfu!

Miejskie klimaty
Stolica wyspy, inaczej zwana Kerkyrą, zachwyciła nas wspaniałą architekturą, reprezentacyjnymi placami, urokliwymi zakątkami i klimatycznymi knajpkami, gdzie warto zatrzymać się na filiżankę greckiej kawy.

Zakochaj się na Korfu
Idealne miejsce dla każdego romantyka! Piękne formacje skalne i klify w Sidari tworzą niepowtarzalny Canal d’Amour – doskonałą scenerię, aby powiedzieć „tak!”.

Z wizytą u Sissi
Oczarowała nas dawna letnia rezydencja Sissi, cesarzowej Austrii – pałac Achillion z pięknymi ogrodami z kolekcją rzeźb przedstawiających greckich bogów.

Kumkwat
Egzotyczny owoc sprowadzony z Chin w XIX w., stał się symbolem Korfu, obecnie jego plantacje można znaleźć na całej wyspie. Wyrabiane są z niego dżemy, marmolady, cukierki i szczególnie popularne wśród turystów likiery.

Paxos i Antipaxos
Malownicze wyspy to zachwycające krajobrazy i krystaliczne czyste Morze Jońskie. Lazurowa woda przy Antipaxos zachęcała do kąpieli, była to również doskonała sceneria do zrobienia pamiątkowych zdjęć. Na Paxos wybraliśmy się na spacer wzdłuż wybrzeża w malowniczym porcie Gajos.

Czas na hotele
W trakcie wyjazdu wizytowaliśmy 10 hoteli z oferty ITAKI, od kameralnych po duże, plażowe resorty, mogliśmy spróbować ich kuchni, zobaczyć pokoje, baseny i osobiście przekonać się o wysokim poziomie usług. Na dłużej zatrzymaliśmy się w hotelach: Magna Graecia**** w miejscowości Dassia i Golden Mare**** w Barbati.

Bezpieczne wakacje
Na teren lotniska w Polsce mogą wejść wyłącznie osoby odbywające podróż. Przed wejściem należy okazać dokument uprawniający do przelotu (bilet/dokument podróży), mierzona jest również temperatura. Na lotnisku należy zachować dystans społeczny. Nakaz zasłaniania ust i nosa obowiązuje na lotnisku, podczas lotu oraz transferu do hotelu. Podczas nadawania bagażu w check-in obsługa prosi o okazanie dokumentu tożsamości i kodu QR. Po wylądowaniu na Korfu, przed wejściem na teren terminala również należy okazać kod QR. Pasażerowie wyrywkowo proszeni są na wykonanie testów pod kątem COVID-19. W hotelach zachowane są wszystkie standardy bezpieczeństwa. Obsługa nosi maseczki, przyłbice i rękawiczki, przygotowane są stanowiska do dezynfekcji dłoni. Po wejściu do hotelu obsługa prosi gości o dezynfekcję rąk i mierzy temperaturę. Dla zachowania komfortu i bezpieczeństwa gości hotelowych pokoje są sprzątane na życzenie.

Karolina Kowalska
Salon Firmowy ITAKA,
Warszawa Złote Tarasy

 

 

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter