phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
AktualnościStudy Tour: Thassos, 17-24.05.2021

Study Tour: Thassos, 17-24.05.202127-05-2021

Zielony Diament Morza Egejskiego – Thassos! To właśnie tutaj grupa 30 pracowników biur podróży spędziła kilka dni, poznając lokalne atrakcje oraz bazę hotelową. Zapraszamy na relację z wyjazdu studyjnego ITAKI, który pozwolił bliżej przyjrzeć się pełnym uroku zakątkom tej greckiej wyspy.

Thassos = malownicze widoki, starożytne zabytki i klimatyczne tawerny
Stolicą wyspy jest Limenas, z klimatycznymi uliczkami, promenadą, ruinami antycznego teatru położonego na wzgórzu z przepiękną panoramą, Muzeum Archeologicznym oraz wykopaliskami starożytnego Thassos. Urokliwa, turystyczna miejscowość na południowo-zachodnim wybrzeżu – Limenaria – znana jest z zabytkowych domów oraz nastrojowych tawern, w których warto zatrzymać się i spróbować lokalnych greckich specjałów. Panagia to górskie miasteczko z białymi domkami, tawernami i źródełkiem miłości! Półwysep Aliki – miejsce, gdzie można oddać się błogiemu lenistwu przy kameralnych kąpieliskach lub zwiedzić pozostałości antycznych świątyń oraz kamieniołom, w którym wydobywano marmur. Niedaleko znajduje się również klasztor Michała Archanioła – zbudowany na klifie, w malowniczej scenerii, ze wspaniałym widokiem na wybrzeże.

Thassos = słońce i plaże
Jak słońce, to koniecznie wypoczynek na pięknej plaży, otoczonej turkusową wodą! Takich na Thassos nie brakuje: Paradise Beach – rajska plaża otoczona sosnami piniowymi, ze szmaragdową wodą, w zatoce; Marble Beach – śnieżnobiała marmurowa plaża, ukryta w najdzikszej części wybrzeża; Golden Beach – szeroka plaża ze złocistym piaskiem; Atspas Beach – położona w malowniczej zatoce z turkusową wodą i niesamowitymi widokami.

Thassos = oliwki
Oliwki smakują tutaj wyśmienicie – naprawdę trzeba ich spróbować! Warto też odwiedzić muzeum oliwy, prowadzone przez rodzinę Sotirelis od 1915 r. To miejsce, w którym można zobaczyć, jak przebiega proces tłoczenia oliwy, dowiedzieć się jak dawnej ją wyrabiano oraz poznać interesującą historię fabryki.

Thassos = bezpieczny wypoczynek
Baza hotelowa na wyspie jest zróżnicowana i każdy z pewnością znajdzie tutaj nocleg odpowiadający jego oczekiwaniom. Dostępne są zarówno obiekty zlokalizowane blisko atrakcji turystycznych, jak i bardziej kameralne, z dala od gwaru i tłumów. Uczestnicy wyjazdu studyjnego wizytowali 19 hoteli z oferty ITAKI. Zwrócili uwagę zarówno na oferowany standard, jak i na bezpieczeństwo. W każdym z hoteli obowiązkowo należy nosić maseczkę w lobby oraz w restauracjach. Sauny, fitness oraz centra SPA są dostępne dla Gości hotelowych po wcześniejszej rezerwacji. Hotele wyposażone są również w stanowiska z płynami do dezynfekcji.

Zdjęcia:
Marcela Modelska
Specjalista ds. Turystyki
Salon Firmowy Biura Podróży ITAKA
CH Atrium Targówek, Warszawaarrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter