phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
AktualnościWarto pomagać!

Warto pomagać!24-09-2021

Gratulując Omenie Mensah i Jej Fundacji, dzięki której powstała szkoła dla dzieci ulicy w Ghanie, jesteśmy dumni, że mogliśmy uczestniczyć w realizacji tego niezwykłego projektu!

Oficjalne otwarcie szkoły KIDS HAVEN SCHOOL w Temie w Ghanie odbyło się 4 września. Jej budowa i wyposażanie trwało 1610 dni – od wkopania kamienia węgielnego pod inwestycję, do dnia oficjalnego otwarcia. „Był to bardzo intensywny czas pełen radości, gdy obserwowaliśmy szybkie postępy prac, ale też trudny, bo jak to bywa przy tak dużych inwestycjach, napotykaliśmy problemy, które opóźniały prace.” – wspomina budowę Omenaa Mensah i dodaje – „Największą przeszkodą była pandemia, która wstrzymała prace budowlane i o rok przesunęła otwarcie szkoły. Ale ponieważ od jakiegoś czasu realizuję zawodowo przeróżne inwestycje budowlane, tego typu problemy nie podcinały mi skrzydeł, a wręcz przeciwnie, jeszcze bardziej mobilizowały. Dziś jestem wzruszona, gdy widzę piękną szkołę, która już za kilka godzin ugości w swoich murach naszych podopiecznych. Ziściło się moje największe marzenie.”


Szkoła o powierzchni 1500 m2 ma 6 klas lekcyjnych, salę komputerową, bibliotekę, pokój nauczycielski, pomieszczenia administracyjne i socjalne oraz cztery pomieszczenia pomocnicze, noclegowe dla wolontariuszy z Polski. Parter szkoły został wyposażony w mobilne ścianki działowe, które w razie potrzeby można złożyć, a tym samym stworzyć jedną dużą przestrzeń na ważne szkolne wydarzenie.


Oddanie budynku do użytku nie oznacza końca pracy fundacji przy tym projekcie. Organizacja nadal będzie współpracowała ze szkołą, celem uzupełniania i doskonalenia jej zaplecza naukowego, a także krzewienia współpracy oraz wiedzy na temat Polski i Europy.

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter