phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
AktualnościApel o zniesienie testów dla turystów wracających z Non-Schengen

Apel o zniesienie testów dla turystów wracających z Non-Schengen22-02-2022

Piotr Henicz, Wiceprezes Biura Podróży ITAKA i Wiceprezes Polskiej Izby Turystyki w piśmie do premiera, zwrócił się dziś z prośbą o zniesienie wymogu testów dla turystów posiadających Unijny Certyfikat Covid powracających do Polski ze Strefy Non-Schengen.
„W ciągu ostatnich lat podróże do krajów strefy Non-Schengen, stały się nowym, ważnym segmentem wyjazdów Polaków. To już nie tylko Egipt, ale takie kierunki jak Dominikana, Oman, Zanzibar, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Meksyk, Madagaskar, Seszele, Wyspy Zielonego Przylądka czy Malediwy, stały się dostępne dla Klientów polskich biur podróży, kochających egzotyczne podróże i ciekawych świata. (…) Warunki (…), jakie polskie biura podróży zapewniają swoim Klientom podczas wypoczynku, praktycznie ograniczają do minimum ryzyko zachorowania. W tym świetle dodatkowe testy przy powrocie do Polski nie mają statystycznego uzasadnienia jako ochrony przed ryzykiem „importu” wirusa, gdyż liczba zachorowań w wymienionych krajach jest diametralnie niższa niż w krajach strefy Schengen, w tym w Polsce” – pisze Wiceprezes Henicz w uzasadnieniu.
Pełna treść listu do premiera znajduje się pod linkiem: www.itaka.pl/pismo-do-premiera

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter