phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
AktualnościOrły Turystyki Rzeczpospolitej i portalu Turystyka.rp.pl

Orły Turystyki Rzeczpospolitej i portalu Turystyka.rp.pl28-10-2021

W dniu 27.10.2021 na terenie Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku miała miejsce konferencja zorganizowana przez dziennik Rzeczpospolita oraz portal Turystyka.rp.pl, obchodzący w tym roku swoje 10-lecie, na którą zaproszono liderów branży turystycznej.

Podczas konferencji odbyło się wiele ciekawych spotkań oraz paneli dyskusyjnych. Prezes Instytutu Badań Rynku Turystycznego TravelDATA, Andrzej Betlej w swojej prezentacji przedstawił jak zmieniały sie trendy w rozwoju zorganizowanej turystyki wyjazdowej w ciągu ostatnich 10 lat oraz prognozy rozwoju do roku 2025. Niezwykle ważną i ciekawą była debata, w której uczestniczyli m.in. Minister Turystyki Andrzej Gut-Mostowy, Prezes Polskiej Izby Turystyki Paweł Niewiadomski, Prezes Piotr Henicz, przedstawiciele wiodących touroperatorów oraz linii lotniczych i firm ubezpieczeniowych. Podsumowano m.in. mijający sezon, rozmawiano o planach na sezon Zima 2021/22 oraz Lato 2022, zwrócono także uwagę na konieczność zmian legislacyjnych dotyczących gwarancji touroperatorskich, Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego oraz Turystycznego Funduszu Pomocowego.

Spotkanie zakończyło wręczenie Orłów Turystyki Rzeczpospolitej i portaluTurystyka.rp.pl. Wśród nagrodzonych znalazło się Biuro Podróży ITAKA, a wyróżnienie indywidualne otrzymał Prezes Mariusz Jańczuk. Odbierając pamiątkową statuetkę Prezes Henicz powiedział: „Aby prowadzić przez kilkadziesiąt lat działalność touroperatorską, aby co roku wysyłać setki tysięcy Klientów na zagraniczne wyjazdy, aby utrzymywać przez kilkanaście lat pozycję lidera na polskim rynku, niezbędny jest świetny zespół. To właśnie tym ludziom, naszym Pracownikom w Polsce, Hiszpanii, Grecji, Turcji, Czechach i na Litwie dedykujemy tę nagrodę. Jednak żaden zespół nie osiąga wybitnych wyników, jeśli nie posiada wybitnych indywidualności. Taką indywidualnością, która kreuje trendy w zorganizowanej turystyce wyjazdowej jest Pan Mariusz Jańczuk. Jeszcze raz gorąco dziękuję w imieniu Pana Jańczuka za to wyróżnienie i jestem przekonany, że trafiło w najbardziej właściwe ręce”.

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter