phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
AktualnościPrezes Henicz w premierowym odcinku programu "Rzecz o Biznesie"

Prezes Henicz w premierowym odcinku programu "Rzecz o Biznesie"11-06-2021

O kondycji branży turystycznej oraz o tym, czy powrót do normalności w 2021 r. jest możliwy, z Przemysławem Tychmanowiczem z portalu rp.pl rozmawiał Wiceprezes ITAKI, Piotr Henicz, który był gościem premierowego odcinka programu „Rzecz o Biznesie”.

W rozmowie z Przemysławem Tychmanowiczem Wiceprezes Piotr Henicz podsumował, jak dotychczas pandemia COVID-19 wpłynęła na ITAKĘ, nie tylko pod względem finansowym, ale także jeśli chodzi o rozwój firmy.

- Myślę, że nie możemy zapomnieć o stratach jakie ponieśliśmy z tytułu wstrzymania inwestycji. Mam na myśli tutaj funkcjonowanie ITAKI na innych rynkach – bo te inwestycje zostały całkowicie wstrzymane. Mam na myśli wstrzymanie rozwoju naszego systemu rezerwacyjnego oraz nowych programów, jak przede wszystkim dynamiczne pakietowanie oraz możliwość sprzedaży wycieczek fakultatywnych na całym świecie przed wyjazdem – coś, co bardzo podobało się naszym klientom i projekt, który mocno rozwijaliśmy w poprzednim sezonie – podkreślał Wiceprezes Henicz.

Czy możliwy jest powrót do rzeczywistości sprzed pandemii w 2021 r.?

Jak mówi Wiceprezes ITAKI, Piotr Henicz, na powrót do normalności „jest światełko w tunelu, ponieważ wierzymy w to, że znajdujemy się u schyłku epidemii, a proces szczepień w naszym kraju postępuje. Widoczny jest też efekt tych zmian, czyli to, że Klienci bardzo chcą wyjechać na wakacje. To jest dla nas ten bezpośredni efekt, który ma przełożenie na to, że Klienci kontaktują się z naszymi salonami i wchodzą na nasza stronę internetową”.

Uspokaja jednak - Cieszymy się z tego, co jest w tej chwili, natomiast trzeba obiektywnie do tego podejść i to, że 5 miesięcy tego roku zostało zupełnie straconych oznacza, że nie ma jakiejkolwiek możliwości, aby do końca 2021 r, nadrobić zaległości poniesione w ostatnich miesiącach. Natomiast patrzymy na to optymistycznie pod kątem sytuacji z roku 2020 i jesteśmy przekonani, że rok 2021 będzie lepszym sezonem od roku minionego – mówił w programie „Rzecz o biznesie” wiceprezes Henicz.

Nie trzeba też martwić się o ewentualną kwarantannę po powrocie do Polski, bo test na COVID-19, dzięki któremu jest się z niej zwolnionym, można wykonać na miejscu, w hotelowych klinikach.

Cały program można zobaczyć na stronie https://www.rp.pl/Biznes/210619963-Goliszewski-o-Polskim-Ladzie-Henicz-o-kondycji-branzy-turystycznej.html lub w serwisie YouTube.com:

 

 

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter