phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
AktualnościSpotkanie z przedstawicielami branży turystycznej w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii

Spotkanie z przedstawicielami branży turystycznej w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii15-10-2020

W środę, 15 października odbyło się spotkanie branży turystycznej reprezentowanej przez przedstawicieli organizacji branżowych z Wicepremierem i Ministrem Rozwoju, Pracy i Technologii Jarosławem Gowinem i Wiceministrem Andrzejem Gutem-Mostowym.

Inicjatorem spotkania był Wicepremier Jarosław Gowin, któremu od 6 października podlega turystyka. Spotkanie było okazją do przedstawienia pierwszy raz problemów branży turystycznej nowemu Wicepremierowi. Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii planuje, że organizatorzy turystyki zostaną dodatkowo zwolnieni ze składek ZUS i dostaną prawo do dodatkowego postojowego.

Branżę organizatorów turystyki reprezentował Piotr Henicz Wiceprezes Polskiego Związku Organizatorów Turystyki i Polskiej Izby Turystyki, który zwrócił uwagę na konieczność spójnej polityki informacyjnej dotyczącej możliwości podróżowania, współpracy i współfinansowania w zakresie testowania podróżnych oraz równych szans dla podmiotów polskich i zagranicznych oraz różnych form pomocy udzielanych podmiotom polskim i zagranicznym. Wicepremier Gowin zapowiedział, że zbierze wszystkie postulaty i odpowie na nie podczas kolejnej narady z branżą.

 

 

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter