phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
AktualnościStudy Tour: Fuerteventura & Gran Canaria, 9-16.05.2021

Study Tour: Fuerteventura & Gran Canaria, 9-16.05.202101-06-2021

W dniach 9-16.05 grupa 20 pracowników ITAKI wzięła udział w wyjeździe studyjnym na Fuerteventurę i Gran Canarię. Uczestnicy wyjazdu mieli okazję zobaczyć najciekawsze miejsca na wyspach oraz odwiedzić 14 hoteli z oferty ITAKI.

Grupa nocowała w 2 hotelach na Fuerteventurze: R2 Rio Calma***** w Costa Calma i Barceló Castillo Beach Resort**** w Caleta De Fuste oraz w 1 hotelu na Gran Canarii: Abora Interclub Atlantic**** w San Agustin.

2 WYSPY ATRAKCJI
Podczas pobytu na wyspach był czas zarówno na pracę, jak i przyjemności. Na Fuerteventurze uczestnicy odwiedzili Betancurię – pierwszą stolicę wyspy oraz Oasis Park w La Lajita – park zoologiczny i ogród botaniczny. Grupa zwiedziła także miasteczko Pàjara z kościołem Iglesia de Nuestra Senora de Regla, wioskę Tiscamanita z plantacją aloesu i fabryką produktów aloesowych Avisa oraz miasteczko La Oliva z charakterystyczną dla Fuerteventury białą architekturą.
Program zwiedzania na Gran Canarii obejmował nie tylko wizytę w kosmopolitycznej stolicy całego archipelagu Wysp Kanaryjskich – Las Palmas, ale także słynny rezerwat wydm – Dunas de Maspalomas. Uczestnicy wyjazdu zwiedzili także miejscowość Arucas z imponującym neogotyckim kościołem San Juan.

BEZPIECZEŃSTWO PRZEDE WSZYSTKIM
Na lotniskach dostępne są automaty z płynem do dezynfekcji rąk, systemy do pomiaru temperatury ciała oraz większa liczba stanowisk check-in, aby zmniejszyć kolejki, a tym samym zapobiec gromadzeniu się większej ilości osób w jednym miejscu. Wymagane jest noszenie maseczek ochronnych zarówno na lotnisku, jak i w samolocie.
W hotelach na wyspach są stanowiska do dezynfekcji rąk, Goście mają dostęp do maseczek ochronnych. Obowiązuje również zachowanie dystansu, dlatego do/z recepcji czy restauracji są osobne wejścia/wyjścia. Stoliki w restauracjach są regularnie dezynfekowane i oznaczone tabliczką.

Zdjęcia:
Paweł Trojan
Specjalista ds. turystyki
Infolinia Opolearrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter