phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
AktualnościITAKA zainaugurowała sezon narciarski Zima 2021/22 w tureckim Erciyes!

ITAKA zainaugurowała sezon narciarski Zima 2021/22 w tureckim Erciyes!30-12-2021

165 Klientów ITAKI przyleciało 26 grudnia 2021 r. liniami Smartwings z warszawskiego lotniska Chopina na zimowe wakacje w ośrodku narciarskim Erciyes w samym sercu tureckiej Kapadocji!

Klienci ITAKI przybyli do Erciyes jako pierwsi zagraniczni goście po otwarciu sezonu narciarskiego 2021/22. Po wylądowaniu na lotnisku w Kayseri polscy turyści zostali przywitani różami i powitalnymi banerami. W powitaniu wzięli udział Prezes Zarządu Erciyes A.Ş. Murat Cahit Cıngı oraz Dyrektor Regionalnego Biura ds. Kultury i Turystyki Prowincji Kayseri – Şükrü Dursun. Przylot turystów z Polski został szeroko odnotowany przez tureckie media.

Przemawiając podczas ceremonii powitania grupy turystów, Murat Cahit Cıngı powiedział: - Od 2017 roku do naszego miasta lotami czarterowymi przylatują goście zainteresowani turystyką zimową i narciarską. Dzisiaj w naszym mieście wylądował pierwszy samolot czarterowy sezonu 2021 – 2022, który przyleciał bezpośrednio z Warszawy. Pierwsza grupa turystów przyjechała do naszego miasta z Polski, aby jeździć na nartach w Erciyes i zwiedzać nasz region.
- Polska jest dla nas rynkiem szczególnym i strategicznym, ponieważ jej mieszkańcy bardzo intensywnie uprawiają sport. W turystyce zimowej mają też sukcesy jako gospodarze na skalę międzynarodową. Bardzo nas cieszy fakt, że ta sama rodzina przyjeżdża czasem 3-4 razy w roku. Widzimy, że zdobyliśmy pozycję na rynku, a ludzie wyjeżdżają szczęśliwi i potem do nas wracają. Wielu naszych gości przyjeżdża ze swoimi przyjaciółmi i rodziną w następnym roku. (…) W tym roku w okresie zimowym planujemy gościć w naszym mieście średnio 25-30 tys. turystów zagranicznych –
podkreślał prezes zarządu Erciyes A.Ş. Murat Cahit Cıngı.

Przylot Klientów ITAKI do Erciyes został szeroko odnotowany w tureckich mediach, na pierwszych odwiedzających czekali przedstawiciele prasy, telewizji i lokalnych portali internetowych.

Region Kayseri, gdzie znajduje się Erciyes to najnowocześniejszy ośrodek narciarski w Turcji i prawdziwy raj dla narciarzy i snowboardzistów, którzy znajdą tu 102 km tras narciarskich. To także idealna baza do zwiedzana Kapadocji. Osoby, które wybiorą się na zimowe szaleństwo z ITAKĄ w Kayseri mają zapewniony bezpłatny przewóz sprzętu narciarsko-snowboardowego do 10 kg/os. oraz skipass w cenie.

W ofercie ITAKI znajdują się cztery hotele w Kayseri:

Wszystkie znajdują się blisko wyciągów narciarskich, są doskonałą opcją na rodzinny wypoczynek i oferują zakwaterowanie z formułą wyżywienia Full Board Plus. Aktualnie na stokach panują dobre warunki narciarskie, obecnie leży 22 cm śniegu, a temperatura wynosi ok. -2 st. C. Opisy wszystkich działających wyciągów i stoków znajdują się na stronie: https://www.kayserierciyes.com.tr/SkiResort/CurrentStatus?lng=2.

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter