phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
AktualnościStudy Tour: Malediwy, 24.11-02.12.2021

Study Tour: Malediwy, 24.11-02.12.202108-12-2021

Rajski archipelag to wymarzone miejsce na egzotyczne wakacje, o których będzie się pamiętać jeszcze długo po powrocie. Słońce, białe plaże, mieniący się różnymi odcieniami błękitu Ocean Indyjski – to tylko zaproszenie do poznania prawdziwych skarbów, które skrywają w sobie podzielone na niezwykłe atole Malediwy. To zdecydowanie nie tylko luksusowe kurorty z okładek magazynów, ale fascynująca kultura, zjawiskowa przyroda, zaskakujące smaki, a przede wszystkim zachwycająca bogactwem podwodna fauna i flora.

Na tę wyjątkową wyprawę wybrało się 28 pracowników ITAKI podzielonych na 2 grupy, które na przemian brały udział w rejsie lub poznawały lokalne wyspy. W trakcie wyjazdu grupy wizytowały jacht Sharifa i 2 hotele, w których zakwaterowani są Klienci podczas realizacji programu „Koralowe love”: by the Shade Maldives i Turtle Maldives.

W programie znalazły się najciekawsze atrakcje, które czekają na uczestników wycieczki Koralowe love i cudownego rejsu Ahoj Malediwy!, m.in.:

  • POŁUDNIOWY ATOL ARI: HANGNAAMEEDHOO – jedna z zamieszkanych wysp, porośnięta dżunglą, pełna kolorów, latających nietoperzy, palm kokosowych, z krabowymi plażami, na których spotkać można również czaplę siwą, a w wodzie... świecący plankton! Opalać można się tu w bikini, ale tylko w wyznaczonym miejscu, tzw. „bikini beach”. Stąd wypływa się na połów ryb czy snurkowanie przy bajecznych rafach koralowych. Można również popłynąć na maleńką, bezludną, piaszczystą wysepkę otoczoną krystalicznie czystymi wodami Oceanu Indyjskiego – sandbank. A tam gwarancja zdjęć jak z katalogu, czas na snurkowanie, opalanie i odpoczynek w rajskim otoczeniu!
  • POŁUDNIOWY ATOL ARI: OMADHOO – nieco większa, urokliwa, 3-kilometrowa wyspa pełna cudownych zakątków i pięknych plaż. Tutaj również można na własne oczy zobaczyć, jak żyją prawdziwi wyspiarze. Jest tu mnóstwo „instagramowych” miejsc, w szczególności polecamy zdjęcie na huśtawce z nazwą wyspy, ale chillować można tu w wielu miejscach. W okolicy piękne rafy koralowe, stąd organizowane są również całodzienne rejsy, podczas których jest okazja do oglądania dziko żyjących delfinów, snurkowania z rekinami wielorybimi lub mantami.
  • ATOL VAAVU – najmniej zaludniony na całych Malediwach, słynie z wysepek z białym piaskiem i bogatego życia podwodnego. Oprócz raf koralowych można tu oglądać delfiny w ich naturalnym środowisku, które przemieszczają się całymi stadami i urządzają wyjątkowe spektakle. Nie lada atrakcją jest snurkowanie z zamieszkującymi tutejsze wody rekinami wąsatymi. Warto! Dla większości uczestników to była najbardziej emocjonująca chwila podczas rejsu!
  • ATOL KAAFU: GURAIDHOO – najbardziej „turystyczna” z odwiedzanych wysp, kolorowa, pełna lokalnych sklepików i kafejek. Stąd również wypływają łodzie w poszukiwaniu żółwi morskich i mant, które można spotkać już przy porcie. Tutaj kupisz piękne pamiątki: kolorowe chusty i spodnie, koszulki, filiżanki i tace z kokosa, herbaty, suszone ryby, bransoletki z muszelek i wiele więcej. Warto zabrać ze sobą do domu chociaż cząstkę tego magicznego miejsca!

To była przygoda życia!

Każdy przed przylotem miał swoją wizję Malediwów – dla większości były to wyspy obsypane białym piaskiem, z luksusowymi hotelami i domkami na wodzie. Okazało się, że ten kraj ma o wiele więcej do zaoferowania. Dzięki wyjątkowej wyprawie, która pozwoliła w kameralnych grupach poznać nie tylko wyspy zamieszkałe przez lokalną ludność, ale również zobaczyć to, co tutaj najpiękniejsze – podwodną faunę i florę oraz wynurzające się z szafirowego oceanu sandbanki, nasza wiedza na temat tego miejsca stała się pełniejsza. Mogliśmy snurkować i podziwiać cudowne rafy koralowe, oglądać z pokładu statku spektakle, jak z programów przyrodniczych, próbować lokalnych potraw, zobaczyć jak żyją i czym się zajmują mieszkańcy wysp, być tam na 100%. Egzotyczne krajobrazy i cudowni ludzie sprawili, że ten study tour zapisze się w naszej pamięci na długo. Nie żegnamy się z Malediwami – będziemy z nimi na co dzień w pracy, polecając je Klientom, pisząc programy do nowych wycieczek, opisując hotele, planując kolejną wyprawę...

Shukuriyaa!!!

 

Jacht Sharifa

by the Shade Maldives

Turtle Maldives

Polecamy przed wypoczynkiem na Malediwach zaopatrzyć się w przewodnik, w którym oprócz informacji o wyspach, jest również sporo przydatnych uwag na temat samej podróży i warunków bezpieczeństwa. Poniżej skrótowe informacje, jak wyglądał lot oraz warunki w hotelach i na statku:

  • na lotniskach obowiązkowe jest noszenie maseczek oraz zachowanie dystansu, zalecana jest również dezynfekcja rąk;
  • w trakcie przelotu: na pokład samolotu należy wejść w maseczce, przed posiłkiem obsługa rozdaje chusteczki nawilżane do umycia dłoni. Przed startem samolot jest dezynfekowany;
  • w hotelach i na statku: w recepcji/restauracji znajdują się dozowniki do dezynfekcji rąk, maseczki jednorazowe, naklejki informujące o zachowaniu dystansu 1,5 m.Anna Tokarz
ITAKA Opole

Filmy i zdjęcia z drona:
Marcin Wujec

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter