phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
AktualnościStudy Tour: Bułgaria: Złote Piaski i Słoneczny Brzeg, 1-8.06.2021

Study Tour: Bułgaria: Złote Piaski i Słoneczny Brzeg, 1-8.06.202114-06-2021

Słońce, szerokie i piaszczyste plaże, liczne promenady, a przy nich knajpki z pyszną lokalną kuchnią, interesująca kultura i przepiękne zabytki - to wszystko mieliśmy okazję zobaczyć w Bułgarii na wyjeździe studyjnym, podczas którego nie tylko wizytowaliśmy hotele z oferty ITAKI, ale także poznaliśmy atrakcje regionów Morza Czarnego.

W trakcie tygodniowego wyjazdu, nasza 15-osobowa grupa odwiedziła najbardziej znane kurorty: Złote Piaski, Słoneczny Brzeg i wizytowała 26 hoteli z oferty ITAKI.

Podczas wyjazdu byliśmy zakwaterowani w 5 hotelach:
- Hotel Wela**** w Słonecznym Brzegu, z ciekawymi animacjami dla dzieci i dorosłych, blisko tętniącego życiem miasteczka, wyróżniony ŻAGLEM ITAKI
- Hotel Astera & Spa**** w Złotych Piaskach, nowoczesny, tuż przy plaży, blisko centrum kurortu
- Hotel Topola Skies Resort & Aquapark****+ w miasteczku Topola, z przestronnymi apartamentami i bogatym zapleczem sportowo-rekreacyjnym, wyróżniony ŻAGLEM ITAKI
- Hotel Sol Nessebar Resort****+ w Nessebarze, polecany dla rodzin z dziećmi, z różnorodnymi animacjami oraz eleganckim spa, wyróżniony ŻAGLEM ITAKI
- Hotel Festa Via Pontica****+ w Pomorie, luksusowy z eleganckimi i komfortowymi pokojami, lokalną kuchnią i szeroką ofertą sportów i rozrywek.

Podczas wyjazdu odwiedziliśmy największe miasto z portem morskim w południowo-wschodniej Bułgarii – Burgas. W miejscowości Bałczik spacerowaliśmy po ogrodzie botanicznym znajdującym się w letniej rezydencji Królowej Marii Koburg, gdzie podziwialiśmy egzotyczne rośliny, takie jak japońskie drzewo rodzynkowe czy drzewo kauczukowe. Położony w urokliwej zatoce Sozopol zachwycił nas wąskimi, brukowanymi uliczkami z klimatycznymi kafejkami.

Nie ominęliśmy wpisanego na listę UNESCO Nessebaru – jednego z najstarszych miast Europy ze wspaniałymi antycznymi ruinami, cerkwiami i charakterystycznymi drewnianymi domami. Letnia stolica Bułgarii – Warna to obowiązkowy punkt na mapie wyjazdu: długa, szeroka i piaszczysta plaża, tuż obok niej park, delfinarium oraz tętniące życiem centrum.

Na trasie nie zabrakło wizyty w Rezerwacie Przyrody Ropotamo, niezwykle malowniczym miejscu z bogatą fauną i florą, gdzie mogliśmy się zrelaksować wśród otaczającej zieleni oraz wycieczki na Przylądek Kaliakra ze wspaniałymi widokami na czerwone klify.

Tydzień minął szybko, ale jeszcze długo w pamięci pozostaną nam piękne widoki, smaki lokalnych potraw i niezapomniane wrażenia!

Bezpieczne wakacje
Procedura po przylocie do Bułgarii trwa maksymalnie 45-60 minut. Warto mieć wydrukowany wynik testu, potwierdzenie zaszczepienia lub przebycia choroby. Maseczki są wymagane podczas przelotu, wewnątrz hoteli, w sklepach i aptekach. Na zewnątrz nie są wymagane. W restauracjach posiłki są w formie bufetu, natomiast wymagane są maseczki i jednorazowe rękawiczki. Spa, siłownie i baseny wewnętrzne funkcjonują bez ograniczeń.

Zdjęcia:
Angelika Podraza
Specjalista ds. turystki
ITAKA Opolearrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter