phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
AktualnościStudy Tour: Madera, 18-25.05.2021

Study Tour: Madera, 18-25.05.202128-05-2021

Zielony ogród na Atlantyku to najtrafniejsze określenie Madery. Niesamowite widoki, soczysta zieleń, wszechobecne strelicje – symbol wyspy, umiarkowany klimat, morska bryza, malownicze miasteczka i doskonała kuchnia to wszystko, co mieści się na tej niewielkiej powierzchni. 24 pracowników biur podróży miało okazję poznać to niezwykłe miejsce podczas wyjazdu studyjnego ITAKI.

HOTELOWY ZAWRÓT GŁOWY
Grupa wizytowała 31 hoteli, zakwaterowana była w 3: Vila Baleira Funchal**** – położonym niedaleko stolicy wyspy Funchal, kameralnym i nowoczesnym, Porto Mare****+ – otoczonym pięknym, zielonym ogrodem, przy nadmorskiej promenadzie i Castanheiro Boutique****+ – kameralnym i stylowym, w historycznym centrum Funchal.

UROKI WYSPY
Podczas pobytu był również czas na poznanie uroków wyspy i jej największych atrakcji. W programie była m.in. wizyta w winiarni Blandy połączona z degustacją słynnego wina Madera, spacer po Ogrodzie Botanicznym oraz wjazd kolejką na wzgórze Monte, z którego odbywają się słynne zjazdy wiklinowymi saniami (zwanymi toboganami). Madera to przede wszystkim niesamowite widoki, więc nie zabrakło wjazdu na 3. co do wielkości szczyt wyspy – Pico do Arieiro (1818 m n.p.m.) oraz klif Cabo Girão z przeszklonym tarasem, jak i trekkingu wzdłuż lewady po prastarym lesie Laurissilva. Obowiązkowym punktem na mapie podróży był również skansen z tradycyjnymi domkami krytymi strzechą w wiosce Santana, a miłośnicy piłki nożnej zadowoleni byli z wizyty w Muzeum Christiano Ronaldo, który urodził się właśnie na wyspie.

CZY POBYT NA MADERZE JEST BEZPIECZNY? TAK!
Lotnisko w Katowicach odprawia pasażerów w reżimie sanitarnym. Obowiązuje m.in. nakaz noszenia maseczek oraz zachowanie 1,5 m odległości między pasażerami. Przy odprawie bagażowej pobierana jest także od pasażerów Deklaracja Zdrowia, wymagana do wejścia na pokład linii Enter Air. Wymagane jest wypełnienie formularza www.madeirasafe.com, celem wygenerowania kodu QR, o czym przypomina obsługa lotniska w Katowicach, podchodząc do pasażerów oczekujących w kolejce do odprawy.
Obecnie lecąc na Maderę należy okazać negatywny wynik testu na COVID-19. Test można także wykonać po wylądowaniu na Maderze (koszt pokrywa Rząd Madery). Zwolnione z obowiązku wykonania testu są osoby, które spełniają jeden z warunków:
- w przeciągu ostatnich 90 dni przeszły COVID-19 (ozdrowieńcy),
- przyjęły pełny cykl szczepienia: szczepionką Moderna, Pfizer lub AstraZeneca i od drugiej dawki minęło co najmniej 14 dni, jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson i od jej przyjęcia minęło co najmniej 28 dni.
W obu przypadkach należy okazać dokument (w j. angielskim lub j. portugalskim) potwierdzający przyjęcie szczepionek lub przebycie choroby.

LOTNISKO FUNCHAL
Na lotnisku w Funchal obsługa po zweryfikowaniu poprawności otrzymanego kodu QR sprawdza, które osoby wykonały test na 72 godz. przed wylotem na Maderę. Osoby okazujące negatywny wynik testu udają się transferem do hotelu. Osoby, które testu w Polsce nie wykonały, wykonują test na lotnisku, udają się transferem do hotelu i tam oczekują na wynik.

Zdjęcia:
Marcin Dębski
Konsultant
Centrum Obsługi Klienta
ITAKA OPOLEarrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter